The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Dziś zagłosowałbym na:
Platforma Obywatelska 66 10,54%
Prawo i Sprawiedliwość 158 25,24%
Twój Ruch 9 1,44%
Polskie Stronnictwo Ludowe 5 0,80%
Sojusz Lewicy Demokratycznej 16 2,56%
Solidarna Polska 4 0,64%
Polska Razem 37 5,91%
Kongres Nowej Prawicy 163 26,04%
Ruch Narodowy 94 15,02%
Dziękuje nie głosuje! 74 11,82%
Głosujących: 626. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
robin hood
Senior Member

Od: 03.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 22.04.2010, 00:01
Zbychu napisał(a):Wyświetl post
W takim razie jaką polecasz boigrafie o marszałku? Chodzi mi o coś w miare obiektywnego jeśli takowe istnieje - ani teksty Jędrzeja Giertycha że Piłsudski to narzędzie w rękach niemieckich ani na odwrót apologie typu że np marszałek sam jeden obronił Europe przed bolszewizmem

Skoro jesteśmy przy Piłsudskim.Pomijając zamach majowy ciekawe są według mnie takie aspekty jak plany marszałka wojny prewencyjnej przeciwko Hilerowi - czy coś takiego rzeczywiście było czy to jedynie wymysł "kliki sanacyjnej" będący kolejnym elementem budowanie legendy naczelnego wodza?

Druga sprawa uzbrojenie.Śmigły Rydz mianowany następcą Piłsudskiego twierdził że JP miał XIX - wieczne pojęcie o uzbrojeniu wojska gdzie zamiast wojsk pancernych podstawą miała być piechota i jazda konna.Czy wobec powyższego można Piłsudskiego obarczać choćby pośrednią odpowiedzialnością za klęske wrześniową?

I sprawa najciekawsza - z kategorii fantastyki naukowej Jak myślicie czy Piłsudski poszedłby z Adolfem na sowiety? W samym środowisku piłsudczykowskich historyków budzi to sprzeczne opinie.Maciej Rosala z rzepy chyba byłby skłonny do tej hipotezy majac w pamięci I wojne,ale zapytany o to Janusz Cisek - bodajże były dyrektor muzeum Józefa Piłsudskiego odpowiedział kategoryczne NIE gdyż marszałek musiałby stać się wasalem Niemiec na co by się na pewno nie zgodził...
Pozdrawiam ...
Co do obiektywnej biografii Marszałka to w moim odczuciu takiej nie ma, wynika to chyba z bardzo urozmaiconego i burzliwego życia. Już za życia pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami Wodza dochodziło do bardzo poważnych wręcz kryminalnych sytuacji. O ile mnie pamięć nie myli to Kariera Nikodema Dyzmy powstała w odpowiedzi na pobicie. Wracając do tematu nie jestem w stanie podać Ci obiektywnej biografii. Osobiście interesuje mnie wczesny okres działalności Marszałka a w szczególności epizody Walk na Wyżynie Miechowskiej i okolic Limanowej (notabene ten okres i zasługi Polaków W Polsce nie doceniane na zachodzie bardzo często są uważane za przełomowe w wojnie zwłaszcza Bitwa Limanowska)

Co do planów ataków prewencyjnych obstawiałbym że raczej ich nie było, bardziej prawdopodobne są rozmowy z Niemcami. Nie wiem na ile informacja ta jest prawdziwa, ale podobno w 1939 roku po wkroczeniu wojsk Niemieckich na Wawelu Niemcy ustawili wartę honorową przy grobie Marszałka.

wolfy napisał(a):Wyświetl post
W teorii ubliżanie głowie państwa już teraz jest karalne. W praktyce każdy żul mógł sobie pluć na Lecha Kaczyńskiego i stać się bohaterem mediów (nie mylić z Aleksandrem Kwaśniewski - w jego przypadku sądy orzekały bardzo sprawnie).

Mareq - kiepściutka ironia, kiepściutka. Poczekaj na dyrygentów, podrzucą Ci coś lepszego. Bartoszewski, Palikot i Niesiołowski to ekstremum, dla "środka" też coś się znajdzie. Stawiam na element zdrowo pozytywistyczny, jakaś demitologizacja, odbrązawianie na szybko - podstawy już nakreślono, trzeba jeszcze ustalić znośne dla społeczeństwa proporcje.
wolfy dlaczego uważasz że ta ironia jest kiepściutka uważam że coś w tym jest, nie będę próbował przekonywać kogokolwiek do swoich racji bo nie ma to sensu widzę po Twoich wypowiedziach i wielu osób na forum że macie ugruntowane i jasno sprecyzowane poglądy i chwała wam za to. Należy cenić Tych którzy te poglądy mają i potrafią ich bronić oraz szanują poglądy innych.

Powiem Tylko Tyle od 10 kwietnia zarówno media jak i część społeczeństwa popadła w narodową patriotyczną histerię. Nie wolno mówić źle bo żałoba, nie wolno sprzeciwiać się podejmowanym w delikatnie mówiąc kontrowersyjnych okolicznościach decyzjom o pochówku bo nie wypada, nie wolno przychodzić na pogrzeby zmarłych bo się o nich za życia źle mówiło, nie wolno powoływać na stanowiska bo nie wypada, nie wolno podpisywać ustaw bo są sprzeczne z wolą zmarłego, nie wolno głosować na Komorowskiego bo cała władza w ręce PO. Ludzie opamiętajmy się, Miała miejsce tragedia, przede wszystkim zginęli ludzie. I im należy się szacunek ale w imię tragedii nie wolno innym zamykać ust i zabraniać swobodnego wypowiadania się bo o możliwość Wolności słowa i demokrację wszyscy tragicznie zmarli Walczyli.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 22.04.2010 o godz. 03:33.
Odpowiedz cytując
kot
Senior Member

Od: 04.2003

Stary 22.04.2010, 03:06
Mareq napisał(a):
Nie rozumiem...
Słowa tak , sensu i dopasowania do kontekstu , nie rozumiem .
Widocznie mam spore braki w czytaniu ze zrozumieniem , ale nie wiem jak to się ma do tego , że sugerowanie iż napisanie a przede wszystkim ,,wypuszczenie'' w tej chwili ,,Uprsing'' ma jakiekolwiek związek z tragiczną śmiercią Lech Kaczyńskiego i jest hołdem złożonym przez zespół dla niego , jest żałosne
Gdybym nie domyślał się jakie jest Twoje podejście do osoby byłego Prezydenta , to czytając ten fragment o Sabatonie , byłbym przekonany , że po prostu szydzisz z Lecha Kaczyńskiego i tej całej podniosłej mitologizacyjnej otoczki związanej z jego śmiercią
Ne mogę pozostawić Cię w bezkarności za pomówienia. Zobaczyłeś w moim tekście, to co chciałeś a nie to co w nim było. Sabaton śpiewa o PW a nie o Kaczyńskim i ani oni ani ja nie napisałem, że nagranie jest w jakiejkolwiek nawet formie, hołdem dla LK, o czym abstrahujesz. Natomiast Uprsing związek z LK ma niewątpliwie, bo dotyczy PW czyli jego oczka w głowie, ale Sabaton i śmierć LK, raczej ze sobą nie mają nic wspólnego. Najprawdopodobniej śmierć LK, przyczyniła się do ukazania się nagrania akurat w tym czasie, korelując z duchem tak wydarzenia, jak i nagrania oraz wielu innych zapewne czynników. Analizując Twoje wcześniejsze wypowiedzi, przychylam się do przekonania, że Twoje czepianie się słówka " także ", wynikło nie z błędnej tezy fobią podszytej, lecz z wyrachowania, obliczonego na klasyczne rozbicie merytoryki mojej wypowiedzi i zastąpienie jej dyskusją o wyimaginowanym niczym. Ostatecznie nie ma to znaczenia, gdyż nie trawię dyskusji z ludźmi konfabulującymi przecinkami nad jasnym przekazem i bezkarnie recenzującymi innych złośliwymi epitetami. Moj tekst składal się z 3 oddzielnych motywów, pośrednio i bezpośrednio, łączących się z LK lub jego śmiercią.

Nie znasz mojego zdania o Kaczyńskich, gdyż znać nie możesz na podstawie porównania z duetem nocnej zmiany Tusk/Pawlak. Tutaj ludzie polityki reaalnej, wątpliwosci nie mieli i nie mają żadnych, że nie ma nawet czego i kogo ze sobą porównywać. Co absolutnie nie znaczy, że jestem skrzywiony na punkcie Kaczyńskich w stronę skrajnie odwrotną do Twojego skrzywienia.
Ostatnio edytowane przez kot : 22.04.2010 o godz. 03:17.
Nie ma rzeczy niemożliwych.
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 22.04.2010, 03:07
Boleck napisał(a):Wyświetl post
Napieralski powiedział tak o kandydacie swojej partii na prezydenta? Poza tym, na działania polityków, jakiekolwiek trzeba patrzyć z niedowierzaniem, ci ludzie na prawdę są często kreowani. .
Nie wiem czy o tą wypowiedź chodzi - ale na drugi chyba dzień 'po' gdzie emocje jeszcze były olbrzymie - Napieralski był w tvn24 - na ten moment wrak człowieka i faktycznie zamiast jechać patosem to chyba pierwszy raz powiedział coś zupełnie od siebie i faktycznie nie mówił o jakiejś misji , wielkiej potrzebie ducha itp tylko o tym że jak trza było wybrać delegację(a były 3 miejsca) to wybrali Szmaje(bo kandyduje i musi tam być) i szefową jego kampanii.Trzecią osobą chyba miał być Zemke tylko że stwierdził że już był tyle razy że nie jedzie...i przez to żyje.

robin hood napisał(a):Wyświetl post

Powiem Tylko Tyle od 10 kwietnia zarówno media jak i część społeczeństwa popadła w narodową patriotyczną histerię. Nie wolno mówić źle bo żałoba, nie wolno sprzeciwiać się podejmowanym w delikatnie mówiąc kontrowersyjnych okolicznościach decyzjom o pochówku bo nie wypada, nie wolno przychodzić na pogrzeby zmarłych bo się o nich za życia źle mówiło, nie wolno powoływać na stanowiska bo nie wypada, nie wolno podpisywać ustaw bo są sprzeczne z wolą zmarłego

Tak niestety jest.Ludzie tracą zdrowy rozsądek.To jest ciekawe zjawisko gdzie ci sami którzy przez lata popierali tezy głoszone przez Pis które mieszały wszystkie inne rządy z błotem ws polityki zagranicznej - za tzw politykę gestów - teraz za gest , robią z Saakaszwiliego Boga a resztę za jakiś cykorów, zdrajców , niegodziwców itp.
Cóż za nagła zmiana - okazuje się że gest jest niezwykle ważny mimo iż był wcześniej na wszystkie sposoby ośmieszany.
Sory za powracanie do tematu prezydenta Gruzji - na prawdę jest to fajna sprawa że przyleciał ale ta cała szopka która temu towarzyszy jest dla mnie nie do zniesienia.Nagle okazuje się że gesty są najważniejsze i to w sytuacji gdzie tzw pył dotknął nie tylko wielkich tego świata ale miliony zwykłych ludzi... ale kto chciał to przyleciał - ciekaw jestem komentarzy gdyby wszyscy mimo ostrzeżeń lecieli i ktoś się rozbił - Gdyby prezydencki Tupolew mimo wszystko wylądował - o niczym byśmy nie wiedzieli , gdyby zawrócił to byłaby wielka afera, jak to ruscy Lecha zrobili w chuja...rozbił się.Podobnie oceniam nadmierne skrzywienie ws. tych którzy nie dolecieli/dojechali...chyba też by trzeba było jakiejś katastrofy by niektórzy przejrzeli na oczy

ps a co do Komorry i podpisu/weta/TK jeśli chodzi o IPN to jak by to brutalnie nie zabrzmiało - ja jeśli mam na niego głosować to oczekuję tego że nie pójdzie w jakąś histerie by robić coś wbrew sobie , tylko odpisze ustawę za którą głosował.Nie dla tego że jestem za tą ustawą, tylko dlatego że chce mieć prezydenta który nie będzie marionetką czy też człowiekiem nastawionym tylko i wyłącznie na poklask.
Na dziś on jest głową państwa i nie może robić rzeczy wbrew sobie, tylko dlatego że jego poprzednik taki miał zamiar.Nie ma już poprzednika a on nie jest od tego by kontynuować jego politykę.
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 22.04.2010 o godz. 03:40.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 22.04.2010, 03:43
1q2 napisał(a):Wyświetl post
ps a co do Komorry i podpisu/weta/TK jeśli chodzi o IPN to jak by to brutalnie nie zabrzmiało - ja jeśli mam na niego głosować to oczekuję tego że nie pójdzie w jakąś histerie by robić coś wbrew sobie , tylko odpisze ustawę za którą głosował.Nie dla tego że jestem za tą ustawą, tylko dlatego że chce mieć prezydenta który nie będzie marionetką czy też człowiekiem nastawionym tylko i wyłącznie na poklask.
Na dziś on jest głową państwa i nie może robić rzeczy wbrew sobie, tylko dlatego że jego poprzednik taki miał zamiar.Nie ma już poprzednika a on nie jest od tego by kontynuować jego politykę.
Nie został na to stanowisko demokratycznie wybrany. Jeżeli nie widzisz problemu, tym gorzej dla Ciebie.
Przeprowadź eksperyment myślowy, zamieniając w tej sytuacji PiS z PO. Wyniki zachowaj dla siebie.
To jest właśnie problem z PO i jego zwolennikami - po trupach do celu. Nie ważne, że te złe praktyki jeszcze bardziej zdezelują nasze życie publiczne - liczy się deal, opanowanie IPN-u.

Nie stawiaj też znaków równości między gestami wdzięczności a gestami zamiast realnych działań. Tu również - jeżeli nie widzisz różnicy, to albo nie jesteś szczery, albo masz problem. Kaczyński został uhonorowany z powodu REALNYCH DZIAŁAŃ, które za życia podjął. Działań niebezpiecznych i kontrowersyjnych. W ich wyniku mamy teraz świetne kontakty z Gruzją, co w przyszłości może mieć przełożenie na realne korzyści.

Pierwszym harcownikiem Senyszyn.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 22.04.2010 o godz. 03:48.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
1q2
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 22.04.2010, 04:14
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Nie został na to stanowisko demokratycznie wybrany. Jeżeli nie widzisz problemu, tym gorzej dla Ciebie.
Przeprowadź eksperyment myślowy, zamieniając w tej sytuacji PiS z PO. Wyniki zachowaj dla siebie.
To jest właśnie problem z PO i jego zwolennikami - po trupach do celu. Nie ważne, że te złe praktyki jeszcze bardziej zdezelują nasze życie publiczne - liczy się deal, opanowanie IPN-u.

Nie stawiaj też znaków równości między gestami wdzięczności a gestami zamiast realnych działań. Tu również - jeżeli nie widzisz różnicy, to albo nie jesteś szczery, albo masz problem. Kaczyński został uhonorowany z powodu REALNYCH DZIAŁAŃ, które za życia podjął. Działań niebezpiecznych i kontrowersyjnych. W ich wyniku mamy teraz świetne kontakty z Gruzją, co w przyszłości może mieć przełożenie na realne korzyści.

Pierwszym harcownikiem Senyszyn.
Właśnie nie -gdyby było odwrotnie to też bym miał takie samo zdanie - Komorowski na dziś spełnia funkcje Prezydenta i nie może wcielać się w rolę poprzednika.On nie może robić tego co chciałby zrobić poprzednik a nie zdążył, tylko to co on uważa za najlepsze.Nie po to konstytucja dała mu te uprawnienia, szczególnie że jest bez wyjścia - terminy gonią(pewnie wolał by to olać) a coś trzeba zrobić.
Być może jakimś wyjściem jest oddanie tego do TK ale ja osobiście jestem zdania że niezależnie od okoliczności, ten komu konstytucja daje uprawnienia,powinien podejmować decyzje zgodnie ze swoim sumieniem a nie poprzednika.
I jeszcze jeden kamyczek - IPN jest i będzie rozgrywany ale nie czarujmy się że są tam jakieś wielkie petardy które mogą mieć jakiś choćby średni wpływ na politykę w naszym kraju - Wszystko co miało być już zdetonowane, zdetonowane zostało -sama ta instytucja funkcjonuje od 11 lat więc oczywistym jest że zostały tam jakieś ochłapy.

ps - ja tych realnych działań nie widzę..jak zmniejszą akcyzę na Gruzińskie wino to może zobaczę
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 22.04.2010 o godz. 04:18.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
cpc
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 22.04.2010, 10:10
robin hood napisał(a):Wyświetl post

Powiem Tylko Tyle od 10 kwietnia zarówno media jak i część społeczeństwa popadła w narodową patriotyczną histerię. Nie wolno mówić źle bo żałoba, nie wolno sprzeciwiać się podejmowanym w delikatnie mówiąc kontrowersyjnych okolicznościach decyzjom o pochówku bo nie wypada, nie wolno przychodzić na pogrzeby zmarłych bo się o nich za życia źle mówiło, nie wolno powoływać na stanowiska bo nie wypada, nie wolno podpisywać ustaw bo są sprzeczne z wolą zmarłego, nie wolno głosować na Komorowskiego bo cała władza w ręce PO. Ludzie opamiętajmy się, Miała miejsce tragedia, przede wszystkim zginęli ludzie. I im należy się szacunek ale w imię tragedii nie wolno innym zamykać ust i zabraniać swobodnego wypowiadania się bo o możliwość Wolności słowa i demokrację wszyscy tragicznie zmarli Walczyli.
Zgadzam się z Tobą, chciałbym tylko dodać kilka groszy do podkreślonego fragmentu. Jak znam życie to 80% szumu medialnego w Polsce będzie pod dyktando "głosuj na B. Komorowskiego aby raz na zawsze odsunąć PIS od władzy", pozostałe 20% to będzie to o czym napisałeś powyżej.

Z drugiej strony nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Jeśli wygra Komorowski to wówczas już nic nie będzie przeszkadzało PO w reformowaniu kraju . Do tej pory próbowali za swoje nieudolne rządy(zwiększenie dziury budżetowej, powiekszenie długu ZUSu i publicznego, podniesienie lub wprowadzenie nowych podatków) winić Prezydenta, który od 10 kwietnia jest Bohaterem narodowym i jako ten Bohater wetował podobno wszystkie zbawienne ustawy. Jak tam było tak tam było. Jeśli wygra B. Komorowski to PO albo pójdzie w góre albo w dół, chyba że znowu z pomocą przyjdą "niezależne" media.
Odpowiedz cytując
DysoN
Senior Member

Od: 07.2004

Stary 22.04.2010, 10:23
1q2 napisał(a):Wyświetl post
.jak zmniejszą akcyzę na Gruzińskie wino to może zobaczę

O tak Wina gruzinskie sa calkiem dobre, tylko szkoda ze takie drogie :/
Pare lat temu bylem sluzbowo w Rosji (przed, w trakcie, i po wstepnych awanturach rosyjsko-gruzinskich w 2006 roku) i przywiozlem sobie pare butelek ale szybko sie skonczyly :( Charakterystyczne bylo to ze wina gruzinskie zniknely ze sklepow praktycznie z dnia na dzien jak Rosjanie wprowadzili embargo na gruzinskie wino (ktore, o ile dobrze pamietam, zniesione zostalo calkiem niedawno).
DysoN
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2005

Stary 22.04.2010, 10:38
A ja szczere mówiąc na miejscu Kaczyńskiego nie brałbym się za start w wyborach preydenckich - rzucić Ziobrę albo Romaszewskiego - do II tury raczej przejdą, a w niej może być róznie. Zresztą z wygranej Bronia "konserwatysty - bo lubi otwierać konserwy" też bym nie robił sensacji.... Jak napisał ktoś powyżej - PO nie będzie miała żadnych przeszkód do wdrażania swoich reform - i okaże się że żadnych reform nie będzie, bo PO o ile ma PR-owskie hasła to nie ma żadnych gotowych rozwiązań. Natomiast Kaczyński musi odbudować struktury wewnętrzne partii, przede wszystkim znaleźć godnych następców dla tych, którzy zginęli w katastrofie - Gęsickiej, Natali-Świat, czy tak niedocenianego Gosiewskiego........
Prawda jest taka, że start w wyborach Kaczyńskiego niezależnie od ich wyniku będzie jego porażką:
1) w razie przegranej - właściwie konieczność pożegnania się z poważną polityką;
2) w razie wygranej - pozostawienie odbudowy struktur partii w rękach Lipińskiego czy Suskiego - grozi upadkiem i dnem.
Dlatego jeżeli Jarosław Kaczyński jest w stanie jeszcze myśleć strategicznie (61 lat w polityce to jeszcze nie jest emerytura) i potrafi przypomnieć sobie chwile sukcesów, to wie, że jego start w wyborach bądź nawet wykorzystanie tragedii smoleńskiej w tegorocznych wyborach - zarówno prezydenckich jak i samorządowych - może doprowadzić w ostateczności do klęski PiS. Natomiast ważniejsze są przyszłoroczne wybory parlamentarne - PiS pomimo kiepskich notować - wykorzystując swoje możliwości może je wygrać. Zamiast wykorzystywać tragedię smoleńską należałoby założyć Instytut Lecha Kaczyńskiego - w formie fundacji - który zajmowałby się szerokim spektrum różnych spraw, w którym znaleźliby miejsce Ci nieliczni bliscy współpracownicy Prezydenta którzy żyją, a który mógłby stanowić duże wzmocnienie prawicy, p stratach jakie poniosła....
Pozrawiam serdecznie
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 22.04.2010, 10:42
cpc napisał(a):Wyświetl post

Z drugiej strony nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Jeśli wygra Komorowski to wówczas już nic nie będzie przeszkadzało PO w reformowaniu kraju .

Państwa w UE obniżały VAT podczas kryzysu to u nas chcieli podnieść.
Państwa w UE proponowały dopłaty do nowych aut to u nas podnieśli akcyzę
Każde państwo chce mieć wiele alternatywnych źródeł energii to u nas najlepiej 100% od Ruskich

jak pomyśle jakie reformy jeszcze mogą wprowadzić to aż mnie trzepie
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
Boleck
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 22.04.2010, 10:58
Kocur napisał(a):Wyświetl post
Państwa w UE obniżały VAT podczas kryzysu to u nas chcieli podnieść.
Państwa w UE proponowały dopłaty do nowych aut to u nas podnieśli akcyzę
Każde państwo chce mieć wiele alternatywnych źródeł energii to u nas najlepiej 100% od Ruskich

jak pomyśle jakie reformy jeszcze mogą wprowadzić to aż mnie trzepie
Faktycznie dziwne, podczas gdy w czasie kryzysu Europa zastanawiała się jak pieniądze trwonić, to rząd PO myślał jak je oszczędzić i skąd je wziąć - bardzo dziwne myślenie, którego efekty widać.
Wracając do reformowania, nie wróżcie z fusów, chyba że doskonale znacie projekty ustaw PO, to może wklejcie je, chętnie poczytam, mam nadzieję, że przyszły prezydent nie będzie maniakiem wetowania.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 22.04.2010, 11:05
Faktycznie dziwne, podczas gdy w czasie kryzysu Europa zastanawiała się jak pieniądze trwonić, to rząd PO myślał jak je oszczędzić i skąd je wziąć - bardzo dziwne myślenie, którego efekty widać.
Mogli przecież podnieść VAT do 40% a podatek dochodowy do 80% - Nobel gwarantowany

Wracając do reformowania, nie wróżcie z fusów, chyba że doskonale znacie projekty ustaw PO, to może wklejcie je, chętnie poczytam, mam nadzieję, że przyszły prezydent nie będzie maniakiem wetowania.
Obawiam się że ustaw z pakietu tak zwanych "gospodarczych" nie zna nawet nikt w PO ...
Odpowiedz cytując
Boleck
Senior Member

Stary 22.04.2010, 11:09
Mogli przecież podnieść VAT do 40% a podatek dochodowy do 80% - Nobel gwarantowany
Chwila, poza naśmiewaniem się masz coś do powiedzenia?

Cytat:
Obawiam się że ustaw z pakietu tak zwanych "gospodarczych" nie zna nawet nikt w PO ...
Czyli mam rozumiem, że pojęcia nie masz, wróżysz z fusów i bezpodstawnie obrażasz.
Darujcie sobie domysły, konkretnie proszę.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 22.04.2010, 11:10
Ale to ja proszę.
Proszę mi podać ustawy pro-gospodarcze.

Mogą być wraz z numerami z dziennika ustaw.

Było tyle zapowiedzi, tanie państwo, przyjazne przedsiębiorcom itp itd.

Jeśli masz coś do powiedzenia w tym temacie - masz pole do popisu.
Odpowiedz cytując
orzeu
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 22.04.2010, 11:14
Cytat:
Ciekawie brzmia slowa "narodowa i patriotyczna" obok "histerii". Gdy idzie o Kaczynskiego to jest "histeria", gdy histerie w prawdziwym tego slowa znaczeniu urzadzaja obroncy Jaruzelskiego to wtedy jest to zupelnie cos innego.
Zamykanie ust? Zabranianie swobody wypowiedzi? Nie wiem gdzie to widziales. Jesli apele o spokojna debate i prosbe i milczenie nad trumnami nazywasz cenzura to nie wiem jak chcialbys nazwac np. dzialania antyfaszystow czy kampanii przeciw homofobii.

Kocur daj mu spokoj. Wierzy w zbawienie Polski przed kryzysem dzieki dzialaniom PO i nie ogarnia tego ze czlowiek o pogladach innych niz rzad zwyczajnie nie zgadza sie na wymyslone przez nich projekty ustaw (maniak wetowania) Swiat jest za trudny wiec nie utrudniaj mu go bardziej, niech sobie upraszcza. Zaraz uslyszysz o podatku liniowym pewnie ze "no jakos sie nie udalo"
Ostatnio edytowane przez orzeu : 22.04.2010 o godz. 11:22.
WISŁA PANY !!
Odpowiedz cytując
cpc
Senior Member

Stary 22.04.2010, 11:20
Jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość przewidywanej dziury budżetowej to w ogóle o jakim oszczedzaniu mówimy, chyba że oszczedzanie polega na powiększaniu długów. Jeśli nawet rząd PO nie wpompowywał takich ilości pieniędzy publicznych w gospodarke to czynił to również dlatego bo ich zwyczajnie nie miał. Podobnie było ze szczepionką na świńską grypę. Ja się akurat cieszę, że tak w tych dwóch sprawach wyszło ale co do szczerości rządowych intencji nie jestem zwyczajnie przekonany. Jeśli jednak były one szczere to bez dwóch zdań + dla PO.

I tak dla ciekawostki:
Cytat:
Minister przyznał, że jest "trochę prawdy" w twierdzeniu, że obniżki podatków i składki rentowej za rządów Prawa i Sprawiedliwości pozwoliły Polsce bezpiecznie przejść przez kryzys. Przypomniał jednocześnie, że za obniżkami głosowały także inne partie, również Platforma Obywatelska. Rostowski dodał, że zmniejszone podatki pozwoliły na niewprowadzanie dodatkowych pakietów stymulacyjnych dla gospodarki w czasie spowolnienia.

http://niezalezna.pl/blog/show/id/2361

Cytat:
Nie twierze, że nie masz racji, ale orientujesz się może jaki procent zawetował Pzdr
Odpowiedz cytując
Boleck
Senior Member

Stary 22.04.2010, 11:24
Ale to ja proszę.
Proszę mi podać ustawy pro-gospodarcze.

Mogą być wraz z numerami z dziennika ustaw.

Było tyle zapowiedzi, tanie państwo, przyjazne przedsiębiorcom itp itd.

Jeśli masz coś do powiedzenia w tym temacie - masz pole do popisu.
Chwila, chwila, to ty poparłeś wypowiedź, że PO nie ma ustaw i nic nie zreformuje mając własnego prezydenta. Czyli mam rozumieć, że ot tak sobie palnęliście,nie mając pojęcia chcieliście dokopać PO.
Lech Kaczyński zawetował ponad 20 ustaw, znalazłem 22 weta, ale to pewnie nie wszystkie.
Poza tym PIS mając własnego prezydenta i koniunkturę gospodarczą szukał haków i układów. PO w kryzysie gospodarczym, z prezydentem który wszystko wetuje ma reformować kraj, nie pomyliło się Wam coś?
Odpowiedz cytując
MCDave
Звезда изнад свега

Od: 07.2005

Stary 22.04.2010, 11:38
orzeu napisał(a):Wyświetl post
Zamykanie ust? Zabranianie swobody wypowiedzi? Nie wiem gdzie to widziales.
W kurii, w mediach, a nawet w tym temacie parę stron temu. To taka mała dygresja Już się nie wtrącam do tej budującej dyskusji
После пада устајем. Никад не одустајем. Јачи постајем. До краја остајем.
Odpowiedz cytując
Mareq
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 22.04.2010, 12:05
Cytat:
Dla zainteresowanych przedstawiam linka z niesamowitymi wyrazami szacunku Gruzinów dla Kaczyńskiego i Polski w postaci pieśni narodowej- http://www.kciuk.pl/Gruzinska-piesn-...nskiego-a11450

Także Sabaton zainspirowany po wizycie w naszym kraju, Powstaniem Warszawskim, wypuścił w świat na szybko, po śmierci twórcy Muzeum Powstania Warszawskiego, kolejny kawałek o polskiej drodze do wolności
http://www.kciuk.pl/Sabaton-po-raz-k...zawskim-l12654
Cytat:
Sabaton śpiewa o PW a nie o Kaczyńskim i ani oni ani ja nie napisałem, że nagranie jest w jakiejkolwiek nawet formie, hołdem dla LK, o czym abstrahujesz.
Pisząc najpierw zdanie o Gruzinach oddających niesamowity hołd Lechowi Kaczyńskiemu a w następnym zdaniu używając na jego początku słowa ,,także''' , masz chyba świadomość , że dla przeciętnego użytkownika języka , będzie to oznaczało zrównanie tych dwóch sytuacji i wpisanie ich w jakiś jeden ogólny kontekst.

Cytat:
Najprawdopodobniej śmierć LK, przyczyniła się do ukazania się nagrania akurat w tym czasie,
być może a może nie .

Cytat:
obliczonego na klasyczne rozbicie merytoryki mojej wypowiedzi i zastąpienie jej dyskusją o wyimaginowanym niczym.
Nie o wyimaginowanym niczym , tylko o stanie zaślepionego uniesienia dążącego do mitologizacji osoby i prezydentury Lecha Kaczyńskiego . Z czymś z czym mamy do czynienia ze strony środowisk PiSowskich , związanych z PiSem i popierających Prezydenta , od dnia tamtej tragedii.

Tutaj piękny przykład charakteryzujący to zjawisko.

Cytat:
Wiele osób protestowało we pod kurią przeciw tej decyzji.

margines społeczności Krakowa. Protesty są niepoważne i świadczą o niezrozumieniu, że wkroczyliśmy na nową drogę przemian w Polsce, które zmierzają ku odrodzeniu moralnemu i duchowemu.

A intelektualiści?
Stan duchowy części elit intelektualnych to osobny problem. Czas to wszystko uleczy. Jeszcze będziemy dumni, że Maria i Lech Kaczyńscy - wspaniała, prawie królewska para spoczywają na Wawelu.
Ostatnio edytowane przez Mareq : 22.04.2010 o godz. 12:13.
Odpowiedz cytując
orzeu
Senior Member

Stary 22.04.2010, 12:26
MCDave napisał(a):Wyświetl post
W kurii, w mediach, a nawet w tym temacie parę stron temu. To taka mała dygresja Już się nie wtrącam do tej budującej dyskusji
A jakaz to wladze ma kuria zeby "zamykac usta"?
Mylisz cenzure z ... a zreszta niewazne z czym. Tutaj nie przeszkadzalby ci wulgarny jezyk, a w innych dyskusjach pewnie bys sam wolal pierwszy do usniecia tych ktorzy "brzydko" mowia.
WISŁA PANY !!
Odpowiedz cytując
szczebrzeszcz
Senior Member

Od: 05.2003

Stary 22.04.2010, 12:27
Cytat:
Google uruchomiło usługę, która pozwala sprawdzić ile razy rządowe instytucje danego kraju żądały usunięcia treści ze stron Google i YouTube oraz ile razy pytały o prywatne dane użytkowników.

Government requests pokazuje dane dotyczące drugiej połowy 2009 roku, co pół roku mają być dostępne nowe zestawy danych. Usługa dopiero startuje, więc na razie niewiele możemy się dzięki niej dowiedzieć. Polska, w kategorii zapytań o prywatne dane, znajduje się na dość odległym miejscu; nie wiem tylko, czy oznacza to, że żyjemy w kraju szanującym prywatność, czy może odpowiednie agencje chciałyby nas inwigilować, ale jeszcze nie odkryły internetu.
http://technologie.gazeta.pl/interne...zejrzyste.html

http://www.google.com/governmentrequests/

przoduje Brazylia, za nią Niemcy

Polska 0
Odpowiedz cytując
cpc
Senior Member

Stary 22.04.2010, 12:42
Przytoczyłem Ci Panie Szacowny dane ilościowe w linku w moim poprzednim poście. W ogóle raczyłeś do nich spojrzeć

Cytat:
Poza tym PIS mając własnego prezydenta i koniunkturę gospodarczą szukał haków i układów
PiS obniżył podatki i regularnie zmniejszał kotwice budżetową. Czy aby to właśnie nie było próbą pozytywnego wykorzystania koniunktury o której wspomniałeś
Nie wiem o jakich hakach piszesz bo jeśli chodzi Ci np o książkę dotyczącą LW to nie mamy tutaj w ogóle szans na porozumienie.

Cytat:
PO w kryzysie gospodarczym, z prezydentem który wszystko wetuje ma reformować kraj, nie pomyliło się Wam coś?
Podobno kryzysu w Polsce nie ma więc o czym mowa Chyba, że jest no ale wtedy ktoś kłamie. Poza tym 22 ustawy to nie wszystko.
Odpowiedz cytując
MCDave
Звезда изнад свега

Stary 22.04.2010, 12:58
orzeu napisał(a):Wyświetl post
A jakaz to wladze ma kuria zeby "zamykac usta"?
Dla mnie nie ma żadnej władzy. Są jednak tacy, którzy traktują ją niemal jak wyrocznię. Słowa Dziwisza były przytaczane wielokrotnie po to, żeby zamykać ludziom usta i powtarzano jak mantrę "ciszej nad tą trumną". Każde wyciszanie cudzych poglądów ma znamiona cenzury. Nie myśl aż tak schematycznie, to nie przystoi

A tego zdania o wulgarnym języku nie rozumiem więc się nie odniosę.
Ostatnio edytowane przez MCDave : 22.04.2010 o godz. 13:00.
Odpowiedz cytując
pan_premier
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 22.04.2010, 13:22
MCDave napisał(a):Wyświetl post
. Każde wyciszanie cudzych poglądów ma znamiona cenzury.
otóż w przypadku do którego się odnosisz nie chodziło o wyciszanie poglądów a reakcji.
I co smutniejsze tego wyciszania być nie powinno gdyby ludzie mieli resztki kultury w sobie i/lub gdyby nie leczyli własnych kompleksów pokazywaniem jak to bardzo z wolności słowa korzystać umieją.
Ci kibice potrafią uczynić niesamowity kocioł rytmicznie uderzając nogami - informuje Wojciech Łobodziński, który grał na tym obiekcie z reprezentacją Polski.
Odpowiedz cytując
Boleck
Senior Member

Stary 22.04.2010, 13:24
pan_premier napisał(a):Wyświetl post
otóż w przypadku do którego się odnosisz nie chodziło o wyciszanie poglądów a reakcji.
I co smutniejsze tego wyciszania być nie powinno gdyby ludzie mieli resztki kultury w sobie i/lub gdyby nie leczyli własnych kompleksów pokazywaniem jak to bardzo z wolności słowa korzystać umieją.
Mam nadzieje, że to nie o mnie bo skomentuję.
Wcześniej wspomniane były "niezależne media" domyślam się, że mowa jest o TVP, Rzeczpospolitej, Wprost, Naszym Dzienniku, Radiu Maryja czy TV Trwam?
Ostatnio edytowane przez Boleck : 22.04.2010 o godz. 13:26.
Odpowiedz cytując
Boomcha
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 22.04.2010, 13:29
ToTylkoJa napisał(a):Wyświetl post
Palikot owszem, przesadzał dość często z ostrą krytyką wobec Lecha Kaczyńskiego. (...).
Podrzuć tak... z dziesięć przykładów tej krytyki, bo ja znam tylko obelgi i może niesprawiedliwie nazywam Janusza Palikota złganą szmatą.
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 22.04.2010, 13:53
Szmata nie szmata ale w Komisji Trójstronnej obok Clintona, Cheneya i innych prezydentów USA zasiada.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
Boomcha
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 22.04.2010, 15:08
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Szmata nie szmata ale w Komisji Trójstronnej (...) zasiada.
I jak oni chcą rządzić światem?
Odpowiedz cytując
MCDave
Звезда изнад свега

Stary 22.04.2010, 15:50
pan_premier napisał(a):Wyświetl post
Tej reakcji by nie było gdyby pewni decydenci mieli resztki kultury, poczucia dobrego smaku i wyobraźni. Ja broniłem i bronię pewnego światopoglądu, a jego wyciszanie jest dla mnie cenzurą. W tym wypadku dość ciekawym i wyjątkowo wrednym przypadkiem "moralnej" cenzury wykorzystującej najbardziej podstawowe wartości. Przykre.
Odpowiedz cytując
orzeu
Senior Member

Stary 22.04.2010, 16:17
No tak. Zaraz sie okaze ze to byla prowokacja wstretnego kleru zeby wydobyc z uczciwych praworzadnych ludzi najgorsze instynkty i pokazac ich w zlym swietle.
Kompletnie nie potrafisz przyjac do wiadomosci ze Dziwisz uznal to miejsce za odpowiednie na pogrzeb przeydenta i nie myslal wtedy o konsekwencjach.
I rozumiem ze nie bedziesz sie denerwowal gdy na marszu gejow na widok obsciskujacej sie parki ktos kierujac sie czyms tak wzglednym jak "poczucie dobrego smaku" obije im geby i uznasz zachowanie tejze parki za "brak wyobrazni"

Polityczna poprawnosc, tzw. tolerancja i tym podobne dyrdymaly stosuja od lat taki emocjonalny szantaz i moralna cenzure. Teraz masz okazje zobaczyc jak to jest znalezc sie w grupie ktorej czegos "nie wypada". I po oburzeniu widze ze strasznie ci sie to nie podoba :]
WISŁA PANY !!
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Stary 22.04.2010, 17:10
Tak jak już o tym wspominałem ,pochowanie Lecha Kaczyńskiego na Wawelu jest podobne ,do wieszania krzyży w szkołach i Sejmie ,nikt nie wie po co , nikt sie do tego nie chce przyznac ,ale jak juz sie stało to niech tak bedzie i nikt nie ma prawa zaprotestowac ,bo powinien to oczywiscie uszanować

Tutaj kolejny tego typu absurd (za Onetem):
Rada Miejska w Sieradzu zdecydowała, że imię Prezydenta Lecha Kaczyńskiego będzie nosiło jedyne rondo w mieście. Osobiście uważam, że chyba jednak ciut za wcześnie na tego typu decyzje... - pisze na swoim blogu w Onet.pl Cezary Tomczyk.
Poseł Platformy podkreśla, że decyzja miejskiej rady nie była jednomyślna. O nadaniu rondu imienia tragicznie zmarłego prezydenta zadecydowały głosy radnych reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość.

Ciekawe co prawica bedzie dalej zawlaszczac na wlasne potrzeby w tym kraju ?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów