The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 32 24,06%
osłabi 82 61,65%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 19 14,29%
Głosujących: 133. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Smok
Senior Member

Od: 08.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 21.01.2011, 15:06
Cytat:
Widziałeś już tych zawodników w koszulce Wisły, w jakimś oficjalnym meczu może? Jak zobaczysz, to wtedy napisz, że jęczenie było niepotrzebne. Myślę, że wtedy większość przyzna Ci rację. Ale tylko WTEDY.

Widziałeś już tych zawodników w koszulce Wisły, w jakimś oficjalnym meczu może? Jak zobaczysz, to wtedy napisz, że jęczenie było potrzebne. Myślę, że wtedy większość przyzna Ci rację. Ale tylko WTEDY.
Odpowiedz cytując
domenica90
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 21.01.2011, 15:06
martonas napisał(a):Wyświetl post
Kolego, czytaj ze zrozumieniem a nie to co chcesz sobie wyczytać, wyraźnie odnosiłem się do słów wolfyego kiedy transfery wypalą. Tu nie chodzi o to żeby ktos mi przyznał rację, bo ja jej nie mogę nie mieć,
Dobra, i tak w dalszym ciągu nie rozumiem, dlaczego nie odniesiesz się do jego słów wtedy, kiedy te transfery naprawdę wypalą
Oby było tak, jak mówisz.

Jestem pewna, że wszystkie forumowe "płaczki" z chęcią przestaną jęczeć, kiedy tylko ujrzą tych zawodników z kontraktem w ręce.

Bo na razie to albo czarnowidztwo, albo hurraoptymizm. Jedno i drugie na równi denerwujące.
No i przyszło mi zmienić podpis, "dzięki", Kubuś...
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2010

Stary 21.01.2011, 15:07
Gol odrzucił ofertę Wisły, ciekawe czy przez kasę czy dlatego, że bał się rywalizacji z Sobolem i Wilkiem ...

http://www.sport.pl/lechpoznan/1,104...lbo_Legia.html
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 21.01.2011, 15:07
domenica90 napisał(a):Wyświetl post
Widziałeś już tych zawodników w koszulce Wisły, w jakimś oficjalnym meczu może? Jak zobaczysz, to wtedy napisz, że jęczenie było niepotrzebne. Myślę, że wtedy większość przyzna Ci rację. Ale tylko WTEDY.
Ale tu właśnie chodzi o lamenty forumowiczów odnośnie braku transferów. Wszystko jest nie po Waszej myśli - przychodzi 2 dobrych zawodników zamiast 1 dobrego Pawła Brożka. Teraz zamiast średniego Pawełka przyjdzie może nawet od niego lepszy bramkarz, dla którego pieniądze będą grały mniejszą rolę niż dla Pawełka, albo któremu po prostu będzie warto dać więcej kasy niż Pawełkowi.

Chodzi o to, że Wam nigdy nie dogodzi. Wpierw się denerwujecie, że transferów nie ma. Teraz są i będziecie mówić, że trzeba poczekać do pierwszego meczu, potem jak ktoś źle kopnie piłkę na boisku, to będziecie lamentować, że złe transfery, a jak nie będzie MP, to będziecie lamentować, żeby wywalić Maaskanta bo do dupy trener i tak w kółko.

Jak dla mnie te transfery dają nam wreszcie taki wewnętrzny spokój, że Wisła ma ochotę na co najmniej wysokie miejsce w lidze, a czy uda się zdobyć MP, to trzeba na to jeszcze poczekać. Będę osobiście zadowolony, gdy awansujemy do Pucharów w tym roku. Swoje zdanie podtrzymuję i będę z tego powodu niezmiernie zadowolony. Dlaczego? Bo Wisła zaczyna prowadzić właściwą politykę transferową - kupuje zawodników wartociowych - Meliksona, który ma niesamowitą inteligencję boiskową, co dla mnie jest priorytetem i w naszej lidze on będzie niezmiernie przydatny oraz wysokiego Genkova, który naszej drużynie jest niezmiernie potrzebny. Mam nadzieję, że wyrzucą niepotrzebnego Łobodzińskiego w przerwie zimowej, bo on już jest nam kompletnie nieprzydatny i nie widzę sensu, by dalej u nas grał. Wtedy zbilansujemy swój skład. Może pójdzie do Turcji za Brożkami? Oby się udało go sprzedać i niezmiernie kibicuję by tego gościa wyrzucono.
Odpowiedz cytując
martonas
Senior Member

Stary 21.01.2011, 15:10
Dobra, i tak w dalszym ciągu nie rozumiem, dlaczego nie odniesiesz się do jego słów wtedy, kiedy te transfery naprawdę wypalą

Jestem pewna, że wszystkie forumowe "płaczki" z chęcią przestaną jęczeć, kiedy tylko ujrzą tych zawodników z kontraktem w ręce.

Bo na razie to albo czarnowidztwo, albo hurraoptymizm. Jedno i drugie na równi denerwujące.
Tu pełna zgoda, dlatego ja ciągle powtarzam żeby po prostu poczekać, bo potem wychodzą takie kwiatki jak już wcześniej wspominane.
Jeszcze co do twoich poprzednich słów wyżej, to mam wrażenie że uważasz mnie za jakiegos hurraoptymistę, otóż nie ja po prostu jestem przeciwko czarnowidztwu

I muszę się zgodzić w jednym z bonawenturą. Jak Stan zapowiada jakiegoś piłkarza to wielkie oburzenie, że nam tu jakieś bajki opowiada, kiedy inni mówią żeby poczekać na rozwój wypadków to tacy ludzie jak wolfy nawet nie myślą o tym żeby poczekać i wtedy wydawać opinię. Natomiast jak się okaże że taki grajek jednak przyjdzie, to zamiast przyznać że nie miało się racji to nagle będą chcieli czekać czy się sprawdzi, żeby go dobrze ocenić. Czyż to nie hipokryzja?
Ostatnio edytowane przez martonas : 21.01.2011 o godz. 15:28.
Odpowiedz cytując
domenica90
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 21.01.2011, 15:14
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Ale tu właśnie chodzi o lamenty forumowiczów odnośnie braku transferów. Wszystko jest nie po Waszej myśli - przychodzi 2 dobrych zawodników zamiast 1 dobrego Pawła Brożka.
Zacznę od tego, że ja do tej pory nie lamentowałam, bo to moje pierwsze posty.

A co do Twojej wypowiedzi: zgadzam się z nią w prawie całej rozciągłości! Ale cały czas mam w pamięci milion niedoszłych transferów Wisły, więc jak wy już możecie uznawać za pewnik to, że Melikson czy Genkov zostaną pozyskani? Jeśli tak się stanie, to wspaniale.

Słowo klucz w Twojej wypowiedzi:
"Teraz zamiast średniego Pawełka przyjdzie może"

Jeżeli Wisła pozyska Meliksona, Genkova, bramkarza i obrońcę, uznam to okienko za udane, bez względu na to, jak ci gracze będą się prezentować na wiosnę. Bo nawet gdyby przyszedł Messi, to nie wiadomo, jakby mu tutaj szło. Żadnego gracza nigdy nie można być pewnym. Na papierze okienko udane, na lepszych szans nie mamy, ale bedę się cieszyć dopiero, gdy zostaną podpisani. I o to mi cały czas chodzi, to wszystko to jest czas przyszły.
No i przyszło mi zmienić podpis, "dzięki", Kubuś...
Odpowiedz cytując
tomsts
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 21.01.2011, 15:15
Jeremi napisał(a):Wyświetl post
Z tego co można wyczytać w komentarzach na temat odejścia Meliksona to traktują go tam z wielkim szacunkiem.
Właśnie przeczytałem te wszystkie komentarze i doszedłem do wniosku, że Maor musi być poukładanym człowiekiem. Sądząc po wypowiedziach, dla kibiców był kimś więcej niż tylko piłkarzem.
Myślę, że ten zawodnik przy wsparciu nas, kibiców, może dłużej zabawić w Wiśle i stać się ważną postacią.
Wśród komentarzy martwi mnie tylko podkreślanie antysemityzmu w Krakowie - jakaś parodia. Niektórzy mają o nas wyobrażenia niemal mityczne...
Ale fakt faktem - większość tych negatywnych komentarzy jest udziałem użytkowników z avatarem Beitaru... nie dziwie się tym koszmarnym wspomnieniom związanych z Wisłą Kraków
MOSKAL KAZIMIERZ ! Nie rusz Kazika bo zginiesz !
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 21.01.2011, 15:19
Maverjuve napisał(a):Wyświetl post
A wiesz gdzie wiekszosc uzytkownikow ma ciebie? Mam ci to wprost napisac?
A czy ja wyskakuje z odezwami? Bawię się w jedynego słusznego kibica Wisły i obrońcę uciśnionych? Jak nie, to znajdź sobie inne ujście dla własnych frustracji...

Antystenes napisał(a):Wyświetl post
Ja się zastanawiam w którym momencie wyrobiliście sobie o Javanicu opinie słabego bramkarza? Co to znaczy "zacznie bronić jak trzeba"?
Pokazał na razie jedno - nie umie grać na przedpolu, a to na tym poziomie dyskwalifikuje. Niestety, ale Wisła rzadko broni się jedenastką na własnej połowie, więc często bramkarz musi grać jako ostatni obrońca, wychodzić nawet poza pole bramkowe. Gdyby gość po prostu puścił parę szmat, to OK - trema, zmiana środowiska etc. Ale my mówimy tu o bramkarskim abecadle. Jak gość będzie przypięty na szelkach do linii, to przy naszej obronie może być naprawdę słabo...
Pawełek - na przedpolu grał naprawdę dobrze, często na granicy ryzyka i lekkomyślności, ale czasem tak trzeba. Wiele razy swoimi wyjściami zażegnał groźne dla zespołu sytuacje. To nie jest żadna magia, to są podstawy...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 21.01.2011 o godz. 15:29.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Killler
Junior Member

Od: 03.2003

Stary 21.01.2011, 15:28
alkoholik napisał(a):Wyświetl post
Jacek Krzynówek mówi tak
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32282,t...l?ticaid=1ba40
Widać że masz dobry towar
Czy wygrywasz, czy nie, zawsze ja kocham Cie.
W sercu moim WISŁA i na dobre i na złe !!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Po prostu Wiślak
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 21.01.2011, 15:29
Jestem negatywnie zaskoczony wypowiedzią działaczy, że po ewentualnych transferach Melkinsona i Genkowa Wisła nie będzie już szukała piłkarzy do ofensywy. Tym samym oto okazuje się, że mieliśmy tam jesienią i wcześniej niemal idelaną sytuację , wymagającą tylko jednego dodatkowego zawodnika (bo Genkow przychodzi za Brożka). Kiepski żart. Jeden bramkostrzelny napastnik (o ile takim jeszcze okaże się Bułgar) to przecież stanowczo za mało. Wystarczą kartki, kontuzje, problemy z formą i będziemy mieli ciężkie problemy.

Całe latami wszyscy głośno mówili, że Wisła potrzebuje i szuka dodatkowego napastnika do Brożka, a teraz nagle jest on zbędny? Nie kupuję tego.

Feniks1983 napisał(a):
klub sam siebie utrzy[muje, Amica dopiero do tego dochodzi dzieki kasie z Europu a Polonia poki co jest na duzym minusie. Wiec przyznasz chyba ze Nasz model jest lepszy bo kupujemy takich zawodnikow na jakich nas stac bez zadluzania klubu.
O czym Ty piszesz? Od kiedy Wisła sama się utrzymuje? Już nie pamiętamy o dziurze budżetowej sprzed roku? Na tym ma polegać to "samoutrzymywanie? Widziałeś choć jeden dokument finansowy naszego klubu, że piszesz takie rzeczy? Pewnie nie, ale łatwo powtarzać puste slogany i jeszcze potem budować na nich utopijne teorie.

Jaki "nasz model jest lepszy"? Ty poważnie uważasz, że regularne osłabianie się, wyprzedawanie najlepszych zawodników, ba całych formacji i ściąganie w ich miejsce tanich słabeuszy, jest drogą do finansowej i sportowej prosperity? To ma być ten "lepszy model"? Doprowadził nas ostatnio do jakichkolwiek sukcesów, czy też raczej kompromitacji w Europie?
Ostatnio edytowane przez Po prostu Wiślak : 21.01.2011 o godz. 15:39.
Odpowiedz cytując
eto22
Member

Stary 21.01.2011, 15:39
Po prostu Wiślak napisał(a):Wyświetl post
Jestem negatywnie zaskoczony wypowiedzią działaczy, że po ewentualnych transferach Melkinsona i Genkowa Wisła nie będzie już szukała piłkarzy do ofensywy. Tym samym oto okazuje się, że mieliśmy tam jesienią i wcześniej niemal idelaną sytuację , wymagającą tylko jednego dodatkowego zawodnika (bo Genkow przychodzi za Brożka). Kiepski żart. Jeden bramkostrzelny napastnik (o ile takim jeszcze okaże się Bułgar) to przecież stanowczo za mało. Wystarczą kartki, kontuzje, problemy z formą i będziemy mieli ciężkie problemy.

Całe latami wszyscy głośno mówili, że Wisła potrzebuje i szuka dodatkowego napastnika do Brożka, a teraz nagle jest on zbędny? Nie kupuję tego.
Ale wtedy graliśmy na dwóch napastników, ew. jeden był trochę cofnięty. Nie widzę potrzeby kupować 2 napastnika na 15 spotkań w lidze i kilka w pucharze.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 21.01.2011, 15:44
Canis Lupus napisał(a):Wyświetl post
Trochę optymizmu w sprawie transferu Meliksona:
http://www.fakt.pl/Melikson-czuje-si...y,93094,1.html
Oby gość okazał się wart tego całego zachodu. Wymagań naprawdę nie ma wielkich, niech tylko gra jak prawdziwy pomocnik - nikt raczej nie liczy na zabójczą skuteczność podań i grad bramek, raczej: parę porządnych rajdów na mecz, kilka celnych dośrodkowań, jakiś celny strzał raz na jakiś czas...
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Smok
Senior Member

Stary 21.01.2011, 15:48
Po prostu Wiślak

A moze jest tak, że Robert wierzy, że teraz, po przepracowaniu całego cyklu zimowego przygotowania pod jego okiem, uda mu się "obudzić" Żurawia i Riosa, Melikson w pomocy zwolni "Małego" do ataku i wtedy będzie mial komplet i nawet konkurencje w ofensywie.
Zaufajmy trochę Holendrowi.
Odpowiedz cytując
karas1983
Senior Member

Od: 01.2011

Stary 21.01.2011, 15:49

O czym Ty piszesz? Od kiedy Wisła sama się utrzymuje? Już nie pamiętamy o dziurze budżetowej sprzed roku? Na tym ma polegać to "samoutrzymywanie? Widziałeś choć jeden dokument finansowy naszego klubu, że piszesz takie rzeczy? Pewnie nie, ale łatwo powtarzać puste slogany i jeszcze potem budować na nich utopijne teorie.

Jaki "nasz model jest lepszy"? Ty poważnie uważasz, że regularne osłabianie się, wyprzedawanie najlepszych zawodników, ba całych formacji i ściąganie w ich miejsce tanich słabeuszy, jest drogą do finansowej i sportowej prosperity? To ma być ten "lepszy model"? Doprowadził nas ostatnio do jakichkolwiek sukcesów, czy też raczej kompromitacji w Europie?
a ja mam nadzieje że takie postawienie sprawy przez działaczy to tylko zasłona dymna i oprócz stopera i bramkarza przyjdzie jeszcze jeden napastnik.

chociaż zawsze była mowa o wysokim napastniku, typowej dziewiątce. Warunki te wydaje się spełniać Genkov więc decydenci mogą uznać, że napastników wystarczy przecież są jeszcze Żuraw i Rios. Boguskiego nie liczę gdyż umiejętnościami nie grzeszy a Mały to dla mnie skrzydłowy...

Jeśli teraz nie kupią jeszcze jednego napastnika to latem będzie problem jak odejdzie Rios (cena nie adekwatna do prezentowanych umiejętności) a karierę skończy Żuraw... Moim zdaniem zespól powinno budować się zimą. Nowi zawodnicy wkomponują się w drużynę w trakcie rundy wiosennej i latem wystarczy dokonać kosmetycznych zmian i można bez obaw oczekiwać na europejskich pucharów. O ile transfery dokonane zimą są przemyślane i wartościowe
Odpowiedz cytując
rafal777
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 21.01.2011, 15:49
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Oby gość okazał się wart tego całego zachodu. Wymagań naprawdę nie ma wielkich, niech tylko gra jak prawdziwy pomocnik - nikt raczej nie liczy na zabójczą skuteczność podań i grad bramek, raczej: parę porządnych rajdów na mecz, kilka celnych dośrodkowań, jakiś celny strzał raz na jakiś czas...
Nie chcę być pesymista ale...za dużo wymagasz
Większe nadzieje miałem co do Kirma i w ogólnym rozrachunku sie zawiodłem. Tak więc nie radziłbym robić sobie takich wygórowanych nadziei. Popieram post napisany wcześniej, jak był Paweł to konieczny był napastnik do konkurencji. Pawel odszedł to wystarczy nam Genkov co może sie okazac Christovem. Piekna ta nasza polityka.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 21.01.2011, 15:50
Cytat:
Jestem negatywnie zaskoczony wypowiedzią działaczy, że po ewentualnych transferach Melkinsona i Genkowa Wisła nie będzie już szukała piłkarzy do ofensywy.
Według mnie mamy/będziemy mieć taki tłok w ofensywie, także jeśli chcieliby kogoś do kupić to trzeba kogoś brzydko mówiąc wyrzucić. Według mnie Maaskant nie chce jeszcze nikogo skreślać. Druga linia według mnie będzie najmocniejszą od nie pamiętnych czasów. Nareszcze będziemy mieć ofensywnego pomocnika z prawdziwego zdarzenia, a może nawet dwóch bo Łukasz Garguła miał już przebłyski naprawdę dobrej gry.
Odnośnie napastnika mówicie że będzie jak na ten moment tylko 1, ale przecież był tu nawet osobny temat w którym większość zgodnie twierdziła, że Rios ma potencjał i należy mu dać szansę. Jest jeszcze Żuraw który przeciez nie zapomniał z dnia na dzień jak się gra w piłkę, zoabaczymy jak będzie wyglądal po przepracowaniu okresu przygotowawczego.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 21.01.2011 o godz. 16:20.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Stary 21.01.2011, 15:52
Zacznę od tego, że ja do tej pory nie lamentowałam, bo to moje pierwsze posty.

A co do Twojej wypowiedzi: zgadzam się z nią w prawie całej rozciągłości! Ale cały czas mam w pamięci milion niedoszłych transferów Wisły, więc jak wy już możecie uznawać za pewnik to, że Melikson czy Genkov zostaną pozyskani? Jeśli tak się stanie, to wspaniale.

Słowo klucz w Twojej wypowiedzi:
"Teraz zamiast średniego Pawełka przyjdzie może"

Jeżeli Wisła pozyska Meliksona, Genkova, bramkarza i obrońcę, uznam to okienko za udane, bez względu na to, jak ci gracze będą się prezentować na wiosnę. Bo nawet gdyby przyszedł Messi, to nie wiadomo, jakby mu tutaj szło. Żadnego gracza nigdy nie można być pewnym. Na papierze okienko udane, na lepszych szans nie mamy, ale bedę się cieszyć dopiero, gdy zostaną podpisani. I o to mi cały czas chodzi, to wszystko to jest czas przyszły.
To w takim razie przepraszam, że odniosłem się do Twojej wypowiedzi w kontekście miliona lamentów innych osób. Po prostu musiałem to zrobić.

Jak dla mnie Genkov i Melikson są dogadani. Dla mnie to jest pewnik. Nie róbmy sobie z obecnych działaczy sportowych kompletnych nieudaczników, nie szukajmy odniesień do poprzednich działaczy. Chyba możemy im zaufać, że te transfery są dogadane? Jak coś spali na panewce to wtedy krytykujmy, ale narazie bądźmy pewni tych dwóch transferów.

Owszem - sam nigdy nie będę pewny co do jakości przeprowadzonych transferów, dopóki piłkarzy nie zobaczę na boisku, ale śmiem twierdzić po statystykach Genkova, że w polskiej lidze się sprawdzi, mimo że w mocniejszej lidze rosyjskiej sobie nie radził, ale np. w słabszej bułgarskiej doskonale się spisywał. Dlatego wierzę, że to będzie wzmocnienie ataku.

Melikson - mimo że jeszcze do nas nie przyszedł, jestem przekonany, że jest już nasz, jedynie testy medyczne mogą coś wykazać, ale to musiałby być jakiś pech. Generalnie, jak już strona oficjalna coś podaje, to Melikson ma już dogadany kontrakt, pozostaje jedynie ich finalne zatwierdzenie.

Dlatego, jak transfery do linii defensywnej będą podobnej jakości jak te do ataku, to jestem spokojny o wiosnę.
Odpowiedz cytując
Smok
Senior Member

Stary 21.01.2011, 15:52
Cytat:
Na jakiej podstawie uważacie że Jovanic ma duży potencjał?
Nie wiem, czy ma potencjal. Ale uważam, że należy mu dac kilka meczy szansę pokazać się z juz w miarę zgrana i rozumiejącą się obroną. Ktoś go widział, ktoś za niego wywalil kupe kasy. Wydaje mi się, że warto zaryzykowac trochę.
Odpowiedz cytując
tomsts
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 21.01.2011, 15:58
Popatrzcie na ostatnią grę napastników Wisły przez pryzmat sytuacji podbramkowych. Ile mieliśmy podań, które umożliwiały sytuacje 'sam na sam', w której klasyczny napastnik może się pokazać? Odpowiem - nasza gra była mało kreatywna w pomocy, sytuacji było jak na lekarstwo, a te które były raczej wykorzystywał Paweł czy Mały.
Melikson jest kreatywnym pomocnikiem, potrafi podać prostopadle i rozgrywać. I tu upartuję szansy na przebudzenie naszych napastników - Żurawia czy Riosa.
I nie dziwię się działaczom, że w obliczu niedoborów w obronie czy bramce nie zamierzają kupować 4 napastnika do systemu wykorzystującego tylko 1 napadziora...
MOSKAL KAZIMIERZ ! Nie rusz Kazika bo zginiesz !
Odpowiedz cytując
Uran235
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 21.01.2011, 16:17

40 chłopa gada o piłce nożnej i nic mądrego powiedzieć nie może, przychodzi jedna kobita i z miejsca trafia w sedno. Wstyd panowie, wstyd.

domin_czyzyny napisał(a):Wyświetl post
Gol odrzucił ofertę Wisły, ciekawe czy przez kasę czy dlatego, że bał się rywalizacji z Sobolem i Wilkiem ...

http://www.sport.pl/lechpoznan/1,104...lbo_Legia.html
Szkoda Gola, bo to jeden z niewielu Polaków, których mógłbym widzieć w Wiśle. Ale my gramy na jednego defensywnego i nawet Wilk ma kłopoty z grą, więc pewnie Gol bał się ławy.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Stary 21.01.2011, 16:19
tomsts - trafiłeś w samo sedno. Właśnie o takie wzmocnienie drużyny mi chodziło, że nie tylko personalne, ale wzmocnienie całej siły ofensywnej przez stwarzanie sytuacji. Melikson jest inteligentnym zawodnikiem, nie holuje piłki bez powodu, nie jest samolubem, takim jak Małecki.
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 21.01.2011, 16:20
http://www.youtube.com/watch?v=yKOyRpnqOR0 0:05; 1:25
http://www.youtube.com/watch?v=Lkil5...eature=related 1:45
bramki Genkowa z Dynamo Moskwa gdzie był "niewypałem"

Nie wyglada mi na wolnego, statycznego kołka. Podobnie jak Brożek potrafi wyjsc na prostopadłą piłkę, a i obrońcą umie"zakręcić"
..
Odpowiedz cytując
GonzoNS
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 21.01.2011, 16:21
Uran235 napisał(a):Wyświetl post

40 chłopa gada o piłce nożnej i nic mądrego powiedzieć nie może, przychodzi jedna kobita i z miejsca trafia w sedno. Wstyd panowie, wstyd.

Szkoda Gola, bo to jeden z niewielu Polaków, których mógłbym widzieć w Wiśle. Ale my gramy na jednego defensywnego i nawet Wilk ma kłopoty z grą, więc pewnie Gol bał się ławy.
Chciałbym aby ta sytuacja (szukanie defensywnego pomocnika) nie oznaczała, iż kontraktu z Sobolem nie przedłużymy
Ostatnio edytowane przez GonzoNS : 21.01.2011 o godz. 16:24.
Odpowiedz cytując
Po prostu Wiślak
Senior Member

Stary 21.01.2011, 16:22
eto22 napisał(a):Wyświetl post
Ale wtedy graliśmy na dwóch napastników, ew. jeden był trochę cofnięty. Nie widzę potrzeby kupować 2 napastnika na 15 spotkań w lidze i kilka w pucharze.
W czasie tych 15 meczy można przegrać walkę o mistrzostwo, a nawet i puchary, więc co to za gadanie?

Nawet grając jednym napastnikiem trzeba mieć w odwodzie przynajmniej jeszcze dwóch bramkostrzelnych zawodników, z uwagi na kartki, kontuzje, wahania formy. Rios na razie bramkostrzelny nie jest, a Żurawski to już od dawna cień siebie sprzed lat. Żaden z nich jesienią nie potrafił zastąpić Brożka w zdobywaniu bramek, dlaczego nagle mają więc w razie potrzeby zastąpić Genkowa? To wcale nie jest przesądzone.

Wisła od zawsze potrzebowała dodatkowego napastnika i nadal potrzebuje.

Tak samo potrzebujemy nadal bramkarza, dwóch stoperów (jeden za Clebera i drugi za zbyt słabego Kowalskiego) i przynajmniej jednego bocznego obrońcy z prawdziwego zdarzenia. Błędem jest udawanie, że nie.
Ostatnio edytowane przez Po prostu Wiślak : 21.01.2011 o godz. 16:25.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 21.01.2011, 16:31
tofik napisał(a):Wyświetl post
http://www.youtube.com/watch?v=yKOyRpnqOR0 0:05; 1:25
http://www.youtube.com/watch?v=Lkil5...eature=related 1:45
bramki Genkowa z Dynamo Moskwa gdzie był "niewypałem"

Nie wyglada mi na wolnego, statycznego kołka. Podobnie jak Brożek potrafi wyjsc na prostopadłą piłkę, a i obrońcą umie"zakręcić"
Oglądałem te bramki już wcześniej widziałem też kilka innych. Ja już wcześniej wyraziłem swoją opinię na temat tego zawodnika, według jest to to zawodnika naprawdę dużego kalibru jak na nasze warunki.
Zobaczcie szczególnie na ten drugi link(1:45), dobiega do prostopadłej piłki, większość zawodników pewnie wbiegałoby na żywca bliżej bramki, albo ładowałaby na bramkę. Co robi Genkow ? dotyka piłkę w taki sposób że markuję strzał i obrońca lekko już nie wie o co chodzi, dalszego przebiegu akcji nie trzeba opisywać. Ten obrońca pobiegł do lasu tak to można określić. W Polsce jedynie może Nowak by mógłby coś takiego zrobić, chociaż też wątpię.

Jeśli go podpiszą to czapki z głów dla działaczy bo widać, że to nie jest zawodnik z przypadku.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 21.01.2011 o godz. 16:42.
Odpowiedz cytując
Feniks1983
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 21.01.2011, 16:33
A powiedz mi no kolego ile i kiedy ostatnio Cupial dolozyl do Wisly? Myslisz ze skad te wyprzedaze? Co do dokumentow finansowych to akurat wiedze jakas posiadam i na pewno jest Ona wieksza niz Twoja wiec sie tak kolego nie napinaj.

Czytanie ze zrozumieniem nie boli ale widze ze u Ciebie szwankuje. Odnosilem sie do postow kolegi nh79 i mowilem o tym okienku a nie wczesniejszych. Nie ocenialem tego co bylo wczesniej tylko tego co jest teraz. A jest o wiele lepiej i jesli dla Ciebie Genkov i Melikson sa slabeuszami to gratuluje poczucia humoru. I na koniec piszac o lepszym modelu mialem na mysli to ze nie bijemy sie o zawodnikow za kazda cene kosztem kominow placowych i wydawania duzych pieniedzy. I nigdzie nie jest powiedzanie ze nawet prowadzenie rozsadnej polityki transferowej, opartej na zdrowych zasadach ktora probuje teraz wdrazyc Stan nie da wymiernych efektow w przyszlopsci. Wiec kolego idz sie lepiej przewietrz na dwor zanim cos napiszesz bo rzuczasz sie nie wiadomo o co byle by tylko napisac cos.
Ostatnio edytowane przez Feniks1983 : 21.01.2011 o godz. 16:38.
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 21.01.2011, 16:38
westersyl napisał(a):Wyświetl post
Oglądałem te bramki już wcześniej widziałem też kilka innych. Ja już wcześniej wyraziłem swoją opinię na temat tego zawodnika, według jest to to zawodnika naprawdę dużego kalibru jak na nasze warunki.
Zobaczcie szczególnie na ten drugi link(1:45), dobiega do prostopadłej piłki, większość zawodników pewnie wbiegałoby na żywca bliżej bramki, albo ładowałaby na bramkę. Co robi Genkow ? dotyka piłkę w taki sposób że markuję strzał i obrońca lekko już nie wie o co chodzi, dalszego przebiegu akcji nie trzeba opisywać. W Polsce jedynie może Nowak by mógłby coś takiego zrobić, chociaż też wątpię.
Jeśli chodzi o "nawijanie" obrońców to znam jednego takiego specjalistę...Paweł Brożek się nazywa.

Ja osobiście uważam, że gdyby udało się pozyskać Genkowa, Meliksona oraz solidnego stopera, to można naszą kadrę uznać za wystarczającą do walki o MP.

Mówiąc o ataku naszej drużyny, nie należy zapominać o Riosie oraz Maćku Żurawskim. Coś mi się wydaje, że Żuraw nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w naszej lidze. Już ostatnie mecze, gdzie wchodził na końcówki pokazały przebłyski dobrej gry Żurawskiego.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 21.01.2011, 16:50
lorddavy napisał(a):Wyświetl post
Chyba trochę przesadzasz, aż tak kozacki ten drybling to nie był... Co nie zmienia faktu, że gość u nas może być gwiazdą. Szkoda, że to ma być jedyny napastnik jakiego mamy ściągnąć... I potem znowu będzie płacz, że nie ma konkurencji...
Tak jak napisałem w Polsce mało kto mógłby takie coś zrobić, ten obrońca pobiegł do lasu. Nie trzeba robić przekładanek nad piłką, wystarczy to co zrobił Genkow, jeden zamach, drugi zamach i gościa już nie ma. Niby nic trudnego jednak w Polsce rzadko spotykane.
Chociaż uważam że powinien ładować już po tym pierwszym zamachu bo sytuacja była już klarowna.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 21.01.2011 o godz. 16:59.
Odpowiedz cytując
Po prostu Wiślak
Senior Member

Stary 21.01.2011, 17:24
Feniks1983 napisał(a):Wyświetl post
A powiedz mi no kolego ile i kiedy ostatnio Cupial dolozyl do Wisly? Myslisz ze skad te wyprzedaze? Co do dokumentow finansowych to akurat wiedze jakas posiadam i na pewno jest Ona wieksza niz Twoja wiec sie tak kolego nie napinaj.
Nie będę reagował na prostackie zaczepki i popisywanie się wiedzą, której nie widać.

Model funkcjonowania w oparciu o wyprzedarze nie prowadzi do samofinansowania się, bo to tylko krótkoterminowy sposób bilansowania budżetu. Drugi raz nie da się już sprzedac Marcelo, Brożka, Diaza, Głowackiego i spółki. A innych kandydatów do zyskownych sprzedaży brakuje. Długoterminowo to zawsze ścieżka do załamania i bankructwa - na całym świecie.

Cytat:
piszac o lepszym modelu mialem na mysli to ze nie bijemy sie o zawodnikow za kazda cene kosztem kominow placowych i wydawania duzych pieniedzy.
Jakim prawem nazywasz taką politykę "opartą na zdrowych zasadach"? Jeśli myślisz, że tylko te dwie sprawy określają "zdrową" strategię kadrową, to gratuluje poczucia humoru. I kto Ci powiedział, że kominy płacowe i wydawanie dużych pieniędzy jest chore? Mój drogi, przejżyj na oczy: niemal każdy profesjonalny klub nie tylko w bogatych ligach ma w drużynei jakieś kominy placowe dla największych gwiazd zespołu i wydaje "duże pieniądze' czy to na bazę i szkolenie, czy na transfery! To nie jest żadna fanaberia, ani wiodące do bankructwa przekleństwo, tylko powszechnie obowiązujący standard i norma! Mądrzejsi od nas już dawno zawyrokowali, że to bardziej opłacalne niż nie oszczędzanie na tych sprawach.

Przypomnij, jakie to osiągnięcia poza ligowymi dało Wiśle ostatnio funkcjonowanie w oparciu o te Twoje rzekomo "zdrowe zasady"? Brak kompromitacji w pucharach? Coraz lepszą grę i wyniki? Sukces marketingowy? Brak dziury budżetowej? "Spłacenie" Cupiała?

Dlaczego więc w polskim środowisku z nierozumiałych powodów są traktowane jako jakiś dogmatyczny cel sam w sobie? To chore.

Podsumowując: Uważam, że Wisła sprowadzając dodatkowego napastnika zrobiłaby dobrze, a nie źle. I nie martw się, nie mam zamiaru nikogo na siłę do tego przekonywać.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Stary 21.01.2011, 17:56

Jakim prawem nazywasz taką politykę "opartą na zdrowych zasadach"? Jeśli myślisz, że tylko te dwie sprawy określają "zdrową" strategię kadrową, to gratuluje poczucia humoru. I kto Ci powiedział, że kominy płacowe i wydawanie dużych pieniędzy jest chore? Mój drogi, przejżyj na oczy: niemal każdy profesjonalny klub nie tylko w bogatych ligach ma w drużynei jakieś kominy placowe dla największych gwiazd zespołu i wydaje "duże pieniądze' czy to na bazę i szkolenie, czy na transfery! To nie jest żadna fanaberia, ani wiodące do bankructwa przekleństwo, tylko powszechnie obowiązujący standard i norma! Mądrzejsi od nas już dawno zawyrokowali, że to bardziej opłacalne niż nie oszczędzanie na tych sprawach.
Pokaż mi taki klub polski, gdzie robią kominy płacowe.

Cytat:
Przypomnij, jakie to osiągnięcia poza ligowymi dało Wiśle ostatnio funkcjonowanie w oparciu o te Twoje rzekomo "zdrowe zasady"? Brak kompromitacji w pucharach? Coraz lepszą grę i wyniki? Sukces marketingowy? Brak dziury budżetowej? "Spłacenie" Cupiała?
Wisła nie spłaca żadnych długów, jest spółką, która musi racjonalnie funkcjonować, a na budowanie kominów płacowych to nas jeszcze nie stać. Drużyna musi wpierw osiągnąć jakieś sukcesy w Europie by móc sprowadzać coraz lepszych zawodników. Wtedy ewentualnie przyjdzie czas na kominy płacowe, choć uważam, że w takich małych klubach jak nasz(patrząc z ekonomicznego punktu widzenia) taki system by się nie sprawdził.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów