The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 29 23,20%
osłabi 79 63,20%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,60%
Głosujących: 125. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Markus
Senior Member

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.07.2010, 19:00
pchelas napisał(a):Wyświetl post
Przechuj z gościa, nie wiem jak na to wpadł.
To tylko pokazuje, że nawet o najbardziej oczywistych sprawach warto mówić, bo i one mogą u niektórych budzić "wątpliwości".
Odpowiedz cytując
Reiro
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 18.07.2010, 19:01
Markus napisał(a):Wyświetl post
Na pewno znacznie większą niż Pinto z II, III czy IV ligi chińskiej.
Wybacz ale czy ktoś sprowadził do Wisły graczy z niższych lig chińskich...? To, że takowi pojawili sie na testach i zostali odesłani jest zupełnie inna historią...a może jednak coś potrafi...przetestujemy i się okaże...
Tak więc nie sprowadzaj swoich argumentów na potwierdzenie tezy, że podstawowy gracz z dobrej ligi i dobrego klubu będzie wzmocnieniem, a gracz z klubu xxx już nie, bo to jak pokazuje przypadek Kuby Błaszczykowskiego nie zawsze ma to przełożenie na rzeczywistość. Taki Kuba może być przykładem, że młody zawodnik nawet grając w słabiutkim klubie z założenia jest cienki ale gdy przychodzi co do czego to na powiedzmy 50 takich "cieniasów" trafisz jedną perełkę w stylu Kuby, a skoro nic nie tracisz na testach to czemu nie próbować...?
Oczywiście takie testy mogą być jedynie dodatkiem do polityki transferowej, a nie jej głównym założeniem bo wtedy to nie ma na co liczyć jeśli chodzi o klasę zespołu.
Ostatnio edytowane przez Reiro : 18.07.2010 o godz. 19:04.
Odpowiedz cytując
m_staszek
Member

Od: 11.2006

Stary 18.07.2010, 19:01
flamengista napisał(a):Wyświetl post
Jednak "na papierze" potencjał ma ogromny. Jeśli go wykorzysta i zdecydujemy się go wykupić - można na nim zarobić grube miliony, a wcześniej skorzystać sportowo. Jeśli okaże się niewypałem na miarę Christowa i Beto - pozbędziemy się go bez żalu i dodatkowych kosztów.
Mądrze powiedziane (napisane)
Myślenie nie boli...

Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 18.07.2010, 19:07
Z Chavezem, to tez raczej na spokojnie. Owszem, to reprezentant kraju, ale ten kraj to Honduras(przypuszczam, ze konkurencja nie jest duza). Po drugie, w wieku 26 lat dalej gra u siebie(w Hondurasie, jeszcze raz dla przypomnienia ) i nie ma doswiadczenia z lepszej ligi. Nie czepiam sie, a pisze jedynie o faktach(to do nadgorliwych).

Narazie wszyscy zawodnicy, to jedna wielka niewiadoma. Jedynie o Cikos'u cos juz wiemy(chociaz to tez dopiero 1 spotkanie).
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 18.07.2010, 20:17
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Z Chavezem, to tez raczej na spokojnie. Owszem, to reprezentant kraju, ale ten kraj to Honduras(przypuszczam, ze konkurencja nie jest duza). Po drugie, w wieku 26 lat dalej gra u siebie(w Hondurasie, jeszcze raz dla przypomnienia ) i nie ma doswiadczenia z lepszej ligi. Nie czepiam sie, a pisze jedynie o faktach(to do nadgorliwych).

Narazie wszyscy zawodnicy, to jedna wielka niewiadoma. Jedynie o Cikos'u cos juz wiemy(chociaz to tez dopiero 1 spotkanie).
To co piszesz w ogóle do mnie nie trafia. Żeby zagrać na tych MŚ te 3 mecze, najpierw trzeba było rozprawić się w eliminacjach ze zdecydowanie lepszymi drużynami. Honduras potrafił wygrać z Meksykiem, Kostaryką i toczyć zacięte boje z USA. Na MŚ nie grają żadne przypadkowe zespoły, bo gdyby grały to byłaby tam również nędzna Polska.
Nawet jeżeli nie ma doświadczenia, to nie znaczy, że sobie nie poradzi. Taki Marcelo, który przechodził do nas z Santosu, też nie miał za dużo doświadczenia, a dał radę.
Odpowiedz cytując
Stavanger
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 18.07.2010, 20:21
A propos tematu tego 21-letniego zawodnika z Argentyny to jedno pytanie mi nie daje spokoju. Mimo tego że jest on u nas na testach (przeszedł pomyślnie badania medyczne) to chyba (odpukać) nasi włodarze mogą go nie zakontraktować?

Odpowiedz cytując
element
Senior Member

Stary 18.07.2010, 20:22
Zaczyna się. Już powoli podstawowy zawodnik Hondurasu zaczyna komuś nie pasować.
Tu by mogło zawitać pół składu Realu i Barcelony i większość miała by za złe zarządowi.
Specjaliści opierający swoją wiedzę na.. na niczym. Bo trudno nazwać FM czymś profesjonalnym. Ot taka gierka pasująca po wypiciu 5 piw.

A tak całkiem poważnie to dobrze że Marcelo chciał odejść i odszedł. Dał znać zawodnikom że można się w Wiśle wypromować. River Plate - najlepsza ekipa w Argentynie. Chłopak ma ledwo 21 lat. Swoje rozegrał. Powąchał Copa Libertadores, której powąchać mogłoby co najwyżej dwóch Polskich napastników na przestrzeni 10 lat. Strzelając bodaj dwa gole w 4 meczach. I **** z tym czy zawsze grał 20 czy 90 minut na mecz. To samo czy strzelał po dwie bramki na mecz. To jest inny świat, poziom, wyszkolenie techniczne i co najważniejsze rywalizacja z zawodnikami z prawdziwego zdarzenia. Nic nie ryzykujemy, brać.
Ostatnio edytowane przez element : 18.07.2010 o godz. 20:38.
"Chuligani Wisły rzucili serpentyny..."
"Kibole Wisły odpalili race. Właśnie dlatego w Polsce nie będzie wielkiej piłki"
"Będziemy zamykać stadiony, żeby ludzie mogli przychodzić na mecze"
"Posunięcia kibiców Wisły przypomniały mi o zamachach na World Trade Center"
cdn..
Odpowiedz cytując
zajacek
Senior Member

Od: 12.2007

Stary 18.07.2010, 20:28
Wydaje się, że gość z Argentyny jest niemal pewny jako transfer. Z takim CV na pewno nie zgodziłby się przyjeżdżać na testy inne, niż medyczne do Polski. Oczywiście, znamy już nie takie przypadki w historii naszego klubu Ale jednak jego udział w treningu daje mi poważny argument, by obstawiać, że jest dogadany.
Info z oficjalnej pod tytułem Wychowanek River Plate na testach należałoby chyba odczytywać przez dopowiedzenie ...medycznych.
Odpowiedz cytując
Oldpara
Senior Member

Od: 09.2003

westersyl napisał(a):Wyświetl post
Nasza polityka transferowa od kilku lat doprowadza ten klub do opłakanego stanu. Podbijaliśmy wielokrotnie do dobrych zawodników. Nei, Mazilu, Giorgi, Galamaz, Romeu z Fluminense, teraz Marko Milinkovic.
Nigdy nasz klub nie potrafił doprowadzić sprawy od początku do końca. Do tej pory nie jestem wstanie wyjść z podziwu jak można było wypuścić Marko MIlkovica z Krakowa bez podpisania kontraktu. Skoro tu był to znaczy że chciał tu grac, sprawa jest oczywista.

Oto kariery naszych niedosżłych nabytków które wklejam dla naszych forumowych "znafców" którzy na siłę promują tezę, że należy kupować wszystkich którzy mają >1 mln EUR na transfermarkt bo to "dobrzy zawodnicy" na których można budować "wartość klubu":

Nei - zamiast do Wisły poszedł do arabów, skąd po roku z podkulonym ogonem wrócił do Rumunii ale już nie do CSKA tylko do CFR Cluj(żródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Claudin...ndre_Aparecido)
Mazilu - zamiast do Wisły poszedł na Ukrainę - najpierw do Dnipro Dnipropetrovsk a potem do Arsenalu Kijów. W sezonach 07/08, 08/09, 09/10 zagrał ok 20 razy i strzelił JEDNĄ bramkę (źródło: http://www.romaniansoccer.ro/players/m/mazilu.shtml)
Grigorie- dalej gra w Ruminii w Rapidzie Bukareszt.(źródło: http://en.wikipedia.org/wiki/Ştefan_Grigorie)
Galamaz - dalej gra w Rumunii w Unirea Urziceni (źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/George_Galamaz)
Romeu - wylądował w greckiej Larissie, gdzie w ciągu ostatniego sezonów zagrał 20 meczów strzelajać 3 bramki. Szału nie ma. (źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Romeu)

Żaden z nich po tym jak Wisła się nimi zainteresowała ani nie zrobił kariery na zachodzie, ani nie splamił się występami w narodowej reprezentacji. Co najwyżej został tam gdzie jest. Dlaczego nikt się nie poznał na ich talencie!!? (poza paroma delikwentami z forum Wisły, którzy mają jedyną słuszną receptę na budowe potęgi klubu, już chcieliby wydać na nich 5 mln EUR, ale tylko przez przypadek ich nie stać)

Na jakiej podstawie pan Westerstyl i jemu podobni malkontenci kontestujący politykę kadrową Wisły twierdzą, że to były nasze porażki transferowe?! Ja twierdze, że ZAOSZCZĘDZENIE miliona EUR na np. na Nei to był nasz sukces!

Powiadam wam, panowie „znafcy futoblu”, że jak Milinkovic chciał za dużo kasy, to super że Wisła wybrała Paljica.
....Głupota jest niezniszczalna i nieprzenikniona....
Odpowiedz cytując
Areo
Senior Member

Od: 04.2010

Prober. Ciekawy pomysł, który może urealnić te oceny transferowe. Tylko chyba do tego trzeba by założyć nowy temat.

Markus napisał(a):Wyświetl post
Na pewno znacznie większą niż Pinto z II, III czy IV ligi chińskiej.

Sprowadzenie zawodnika o umiejętnościach przewyższających daną ligę zawsze daje bardzo wysokie prawdopodobieństwo udanego transferu. To nie moje "wymądrzanie się", tylko cytat z Hitzfelda, wygłoszony podczas jednego ze spotkań z młodymi niemieckimi trenerami, a także podstawowe abecadło obowiązujące w profesjonalnych klubach. Rozumiem, że podważasz ten pogląd?

I podważasz pogląd, że na takich zawodnikach buduje sie zdrową politykę kadrową, zamiast na "odpadach" typu większości testowanych przez Wisłę graczy?

O tym, czy dany zawodnik ma umiejętności pozwalające pretendować mu do takiego miana, decydują trenerzy, a nie ja na forum. Ja do tego nie pretenduje, ja mogę oceniać jego grę jedynie po fakcie. Zwracam jedynie uwagę, że prawdopodobieństwo znalezienia takiego kogoś wśród odpadów z egzotycznych lig jest minimalne, daleko mniejsze, niż wśród graczy rekomendujących się ciekawym CV, z silniejszych lig. Ten pogląd też podważasz jako wymądrzanie się?

Zgadzam się, przykład Rengifo nie jest tu może najtrafniejszy. Ale to tylko najwyżej niezbyt trafny przykład, w niczym nie podważających wspomnianej na początku zasady.
Pamiętasz takiego piłkarza jak Dudu? On też przewyższał o klasę ligę indyjską więc to nie jest żadna gwarancja w przypadku słabszych lig. Jeśli masz na myśli ligę porównywalną do naszej to jasne tylko, że na to nie ma pieniędzy, a nawet jakby były to nie zachęciłbyś kopacza do tego by tu przeszedł skoro on może uciekać na Zachód.

Marcelo jest jedynym piłkarzem gwarantującym sukces transferowy sprowadzonym do naszej ligi w ostatnich latach. W bardzo młodym wieku był podstawowym stoperem solidnego klubu z ligi brazylijskiej, która jest znacznie silniejsza od polskiej. Pozostałe podane przez ciebie przypadki z ligi polskiej to nie były żadne gwarancje sukcesu transferowego więc zdecydowanie przesadzasz z liczbą takich piłkarzy, którzy chcieliby grać w Polsce. Profesjonalny klub jakim jest Espanyol nie poznał się na Uche bo to nie był żaden gwarant. Nasza liga nie jest zbyt atrakcyjna dla obcokrajowców stąd też ściągnięcie takich piłkarzy jak Marcelo (gwarantujących sukces) wymaga nie tylko dobrego skautingu, ale też ogromnej dawki szczęścia. W przypadku Marcelo ten fuks polegał na zaskakującej zgodzie piłkarza by przejść do słabszej ligi i prawniczej kompromitacji Santosu w sprawie kontraktu. Nie widzę więc powodu by akurat za to, że takich piłkarzy częściej nie ściągamy mieć pretensje do władz klubu bo taki transfer wymaga gigantycznego szczęścia i musi być dziełem przypadku jak długo Wisła nie będzie miała renomy Realu czy Liverpoolu.

Jeśli można mieć o cokolwiek pretensje do władz Wisły to o to, że powolna budowa sieci skautów utrudniła nam pozyskiwanie naprawdę tanio piłkarzy, którzy dają nadzieję (ale nie żadną gwarancję) dobrego poziomu. Dzięki temu za pieniądze na transfery Łobo, Kirma i Jirsaka można by kupić więcej i bardziej perspektywicznych graczy do naszej drużyny. Również brak bazy treningowej i inwestycji w szkolenie młodzieży ograniczyły nam jedną z ważnych dróg taniego pozyskiwania zdolnych kopaczy. Jednak to nie ma nic wspólnego z gwarancją udanych transferów.

P.S.
Niech każdy kto narzeka, że nie zapłaciliśmy za gracza X kokosów przeczyta sobie zestawienie Oldpary.
Ostatnio edytowane przez Areo : 18.07.2010 o godz. 20:33.

Tęcza w Polsce
Odpowiedz cytując
Reiro
Senior Member

Stary 18.07.2010, 20:38
Tutaj coś odnośnie Tiboniego i Wisły:
http://www.tuttomercatoweb.com/?action=read&id=219201
Jak ktoś potrafi włoski to zachęcam do przetłumaczenia bo translatorowi jakoś kiepsko idzie ;P
Odpowiedz cytując
damians
Member

Od: 05.2010

Stary 18.07.2010, 20:44
przez chwilę poczułem się zbymakiem, o 19 z minutami pisałem na weszlo o Czarku Wilku i Wiśle, a tu proszę:
http://transfering.pl/aktualnosci/16...-wisly-krakow/
Odpowiedz cytując
Blacha92
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 18.07.2010, 21:32
Wilk prawdopodobnie jutro do nas dołączy. Jak dla mnie bez szału
Odpowiedz cytując
LAB
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 18.07.2010, 21:37
Kojarzy ktos tego Wilka? Mi jakos nie utkwił w pamięci. Strzelił cos dla korony,badz asystował?
Odpowiedz cytując
qchar90
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 18.07.2010, 21:39
no w tej rundzie to byl jeden z lepszych zawodnikow Korony, pochlebnie o nim sie tzw eksperci wypowiadali,
jesli wierzac spekulacjom transferowym to w przyszlym tygodniu moga przyjsc Chavez, Rios podpisze kontrakt, kolejny Wilk i moze jeszce ktos
na mniej popularnych stronach mowia ze jeszcze moze przyjsc lewy obronca i jeszcze jakis bardzo dobry napastnik( jesli z nim negocjajce nie udadza sie przyjdzie Costly)
Ostatnio edytowane przez qchar90 : 18.07.2010 o godz. 21:41.

Odpowiedz cytując
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 18.07.2010, 21:40
Według "zakazanej" w zeszłym sezonie 4 gole + 2 asysty. Łącznie w Ekstraklasie rozegrał 58 meczy.
Ale defensywnego pomocnika nie z bramek i asyst sie rozlicza.
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
Odpowiedz cytując
szlaQ
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 18.07.2010, 21:40
LAB napisał(a):Wyświetl post
Kojarzy ktos tego Wilka? Mi jakos nie utkwił w pamięci. Strzelił cos dla korony,badz asystował?
Strzelił 4 bramki w poprzednim sezonie , wiem też że na C+ był kilka razy wybierany do jedenastki kolejki (na pewno w 6 i 8 kolejce ) wydaje mi się że to jeden z najlepszych defensywnych pomocników w Polsce . Pozdro
Odpowiedz cytując
tormenthor
Senior Member

Stary 18.07.2010, 21:41
Oglądałem sporo meczów Korony i mogę powiedzieć, że Wilk jest najlepiej wyszkolonym technicznie DM w polskiej lidze. Bardzo się cieszę, że w klubie wreszcie ktoś zauważył, że Sobolewski ma coraz więcej słabych meczów i jest to chyba jego ostatni sezon w podstawowym składzie Wisły. Zaraz zapewne zaczną się narzekania w stylu - dlaczego Wilk, anie np. Kislyak.
Odpowiedz cytując
pablo92TSW
Senior Member

Stary 18.07.2010, 21:42
Ostatnio 4 gole w 23 meczach
http://transfering.pl/aktualnosci/16...-wisly-krakow/
Odpowiedz cytując
tormenthor
Senior Member

Stary 18.07.2010, 21:42
Oglądałem sporo meczów Korony i mogę powiedzieć, że Wilk jest najlepiej wyszkolonym technicznie DM w polskiej lidze. Bardzo się cieszę, że w klubie wreszcie ktoś zauważył, że Sobolewski ma coraz więcej słabych meczów i jest to chyba jego ostatni sezon w podstawowym składzie Wisły. Zaraz zapewne zaczną się narzekania w stylu - dlaczego Wilk, a nie np. Kislyak. Moiim zdaniem dobry wybór, gdyż za DM nie ma sensu przepłacać vide Legia.
Ostatnio edytowane przez tormenthor : 18.07.2010 o godz. 21:45.
Odpowiedz cytując
Chesteroski
Senior Member

Stary 18.07.2010, 21:43
Dla mnie Wilk świetny transfer, wyróżniający się piłkarz Korony w ostatnim czasie, idealny do ogrania sie przy Sobolu.
Nie! Jeszcze trochę! Mamy czas! Bo widzicie
Do stracenia nikt z nas nie ma nic - i tyle!
A więc krzyczmy! Krótką chwilę - całe życie!
Nim znikniemy - głośno krzyczmy krótką chwilę!

Kasperczak trzymaj się!!!
Odpowiedz cytując
cinekw
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 18.07.2010, 21:43
Wydaje mi się ze to raczej typ takiego walczaka, pracusia Zobaczymy, może coś z tego wyjdzie, może być naprawde godnym następca Sobola, a pozyskac go mamy za około 150 tys. euro czyli okazja.
Odpowiedz cytując
thechris
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 18.07.2010, 21:44
Wilk? Jakiegoś tam kojarzę...ze sklepu AGD... biegającego między lodówką a kuchenką ...ale z Korony? Znowu no-name.
Odpowiedz cytując
iwan149
Member

Wilk moim zdaniem to bedzie jeden z lepszych transferow tego okna, zobaczycie.
Odpowiedz cytując
Baala
Senior Member

Od: 11.2007

Dla mnie po Sobolu drugi najlepszy defensywny pomocnik w lidze. Kibice Korony mówiął że lepszy od Vukovica także dla mnie niezły ruch jeśli chodzi o zastępstwo dla Sobola. Typowy przecinak takze na gole nie ma co patrzeć.
Odpowiedz cytując
Baala
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 18.07.2010, 21:45
Dla mnie po Sobolu drugi najlepszy defensywny pomocnik w lidze. Kibice Korony mówiął że lepszy od Vukovica także dla mnie niezły ruch jeśli chodzi o zastępstwo dla Sobola. Typowy przecinak takze na gole nie ma co patrzeć.
Odpowiedz cytując
Reiro
Senior Member

Stary 18.07.2010, 21:46
Widać, że jeśli trafi się niezły Polak za stosunkowo niską cenę, a przynajmniej adekwatną do umiejętności to i krajana u nas można zobaczyć. Co do Wilka to z tego co się orientuję jest on jednym z najlepszych defensywnych pomocników grających w polskiej ekstraklasie, do tego jest w miarę młody i zapewne wkrótce trafi do reprezentacji. Jak najbardziej jestem za tym transferem...chociaż na razie są to jedynie plotki to mimo wszystko wierzę, że będą miały pokrycie w rzeczywistości. Zastanawiam się tylko skąd w Wiśle nagle taki zapał do transferów czyżby mecz na Litwie pokazał, że aż tak z nami słabo, ze zamierzamy wymienić całą jedenastkę...?
Odpowiedz cytując
mic
Tylko Wisła

thechris napisał(a):Wyświetl post
Wilk? Jakiegoś tam kojarzę...ze sklepu AGD... biegającego między lodówką a kuchenką ...ale z Korony? Znowu no-name.
Jak sie ma klapki na oczach i poza Wisla w ekstraklasie nic nie widzi, to kazdy bedzie no-name...

co za ludzie... dramat
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Myślę ze Wilk to dobry kopacz. Będzie następcą Sobola. Gra jako środkowy pomocnik, wystąpił w U21 itd. W Koronie w zeszłym sezonie zagrał w ponad 20 meczach. Pamiętam że chyba 1 rok temu parchactwo go bardzo chciało jako lidera II linii ale w końcu padło na Golińskiego. Chyba teraz żałują

Każdy kto widział pamiętną porażkę z Koroną na Hutniku pamięta Wilka. Oczywiście dobrze by było żeby o Wilku wypowiadali się ci którzy w zeszłym sezonie widzieli chociaż z 5 meczów Korony! A nie tacy co znają lepiej składy na FM itd

tormenthor, baala - pełna zgoda co do Wilka - idealny kopacz na miejsce Sobola
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 18.07.2010 o godz. 21:55.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member

Od: 08.2007

Wilk do Wisły?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania