The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
lucas8
Senior Member

Od: 07.2011

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 24.04.2020, 11:19
JudasPriest napisał(a):Wyświetl post
Z drugim akapitem trudno sie zgodzić. To zwykłe ad ignorantiam. To że Sarapata, czy inny czort był nieudany nie oznacza ze Dawid będzie dobrym prezesem. To samo przecież można było o Marzenie mówić w 2016. "Że dawniej byli słabi działacze więc dajmy jej szanse".
Nie! Dawid musi pokazać jakie ma kompetencje żeby prowadzić klub. Tzw Ciężar Dowodu jest po jego stronie.
Nie twierdzę ze Dawid to zły wybór, nie znamy wielu szczegółów obecnej sytuacji (być może był to najlepszy wybór), ale póki co po prostu nie jestem przekonany co do słuszności tej decyzji.
Czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że będzie dobrym, tylko porównując go oprócz OBIEGO z poprzednimi prezesami, nie daje powodów, żeby mówić już teraz o nim negatywnie. Druga sprawa, jeżeli facet nie byłby do końca dobrym kandydatem, stawiam piwo, że np. Tomek Jażdzyński torpedowałby taki pomysł. Tutaj wychodzi na to, że każdy uwazał to za dobry ruch.
Ostatnio edytowane przez lucas8 : 24.04.2020 o godz. 11:22.
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 24.04.2020, 11:40
To raczej Ty przeczytaj ze zrozumieniem mój post. Po pierwsze odnosiolem się TYLKO do drugiego akapitu Twojej wypowiedzi. A po drugie to że nie daje powodów, aby mówić o nim negatywnie nie oznacza, że trzeba o nim myśleć pozytywnie*. Co do reszty się zgadzam

* Oczywiście sam nie podchodzę do Niego negatywnie, ale też nie widzę powodu by myśleć o Nim pozytywnie. Po prostu uważam, że czas pokaże. Ale póki co nie jest to powód to entuzjazmu.
Odpowiedz cytując
lucas8
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 24.04.2020, 11:51
JudasPriest napisał(a):Wyświetl post
To raczej Ty przeczytaj ze zrozumieniem mój post. Po pierwsze odnosiolem się TYLKO do drugiego akapitu Twojej wypowiedzi. A po drugie to że nie daje powodów, aby mówić o nim negatywnie nie oznacza, że trzeba o nim myśleć pozytywnie*. Co do reszty się zgadzam

* Oczywiście sam nie podchodzę do Niego negatywnie, ale też nie widzę powodu by myśleć o Nim pozytywnie. Po prostu uważam, że czas pokaże. Ale póki co nie jest to powód to entuzjazmu.
Wiem, że odnosisz się tylko do drugiego akapitu. Ja chciałem dać tylko obraz, że Dawida kompetencje można tylko zestawić do Obiego. Reszta nie miała prawa nawet stać za nim w 3-4 szeregu.

Kuba, Tomek, czy Jarek nie daliby go na ten stołek nie będąc przekonanym. Ocenimy w czasie.
Ostatnio edytowane przez lucas8 : 24.04.2020 o godz. 11:53.
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 26.04.2020, 05:56
lucas8 napisał(a):Wyświetl post
Co poniektórym widzę już mocno oddupca w tym temacie i snucia teorii spiskowych. OBI był od restrukturyzacji klubu i wyprostowania cash flow w ciągu tego okresu czasu. Dawid ma być prezesem Wisły na inne zadania związane z np. zbudowaniem relacji z miastem, rozbudową akademii i ogólnie zarządzaniem klubem w innej rzeczywistości. Przed Spółką nowe zadania i inne możliwości po dogadaniu się z Towarzystwem Sportowym. Kuba, Jarek i Tomek mają wreszcie inne narzędzia do rozbudowy fundamentów Wisły. Była to NATURALNA ZMIANA, która jak widać była dawno przemyślana i zrozumiana z obu stron.

Rozpier****ją mnie teksty podważające kompetencje Dawida. Nie chcę wracać do przeszłości, ale przez prawie 3 lata naszym prezesem była Sarapata i gimnazjalista z doświadczeniem zarządzania siłownią Miśka. Gdzie teraz przebywają, nie trzeba mówić. Już nie będę wracał do różnych ananasów z ramienia TF jak Gaszyński, którzy opowiadali różne bajki o Coca-Coli etc.

Ludzie, wchodzimy wreszcie w piękny, w pełni profesjonalny sposób budowania klubu i jego fundamentów. Nasz klub od porażki na Cyprze w 2011 roku tak naprawdę ulegał powolnemu rozkładowi aż do zatrzymania akcji serca w styczniu 2019 roku. Był w między czasie wystawiany na ośmieszenie i szczyty absurdu w postaci Meresińskiego, zarządzania przez TS i finalnie kabaretu z jakimiś przebierańcami i gościem z parasolką.

Już nie będę komentował żałosnych dyskusji, który z trójki ma więcej kasy. Wisła ma być SAMOWYSTARCZALNA. Doceńcie to co mamy teraz bo obecni właściciele z Kubą na czele spadli nam jak gwiazdka z nieba. W życiu z klubu nie wyciągnęli choćby złotówki, a przy tym bez pensji dla siebie walczą o jego byt. Zobaczcie na raportach, ile wynosiły łączne zarobki obecnego zarządu nie mówiąc o 500+ Kuby.
Swietnie to opisales. 100% racji.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 27.04.2020, 10:24
Dodam od siebie.

Kibice Wisły od kilkunastu lat zbyt wielka wagę przywiązywali do tego kto jest aktualnym Prezesem klubu, pomijając często kto jest właścicielem.

Za Cupiala prezesów mozna podzielić na tych którzy mieli do dyspozycji pieniądze i na tych którym Cupial przykręcał kurek. Tyle było z ich konpetencji. Trwałych struktur nie zbudował żaden z nich.
Warto się zastanowić ilu z tych "fachowców" z ostatnich lat widzielibyście teraz na stołku Prezesa zamiast Dawida. Na palcach jednej ręki ich policzycie, jeśli się doliczycie....

Po tym jak swój biznes rozwijał Jazdzynski i Królewski naprawdę ktoś sądzi że mianowaliby na to stanowisko kogoś kto się nie nadaje? Trochę zaufania ludzie
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 20.05.2020, 08:21
Rozmowa z Obidzińskim, polecam: https://www.youtube.com/watch?v=HZB88L0uHbU
Odpowiedz cytując
adam_09
Senior Member

Od: 11.2010

Stary 21.05.2020, 08:53
Bardzo ciężko się to oglądało, umiarkowana ilość merytorycznego przekazu w przeciwieństwie do obszerności korpo mowy. Po obejrzeniu odcinka mam dwa wnioski. Pierwszy to taki, że p. Piotr niewątpliwie sprawdza się w roli specjalisty od zadań specjalnych i w swojej dziedzinie interim management`u ogarnia kuwetę. O ile zatem w roli takiego dyrektora zarządzającego go widzę nawet w dłuższym horyzoncie czasowym tak na stanowisku Prezesa Zarządu już nie bardzo. Według mnie jest za mało marketingowy. Nie do końca czuje tą cienką granicę kiedy warto coś podkręcić medialnie z korzyścią dla zarządzanej spółki a kiedy udzielić dyplomatycznie wymijającej odpowiedzi sprzedając jakąś inną ciekawostkę odwracającą uwagę adwersarza. Przy wątku np. Buksy spodziewałbym się, że p.o. prezesa powie coś w stylu, że co prawda nie ma go już przy bieżących działaniach operacyjnych pionu sportowego, którego kompetencją są transfery i ich obsługa ale z uwagi na to, że Olek jest wybitnie utalentowany to progres jego umiejętności czysto piłkarskich jak i również strefa mentalna jest zauważalny z dnia na dzień. Nie dziwi go zatem zainteresowanie nawet takiego klubu jak Barcelona i, że w najbliższym czasie spodziewa się w sumie jeszcze większego zainteresowania jego osobą i ilości chętnych, szczególnie po normowaniu się sytuacji na świecie bo Olek w Wiśle ma od kogo się uczyć i ma ku temu wszystkie warunki aby stać się w przyszłości jednym z ważniejszych ogniw nawet naszej reprezentacji narodowej. Popatrzcie jak wartość piłkarzy pompuje p. Mioduski w Legii. W artykułach taki lukier leci, że aż mdli. A tutaj p. Piotr mówi generalnie o kryzysie w klubach piłkarskich i, że kwota 4 mln. EUR jest obecnie realną wartością Olka. Może i jest ale co można popompować to powinniśmy to zrobić. Drugą sprawą, którą da się zaobserwować to istnienie układu warszawskiego, który moim zdaniem chciał być już przez trio wyparty. p. Piotr zrobił super robotę więc ostał się najdłużej ale moim zdaniem ta koncepcja już ulegała wypaleniu.
Ostatnio edytowane przez adam_09 : 21.05.2020 o godz. 09:02.
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 23.05.2020, 16:19
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Dodam od siebie.

Kibice Wisły od kilkunastu lat zbyt wielka wagę przywiązywali do tego kto jest aktualnym Prezesem klubu, pomijając często kto jest właścicielem.

Za Cupiala prezesów mozna podzielić na tych którzy mieli do dyspozycji pieniądze i na tych którym Cupial przykręcał kurek. Tyle było z ich konpetencji. Trwałych struktur nie zbudował żaden z nich.
Warto się zastanowić ilu z tych "fachowców" z ostatnich lat widzielibyście teraz na stołku Prezesa zamiast Dawida. Na palcach jednej ręki ich policzycie, jeśli się doliczycie....

Po tym jak swój biznes rozwijał Jazdzynski i Królewski naprawdę ktoś sądzi że mianowaliby na to stanowisko kogoś kto się nie nadaje? Trochę zaufania ludzie
Powiem Ci, ze te porównania to troszke tak pod teorie naciagane.

Za Cupiala? Przede wszystkim trzeba sobie zadac pytanie, jakie prezes posiadal kompetencje oraz czy jego decyzje byly decyzjami suwerennymi. Wydaje sie to wątpliwe i w większości przypadków byly one zapewne podporządkowane zdaniu bossa.
Jesli chodzi o budowanie struktor, to ciezko zbudowac cos, gdzie jest tylko parcie na mistrzostwo i LM. Wynik mial byc na tu i teraz, wiec ciezko teraz wymagac od prezesów cudow, jesli nawet ktos mial checi i wizje, to zaraz musial pakowac walizki Jestem przekonany ze Dawid, rowniez nic by nie zbudowal i predzej czy później Cupial pomachał i jemu chusteczka na pożegnanie.

Po tym jak Jazdzynski i Krolewski rozwijali biznes...to argumentem? To powiem Ci, ze Cupial rozwijal lepiej i konkretniej, inna klasa biznesowa...a sam podsumowałeś jego wybory

Oczywiscie, to co napisalem nie ma opiniowac Dawida. Prezes jak prezes, z gówna bata u nas nie ukreci, sparzyć tez nie ma czym , utopić tez ni ma czego
Gdyby na stole leżały grube melony, przysłowiowo gdyby mozna je przedupcyc to mozna sie rozwodzic a tak, prezesem mogl by byc nawet Jarek Krzoska
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
Grzegorz z Sanoka
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 13.06.2020, 11:37
Wiadomo co z tym streamem na walne zgromadzenie akcjonariuszy? To był tylko pomysł czy faktycznie są takie plany?

Dostałem maila dot. tylko założenia konta do głosowania.
Powód: TSW
Ostatnio edytowane przez Grzegorz z Sanoka : 13.06.2020 o godz. 11:37.
Armia Białej Gwiazdy
Odpowiedz cytując
patti
Member

Od: 07.2006

Stary 14.06.2020, 15:08
Witam

Nie wiem czy to jest odpowiedni temat do mojego pytania w sprawie glosowania akcjonarjuszy (jesli nie to prosze przeniesc).

- udzielic komus absolatorium tzn zwolnienie kogos z wykonywania jakis obowiazkow... dobrze rozumiem
- dlaczego najpierw glosujemy za odwolaniem ludzi z RN, a potem za powolaniem do RN
- z tego co rozumiem najpierw zwalniamy cala RN (6 osob), potem glosujemy nad 3 osobowa RN, a nast powolujemy 3 osoby do nowej RN - dobrze rozumiem

z gory dziekuje za pomoc
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 14.06.2020, 15:41
patti napisał(a):Wyświetl post
Witam

Nie wiem czy to jest odpowiedni temat do mojego pytania w sprawie glosowania akcjonarjuszy (jesli nie to prosze przeniesc).

- udzielic komus absolatorium tzn zwolnienie kogos z wykonywania jakis obowiazkow... dobrze rozumiem
- dlaczego najpierw glosujemy za odwolaniem ludzi z RN, a potem za powolaniem do RN
- z tego co rozumiem najpierw zwalniamy cala RN (6 osob), potem glosujemy nad 3 osobowa RN, a nast powolujemy 3 osoby do nowej RN - dobrze rozumiem

z gory dziekuje za pomoc
Jakkolwiek w przepisach Kodeksu spółek handlowych (dalej: k.s.h.) brak jest definicji legalnej absolutorium, to jednak przyjmuje się, że stanowi ono wyraz akceptacji wspólników/akcjonariuszy dla działalności członka zarządu w ostatnim roku obrotowym. Cytat z Rzeczpospolitej
Odpowiedz cytując
WHITE*STAR
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 15.06.2020, 13:00
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Odnośnie rozwijania biznesów przez Królewskiego - niestety na razie jeszcze trzeba, zgodzić się z nikim innych jak Filipiakiem, który jakiś czas powiedział, że biznesy Królewskiego jeszcze zysku nie przyniosły. Na razie są w fazie inkubacji inwestorów. Trochę podobnie jest z naszą Wisłą (wiem, że w sprawozdaniu rocznym za 2019 jest zysk, wiem też skąd się on wziął), która od półtora roku jest w inkubacji kibiców dotujących spółkę (50kdlaWisły, Socios, akcje karnetowe i rekordy biletowe, crowdfounding i ostatnio wirtualne bilety). Jednak kiedyś - oby czym szybciej - ten okres inkubacji musi się skończyć, a firma musi zacząć stawać na własnych nogach. Obawiam się, że obecnie próba postawienia Wisły na ów własnych nogach, skończyłaby się spektakularną glebą.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 16.06.2020, 20:00
Radził bym trochę więcej poczytać wypowiedzi Filipiaka zanim zaczniesz z nim się tak ochoczo zgadzać. Filipiak w wywiadach drwi że wszystkich na rynku, włącznie z CD projekt. O Królewskim powinien milczeć, ale widać że go boli że ktoś ma większe aspiracje niż on na rynku IT.
Odpowiedz cytując
St Yabol
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2010

Stary 16.06.2020, 20:14
Mam pytanko do akcjonariuszy w związku z głosowaniem na walnym zgromadzeniu, mógłby ktoś napisać PW?
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 16.06.2020, 22:21
patti napisał(a):Wyświetl post
Ad 1 - udzielić absolutorium = zaakceptować jego sposób wykonywania funkcji w danym okresie

Absolutorium głosuje się osobno dla każdego członka zarządu / rady nadzorczej, który przez jakikolwiek okres w trakcie minionego roku obrotowego sprawował swoją funkcję.

(i tu uwaga: projekty uchwał obejmują także członków rady nadzorczej sprawujących w 2019 swoją funkcję z nadania TS - nie jestem do końca przekonany czy na absolutorium, a poniekąd także zwolnienie z odpowiedzialności z tego tytułu, zasługują - niech to sobie każdy sam oceni)

Ad 2 - prawdopodobnie "zerujemy" kadencję rady nadzorczej, tak żeby dla wszystkich członków zaczynała się w tym samym momencie i biegła od nowa, bez względu na to, co było wcześniej.

Ad 3 - odwołujemy 3 osoby i powołujemy 3 osoby (w tym dwie te same + Kuba)

(i tu kolejna uwaga: na tę chwilę Dawid Błaszczykowski cały czas jest w radzie nadzorczej, był jedynie delegowany do sprawowania funkcji w zarządzie na okres 21.04-20.06.2020 r. Po wyborze nowej rady, z Kubą w składzie, zapewne ta rada od razu powoła Dawida już bezpośrednio do zarządu)
Odpowiedz cytując
St Yabol
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2010

Stary 17.06.2020, 15:23
Jest pytanie do posiadaczy akcji, którzy biorą udział w walnym.
Po zagłosowaniu chce zatwierdzić moje głosy wpisując kod autoryzacyjny ale ten nie działa, co z tym zrobić? Ma ktoś podobny problem?
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Od: 11.2002

Stary 17.06.2020, 15:25
Nie trzeba zatwierdzać głosów poprzez ponowne wpisywanie kodu autoryzacyjnego. Głos jest zatwierdzany każdy z osobno, w momencie jego oddania.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 17.06.2020, 19:55
Wywiad z Królewskim o aktualnej sytuacji: https://www.sport.pl/pilka/7,65039,2...pilkarzom.html
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 18.06.2020, 08:47
Królewski swoimi wypowiedziami czasami przypomina mi trochę Jacka Sasina, który opowiada o milionie polskich samochodów elektrycznych
Odpowiedz cytując
Tantal
Member

Od: 09.2018

Stary 18.06.2020, 15:10
W przeciwieństwie do Sasina JK trochę się zna na tym co mówi i nawet jak czasem jest zbyt optymistyczny, to to co mówi ma jakiś związek z rzeczywistością
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów