The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 21.08.2021, 21:09
ciastek88 napisał(a):Wyświetl post
Spokojnie gramy z Łęczną, najgorszym zespołem w ekstraklasie, im to nawet Warta zapakowała 4 bramki.
Za to mocny zwłaszcza u siebie Slask tylko bezbramkowo zremisował
Odpowiedz cytując
DemekMaciek
Junior Member

Od: 02.2013

Stary 21.08.2021, 21:10
Brawo druzyna, brawo Yaw, brawo Skvarka. Gruszkowski ciagle pod gra. Wrocil stary dobry Forbes, przepchnie sie, przytrzyma pilke. Poprawne zawody w wykonaniu Szoty, na plus Plewka.
A El Mahdoui, jak to komentator powiedział - rezyser.
"Proszę Państwa, niesamowita sytuacja! Właśnie dostajemy informację - gol na 2-2 dla Odense i to oznacza, że jeśli tam się nic nie zmieni, ze Wisła będzie grać wiosną w europejskich pucharach!"
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 21.08.2021, 21:14
122 przebiegnięte kilometry!, ponad 13 El Mahdioui'ego!, 19 strzałów!. Tak intensywnie jeszcze nie graliśmy. Proste,bardzo dobry mecz. Łęczna zabrała już punkty sąsiadce i Śląskowi. Brawo i jedziemy dalej.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 21.08.2021, 21:16
Yaw - bramka stadiony świata!
I wróciliśmy na 4 miejsce
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa.
3. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 21.08.2021, 21:22
Fajnie ze we wszystkie nasze bramki zamieszana była ta menda Rymaniak
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Stary 21.08.2021, 21:39
Bardzo ważne 3 punkty, na szczęście Łęczna nie postawiła zbyt wygórowanych warunków. Zwycięstwo oczywiście cieszy, podobnie jak lepsza gra większości zawodników niż w ostatnich meczach. Wydaje się, że gdyby nie permanentnie zwalnianie gry, mogło być ono jeszcze wyższe, bo parę razy aż prosiło się o szybsze podanie do przodu, a nie kółeczko i odegranie do tyłu lub do boku, ale widać Wisła Guli tak ma grać, cierpliwie budując atak pozycyjny i maksymalnie długo utrzymując się przy piłce.

Indywidualnie bardzo pewny Kieszek, Forbes zyskiwał z każdą minutą, Yeboah zrobił akcje życia, poza golem samobójczym skutecznie Frydrych. Skvarka udowodnił, że tak jak już kiedyś pisałem potrafi dawać ciekawe prostopadłe piłki i myśli pod bramką przeciwnika. Brakuje mu na razie stabilności, bo miewa zbyt długie okresy przestoju, ale pokazał się bardzo pozytywnie.

Sporo dobrego wniósł Plewka: dużo biegał, walczył, asekurował, starał się. Pomimo fatalnego błędu na początku meczu zagrał dużo lepiej niż ostatnio Kuvelić. El Mahdioui dziś konsekwentnie, generalnie dobry występ, choć znów momentami za wolno i statycznie w operowaniu piłką. Wreszcie Gruszkowski: nieźle w obronie, zasłużył na pochwały w kilku momentach również w ofensywie. Niestety, potwierdziło się dokładnie to, o czym pisałem przy meczu ze Stalą: na razie nie umie precyzyjnie dośrodkować, musi nad tym elementem mocno pracować. Gdyby było inaczej, już do przerwy moglibyśmy prowadzić wyżej, bo miał parę okazji do udanych centr, na które również sam ładnie zapracował.

Pisząc żartobliwie, najbardziej z tego meczu zapamiętam jednak coś innego: mianowicie około 50 minuty komentujący w Canal+ Wieszczycki odpalił prawdziwą petardę: "Yeboah nie jest indywidualistą" .Skradł cały show i błysnął jak forumowicz Wyar parę dni temu, naprawdę Już myślałem, że komentatorzy Canal Plus niczym mnie nigdy nie zaskoczą... A tu proszę...
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 21.08.2021, 21:39
Momentami na tle tego zalosnego Gornika to wygladalismy moze nie jak Barcelona ale juz jak Ajax to jak najbardziej
Dobry mecz, niektórych zawodników nawet bardzo dobry (Achraf, Hanousek, Skvarka, Yaw czy Forbes i w pierwszej polowie Grucha)
W koncu pewnie wygladal tez Frdyrych
Co mi sie nie podobalo, to ze przy 0:3 mozna bylo troche wczesniej zmian dokonac, szkoda ze nie wszedl np Sobol
A i nie wiem czy Piotrkowi by nie posluzylo jakby wrocil do CLJ na kilka meczów bo wyglada baaardzo slabiutko w tym sezonie
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Wisła V
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 21.08.2021, 22:00
eksperci narzekali że gra Forbes i Szota a tu psikus, pierwszy super mecz a drugi nie zrobił żadnego błędu, mam nadzieję że szybko nie zobaczę gwiazdora Sadloka na boisku.. wreszcie środek pola funkcjonował, Plewka poza pierwszą stratą naprawdę dobry mecz.. tak samo jak uważany przez forumowych ekspertów El Mahdioui, typ robi grę od tyłu, umie zagrać dokładnie pod presją, technicznie bardzo dobry ale niektórzy twierdzą że jest słaby bo część piłek gra do tyłu wiadomo, lepiej zagrać do przodu na stratę gdy nie ma do kogo grać.. proponuję tym "ekspertom" zobaczyć jeszcze raz dzisiejsze spotkanie w wykonaniu holendra.. po meczu generalnie proponuje stopować hurraoptymizm, graliśmy ze statycznym górnikiem łęczna, prawdziwy test przy R22 z Legią, mam nadzieję że chłopakom nie zabraknie ambicji, dzisiejsze 3 pkt bardzo ważne i dają nadzieję na tzw. "lepsze jutro"
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 21.08.2021, 22:02
Super, że wygraliśmy. Teraz 5 bardzo ciekawych spotkań, które powiedzą nam trochę więcej o naszej drużynie.
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 21.08.2021, 22:18
Gralismy z Łęczną drużyną która na dziś spada. Ogladalem ostatnie 20 minut, więc ciężko mi oceniać.

Miejmy nadzieję że mecz na przełamanie.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
leszekpw
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 21.08.2021, 22:43
Cieszy, że trener nie trzyma się wreszcie kurczowo nazwisk i Sadlok czy Kuljevic na ławce.
Teraz prawdziwy maraton testowy, bo z tak słabą Łęczną to był psi obowiązek wygrać i nie ma się co więcej rozwodzić nad spotkaniem.
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 21.08.2021, 23:26
Dobry mecz w naszym wykonaniu. Natomiast Łęczna dzisiaj to był naprawdę dramat. Dynamika całej ich ekipy na poziomie przeładowanego tira.

Martwi jedynie brak jakości na ławce rezerwowych. Starzynski wchodzący przy dobrym wyniku, realnie nic nie wniósł. Reszta niestety też kiepsko - Kubie mam wrażenie, że ta opaska kapitana, która koledzy mu przekazują dodatkowo tylko ciąży. Dziwi mnie, że dziś zmiennicy tak bezpłciowo wyglądali, bo przy zupełnie rozbitym już rywalu, mając tyłu świeżych piłkarzy, można by się spodziewać, że będą chcieli zabłysnąć i pokazać się z dobrej strony. A przestrzeni na boisku było absurdalnie wręcz dużo, żeby zaprezentować swoje walory.
Odpowiedz cytując
wyar
Senior Member

Od: 02.2006

Stary 21.08.2021, 23:41
Markus napisał(a):Wyświetl post

Pisząc żartobliwie, najbardziej z tego meczu zapamiętam jednak coś innego: mianowicie około 50 minuty komentujący w Canal+ Wieszczycki odpalił prawdziwą petardę: "Yeboah nie jest indywidualistą" .Skradł cały show i błysnął jak forumowicz Wyar parę dni temu, naprawdę Już myślałem, że komentatorzy Canal Plus niczym mnie nigdy nie zaskoczą... A tu proszę...

Chodzi o to, forumowiczu Markusie, ze wielokrotnie odpisywanie Tobie uwazam za strate czasu. Nigdy nie masz argumentow,jak juz cos sensownego napiszesz,to zaraz wystrzelisz kilka zdan obok jakas kompletnie bzdurna teoria itd.,itp.

O czym zreszta juz pisalem nieraz.

I jeszcze teraz mam kopac lezacego ?
Chcesz tego naprawde ?

Skoro prowokujesz...

Dam Ci probke tego co piszesz z Twojego triumfalnego postu do mnie :

Markus napisał(a):Wyświetl post

Jeszcze uwaga: Przedstawione statystyki nie pokazują skali błędów, przykładowo w ustawieniu i asekuracji. Nie pokazują ogromu często bezsensownych podań do najbliższego, niebezpiecznych strat, złych reakcji nie w tempo, ani jego słabości w technice użytkowej etc. A jak są rzetelne najlepiej pokazuje ten fragment o podaniach Hanouska: " Matej 5 kluczowych w tym 0 dokladnych, skutecznosc 0%". Czyli co, w ostatnim meczu przy golu na 1-1 do Klimenta dośrodkował Gruszkowski a nie Hanouszek? Odnośnie dośrodkowań: jak wiele Gruszkowski miał celnych w tym sezonie z prawej nogi, po obiegu od linii bocznej?

Nie ufajcie w żadne słowa czy dane przedstawione przez Wyara: nie warto.
Moze wyjasnisz forumowiczom i mnie ,dlaczegoz to smiejesz sie z rzetelnosci moich statystyk ? Szokuje Cie fragment o tym,ze podalem 0 kluczowych podan dla Hanouska pomimo jego jednej asysty ?

Czekaj czekaj,a moze Markus,nasz futbolowy medrzec wyjasni nam roznice miedzy kluczowym podaniem a asysta ? A moze uwaza,ze roznicy nie ma ?

Chetnie na odpowiedz poczekam, jak to ladnie ujales,na pewno "zablysniesz" jak wyar.

Przeciez niemozliwe,zebys nie wiedzial, prawda ?

A reszte tego steku bzdur nie warto komentowac. Glupio Ci powinno byc,ze osmieszylem Cie na forum po raz enty,bo znalazles kozla ofiarnego w postaci Gruszkowskiego czy wczesniej Starzynskiego. A jak kibicowales Gruszkowskiemu (i nie tylko) to warto poczytac w Twoich wczesniejszych postach z tego sezonu.

Zeby do Ciebie pisac grzeczniej,to musialbym miec wiecej cierpliwosci. Mam jej dokladnie tyle,co Ty do Gruszkowskiego,Starzynskiego,Bieganskiego i pewnie wielu,wielu innych mlodych,polskich pilkarzy. I tez pisze zartobliwie. Sek w tym,ze Ty zartow nie lapiesz. Znaczy sie : nie chcesz lapac.

Zeby z Toba kiedys nie bylo jak z tym medrcem, co to mi kiedys "dowalil" tak :

Jagul napisał(a):Wyświetl post
Jest i On.
Człowiek, dzięki,któremu ciemnota wychodzi ze swoich drewnianych chatek.
Wielki znawca talentu Patryka Plewki.
Jak sie nieladnie niektore rzeczy starzeja...
Ostatnio edytowane przez wyar : 22.08.2021 o godz. 01:30.
You'll never know...
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 21.08.2021, 23:44
Łęczna dzisiaj nie błyszczała, ale też nie deprecjonujmy za bardzo nasze zwycięstwo robiąc z Łęcznej juz pewnego spadkowicza. Łeczna potrafiła wywieźć punkt z Wrocławia ostatnio. Już jest tu paru "mądrali" na forum co po pierwszym meczu Lecha obwieścili że Amica nic nie będzie znaczyć w tym sezonie, a po 2 "planowanych" porażkach Górnika że Zabrze na 100% spadnie. Uwielbiam takich forumowych znawców i jasnowidzów

Wygraliśmy z zespołem z dolnych rejonów który spokojnie może się utrzymać. Tyle na dziś. Ważne 3 punkty i gramy dalej o środek tabeli!
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 21.08.2021, 23:50
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Łęczna dzisiaj nie błyszczała, ale też nie deprecjonujmy za bardzo nasze zwycięstwo robiąc z Łęcznej juz pewnego spadkowicza. Łeczna potrafiła wywieźć punkt z Wrocławia ostatnio. Już jest tu paru "mądrali" na forum co po pierwszym meczu Lecha obwieścili że Amica nic nie będzie znaczyć w tym sezonie, a po 2 "planowanych" porażkach Górnika że Zabrze na 100% spadnie. Uwielbiam takich forumowych znawców i jasnowidzów

Wygraliśmy z zespołem z dolnych rejonów który spokojnie może się utrzymać. Tyle na dziś. Ważne 3 punkty i gramy dalej o środek tabeli!
Ja tam przecierałem oczy ze zdumienia na początku meczu jak widziałem ile miejsca Górnik nam zostawia (a przecież nie było mowy o tym, że nie mają już sił). Momentami wyglądało to tak, jakby Wisła urządziła sobie wyjazdowy trening i pykała z jakimiś leszczami w dziada. To była różnica 2-3 klas, co w sumie oddaje potencjał ludzki "drzemiący" w Górniku, czyli ligowe odpady w postaci np. Rymaniaka.

[24/42]
Odpowiedz cytując
ABG Bochnia
Member

Od: 07.2014

Stary 22.08.2021, 08:17
3 pkt cieszą, ale jakoś bez optymizmu. Spójrzmy ile mamy punktów, a potem w tabele i okazuje się ze graliśmy z drużynami z miejsc 11, 13 , 16, 17, 18. Z czego stal i nieciecza większość dorobku maja z nami.
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 22.08.2021, 08:25
Cieszy to ze docieramy swoj styl. Duzo krotkich podan, duzo posiadania pilki oraz fazy gdzie przyspieszamy. Wazne tez to ze probujemy i srodkiem i bokami. Jeszcze jest sporo niezrozumienia, ale idzie to w dobrym kierunku. Ciekawi mnie co z gra w obronie? Teeaz ciekawe mecze gdzie defensywa bedzie mogla sie wykazac.
Z wczorajszego meczu zaskoczyl mnie forbes. Swietnie sie zastawial i zgrywal. Gruszkowski niezle sie rozumie z yeboahem. Ale wiadomo, ze jak przyjechal rakow to jezdzili jego strona. Leczna tak nie potrafi.

Ogolnie bardzo wazne pkt, ktore przybliza nas do srodka tabeli
Odpowiedz cytując
lukaszsz86
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 22.08.2021, 08:35
Skawa Wadowice napisał(a):Wyświetl post
Z wczorajszego meczu zaskoczyl mnie forbes. Swietnie sie zastawial i zgrywal.
A mnie nie zaskoczył. On tak zawsze grał i dobrze mu to wychodziło, a i bramkę potrafi strzelić. Myślę że na ten moment powinniśmy grać FBF w ataku
Odpowiedz cytując
topamers
Member

Od: 06.2013

Stary 22.08.2021, 08:41
Nie rozumiem zachwytów na Yeboahem Jego bramka to przecież MEGA fart Chłop powinien podawać do ustawionych i niekrytych przed polem karnym Identyczne sytuacje były w poprzednich meczach, gdzie koncertowo je pogrzebał, kiwając się samolubnie i tracąc piłkę już na 1wszym przeciwniku, zamiast podawać Tylko że tu za przeciwnika był Rymaniak i inni zdolni, a nie obrońcy na przyzwoitym poziomie
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 22.08.2021, 09:18
topamers napisał(a):Wyświetl post
Nie rozumiem zachwytów na Yeboahem Jego bramka to przecież MEGA fart Chłop powinien podawać do ustawionych i niekrytych przed polem karnym Identyczne sytuacje były w poprzednich meczach, gdzie koncertowo je pogrzebał, kiwając się samolubnie i tracąc piłkę już na 1wszym przeciwniku, zamiast podawać Tylko że tu za przeciwnika był Rymaniak i inni zdolni, a nie obrońcy na przyzwoitym poziomie
Super akcja pod filmik na YT, żeby go jeszcze przed końcem okienka sprzedać do jakichś Emiratów za 2 bańki euro Z jakościowym przeciwnikiem, gdzie trzeba myśleć i grać zespołowo, gość nie istnieje. Tutaj mu po prostu wyszła akcja życia, a Rymaniak będzie musiał przejść operację zszycia odbytu
Ostatnio edytowane przez Patryko : 22.08.2021 o godz. 09:36.

[24/42]
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 22.08.2021, 09:32
Co to Yeby to tą bramką może sobie załatwić transfer. Pieniądze nam potrzebne a Yeby pokazał nie raz, że potrafi nie grać zespołowo i zepsuć nie jedną akcję z przewagą liczebną. Życzę mu jak najlepiej i żeby się wybił. Najważniejsze to żeby przyszedł następca, który również będzie wygrywał dużo pojedynków 1vs1, ponieważ dużo naszych akcji na skrzydłach o to opieramy.
Odpowiedz cytując
Markus
Senior Member

Stary 22.08.2021, 09:38
Wyarowi dalej mało i znów próbuje zabłysnąć. Szkoda tylko, że tak jak wczoraj Wieszczycki. Któryż to już raz...

Próby wmówienia przy pomocy statystyk, że Gruszkowski nie ma problemu z precyzją dośrodkowań i potrafi tu więcej niż Hanousek, są bardzo zabawne i komentują się same. Jak jest naprawdę, pokazał kolejny mecz.

Równe zabawne są projekcje umysłu, który coraz bardziej desperacko próbuje po swojemu odczytywać moje poglądy i teraz stara się wmawiać, że jestem przeciwnikiem gry Gruszkowskiego czy Starzyńskiego w Wiśle, a oni kozłami ofiarnymi. Ani to godne ani mądre ani sensowne, zwłaszcza gdy jest jeszcze pisane agresywnym i knajackim stylem godnym jakiegoś marnego Call Center. Zresztą nawet tam umieją lepiej stosować parafrazę, tak by nie była walącą po oczach manipulacją.

Ktoś, który w tak rażący sposób próbuje przekręcać rzeczywistość i dla którego jedyny powód pisania stanowi chęć skoczenia komuś do oczu, nie jest wart mojej ani niczyjej uwagi. W swojej szarży nie zapomnij tylko jeszcze napisać odezwy do Guli, by przestał robić ze Starzyńskiego kozła ofiarnego nie wystawiając go w pierwszym składzie, bo się ośmiesza jak Markus. Bye.
Odpowiedz cytując
Jeżyk
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 22.08.2021, 10:09
Uwielbiam te wieczne placze przed meczem. Skvarka gra bo Slowak, FBF to musimy sie modlic o fart, Gruszkowski i Szota - czyli Gula dlugo nie potrenuje…

Tak, tak gralismy ze slabiutkim Gornikiem. Cala liga tez z nim bedzie grala i kilka druzyn sie jeszcze na nich przejedzie tak jak Slask ostatnio. Z takimi rywalami tez trzeba wygrywac i to wlasnie w takim stylu jak wczoraj i za to sie naleza brawa. Przypominam tylko, ze ta druzyna sie dopiero buduje i ten sezon bedzie wlasnie taki - raz rozklepiemy Leczna a raz dostaniemy w trabe wiec troche chlodnego podejscia bo ani puchary nam nie groza ani nie jestesmy tak slabi jak by swiadczyl o tym mecz ze Stala.
MY NIGDY NIE PODDAMY SIĘ !!!
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 22.08.2021, 10:19
Cieszą bardzo 3 pkt - dają trochę spokoju i zawsze to 3 punkty bliżej utrzymania.

Bramka Yeboaha dobitnie pokazała z kim graliśmy, tak więc z mojej strony nie ma żadnej podniety, a jak słysze teksty typu: "bramka sezonu" to czuję się zażenowany, mimo że w pierwszej chwili miałem skojarzenia z bramką Carlitosa na 1:1 z pejsownia, ale... to nie tak. Yeboah co prawda ośmieszył Rymaniaka (co mnie niezmiernie cieszy, gdyż to straszna k...), ale też jego drybling podsumował cały mecz w 5 sekundach. Najlepszy moment jak stał z noga wysunięta jak baletnica i nikt mu jej nie wygarnął
Aha co do Yawa to byłem lekko zdziwiony jego grą. Tak jakby bardziej stonowana, chyba trener dobitnie mu przekazał, aby grał bardziej zespołowo, a nei w każdej akcji na hura do przodu, na pełnym gazie i klepanie piłki z lewej nogi z każdej pozycji. Yeboah zagrał pierwszy raz jak nie Yeboah.

Niby można myśleć o dominacji z naszej strony - ale to tak jakby rozstawić pachołki i mówić, że człowiek je zdominował. Łęczna nie podjęła walki, nie biegała, stała jak my w kilku innych spotkaniach, to nawet Stal w tym meczu 0:6 czy 1:6 zagrała o niebo lepiej od Łecznej.

Oczywiście należy się cieszyć, gdyż jakby Łęczna trochę bardziej się postarała to mielibyśmy akcje jak ta z 1 minuty, kiedy nasza obrona pod wodzą Frydrycha została ośmieszona.

Kluczem w tym spotkaniu do braku kompromitacji było chyba posadzenie na ławie Kuljevica i gra Plewką.
Już pare spotkań temu strasznie zawiodłem się na Kuljevicu, gdyż mimo wszystko w jakiś tam pojedynczych zagraniach widziałem w nim potencjał. Sądziłem, że wykorzysta szansę jaką dał mu los( kontuzja Zukova). Nic z tych rzeczy - Kuljevic grał taką padakę, że Chuca to przy nim gość.
Patryk widać, że wchodzi po kontuzji, miał pare kiepskich zagrań, ale mimo wszystko występ bardzo na plus, niebo a ziemia jeśli porównamy do Kuljeiva, na którym powoli stawiam krzyżyk (gośc już jest na tyle długo, że miał wystarczająco czasu na pokazanie się).

Druga zmiana (wymuszona) na plus to Forbes... Wiadomo, miał pare babolików, ale pamiętajmy, że gośc bez okresu przygotowawczego, pierwszy raz od 1 minuty. Coś tam zmarnował, ale trzeba docenić, że dochodzi do tych sytuacji. Jak dla mnie jest to napastnik nr 1,a Kliment na zmianę. Śmiesza mnie opinie, które pojawiły się w poprzednich tematach jakoby Kliment był klase lepszy od Forbesa heh.
gizmowisla napisał(a):Wyświetl post
BBF na szpicy czyzby kolejny kabaretowy wieczor ? obym sie mylil .......brak Sadloka daje promyczek nadzieji , ale atak to mamy PIORUNUJACY , oby stal sie cud i KUPA szczescia
oj myliłeś się, a ilez to było kabaretowych występów? Chodzi o te 10 minutowe? Gość jest niezwykle WARTOŚCIOWY dla nas, pracuje nie tylko dla siebie jak Yeboah, a dla całej drużyny.

Wydaje mi się, że Forbes pokazuje pełnię swojej wartości jak gra ostatniego, sam na szpicy, jako para z Klimentem, może słabo to wygladac.

Frydrych swoją formę podsumował swojakiem. Co się z gościem porobiło to nie do wiary, przypomina bardziej Janickiego.

Hanousek zauważyłem, że słabo broni i dał się kilka razy wykiwać, w poprzednich spotkaniach podobnie.

Gruszkowski dużo lepiej niż poprzednie mecze, gość zasuwał od obrony do ataku non stop, nie wiem skąd tyle sił. Wystep na duży plus.

Skvarka pokazał, że ma potencjał, wierzę, że chłop się rozkręci bo nadal mnie nie przekonuje, ale już w ciągu 5 spotkań zrobił wiecej niż SAVIC przez cały pobyt u nas.

Gracz nr 8 z Holandii - podtrzymuje jeszcze bardziej to co sądziłem o jego grze od drugiego od końca sparingu. Czołowy hamulcowy, gracz na alibi - ściana - co podasz to wraca, lub jak się krzywo odbije to do innego. Komentatorzy c+ nazwali go REZYSEREM, który reguluje tempo gry O jakim regulowaniu gry mówimy skoro w KAŻDEJ akcji gra tak samo, zwalnia, hamuje nawet kontry. Przecież jak trzeba zagrac szybko i piłka idzie do niego to on zawsze robi to samo, zwolnienie gry, podanie do boku... O żadnej regulacji tempa nie może byc mowy, chyba, że chcemy zwolnić akcje na kontrze to jak najbardziej. (tak wiem, że najwięcej przebiegł i co z. tego?)

Kieszek - widać, że gość jest doświadczony i jego ściągnięcie na szybko w miejsce Lisa było bdb posunięciem.

Reasumując: zagraliśmy znów ślamazarnie, sztywnie, pasywnie. Z tak dysponowaną Łęczną powinno być 3:0 do przerwy, a wynik był na styku. Wolna gra i brak ruchliwości z naszej strony to znak rozpoznawczy. Wynik i pseudo dominacja jest zasługą tylko i wyłącznie Górnika, który stał, a jak czasami zrobili akcje to u nas jak zwykle popłoch.

Niemniej jednak zwycięstwo może dać wiarę w naszą pracę (jeszcze jej dużo) i światełko w tunelu, że może być lepiej.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 22.08.2021 o godz. 11:27.

Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 22.08.2021, 10:21
Brawo drużyna, cenne 3 pkt. Oby w kolejnych spotkaniach wyrwać jakieś punkty i będzie dobrze. Ja jestem optymistą.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 22.08.2021, 10:43
Mecz taki że tylko się cieszyć, co jednak chciałbym podkreślić:

Kolejny raz bardzo młoda pierwsza 11:
37,20,22,31,28,25,21,29,24,20,29 lat - fajnie że.Gula nie trzyma się tak sztywno nazwisk i nie potrzebuje przepisu o młodzieżowcach by nimi grać.

Wybieganie: 122 km w meczu to ostatni raz zrobiliśmy w marcu z Pogonią. Może i Łęczna była słaba, ale Gula dotarł do zawodników e bez odpowiedniej intensywności nawet z takimi ogórkami się nie wygra.

Styl gry, posiadanie, intensywność, Wisle się świetne oglądało.

Powrót Plewki - środek pola w końcu wyglądał jak należy. Co się rzucało w oczy, mając piłkę na 20-25 metrze szuka wyłącznie podań do przodu. Kuveljic pewnie by podał do boku i bał się ryzykownego zagrania.

Udany występ Szoty. Chłopak nie pęka, choć sam go już skreslalem. Dobry moment dla niego by złapać podstawowy skład, nawet do końca jesieni i powrotu Urygi.

I ostatnia uwaga: przed meczem z Legią był potrzebny bodziec w postaci dobrego wyniku, na to napędzi sprzedaż biletów. I ten gol Yeboaha też zrobi super marketing i zachętę że kibice zobaczą coś więcej niż kopanie się po czole.
Odpowiedz cytując
siara
Socios Wisła Kraków

Stary 22.08.2021, 10:47
Czy ktoś z Was zwrócił uwagę w której minucie padł gol ? Przypadek ?
Załączone obrazki
Typ pliku: jpg gl.jpg (28,9 KB, 43 wyświetleń)
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 22.08.2021, 11:17
Lucjusz to ty chyba ten mecz oglądałeś z włączonym filmem w tle jeśli piszesz tak o Aschrafie.

Obejrzyj sobie na przykład jak padła trzecia bramka dla nas. Oczywiście, że Aschraf często wybiera proste i pewne zagrania, ale miał też przynajmniej 5 ciasteczek do przodu, które budowały akcje ofensywne podobnie jak przy bramce FBF. On ma takie zagrania w każdym meczu. Przy tym praktycznie nie notuje strat niezależnie jak mocno przeciwnik pressuje.

Jemu jedyne co można zarzucić to zbyt pasywną grę w obronie, bo to chucherko jest i odpuszcza krycie. Ale gdyby taki nie był to pewnie grałby teraz w Ajaksie, a nie w Wiśle.

Z piłką przy nodze to jest piłkarz z innej planety. Technicznie doskonały.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 22.08.2021, 11:37
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Lucjusz to ty chyba ten mecz oglądałeś z włączonym filmem w tle jeśli piszesz tak o Aschrafie.

Obejrzyj sobie na przykład jak padła trzecia bramka dla nas. Oczywiście, że Aschraf często wybiera proste i pewne zagrania, ale miał też przynajmniej 5 ciasteczek do przodu, które budowały akcje ofensywne podobnie jak przy bramce FBF. On ma takie zagrania w każdym meczu. Przy tym praktycznie nie notuje strat niezależnie jak mocno przeciwnik pressuje.

Jemu jedyne co można zarzucić to zbyt pasywną grę w obronie, bo to chucherko jest i odpuszcza krycie. Ale gdyby taki nie był to pewnie grałby teraz w Ajaksie, a nie w Wiśle.

Z piłką przy nodze to jest piłkarz z innej planety. Technicznie doskonały.
W końcu grał cały mecz, więc musi coś robić. Chodzi mi głównie o REGULOWANIE TEMPA gry. Nie ma czegoś takiego, gdyż gośc gra jednym, stałym, wolnym tempem.

Zapomniałem dopisać co mnie irytowało jeszcze podczas meczu: Aschraf nie ma pojęcia o obronie, zero szybkości, zero agresji, wiem, że ma inne zadania, ale to nawet Irsak potrafił się postawić.

Jestem na niego wyczulony podobnie jak na Savica od pierwszych spotkań. Z Savicem jak widać nie myliłem się, oby z Aschrafem było inaczej. Górnik nie przeciwstawił się w żaden sposób. Zobaczymy jak będzie wyglądac na tle rywala z dużo większą jakością niż my,
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 22.08.2021 o godz. 17:48.

Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 22.08.2021, 11:40
Sądziłem, że po fali defektyzmu, krytykowania trenera za każdą (jakąkolwiek) decyzję, ogólnego czarnowidztwa i pisania głupot na forum/SB dzisiaj będzie tutaj masowe odszczekiwanie, a tu ...
Nie wiem jak większość populacji, ale ja mam duży szacunek do osób, które się potrafią przynać do pomyłki/błędu...

Deprecjonowanie wszystkiego co się da, nawet jak przekraczamy wszelkie granice absurdu, jest komiczne ...

Yeboah akcja sezonu: wiadomo - fuks, no bo przecież forumowa elita już mu przykleiła łatkę bezmózgiego nieudacznika.

"mecz ślamazarny" > 122km przebiegnięte i dalej ktoś narzeka? Serio?! A ten wysoki pressing przez większość meczu to dlatego, że naszym się nie chciało wracać ma swoją połowę, jak rozumiem?

A w ogóle to przeciwnik przecież taki słaby ... A my kuźwa kupowaliśmy w tym okienku gwiazdy z elity ligi UK i Hiszpani ...

Po przegranej zazwyczaj 10 stron w temacie meczowym, po wygranej zawsze kilka - no bo jak się nawypisywało głupot to teraz nie pasuje chwalić, co nie?

Mam nadzieję, że nasza Góra nie zagląda na forum, bo sam bym tym wszystkim chyba pi....ał przy takim poziomie niektórych komentarzy...

Co do meczu (okiem laika, nie znam się):

Super, że trener nie idzie w zaparte, rotuje składem, reaguje.
Szkoda, że Kliment wypadł w ostatniej chwili - oby na Legię był zdrowy - bo ostatnio to On dawał 75% naszej siły ofensywnej.

Gruszkowski kilka razy fajnie wrzucił, czy się to komu podoba czy nie. Starał się za dwóch. Jak chłopak trochę ostudzi głowę to IMHO możemy mieć z niego pożytek.
Za tydzień w meczu z L zobaczymy czy to był jednorazowy wyskok czy raczej to już faktycznie "zażarło" - OBY!!!
Na dzisiaj: DZIĘKI dla zespołu za wreszcie uśmiech na twarzy po (i w trakcie!) meczu.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów