The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.09.2019, 15:15
szprotson napisał(a):Wyświetl post
wydaje mi sie ze rok temu tez sie poslugiwales liczbami, srednia staracona itd i sugerowales ze mamy najlepsza obrone w lidze

jak dla mnie mogą tracić nawet 4 bramki jeśli strzelą 5.
A ja jestem pewien, że źle Ci się wydaje.

O ile w bramkach strzelonych długo przodowalismy tak w straconych od początku było przeciętnie lub źle. Nie było raczej takiego kibica który by chwalił mocno nasza obronę, w więcej niż pojedynczych spotkaniach.

Wnioski @wolfy są bardzo trafne. Oczywiście że w obronie obecnie mamy stosunkowo przeciętnych zawodników, tak zespołowo mogą górować nad rywalami. Ile to razy świetni napastnicy są powstrzymywani przez teoretycznie przeciętnych graczy? Gra w obronie w dużym stopniu zależy od stopnia koncentracji i nastawienia.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 03.09.2019 o godz. 15:17.
Odpowiedz cytując
Adamik
Junior Member

Od: 08.2019

Stary 03.09.2019, 16:36
Gra w obronie to zadanie nie tylko nominalnych obrońców - to też warto przypomnieć. Zgadzam się, że personalnie ta linia nie jest wybitna ale błędy w środku pola, nieodpowiednie ustawienie się całym zespołem przy stałych fragmentach itp. to wszystko też prowokuje do indywidualnych błędów o które nie trudno przy graczach przeciętnych. Dyscyplina całego zespołu, odpowiednia pomoc i balans to klucz.

Ja się zgadzam z tym co pisze @szprotson - traćmy i 4 jak strzelimy 5. Z tym że kolejny raz pytam kto pociągnie ten wózek? Sam Brożek tego nie zrobi, a nie wiem czy Drzazga i Wojtkowski to gwarant skutecznej gry. Buksa jest młody i tu trzeba być przygotowanym na sinusoidę formy.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 03.09.2019, 20:43
Zapomniałem dodać, że bardzo cieszy mnie odgryzienie się gołębiarzom za przegrany mecz w zeszłym sezonie, po którym straciliśmy szanse na awans do ósemki, jak również za 1:1 kiedy Starzyński z wolnego asystował i też nie awansowaliśmy.

Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 03.09.2019, 22:20
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Zapomniałem dodać, że bardzo cieszy mnie odgryzienie się gołębiarzom za przegrany mecz w zeszłym sezonie, po którym straciliśmy szanse na awans do ósemki, jak również za 1:1 kiedy Starzyński z wolnego asystował i też nie awansowaliśmy.
Ja tam nie mam urazu, ale bardzo dobrze że wykorzystaliśmy ich kryzys i zainkasowaliśmy trzy punkty. Za dwa tygodnie trzeba to samo zrobić w Kielcach.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 04.09.2019, 05:26
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Gołębiarze to chyba Zagłębie ale Sosnowiec.

Lubin to raczej kreciki.

Ogólnie zauważyłem, że Starzyński zawsze z Wisłą gra bardzo dobre mecze. Są tacy piłkarze, którzy wyjątkowo nam doskwierają...i takim jest na pewno Starzyński.

Co do meczu, to uważam, tak jak wielu tu zaobserwowało, że mamy zespół, który może i jest indywidualnie słabszy od wielu w tej ekstraklasie, ale jako kolektyw jest bardzo mocny. I w meczach, w których ustrzeżemy się wielu poważnych błędów indywidualnych będziemy punktować.

Mamy inny styl od reszty ekstraklasy, może nie jakiś super świetny, ale mamy. Z czasem powinno być tylko lepiej.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 05.09.2019, 12:38
Adamik napisał(a):Wyświetl post
Ja się zgadzam z tym co pisze @szprotson - traćmy i 4 jak strzelimy 5. Z tym że kolejny raz pytam kto pociągnie ten wózek? Sam Brożek tego nie zrobi, a nie wiem czy Drzazga i Wojtkowski to gwarant skutecznej gry. Buksa jest młody i tu trzeba być przygotowanym na sinusoidę formy.
Zgadzasz się z tym, a jednocześnie wskazujesz że taka taktyka jest błędna? Tak jak mówisz, wypada Brożek i jest problem. Pocieszenie na pewno jest w tym, że lada moment już będzie połowa rundy. A w zimie będą pewnie kolejne roszady.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.09.2019, 12:43
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Zgadzasz się z tym, a jednocześnie wskazujesz że taka taktyka jest błędna? Tak jak mówisz, wypada Brożek i jest problem. Pocieszenie na pewno jest w tym, że lada moment już będzie połowa rundy. A w zimie będą pewnie kolejne roszady.
Wypadnie Brożek zacznie strzelać Boguski Wspomnicie moje słowa
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Adamik
Junior Member

Od: 08.2019

Stary 05.09.2019, 13:46
No ale ja cały czas o tym problemie przecież To inaczej żeby było w pełni zrozumiale - GDYBYŚMY mieli kogoś kto jest w stanie strzelać te 5 bramek co mecz to przymknąłbym oko na tracenie 4. Do tego zmierzałem, że koniec końców liczy się wynik jednak przy obecnych okolicznościach zawierzamy ofensywę mocno jednemu, skutecznemu zawodnikowi i na tym łatwo się przejechać. Mam nadzieję, że teraz jest jasne co miałem na myśli.

Jeśli są zwycięstwa to wiadomym będzie lekkie przymykanie oka na mankamenty. Dlatego też uważam, że musimy już teraz myśleć o wzmocnieniu linii ataku bo wystarczy spadek formy, uraz (tfu) Brożka i jesteśmy ugotowani.
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 05.09.2019, 14:47
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Wypadnie Brożek zacznie strzelać Boguski Wspomnicie moje słowa
Oby Paweł nie wypadł. Tego jemu i nam przy okazji życzę. Amen.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 05.09.2019, 19:43
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Wy to macie zdrowie... pokłócić się AŻ TAK o wygrany mecz?
Bo to trochę jak dyskutować przy koniaczku i cygarach.
A kłócenie się po przegranym to jak nap...ć się po wódzie

A tak bardziej serio to polecam przesłuchać TSW z weszlo.fm z tego sezonu.
Wielokrotnie powtarzano, że Brożek przed sezonem zrobił całą serię badań, z której wyszło co mu dolega(ło) i to wyleczył. Teraz trenuje indywidualnie z Leszkiem Dyją (https://krakow.naszemiasto.pl/wisla-.../ar/c2-5177865).
Więc duża szansa, że akurat Brozio szklany nie będzie. Owszem, wydolnościowo PESELu nie przeskoczy. Ale na naszą ligę do TOP8 może wystarczy
Nowe cele Wisły na sezon (2019/20)
1. wyjść na finansową prostą
2. pozbyć się gó...a, przez które tonęła od kilku lat
3. zdobyć co najmniej 13 (trzynaste!) miejsce

W tym sezonie spadają 3 drużyny więc, do utrzymania potrzeba 42 punktów w 37 meczach.
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 06.09.2019, 08:54
in Leszek we Trust.

jeden z lepszych transferow w ostatnim czasie
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 06.09.2019, 09:33
Ściąganie takich specjalistów może okazać się docelowo kolejnym argumentem dla piłkarzy, którzy grali na wysokim poziomie, ale z jakiegoś powodu w trakcie kariery "mieli problem" i chcą się odbudować.
Pójdzie fama, że w Wiśle można wrócić do formy i pójść za dobre pieniądze np za granicę - przy naszym budżecie pozyskanie takiej "upadłej" gwiazdy z niewysokim jak na jej potencjał kontraktem wydaje się być niezłym rozwiązaniem, aczkolwiek obarczonym ryzykiem (jak każdy transfer do naszej E-klapy, ale jakoś mam pełne zaufanie do osób podejmujących decyzje w Klubie).
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 06.09.2019, 13:58
Adamik napisał(a):Wyświetl post
No ale ja cały czas o tym problemie przecież To inaczej żeby było w pełni zrozumiale - GDYBYŚMY mieli kogoś kto jest w stanie strzelać te 5 bramek co mecz to przymknąłbym oko na tracenie 4. Do tego zmierzałem, że koniec końców liczy się wynik jednak przy obecnych okolicznościach zawierzamy ofensywę mocno jednemu, skutecznemu zawodnikowi i na tym łatwo się przejechać. Mam nadzieję, że teraz jest jasne co miałem na myśli.

Jeśli są zwycięstwa to wiadomym będzie lekkie przymykanie oka na mankamenty. Dlatego też uważam, że musimy już teraz myśleć o wzmocnieniu linii ataku bo wystarczy spadek formy, uraz (tfu) Brożka i jesteśmy ugotowani.
Ten ktoś kto by strzelał te 5 bramek zawsze mógłby pauzować lub mieć gorszy dzień. I później byłyby takie piękne wyniki jak w poprzednim sezonie: 4-5 z Miedzią , 3-4 z Sosnowcem.

A i ciężko było mieć po tych spotkaniach zarzuty do naszej ofensywy.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 06.09.2019, 18:32
Ja tam wolę 4:5 z Miedźią, 3:4 z Sosnowcem, 5:2 z Lechem i Lechią, 3:0 z Legią w jednym sezonie niż 4 razy po 1:0 i i raz 0:1 w plecy po meczach w stylu Kiko (tragicznym) czy Carillo (przyzwoitym). Ja nie rozumiem ludzi, którzy nie potrafią docenić tego ile frajdy nam dostarcza nasza Wisła od czasu, gdy Stolar objął stery.

Ale cóż, są koneserzy, którzy bramek oglądać nie lubią.

Ja przy oglądaniu poprzedniego sezonu miałem więcej frajdy z naszej gry niż przy 5 poprzednich razem wziętych. Dlatego też jeśli nie gramy o mistrzostwo - nie widzę powodu by zmienić system gry czy trenera.

Taka prawda.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 06.09.2019 o godz. 18:35.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 06.09.2019, 22:41

Spadnijmy do trzeciej ligi najlepiej i se grajmy 10 napastnikami. Ale bedzie frajda!!!
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 07.09.2019, 08:53
BlurgH napisał(a):Wyświetl post
Ściąganie takich specjalistów może okazać się docelowo kolejnym argumentem dla piłkarzy, którzy grali na wysokim poziomie, ale z jakiegoś powodu w trakcie kariery "mieli problem" i chcą się odbudować.
Pójdzie fama, że w Wiśle można wrócić do formy i pójść za dobre pieniądze np za granicę - przy naszym budżecie pozyskanie takiej "upadłej" gwiazdy z niewysokim jak na jej potencjał kontraktem wydaje się być niezłym rozwiązaniem, aczkolwiek obarczonym ryzykiem (jak każdy transfer do naszej E-klapy, ale jakoś mam pełne zaufanie do osób podejmujących decyzje w Klubie).
Ale przecież my to robimy od lat. Sadlok, Carlitos, Kort, Halilović, Wojtkowski, Bartkowski, Burliga, Klemenz, Silva, Janicki, Pietrzak, Niepsuj, Mak, Chuca. Przecież my od lat ściągamy piłkarzy których odbudowujemy bądź wręcz od zera budujemy. Zwłaszcza Stolarczyk ma w tej kwestii osiągnięcia.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 07.09.2019, 13:57
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Ja tam wolę 4:5 z Miedźią, 3:4 z Sosnowcem, 5:2 z Lechem i Lechią, 3:0 z Legią w jednym sezonie niż 4 razy po 1:0 i i raz 0:1 w plecy po meczach w stylu Kiko (tragicznym) czy Carillo (przyzwoitym). Ja nie rozumiem ludzi, którzy nie potrafią docenić tego ile frajdy nam dostarcza nasza Wisła od czasu, gdy Stolar objął stery.

Ale cóż, są koneserzy, którzy bramek oglądać nie lubią.

Ja przy oglądaniu poprzedniego sezonu miałem więcej frajdy z naszej gry niż przy 5 poprzednich razem wziętych. Dlatego też jeśli nie gramy o mistrzostwo - nie widzę powodu by zmienić system gry czy trenera.

Taka prawda.
Skoro akceptujesz stracone bramki to czemu w podsumowaniu poprzedniego sezonu wskazywałes stracone bramki jako jeden z największych mankamentów sezonu? Argumentując że było ich straconych zdecydowanie za dużo (jednocześnie przed chwilą napisałeś że lubisz widowiska typu 4-5 z Miedzią czy 3-4 z Sosnowcem.)
Odpowiedz cytując
filemon
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 07.09.2019, 14:39
Skoro akceptujesz stracone bramki to czemu w podsumowaniu poprzedniego sezonu wskazywałes stracone bramki jako jeden z największych mankamentów sezonu? Argumentując że było ich straconych zdecydowanie za dużo (jednocześnie przed chwilą napisałeś że lubisz widowiska typu 4-5 z Miedzią czy 3-4 z Sosnowcem.)
Czepianie się bardzo na siłę. Napisał, że woli wiele bramek niż mało bramek przy zbliżonych rezultatach punktowych. To całkiem normalne i zrozumiałe - mecz jest wtedy ciekawszy. To nawiasem bardziej opłacalne dla klubu: 3-3, 5-4 i 2-3 przyciąga kibiców na stadion znacznie bardziej niż 0-0, 1-0 i 0-1. I podobnie logiczne, że jeszcze lepiej byłoby wygrywać po 4-0, 5-0, bez straty bramek, dlatego liczba straconych bramek była mankamentem.
Nie masz racji.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 07.09.2019, 14:50
filemon napisał(a):Wyświetl post
Czepianie się bardzo na siłę. Napisał, że woli wiele bramek niż mało bramek przy zbliżonych rezultatach punktowych. To całkiem normalne i zrozumiałe - mecz jest wtedy ciekawszy. To nawiasem bardziej opłacalne dla klubu: 3-3, 5-4 i 2-3 przyciąga kibiców na stadion znacznie bardziej niż 0-0, 1-0 i 0-1. I podobnie logiczne, że jeszcze lepiej byłoby wygrywać po 4-0, 5-0, bez straty bramek, dlatego liczba straconych bramek była mankamentem.
Adwokat?... Przecież kolega może się ustosunkować i na pewno to zrobi.

Ja raczej sugeruje że czasem warto zastosować kunktatorska grę tak jak np w meczu z Lechią w Gdańsku. Mecz z Jaga pokazał że nie zawsze warto iść na wymianę ciosów.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 07.09.2019 o godz. 14:54.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 07.09.2019, 16:29
Raczej nie muszę, bo kolega Ci świetnie to objaśnił.

Bardziej cenię 9 miejsce i poprzedni sezon, niż gdy zajmowaliśmy 7 czy tam 8 miejsce za Kiko, gdzie po niektórych meczach musiałem sobie odkleszczać zęby kombinerkami.

Po prostu. Skoro nie gramy o nic poważnego, to lepiej móc się pocieszyć ze sprania warszafki czy somsiadki, niż kunktatorsko ciułać punkty przy pomocy antyfutbolu. Wiadomo, że jakby nam groził spadek to pewnie bym zmienił optykę. Na szczęście, mimo wielu śmiesznych lamentów na forum - mamy na to za mocną kadrę.

Oczywiście chciałbym żebyśmy dominowali w każdym spotkaniu i jednocześnie tracili mniej goli. Tylko, że wtedy byśmy byli najmocniejsi w kraju a mistrzostwo byśmy zdobywali w cuglach na 5 kolejek przed końcem sezonu patrząc na to co gra choćby Legia.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 07.09.2019 o godz. 16:35.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 07.09.2019, 17:31
Taaa, patrzac na to jakie kluby lapia sie do pucharow i do gornej osemki, mysle, ze jednak sprobowalbym od czasu do czasu gry stricte na wynik Szczegolnie w tej ogorkowej lidze i z naszymi finansami.
Z drugiej strony, zdaje sobie sprawe, ze Stolar jako trener jest madrzejszy ode mnie (pomijajac jak ja oceniam jego prace) i gramy jak gramy nie zeby s1mone sie podobalo, tylko z innego powodu - mianowicie nie za wysoko sobie ceni nasza defensywe i takie granie pod wynik, konterki, moglyby sie w naszym przypadku skonczyc tragicznie. Gramy jak gramy, bo nie potrafimy sie bronic, tylko tyle i az tyle.
Ostatnio edytowane przez wiesniak842 : 07.09.2019 o godz. 17:35.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
filemon
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 07.09.2019, 20:04
Adwokat?... Przecież kolega może się ustosunkować i na pewno to zrobi.

Ja raczej sugeruje że czasem warto zastosować kunktatorska grę tak jak np w meczu z Lechią w Gdańsku. Mecz z Jaga pokazał że nie zawsze warto iść na wymianę ciosów.
Cenzor? ... Forum nie jest wyłącznie dla Karheropa i jego aktualnego rozmówcy. Jeżeli mam podobne zdanie lub rozumiem czyjś punkt widzenia, nie widzę powodu, by się nie odnieść.

Nikt nie powiedział, że należy >zawsze< iść na wymianę ciosów. Ale jeżeli miałbym wybierać między Kiko tactico a strzelaninami Stolara, to bez zawahania biorę to drugie.
Ostatnio edytowane przez filemon : 07.09.2019 o godz. 20:12.
Nie masz racji.
Odpowiedz cytując
obikenobi
Senior Member

Od: 02.2013

Stary 08.09.2019, 19:46
wiesniak842 napisał(a):
Taaa, patrzac na to jakie kluby lapia sie do pucharow i do gornej osemki, mysle, ze jednak sprobowalbym od czasu do czasu gry stricte na wynik
~pomyśleli kibice 16 klubów w Ekstraklasie
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów