The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 29 23,20%
osłabi 79 63,20%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,60%
Głosujących: 125. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Artrem
Member

Od: 10.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.01.2011, 18:39
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Jestem w stanie wymienić setki lepszych technicznie piłkarzy od Błaszczykowskiego, w tym co najmniej kilkudziesięciu w całej Bundeslidze, więc świetnej techniki to on nie ma. Głowa, skromność i pracowitość to jego główne atuty.
Nie ma w Polsce lepszego technika od Kuby. Znam się na tym.
http://www.youtube.com/watch?v=AYOjEON_kM8
Odpowiedz cytując
rw88
Senior Member

Od: 01.2010

Stary 05.01.2011, 18:41
Artrem napisał(a):Wyświetl post
Transfery Łobodzińskiego czy Garguły to był błąd. To są grzeczni chłopcy niezdolni do walki o najwyższe cele. Żaden dobry trener nie wziąłby takich ludzi do swojej drużyny. Żeby coś wygrać, to trzeba mieć charakter.
Łobodziński zawsze był dla mnie takim aktualnym Boninem, bardzo przereklamowanym skrzydłowym kompletnie bez dryblignu. Tą samą wadę ma niestety Małkowski i mimo dobrego dośrodkowania które posiada, pewnego poziomu raczej nie przeskoczy. Taki Kiełb, Pawłowski, Kupisz są potencjalnie zawodnikami o większych możliwościach, bo mają umiejętność mijania rywala w sytuacjach 1 na 1.

Absolutnie się z tym nie zgadzam. Wisła musi być topowym klubem w Europie i nie może być zgody na hurtowe sprzedawanie zawodników.
Takie podejście do sprawy byłoby realne, gdyby do Wisły przyszedł Achmetow, Abramowicz czy inny oligarcha, który wyda 20 mln euro na transfery i będzie w stanie utrzymać klub na takim poziomie finansowym, żeby Wisła była w tym względzie konkurentem dla najlepszych. W innym wypadku Wisła zawsze będzie klubem, który będzie sprzedawał najlepszych, a kupował perspektywicznych - czy komuś to się podoba, czy nie. Inna kwestia to forma sprzedaży, bardzo dobrze robi to Lech, który w jednym okienku traci co najwyżej jednego kluczowego zawodnika - to jest optymalna forma sprzedaży najlepszych w polskich realiach.

Błaszczykowski ma świetną technikę i dobry charakter. Dlatego poradziłby sobie w każdym klubie Europy. Takich zawodników w Polsce jest niestety bardzo mało. Boruc, Jeleń, Lewandowski i Błaszczykowski - ta czwórka prezentuje europejski poziom. Mają umiejętności i mają charakter.
Dla mnie drybling Błaszczykowskiego jest raczej oparty na jego sprycie, balansie ciała, Kuba też zdecydowanie lepiej sobie radzi w sytuacji kiedy rywala ma w ruchu - w tym jest mistrzem. W ataku pozycyjnym Kuba dużo rzadziej mija rywali, co jest jego nieco słabszą stroną, tego mu brakuje żeby być piłkarzem klasy światowej. Nie jest to drybling oparty na genialnej technice, takiej iskrze bożej, moim zdaniem to jest raczej to, co wytrenował, niż to, co dostał w genach. Ale tutaj oczywiście mogę się mylić.
Odpowiedz cytując
rw88
Senior Member

Od: 01.2010

Stary 05.01.2011, 18:47
Markus napisał(a):Wyświetl post
Bo to sumarycznie nic nie daje, a Ci młodzi w ogromnej większości są słabymi zawodnikami. Gdzie jest od lat w lidze i pucharach Górnik dzięki ściąganiu takich młodych piłkarzy?
Górnik takich piłkarzy na szerszą skalę sprowadza od roku, góra półtora roku...
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 05.01.2011, 18:48
Pomijamy że to reklama czy nie?

Nie ma lepszego technika? Technika ekonimisty ?

Kuba technikę posiada, łatwosc wygranych pojedynków 1-1 w dużej mierze zawdzięcza szybkości i dobremu balansowi ciała.Ale gdy mówimy o technice to rozgraniczny jedną rzecz :
Technika to styl przyjmowania, prowadzenia piłki oraz wykonywania z piłka przeróznych trickow podczas rozgrzewki, ale dla mnie wazniejsza jest tzw. technika użytkowa czyli przyjęcie w różnej formie piłki podczas pressingu, dokładne podanie oraz dokladnych techniczny strzał

Nie wiem jak jest u Kuby teraz, ale za czasów gry w Wiśle, ze strzałem było bardzo duzo problemów.
Porównując do np. do Jaśka Paulisty to Kuba był jednak liga niżej niż jednooki Jack.
Ostatnio edytowane przez szprotson : 05.01.2011 o godz. 18:52.
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 05.01.2011, 18:54
Ty tak na serio? przecież to ściema na potrzeby reklamy. Nie wiedziałem że Kuba jest przybyszem z innej planety o nadludzkich umiejętnościach.
Dziwi mnie tylko że w takim przebieraniu Kuba wziął udział, jaki przykład daje dzieciakom po 5-10 lat, po co robić ich w bambuko, jest dla nich idolem a on się bawi w magika.
Ostatnio edytowane przez aNouc : 05.01.2011 o godz. 19:02.
Odpowiedz cytując
sessegnon
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 05.01.2011, 18:54
Absolutnie się z tym nie zgadzam. Wisła musi być topowym klubem w Europie i nie może być zgody na hurtowe sprzedawanie zawodników.
Właśnie Wisła powinna być klubem, do którego piłkarze będą chcieli przychodzić by się wypromować.
Tanio kupić i drogo sprzedać.Tak to powinno funkcjonować w takim klubie jak Wisła.I funkcjonuje, chociaż nie do końca, bo trzeba zacząć wydawać w końcu jakieś pieniądze na transfery.Nie mówię, żeby kupować od razu za 1,5-2 mln euro, ale max. 1 mln euro za młodego piłkarza w zupełności wystarczy.I to powinno zwracać się z nawiązką.Tak to wygląda np. w Szwajcarii(Basel,Young Boys).Do takich klubów Wisła powinna równać.

A jak się powinno robić interesy to pokazuje Zdravko Mamić, właściciel Dinama Zagrzeb.Od 2002 roku na transferach klub zarobił ponad 100 mln euro.A i tak większość kibiców na forum uzna, że takie Dinamo i Wisła to kluby porównywalne poziomem.Mimo zarobienia tak ogromnych pieniędzy nie poczyniono takich inwestycji aby awansować do LM(w tym roku odpadli z mołdawskim Sheriffem).Więc wyobraźcie sobie co musi się dziać na forum chorwackiego klubu
Odpowiedz cytując
Artrem
Member

Od: 10.2006

Stary 05.01.2011, 19:10
szprotson napisał(a):Wyświetl post
Pomijamy że to reklama czy nie?

Nie ma lepszego technika? Technika ekonimisty ?

Kuba technikę posiada, łatwosc wygranych pojedynków 1-1 w dużej mierze zawdzięcza szybkości i dobremu balansowi ciała.Ale gdy mówimy o technice to rozgraniczny jedną rzecz :
Technika to styl przyjmowania, prowadzenia piłki oraz wykonywania z piłka przeróznych trickow podczas rozgrzewki, ale dla mnie wazniejsza jest tzw. technika użytkowa czyli przyjęcie w różnej formie piłki podczas pressingu, dokładne podanie oraz dokladnych techniczny strzał

Nie wiem jak jest u Kuby teraz, ale za czasów gry w Wiśle, ze strzałem było bardzo duzo problemów.
Porównując do np. do Jaśka Paulisty to Kuba był jednak liga niżej niż jednooki Jack.
http://www.youtube.com/watch?v=_P9zD31FbPU
Dalszy komentarz jest chyba zbędny.
Cytat:
Ty tak na serio? przecież to ściema na potrzeby reklamy. Nie wiedziałem że Kuba jest przybyszem z innej planety o nadludzkich umiejętnościach.
Dziwi mnie tylko że w takim przebieraniu Kuba wziął udział, jaki przykład daje dzieciakom po 5-10 lat, po co robić ich w bambuko, jest dla nich idolem a on się bawi w magika.
A ja stawiam duże pieniądze, że Cristiano Ronaldo zabiłby się na tym krześle.
Cytat:
Właśnie Wisła powinna być klubem, do którego piłkarze będą chcieli przychodzić by się wypromować.
Tanio kupić i drogo sprzedać.Tak to powinno funkcjonować w takim klubie jak Wisła.I funkcjonuje, chociaż nie do końca, bo trzeba zacząć wydawać w końcu jakieś pieniądze na transfery.Nie mówię, żeby kupować od razu za 1,5-2 mln euro, ale max. 1 mln euro za młodego piłkarza w zupełności wystarczy.I to powinno zwracać się z nawiązką.Tak to wygląda np. w Szwajcarii(Basel,Young Boys).Do takich klubów Wisła powinna równać.

A jak się powinno robić interesy to pokazuje Zdravko Mamić, właściciel Dinama Zagrzeb.Od 2002 roku na transferach klub zarobił ponad 100 mln euro.A i tak większość kibiców na forum uzna, że takie Dinamo i Wisła to kluby porównywalne poziomem.Mimo zarobienia tak ogromnych pieniędzy nie poczyniono takich inwestycji aby awansować do LM(w tym roku odpadli z mołdawskim Sheriffem).Więc wyobraźcie sobie co musi się dziać na forum chorwackiego klubu
Do Wisły mają przychodzić po to, żeby odnosić sukcesy, a nie po to żeby się promować. Basel, Young Boys? Nie zgadzam się. Wisła musi być lepsza od Barcelony.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 05.01.2011, 19:30
http://www.youtube.com/watch?v=_P9zD31FbPU
Dalszy komentarz jest chyba zbędny.

A ja stawiam duże pieniądze, że Cristiano Ronaldo zabiłby się na tym krześle.
To byś przegrał. Widziałem o nim obszerny reportaż, jako prywaciarz, to co wyprawiał z piłeczka tenisową a potem od pingponga mnie bardzo zaciekawiło W zasadzie obalono mity co do jego osoby. Płaczek, pedałek i laski. Jak zobaczyłem jego partnerkę to zaniemówiłem. Taka sąsiadka z naprzeciwka Ale koniec off

Oczywiście nie ujmuję Kubie, ale wszystkie te reklamy nike itp to 20% umiejętności a 80% przeróbki filmowej.
Ostatnio edytowane przez aNouc : 05.01.2011 o godz. 19:32.
Odpowiedz cytując
wonski_eNHa
Senior Member

Stary 05.01.2011, 19:40
Kuba Błaszczykowski:

+/ Szybkość, dynamika, zastawienie, przyjęcie (plus ruszenie do przodu z piłką) ,dokładne podanie/dośrodkowanie, wychodzenie na pozycje, błysk.
-/ Krycie (defensywa czasem u Kuby kuleje) , dokładny strzał, podatny na kontuzje (czasem ma problemy z powrotem do najwyższej formy).

Technikę użytkową jak widać ma i to jest MILION razy ważniejsze niż to że nie przeżuci piłki nad 3 zawodnikami piętką, klepnie ich w dupe i zagra no-look-pass'a.

Co do opcji żeby w Wiśle zrobić mały AJAX i kupować utalentowanych piłkarzy tylko po to by ich później drogo odsprzedać - jestem na nie. Tak jak napisał Artrem, Wisła ma być klubem w którym dobrzy zawodnicy zostaną na dłużej by tworzyć jej historię, poprzez zwycięstwa i kolejne trofea.

Cristiano Ronaldo:

Sami wiecie że jest to piłkarz doskonały. I jeżeli ktoś uważa że jest 'cipk*, pedałek itd., niech zamilczy. To co osiągnął ten chłopak jest niesamowite. Fakt że w najważniejszych meczach zawodził tego nie zmieni. Rzuty wolne opanował do perfekcji, nogami wydziergał by kurtkę na drutach i wyrzeźbił nimi swoją twarz w ołówku Jednym co go różni od Messiego to fakt że nie ma boskich korzeni.
Powód: ach ta polszczyzna :]
Ostatnio edytowane przez wonski_eNHa : 06.01.2011 o godz. 00:04.
Odpowiedz cytując
michu-k
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 05.01.2011, 19:59
Cristiano to piłkarz kompletny. Większość nienawidzi go za wizerunek- włosy na żelu, prowokacje, .... wie co jeszcze. Tyle tylko że ten przedmiot nienawiści jest jednocześnie częścią całej sztuki jaką jest gra w piłkę.

Bez takiego CR7 football byłby o wiele nudniejszy.
Odpowiedz cytując
WioReXXX
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 05.01.2011, 20:14
wonski_eNHa napisał(a):Wyświetl post
Kuna Błaszczykowski:

Co do opcji żeby w Wiśle zrobić mały AJAX i kupować utalentowanych piłkarzy tylko po to by ich później drogo odsprzedać - jestem na nie. Tak jak napisał Artrem, Wisła ma być klubem w którym dobrzy zawodnicy zostaną na dłużej by tworzyć jej historię, poprzez zwycięstwa i kolejne trofea.
Wszystko fajnie, też bym tak chciał. Ale realia są zupełnie inne. Nie mamy nawet połowy budżetu takiego choćby Ajaxu. Nie sprowadzimy do nas żadnych gwiazd, nie stać nas na ogromne pensje. Więc czym tych piłkarzy zatrzymać, a przede wszystkim- jak ich zakontraktować. Nie uważasz, że latwiej będzie nam zakupić piłkarza, młodego, zdolnego, obiecującego, który popatrzy na ostatnie transfery wychodzące z klubu i pomyśli: "Brożkowie do lidera naprawdę niezłej tureckiej ligi, Marcelo do PSV, Diaz do jednego z lepszych klubów belgijskich, wcześniej Błaszczykowski, Uche, Żurawski i inni. To pójde tam- pogram z sezon, dwa, zarobię i tak lepsze pieniądze, powalczymy o puchary, a później klub nie będzie robił mi problemów z odejściem by rozwijać swoją karierę"? Więc tak: lepsi zawodnicy do nas chętniej przychodzą, co zwiększa szanse na europejskie puchary, ale także grając w europejskich drożej sprzedajemy graczy, co pozwoli z sezonu na sezon kupować coraz droższych, lepszych piłkarzy, dawać wyższe pensje i wtedy dopiero możemy myśleć o dłuższym zatrzymywaniu graczy. Przynajmniej ja tak uważam. BATE sprzedaje swoich graczy, a popatrz na ich występ w tym roku w pucharach a naszego "zgranego" zespołu chociażby rok temu. W latach 90 i na początku XXi wieku takim klubem była Sparta Praga. Sprzedawali zaowdników, kupowali młodych, zdolnych, ale to nie przeszkadzało im w corocznym graniu w LM czy PU
Odpowiedz cytując
Baala
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 05.01.2011, 20:21
Czy ja w dobry temat wszedłem ?
Co do dzisiejszych wydarzeń Valckx mówi:
Cytat:
Czy zimą, jeśli przyjdą satysfakcjonujące oferty, odejdą kolejni piłkarze, na przykład Patryk Małecki?

- Nie, nie można sprzedać w tym samym czasie 5-6 zawodników i nie sądzę by tak uczyniono w Wiśle.
Przecież już tak zrobiono w ciągu roku sprzedano/pozbyto się: Głowacki, Marcelo, Diaz, 2xBrożek, Pawełek (słaby to słaby ale był pierwszym bramkarzem). Także niech nie zaciimnia faktów. Niech nie wmawia nam takich pierdół toż każdy umie liczyć. Jeszcze dodając Clebera to ma nawet 7 zawodników którzy byli podczas rundy wiosna/jesień graczami pierwszego skladu

Cytat:
Zaznaczam, że na tym etapie wiele może się jeszcze zmienić, ale jestem spokojny o to, że uzupełnimy braki.
Braki to może uzupełnić drużyna poziomu Arsenal, Bayern czy inna drużyna z topu. My nie mamy braków my mamy dziury w składzie. Realnie by wrócić do poziomu sportowego nawet nie pierwszego Kasperczaka ale choćby 07/08 potrzebujemu wydatków jakich Wisła jeszcze do tej pory w swojej historii nie miała. Jak narazie to ja słysze Bennekharowskie pierdy a nie realne działania by podnieść najniższy od 10 lat poziom sportowy.
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 05.01.2011, 20:28
Jęczenie nic nie da. Takich wydatków nie będzie. Albo się z tym pogodzicie i dostosujecie, albo będziecie ciągle znerwicowani i rozczarowani.
..
Odpowiedz cytując
martonas
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 05.01.2011, 20:53
Baala napisał(a):Wyświetl post
Czy ja w dobry temat wszedłem ?

Przecież już tak zrobiono w ciągu roku sprzedano/pozbyto się: Głowacki, Marcelo, Diaz, 2xBrożek, Pawełek (słaby to słaby ale był pierwszym bramkarzem). Także niech nie zaciimnia faktów. Niech nie wmawia nam takich pierdół toż każdy umie liczyć. Jeszcze dodając Clebera to ma nawet 7 zawodników którzy byli podczas rundy wiosna/jesień graczami pierwszego skladu

Braki to może uzupełnić drużyna poziomu Arsenal, Bayern czy inna drużyna z topu. My nie mamy braków my mamy dziury w składzie. Realnie by wrócić do poziomu sportowego nawet nie pierwszego Kasperczaka ale choćby 07/08 potrzebujemu wydatków jakich Wisła jeszcze do tej pory w swojej historii nie miała. Jak narazie to ja słysze Bennekharowskie pierdy a nie realne działania by podnieść najniższy od 10 lat poziom sportowy.
Standardowa zdolnosc czytania ze zrozumieniem wsród użytkowników tego forum, czyli czytam tylko te słowa, które chce, resztę sobie dopowiem albo zinterpretuje po swojemu i już jest powód do narzekań....

Czy on tam mówi w jednym roku czy w jednym czasie? W lecie pozbyli się kilku gosci ale w ich miejsce jakies burki przyszły (nie ważne czy szrot czy nie). Teraz odeszło trzech którzy pewnie też zostaną zastąpieni przez lepszych czy gorszych piłkarzy. W jaki sposób się to kłóci z tym co powiedział Stan?

"my nie mamy braków my mamy dziury" looool a tu o co ci chodzi ? jak kupią dobrych grajków to jakie ma znaczenie czy nazwiesz to brakami czy dziurą ?! A jak kupią złych to dalej będą braki/dziura do załatania
Odpowiedz cytując
gianbuffon
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 05.01.2011, 21:16
wonski_eNHa napisał(a):Wyświetl post
Kuna Błaszczykowski:

+/ Szybkość, dynamika, zastawienie, przyjęcie (plus ruszenie do przodu z piłką) ,dokładne podanie/dośrodkowanie, wychodzenie na pozycje, błysk.
-/ Krycie (defensywa czasem u Kuby kuleje) , dokładny strzał, kontuzjogenny (czasem ma problemy z powrotem do najwyższej formy).
chyba chciałeś napisać podatny na kontuzje...
Odpowiedz cytując
rendkamp
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 05.01.2011, 21:23
http://www.weszlo.com/news/6074 dobry tekst o tzw kominach płacowych.Dużo w tym tekście racji,bo niby dlaczego ktos kto dobrze gra ,strzela brameczki i podaje ma nie zarabiać dużo więcej od innych?Osobiście miałbym dylemat kogo wybierać: JEDNEGO gracza za grubą kase czy też dwóch ze średnimi kontraktami(może któryś z nich wystrzeli).Zobaczymy co zrobi Stan Valcks ,może warto coś zmienić i kupić kogos za duże pieniądze niż zbierać średniaków i co roku ogladać to samo w pucharach?
Odpowiedz cytując
wonski_eNHa
Senior Member

Stary 05.01.2011, 22:00
WioReXXX, wiem jakie są polskie realia i że daleko nam do chociażby tego Ajaxu. Kupowanie dobrych i coraz lepszych piłkarzy z późniejszą ich odsprzedażą do mocniejszych europejskich klubów nie powinno być docelowym modelem w naszym klubie. Raczej przejściowym stanem, który pozwoli nam się wzbogacić i zbudować markę w europie. A Ajax w moim odczuciu cały czas tak funkcjonuje, dlatego nie chcę u nas modelu Ajaxu. Przynajmniej docelowo. Ale w końcu jakoś musimy zacząć :]

Co do wysokich kontraktów dla wybijających się piłkarzy.... jeżeli ma to być kwota powyżej 400k dla piłkarza, który gwarantuje swoją grą naprawdę europejski poziom czy chociażby marketingowe 'el dorado' to nie mam nic przeciwko. Ale jeżeli te 400k dajemy kolesiowi bez umiejętności wykraczających ponad naszych grajków czy bez medialnego nazwiska, to mija się z celem. Łobodzinski jest tego najlepszym przykładem. To się nazywa prawdziwy komin - jak płacisz kolesiowi za nic. Wtedy reszta ma prawo się buntować i walczyć o więcej dla siebie. Jeżeli ta duża kasa jest dla naprawdę klasowego zawodnika, reszta drużyny powinna to zrozumieć i zacząć ciężej pracować na swoje wyższe kontrakty poprzez podnoszenie swoich umiejętności. Jak mają głowę na karku to nie będą płakać że mają mniej, jak są frajerami to będzie zgrzyt. Alles.
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 05.01.2011, 22:01
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
jova. Piszczek rozwinął się dopiero pod okiem zachodnich szkoleniowców. Przyznasz.Oni coś w nim widzieli i swego czasu podpisali. A w Polsce piłkarze dobrzy są,ba wybitni nawet. Tylko nie odkryci,nie zauważeni. W lidzie ich nie ma. Składa się na to kilka rzeczy. Mnie jedynie się rozchodzi o to,że w lidze nie ma żadnego gościa, który by nas wzmocnić i wniósł coś do tej drużyny. Poza Mierzejewskim. Tu i teraz. Nie ma takich.
Zachodni szkoleniowcy byli kluczowi dla rozwoju Piszczka? Nie zgadzam się. Pozycję zmieniano mu nie dlatego, że tak świetnie oceniono jego potencjał i uznano, że będzie lepszy na obronie. Do obrony trafił, bo był postrzegany jako zapchajdziura. Sztab szkoleniowy Borussii był zaskoczony, że Piszczek tak dobrze sobie radzi. Takie zmiany pozycji zdarzały się także u nas np. w przypadku Piotra Brożka, Małeckiego, Diaza, Dudki.
Poza Mierzejewskim nie ma polskiego ligowca, który mógłby wzmocnić Wisłę?! Wymieniłeś Adriana, więc zakładam, że finanse nie grają roli, dyskutujemy wyłącznie o poziomie sportowym i prawdopodobieństwo transferu nie jest istotne. W takim razie ja biorę Sandomierskiego, Bosackiego, Wojtkowiaka, Kikuta, Mierzejewskiego, Grosickiego, Frankowskiego i Sobiecha. Po namyśle pewnie potrafiłbym wymienić więcej nazwisk, a te uznaję za oczywiste.
Tak, wiem, że te transfery są nierealne. Dlatego w poprzednich postach pisałem o zawodnikach, którzy dziś nie są gwiazdami ligi, tak jak nimi nie byli Piszczek w Lubinie lub Mierzejewski w Płocku. Wśród tych niewybijających się graczy można znaleźć materiał na klasowych grajków.
Twierdzisz, że "tu i teraz" nie ma zawodników, którzy mogliby wzmocnić Wisłę, ale proponujesz całkowicie odpuścić sobie transfery Polaków czym skreślasz nie tylko tych, którzy już dziś są całkowicie ukształtowani i grają na maksimum swoich możliwości, ale też takich Piszczków, którzy mogą się rozwinąć w mocniejszym klubie.
wojteqs80 napisał(a):Wyświetl post
Mam pytanie do wszystkich zwolenników sprowadzania polskich piłkarzy . Napiszcie jakich zawodników z naszej ligi Wisełka mogłaby ściągnąć i byliby oni WZMOCNIENIEM naszej drużyny! Nie piszcie o zawodnikach Lecha , Legii czy Polonii bo takie transfery są niemożliwe. Czekam na propozycje
Stawiasz nierealne wymagania. Z jednej strony oczekujesz przeczytać nazwiska zawodników, którzy gwarantowaliby pewien poziom (byli wzmocnieniami), a z drugiej chcesz by byli tani i grali w słabych klubach. Tego nie da się pogodzić. Nie chodzi o inwestowanie wielkich sum w ligowe gwiazdy, tylko o wyszukiwanie utalentowanych chłopaków, którzy gwiazdami jeszcze nie są, ale mogą nimi być. Za ile Polonia sprowadziła Mierzejewskiego? Ile Lech wydał na transfery Lewandowskiego i Peszki? Powinniśmy szukać takich okazji i nie skreślać zawodników z racji polskiej narodowości.
Ostatnio edytowane przez jova : 05.01.2011 o godz. 22:03.
Odpowiedz cytując
moskit
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 05.01.2011, 22:10
http://www.malopolskatv.pl/quo-vadis-wislo/ - analiza obecnej sytuacji w Wiśle...
Odpowiedz cytując
BronekTS
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 05.01.2011, 22:49
Wiecie co.. tak oglądałem sobie film z konferencji Trabzonu z Brożkami i mnie przemyślenia wzięły...

Największym wygranym tego wszystkiego jest Piotrek Brożek.. Podobno podpisali identyczne kontrakty z Pawłem, w końcu nie jest w cieniu brata tylko mimo że przesiedział rundę na ławcę są wszędzie razem i na równym poziomie. Zarobi sobie, nie będzie wchodzi w konflikty z Maaskantem i do tego wygrzeje się w Turcji.

Natomiast co do transferów do nas. Optymizm mówi że będzie w końcu super w tym okienku. Rozum że będzie jak zwykle, kicha. Ale jeśli mają do nas przyjść wynalazki typu Kone, to ja dziękuję i dajmy się pokazać młodym chłopakom z ME. Wolę zając 5-8 miejsce w tym sezonie a niech Szewczyk, Pawłowski i inny mają okazję pokazać się, trzeba w nich wierzyć! I serio tak uważam. Dajmy kasę im za udany sezon niż za jakiś murzynów z Burkina Faso...
Odpowiedz cytując
Jago
Member

Od: 08.2008

Stary 05.01.2011, 23:04
Czytam właśnie wywiad z Szymkowiakiem na wp, szczerze mówiąc powoli denerwuje mnie to 'naskakiwanie' na zagranicznych piłkarzy w Wiśle. 'Że niby nie oddają serca na boisku','nie starają się'.Niech spojrzy na siebie.Pozatym graliśmy Polakami w eliminacjach do wymarzonej Ligi Mistrzów i co? nie udało się, zawsze czegoś brakowało.Ktoś powie,że szczęścia..ok, ale to oni sami mogli 'wybiegać' to zwycięstwo.Mogli pokonać Levadie jak i Karabach.Piłkarz Wisły Kraków ma dla niej zasuwać na boisku,ma być wzorem, zawsze ma walczyć, u niektórych Polaków nie zaobserwowałem tego.Niech zrobią dobre transfery,poczekajmy z osądami.Cleber jakoś nie jest Polakiem a identyfikuje się z Wisłą.Uwielbiam słuchać tego jak Polscy zawodnicy krytykują zagranicznych.. Nic w rodzimej piłce nie osiągnęli a jedyne co przychodzi im do głowy, to to by powiedzieć,że przegraliśmy bo gra więcej obcokrajowców.Zresztą Polscy piłkarze są naprawdę 'świetni'..miejsce w rankingu i kolejne drużyny które nas ogrywają świadczy o tym dobitnie
" Bo najważniejsze chęć istnienia, spokojne dni i spełnione marzenia..."
Odpowiedz cytując
kornd
Senior Member

Od: 11.2008

Stary 05.01.2011, 23:09
BronekTS napisał(a):Wyświetl post
Wiecie co.. tak oglądałem sobie film z konferencji Trabzonu z Brożkami i mnie przemyślenia wzięły...

Największym wygranym tego wszystkiego jest Piotrek Brożek.. Podobno podpisali identyczne kontrakty z Pawłem, w końcu nie jest w cieniu brata tylko mimo że przesiedział rundę na ławcę są wszędzie razem i na równym poziomie. Zarobi sobie, nie będzie wchodzi w konflikty z Maaskantem i do tego wygrzeje się w Turcji.
Tak samo pomyślałem, ten transfer to dla niego jak wygrana na loterii.
Odpowiedz cytując
westersyl
Guest

Stary 05.01.2011, 23:30
kornd napisał(a):Wyświetl post
Tak samo pomyślałem, ten transfer to dla niego jak wygrana na loterii.
Na pewno tak, według mnie miał manę szanse na wygranie rywalizacji z Draganem który jak ktoś napisał "odebrał podstawie niemieckie wykształcenie piłkarskie" co wystarczyło na wygryzienie Piotrka ze składu mimo tego że nominalnie jest lewym pomocnikiem. Lepsza technika, większy spokój w wyprowadzeniu piłki, ciekawsze sposoby rozwiązywania akcji w ofensywie, lepszy drybling.
Widać trochę braki w defensywie ale Piotrek też je miał. Wdaic też u Dragana wyuczoną przez niemiecki system szkolenia ambicje.
Według mnie Paljic jako jedyny sprawdził się z tego zagranicznego zaciągu.

Oczywiście Piotrek zarobi nad spodziewanie dużo, kto wie może błyśnie tam formą bo przecież udowadniał że potrafi grac w piłkę, dobra szybkość, ciekawa wrzutka, według mnie mógł dać nam trochę więcej, za mało trenerzy z niego wyciskali bo jak miał odpowiednią motywację to potrafił być najlepszy na boisku, przykład mecz z Ruchem Chorzów kiedy to były takie jakby przeprosiny Piotrka w stosnuku do trenera Skorży gdzie tydzień wczesnej mówił do niego "sam zagraj", czy nawet kiedy trener Petrescu wystawiał go w napadzie to trzeba mu przyznać, że nie zawodził.
Również szkoda że Piotrek odszedł.
Na pewno kilka momentów z nim w rolu głółwnej pozostanie mi w pamięci, chociażby jak wszedł w Salonikach ze złamaną ręką wywlaczył rzut wolny po którym Nikola załatwił dogrywkę, następnie sam zrobił akcję bramkową, w tych samych rozgrywkach Piotrek strzelił też bramkę Austriakom.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 06.01.2011 o godz. 10:19.
Odpowiedz cytując
Uran235
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 05.01.2011, 23:37
Jak dla mnie obiecująco wygląda ten news z Perrone. Chłop powinien być w nazym zasięgu, pamiętam, że jak poprzednio się do niego przymierzaliśmy, to zrobił na mnie dobre wrażenie. Widać, że jego strzały są przemyślane i mierzone, a nie tylko kopnięte. Wyglądało też na to, że ma dobrą technikę, a rozmiary nie rzutują na dynamikę i koordynację ruchową, co przy takich wieżowcach jest bardzo ważne. Bramki ostatnio strzelał dosyć regularnie, akurat na miarę klubu, w którym się znalazł. Jak ktoś ma jakieś aktualniejsze materiały z chłopem, to chętnie obejrzę.
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 05.01.2011, 23:58
Jago napisał(a):Wyświetl post
Czytam właśnie wywiad z Szymkowiakiem na wp, szczerze mówiąc powoli denerwuje mnie to 'naskakiwanie' na zagranicznych piłkarzy w Wiśle. 'Że niby nie oddają serca na boisku','nie starają się'
Jest to denerwujące bo nijak to się ma do faktów.Przecież tu nie chodzi o narodowość tylko o charakter.Gdyby Szymek choć trochę zgłębił temat to by zobaczył że z Levadią było 7/4 na korzyść 'naszych', z Karabachem 6/5, w przegranych derbach w których powinni gryźć trawę też 6/5 a z ławki weszło 3 kolejnych.

W zremisowanych derbach którymi przejebaliśmy mistrza było 9! Polaków w wyjściowym składzie.
Ja też nie chce iść w drugą stronę i obwiniać wyłącznie Polaków.Winni są ci i ci.I to też nie jest tak że Polak będzie miał z definicji większą ochotę do poświecenia w Wiśle a zagraniczny to przyjeżdża się tylko wypromować, szczególnie że akurat promocja polega na dawaniu z siebie wszystkiego, by przejść do lepszego klubu, więc to chyba nie jest coś negatywnego.

Problem Wisły są słabi zawodnicy a nie obcokrajowcy.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 06.01.2011, 02:29
Brak przedłużenia kontraktu z Pawełkiem to jest szczyt ignorancji i debilizmu. Bo chciał podwyżkę... no kur... na pewno nie żądał miliona euro za sezon, tylko około 1/10 z tego.

No ale jak szkoda było Cupiałowi kasy, to teraz trzeba wyłożyć 300-500 tyś euro na nowego bramkarza, który na pewno będzie chciał pensję nie niższą niż chciał Pawełek. ew ktoś z kartą na ręku też nie będzie grał za frytki. Opłaciło się Panie Cupiał?
Tak czy siak pensja dla bramkarza będzie musiała być wysoka, z tą różnicą że Pawełek mógł zostać w klubie za darmo, a w jego miejsce ktoś nowy musi kosztować.

Jak już Pawełek poszedł, to był do wzięcia Kowalewski:
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Coś mi sie wydaje, że Valckx nie wytrzyma u nas długo przez zbyt duży apetyt bosa na pieniądze. Mamy identyczną sytuację jak w NAC Breda, czyli zero kasy na cokolwiek, z tą różnicą że u nas jeszcze (chyba) płacą pensje...
Odpowiedz cytując
allon
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 06.01.2011, 02:33
^^ Dzimi a skąd wiesz jaki jest budżet na kontrakty i jaki budżet transferowy , jakie są wytyczne odnośnie sprzedaży i kupna zawodników? Masz jakiegoś informatora wewnątrz czy tylko powtarzasz jako kolejna osoba forumowe i ludowe legendy o wyprzedaży drużyny ?
Odpowiedz cytując
WioReXXX
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 06.01.2011, 03:07
1q2 napisał(a):Wyświetl post
Jest to denerwujące bo nijak to się ma do faktów.Przecież tu nie chodzi o narodowość tylko o charakter.Gdyby Szymek choć trochę zgłębił temat to by zobaczył że z Levadią było 7/4 na korzyść 'naszych', z Karabachem 6/5, w przegranych derbach w których powinni gryźć trawę też 6/5 a z ławki weszło 3 kolejnych.

W zremisowanych derbach którymi przejebaliśmy mistrza było 9! Polaków w wyjściowym składzie.
Ja też nie chce iść w drugą stronę i obwiniać wyłącznie Polaków.Winni są ci i ci.I to też nie jest tak że Polak będzie miał z definicji większą ochotę do poświecenia w Wiśle a zagraniczny to przyjeżdża się tylko wypromować, szczególnie że akurat promocja polega na dawaniu z siebie wszystkiego, by przejść do lepszego klubu, więc to chyba nie jest coś negatywnego.

Problem Wisły są słabi zawodnicy a nie obcokrajowcy.
Świetna wypowiedź, nic dodać, nic ująć. U nas przyjęło się, że obcokrajowcy to ci "słabsi", przez słabość wyszukiwania dobrych zawodników, kupowani zawodnicy to trzeci sort. U kogo, panie Szymkowiaku, było widać rzeczywistą radość po golach, walkę, ambicję. Przykro mi, ale czasem (nawet chyba często) widziałem zblazowanego, chodzącego i machającego łapami po boisku Pawła Brożka, bezsilnego Piotra Brożka. Za to u choćby Paljica, Bunozy, Cikosa, nawet Boukhariego widziałem, że rzeczywiście się starali. Czasem brakowało umiejętności, zgrania, zrozumienia, ale to naturalne.
Ja się zresztą pytam- gdzie pan Mirek widzi gotowych do wejścia do Wisły, młodych, ambitnych o wysokich umiejętnościach Polaków. Niech mi znajdzie za taką samą cenę, za którą sprowadziliśmy choćby Cikosa, polaka grającego na jego pozycji i prezentującego podobne umiejętności, No słucham.. Żeby nie być gołosłownym wymienię paru podstawowych polskich prawych obrońców z Ekstraklasy: Rzeźniczak, Wojtkowiak/Kikut, Tosik, Socha, Golański, Sasin itd. Pytanie 1. Czy są lepsi piłkarsko od Cikosa: niektórzy tak, większość słabsza i o wiele starsza, ale mimo wszystko nawet ci lepsi nie są jacyś zdecyowanie przewyższający umiejętnościami Erika. Pytanie 2, a raczej stwierdzenie: ile musiałbyś za nich zapłacić i czy czasem nie wręcz w każdym przypadku musiałbyś zapłacić więcej niż za Cikosa (nie wspominając o pensji...). I tak, niestety, możemy sobie porównać Paljica, Chaveza, czy nawet Bunoze. Biorąc pod uwagę pieniądze jakie na tych piłkarzy przeznaczyliśmy- są wręcz świetni. Bo za takie pieniądze gdybyśmy kupili tych polskich piłkarzy to z pewnością bylibyśmy w tabeli gdzieś w okolicach Lecha Poznań.
Odpowiedz cytując
Lysy
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 06.01.2011, 08:09
Dzimi napisał(a):Wyświetl post
Brak przedłużenia kontraktu z Pawełkiem to jest szczyt ignorancji i debilizmu. Bo chciał podwyżkę... no kur... na pewno nie żądał miliona euro za sezon, tylko około 1/10 z tego.

No ale jak szkoda było Cupiałowi kasy, to teraz trzeba wyłożyć 300-500 tyś euro na nowego bramkarza, który na pewno będzie chciał pensję nie niższą niż chciał Pawełek. ew ktoś z kartą na ręku też nie będzie grał za frytki. Opłaciło się Panie Cupiał?
Jedno jest w tym wszystkim dobre, mianowicie, że co poniektórzy będą musieli sobie znaleźć innego kozła ofiarnego. Ciekawe ile czasu minie , zanim zreflektują, że Mariusz owszem co jakiś czas puszczał babola ale i bronił takie piłki , że Milan co najwyżej wzrokiem mógłby je odprowadzić. Chciałbym się mylić , ale drugiej takiej rundy, gdzie bramkarz odgrywałby czołową role w drużynie możemy nie doczekać w tej dekadzie
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 06.01.2011, 08:18
Lysy napisał(a):Wyświetl post
Jedno jest w tym wszystkim dobre, mianowicie, że co poniektórzy będą musieli sobie znaleźć innego kozła ofiarnego. Ciekawe ile czasu minie , zanim zreflektują, że Mariusz owszem co jakiś czas puszczał babola ale i bronił takie piłki , że Milan co najwyżej wzrokiem mógłby je odprowadzić. Chciałbym się mylić , ale drugiej takiej rundy, gdzie bramkarz odgrywałby czołową role w drużynie możemy nie doczekać w tej dekadzie
A ile takich interwencji bylo? Pawelek byl(jest) slabym bramkarzem. Teraz mial kawalek rundy ktoa byla runda zycia(zawalil bramke w Zabrzu).W ciagu 5 lat wybronil nam moze 3-4 mecze. I tak w zeszlym sezonie wszystko robili obroncy.
Generalnie dobrze, ze mu nie dali podwyzki bo niby za co Za to dobrze bronil 3 meisiaca na 5 lat? bez przesady
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów