The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 34 24,29%
osłabi 84 60,00%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 15,71%
Głosujących: 140. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 08.01.2014, 14:29
Cupiał dał zielone swiało... taaaaak.

To tak jakby ktoś dał tobie 4 tys złotych i powiedział: "Kup mi za to jakiegoś maybacha. Może być trochę używany, Ja wierzę, że jako magik z PSV zainwestujesz te pieniądze lepiej niż inni przed tobą, w sposób który w przyszłości da odpowiednie zwroty. Bo ja tego maybacha mam zamiar sprzedać potem, a w międzyczasie pojeździć nim wieczorami po Promenade des Anglais w Nicei i nałapać na niego trochę panienek".
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Rob_Zombie
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 08.01.2014, 14:40
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Cupiał dał zielone swiało... taaaaak.

To tak jakby ktoś dał tobie 4 tys złotych i powiedział: "Kup mi za to jakiegoś maybacha. Może być trochę używany, Ja wierzę, że jako magik z PSV zainwestujesz te pieniądze lepiej niż inni przed tobą, w sposób który w przyszłości da odpowiednie zwroty. Bo ja tego maybacha mam zamiar sprzedać potem, a w międzyczasie pojeździć nim wieczorami po Promenade des Anglais w Nicei i nałapać na niego trochę panienek".
Nie, to było tak: "Kup mi 40 letniego poldka, do którego będę musiał dopłacać przez lata a który będzie ledwo jeździł. I którego nigdy już nikomu nie odsprzedam." Każdy w PL był, jest i będzie ograniczony finansami.
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)"
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 08.01.2014, 14:52
Rob_Zombie napisał(a):Wyświetl post
Oj gościu, gościu... Równie dobrze mogę napisać że lubisz chłopców, miałeś dziadka w wermachcie czy jeszcze coś innego z sufitu... Pisałem o Stanie i jego beznadziejnej polityce a ty mi wyjeżdżasz z czymś zupełnie innym i wciskasz jako moje zdanie. Rozumiem, jesteś wielkim fanem holenderskiego magika i w jego obronie jesteś w stanie napisać wszystko, ale przyhamuj troszkę. Bo głowa pęka od twoich dyrdymałów.

"Plan był Cupiała , tak ciężko to zrozumieć.., więc do niego miej pretensje.."
Cupiał to może i dał zielone światło na transfery, ale nie wmówisz ani mnie, ani nikomu innemu że to Cupiał osobiście obserwował, selekcjonował i zatwierdzał piłkarzy do kupienia. Od tego zatrudnił Valcxa i to on w 100% odpowiada za ruchy transferowe.

"Człowieku zrozum sprzedawano za miliony , a kupowano za setki tysięcy.. "
Wyprzedał ostatnich graczy na których dało się zarobić (nie ściągniętych przez siebie) i ściągnął w ich miejsce bardzo drogich graczy za których nijak zarobić się nie da. Gdzie tu zasługi? Taki jest dobry bo sprzedał Brożka a w jego miejsce wcisnął nam Genkova zarabiającego 400tys ojro rocznie? Czy tu jesteś poważny? Jeszcze raz zapytam - gdzie są pieniądze za transfery Lameya, Jaliensa, Genkova, Ilieva, Pareiki, Branko czy Boukhariego? Nigdzie, bo polityka Stana była skrajnie nieodpowiedzialna, bez żadnego patrzenia w przyszłość.

Tylko Meliksona i Pareikę można uznać za dobre transfery, reszta to siermięga i drewno opłacane gigantycznymi wieloletnimi kontraktami. Choćbyś nie wiem jak się produkował to nie uznam Genkova za dobrego napastnika a już na pewno nie wartego swojego gigantycznego kontraktu. I nie pisz głupot "że przyszli za darmo więc kij z nimi" bo kontrakty obciążające budżet klubu były na tyle potężne że do dziś nie możemy się wygrzebać z problemów fifansowych. I nie uznaję też argumentu o mistrzostwie, bo przed nim to mistrzostwo zdobyło z Wisłą zdobyło wielu innych, po nim natomiast należy się modlić żeby ktokolwiek kiedykolwiek to uczynił. Zostawił po sobie zgliszcza, drużynę emerytów na wysokich kontraktach, bez możliwości zarobienia na kimkolwiek (z wyjątkiem Meliksona).

Cupiał dał zielone światło, ale z pewnością nie na wypie**olenie w kosmos gigantycznej kasy. Raczej wierzył że magik z PSV zainwestuje te pieniądze lepiej niż inni przed nim, w sposób który w przyszłości da odpowiednie zwroty. Stało się diametralnie inaczej i dzięki Valckxowi dzisiaj liżemy stopy Smudzie że z kupy g**wna które zastał był w stanie zrobić zespół na 3. miejsce w tabeli.
Przeczytałeś chociaż raz ten wywiad z Valckxem?

Było jasno powiedziane, celem jest liga mistrzów - natychmiast. Twoim zdaniem jak można osiągnąć LM w ciągu roku dla drużyny, która sportowo po prostu na nią nie zasługuje? Dam Ci dwie opcje:

a) Kupić przynajmniej 4 zawodników o wartości 3 mln euro i liczyć, że odpalą od razu
b) Kupić piłkarskich emerytów lub też zawodników tańszych i liczyć, że jeszcze będzie chciało im się walczyć o LM

Ciekawe, którą opcje wybrał Cupiał...

Tak więc z całym szacunkiem ale nie ......., bo to jak chciano osiągnąć LM to była ostra jazda bez trzymanki. Dziwisz się, że nie dbano o przyszłość? Trudno mówić o przyszłości skoro właściciel wymaga czegoś natychmiast. Tak się srasz, że zawodnicy mieli wysokie kontrakty. Ale ktoś to chyba musiał klepnąć? I na pewno nie był to Valckx. On wybrał piłkarzy (lepszych lub gorszych tego nie neguje) ale od wyboru do transferu w Wiśle jest baaaaardzo daleka droga.

I skończmy w końcu mówić o jakimś zadłużeniu Wisły. Cupiał zakręcił kurek z pieniędzmi i tyle.
Odpowiedz cytując
Rob_Zombie
Senior Member

Stary 08.01.2014, 15:07
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Ale ktoś to chyba musiał klepnąć? I na pewno nie był to Valckx. On wybrał piłkarzy (lepszych lub gorszych tego nie neguje) ale od wyboru do transferu w Wiśle jest baaaaardzo daleka droga.
Sugerujesz że Cupiał robi u nas też jako scout?

I skończmy w końcu mówić o jakimś zadłużeniu Wisły. Cupiał zakręcił kurek z pieniędzmi i tyle.
Mnie brak słów na takie argumenty. Nie wiem jak to interpretować. "Cupiał zakręcił kurek z pieniędzmi"... co to znaczy? To znaczy że... przestał dokładać Bóg wie ile do kasy klubu? Czy to... źle? Dobry wujek ma płacić zawsze i wszędzie? "Taka jest kibiców wola, B Cupiał dorzucaj wszystko co masz do klubowego wora!"? Najłatwiej się wydaje cudze pieniądze...
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)"
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 08.01.2014, 15:36
Sugerujesz że Cupiał robi u nas też jako scout?
A umiesz w ogóle czytać? Nawet w zacytowanym zdaniu masz napisane, że Valckx wybrał piłkarzy. Nawet Ci napisałem, że lepszych lub gorszych. Ale chyba jeśli chodzi o sprawy finansowe, to nie dyrektor sportowy decydował o tym jakie pensje będzie pobierał dany piłkarz. Ktoś z zarządu się na to zgodził.

Mnie brak słów na takie argumenty. Nie wiem jak to interpretować. "Cupiał zakręcił kurek z pieniędzmi"... co to znaczy? To znaczy że... przestał dokładać Bóg wie ile do kasy klubu? Czy to... źle? Dobry wujek ma płacić zawsze i wszędzie? "Taka jest kibiców wola, B Cupiał dorzucaj wszystko co masz do klubowego wora!"? Najłatwiej się wydaje cudze pieniądze...
Ja .......e człowieku czy ja gdziekolwiek napisałem, że to źle? Tworzysz takie teorie spiskowe, że dramat.
Nie uważam, że to źle. Nie uważam, że to dobrze. Jego pieniądze jego sprawa. Jak dla mnie to może w ogóle przestać finansować klub i ja to zrozumiem.

Mam po prostu dość słuchania o tym, że ktoś zadłużył ten klub i nie ma teraz kasy na nic. Po prostu właściciel ograniczył fundusze przekazywane klubowi, przez co Wisła musi sobie radzić poniekąd sama. A, że w klubie nigdy nie przyjęto scenariusza, że Cupiał przestanie klub finansować to jest jak jest.

I po co tu komuś mydlić oczy, że jest inaczej?
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 08.01.2014, 15:51
Oj gościu, gościu... Równie dobrze mogę napisać że lubisz chłopców, miałeś dziadka w wermachcie czy jeszcze coś innego z sufitu... Pisałem o Stanie i jego beznadziejnej polityce a ty mi wyjeżdżasz z czymś zupełnie innym i wciskasz jako moje zdanie. Rozumiem, jesteś wielkim fanem holenderskiego magika i w jego obronie jesteś w stanie napisać wszystko, ale przyhamuj troszkę. Bo głowa pęka od twoich dyrdymałów.

"Plan był Cupiała , tak ciężko to zrozumieć.., więc do niego miej pretensje.."
Cupiał to może i dał zielone światło na transfery, ale nie wmówisz ani mnie, ani nikomu innemu że to Cupiał osobiście obserwował, selekcjonował i zatwierdzał piłkarzy do kupienia. Od tego zatrudnił Valcxa i to on w 100% odpowiada za ruchy transferowe.

"Człowieku zrozum sprzedawano za miliony , a kupowano za setki tysięcy.. "
Wyprzedał ostatnich graczy na których dało się zarobić (nie ściągniętych przez siebie) i ściągnął w ich miejsce bardzo drogich graczy za których nijak zarobić się nie da. Gdzie tu zasługi? Taki jest dobry bo sprzedał Brożka a w jego miejsce wcisnął nam Genkova zarabiającego 400tys ojro rocznie? Czy tu jesteś poważny? Jeszcze raz zapytam - gdzie są pieniądze za transfery Lameya, Jaliensa, Genkova, Ilieva, Pareiki, Branko czy Boukhariego? Nigdzie, bo polityka Stana była skrajnie nieodpowiedzialna, bez żadnego patrzenia w przyszłość.

Tylko Meliksona i Pareikę można uznać za dobre transfery, reszta to siermięga i drewno opłacane gigantycznymi wieloletnimi kontraktami. Choćbyś nie wiem jak się produkował to nie uznam Genkova za dobrego napastnika a już na pewno nie wartego swojego gigantycznego kontraktu. I nie pisz głupot "że przyszli za darmo więc kij z nimi" bo kontrakty obciążające budżet klubu były na tyle potężne że do dziś nie możemy się wygrzebać z problemów fifansowych. I nie uznaję też argumentu o mistrzostwie, bo przed nim to mistrzostwo zdobyło z Wisłą zdobyło wielu innych, po nim natomiast należy się modlić żeby ktokolwiek kiedykolwiek to uczynił. Zostawił po sobie zgliszcza, drużynę emerytów na wysokich kontraktach, bez możliwości zarobienia na kimkolwiek (z wyjątkiem Meliksona).

Cupiał dał zielone światło, ale z pewnością nie na wypie**olenie w kosmos gigantycznej kasy. Raczej wierzył że magik z PSV zainwestuje te pieniądze lepiej niż inni przed nim, w sposób który w przyszłości da odpowiednie zwroty. Stało się diametralnie inaczej i dzięki Valckxowi dzisiaj liżemy stopy Smudzie że z kupy g**wna które zastał był w stanie zrobić zespół na 3. miejsce w tabeli.
Jednak chrzanisz.. Oj gościu zamiast pisać od rzeczy, zacznij pisać do rzeczy.., a twoje kompleksy mało kogo tu obchodzą.., jak również to czy wolisz chłopców czy dziewczynki..

- Owszem, Cupiał osobiście zatwierdzał. „/To nie dziwne, że Bogusław Cupiał, który najlepiej zna się jednak na biznesie, wybierał zawodników do zatrudnienia? – S.Valcx: Nie on ich wybierał. Od tego był mój dział ze skautami i trenerami. Ale właściciel zawsze ma wpływ na klub. Jest szefem, więc decyduje. (..) Cupiał zgodził się na Meliksona, Jaliensa, Ilica, Pareikę i Jovanovicia. W kilku przypadkach powiedział "nie". To jego prawo./”

- Jeszcze raz, po pierwsze Stan potrafił ,dobrze sprzedać Brożków, a ich „kariera" na zachodzie pokazuje , jak dobrze ich sprzedał, bo gdyby kupcy wiedzieli jakie skarby sprowadzają,., no ale na szczęście nie wiedzieli.. .

- Po drugie sprowadził tylko 3 piłkarzy z innych klubów za których musieliśmy tym klubom zapłacić i na każdym można było zarobić, Melikson, Genkow, oraz ten trzeci,
który nadal gra u nas, wiec to można, to czas teraźniejszy, a nazywa się Jovanović. Dla przykładu Jovanović Valckxa kosztował tyle samo, co bramkarz Jovanić sprowadzony przez Kapkę.., to tak dla porównania.

- Nigdzie nie piszę że poza 3 wymienionymi pozostali byli darmo, owszem kosztowali, ale per salto , na siebie zarobili, MP i grą w kw. do LM i LE. Tylko z UEFA to było 4 mln. euro., wolisz Levadię i Karabach, masz prawo..,mamy demokrację.

- Piszesz że tylko Pareiko i Melikson to dobre transfery. Bramki Genkowa dały nam MP, jesienią Dudu Biton strzelał bramkę za bramką, ale Ty byłeś wówczas w śpiączce, prawda !?, czyli rozmowa jest bezcelowa ..

- To co było później to już Moskal, Probierz, Kulawik czyli PMSzkol. do nich miej pretensję. Jak również do Bednarza, za role dezintegrująca drużynę.

- Cały pomysł z drogą na skróty był Pana Cupiała, wiec jak po spektaklu, "autor ! autor ! .."

-Teraz zaś mamy 3 miejsce dzięki Smudzie, ale i Głowackiemu, Brożkowi i kilku innym piłkarzom którzy już byli MP, wiec nie nazywaj ich z łaski swojej k..ą i g..m.
Ostatnio edytowane przez milosz : 08.01.2014 o godz. 17:46.
Odpowiedz cytując
Rob_Zombie
Senior Member

Stary 08.01.2014, 16:07
A umiesz w ogóle czytać? Nawet w zacytowanym zdaniu masz napisane, że Valckx wybrał piłkarzy. Nawet Ci napisałem, że lepszych lub gorszych. Ale chyba jeśli chodzi o sprawy finansowe, to nie dyrektor sportowy decydował o tym jakie pensje będzie pobierał dany piłkarz. Ktoś z zarządu się na to zgodził.
Przyznam ci rację, literalnie napisałeś że to Stan ich wybrał, ale zasugerowałeś wprost że odpowiedzialność ciąży na tym co go zatwierdził (w domyśle Cupiał). I jak dla mnie to w sumie zabrzmiało dokładnie tak jak to co napisałem. Zgodzę się że na Cupiale jak najbardziej ciąży odpowiedzialność za obecną sytuację, bo to w końcu ON zawierzył holenderskiej szarlatanerii. Ale nie zgodzę się jednak z obciążaniem go szczegółowymi przypadkami tego co nas doprowadziło do obecnego stanu, czyt. Lamey, Genkov, Jaliens, itd. itp.
Cupiał jest winny bo dał nieco więcej zielonego światła niż innym. I (odnosząc się do innych) tak, w POLSKICH WARUNKACH to SĄ gigantyczne pieniądze. Dobrze wiecie że nie chodzi tylko o kwoty odstępnego, ale koszty utrzymania czy kasa za podpis.

Dobra, ja sobie daję spokój na pewien czas, bo zjawi się Wolfy i będzie mówił że jestem opętany psychozą Stana, wyliczał ile postów napisałem i ilu słów w nich użyłem.
Odpowiedz cytując
TRNKRN
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 08.01.2014, 17:00
Rob, może troszeczkę odskoczę od tematu -
Cytat:
Cupiał jest winny bo dał nieco więcej zielonego światła niż innym. I (odnosząc się do innych) tak, w POLSKICH WARUNKACH to SĄ gigantyczne pieniądze. Dobrze wiecie że nie chodzi tylko o kwoty odstępnego, ale koszty utrzymania czy kasa za podpis.
o jakich kwotach mówisz? Wiesz coś na ten temat? Masz dane finansowe, kontrakty? Perd***sz od rzeczy, broniąc swoich tez, które niestety są bzdurami. Dzisiaj Legia płaci większe stawki niż my wtedy, Legia ma największy budżet, a my się nigdy nawet do nich pod tym względem nie zbliżyliśmy (daj Boże, by Stan operował budżetem w wysokości 80-100 mln PLN). Stan zrobił co mógł - dostał minimalne środki na transfery gotówkowe, natomiast pościągał osoby, które miały w ręku własne kontrakty - cóż Lamey, Jaliens, Branco czy Boukhari to porażki, ale część z nich odpalono od razu. Cóż, co do Jaliensa trudno było się spodziewać, że były reprezentant Holandii nie wkomponuje się w drużynę. Genkow swoje kilkanaście bramek strzelił, a przestał grać, jak przestaliśmy mu płacić. Biton strzelał. Na Meliksonie nawet zarobiliśmy (co prawda grosze, ale zarobiliśmy). Co mógł zrobić Stan, jeśli blokowano mu pomysły transferów np Polaków? Odpowiedz sobie sam. I wyrwij się z tej mątni w którą wpadłeś. Prawda jest taka, że TF wraz z kryzysem OGRANICZYŁO FINANSOWANIE Wisły i stąd się wziął ten "mityczny" dług. Bo zamiast dostawać kilkunastu milionów jak do tej pory z TF dostajemy pewnie kilka. Innego wytłumaczenia nie ma. A że wybrało się Bednarza, żeby pieprzył swoje farmazony, to trudno się dziwić, że dziś nawet pies z kulawą nogą nie przyjdzie nas sponsorować. Bo przecież toniemy!
29 MAJA 2012 - MECZ UNIA - WISŁA - WBIJAĆ!!!
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 08.01.2014, 17:20
Widać, jak niektórzy sa mało poinformowani...kłopoty finansowe wzieły sie z kosmicznych kontraktow, ktore zostaly po Holendrach, z braku MP, bezwartosciowych grajkow(ktorych nasprowadzali holendrzy, a ktorych nie mozna bylo opchnac...a transfery z klubu stanowily wazna czesc funkcjonowania Wisły) i braku pucharów w kolejnym sezonie. O prowizjach jakie placili Holendrzy za podpisywanie kontraktow tez nie ma co mowic.
Odpowiedz cytując
SharksiK
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 08.01.2014, 17:29
Cupiał niech sobie kupi stróżówkę kolejową. Tam będzie pykał zielonym lub czerwonym światłem wedle uznania.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 08.01.2014, 17:29
Dobra, ja sobie daję spokój na pewien czas, bo zjawi się Wolfy i będzie mówił że jestem opętany psychozą Stana, wyliczał ile postów napisałem i ilu słów w nich użyłem.
Acha , no to wszystko jasne.

For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Widać, jak niektórzy sa mało poinformowani...kłopoty finansowe wzieły sie z kosmicznych kontraktow, ktore zostaly po Holendrach, z braku MP, bezwartosciowych grajkow(ktorych nasprowadzali holendrzy, a ktorych nie mozna bylo opchnac...a transfery z klubu stanowily wazna czesc funkcjonowania Wisły) i braku pucharów w kolejnym sezonie. O prowizjach jakie placili Holendrzy za podpisywanie kontraktow tez nie ma co mowic.
Następny zwolennik spiskowej teorii dziejów .. Te „kosmiczne kontrakty” to teraz płace na poziomie Piasta Gliwice
. http://www.wprzerwie.pl/Wpis,Sport,5...-warszawa.html Transfery to już były , obok Kirma za małe co nie co, gratis odeszli Wilk, Genkow, Małecki.. Zaś ci „bezwartościowi grajkowie" (od S.V.) to zdobyli MP i tylko od UEFA zarobili dla klubu 4 melony euro., ileż można, ciągnąć tą spiskową teorię o „złym obcym” ..
Mam po prostu dość słuchania o tym, że ktoś zadłużył ten klub i nie ma teraz kasy na nic. Po prostu właściciel ograniczył fundusze przekazywane klubowi, przez co Wisła musi sobie radzić poniekąd sama. A, że w klubie nigdy nie przyjęto scenariusza, że Cupiał przestanie klub finansować to jest jak jest.
Dokładnie mam to samo i stąd i ten mój post.
I po co tu komuś mydlić oczy, że jest inaczej?
A bo najlepiej jest zwalić na "obcego", no bo gdyby nie oni to bu u nas było eldorado, ale spoko Nasz panujący miłościwie prezio J. Bednarz już przecież zapowiedział "kłopoty bogactwa" , więc nic tylko czekać na mannę z nieba..

Ostatnio edytowane przez milosz : 08.01.2014 o godz. 19:18.
Odpowiedz cytując
huberix
Senior Member

Od: 02.2013

Stary 08.01.2014, 19:19
Długu nie narobili Holendrzy. Tak jak pisali już wyżej Cupiał chciał na już . Valcx chciał sprowadzic Polaków, zapewnić Wiśle przyszłość, bo obeznanie na rynku miał fantastyczne, ale kiedy Cupiał powiedział że już JUŻ JUŻ to Stan ściągnął piłkarzy za darmo prócz trójki , zawodników straszych, ale którzy swego czasu byli najlepsi co było widać że coś potrafią ale to nie te lata. Gdy udało się zdobyć mistrzostwo to był szturm na LM, a wiadomo że nie mogliby wtedy przyjść jakieś Rasiaki tylko kolejni starsi jak Lamey czy Illiev. Jedynie co było błędem którego nie mogę przeboleć to Cikos .. 300 tyś euro było szkoda na niego.. . Operacja LM sie nie udała i dupa..
Cupiał zamiast w tamtym momencie przelać kase bo była możliwość w zimie sprowadzić grajków i bić się o puchary to zakręcił kurek i wszystko poszło w p... Szkoda ze nie ma Valcxa bo jak mówiłem : Miał obeznanie na rynku, miał zajebiste kontakty i dzieki nim gdyby został sprowadził by już wtedy młodych i tanich którzy w przeciągu roku by błyśli. Wypożyczylibyśmy kogoś pokroju Bitona z bardzo dobrego klubu bo pewnie miałby w nim kolegów, a tak to złoży taka Wisła propozycję Wyp ( choć to mit) i ją wyśmieją, że co to za klub, takiego zawodnika do Polski ?! Pfff... Valcx zrobił dobrą robotę choć przyznam że tu i ówdzie przesadził.
Odpowiedz cytując
syryls
Senior Member

Od: 10.2011

Stary 08.01.2014, 20:15
Najgorszy błąd jaki popełnił Cupiał to usunięcie tej siatki skautów, bo Ci zawodnicy którzy zdobyli MP juniorów wyłapani zostali z okresu holendrów.

PS. Wisła i Legia rozmawiała też z Wasilewskim
.
Odpowiedz cytując
bonawentura
Senior Member

Stary 08.01.2014, 20:55
Twoje obeznanie jest za to tak wielkie, że zęby bolą. Cupiał chciał, to jest jak jest. Koniec, kropka. Mieliśmy naprawdę duży potencjał dzięki transferom Valcxa, ale tym z pierwszego okienka. Drugie okienko było łapanką - to było widać. Jedynym w miarę sensownym piłkarzem w drugim okienku był Nunez i co dziś wychodzi - Jovanovic, tylko jego trzeba było od początku stawiać w środku. De facto na samym początku był zapchajdziurą na prawej obronie. Wówczas mieliśmy na oku Olkowskiego. Aż mnie szlag trafiał, gdy go nie zatrudnili, bo wówczas przy takim a nie innym składzie naprawdę mocno byśmy stali, mielibyśmy równowagę, mieszankę doświadczenia z młodością. Valcx nie był zły - przecież to normalny człowiek. Jego celem było zarabianie na piłkarzach. Dla Wisły. Tych słów już nikt nie pamięta.
RAZEM WYPEŁNIJMY STADION PRZY REYMONTA !!! RAZEM BUDUJMY WIELKĄ WISŁĘ !!!
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 08.01.2014, 22:09
raindog napisał(a):Wyświetl post
Bednarz dla mnie też jest takim błędem. Popełniał on błędy kiedyś (i to błędy natury prawnej, z którą nie powinien mieć problemu), popełnia i dzisiaj.
Akurat Bednarz się jakoś broni. Udaje mu się trzymać w ryzach wydatki choć wychodzenie na prosta ślamazarnie mu idzie, rzekłbym nawet realizuje w tym kontekście wariant pesymistyczny. Nie jest jakimś fenomenalnym managerem ale jak na nasze warunki jest w klubie drugim pewnym punktem po Smudzie.

Najbardziej brakuje mi w klubie kogoś takiego jak Vaalckx. Kogoś kto potrafi za sensowne ale i konkretne pieniądze znaleźć zawodnika który zrobi różnicę.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
Dean
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 08.01.2014, 22:28
Stolar odchodzi na 100%, ale jeszcze nie wiadomo gdzie. Kto nie wierzy jego problem, tak niestety powiedział...

Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 08.01.2014, 22:48
Komu powiedział? Bardzo proszę o nagranie albo autoryzowany wywiad.

Bo sąsiad mi powiedział że spał kiedyś z księżniczką Monako - w sumie już nie wiem co jest bardziej wiarygodne
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 08.01.2014, 23:58
Panowie, po co kłócić się o przeszłość skoro teraźniejszość maluje się w bardzo szarych barwach i to jest powód do zmartwień. Mizeria transferowa, brak przedłużenia któregokolwiek z kontraktów do tego dochodzą głosy ze negocjacje idą bardzo opornie a na dodatek Boss wylądował na ławie oskarżonych i grozi mu spora kara co rzecz jasna w dużym stopniu odbije się na Wiśle. Nawet nie chcę wyobrażać sobie rundy wiosennej bez kilku piłkarzy (Bunoza, sarki, misiek) a w ich miejsca "wzmocnienia" w postaci Czekaja i Szewczyka... Bo na to wszystko wskazuje niestety...
Odpowiedz cytując
speedfashion
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 09.01.2014, 00:10
raindog napisał(a):Wyświetl post

Dla mnie sprawa jest jasna - Boss po kilku przegranych spotkaniach stwierdził, że nie dopłaci już złotówki do klubu i stąd ten cały problem finansowy.
[/url]
Ja to nawet dam sobie mały palec prawej rączki uciąć, że tak właśnie było.

Cupiał jest tutaj jakiś czas i chyba wiadomo, co to za rodzaj człowieka. Te mity o stopniowej odbudowie pozycji Wisły to takie bajeczki. Wystarczy spojrzeć na TFK (jak to wyglądało na przestrzeni lat). Może wielu się to nie spodoba, ale mieć nadzieję na te transfery, miliony i sponsora, to prawie jak wierzyć w to, że TFK budowana była uczciwą i systematyczną pracą (już nawet abstrahując od tych newsów o procesie).

Podobnie jest z wiarą w holenderskie zadłużenie. Ale to jest historia nad Smoka Wawelskiego. Jeden Holender naściągał szrotu, a mógł przecież zorganizować piłkarzy na europejskim poziomie. Palili się, żeby trenować w klitce pod stadionem i na boisku z psimi podarkami. Drugi gwiazdorzył - zdobył tylko mistrzostwo, co to jest. Jakby jakiś Stokowiec albo Hajto je zdobyli, toby była zabawa! No dobra, Holendrzy uciekli i narobili długów, to trzeba sprzątać.

Pan Bednarz obiecywał problem bogactwa, na razie mamy bogactwo problemów. Chciałbym, żeby poszedł do tego cygańskiego uwodziciela z Legii, i tam już sobie został. Niech ktoś otwarcie wypowie się w temacie Wisły, bo robi się coraz śmieszniej.

W żadną odbudowę nie wierzę. Jest stopniowe zwijanie dywanu. Ale nie martwcie się - na niższe ligi starczy stadion w Myślenicach.
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 09.01.2014, 01:14
milosz napisał(a):Wyświetl post
Acha , no to wszystko jasne.

Następny zwolennik spiskowej teorii dziejów .. Te „kosmiczne kontrakty” to teraz płace na poziomie Piasta Gliwice. http://www.wprzerwie.pl/Wpis,Sport,5...-warszawa.html Transfery to już były , obok Kirma za małe co nie co, gratis odeszli Wilk, Genkow, Małecki.. Zaś ci „bezwartościowi grajkowie" (od S.V.) to zdobyli MP i tylko od UEFA zarobili dla klubu 4 melony euro., ileż można, ciągnąć tą spiskową teorię o „złym obcym” ..
Co mnie interesuja place dzisiaj? Kosmiczne kontrakty + kosmiczne prowizje, to fakty. Zapoznaj sie z raportami finansowymi, ktore sa jawne, a wtedy bedziesz mial obraz, jak rzadzili Holendrzy(klub zanotowal strate mimo gry w grupie LE). Bezwartosciowi kopacze(nasprowadzani przez Valcxka) sie popisali w sezonach 2011/2012 i 2012/2013, kiedy kompromitowali sie w kazdych mozliwych rozgrywkach i kiedy zaden, nawet slaby klub europejski nie spojrzal w ich strone. Nie wspominam juz o kurczowym sie trzymaniu fantastycznych kontraktow do konca.

P.S - Dlaczego wszyscy dziennikarze w Holandii pukali sie po glowie, kiedy emeryt - Jaliens dostal u nas taki kontrakt(tam zarabial 1/3 - 1/4 tego i byl jednoczesnie po drugiej stronie rzeki)? Dajcie spokoj . Rozumiem zakłamywac rzeczywistosc i pałac miloscia do panow V. i M., ale bez przeinaczania faktow.

bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Twoje obeznanie jest za to tak wielkie, że zęby bolą. Cupiał chciał, to jest jak jest. Koniec, kropka. Mieliśmy naprawdę duży potencjał dzięki transferom Valcxa, ale tym z pierwszego okienka. Drugie okienko było łapanką - to było widać. Jedynym w miarę sensownym piłkarzem w drugim okienku był Nunez i co dziś wychodzi - Jovanovic, tylko jego trzeba było od początku stawiać w środku. De facto na samym początku był zapchajdziurą na prawej obronie. Wówczas mieliśmy na oku Olkowskiego. Aż mnie szlag trafiał, gdy go nie zatrudnili, bo wówczas przy takim a nie innym składzie naprawdę mocno byśmy stali, mielibyśmy równowagę, mieszankę doświadczenia z młodością. Valcx nie był zły - przecież to normalny człowiek. Jego celem było zarabianie na piłkarzach. Dla Wisły. Tych słów już nikt nie pamięta.
Za to ty masz wielkie pojecie . Teraz mi ładnie wymien kopaczy sprowadzonych przez pana holendra(mowie o wszystkich za jego kadencji, a nie do tych, do ktorych sie tylko przyznaje ), a takze kwoty za jakie ich sprzedalismy...bedziemy mieli czarno na bialym, czy to byli bezwartosciowi amatorzy czy moze perełki, o ktorych piszesz. Aha, dorzuc tez ich osiagniecia indywidualne(asysty, bramki, itd), a takze druzynowe(ile MP, ile PP, jakie miejsca w lidze). W porzadku ? Za takie pieniadze jakie mial Valckx mozna bylo znalezc dobrych(jak na nasze warunki) pilkarzy w kwiecie wieku, ktorym skonczyly lub konczyly sie kontrakty i na ktorych mozna bylo ewentualnie zarobic. Facet postawil na nieudacznikow, ktorzy gwarantowali tylko kompromitacje w lidze. I jeszcze dla ludzi, ktorzy maja bardzo krotka lub wybiorcza pamiec...awans do grupy LE dalo nam ogranie(w jakim stylu, to tez nie mowmy) amatorskiej druzyny bulgarskiej(o budzecie 3 mln euro, przyjmijmy optymistyczna wersje, chociaz Borek w czasie transmisji mowil o nizszej kwocie).
Ostatnio edytowane przez For_FuN_ : 09.01.2014 o godz. 01:40.
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 09.01.2014, 02:21
Do For_FuN_

Kosmiczne” to piszesz nonsensy.

- Płace u nas, dziś właśnie, na poziomie Piasta Gliwice, pokazują jedynie iż to nie one są podstawą problemów finansowych Wisły Kraków, bo dziś, że przypomnę, nadal na nic nas nie stać. (EDIT, sprostowanie, rzecz dotyczy ogólnej sumy z budżetu przeznaczonej na pensje - http://www.wprzerwie.pl/Wpis,Sport,5...-warszawa.html)

- Teza o „kosmicznych zarobkach” to bzdura na resorach. „ S. Valckx ; „Różnica między wysokością kontraktu dobrego i przeciętnego zawodnika wynosi 100, może 150 tys. euro za rok. Powiedzmy, że mieliśmy czterech drogich zawodników, więc to daje około pół miliona euro więcej. To nie są miliony, tylko kilkaset tysięcy euro”W Legii dziś piłkarze zarabiają też nieźle i nikt o katastrofie nie wspomina, a kadrę maja szeroką.., zarobki to nie dodatkowe dziesiątki milionów euro tylko po kilka set tysięcy. Wisła zarobiła tylko w pucharach 4 mln, tylko z transferów było ok. 6- 7 mln euro, raporty zaś nie pokazują ze 100% pewnością, jaki procent przychodów został w budżecie Wisły, a jaki znalazł się w TF na poczet długu. Podstawowe pytanie , np. ..co stało się z gotówką za transfery..(Marcelo i reszta..) .S Valckx : „Zarobiliśmy wiele pieniędzy: ze sprzedaży zawodników, z praw telewizyjnych, marketingu, biletów, eliminacji do Ligi Mistrzów i fazy grupowej Ligi Europejskiej. W ostatnich latach Wisła zawsze była na minusie i właściciel musiał ją wspierać finansowo. Za to my zarobiliśmy zdecydowanie więcej, niż wydawano na pensje zawodników.”

- Jak piszesz o bezwartościowych graczach, a oni zdobyli MP awansowali po 9 latach czekania od razu poprzedniego, do wiosennej części rozgrywek pucharowych, to sam się wykluczasz z rozmowy..

- co do kurczowego trzymania się kontraktów, to akurat niektórzy z części zrezygnowali, choć absolutnie nie musieli, np. właśnie Valckx „Na zakończenie współpracy dałem klubowi wielki prezent - zrezygnowałem z kilkumiesięcznej pensji.”

- Co do Jaliensa, to jak sobie wyobrażasz zatrudnienie w polskiej lidze kogoś z takim CV, bez wyższego kontraktu nie jest to możliwe..Zaś jeśli ktoś się pukał w głowę w Holandii to tylko aby pokazać iż bez sensu jest grać gdzieś na końcu świata piłkarskiego, czyli ..u nas, niestety, albo w innej ..Australii.

- Ile razy trzeba powtarzać zwolennikom spiskowej teorii dziejów, że S.V. sprowadził tylko 3 piłkarzy z innych klubów, za których Wisła tym klubom zapłaciła i tylko z pośród nich, każdego mogła sprzedać z zyskiem (Melikson, Genkow, Jovanović), że reszta która też kosztował, to byli piłkarze z dalszych miejsc listy Valckxa i byli albo wypożyczeni jak Biton, albo z kartą w ręku jak Iliew, bo taka była polityka bossa, polityka wejścia do LM, kuchennymi drzwiami, samymi oszczędnościami, na piłkarzach niechcianych gdzie indziej i skończyła się tak jak można było przewidzieć, tyle że autor to B.C., nikt inny.

- Taaak, masz racje MP 2011 to kompromitacja Wisły, kompromitacja to wygrana z ćwierćfinalistą LM 1-0 w Krakowie, to wyeliminowanie Fullham z LE, same kompromitacje, no bo przecież wcześniej to mieliśmy sukcesy, rok wstecz odpadliśmy po pasjonującym spotkaniu z piłkarską potęgą z Karabachu, a rok wcześniej ze słynną ekipą o nazwie Levadia..

speedfashion napisał(a):Wyświetl post
Pan Bednarz obiecywał problem bogactwa, na razie mamy bogactwo problemów. .
Dobre, dobre, szkoda że prawdziwe.

Cytuje to już drugi raz, ale co robić, temat wraca jak bumerang, a przyczyna mojego postu jest ciągle ta sama, precyzyjnie w powyższym cytacie opisana.
Ostatnio edytowane przez milosz : 09.01.2014 o godz. 09:30.
Odpowiedz cytując
SharksiK
Senior Member

Stary 09.01.2014, 05:55
Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Akurat Bednarz się jakoś broni. Udaje mu się trzymać w ryzach wydatki choć wychodzenie na prosta ślamazarnie mu idzie, rzekłbym nawet realizuje w tym kontekście wariant pesymistyczny. Nie jest jakimś fenomenalnym managerem ale jak na nasze warunki jest w klubie drugim pewnym punktem po Smudzie.
akiego jak Vaalckx. Kogoś kto potrafi za sensowne ale i konkretne pieniądze znaleźć zawodnika który zr
Najbardziej brakuje mi w klubie kogoś tobi różnicę.
Jakie wydatki?

Po Holendrach było sprzątanie a po Bednarzu będzie podnoszenie się z kolan.

Polityka cięć i zaciskania pasa miała by tylko sens jeśli udało by się generować zyski na poziomie lat poprzednich. W obecnej sytuacji dojdziemy do poziomu w którym nawet kontrakty dla Haitańczyków będą kominami płacowymi.
Odpowiedz cytując
Luu...
Senior Member

Od: 10.2005

Stary 09.01.2014, 06:54
Do For_FuN_

- Płace u nas, dziś właśnie, na poziomie Piasta Gliwice, pokazują jedynie iż to nie one są podstawą problemów finansowych Wisły Kraków, bo dziś, że przypomnę, nadal na nic nas nie stać.
jak już kolega jest tak poinformowany to poproszę o miesięczny bilans wydatków.
"A ja myślałem, że to śmieci,
Że to gówno z nieba leci..."
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 09.01.2014, 07:14
O ja też chętnie poczytam bo odnoszę wrażenie że kolega "m" wie więcej od Bednarza
Odpowiedz cytując
cfa
Senior Member

Od: 08.2009

Stary 09.01.2014, 07:26
Co mnie interesuja place dzisiaj? Kosmiczne kontrakty + kosmiczne prowizje, to fakty. Zapoznaj sie z raportami finansowymi, ktore sa jawne, a wtedy bedziesz mial obraz, jak rzadzili Holendrzy(klub zanotowal strate mimo gry w grupie LE). Bezwartosciowi kopacze(nasprowadzani przez Valcxka) sie popisali w sezonach 2011/2012 i 2012/2013, kiedy kompromitowali sie w kazdych mozliwych rozgrywkach i kiedy zaden, nawet slaby klub europejski nie spojrzal w ich strone. Nie wspominam juz o kurczowym sie trzymaniu fantastycznych kontraktow do konca.

P.S - Dlaczego wszyscy dziennikarze w Holandii pukali sie po glowie, kiedy emeryt - Jaliens dostal u nas taki kontrakt(tam zarabial 1/3 - 1/4 tego i byl jednoczesnie po drugiej stronie rzeki)? Dajcie spokoj . Rozumiem zakłamywac rzeczywistosc i pałac miloscia do panow V. i M., ale bez przeinaczania faktow.

Za to ty masz wielkie pojecie . Teraz mi ładnie wymien kopaczy sprowadzonych przez pana holendra(mowie o wszystkich za jego kadencji, a nie do tych, do ktorych sie tylko przyznaje ), a takze kwoty za jakie ich sprzedalismy...bedziemy mieli czarno na bialym, czy to byli bezwartosciowi amatorzy czy moze perełki, o ktorych piszesz. Aha, dorzuc tez ich osiagniecia indywidualne(asysty, bramki, itd), a takze druzynowe(ile MP, ile PP, jakie miejsca w lidze). W porzadku ? Za takie pieniadze jakie mial Valckx mozna bylo znalezc dobrych(jak na nasze warunki) pilkarzy w kwiecie wieku, ktorym skonczyly lub konczyly sie kontrakty i na ktorych mozna bylo ewentualnie zarobic. Facet postawil na nieudacznikow, ktorzy gwarantowali tylko kompromitacje w lidze. I jeszcze dla ludzi, ktorzy maja bardzo krotka lub wybiorcza pamiec...awans do grupy LE dalo nam ogranie(w jakim stylu, to tez nie mowmy) amatorskiej druzyny bulgarskiej(o budzecie 3 mln euro, przyjmijmy optymistyczna wersje, chociaz Borek w czasie transmisji mowil o nizszej kwocie).
Nie wiem chyba siedziałeś w głowie Stana, albo dzieliłeś z nim biuro albo nie wiem co. W wywiadach holender zawsze wspominał, że miał zawodników za których trzeba było zapłacic i to była najlepsza opcja bo byli młodzi. Nazwiska które przewijały się w mediach były może droższe w zakupie ale tańsze w utrzymaniu i nawet gdyby trzeba by było zapłacic za te transfery - na co de facto Stan był przygotowany to niestety Cupiał blokował, bo chciał zawodników za darmo, z wysoką prowizją za podpisanie i dużymi kontraktami ale też z roczników które są dobre dla win, nie dla perspektywicznych piłkarzy.
To jest jedna rzecz, inna rzecz jest taka, że kiedy przychodzili holendrzy to zyski ze sprzedaży zawodników były chyba rekordowe dla Wisły, odeszli: Marcelo, Głowacki, Brożki i jak wiesz nie poszli za czapkę gruszek.
Tak jak ktoś wspomniał proszę podaj jawne sprawozdanie uwzględniające spłatę zadłużenia Wisły wobec TFK
dla tamtego okresu.
Co do Bednarza, owszem udało mu się uszczuplic wydatki związane z kontraktami ale jednak jego metody motywacyjne to jakaś zupełnie inna bajka, ba inny świat. Świat który musi byc bardzo odległy od naszego, bo jak się czyta/słyszy wypowiedzi typu "marzy mi się, żeby odeszło trzech piłkarzy" to ja nie wiem co mam myślec. W jego głowie pewnie kłębi się myśl "no to wszystkich zmotywowałem, pewnie sprzedaż biletów teraz wzrośnie o 500%, a zawodnicy żywi z murawy schodzic nie będą chcieli".
Jeszcze zobaczymy jak będzie wyglądało wszystko z nowej rundzie, gdy już z kosztów zejdzie wynajem stadionu w kwocie dotychczasowej, chociaż z drugiej strony jakby Bednarzowi zależało to by chyba jednak troszkę spróbował wejśc w dupkę komu trzeba i wyżydziic kase na transfer młodego chorwata i na kontrakty dla przynajmniej dwóch zawodników z kartą w ręku.
[FONT=Times New Roman]
Czy pamiętasz pierwszy w życiu mecz i po każdej bramce szał?
Kibicow śmiech, wiernych drużynie swej i na plecach pałki ślad.
[/FONT]
naoway.deviantart.com
Odpowiedz cytując
milosz
Senior Member

Stary 09.01.2014, 07:52
Luu... napisał(a):Wyświetl post
jak już kolega jest tak poinformowany to poproszę o miesięczny bilans wydatków.
Kocur napisał(a):Wyświetl post
O ja też chętnie poczytam bo odnoszę wrażenie że kolega "m" wie więcej od Bednarza
Roczny bilans wydatków na pensje w 2013 r.
http://www.wprzerwie.pl/Wpis,Sport,5...-warszawa.html Zawsze można kwestionować te dane.. Jeśli ktoś ma inne, chętnie je przeczytam i skoryguję pogląd w sprawie. Powyższym zestawieniem sam byłem zaskoczony, gdy z jego treścią się zapoznałem. Tyle że jest temat do nibylandii..

Wracając do tematu głównego, w polityce transferowej były jednak jakieś zapowiedzi, wpierw o 3 /4 wzmocnieniach, ostatnio o 2 /3, ze strony trenera, Prezes zapowiadał wpierw kłopoty bogactwa, następnie zmienił pogląd o 180 %, iż wzmocnień nie będzie o ile kadra będzie utrzymana bez zmian. Odszedł Małecki i bez względu na stosunek do jego osoby i ocenę jego formy sportowej jest to ubytek kadrowy, stąd pytanie o zastępstwo jest uzasadnione..

Ja cudów nie oczekuję, tylko jednej rzeczy, spójności słów i czynów, okienko transferowe się dopiero zaczęło.., spokojnie wiec czekam na korekty kadrowe, które nie tylko będą nas osłabiać.
Mamy 4 piłkarzy z wyższymi od innych kontraktami, Bunoza, Chavez, Jovanović, Garguła. Mamy kłopot z nowymi umowami, liderzy drużyny to dziś Głowacki, Paweł Brożek, ale też Miśkiewicz, a z tym ostatnim może być różnie odnośnie nowego kontraktu.. , jest kwestia Stolarskiego.
Rozumiem mechanizm krótkiej kołdry, ale .., nikt chyba tu nie chce aby wyniki całkiem dobrej rundy jesiennej zostały zmarnowane..

Generalnie, wchodzę na to forum z przekonaniem iż jest tu dyskurs o naszej przyszłości, a tu ciągle jak pijany do ściany wracamy do 2011 roku, ileż można .., zrobiłem sobie swego czasu przerwę od tego forum i co , ano jest bez zmian, jakby czas stanął w miejscu..
Ten sam folklor, dokładnie te same osoby toczą dokładnie ten sam spór o ..przeszłość, ileż można mydlić ludziom oczy..
III raz to cytuje, ufam iż nie będę musiał po raz IV..

Mnie np. interesuje to czy jeśli Wisła nie przedłuży kontraktu z Miśkiewiczem, to kto będzie naszym pierwszym bramkarzem.. Rozmawiajmy o przyszłości, a jak nie ma żadnych danych, to cisza będzie tu dużo lepsza niż tysięczny raz bicie piany, o 2011 roku..

W tym linku jest Ile wydają rocznie na pensje kluby ekstraklasy: http://www.wprzerwie.pl/Wpis,Sport,5...-warszawa.html u nas w 2013 poziom Piasta Gliwice. Per salto poziom Piasta Gliwice, ale szczegółów oczywiście nikt z nas nie zna.
Kocur napisał(a):Wyświetl post
Jestem ciekawy tych pensji, które są najbardziej strzeżoną tajemnicą każdej prywatnej firmy
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła , też jestem ciekaw szczegółowego rozliczenia, kto, ile, jak, za co... tyle że dla mnie istotniejszy jest ogólny bilans, ogólna wartość pensji, a ta pokazuje iż może zbilansujemy budżet i może będziemy samowystarczalni, ale na jakim poziomie..
Ostatnio edytowane przez milosz : 09.01.2014 o godz. 10:50.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 09.01.2014, 08:47
Jeśli ktoś ma inne, chętnie je przeczytam i skoryguję pogląd w sprawie.
W tym linku nie ma nic na temat:

- Płace u nas, dziś właśnie, na poziomie Piasta Gliwice, pokazują jedynie iż to nie one są podstawą problemów finansowych Wisły Kraków

Jestem ciekawy tych pensji, które są najbardziej strzeżoną tajemnicą każdej prywatnej firmy
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 09.01.2014, 10:11
SharksiK napisał(a):Wyświetl post
Jakie wydatki?

Po Holendrach było sprzątanie a po Bednarzu będzie podnoszenie się z kolan.

Polityka cięć i zaciskania pasa miała by tylko sens jeśli udało by się generować zyski na poziomie lat poprzednich. W obecnej sytuacji dojdziemy do poziomu w którym nawet kontrakty dla Haitańczyków będą kominami płacowymi.
Te wydatki to 'zobowiązania'. Jak wiesz Maaskant nadal chce od nas kasy, więc 'sprzątanie po Holendrach' nie dobiegło jeszcze końca. Polityka Cięć i zaciskania pasa jest niezbędna by uniknąć utraty płynności. Czy będzie skuteczna to inna sprawa.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
duch1989
Member

Od: 05.2009

Stary 09.01.2014, 10:46
Dostaliśmy 100tys zł za wyszkolenie sprzedanego wczoraj Mączyńskiego. Za Stolarskiego jeśli odejdzie, Legia musi zapłacić 210 tys euro + ewentualnie kasa za sprzedaż pół roku przed końćem kontraktu.

Jeśli nawet wtedy nie zakontraktujemy Klaricia to znaczy że jest naprawde źle. Każdy myślał o tym żeby przyszedł choć jeden nowy gracz a wygląda na to że jeśli nie odejdzie od nas nikt więcej niż Małecki to będzie można to uznać za sukces. Do tej pory za Małego wrócił Szewczyk, jeśli odejdzie Stolarski lub Bunoza to dziury będziemy łatać najpewniej Urygą, Czekajem itd. Sądze że na wiosne jakieś szanse dostanie pewnie Kamiński, Kościelniak czy Kuczak bo w to że kontuzje znów nas ominą nie bardzi jestem w stanie uwierzyć.
Odpowiedz cytując
SharksiK
Senior Member

Stary 09.01.2014, 11:19
Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Te wydatki to 'zobowiązania'. Jak wiesz Maaskant nadal chce od nas kasy, więc 'sprzątanie po Holendrach' nie dobiegło jeszcze końca. Polityka Cięć i zaciskania pasa jest niezbędna by uniknąć utraty płynności. Czy będzie skuteczna to inna sprawa.
Maleckiego tez Holendrzy z Turcji sciagali i tez 200 tys mu leca...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów