The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.07.2020, 18:21
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
"Wyklęci" są przewrażliwieni na punkcie pewnych spraw, ale nie przeszkadzało im okradanie własnego klubu. Tak samo jest z tym dbaniem o rodzinę. Rodzina to niby rzecz święta, ale nic sobie nie robią z wieloletniej i hierarchicznej pedofilii w kościele + ostatnie ułaskawienie gwałciciela własnej córki przez Długopisa.
Rozumiem, że jesteś sąsiadem tej rodziny i wiesz lepiej jak było? Czy wiedza aby nie pochodzi z TVN?
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 05.07.2020, 18:22
zasłonił krzyż wieńczący szczyt herbu SA żeby zrobić mu zdjecie na instastory

fajnie by było może jakby sie odniósł czy on w ten sposób "usunął" krzyż , czy po prostu herb chcał wyeksponować (naciągnąć ten zagłówek chyba)
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 05.07.2020, 19:35
Koalik chciał chyba powiedzieć, żeby nie mieszać bigoterii i nienawiści w sprawę Turgemana, tylko zrobił to w swoim stylu.

rafkur napisał(a):Wyświetl post
Rozumiem, że jesteś sąsiadem tej rodziny i wiesz lepiej jak było? Czy wiedza aby nie pochodzi z TVN?
W internecie opublikowano wyrok SA w tej sprawie, niektóre media jakościowe próbowały to wyjaśnić, więc aż taką enigmą ta sprawa nie jest.

Ale może odpuśćmy sobie te plemienne podziały polityczne, bo są one równie głupie, jak okładanie się pałkami przez kibiców piłkarskich w imię miłości do klubu : )
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 05.07.2020, 21:11
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Rozumowanie godne czołowego mełameda
W sumie całkiem celnie - to właśnie w szkołach talmudycznych można doszukać się rozważań dotyczących tego tematu. Nie takie rzeczy można odnaleźć w prawie religijnym, od obowiązku zakładania prawego buta jako pierwszego, po zakaz drapania się po głowie.

Cytat:
Ciekawe jakby tak jakiś Polak grający w Izraelu albo kraju Arabskim zakrył menorę gwiade Dawida albo półksiężyc w herbie czy też byś taki wywód napisał? I jak zareagowaliby miejscowi kibice?
Nie wiem jakby zareagowali kibice, ale ja bym pewnie podobnego wywodu w odniesieniu do chrześcijanina nie napisał. Chrześcijanie, poza jakimiś granicznymi przypadkami typu "lista zakazanych symboli", nie mają tendencji do tego typu konstrukcji. Ani schizy w stosunku do symboli na obrazkach - nikt normalny nie uważa, że herb klubu albo rysunek człowieka jest jakąś deklaracją wiary.
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 06.07.2020, 12:16
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
"Wyklęci" są przewrażliwieni na punkcie pewnych spraw, ale nie przeszkadzało im okradanie własnego klubu. Tak samo jest z tym dbaniem o rodzinę. Rodzina to niby rzecz święta, ale nic sobie nie robią z wieloletniej i hierarchicznej pedofilii w kościele + ostatnie ułaskawienie gwałciciela własnej córki przez Długopisa.
Wyklęci będą robić aferę w imię poprawności politycznej, bo usuwanie słowa biały z kosmetyków jest ok, ale robienie szumu z zasłoniętego krzyża już nie. Już widzę co by się działo gdyby Polski piłkarz zasłonił gwiazdę Dawida
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 06.07.2020, 20:03
W wyrażeniu "polski piłkarz" słowo "polski" piszemy małą literą. Od obrońcy polskości oczekuję troski o mowę ojczystą.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 06.07.2020, 20:12
Ahh standard, jak nie ma się do czego przyczepić. Swoją drogą powiedz mi, gdzie tutaj widzisz obronę polskości. Staram się tutaj pokazać raczej hipokryzję
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 06.07.2020, 22:20
W tym wypadku przyczepienie się do formy miało bezpośredni związek z przyczepieniem się do treści, po prostu tego nie zrozumiałeś.

Argument, po który sięgnąłeś służył dowiedzeniu określonej tezy (wielką nam poczyniono obrazę, nam Polakom-katolikom).
Odpowiedz cytując
Piękny
Junior Member

Od: 11.2019

Stary 06.07.2020, 22:26
No i rozumiesz wszyscy rozgrzeszeni
Znów są gotowi, oczyszczeni
Rozbite stoły i rozbite głowy
Inność jest przeca twoim wrogiem
Doigrasz się co trzecią tak minutę
Słowo opaczne jest zatrute
Za rozgrzeszenia już nie widać bólu
Służymy mieczem tobie królu!
Well, ich bin dobry cattolico, as well now
Naprawdę dobry cattolico!
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 06.07.2020, 22:48
czaro napisał(a):Wyświetl post
W tym wypadku przyczepienie się do formy miało bezpośredni związek z przyczepieniem się do treści, po prostu tego nie zrozumiałeś.

Argument, po który sięgnąłeś służył dowiedzeniu określonej tezy (wielką nam poczyniono obrazę, nam Polakom-katolikom).
Nie, kibicom. Krzyż jest elementem herbu. Nie byłoby tematu gdyby Turgeman zrobił zdjęcie kościoła i zasłonił krzyż. Ale zasłonił kawałek naszego herbu. Czyli wstydzi się swojego pracodawcy? Wstydzi się naszego całego herbu?

Sprowadzenie tego do dyskusji tylko na tematy "religijne" jest pewnym nadużyciem.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 07.07.2020, 02:04
Krzyz jest symbolem wyjatkowego bestialstwa tylko my tego nie widzimy tak jak Azjaci czy Araby nie widza nic zlego ze swastyka.
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 07.07.2020, 03:52
Co raz lepiej

Turgeman i tak pewnie u nas nie zostanie, wiec przynajmniej bedzie po klopocie (dla tych, dla ktorych jego zachowanie jest klopotem i dla tych, dla ktorych klopotem jest tlumaczenie, ze jego zachowanie nie jest klopotem).
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 07.07.2020, 10:23
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Nie, kibicom. Krzyż jest elementem herbu. Nie byłoby tematu gdyby Turgeman zrobił zdjęcie kościoła i zasłonił krzyż. Ale zasłonił kawałek naszego herbu. Czyli wstydzi się swojego pracodawcy? Wstydzi się naszego całego herbu?

Sprowadzenie tego do dyskusji tylko na tematy "religijne" jest pewnym nadużyciem.
Bardzo dziękuję za tę wypowiedź.

Jeżeli traktujemy krzyż jako wystający element herbu znaczący tyle samo co jego pozostałe elementy, to tym bardziej nie ma się o co pieklić. Turgeman zasłonił ten wystający element naciskając swoim palcem na fotel, czym spowodował napięcie jego obicia tak, aby ładniej prezentowała się tarcza z białą gwiazdą w centrum. Albo zasłonił go przypadkiem. Albo mu ten krzyż nie leży estetycznie do reszty herbu tak, jak wcześniej nie leżał kibicom napis "Sportowa Spółka Akcyjna", którego już nie ma (któż wstydził się tego pięknego herbu, że ośmielił się go zmienić?!). Albo, nie wiem, może stuknijcie się w głowę i trochę wyluzujcie.
Ostatnio edytowane przez czaro : 07.07.2020 o godz. 10:26.
Odpowiedz cytując
Colin
Senior Member

Od: 07.2004

Stary 07.07.2020, 10:40
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
zasłoniecie krzyża na herbie oczywiście można tak wytłumaczyć , ale mi chodziło o to :

istny belzebub
Dla mnie to wygląda, że Turgeman chce być naszym wiślackim Robertem Lewandowskim. Robert często po bramkach świętuje w ten sposób. Alon dodał jeszcze akcent wiślacki splątując dłonie w literkę "W". Wg. mnie bardzo oryginalne i mnie się podoba Może chce iść w ślady Roberta i będzie celował w Złotą Piłkę w przyszłym sezonie
Colin McRae[*] Żegnaj Mistrzu. Teraz pewnie ścigasz się z Ryśkiem i Januszem pilotowany przez "Beefa" po niebiańskich OSach...

"Heroes don't die, they just move on to the next stage"
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 07.07.2020, 19:40
Kuźwa do czasu tej "afery" nawet nigdy nie zwrócięm uwagi, że mamy krzyż w herbie Jak dla mnie niepotrzebny element... do wywalenia.
Odpowiedz cytując
Reserve
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 07.07.2020, 19:54
Ja rozumiem że się utrzymaliśmy i chwila rozluźnienia nastąpiła, ale czy naprawdę trzeba teraz wynajdywać problemy z dupy?

Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 07.07.2020, 20:06
ciacho napisał(a):Wyświetl post
Kuźwa do czasu tej "afery" nawet nigdy nie zwrócięm uwagi, że mamy krzyż w herbie Jak dla mnie niepotrzebny element... do wywalenia.
Po prostu nie znasz się na heraldyce.
W logo SA mamy zamkniętą koronę (z krzyżem) będącą odwzorowaniem herbu Krakowa jako miasta królewskiego.
Korona zamknięta z krzyżem oznacza pełną niezależność od innych władz świeckich/cywilnych
Dodatkowo ta zamknięta korona nadaje proporcję temu logo.

Oczywiście problem by zniknął gdyby powrócono do logo TS
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Reserve
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 07.07.2020, 20:29
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Po prostu nie znasz się na heraldyce.
W logo SA mamy zamkniętą koronę (z krzyżem) będącą odwzorowaniem herbu Krakowa jako miasta królewskiego.
Korona zamknięta z krzyżem oznacza pełną niezależność od innych władz świeckich/cywilnych
Dodatkowo ta zamknięta korona nadaje proporcję temu logo.

Oczywiście problem by zniknął gdyby powrócono do logo TS
True, aczkolwiek patrząc pod kątem heraldyki nasze godło państwowe ciągle daje do zrozumienia że jesteśmy państwem zależnym, o czym świadczy otwarta korona na orle. A świadczy to o tym, że problem jest po prostu zabawny, jak się chcecie czepiać heraldyki to wnioskujcie o zmianę korony w godle

Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 07.07.2020, 21:34
Reserve napisał(a):Wyświetl post
True, aczkolwiek patrząc pod kątem heraldyki nasze godło państwowe ciągle daje do zrozumienia że jesteśmy państwem zależnym, o czym świadczy otwarta korona na orle. A świadczy to o tym, że problem jest po prostu zabawny, jak się chcecie czepiać heraldyki to wnioskujcie o zmianę korony w godle
dlatego pracuje się obecnie na projektem zmiany godła Rzeczpospolitej na herb tak, aby zachowane były też zasady heraldyki zgubione po 1926 roku
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 07.07.2020, 22:58
Plus, jeśli dobrze pamiętam, kombinują coś z kolorem tarczy (albo przynajmniej zgłaszają uwagi odnośnie do).
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 15.07.2020, 15:40
co z Alonem ?
Odpowiedz cytując
zbyszek93
Member

Od: 06.2020

Stary 15.07.2020, 17:26
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15081519
Paweł Brożek oficjalnie potwierdził zakończenie kariery. Paweł już na zawsze zostanie zapamiętany jako absolutnie jedna z największych legend w historii naszego klubu.
Odpowiedz cytując
Harcownik
Member

Od: 08.2017

Stary 15.07.2020, 17:59
Mile widziana powtórka pożegnania jak w meczu z Lechem.

https://www.facebook.com/Ekstraklasa...84226205128495

Czyli ze złotej ery zostają (?) już tylko Boguś i Kuba. W tamtych czasach myślałem, że ta supremacja będzie trwać wiecznie. Cóż!
Jude Gang - tak o sobie mówicie
To jest... niesamowite jakim idiotą trzeba być żeby wymyślić taką nazwę
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Stary 15.07.2020, 22:32
wiekszosc sie spuszcza nad tym Alonem a to widac koles szklany - zwlaszcza na nasza siermiezna silowa pilke ...poza tym gdzies na wp czy interii czytalem ze Miodek widzi go w legii - wiec jesli tak to tyle go widzielismy , nie twierdze ze on jest zly - ale czy nas stac placic duzo komus kto u nas w pol roku - zlapal 2 kontuzje
Odpowiedz cytując
sanderuss
Socios Wisła Kraków

Stary 16.07.2020, 13:42
gizmowisla napisał(a):Wyświetl post
wiekszosc sie spuszcza nad tym Alonem a to widac koles szklany - zwlaszcza na nasza siermiezna silowa pilke ...poza tym gdzies na wp czy interii czytalem ze Miodek widzi go w legii - wiec jesli tak to tyle go widzielismy , nie twierdze ze on jest zly - ale czy nas stac placic duzo komus kto u nas w pol roku - zlapal 2 kontuzje
No tak, tylko pierwsza byla mechaniczna po wejsciu kolegi podczas treningu a druga jak sie Skowronek wzial za przygotowanie fizyczne....
Odpowiedz cytując
Wisła V
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 16.07.2020, 14:09
jeśli Austria zejdzie z ceny to jestem jak najbardziej za wykupieniem Alona, to jest pierwszy napastnik od dawna który umie cofnąć się głębiej po piłkę, zagrać tyłem do bramki i ma timming. Od niego Olek może się dużo nauczyć.. Natomiast jeśli nie to w cenie 400 tys euro wolałbym ściągnąć kogoś młodszego na którym moglibyśmy zarobić.. A co do plotek o Legiuni to nie wydaje mi się, oni mają szpital z przodu i raczej nie mogą sobie pozwolić na kupienie kolejnego znaku zapytania w kwestiach zdrowotnych
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 16.07.2020, 15:57
Wisła V napisał(a):Wyświetl post
j to jest pierwszy napastnik od dawna który umie cofnąć się głębiej po piłkę, zagrać tyłem do bramki i ma timming.
Jeżeli "od dawna" oznacza jesień, kiedy robił to Brożek, to jak najbardziej
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 16.07.2020, 16:12
no dobra, ale jest jakiś oficjalny komunkat , co tam sie Alonowi podziało ?

bo jak zerwana całkiem dwójka , to za darmo można podziękować , a jak podciągnięta , to dobra okazja żeby zbić z ceny
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 16.07.2020, 16:54
Pytanie, czy nasi też nie liczyli jednak na trochę wyższą pozycję na koniec sezonu i przypływ gotówki.

Milion złotych niestety nie wyłożymy + pensji najlepszej w zespole.
Gośc ma prawie 3 dychy i szklany, więc zarobic na nim raczej nie zarobimy.
Święty graal to to nie jest.

Pytanie jest podstawowe o co my chcemy grać w przyszłym sezonie i jaka jest strategia. Bo ewentualne kontraktowanie na grubo Turgemana, przy słabości reszty składu nie ma sensu.
Ostatnio edytowane przez El'kabat : 16.07.2020 o godz. 17:18.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 17.07.2020, 08:29
Przypuszczam, że następny sezon jest na przebujanie się w środkowej części tabeli.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów