The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
lukaszsz86
Senior Member

Od: 07.2010

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 15.11.2019, 01:04
Zobaczcie jak to jest... dużej części kibiców jest przykro że odchodzi trener który przegrał z drużyną 8 meczów z rzędu. Czegoś takiego nie ma chyba w żadnym innym klubie.
Odpowiedz cytując
ramzes190
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 15.11.2019, 01:15
Taaa, wszystko pięknie. legendy, symbole, żywe pomniki - Stolarczyk, Jop, Brożek czy Wasyl.
Dla mnie jedyną legendą jest Kuba. Stolarczyk? Szacun dla niego za zmotywowanie i utrzymanie w kupie drużyny, ale roboty trenerskiej tu nie zrobił żadnej. Jeśli chce odejść z twarzą to powinien się zrzec przynajmniej części kasy.
Z krytyką się jednak wstrzymajmy, bo może ma coś dogadanego i deal się zmieni niedługo.
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 15.11.2019, 08:30
ramzes190 napisał(a):Wyświetl post
Taaa, wszystko pięknie. legendy, symbole, żywe pomniki - Stolarczyk, Jop, Brożek czy Wasyl.
Dla mnie jedyną legendą jest Kuba. Stolarczyk? Szacun dla niego za zmotywowanie i utrzymanie w kupie drużyny, ale roboty trenerskiej tu nie zrobił żadnej. Jeśli chce odejść z twarzą to powinien się zrzec przynajmniej części kasy.
Z krytyką się jednak wstrzymajmy, bo może ma coś dogadanego i deal się zmieni niedługo.
Gdyby chciał odejść z twarzą to po meczu Warszawie powinien iść i przyznać się, że zajebał, nie potrafi ogarnąc drużyny, nie wie co ma robić dalej i chce odejść... Dla mnie te dwa ostatnie mecze to już było za dużo jak na niego.
Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 15.11.2019, 09:20
ramzes190 napisał(a):Wyświetl post
Brożek ma szansę przegonić Kmiecika i zostać najlepszym strzelcem w historii klubu. Jeżeli ktoś z takim dorobkiem ci nie pasuje to ja nie mam pytań. Stolar, Jop czy Wasyl tutaj zgoda.
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 15.11.2019, 10:07
luke1906 napisał(a):Wyświetl post
Brożek ma szansę przegonić Kmiecika i zostać najlepszym strzelcem w historii klubu. Jeżeli ktoś z takim dorobkiem ci nie pasuje to ja nie mam pytań. Stolar, Jop czy Wasyl tutaj zgoda.
Brożek jest nie tylko legendą Wisły, ale i Ekstraklasy jako jeden z najlepszych strzelców w jej historii. To akurat fakt, czy się komuś to podoba czy nie. We wszystkich rankingach i podsumowaniach Brożek będzie się pojawiał jako postać historyczna jak długo ta liga będzie istnieć.

Co do Stolarczyka, Jopa i Sobolewskiego, to byli bardzo zasłużeni zawodnicy ale za to co zrobili w poprzednim sezonie też są raczej legendami klubu. W sumie Ekstraklasy też, historia ratowania Wisły to chyba jedyna z tej ligii której ekranizacja nie wyglądałaby jak patostream.

Wasilewski żadną legendą nie jest, ale w poprzednim sezonie bardzo dużo do klubu zrobił, na boisku i poza nim.

Duży szacunek się tym ludziom po prostu należy.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 15.11.2019, 10:24
raindog - ja nie będę komentował Twoich domysłów ani urojeń, zwłaszcza nt. Carillo. Za Carillo nie grali Lis, Koral, Kostal, Kort, Wojtkowski, Pietrzak, Basha i Ondrasek grali mało co przez kontuzje, a Brożka zwyczajnie pożegnał. Teoria spiskowa jak większość innych, rozłazi się przy bliższej analizie kto i jak grał.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 15.11.2019 o godz. 10:26.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 16.11.2019, 11:51
Czas działa na korzyść Carrillo. Za pięć lat nikt nie będzie pamiętał zmian w składzie i zawirowań w klubie, kiedy drużynę prowadził Stolarczyk. Wszyscy będą pamiętali świetną rękę trenera Carrillo!

A dla mnie ta ręka ma twarz Mitrovica!
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
guardian_angel
Member

Od: 05.2010

Stary 16.11.2019, 12:57
Wszyscy co tęsknią za Carillo niech popatrza jak Mitrovic gra w Fulham a jak u nas to wyglądało. Nie potrafil chlop wyciagnac z piłkarzy co najlepsze.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 16.11.2019, 13:37
Pomylić Aleksandara Mitrovicia - znanego napastnika z Serbii, byłego gracza Anderlechtu oraz Newcastle z donosicielem i amatorem Nikolą Mitroviciem, który co chwilę zmienia kluby jest dużą sztuką.
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 16.11.2019, 14:14
KOALIK
Odpowiedz cytując
guardian_angel
Member

Od: 05.2010

Stary 16.11.2019, 15:38
Niestety taki Palcic to był gracz o klase lepszy od Niepsuja, a Cywka z Tiborem zjadają obecnego Vukana z Bashą (i kuresko przykro mi to mówić, bo obaj potrafią przecież grać zupełnie co innego).

Dla mnie to Skowronek ma właśnie 2 cele, naprawdę nic więcej, ogarnąć ustawienie w obronie i przywrócić Bashę z Savicevicem. To spokojnie by wystarczyło do utrzymania.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 16.11.2019, 23:37
czaro napisał(a):Wyświetl post
Czas działa na korzyść Carrillo. Za pięć lat nikt nie będzie pamiętał zmian w składzie i zawirowań w klubie, kiedy drużynę prowadził Stolarczyk. Wszyscy będą pamiętali świetną rękę trenera Carrillo!

A dla mnie ta ręka ma twarz Mitrovica!
Za kilka lat nikt nie będzie pamiętał Carillo, bo w sumie za co? Tylko raindog będzie tworzył alternatywną rzeczywistość, ale kogo to obchodzi...

Mnie się zwyczajnie ulewa przez to umniejszanie zasług Stolarczyka, w imię czego? Jeżeli już ktoś skorzystał, to Carillo na transferach Kiko, sam sprowadził tylko lebiegę Mitrovicia, miał gotowy skład.

Ja już napisałem kto grał i decydował o wynikach za czasów Stolarczyka, ale jest też taki drobiazg braku wypłat dla zawodników i sztabu przez pół roku. Trzeba być debilem lub mendą żeby nie docenić tego co dokonali Stolarczyk i jego współpracownicy.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Delgado
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 17.11.2019, 00:39
Daj spokój, ten cały raindog to jakiś niespełniony trenerski talent.. z FM-a xD
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 17.11.2019, 08:55
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Za kilka lat nikt nie będzie pamiętał Carillo, bo w sumie za co?
Tak, ja trochę żartowałem.

Raindog: ja nie uważam, żeby Carrillo był złym trenerem. Na pewno był trochę toksyczny, wymagał nakładów, skreślił Pawła Brożka. A to trzy wielkie minusy Do tego nic szczególnego z tamtym składem nie zrobił. Zwłaszcza, jeśli porównać co zrobił mniej doświadczony i zapewne gorzej przygotowany od niego Stolarczyk ze składem słabszym.

Innymi słowy, on nie pasował do tamtej Wisły tak, jak pasował do tamtej Wisły Stolarczyk. Gdyby Carrillo został, Wisły już by nie było. Dzięki Stolarczykowi jeszcze jest.

Nie wiem, ile razy można wałkować to o przygotowaniu drużyny Stolarczykowi przez Carrillo. W ciągu roku wywiało stąd większość składu, więc musieliby się zarażać wirusem przygotowania trenera Carrillo, żeby Stolarczyk wciąż korzystał z jego pracy.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 17.11.2019, 17:53
Gra za Carillo było dobra. To wcale nie był zły trener, mnie momentami wkurzało to zagęszczanie środka i pomijanie skrzydeł, bo to prokurowało małą ilość bramek (w obydwie strony). Taki typowy klin w środku pola.

Jego odejście pozostawia niesmak, ale ewidentnie po prostu przed czasem wyczuł pismo nosem i przytomnie spie.dolił z ringu. Poza tym był dla nas za drogi, jeśli plotki o jego gaży nie są przesadzone.

On dość zdrowo budował drużynę, potrafił odstawić weteranów i nadal lepić z tego co miał dobrze się prezentujący, a przy tym perspektywiczny zespół. Z drugiej strony miał kadrę, która na to pozwalała. Stolar tego komfortu nie miał w żadnym wypadku. Skowronek też go nie posiada.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 17.11.2019 o godz. 17:56.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 17.11.2019, 18:55
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Gra za Carillo było dobra. To wcale nie był zły trener, mnie momentami wkurzało to zagęszczanie środka i pomijanie skrzydeł, bo to prokurowało małą ilość bramek (w obydwie strony). Taki typowy klin w środku pola.
Nie zauważyłem żeby ktoś podważał warsztat trenerski Carillo. Był tutaj pół roku, zaczął budować drużynę, ale opierał się na kłamstwach zarządu przyjmując tą pracę i nie było dla tego układu żadnej przyszłości. Padł ofiarą kłamstw zarządu Wisły, który obiecał mu normalne warunki pracy podczas gdy wiedział że wszystko się wali i klubowi grozi bankructwo.

Nie jest też prawdą że osiągnął cokolwiek godnego uwagi, ale był w klubie bardzo krótko.

W tamtym czasie adekwatnym trenerem był Kiko, którego atutem było znajdowanie za półdarmo dobrych na polskie warunki piłkarzy w niższych ligach hiszpańskich i przyzwoite punktowanie.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Nowicjusz
Junior Member

Od: 12.2016

Stary 19.11.2019, 10:21
Stal Rzeszów rozmawia z Maciejem Stolarczykiem. To pewna informacja - usłyszałem kilka dni temu. - Stal Rzeszów? Pierwsze słyszę - powiedział mi następnie były coach Wisły Kraków, acz wielkiej stanowczości w jego głosie nie wyczułem.
https://nowiny24.pl/na-bocznym-torze...ar/c2-14588587
Odpowiedz cytując
szymas333
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2009

Stary 19.12.2019, 07:02
https://www.google.com/amp/www.sport...zwolnieniu.amp
Ostatnio edytowane przez szymas333 : 19.12.2019 o godz. 07:06.
Odpowiedz cytując
Gunner1906
Senior Member

Od: 05.2013

Stary 11.02.2020, 20:22
Wrzucam post z działu meczowego do odpowiedniego miejsca

Ok, tak jak czerepach zasugerował przejrzałem posty użytkownika ogryzka z przeszłości.

Sytuacja kiedy Stolarczyk miał skład i wygrywał:

"Trener Stolarczyk widzę nie ma żadnych uprzedzeń do młodych piłkarzy i wpuścił Plewkę. Takiego trenera nam trzeba.
Dziękuję piłkarzom i trenerowi za grę i 3 punkty"

"Mi się podoba ze trener Stolarczyk nie boi się zmian w składzie. Mógł dalej grać cały czas tą samą jedenastką jak to robił Carillo. Na szczęście nie boi się ryzyka. Chciał mieć szybkie skrzydła na zmęczoną Amicę i postawił na szybkich Kostala i Bartosza. Dobrze dobrał taktykę na Amicę. Dziękuję za wygraną w Poznaniu."

"Świetny mecz całego zespołu. Dla mnie najlepsi w meczu byli Kort, Kostal i Pietrzak. Reszta również bardzo dobrze zagrała. Mateusz Lis wybronił wszystko - mecz na 0 z tyłu. Fantastyczny wieczór.
Dziekuje trenerowi i piłkarzom za ten wczorajszy spektakl"

"Różnica między poprzednimi trenerami (Kiko, Carillo) a Stolarczykiem jest taka, że dla obu Hiszpanów stawianie (dawanie szansy) młodym piłkarzom to było coś wyjątkowego i raczej zbędnego bo przeszkadzało w walce o puchary. Dla Stolarczyka to normalność. Plewka dostał 20 minut, Grabowski też już powąchał murawę. Kostal czy Bartosz dostali 11. Nie gramy jak Gónik żeby na siłę wstawiać każdego młodego do składu, ale każdy młody wie że swoje szanse otrzyma. I tak ma być."

" Widzę że niektórych boli że Stolarczyk jest Polakiem. Czyżby Polacy byli nieudacznikami wg niektórych? A niech się wzoruje na kim chce, nie zmienia to faktu że nazywa się Stolarczyk a nie Stolario."

“Dokładnie. Jeśli u nas Niepsuj, Mak złapią formę i nie złapią kontuzji, to pod wodzą Stolara mogą naprawdę być sporym wzmocnieniem dla nas.“

"Piłka nożna jest przewrotna. Stolar trafił w odpowiednie dla siebie miejsce w odpowiednim czasie. Trafiłby gdzie indziej i znów mógłby słabo punktować i wylecieć po 10 meczach - nawet jeśli jest dobrym trenerem. U nas wypaliło od wejścia. Jest chemia między trenerem (trenerami) a drużyną. Jest potencjał. Jest fajnie."

teraz będzie cytat który mnie w szczególności rozbawił. Pierwsza rzecz to przytakuje wolfyemu którego kilka miesięcy później wyzywa od buców, a druga to pisanie o słabej kadrze którą jak był jeszcze "pro Stolarczyk" zauważał, a potem jak kadra była o niebo gorsza to nie widział problemu

wolfy
Liczysz że przemówisz niektórym do rozumu? Próżne nadzieje. Dla niektórych nawet jakbyśmy doslownie grali samymi juniorami to i tak mieliby pretensje że nie wygralismy w Gdańsku. I hooj że własciwie byliśmy już w IV lidze, mamy w kadrze niedobitki które muszą się zgrać. To nie ma znaczenia - bo przecież z tak słabą Lechią to powinniśmy wygrac...Mnie to juz czasem szkoda zdrowia,.

"Ale w czym masz problem? Ty też nie zauwazyłeś że gamy bardziej żeby wylansować młodych piłkarzy niż stawiać na rutyniarzy? Dlatego Lis gra. Bo jest modszy i perspektywiczny i potencjalnie możemy zarobic na nim kasę. Na Buchaliku nie zarobimy juz nic.
Najpierw finnanse, potem wyniki. Przyswój sobie to zdanie a nie będziesz sfustrowany. Jestem dumny z gry i wyniku. Dziękuję piłkarzom i trenerowi!"

kiedy szło już jednak gorzej zmienił zdanie i stwierdził że kadra jest na górna ósemke (mimo że była gorsza od tej kiedy pisał że jest słaba )

" Też mnie wkurza wmawianie wszystkim przez niektórych że mamy zdecydowanie najsłabszy skład. Owszem, mamy skład raczej na dolną 8 ale jej górne rejony. Nie dam się przekonać że Raków, Świnka, łKS, korona czy Zabrze mają lepszy skład od nas. A legendarny Płock ma skład na naszym poziomie."

ogryzek nawet swegu czasu był przeciwny obrażaniu i hejtowaniu

" Musisz zrozumiec że u nas zawsze musi byc kozioł ofiarny lub przedmiot hejtu na forum. Latami był to Małecki czy Boguski. Teraz pełęczkę przejeli Lis z Plewką. Ot taki urok tego forum.Czym innym jest rzeczowa ocena gry piłkarza czyli "krytyka" a czym innym hejtowanie. Jest pewna róznica. Nikt nie zabrania oceniać piłkarzy. Problem czy robimy to na poziomie czy uzywamy sobie na kimś żeby wyładować frustrację. Ja tak to widzę.“

by kilka tygodni później pisac już jednak tak

"Mieliśmy za trenera sparciałego Smudę, mamy teraz osła Stolarczyka."

“Tak, pora na zmiany. Zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Teraz trzeba tego wrzoda wygnieść bo później bedzie za późno."

" Zresztą nie oszukujmy sie, zanim Stolarczyk przyszedł do Wisły jako trener był prawie skończony. Próbował coś tam trenować i szybko mu podziękowano. To była szansa dla niego z której skorzystał. Wiedział na co sie pisze. Wiedział że idzie do bankruta, ale chciał sobie potrenować. No to sobie potrenował, a teraz dla dobra Wisły trzeba mu podziękować. I tyle. Nie róbmy jakis dziwnych relacji."

ktoś wyżej mnie obrażał od zboka?

“W zasadzie można powiedzieć że sami nadstawiamy dupy, i jeszcze ją smarujemy wazeliną żeby gładko poszło. Tak oceniam pomysł na grę Stolarczyka.“

Jest tego dużo dużo więcej ale nie będę się już nad nim pastwił. Mam nadzieję że to da do myślenia z jakim użytkownikiem mamy do czynienia. Zwracam tylko uwagę bo on nie jest jedyny na tym forum który kiedy "idzie" potrafią całować piłkarzy i trenera po stopach, a kiedy coś się zaczyna psuć to obrażać i pluć na tą samą osobę jadem. Maciej Stolarczyk to osoba zasłużona dla tego klubu przede wszystkim jako piłkarz a jako trener był z nami w jednym z najtrudniejszych momentow w historii i na pewno nie zasłużył na obrażanie go. Nie chciałbym żeby było podobnie ze Skowronkiem, a w naszej sytuacji jest raczej pewne że na jesień czeka nas kolejna przebudowa i trener może mieć różna sytuację kadrową
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 11.02.2020, 22:13
Gunner1906 napisał(a):Wyświetl post
[B]
Jest tego dużo dużo więcej ale nie będę się już nad nim pastwił. Mam nadzieję że to da do myślenia z jakim użytkownikiem mamy do czynienia. Zwracam tylko uwagę bo on nie jest jedyny na tym forum który kiedy "idzie" potrafią całować piłkarzy i trenera po stopach, a kiedy coś się zaczyna psuć to obrażać i pluć na tą samą osobę jadem. Maciej Stolarczyk to osoba zasłużona dla tego klubu przede wszystkim jako piłkarz a jako trener był z nami w jednym z najtrudniejszych momentow w historii i na pewno nie zasłużył na obrażanie go. Nie chciałbym żeby było podobnie ze Skowronkiem, a w naszej sytuacji jest raczej pewne że na jesień czeka nas kolejna przebudowa i trener może mieć różna sytuację kadrową
To może tak dla odmiany zrobisz zestawienie wolfiego, tego przygłupa albo trolla słynącego z języka "miłości"? Do dziś zresztą nie wiem kim jest. Tak dla równowagi? Razem z Czerepachem, innym wolnomiślicielem tego forum, porównywalnym tylko do ciebie w "szybkości" myślenia.

Mnie by się nie chciało grzebać, ale ty widać masz sporo czasu. Szkoda tylko że powycinałeś to z kontekstu całych wypowiedzi.

Rozumie ze ty jak raz masz jedno zdanie na jakis temat, to nawet pod wpływem faktów czy argumentów po pewnym czasie je nie zmieniasz? Takich ludzi nazywa się "krowami". Bo krowy nie zmieniają zdania.

btw
Widze że wszyscy z którymi ja mam, albo o oni ze mną mają na pieńku się zebrali. Stado hien? Z lekka żałosne. Ale tak to jest mieć swoje zdanie a nie być wroną.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów