The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Guzik
Senior Member

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 29.12.2018, 13:42
Najlepsze jest to, że jak kiedyś się coś na zarząd powiedziało to zaraz pewne osoby rzucały się do gardeł, Teraz jak się im to wypomni to znowu się rzucają do gardeł, że im się wypomina.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 29.12.2018, 13:43
WannaBe napisał(a):Wyświetl post
@wolfy : 1) nie u każdego operatora się płaci za zewnętrzny adres IP, teraz już coraz częściej się nie płaci. A w usługach biznesowych zewnętrzny adres IP jest raczej standardem.
2) oczywiście że da się wyśledzić kto jest właścicielem danego adresu IP (nie w sensie konkretnej osoby, ale że np. ten adres należy do TS-u), ale do tego niezbędna jest współpraca operatora, od którego ten ktoś ma łącze internetowe.
1) Nie wiem jak jest teraz z operatorami dla firm, ale w sytuacji gdy szukamy "informatora" który pisze przez Playa albo UPC przez domowy internet to bez znaczenia.
2) Czyli się nie da bez udziału policji, bo obawiam się że operatora nie przekona "chcemy wiedzieć czy informator filipowski z forum Wisły jest wiarygodny". Chyba że masz pakiet i chcesz się pobawić.

Też jestem z branży (chociaż samymi sieciami się mało zajmuję), też wiem że jak Ci zależy to gościa znajdziesz (nie zawsze legalnie), nie ma to zastosowania dla aktualnej rozmowy. A ta dotyczyła nie tracerouting101, tylko sprawdzenia kogoś przez forum.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 29.12.2018 o godz. 13:50.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Tarasunio28
Junior Member

Od: 12.2018

To jest właśnie najlepsze że nikt nie odpowie , wszyscy zainteresowani przerzucą winę na nowego inwestora.
Odpowiedz cytując
michalo28
Member

Od: 08.2004

Probowaliscie zadzwonić do Sarapaty? Jej numer jest na stronie www kancelarii.
Odpowiedz cytując
duch1989
Member

Od: 05.2009

Stary 29.12.2018, 13:46
Życzyłbym sobie, żeby to nie był fake, ale niewiele na to wskazuje.
Ostatnio edytowane przez duch1989 : 29.12.2018 o godz. 15:09.
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 29.12.2018, 13:47
duch1989 napisał(a):Wyświetl post
To jest fake, po co to wszędzie wklejać?
Odpowiedz cytując
seta
Socios Wisła Kraków

Stary 29.12.2018, 13:50
Skąd to
Lepiej siedizeć cicho i wyglądać na idiotę, niż powiedzieć jedno słowo i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Odpowiedz cytując
Valencia
Member

Stary 29.12.2018, 13:52
Myślalem że marzenka to taka niewinna babeczka co ją trochę na siłe prezesem zrobili żeby ratowala klub. A tu padają takie okreslenia jak "gansta lady" czyli rozumiem ze prosiaczek o wszystkim wiedział i był po prostu członkiem tej bandy ?
Odpowiedz cytując
cinekw
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 29.12.2018, 13:52
Nawet tutaj wrzucasz to gówno? Jakiś debil na TT zrobił sobie konto twitter.com/VannaLy11 i podszywa się pod niego. Większość zdaje sobie sprawe, że to fejk, ale jak widać zdarzają się ludzi, którzy biorą go na poważnie dlatego zgłaszajcie go za podszywanie.
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 29.12.2018, 13:53
Nie ma możliwości ustalenia dokładnej geolokalizacji konkretnego, publicznego, adresu IP nie będąc operatorem lub nie mając dojścia u operatora.
Ostatnio edytowane przez TIR_DO_SŁUBIC : 29.12.2018 o godz. 14:01.
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 29.12.2018, 13:59
Jeśli faktycznie ten Ly Vanna był fałszywy to jest jakies kuriozum. Nie wierzę że możemy mieć aż takiego pecha . Meresinski, Stechert, Kambodża, Piggy z TSu, to za dużo jak na 2.5 roku i tak zadłużony klub.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 29.12.2018, 14:00
TIR_DO_SŁUBIC napisał(a):Wyświetl post
Wolfy

nie mając dojścia u operatora lub w którejś ze służb, lub nie pracując u operatora lub w służbach, nie jesteś w stanie ustalić dokładnej geolokalizacji konkretnego publicznego adresu IP a co dopiero użytkownika.

Panel admistracyjny forum pokazuje publiczny adres IP urządzenia z którego nawiązana była komunikacja- napisany post. W przypadku korzystania z urządzeń moblinych ten adres IP może zmieniać się nawet co kilka minut, w zależności od mobilności użytkownika.
Wiem, byłem moderatorem. Będąc adminem możesz pewnie znaleźć pakiet który koleś wysyłał.
Co do ustalenia lokalizacji - napisałem z grubsza to samo co Ty, przy czym mając pakiet i trochę wiedzy/czasu da się sporo ustalić. Nie z samego IP.
Minęły lata od kiedy się tym bawiłem, nie będę zgrywał eksperta.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
tsw.michal
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2007

Stary 29.12.2018, 14:02
Coś długo pisze filipski chyba będzie na 5 stron
Odpowiedz cytując
ostatecznybłysk
Junior Member

Stary 29.12.2018, 14:03
Cytat:
Jeśli faktycznie ten Ly Vanna był fałszywy to jest jakies kuriozum. Nie wierzę że możemy mieć aż takiego pecha . Meresinski, Stechert, Kambodża, Piggy z TSu, to za dużo jak na 2.5 roku i tak zadłużony klub.
Dokładnie! Jednak po takiej fali szamba w końcu musi wydarzyć się coś pozytywnego Oby jak najszybciej
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 29.12.2018, 14:03
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Wiem, byłem moderatorem.
Co do ustalenia lokalizacji - napisałem z grubsza to samo, przy czym mając pakiet i trochę wiedzy/czasu da się sporo ustalić. Nie z samego IP.
Minęły lata od kiedy się tym bawiłem, nie będę zgrywał eksperta.
Edytowałem post bo zorientowałem się że piszemy o tym samym.
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
Sinoos
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 29.12.2018, 14:04
cinekw napisał(a):Wyświetl post
Nawet tutaj wrzucasz to gówno? Jakiś debil na TT zrobił sobie konto twitter.com/VannaLy11 i podszywa się pod niego. Większość zdaje sobie sprawe, że to fejk, ale jak widać zdarzają się ludzi, którzy biorą go na poważnie dlatego zgłaszajcie go za podszywanie.
Ja się też dałem nabrać, bo ktoś zrobił retweet i nie wiedziałem że to z fejkowego konta.
Życie bym dał za krakowską Wisłę....
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 29.12.2018, 14:05
TIR_DO_SŁUBIC napisał(a):Wyświetl post
Edytowałem post bo zorientowałem się że piszemy o tym samym.
Luz. O to samo nam chodziło.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 29.12.2018, 14:07
Nie macie wrażenia deja vu ? Stechert Gruppe?
Musze się zgodzić z faktem iż ktoś usilnie chce ten klub kupić i to po raz kolejny.

Co spółka takiego ma ze warte jest to 12 baniek?

Edit:
No to niech będzie ~40. Wyjaśnienie nawet na 5 przyjmę. Co?
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 29.12.2018 o godz. 14:13.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
Tarasunio28
Junior Member

Stary 29.12.2018, 14:10
Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Nie macie wrażenia deja vu ? Stechert Gruppe?
Musze się zgodzić z faktem iż ktoś usilnie chce ten klub kupić i to po raz kolejny.

Co spółka takiego ma ze warte jest to 12 baniek?
-40 baniek
Odpowiedz cytując
raf2
Junior Member

Od: 08.2016

Stary 29.12.2018, 14:19
przecież Stechert myslal za te 40mln kupi grunty TS, to samo myślal hartling i ly, tylko ze onet sie wygadal pietrowskiemu i nic z tego nie wyszlo

po prostu zagraniczni oszusci nie potrafią odróznić Wisły SA od Wisły TS, częśc pewnie mysli ze TS podlega pod SA....
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 29.12.2018, 14:21
Wszyscy piszą jak tanio można kupić porządny klub, że to promocja i jak to możliwe, że Ci głupi biznesmeni tego nie robią. Zatem pytanie czy jakiś Polski klub zarabia na siebie? Za 12 mln można przejąć klub, ale pamiętajmy, że z olbrzymimi długami i kłopotami. Nie jesteśmy żadną okazją dla nikogo.

I cytat z wislaportal "Czy Wisła ma 12-tysięczną grupę fanów, która byłaby w stanie wpłacić po 100 złotych w każdym miesiącu?" Nie byliśmy wstanie chodzić na mecze w większości liczniej niż podana kwota. Nie fantazjujmy. Można próbować mówić o takich liczbie członków gdyby na mecze chodziło 40 tysięcy.
SPRZEDAM GAZETY WYCINKI PLAKATY ZDJĘCIA WISŁA KRAKÓW 00-04

Link do aukcji https://allegro.pl/oferta/gazety-wyc...-04-6783981910
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 29.12.2018, 14:25
I nikt z TS lub SA nie jest w stanie im tego wyjaśnić jak rozmawiają o sprzedaży klubu? Nie wierze.

To musiałaby by być propozycja (co najmniej) w stylu - kupicie spółkę, my (TS i miasto) wam pozwolimy wybudować hotel na naszych terenach.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
filipski
Member

Od: 06.2010

Stary 29.12.2018, 14:26
Obiecany post.

Zacznę od tego, że niektórzy z Was dają mi do zrozumienia, że sieję zamęt na forum i podgrzewam atmosferę. Możliwe. Zdaję sobie z tego sprawę i dochodzę do wniosku, że dalsza moja aktywność w takiej formie, jak dotychczas raczej nie przyniesie już pożytku Wiśle, ani jej kibicom. Nie jest moim celem zostać celebrytą tego forum, jakimś niesamowitym informatorem. Osobiście powiewa mi co o mnie sądzicie, bo ja na tym etapie jestem nikim w tej układance. Powtarzam, kto nie ufa moim słowom, ma do tego pełne prawo i nawet go rozumiem – nasz Klub dostarczył nam dość materiału, abyśmy sobie wyrobili odruchy daleko posuniętej ostrożności.

Piszę z dwóch powodów.

Pierwszy, prozaiczny – kibicuję Wiśle. Jestem z nią związany na różnych płaszczyznach od lat. Przez ostatnie miesiące trzymałem mordę na kłódkę, ale teraz zwyczajnie i mnie dosięgła gorączka wydarzeń.

Powód drugi – ważniejszy. W moim najlepiej pojętym interesie – i w interesie Wisły – jest stanowcze zaręczenie za inwestorów, a przede wszystkim podkreślenie roli poprzednich władz w teraźniejszej sytuacji Wisły. Roli, która wykracza daleko poza sprawy czysto sportowe i finansowe. Roli, która uwłacza temu Klubowi.

Przeczytajmy raz jeszcze fragment dzisiejszego wywiadu z Bońkiem, w którym mówi o tym, jak wygląda przygotowanie inwestycji w przypadku poważnych inwestorów. Z grubsza rzecz ujmując, opisuje ten proces dość dokładnie. Ma zupełną rację twierdząc, że takich spraw nie załatwia się na łapu-capu, potrzebne są spore nakłady czasu, pracy i pieniędzy, aby wszystko sprawdzić, przygotować, spisać. Poważny inwestor robi dokładnie to, zanim podejmie decyzję.

Konsorcjum, które przejęło Wisłę, przeprowadziło sprawę właśnie tak. Choćbyście nie wiem jak głośno i agresywnie krzyczeli, nikt i nigdy nie udostępni Wam szczegółów tego procesu. Żaden inwestor, w żadnej transakcji, na żadnym rynku. Zaręczam jednak, że nasi inwestorzy tak właśnie zrobili, a raczej zrobić próbowali. Zapominacie wszyscy bowiem – łącznie z prezesem Bońkiem – że do tanga trzeba dwojga. Każda umowa kupna/sprzedaży, zwłaszcza umowa przejęcia spółki kapitałowej, zakłada z góry dobrą wiarę i chęć współpracy celowej po obu stronach (sprzedający/kupujący). Tutaj z czasem pojawiało się coraz więcej wątpliwości odnośnie dobrej wiary sprzedającego. W Wiśle SSA odbyły się audyty (liczba mnoga nieprzypadkowa), informacje przepływały od paru miesięcy, zaangażowane było kilka podmiotów, także miasto. Niejasności wciąż pozostawały. Główny inwestor przed rozpoczęciem tematu miał całkowitą jasność względem reputacji Wisły – tak finansowej i kadrowej, jak i zaplecza kibicowskiego. Jednak drążył dalej. Na początku listopada uznano, iż zgromadzone informacje – pozytywne, negatywne, optymistyczne i pesymistyczne – wystarczają, aby dać zielone światło do finalizacji.

I tutaj wchodzą dyżurni krytycy – pozdrawiam, redaktorze Stanowski, wiem, że pan czyta – piejąc: „jaki poważny inwestor pakowałby się w takie gówno, ze świadomością, jak mocno ono śmierdzi?” Otóż, Szanowni Państwo, są tacy inwestorzy. Ich specjalizacja jest dość śliska i ryzykowna, ale bywa, że mocno zyskowna. Ta specjalizacja to tak zwane interesy wysokiego ryzyka. Papiery dłużne podejrzanej proweniencji, ryzykowne inwestycje, niejasne układy właścicielskie, kłopotliwe relacje kapitałowe i organizacyjne. Właśnie tacy inwestorzy zainteresowali się Wisłą. Dlaczego? Bo nikt inny Wisłą się teraz nie zainteresuje, choćby nie wiem jak dziennikarze zaklinali rzeczywistość. A zgadnijcie jak wyglądają tacy inwestorzy? Podpowiem – nie jak paladyni w pełnej zbroi na bogato zdobionych koniach. To są ludzie, którzy na co dzień babrają się w gównie. Jak napisałem w prywatnej wiadomości do kilku z Was: Ani Ly, ani Hartling, ani nawet Pietrowski, to nie ministranci. Ich CV nie rzucą na kolana możnych tego świata, owszem, mają też swoje za uszami. Cóż, takich a nie innych inwestorów może mieć teraz Wisła. I w możliwej do określenia przyszłości innych mieć nie będzie, czy to się Wam podoba, czy nie. Wydaje mi się jednak, że nie szukamy dla naszej Wisełki cnotliwego męża, lecz biznesowego partnera, który jej nie wyrucha. O to jestem spokojny w ich przypadku.

Kiedy przejmujesz Stajnię Augiasza, musisz ubabrać się w gównie. Niektórzy pakują ręce w gówno, aby coś w nim wyrzeźbić, a potem próbować to sprzedać. Inni pakują ręce w gówno, aby się go pozbyć, wyczyścić stajnię i na tym zarobić. Teraz zadajmy sobie pytanie, do czego służy wanna – do rzeźbienia czy do czyszczenia? Nikt nie ukrywa, że dla Ly i spółki Wisła jest okazją do zarobku. Napiszę więcej – to bardzo dobrze! Już mieliśmy takich, którzy mieli „barwy w sercu na śmierć i życie”. Okazało się jednak, że na śmierć.

Jednak nawet specjaliści od „trudnych aktywów” i „ryzykownych inwestycji” – znów pozdrowienie dla redaktora Stanowskiego, dobrze zna temat – mają swoje limity, swoje ograniczenia i swoje analizy ryzyka, które są gotowi podjąć. Możecie pluć na to, co piszę, ale w Wiśle są sprawy, o których nie śniło się filozofom, a co dopiero Ly czy Hartlingowi. I nie, bez całkowitej współpracy ze sprzedającym w procesie przygotowania inwestycji nie dało się tego sprawdzić. Cóż, gdyby tak całkowita współpraca była, to nie było wielu trupów w szafie, zapewne. Rozczaruję teraz tych, którzy oczekują, że napiszę coś sensacyjnego. Aż tak głupi nie jestem. Tym bardziej, że przez ostatnie lata wielu z Was tutaj już o tych sprawach z grubsza pisało, choć w trybie przypuszczającym. No to z mojej strony: jest gorzej. To nie oznacza, że inwestor się wycofa. To oznacza, że będzie chciał mieć całkowitą, bezapelacyjną i niewzruszalną kontrolę nad sytuacją i procedurami naprawczymi. Czy nie tego chciałby poważny inwestor?

Dla mnie jest rzeczą oczywistą, że poprzedni właściciel i środowiska z nim związane nie mają żadnego interesu w tym, aby nowi właściciele przejęli spółkę bezproblemowo i dali jej upragniony spokój, a potem sukces. Powodów jest wiele, jednym z nich jest ostateczna, całkowita i niepodlegająca dyskusji kompromitacja poprzedników i donośna beka z nich na wieki wieków amen. Choćby to forum pokazuje, jak wielu szczerych, oddanych kibiców Wisły wciąż wierzy kumatym i daje się im wodzić za nos.

Sugerujecie moją niewiarygodność, domagacie się weryfikacji. Słusznie. Rozumiem, że wyciągnęliśmy gremialne wnioski z naszego marazmu w tym względzie wobec TS i poprzedniego zarządu. Kto sprawdził moje IP, ten wie, że piszę obecnie z Krakowa Rozczaruję Was znowu, raz jeszcze pisząc to samo – nie mam obecnie żadnego interesu w tym, aby się ujawniać, choćby nawet w kwestii konkretnej relacji z nowymi właścicielami czy UMK. Zresztą, to jest totalnie bezcelowe. Wszystko, co piszę, piszę nie dla siebie i swojego fejmu, ale dla uwiarygodnienia inwestorów i demaskacji poprzednich właścicieli. I dlatego napiszę, co następuje.

Poważny inwestor, przygotowując od miesięcy transakcję wysokiego ryzyka, zakłada, iż po przejęciu spółki będzie musiał z miejsca wymienić praktycznie wszystkich pracowników średniego i wysokiego szczebla, aby mieć wspomnianą przeze mnie kontrolę nad aktywami. Poważny inwestor zawczasu gromadzi swoją ekipę, która nie tylko przygotowuje proces przejęcia, ale również scenariusze do realizacji po transakcji oraz jest gotowa podjąć się tej realizacji. Poważny inwestor, wchodząc na nowy rynek, w nowe środowisko, szuka również ludzi jakoś to środowisko znających, mających rozeznanie wobec ludzi i procesów, czujących klimat okołoinwestycyjny. Poważny inwestor, który chce przejąć Wisłę, tak właśnie uczynił. Informacje, które czytacie, pochodzą z takiego właśnie źródła. Tyle w temacie, bezwzględnie.

Ktoś zapytał mnie – a czemu nie zawiadomiłeś dziennikarzy? Odpowiadam – a skąd wiecie, że nie próbowałem? Przyznaję, wśród mediów chodów nie mam, totalnie nie moja bajka. Wiem z dobrego źródła, że jest dwóch dziennikarzy, którzy możliwie najlepiej życzą Wiśle. Jednym z nich jest pan Miga. Próbowałem zwrócić mu uwagę na to, kogo i o co warto zapytać – zbył mnie milczeniem. Drugi dziennikarz – personalia pominę – wyśmiał mnie, podobnie jak część tego forum. Rozumiem, nie focham się.

Kilku z Was zarzuca mi, że pewne informacje brzmią całkowicie niewiarygodnie, wręcz niemożliwie. To są słuszne zarzuty. Te informacje takie właśnie są. Także dla inwestora.

Dziś wszystkie odpowiedzi są po stronie nowych inwestorów – w tym sensie, że oni podejmą decyzje, co zrobić z brakiem odpowiedzi w pewnych kwestiach. Hartling już spruł się o klauzulach zawieszających, o których wcześniej nie informowano. Są to klauzule po stronie sprzedającego, które nie zostały zrealizowane do wczoraj (jak jest dziś – nie wiem – powtarzam: jeszcze nie siedzę przy stole, podobnie zresztą jak obecny prezes). Nie umiem odpowiedzieć, czy sprawa na pewno zakończy się pomyślnie, bo nie ja jestem inwestorem, to nie są moje pieniądze i nie moje ryzyko. Powtórzę jednak raz jeszcze – z całą stanowczością – przelew nie jest zagadnieniem, która rozstrzygnie sprawę.

A specjalnie dla Rience’a (mam sentyment) – nigdzie nie napisałem, że pieniądze są na koncie. Warto w końcu nauczyć się czytać, jak na czarodzieja przystało.

Przestańcie też jarać się tematem gruntów – zapewniam, nie warto.

Obawiam się, że nic więcej nie jestem w stanie Wam przekazać, nie narażając się na kłopoty. Zapewne większość rozczarowałem, trudno. Ze swojej strony podsumuję to, za co mogę zaręczyć.

1. Konsorcjum nowych właścicieli to nie słupy.
2. To wiarygodni inwestorzy, choć niekoniecznie wymarzeni przez kibiców.
3. Nowi właściciele mają wobec Wisły czyste, biznesowe intencje.
4. Nowi właściciele są świadomi ryzyka.
5. Wisła jest w tragicznym stanie – jako klub sportowy, jako spółka, jako środowisko.
6. Całą i wyłączną odpowiedzialność ponoszą Ci, którzy klubem zarządzali dotychczas.
7. Poprzedni właściciele, delikatnie rzecz ujmując, nie ułatwiają procesu przejęcia klubu przez inwestora oraz nie przyczyniają się, delikatnie rzecz ujmując, do stworzenia wokół niego dobrego klimatu, bardzo przydatnego do skutecznej realizacji planów.
8. Cokolwiek się stanie w najbliższych dniach, w najlepiej pojętym interesie kibiców Wisły jest, aby mieli pełną świadomość, że zawdzięczają to środowisku, które Wisłę trzymało w garści przez ostatnie lata. Tylko wtedy, jako kibice, będziemy mogli realnie wspierać Klub.
9. Co do przyszłości Klubu w kontekście nowych inwestorów – pozostaję optymistą. Nawet jeśli Hartling dzisiaj zrobi mi z.....o

Z mojej strony temat się wyczerpuje. Proszę, abyście mnie nie ciągnęli już za język. Jeśli coś więcej będę mógł napisać – zrobię to. Hejtować, oczywiście, możecie mnie do woli – na zdrowie

PS. Zbymaka bym nie lekceważył, janekx jednak już jest celebrytą.

PS2. Z ostatniej chwili. Wiem, co powie Hartling. Oj, będzie wizg na tym forum…
Odpowiedz cytując
emjot
Senior Member

Stary 29.12.2018, 14:27
Karherop napisał(a):Wyświetl post
nie wierzę w tego "pecha" ani przypadek
to się "samo" nie dzieje
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 29.12.2018, 14:29
abcabc napisał(a):Wyświetl post
Coś mi się wydaje, że to co pisze "filipski", to nie tylko teoria. Sugeruje, że jakoś dotarły do niego szczegóły tego, co się wydarzyło.
Brzmi to wiarygodnie.

Ale ciekawe jest to, że ci sami, którzy pisali o gangu narkotykowym z TS, teraz nagle nie wierzą, w to co on teraz pisze.
Tak sobie roztropkują... No jak to możliwe, że Sarapata mogła na koniec popodpisywać umowy w imieniu Wisły dla swojej rodziny i znajomych (z Dukatem płacili sobie 700 tys. zł)?
Dziwią się, jak to możliwe, że teraz pracownicy zachowują się dziwnie wobec nowych właścicieli, chociaż niedawno płakali, że Sarapata zatrudnia morderców w klubie. Niedawno mówiono o znalezieniu przez policję w hali Wisły skradzionych przedmiotów, papierosów z przemytu, a nawet narkotyków.

No chyba skleroza. Kurza pamięć

Ja po prostu jestem zszokowany mitomanią niektórych. Wymysły, że to wałek w stylu Meresińskiego, albo że wręcz Ly to podstawiony człowiek takich tępych ciołków jak Misiek i jego szefowie. To jest coś tak absurdalnego, że trzeba być naprawdę "zdolnym", żeby z czymś takim wyskoczyć.

Geniusze obrońcy sarapacizny chwalą się, że niby "obronili" Wisłę przed inwestorami od firmy Stechert. Obronili dla gangu, który Wisłę zadłużył na śmierć. A twierdzą, że dowodem na sukces jest bankructwo Stecherta.
Stechert to była firma-front (czy krzak) kupiona przez kogoś z dużymi pieniędzmi, do operacji kupna Wisły. To było tylko narzędzie, a nie inwestor.
Ci ludzie musieli zapłacić 40 mln zł. od razu. Ci ludzie pieniądze musieli mieć. Czy
czyste czy nie, to nie ma znaczenia (jak Legia prosperuje?)
Stecherta odrzucili po tym, jak kupno Wisły nie wypaliło, bo już nie był do niczego potrzebny.
Jak głupim trzeba być, żeby opowiadać kretynizmy o bankructwie Stecherta jako dowodzie na słuszność sarapacizny?

Meresiński to kompromitacja, za którą odpowiada Telefonika i Cupiał (o ironio teraz Telefonika wydaje komunikat: "musimy dbać o własną wiarygodność" )
Za niego odpowiadałą grupa mafijna, to nie był jednostkowy cwaniaczek. Tylko idiota by w to uwierzył. Pieniędzy nie miał, a od razu ukradł z kasy pół miliona. Ale tutaj akurat "Zielak" i "Misiek" gościa przekonali do spłynięcia (to jest plus).
Najprawdopodobniej to Wawro z ludźmi Telefoniki próbowali zrobić biznes na terenach TS.
To Telefonika i Cupiał zrobili z Wisły pośmiewisko. Większego wieśniaczka trudno było znaleźć.

No a o mafii w Krakowie...
Ciekawe, że kiedy Sarapata i niektórzy w TS się pokłócili, to ta wyciągnęła kartę z rękawa i w wywiadzie powiedziała coś takiego:

No nie dziwne?

W komentarzach też ostatnio czytałem, że Kwiecień jest blisko z "Zielakiem" (cytat: "Kwiecień był zafascynowany zielakiem i był w niego wpatrzony jak w Boga."). Nie wiem, czy to prawda, ale pasowałoby.
Nie rób z siebie jeszcze większego błazna,... bo byłeś pierwszym, który łyknął w te brednie o nowym właścicielu i przelewie, krytykując tych, którzy w te brednie nie wierzyli od samego początku... To było trzeźwe spojrzenie na to co w klubie się działo, a ty ganiłeś tych kibiców, że robią zły PR wokół klubu i przez to inwestorzy mogą się wycofać błazen nad błazny - podobnie jak z ułożoną stopą Videmonta i co teraz chcesz odwrotnie śpiewać że jednak to wałek>?>?
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 29.12.2018 o godz. 14:33.

Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Stary 29.12.2018, 14:32
@filipski: w sumie nie napisałeś nic.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
filipski
Member

Od: 06.2010

Stary 29.12.2018, 14:36
Coglin napisał(a):Wyświetl post
Dobrze, że już po świętach, przynajmniej Ci ich nie zepsułem.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 29.12.2018, 14:37
W sumie to napisał, że nowi właściciele są zdecydowani na przejęcie Wisły, a TS (stary zarząd) chce zjeść ciastko i mieć ciastko.
Czyli sprzedać Wisłę i zachować wszystko, co do tej pory sprawiało, że Wisła była świetnym słupem dla machlojek (łagodnie powiedziane).

Nowi właściciele mieliby wg TS ładować pieniądze w utrzymanie słupa w E-klasie, a dotychczasowe układy trwałyby nadal i jeszcze lepiej się miały.

Dobrze myślę?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
emjot
Senior Member

Stary 29.12.2018, 14:37
są dwa wyjścia: czytając między wierszami można sporo zrozumieć
albo .... to wał
Jurowicz-Talik-Lechowicz-Szumilas-Kaczor-J.Krupa-Brzycki-Legutko-J.Wapiennik-W. Stopa-Michel-Sawicki-S.Wójcik-Świder-Snopkowski-Adamek
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 29.12.2018, 14:39
FraMat napisał(a):Wyświetl post
…. utrzymanie słupa w E-klasie, (...)

Dobrze myślę?

To mi się nie klei. IV liga na restrukturyzacje lepsza.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów