The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 34 24,29%
osłabi 84 60,00%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 15,71%
Głosujących: 140. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Skawa Wadowice
Senior Member

Od: 09.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 22.06.2021, 20:31
Byc moze zacznie jak kazdy a skonczy jak wszyscy. Pare meczow swietnych a potem zrownanie do poziomu przecietnego
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 22.06.2021, 22:11
Biegański (19)
Uryga (27)
Młyński (20)
Aschraf (25)
Sobol (20)
Kliment (27)
Hugi (25)

7 transfer, z czego każdy z zagranicznych zawodników rozegral pełny sezon bez kontuzji. W dobrym wieku, szczególnie jeśli chca jeszcze pokazać kawał dobrej piłki.

Osobiście czekam jeszcze na lewego obrońcę, ofensywnego pomocnika i napastnika (jak potwierdza sprzedaż Forbsa).
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 23.06.2021, 00:04
Robi to wszystko coraz lepsze wrażenie. Już powoli nie mogę się doczekać nowego sezonu
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 23.06.2021, 08:50
Kadra 2021/2022

Bramkarze: Lis, Broda, Biegański
ŚO: Mehremic, Uryga, Frydrych, Szota, Hoyo
LO: Sadlok, Wachowiak
PO: Gruszkowski, Szot
ŚP: Plewka, Zhukov, Kuveljic, El Mahdioui
Skrzydłowi: Młyński, Kuba, Yeboah, Starzyński, Hugi
Ofensywni pomocnicy: Savic. Chuca
Napastnicy: Kliment, Sobol

Gołym okiem widać, że potrzebujemy nowego środkowego pomocnika, ofensywnego pomocnika oraz napastnika

Chuca? bez komentarza, Kuveljic wiecznie kontuzjowany, a Kliment potrzebuje solidnego zmiennika
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 23.06.2021, 09:08
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Biegański (19)
Uryga (27)
Młyński (20)
Aschraf (25)
Sobol (20)
Kliment (27)
Hugi (25)

7 transfer, z czego każdy z zagranicznych zawodników rozegral pełny sezon bez kontuzji. W dobrym wieku, szczególnie jeśli chca jeszcze pokazać kawał dobrej piłki.

Osobiście czekam jeszcze na lewego obrońcę, ofensywnego pomocnika i napastnika (jak potwierdza sprzedaż Forbsa).
Jeżeli nowy lewy obrońca to Wachowiak koniecznie na wypożyczenie gdzieś do I ligi żeby grał i się rozwijał. Ja bym go jednak ogrywał jako pierwszy do wejścia za Sadloka.
Wg mnie kadra zaczyna fajnie wyglądać.

BRAMKA
Biegański (M), Buchalik.
Broda - wypożyczenie.
Zakładając sprzedaż Lisa, Biegański (Młodzieżowiec) w pierwszej 11, ciekawe czy jako zmiennik zostanie Broda(M) czy pójdzie na wypożyczenie żeby pobronił, a w rezerwie i tak jest jeszcze przez rok Buchalik. Taki układ byłby optymalny dla Brody. Po roku wróci i będą we 2 z Biegańskim do gry. Obaj (M) więc fajny układ.

LEWA OBRONA
Sadlok, Wachowiak (M)
Jak dla mnie zostawiłbym Wachowiaka i dał mu szansę jako zmiennik Maćka. Złapałby na pewno sporo minut.

PRAWA OBRONA
Gruszkowski (M), Szot (M)
Idealna opcja dla rozwoju tych chłopaków. Wewnętrzna rywalizacja dwóch młodzieżowców o 11, obaj mogą dzięki temu zaliczyć sporo minut, plus dla ich rozwoju i systemu ProJunior
Osobiście bym tak zostawił prawą obronę.

ŚRODEK OBRONY
Frydrych, Uryga, Mehremic, Szota, Hoyo (M)
5 zawodników na obsadzenie 2 pozycji - wystarczająco. Pozostaje kwestia czy hoyo będzie miał realne szanse by zbierać minuty, czy może jednak lepiej wypożyczyć go do I czy II ligi na ogranie choćby na jedną rundę.

ŚRODEK POMOCY
Plewka (M), Żukow, Aschraf, Kuveljic - 4 zawodników na obsadzenie 2 pozycji. Jest OK. Zwłaszcza jestem ciekaw Holendra i tego jak szybko wywalczy miejsce w 11. Solidna 4 zawodników.
Savic, Kuba - 2 zawodników na obsadzenie kierownicy. Savic oczywiście ogromne rozczarowanie w poprzednim sezonie, jednak ostatni mecz z Piastem wlał nadzieje, do tego ofensywny styl Guli powinien działać na jego korzyść. Kuba wielki pytajnik. Jeśli okres przygotowania przejdzie bez kontuzji to będzie realnie brany do gry. Tutaj widziałbym dodatkowo 3 zawodnika -TRANSFER ofensywnego pomocnika. Możliwe, że temat tego Skvarki dalej aktualny.

SKRZYDŁA
Yeboah, Starzyński (M), Młyński (M), Hugi - 4 skrzydłowych do obsadzenia 2 pozycji - jest OK. W tym dwóch młodzieżowców więc świetnie. Spodziewam się tutaj bardzo dużej rotacji co wyjdzie wszystkim na plus.

ATAK
Kliment, Sobol (M), Zdybowicz (M) - zakładam transfer Forbesa o czym głośno się mówi, że to kwestia dni, do tego nie liczę Beciraja, raczej dojdzie do rozstania za porozumieniem. Mamy więc 3 osoby na obsadzenie miejsca na szpicy. Wg mnie konieczny transfer napastnika do realnej walki z Klimentem o skład w 11. Sobol będzie tym trzecim i jeśli w treningu i sparingach pokaże jakość to super, oby zbierał minuty. Zdybowiczowi nie wróżę neiestety kariery i być może nawet dojdzie do rozstania i zostaniemy z 3 nazwiskami.

Podsumowując, kadra ciewaka, wg mnie konieczne 2 transfery: Ofensywny pomocnik i Napastnik.
Odpowiedz cytując
grzesiek632
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 23.06.2021, 09:25
Fajny post powyżej. Ja bym dodał, że jednak potrzebujemy się wzmocnić przede wszystkim na bokach obrony - są to pozycje przez które traciliśmy multum bramek w poprzednim sezonie. Zarówno Szota i Gruszkowski nie dają gwarancji dobrego poziomu przez cały sezon dlatego uważam, że klub powinien zatrudnić jednego bardziej doświadczonego PO. Na LO też przydałby się zmiennik dla Sadloka, który miewa słabe momenty.
"Wisła to nasz nałóg, to nasza heroina
i gdyby nie ONA - świat mógłby się zatrzymać.."

Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 23.06.2021, 09:35
Myslę, że nie ma co marzyć, ze w 2 miesiące zbudujemy stały i pełny skład. To jest proces, który zawaliliśmy przez dekadę i teraz trzeba to zmieniać, a na to potrzeba czasu i kilku okienek transferowych. Najwazniejsze to pozbywać się starych piłkarzy, którzy grają na silę, żeby tylko uzupełniać nawet już nie pierwszy skład, a ławkę, podpisywać kontakty z w miare młodymi tzn takimi, którzy są przed 30stką i mogą pograć tutaj te 2-5 sezonów. Kontrakty kilkuletnie. I to robimy. Także super.

Wiadomo, że kilka transferów nie wypali więc znowu w zimie lub za rok będzie trzeba zrobić jakies czystki i dalej uzupelnić skład, aby dobić do takich powiedzmy 20 równorzednych piłkarzy + kilku mlodych, tak aby mieć na każda pozycję dwóch pilkarzy. I jeśli to osiągniemy to będzie zajebiście.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 23.06.2021, 10:28
grzesiek632 napisał(a):Wyświetl post
Fajny post powyżej. Ja bym dodał, że jednak potrzebujemy się wzmocnić przede wszystkim na bokach obrony - są to pozycje przez które traciliśmy multum bramek w poprzednim sezonie. Zarówno Szota i Gruszkowski nie dają gwarancji dobrego poziomu przez cały sezon dlatego uważam, że klub powinien zatrudnić jednego bardziej doświadczonego PO. Na LO też przydałby się zmiennik dla Sadloka, który miewa słabe momenty.
Czytałem w którymś wywiadzie z Gula, że prawa strona i jemu i klubowi odpowiada. Chcą inwestować w tych chłopaków. Po to mamy dwóch ogranych (w miarę) młodzieżowców na poziomie esa by rywalizowali o 1 skład, a jednocześnie nie mieć nic za darmo. Awaryjnie zresztą jest jeszcze Szota.

Większy problem widzę na lewej stronie, bo sądzę że już poprzedni sezon powinien być ostatnim z Sadlokiem na LO. Jego miejsce jest bliżej środka.
Wachowiak musi się ograć na poziomie 1 ligi. Tutaj widzę opcje ściągnięcia kogoś konkretnego.

@pawlozm bardzo fajne zestawienie.

Mamy już obecnie po 2 zawodników na pozycję, ale trzeba wziąć pod uwagę że dojdą kontuzje. Poki co jest ich niewiele, ale wiemy jak to bywało w przeszłości.

Ja bym jeszcze wypożyczył Hoyo, bo kolejny rok bez gry to będzie dla niego dramat. Wtedy Sadlok zabezpiecza ŚO i rywalizuje z nowym LO.

Teoretycznie kadra jest mocną ale... ilościowo. Wyobrażam sobie sytuację w której wypozyczamy choćby Kuveljicia, bo się zatrzymał w rozwoju, a kontrakt na długi.

Mam też nadzieję, ze w lipcu z zespołem potrenuje więcej młodzieży z CLJ. Kilku chłopaków powinno mieć szansę zaprezentowania się u Guli. Liczę po cichu na jakiś wystrzał formy podobnie jak u Starzyńskiego. (Madembo, Szywacz, Ziarko, Chmiel?)
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 23.06.2021, 10:38
Czytałem w którymś wywiadzie z Gula, że prawa strona i jemu i klubowi odpowiada. Chcą inwestować w tych chłopaków. Po to mamy dwóch ogranych (w miarę) młodzieżowców na poziomie esa by rywalizowali o 1 skład, a jednocześnie nie mieć nic za darmo. Awaryjnie zresztą jest jeszcze Szota.

Większy problem widzę na lewej stronie, bo sądzę że już poprzedni sezon powinien być ostatnim z Sadlokiem na LO. Jego miejsce jest bliżej środka.
Wachowiak musi się ograć na poziomie 1 ligi. Tutaj widzę opcje ściągnięcia kogoś konkretnego.

@pawlozm bardzo fajne zestawienie.

Mamy już obecnie po 2 zawodników na pozycję, ale trzeba wziąć pod uwagę że dojdą kontuzje. Poki co jest ich niewiele, ale wiemy jak to bywało w przeszłości.

Ja bym jeszcze wypożyczył Hoyo, bo kolejny rok bez gry to będzie dla niego dramat. Wtedy Sadlok zabezpiecza ŚO i rywalizuje z nowym LO.

Teoretycznie kadra jest mocną ale... ilościowo. Wyobrażam sobie sytuację w której wypozyczamy choćby Kuveljicia, bo się zatrzymał w rozwoju, a kontrakt na długi.

Mam też nadzieję, ze w lipcu z zespołem potrenuje więcej młodzieży z CLJ. Kilku chłopaków powinno mieć szansę zaprezentowania się u Guli. Liczę po cichu na jakiś wystrzał formy podobnie jak u Starzyńskiego. (Madembo, Szywacz, Ziarko, Chmiel?)
Właściwie nie mamy żadnego sensownego ofensywnego środkowego pomocnika. Kogoś, kto kreowałby sytuacje i sam sporo strzelał. Savic nie pokazał na razie swoich walorów, Żukow i Plewka, to piłkarze innego typu. Tak jak Aschraf czy Kuveljić.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 23.06.2021, 11:32
Gula gra systemem 4-3-3 na dwie 8
Nie bardzo tu jest miejsce na ofensywnego pomocnika
FBF jeszcze nie odszedl więc w ataku też ma kto grać
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 23.06.2021, 12:25
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Gula gra systemem 4-3-3 na dwie 8
Nie bardzo tu jest miejsce na ofensywnego pomocnika
FBF jeszcze nie odszedl więc w ataku też ma kto grać
Forbes niby nie odszedł ale ani pół info że nawet nie wrócił na przygotowania do Krakowa

Chyba zbyt szybko idące wnioski z samego zapisu samej formacji.
Nawet jeśli Gula będzie grał na dwie 8, to muszą one wypełniać szereg rol ofensywnych, w tym roli rozgrywającego/rozprowadzającego piłki.

Patrząc jakie cyfry wykręcał u Guli choćby Skvarka, to liczbowo wyglądał jak świetna 10.

U nas ani Zukov, ani Kuveljic, ani Plewka (choć on jeszcze będzie się mocno rozwijał) nigdy nie dobijali do takich liczb i nigdy nie brali na siebie ciężaru rozgrywania akcji. Savic i Chuca z kolei wyglądają blado w defensywie. Tylko Aschraf wydaje się być skrojonym idealnie zawodnikiem na ofensywnie usposobiona 8.
Odpowiedz cytując
Hermond
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 23.06.2021, 12:39
według TM Aschraf to typowa 6. Typową.8 są Zukov i Savic. Będą grać wyżej to może będą mieli jakieś sensowne liczby
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 23.06.2021, 13:29
Zapomnieliście w tym wszystkim, że jako środek jest jeszcze w obwodzie Chuca jako "ofensywny" pomocnik, bo chyba zostanie na najbliższy sezon albo przynajmniej do zimy. Chociaż obecnie liczyć na niego to jakby ufać, że coś w naszym kraju zmieni się na lepsze... A wychodzi jak zwykle.
Ja osobiście wypożyczył bym do 1-szej lub 2-iej ligi na ogranie młodego Wachowiaka i szukał kogoś do realnej rywalizacji na pozycji lewego obrońcy. Bo przykłady Gruszkowskiego i Plewki pokazują, że nie warto młodzieży skreślać za wcześnie. Tłuczenie przez Sadloka tych wszystkich rożnych na krótki słupek, bo dalej piłka nawet nie dolatuje i wolnych po trybunach jest nie tyle co irytujące co wręcz w....iające.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 23.06.2021, 13:35
Hermond napisał(a):Wyświetl post
według TM Aschraf to typowa 6. Typową.8 są Zukov i Savic. Będą grać wyżej to może będą mieli jakieś sensowne liczby
Nie sądzę. Żukow nie jest za bardzo kreatywnym piłkarzem, a Savić właściwie nie wiem co potrafi. Czy ciągle nie jest w formie, jaką prezentował w poprzednim klubie, czy ekstraklasa okazała się za dużym wyzwaniem. Oczywiście każdy z nich od czasu do czasu ma jakiś indywidualny przebłysk, ale...
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 24.06.2021, 09:48
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Nie sądzę. Żukow nie jest za bardzo kreatywnym piłkarzem, a Savić właściwie nie wiem co potrafi. Czy ciągle nie jest w formie, jaką prezentował w poprzednim klubie, czy ekstraklasa okazała się za dużym wyzwaniem. Oczywiście każdy z nich od czasu do czasu ma jakiś indywidualny przebłysk, ale...
Gdy Żukow był wystawiany nieco wyżej - względnie grając z Baszą lub Plewką, gdzie miał asekurację - to akurat pokazywał niezły potencjał ofensywny. Swobodnie wchodzi wtedy w drybling i potrafi zrobić przewagę z przodu. O ile oczywiście jest w formie.
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 24.06.2021, 15:05
Ja cały czas twierdzę, że Savic stał się poniekąd "ofiarą" tego, że na siłę chciano zrobić z niego playmakera. To nie jest piłkarz, który potrafi wziąć na siebie cały ciężar gry i wykreować sytuację z niczego, jak np. Melikson. On się bardziej nadaje do szybkiego klepania piłki w ataku z innymi ruchliwymi zawodnikami, wyjścia na pozycję i skończenia akcji strzałem lub podaniem. Taki (zachowując proporcje, wiadomo) Mason Mount. Myślę, że Gula to zauważy.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 24.06.2021, 19:11
Revolver napisał(a):Wyświetl post
Ja cały czas twierdzę, że Savic stał się poniekąd "ofiarą" tego, że na siłę chciano zrobić z niego playmakera. To nie jest piłkarz, który potrafi wziąć na siebie cały ciężar gry i wykreować sytuację z niczego, jak np. Melikson. On się bardziej nadaje do szybkiego klepania piłki w ataku z innymi ruchliwymi zawodnikami, wyjścia na pozycję i skończenia akcji strzałem lub podaniem. Taki (zachowując proporcje, wiadomo) Mason Mount. Myślę, że Gula to zauważy.
Ale zdajesz sobie sprawę że cała jesień grał na pozycji lewego pomocnika, a w środku występował Chuca? Dopiero za Hyballi chciano z niego zrobić playmerkera, a momentami to nawet wystawiano na pozycji nr 8. Skutki jakie były każdy widział.

Jakby ktoś go chciał kupić za choćby 100 tys zł to bym go odpalił i szukał kogokolwiek na jego miejsce.

Jak pisałem kiedyś pożytku z niego w poprzednim sezonie było mniej nawet niż z Wojtkowskiego
Ostatnio edytowane przez Karherop : 24.06.2021 o godz. 20:01.
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 24.06.2021, 20:15
Ale zdajesz sobie sprawę że cała jesień grał na pozycji lewego pomocnika, a w środku występował Chuca? Dopiero za Hyballi chciano z niego zrobić playmerkera, a momentami to nawet wystawiano na pozycji nr 8. Skutki jakie były każdy widział.

Jakby ktoś go chciał kupić za choćby 100 tys zł to bym go odpalił i szukał kogokolwiek na jego miejsce.

Jak pisałem kiedyś pożytku z niego w poprzednim sezonie było mniej nawet niż z Wojtkowskiego ingdybybsie znalazl
Spoko.

"Całą jesień", czyli ile wtedy zagrał? 6-7 spotkań? Z czego może DWA w całości? W dodatku u schyłkowego Skowronka, gdzie cała drużyna wyglądała jak reprezentacja bezdomnych ex-uczestników paraolimpiady dla oldboy'ów z Gabonu? To nawet nie było solidne pół rundy, żeby się wkomponować. A potem przyszedł Hyballa i kazał mu rozgrywać, czego po prostu nie potrafi.

Druga sprawa - gdzie napisałem, że jego najlepszą pozycją byłaby lewa pomoc? Jeżeli nie jest playmakerem, to od razu skrzydło? Chyba, że po prostu zakładasz, że środkowy ofensywny pomocnik MUSI być playmakerem, a nie np. second striker'em.

(I żeby nie było, że np. mamy inne rozumienie pojęć - Przez "playmakera" rozumiem kogoś, przez kogo przechodzi większość ataków i kogoś kto reguluje tempo. A "ofensywny pomocnik" to ktoś, kto jest tylko jedną z paru opcji/jednym z elementów w ataku, ale drużyna nie polega głównie na nim.)

I tak ogólnie - mnie też w większości irytował. Ale widzę u niego po prostu jakiś potencjał.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 24.06.2021, 21:26
Potencjał potencjałem, ale on ma już 27 lat i rozmawiamy o nim jak o nie uksztaltowanym graczu 20-22 letnim. Zawodników w tym wieku kupuje się z konkretną jakością. Przynajmniej w teorii.

Ja po prostu liczę że będą od niego lepsi i będzie jak już wnosił coś z ławki. I trudno mieć sentyment za tak fatalny sezon. Podobnie jak do Yeboaha czy Forbsa. Sprzedać i zapakować z kokardką jak pojawi się okazja.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 25.06.2021, 06:30
Zgadzam się z przedmówcą. Jeśli chcemy się rozwijać to musimy skończyć z liczeniem na to, że jakiś grajek 27-28 letni, który 5 lat wcześniej coś tam pokazywał, nagle odpali i tak w kółko co rundę na zasadzie:
"a pamiętasz jak 8 lat temu strzelił hat-tricka!, gość ma potencjał tylko nikt do niego nie potrafi trafić!".
To samo kwestia poprzednich klubów. To, że np. Chuca ma w CV Villarreal na nic się nie przekłada. Decydować ma tylko i wyłącznie aktualna forma boiskowa.
Dość Chucków, Silvów i innych szrotów, które nigdy nie odpalą.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 25.06.2021, 07:32
uwaga zaraz ktoś przypomni Brleka
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 25.06.2021, 09:06
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Brlek przychodził do nas w wieku 22 lat. Jak na realia ekstraklasowe, to można było jeszcze coś z niego zrobić.
W zasadzie to poszedł za niezłą kasę, a jego powrót to już była kompletna klapa.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 25.06.2021, 09:45
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Poza tym co wspomniał przedmówca, to Belek odpalił po pół roku od przyjścia, że o innych różnicach nie wspomnę

Żebym jednak tak juz się nad Saviciem nie pastwił, to i tak prędzej Gula coś z niego wyciągnie niż chocby z Chuki.

Myślę że to co bardzo zmieni się pod panowaniem naszego nowego dyrektora, to ilość przestrzelonych transferów właśnie tych na papierze "doświadczonych" zawodników, których naprawdę można zweryfikować na 100 sposobów.

Już zresztą poszla plotka, że Pasieczny zablokował transfer już dogranego Gorre, a postawił na Dora Hugi jako mniejsze ryzyko.

Zresztą sporo sobie po nim obiecuje. Zawodnik z ligi top 10 wykręcający na tym poziomie 8 bramek i 8 asyst. Szanse że zginie u nas jak Savic czy Yeboah są naprawdę małe. Sądzę że Hugi lewej strony nikomu nie odda.
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 25.06.2021, 10:09
Mi to ciężko uwierzyć w tego Żyda.

Gość w lidze lepszej od naszej w kanadyjskiej ma 16 pkt. I to w spadkowiczu. To tak jakby jakiś zawodnik Podbeskidzia miał 8 bramek i asyst.

I do tego w optymalnym wieku.

Jak dla mnie na papierze transfer bomba! Coś jak przyjście Guli na trenera.

Nie wiem czy tym razem drużyna będzie grała na miarę oczekiwań ale ciężko zarzucić właścicielom, że podjęli błędne decyzje.

Przydałby się jeszcze jeden napastnik skoro ma odejść Forbes. Poza tym, jak dla mnie kadra wygląda naprawdę solidnie. Powinniśmy się uplasować gdzieś w połowie stawki.
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
Hermond
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 25.06.2021, 10:43
Jeśli porównujemy Hugi'ego do Gorre'a to faktycznie transfer top.
Czysto piłkarsko to moim zdaniem loteria. U nas Forbes też prawie osiągnął podobne liczby a zmarnował okazji drugie tyle.
Gdyby Sierpina w Podbeskidziu grał więcej to asyst uzbierałby dwucyfrową liczbę. Biliński sporo bramek nastrzelał. Czy tych dwóch ananasów ktoś uważa za świetnych zawodników?
Gdyby tak mocno odstawał Hugi od swoich kolegów z drużyny to wziął by go ktoś z czołówki ligi a nie my.
Być może strzelił 8 bramek a zmarnował 15 okazji. Może na te 8 asyst złożyło się 60 dośrodkowań do nikogo.
Poczekajmy z oceną aby potem się.mocno nie rozczarować. Może koleś okaże się solidnym ligowcem i to już będzie coś
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 25.06.2021, 11:27
Hermond napisał(a):Wyświetl post
Gdyby tak mocno odstawał Hugi od swoich kolegów z drużyny to wziął by go ktoś z czołówki ligi a nie my.
Być może strzelił 8 bramek a zmarnował 15 okazji. Może na te 8 asyst złożyło się 60 dośrodkowań do nikogo.
Poczekajmy z oceną aby potem się.mocno nie rozczarować. Może koleś okaże się solidnym ligowcem i to już będzie coś
Drużyny z czołówki Austriackiej to nie poziom Wisły. To drużyny grające w LM i LE, po prostu tam nawet Hugi jest za słaby.

Niemniej zimą chciało go i tak wyciagnąć Glasgow Rangers, ale Austriacy rzucili zaporowa kwotę. W mediach przewijała się kwotą 1.5 mln euro. Trochę sporo jak na zawodnika który być może odejdzie za darmo w lecie (co właśnie się dokonało). Wiosnę zresztą Hugi miał słabsza niż jesień, więc pewnie zainteresowanie kilku klubów było osłabło, a może Wisła ich wyprzedziła?

Dodatkowo Hugi pomimo 3 letniego kontraktu, wynegocjował sobie kwotę odstępnego, więc zapewne liczy na szybki transfer w górę. Dodatkowo Bitom i Turgeman mu sporo dobrego poopowiadali o klubie

Pamiętajmy też że właśnie w Izraelu Wisła to wciąż bardzo duża marka. Dla Beitaru 5-0 od nas to był największy wp****** w pucharach w ich historii.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 25.06.2021 o godz. 11:31.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 25.06.2021, 12:10
jeszzcze w temacie Savica , poczekajmy co pokaże przy pierwszym naprawde dobrym trenerze , bo Skowronek nie ogarniał, a PH też za dużo nie zdążył pokazać zanim sie zatruła atmosfera

jak nie odpali przy Guli , to faktycznie po chłopiew

ale ja wierze
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 25.06.2021, 12:44
Proud napisał(a):Wyświetl post
Mi to ciężko uwierzyć w tego Żyda.

Gość w lidze lepszej od naszej w kanadyjskiej ma 16 pkt. I to w spadkowiczu. To tak jakby jakiś zawodnik Podbeskidzia miał 8 bramek i asyst.

I do tego w optymalnym wieku.

Jak dla mnie na papierze transfer bomba! Coś jak przyjście Guli na trenera.

Nie wiem czy tym razem drużyna będzie grała na miarę oczekiwań ale ciężko zarzucić właścicielom, że podjęli błędne decyzje.

Przydałby się jeszcze jeden napastnik skoro ma odejść Forbes. Poza tym, jak dla mnie kadra wygląda naprawdę solidnie. Powinniśmy się uplasować gdzieś w połowie stawki.
Ja nie byłbym takim optymista na początku faktycznie notował bramki i asysty a potem w kilkunastu kolejkach na koncie same zera.
Odpowiedz cytując
kacpaw91
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 25.06.2021, 13:13
Merkury napisał(a):Wyświetl post
Ja nie byłbym takim optymista na początku faktycznie notował bramki i asysty a potem w kilkunastu kolejkach na koncie same zera.
Może klątwa Adama Mójty - przybywał do klubów, te spadały a on miał świetne liczby. My go pożegnaliśmy go w połowie rundy i się utrzymaliśmy...

Podbeskidzie - 31 meczów, 7 bramek, 10 asyst
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 25.06.2021, 13:55
Gdyby on w tych kilkunastu meczach notował liczby to by do nas nie przyszedł.
Kiedy wy wreszcie zrozumiecie, że zawodnik który wybiera polską ligę musi mieć jakiś feler ?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów