The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 34 24,29%
osłabi 84 60,00%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 15,71%
Głosujących: 140. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 08.07.2021, 19:44
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Marek Koniarek członek klubu 100, król strzelców ekstraklasy?
No nie, on to zaliczył okrągłą liczbę bramek. Niestety jednocyfrową
Współwłaściciel
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 08.07.2021, 19:49
Na początku skojarzył mi się Radovanovic, ale masz na myśli Sikorskiego?
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 08.07.2021, 20:04
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Ja mam nawet fajna zagadkę, który napastnik rozegrał u nas 19 spotkań, przeszło 1000 minut a strzelił tylko 1 bramkę w sezonie, grając głównie jako jedyny napastnik?
DANIEL SIKORSKI
Jedyna bramka to tak zwana szprota po wrzutce na którki róg Sarkiego z prawej strony w meczu z cwelką gdzie nas przekręcił jarzębak na linii
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 08.07.2021, 20:16
Revolver napisał(a):Wyświetl post
Na początku skojarzył mi się Radovanovic, ale masz na myśli Sikorskiego?
Dokładnie, miałem na myśli najlepszego napastnika Polski.

I serio ktoś wyżej uważa, że taki Zdybowicz też zdobyłby 7 bramek grając tyle co Forbes?
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 08.07.2021, 20:31
Dokładnie, miałem na myśli najlepszego napastnika Polski.

I serio ktoś wyżej uważa, że taki Zdybowicz też zdobyłby 7 bramek grając tyle co Forbes?
A propos to chciałbym poznać nazwisko tego ananasa co zorganizował transfery Szoty, Zdybowicza, Balickiego i Pawłowskiego
Ten zbiór (anty)talentów to nas z 1 mln zł w sumie kosztował
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 08.07.2021, 22:49
Czy to już koniec transferów, czy mimo wszystko jest szansa na napastnika?
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 09.07.2021, 08:57
przecież było mówione, że przyjdzie ktoś za Forbesa
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 09.07.2021, 09:22
tomasz_19 napisał(a):Wyświetl post
przecież było mówione, że przyjdzie ktoś za Forbesa
Ale też, kiedy było wiadomo, że Forbes odejdzie, dyrektor sportowy mówił, że planujemy jeden transfer ofensywny w zależności od potrzeb trenera, napastnika lub pomocnika. Potem przyszedł Skvarka.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 09.07.2021, 09:39
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
A propos to chciałbym poznać nazwisko tego ananasa co zorganizował transfery Szoty, Zdybowicza, Balickiego i Pawłowskiego
W przypadku Balickiego załatwił nas trener klubu, do którego miał wypożyczenie - skończyło się na bodaj dwuletniej dyskwalifikacji. Ciekawe czy Wisła dochodziła jakiegoś odszkodowania.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 09.07.2021, 09:40
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Szota nie jest tragiczny. Myślę, że to typowy strzał na 'a może się uda'. Moim zdaniem to dobry gracz na ławkę, szczególnie, że młody i jeszcze się może douczyć trochę przy lepszych grajkach. Teraz sporo osób wspomina, ze przy kontuzjach, nieźle sobie radził w sparingach. Poza tym on chyba za darmo przyszedł?

Pawłowski przyszedł jako reprezentant młodzieżówek, dość hypowany po grze w Wigrach. W Wiśle na koniec 2019 roku grał przyzwoicie (żeby nie powiedzieć całkiem nieźle), chociaż cała drużyna grała kupę. Poszedł na wypożyczenie i zniknął z radarów, ale wcale nie była to jakaś.tragiczna inwestycja. Myślę, że gdyby Wisła nie miała wtedy takiego chaosu w kadrze, to byłby naprawdę dobry grajek do rozwoju. On też chyba przyszedł bez sumy odstępnego.

Zdybowicz i Balicki są słabi, ale obaj byli reprezentantami młodzieżówki, więc też nie jakiś strzał w siano tylko czysta bukmacherka. Zdybowicz może jeszcze odejść za jakieś.grosze, więc też tragedii nie ma. Oni łącznie też za jakieś grosze przyszli.

Ogólnie każdy z nich to bukmacherka. Inwestując w młodzież, która nie jest z własnej akademii, kończysz z jednym na kilku graczy, który odpala. W przypadku tych powyżej wystarczy, że Szota zostanie w kadrze na dłużej, chociażby jako rezerwowy obrońca. Ale taka inwestycja – czyli może z bańkę licząc wszystkie prowizje i ich kontrakty – to żadna inwestycja w kontekście tego, że rezerwowy obrońca o niezłej klasie kosztuje zapewne sporo więcej niż przysłowiowa bańka.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 09.07.2021, 12:04
Cytat:
A propos to chciałbym poznać nazwisko tego ananasa co zorganizował transfery
Na mój gust to trzeba właśnie zmienić myślenie tego typu ...
Z młodymi graczami nigdy nie wiadomo co z nich będzie i co odwalą. No chyba, że ktoś zakłada celowe działanie jakiejś osoby na szkodę klubu. Próbowaliśmy, akurat z tymi konkretnymi nie wyszło, podziękować Z KLASĄ za wspólną grę i szukać kolejnych. Statystycznie trafi nam się 1/20 z którego coś będzie. Nie ma drogi na skróty.
Przypominam, że RL9 też "się nie nadawał" do kilku polskich klubów ;-)
Odpowiedz cytując
seba_109
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 09.07.2021, 16:58
dziki napisał(a):Wyświetl post
Szota nie jest tragiczny. Myślę, że to typowy strzał na 'a może się uda'. Moim zdaniem to dobry gracz na ławkę, szczególnie, że młody i jeszcze się może douczyć trochę przy lepszych grajkach. Teraz sporo osób wspomina, ze przy kontuzjach, nieźle sobie radził w sparingach. Poza tym on chyba za darmo przyszedł?

Pawłowski przyszedł jako reprezentant młodzieżówek, dość hypowany po grze w Wigrach. W Wiśle na koniec 2019 roku grał przyzwoicie (żeby nie powiedzieć całkiem nieźle), chociaż cała drużyna grała kupę. Poszedł na wypożyczenie i zniknął z radarów, ale wcale nie była to jakaś.tragiczna inwestycja. Myślę, że gdyby Wisła nie miała wtedy takiego chaosu w kadrze, to byłby naprawdę dobry grajek do rozwoju. On też chyba przyszedł bez sumy odstępnego.

Zdybowicz i Balicki są słabi, ale obaj byli reprezentantami młodzieżówki, więc też nie jakiś strzał w siano tylko czysta bukmacherka. Zdybowicz może jeszcze odejść za jakieś.grosze, więc też tragedii nie ma. Oni łącznie też za jakieś grosze przyszli.

Ogólnie każdy z nich to bukmacherka. Inwestując w młodzież, która nie jest z własnej akademii, kończysz z jednym na kilku graczy, który odpala. W przypadku tych powyżej wystarczy, że Szota zostanie w kadrze na dłużej, chociażby jako rezerwowy obrońca. Ale taka inwestycja – czyli może z bańkę licząc wszystkie prowizje i ich kontrakty – to żadna inwestycja w kontekście tego, że rezerwowy obrońca o niezłej klasie kosztuje zapewne sporo więcej niż przysłowiowa bańka.
Jak chociaż 1 na 10 wypali jak np Starzyński to rekompensuje wszystkie chybione "młode talenty"

Więc jak mówisz bukmacherka w końcu coś się trafi.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 09.07.2021, 17:33
tomytom napisał(a):Wyświetl post
Na mój gust to trzeba właśnie zmienić myślenie tego typu ...
Z młodymi graczami nigdy nie wiadomo co z nich będzie i co odwalą. No chyba, że ktoś zakłada celowe działanie jakiejś osoby na szkodę klubu. Próbowaliśmy, akurat z tymi konkretnymi nie wyszło, podziękować Z KLASĄ za wspólną grę i szukać kolejnych. Statystycznie trafi nam się 1/20 z którego coś będzie. Nie ma drogi na skróty.
Przypominam, że RL9 też "się nie nadawał" do kilku polskich klubów ;-)
Dokładnie. Jak nie ci, to kolejni. Tak jak piszesz, nie ma drogi na skróty.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 09.07.2021, 19:30
seba_109 napisał(a):Wyświetl post
Jak chociaż 1 na 10 wypali jak np Starzyński to rekompensuje wszystkie chybione "młode talenty"

Więc jak mówisz bukmacherka w końcu coś się trafi.
Miałem rzucić to samo nazwisko.

Być może persona która ściągnęła Zdybowicza odpowiada również za sciagniecie Starzyńskiego

Wisła wpadła w pułapkę "sciagnijmy młodych Polaków bo wszyscy ściągają, nie możemy być gorsi" w momencie kiedy nie mieliśmy ich wystarczająco wyskautowanych, albo było nas stać tylko na tych których inni się nie zainteresowali Wszyscy opisani przez kolegę wyżej przyszli do połowy 2019 roku, czyli wtedy kiedy akurat mieliśmy największy chaos w polityce transferowej. Braliśmy wszystko co tanie lub za darmo.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Stary 09.07.2021, 20:36
Nie mamy kasy na transfery gotówkowe więc ilość niewypałów będzie duża by nie powiedzieć przeważająca także odejścia dużej ilości zawodników z sezonu na sezon będzie podobny o ile ta polityka się nie zmieni. Powiedzmy sobie szczerze do Wisły teraz trafili zawodnicy w 95% znani nowemu trenerowi można powiedzieć po znajomości ba z tego co słyszałem nawet Izraelczyk był wcześniej sondowany przez były klub naszego trenera. Mam nadzieję że ten projekt nie skończy się zimą czy latem a to będzie zależało od naszej skuteczności na rynku transferowym i tego czy w tej grupie graczy będzie mimo wszystko mniej szrotu niż było to w ciągu poprzednich okienek. Natomiast obiektywnie na teraz nie ma dowodów by było inaczej kompletnie nie rozumiem ściągnięcia Klimenta do ataku jako podstawowego napastnika, to bardziej odgrywający defensywny atakujący niż egzekutor.
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 09.07.2021, 21:14
Może tak będziemy grać tzn. bez typowego napastnika tylko ja tego nie widzę. A może w tym „szaleństwie” jest metoda.
Odpowiedz cytując
wislak2214
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 09.07.2021, 21:36
Merkury napisał(a):Wyświetl post
Nie mamy kasy na transfery gotówkowe więc ilość niewypałów będzie duża by nie powiedzieć przeważająca także odejścia dużej ilości zawodników z sezonu na sezon będzie podobny o ile ta polityka się nie zmieni. Powiedzmy sobie szczerze do Wisły teraz trafili zawodnicy w 95% znani nowemu trenerowi można powiedzieć po znajomości ba z tego co słyszałem nawet Izraelczyk był wcześniej sondowany przez były klub naszego trenera. Mam nadzieję że ten projekt nie skończy się zimą czy latem a to będzie zależało od naszej skuteczności na rynku transferowym i tego czy w tej grupie graczy będzie mimo wszystko mniej szrotu niż było to w ciągu poprzednich okienek. Natomiast obiektywnie na teraz nie ma dowodów by było inaczej kompletnie nie rozumiem ściągnięcia Klimenta do ataku jako podstawowego napastnika, to bardziej odgrywający defensywny atakujący niż egzekutor.
Że niby Pilzno chciało Hugiego?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 09.07.2021, 22:29
110 minut Klimenta w dwóch sparingach i już wszyscy wiedzą że to niewypał, defensywny napastnik, i nie będzie liderem ataku

Cała przebudowa przypomina okno letnie przed sezonem 17/18 z tym że Junco większość transferów dokonał gdy liga już ruszyła. Rozmach podobny, oby skutek (jakościowy) podobny

Teraz Gula ma więcej czasu ale i widać że drużyna będzie potrzebowała czasu.

Można chyba też już na 100% założyć że mogą nas jeszcze czekać transfery napastnika i bramkarza (jeśli odejdzie Lis). Kadrę trzeba zamykać. Ewentualnie wypchnąć przed końcem okna tych bardziej sflustrowanych (Chuca? Zdybowicz? Buchalik? Kuveljic?).
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Stary 10.07.2021, 07:01
Zarówno Sobol jak i Zdybowicz to nie są napastnicy na ekstraklasę, przy prawdopodobnym odejściu Kostarykanczyka zostajemy z Czechem w ataku czyli kolejny sezon gdyby tak się stało byłby problem w ataku. Liczę że jednak ktoś przyjdzie ale nie jeden a dwóch gości do ofensywny.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 10.07.2021, 07:08
Po tych sparingach, Sobol przynajmniej pokazuje jakieś symptomy tego, że coś tam potrafi. Na pewno nie jako podstawowy napastnik, ale jako 3 w hierarchi będzie ok.
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 10.07.2021, 12:58
Karherop - przecież od poczatku było wiadomo, że to def. napastnik.. facet chyba tylko raz przekroczył barierę 10 goli, więc nie jest to typowy egzekutor.. trochę żałuję tego chorwata, któy wybrał inną ofertę
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 10.07.2021, 13:18
Ewentualnie wypchnąć przed końcem okna tych bardziej sflustrowanych (Chuca? Zdybowicz? Buchalik? Kuveljic?).
Jakby się tak udało ich wszystkich pozbyć to byłoby zwieńczenie procesu odszrotowania.
A za pensje tej czwórki + FB + FBF sprowadzić jednego konkretnego napadziora...

No bo tak:
FB + FBF + Zdybowicz (jego ew. może znów na wypożyczenie) - w ich miejsce byłby jeden konkretny grajek
Chuca - w jego miejsce jest Savic, Kuba
Kuveljic - do teraz nie wiem czy on w ogóle potrafi grać w piłkę. Tutaj mamy Zhukova, Plewkę i nowego Holendra El Mahdioui
W obwodzie do pomocy zostaje jeszcze Skvarka.
Buchalik - wiadomo, trzymany jest chyba tylko dlatego że jest tani, ale to też niestety nawet nie poziom Ekstraklasy
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 10.07.2021, 15:11
sevenheaven napisał(a):Wyświetl post
Karherop - przecież od poczatku było wiadomo, że to def. napastnik.. facet chyba tylko raz przekroczył barierę 10 goli, więc nie jest to typowy egzekutor.. trochę żałuję tego chorwata, któy wybrał inną ofertę
Czyli casus Carlitosa przed przyjęciem do nas.

No, z tym że za Carlitosa nikt wcześniej nie zapłacił 1,5 mln euro a Bundesligi to on nawet nie powąchał.

Możecie to zapisać ale jeśli Kliment będzie naszym głównym napastnikiem to spokojnie pokona barierę 15 bramek w sezonie, choć uważam że i tak dostanie równorzędnego partnera.
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 10.07.2021, 15:41
BĘDZIE napastnik. Przecież wcale nie jest jakąś wielką tajemnicą, że negocjujemy z piłkarzem, który kiedyś już był na celowniku Wisły. Nazwisko jeszcze nie wyciekło, więc można sobie zgadywać.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 10.07.2021, 19:09
Tak, gwoli pozostawienia śladu po tym transferze:
https://www.sport.pl/pilka/7,65039,2...straklasy.html

Fatos odchodzi...
Cytat:
Beqiraj nie ma już przyszłości w Krakowie i w piątek rozwiązał obowiązujący do końca sezonu 2021/22 kontrakt z Wisłą za porozumieniem stron. Co ciekawe, czarnogórski napastnik może być obiektem zaskakującego transferu, co zdradził jeden ze współwłaścicieli krakowskiego klubu - Jarosław Królewski.
Czyżby Wieczysta?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Matejas_
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 10.07.2021, 19:30
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Fatos odchodzi...

Czyżby Wieczysta?
W sumie... reprezentant - tego jeszcze nie grali
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 11.07.2021, 08:25
pisalem , zeby juz nie heheszkować z wiecystej , bo to przyklad rozsadnej dlugofalowej budowy, a nie efemeryda , jak ten klubik z podhala w ktorym dogorywał żurawski
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 11.07.2021, 11:49
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
pisalem , zeby juz nie heheszkować z wiecystej , bo to przyklad rozsadnej dlugofalowej budowy, a nie efemeryda , jak ten klubik z podhala w ktorym dogorywał żurawski
"Rozsądna długofalową polityka"

Szczególnie na przykładzie ich ostatniego trenera i zamiany na Smudę

Kwiecień ma temperament Cupiala, z tym że odrobinę lepiej się zna na piłce i ma mniej pieniędzy. Rozrzutność pieniędzy oraz pochopne decyzje są u niego na porządku dziennym.
Na ludziach też się średnio zna skoro pożyczał ciągle pieniądze Sarapacie
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 11.07.2021, 16:24
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15706238

Widać, że to co chłopak robił w sparingach to nie przypadek, trzymać kciuki

"Również druga linia nabrała kolorytu. Najlepiej w tym gronie prezentuje się na ten moment Aschraf El Mahdioui i jak usłyszeliśmy, jeśli Holender marokańskiego pochodzenia w lidze będzie pokazywał to, co wyprawia na treningach, to błyskawicznie zapracuje na miano gwiazdy nie tylko w Wiśle, ale w całej ekstraklasie"
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Stary 11.07.2021, 16:51
Dalej sprowadzamy zawodników na zasadzie transferów bezgotówkowych a jak wiadomo taka droga budowania drużyny wiąże się ze sporym ryzykiem. Podejrzewam że Ci co przyszli nie mieli lepszych propozycji bo trudno zakładać by ktoś wartościowy chciał przychodzić do drużyny grającej o utrzymanie. Miejmy nadzieję że ten trend się zmieni i to zacznie od strony sportowej wyglądać lepiej. A to że Holender wygląda z nowych najlepiej to nie przypadek.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów