The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wislak2214
Senior Member

Od: 11.2009

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.08.2021, 15:27
robert777 napisał(a):Wyświetl post
ale jak Kuveliciowi może się nie chcieć jak dopiero co podniósł się z ławki po długim siedzeniu, to musi być jakiś inny problem i my tego nie wiemy, zresztą nie jesteśmy od tego. Jest trener i sztab, niech główkują
Hmmm,ten inny problem oznacza może po prostu ,że ta bałkańska perła jest najzwyczajniej szrotem nad szrotami? Już sam klub w którym grał w Serbii mówi sam za siebie.I niech nikt nie mami tym ,że się nim intersowała Crvena i Partizan , bo to jakaś bajka była zapewne..
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 18.08.2021, 11:33
Kuvejlić to ogór bez ambicji. Za pierwsze go nie winię, drugie jest niewybaczalne. Dwa mecze pod rząd zawala bramkę olewając powrót, identyczne sytuacje, a ktoś tu się zastanawia jaki ma problem?!
Osobiście mam gdzieś jego problemy, nie chcę go więcej oglądać na boisku w barwach Wisły. Szkoda że za czasów Hybali miał kontuzję bo już by go pewnie z nami nie było.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 21.08.2021 o godz. 00:16.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 18.08.2021, 13:50
Nie taki zly byl ten Hyballa
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 20.08.2021, 08:24
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Nie taki zly byl ten Hyballa
No baa.Świetny był.Właśnie go pogonili (a właściwie to się sam pogonił) z duńskiego drugoligowca
Odpowiedz cytując
Jay jay
Member

Od: 05.2016

Stary 23.08.2021, 06:10
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Wisła ma potencjał na spokojne 3-6 miejsce, biorąc pod uwagę jakość przeciwników i to, że Legia zdobywa kolejne tytuły przez słabość rywali, a nie przez swoją wielkość. Wisła za czasów Cupiała, co was boli zdobywała tytuły swoją wielkością. Tylko trzeba zacząć wymagać od tych wszystkich odnowicieli, a przede wszystkim od piłkarzy.
Tak, ale wtedy ilu było wykupionych najlepszych polskich piłkarzy z innych klubów. I jakim budżetem dysponowała wtedy Wisła.

Wisła Kraków powinna grać przede wszystkim w europejskich pucharach i na tym powinna się przede wszystkim skupić. Polska ekstraklasa już nie będzie taka jaka była 20 lat temu. Pod względem infrastruktury, przepływu pieniędzy, świadomości właścicieli (90% klubów stawia teraz na filozofię budowania silnego klubu a nie kupowaniu świetnych piłkarzy jak to było w latach 90), kierunku jaki obrała sytuacja gdzie będzie dominował jeden klub przez wiele lat raczej długo nie będzie miała miejsca. 3-4 bardzo silne kluby i dalej poziom niżej.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 23.08.2021, 09:13
Wisła w tym roku nie ma potencjału na puchary. Co nie znaczy, że nie zdobędzie np. 4 miejsca.
Ale docelowo to taki jest chyba cel zarządu.
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa.
3. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 23.08.2021, 12:22
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Wisła w tym roku nie ma potencjału na puchary. Co nie znaczy, że nie zdobędzie np. 4 miejsca.
Ale docelowo to taki jest chyba cel zarządu.
Nie zdobędziemy 4 miejsca.
Tak. Za 2 lata.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 23.08.2021, 12:44
Wyraźnie mocniejszą kadrę mają 4 zespoły
Wyraźnie słabsza 5-6
Więc zarówno miejsce 5 jak i 12 jest "w zasiegu" i nie byłbym żadnym z nich mocno zdziwiony
Zadecyduje suma szczęścia, braku kontuzji, osoby Trenerów albo wystrzał jakiegoś zawodnika
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 23.08.2021, 13:43
Transfermarkt nas plasuje na 7 miejscu i myślę że mniej więcej odpowiada to "potencjału" naszej kadry. Niemniej różnice pomiędzy 5 a 12 miejscem są iluzoryczne i końcowe miejsce w esa zależy od dziesiątki czynników.

Póki nie zaczniemy punktować przynajmniej na poziomie 1.5 pkt/mecz nie dobijemy do polskiej średniej czołówki i nie można zbytnio patrzeć wyżej.

Na pewno też sporym zagrożeniem jest jeśli sportowo nam "odjadą" 4-5 ekip, a na to się zapowiada. Lech, Legia, Raków Pogoń
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 23.08.2021, 13:46
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Nie zdobędziemy 4 miejsca.
...
Jak to mawiał Lord Vader "don't underestimate the ... E-klapa".

Karherop napisał(a):Wyświetl post
Transfermarkt nas plasuje na 7 miejscu i myślę że mniej więcej odpowiada to "potencjału" naszej kadry. Niemniej różnice pomiędzy 5 a 12 miejscem są iluzoryczne i końcowe miejsce w esa zależy od dziesiątki czynników.

Póki nie zaczniemy punktować przynajmniej na poziomie 1.5 pkt/mecz nie dobijemy do polskiej średniej czołówki i nie można zbytnio patrzeć wyżej.

Na pewno też sporym zagrożeniem jest jeśli sportowo nam "odjadą" 4-5 ekip, a na to się zapowiada. Lech, Legia, Raków Pogoń
Legia właśnie się wyprzedaje. "Pół" Liga- weszlaki płakały nad głupią sprzedażą przed rewanżem ze Slavią.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 23.08.2021, 14:39

Legia właśnie się wyprzedaje. "Pół" Liga- weszlaki płakały nad głupią sprzedażą przed rewanżem ze Slavią.
Legia będzie w 4. Mimo kontuzji, sprzedaży Juranovicia i gry w pucharach. Podobnie Lech, Raków i 1 z zespołów z grupy Piast, Pogoń, Lechia.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 23.08.2021, 15:04

Nawet jakby jeszcze sprzedali Pekharda to i tak będą faworytem w lidze. Po wielu latach (od Magiery?) mają w końcu trenera a nie pozoranta na stanowisku. Oczywiście do czasu aż Miodulskiemu znowu odwali.

Zresztą co dość wymowne, poza Lechem, Jagiellonia i Zagłębiem to cała górna ósemka w lidze ma trenera rok lub dłużej. Widać spora zmianę trendu w esa, co przynosi zespołom wymierną korzyść i stabilizację.

Oby tak było u nas z Gula, jednak do tego musi być chemia że wszystkich stron i minimum sportowe (8-10 miejsce).
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Stary 23.08.2021, 15:17
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nawet jakby jeszcze sprzedali Pekharda to i tak będą faworytem w lidze. Po wielu latach (od Magiery?) mają w końcu trenera a nie pozoranta na stanowisku. Oczywiście do czasu aż Miodulskiemu znowu odwali.

Zresztą co dość wymowne, poza Lechem, Jagiellonia i Zagłębiem to cała górna ósemka w lidze ma trenera rok lub dłużej. Widać spora zmianę trendu w esa, co przynosi zespołom wymierną korzyść i stabilizację.

Oby tak było u nas z Gula, jednak do tego musi być chemia że wszystkich stron i minimum sportowe (8-10 miejsce).
O sprzedaży Pekharta klub pewnie marzy. Za dużo zarabia, Jest za bardzo jednowymiarowy. I jaka jest szansa, że powtórzy wynik, który osiągnął raz w życiu?
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 24.09.2021, 13:24
Duży wywiad z trenerem:
https://youtu.be/uiSUgY_HCcU
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 27.09.2021, 10:55
sluchanie tego dzisiaj , aż boli , wylaczylem po kilku minutach
Odpowiedz cytując
Heero
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 27.09.2021, 14:16
Zrobiłem małą analizę na podstawie wskaźnika xG, czyli bramek oczekiwanych w każdym meczu na podstawie stworzonych sytuacji.

Zwycięstwa (w nawiasie podaję rzeczywisty wynik):
Zagłębie 2:1 (3:0)
Łęczna 2:1 (3:1)
Legia 2:1 (1:0)
Lechia 2:1 (2:2)

Remisy:
Raków 1:1 (1:2)
Pogoń 1:1 (0:1)

Porażki:
Termalica 2:3 (2:2)
Stal 1:2 (1:2)
Lech 1:4 (0:5)

Wychodzi więc, że na koncie Wisły powinno być 14 punktów. Poza meczem z Lechem widać wyraźnie, że każde pozostałe spotkanie mogło się skończyć w inny sposób. Niepokojący jest na pewno fakt, że w najbardziej wyrównanych meczach względem tego wskaźnika - z Rakowem i Pogonią - to przeciwnik potrafił strzelić więcej niż powinien lub my nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji.
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 27.09.2021, 14:44
gdzie mozna znalesc takie statystyki ?

chetnie bym zobaczył całą aktualną tabele ekstraklasy stworzona w oparciu o wyniki meczy na podstawie xG
Odpowiedz cytując
Heero
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 27.09.2021, 15:18
Dane brałem z pomeczowych statystyk na Wisła Portal. Jeśli chodzi o dostęp do takich danych dla każdej drużyny to nie mam pojęcia - ekstraklasa.org ma nowy wygląd i strona zrobiła się bardzo nieczytelna, może trzeba tego poszukać głębiej. Jest jeszcze ekstrastats.pl, ale tam xG dotyczy sezonu 18/19, nie widzę nic aktualnego.
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 27.09.2021, 16:27
Trener dziś, w "Jasnej stronie Białej Gwiazdy" (po Pogoni)
https://youtu.be/6N9MwMAXsxo
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 27.09.2021, 18:43
Powiedział cokolwiek sensownego poza komunałami o budowaniu i nauce?
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 27.09.2021, 19:21
wez pepe nam to streszczaj , bo to sa jeszcze nudniejsze materiały niż za Skowronka
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 27.09.2021, 19:40
No niestety, postać naszego trenera coraz bardziej mnie martwi...Nie jestem narwańcem żeby pisać - zwolnić, po 7 kolejkach, ale obserwując grę naszych, widzę że Gula nie ma pomysłu na grę. Tzn jak ktoś dobrze napisał, pomysł on ma ale tylko jeden i on nie wypala.

Próbujemy dominować, tracimy gola i jest lipa. Wczorajszy mecz to dobitnie pokazał. Zero pomysłu, zero kreacji, 0 strzałów(nie liczę tych 2 'podań'). I to mnie martwi bardziej niż wyniki. Jak tak dalej pójdzie to zaczną też martwić wyniki bo obsuwamy się niebezpiecznie a kalendarz łatwy nie jest.

Tak więc na chwilę obecną jestem, przede wszystkim Gulą zawiedziony. Nie ma żadnej reakcji na wynik a te 2 gole, gdzie wyszarpnęliśmy remis, to bardziej przypadek, niż faktycznie nasza dobra gra.

Oczywiście nadal ma kredyt zaufania, chciałbym zobaczyć go na ławce na wiosnę, ale zostało 10 meczów i musimy te punkty ciułać, bo jak znów wpadniemy w spiralę porażek, to go zwolnią a my znów będziemy do końca 'bić się o spadek'.
Powód: błąd
Ostatnio edytowane przez 1q2 : 27.09.2021 o godz. 19:42.
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 27.09.2021, 19:56
Tych wywiadów się słuchać nie da.

Zgadzam się, że problem Guli polega na upartym trzymaniu się jedynej "słusznej" receptury na grę. Na nasze nieszczęście jest to receptura, do której trzeba mieć bardzo jakościowych wykonawców.

Jeśli faktycznie warunkiem wygranej dla nas będzie uprzednie zdominowanie rywala (a jak dominacja nie wychodzi, to dostajemy w cymbał), to my wygramy max kilka meczów w sezonie.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 27.09.2021, 21:04
Ja tam się cieszę, że jest trener, który chce nadać drużynie jakość i wprowadzić swoją filozofię. Wydaje mi się, że o to właśnie chodzi żeby drużyna miała charakter, a nie wiecznie dostosowywała się do przeciwnika. Potrzeba czasu, trener jest typem budowniczego krok po kroku więc spokojnie uważam, że to wypali. Zgranie przyjdzie, kwestią czasu jest złapanie filozofii trenera. Potencjał jest w drużynie duży, w zimie 2, 3 wzmocnienia. Będzie dobrze. Wisła będzie dominować. Kwestia czasu.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 27.09.2021, 22:01
Żeby dominować to nie można się bać...

A ostatnio jak tylko przeciwnik próbuje na nas usiąść to mięknie nam rura i wszyscy zamiast walczyć to chowają się po kontach. Nie ma szybkości, dynamiki, walki, koncentracji. Za to jest apatia, spacerowanie, gra na alibi.

Albo chwycimy się za jaja i będziemy zapieprzać, albo wielkie g.... z tego będzie.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 27.09.2021, 22:52
Ciekaw jestem tylko czy Gula rozumie jak ważne w Krakowie są derby?
Swoją drogą zbliżają się wielkimi krokami a sąsiadka mimo, że słabiutka zaczyna łapać jakieś dobre ustawienia i dobrą formę
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 27.09.2021, 22:57
Nie wiem czemu taki płacz.
Legię pokonaliśmy. I tak pewnie będzie do końca rundy. Jak zespół będzie bez większych kontuzji to możemy powalczyć z każdym.
Pogoń jest typowana do top 3, tak samo Lech.

A co do filmu to raczej rozrywkowy. Więc jak ktoś się uspokoić to polecam obejrzeć.
Odpowiedz cytując
Cymes
Junior Member

Od: 07.2004

Stary 27.09.2021, 23:49
Ten słowacko-angielsko-polski nie ułatwia.Dodatkowo facet gada kontekstami, a nie wprost.Gdybym miał to interpretować to na razie gramy dziwne 4-1-4-1 bo do preferowanego przez Gule 4-3-3 nie mamy zawodników.Zimą chyba szykują się z Pasiecznym do mocnego przewietrzenia kadry, no w każdym razie pada stwierdzenie, że zaczęli intensywnie przygotowywać się do zimowego okienka jeszcze przed zamknięciem letniego.Najciekawsze jest, że wywiad miał miejsce gdzieś zaraz po meczu z Anglią.Czyli po zwycięstwie z Legią, a przed oklepem w Poznaniu kiedy wielu uwierzyło, że już mamy drużynę.Gula jak widać chyba niekoniecznie.
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 28.09.2021, 06:32
To tutaj macie świeży wywiad. Z wczoraj. Tuż po porażce z Pogonią. https://www.youtube.com/watch?v=6N9MwMAXsxo
Dajmy trenerowi czas, niech robi spokojnie swoje.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 28.09.2021, 09:39
pawlozm napisał(a):Wyświetl post
To tutaj macie świeży wywiad. Z wczoraj. Tuż po porażce z Pogonią. https://www.youtube.com/watch?v=6N9MwMAXsxo
Dajmy trenerowi czas, niech robi spokojnie swoje.
Może mi się nie podobać 10-20% jego decyzji, ale generalnie mnie trener kupuje. Porażki takie jak z Pogonią bolą, ale jeśli w końcu komuś doświadczonemu i madrzejszemu od siebie nie zaufamy to będziemy się bujać wokol PMS i zmiany trenera min. 1 raz na sezon.

Jeśli ufać że założenia minimalne klubu przed sezonem to 9-11 miejsce to obecną pozycja nie może być rozczarowaniem.

Dodajac do tego trudny ostatni terminarz to sądzę że takie miejsce na teraz jest ok, po rundzie spodziewam się min 8, choć dużo zależy od wyniku derbów (morale + bezpośredni rywal w tabeli).
Ostatnio edytowane przez Karherop : 28.09.2021 o godz. 09:49.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów