The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 15.01.2009, 21:01
wygladajacyzzachmury napisał(a):Wyświetl post
dokładnie w Manchesterze liczy się tylko jeden klub , właśnie City. Zdecydowana większość urodzonych w Manchesterze ludzi kibicuje City , na United masz jakiś japońców czy inne wynalazki. Nie twierdze ,że na United nie chodzą Angole ale to , że City ma mniejsze sukcesy niż United nie oznacza wcale , że to klub bez tradycji. A i atmosfera na City jest lepsza i kibiców też mają więcej w samym mieście. Powiedz jeszcze ,że np Atletico to klub bez tradycji bo w Madrycie liczy się tylko Real a tamci pozostają w cieniu.
a w Turynie liczy się tylko Juve

chłopak to fanboy Manchesteru a nie wie że wielkość tego klubu została zbudowana na tragedii lotniczej w której zmarli zawodnicy Manchesteru.

Ponadto bolą te dwie porażki w derbach rok temu i jeszcze ten strach że City może zostać mistrzem w najbliższej przyszłości
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
Proximus
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 15.01.2009, 21:03
Mówicie że to co Romek zrobił z chciał zrobić z Chelsea nie wyszło, że to od początku byl zly pomysl i w ogóle. A przecież gdyby nie kryzys to Chelsea funkcjonowała by tak jak dawniej. No i warto wspomnieć że Chelsea to klub który LM nie zdobył w zasadzie tylko przez śliską murawę.
Odpowiedz cytując
Czopens
Banita

Stary 15.01.2009, 21:11
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...esligi,1244061

Może nie na temat transferów, choć tym zawodnikiem też interesowało się mnóstwo klubów...
Ale pech . ; [
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 15.01.2009, 21:14
Sorry...ale na pewno nie można powiedzieć o City że jest to klub bez tradycji...jest to jeden z bardziej legendarnych klubów w Anglii. Na pewno jest bardziej szanowany niż Chelsea...ktora zdobyła 3 Mistrzostwa, ale 2 za czasów Abramowicza...Chelsea była z tym dobra dla Romka że jest to klub arystokratów londyńskich.

Man City:
Pierwsza dywizja
Mistrz 1937, 1968
Wicemistrz 1904, 1921, 1977
Druga dywizja (stary format), Pierwsza dyzwizja/League Championship
Mistrz 1899, 1903, 1910, 1928, 1947, 1966, 2002 (7 razy, rekord)
Wicemistrz 1896, 1951, 1989, 2000
Druga dywizja (nowy format)
Zwycięzca Play-off 1999
Puchar Anglii
Zwycięzca 1904, 1934, 1956, 1969
Finalista 1926, 1933, 1955, 1981
Puchar Ligi
Zwycięzca 1970, 1976
Wicemistrz 1974
Puchar Zdobywców Pucharów
Zwycięzca 1970

Tarcza Wspólnoty
Zwycięzca 1937, 1968, 1972
Wicemistrz 1934, 1956, 1969, 1973
Full Members Cup
Wicemistrz 1986
Odpowiedz cytując
grzechu1991
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2008

Stary 15.01.2009, 21:25
ok, tradycje jakies maja. O tragedii samolotu z 1958 roku akurat pojęcie mam,bo jestem fanem United odkąd pamiętam, zawsze lubiłem ten klub. Porażka w derbach ? Cóż owszem, kto ogladał mecz na City of Manchaster Stadium wie jak to wyglądało. Mimo tych porażek mistrza zdobyło United a nie City. A co do mistrzostwa dla City? Zdobędą raz, czy dwa przyjdzie kryzys, Arabom zacznie brakować forsy i wystawia klub za 1 euro z milionami długów. Powodzenai zyczę. Tradycje maja, aczkolwiek nie tak duze jak kluby wielkiej trojki. Niestety nie moge znalesc tabeli wszech czasów, ale wydaje mi sie ze ani Chelsea ani City w czolowej 8 nie są
Ostatnio edytowane przez grzechu1991 : 15.01.2009 o godz. 21:43.
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 15.01.2009, 21:29
vote-for-mikey napisał(a):Wyświetl post
Marszałek...

popraw!
ć..

Co do tego,że City jest bardziej popularne w samym Manchesterze tez kiedyś słyszałem, całkiem mozliwe. Tak samo jak Torino w Turynie,wbrew pozorom. Kiedyś pewien Włoch mówił mi,że ludzie lubią Juve,bo to jedyny klub,ktory może pokonać Milan. Dość karkołomna teoria, przyznacie. Niemniej wróćmy do City. Sam klub jest dużo mniej rozpoznawalny niż CHFC, z czasów przed Romkowych. Przecież nie daleko sięgajac pamięcią wstecz, Zola,Flo, nikt jeszcze o Romku nie slyszał a oni już kopali w LM. A City? sukcesów w ostatnich czasach jakoś brak, bo to co Proud pokazałeś, to sorry ale jakaś prehistoria.

Pomijając wszytko, zauważcie, że City kupił fundusz inwestycyjny z Abu Dabi bodajże. Nie moje pieniądze nie mój problem, ale jak oni tak inwestują równie"trafnie" swoje ciężko wypompowane petrodolary, to ja im nie wróże sukcesów.
Ostatnio edytowane przez Marszałek : 15.01.2009 o godz. 21:32.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
Talent_ts
Junior Member

Od: 04.2008

Stary 15.01.2009, 21:44
Proximus napisał(a):Wyświetl post
Mówicie że to co Romek zrobił z chciał zrobić z Chelsea nie wyszło, że to od początku byl zly pomysl i w ogóle. A przecież gdyby nie kryzys to Chelsea funkcjonowała by tak jak dawniej. No i warto wspomnieć że Chelsea to klub który LM nie zdobył w zasadzie tylko przez śliską murawę.
A mi się zdawało że tylko przez śliską murawę i plecy (chyba) Vidicia dotrwał do dogrywki...

Zresztą... Głupie gadanie...
Powód: bo tak
Ostatnio edytowane przez Talent_ts : 15.01.2009 o godz. 22:54.
Odpowiedz cytując
Krissu
Militaris

Od: 01.2006

Stary 15.01.2009, 21:52
Proud napisał(a):Wyświetl post
Chelsea była z tym dobra dla Romka że jest to klub arystokratów londyńskich.

Dość ciekawa teoria. A zarazem karkołomna.
Pro Fide, Rege, Lege et WISŁA.
Odpowiedz cytując
7 kotów
P.N.R.I.

Od: 11.2002

Stary 16.01.2009, 09:04
Krissu napisał(a):Wyświetl post

Dość ciekawa teoria. A zarazem karkołomna.
Na podobnej zasadzie funkcjonuje:
Cracovia to inteligencki klub.

mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
a w Turynie liczy się tylko Juve

chłopak to fanboy Manchesteru a nie wie że wielkość tego klubu została zbudowana na tragedii lotniczej w której zmarli zawodnicy Manchesteru.

Ponadto bolą te dwie porażki w derbach rok temu i jeszcze ten strach że City może zostać mistrzem w najbliższej przyszłości
Wiekszej glupoty, Amigo, nie czytalem odkad nauczylem sie czytac
Boia chi molla !
Odpowiedz cytując
grzechu1991
Socios Wisła Kraków

Stary 16.01.2009, 09:18
A możesz mi wyjaśnić jak śmierć pierwszej jedenastki MU wpłynęła na sławę tego klubu? Bo wydaje mi się że po tej tragedii myślano nawet o rozwiązaniu klubu. Zarzucając komuś brak znajomości historii sam okazujesz się kompletnym ignorantem.
Odpowiedz cytując
vote-for-mikey
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 16.01.2009, 13:58
kolega wyraził się niezbyt trafnie, ale prawdą jest, że przez wiele lat United budowało swój wizerunek poprzez tę tragedię...

co do tego, że City jest bardziej popularne w samym Manchesterze, to dosyć prawdopodobne. Na United bilety są chyba najdroższe, ponadto gdyby nie turyści, to Old Trafford na mniej ważnych meczach mogłoby być pustawe. Sytuacja analogiczna do Liverpoolu, gdzie na red-shite chodzą ludzie z poza miasta i turyści...
.
Odpowiedz cytując
Rasialdo
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 16.01.2009, 14:42
Najdroższe bilety ma Arsenal, a co do turystów to MU sprzedało ok 70tys. karnetów na ten sezon.
Co do City to sponsorom prędzej zabraknie chęci niż pieniedzy.
Odpowiedz cytując
AYALA
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 16.01.2009, 16:26
120 mln Euro wykartkuja Szejkowie z Man City za Kake.Jak dla mnie to szok !!

http://www.futbol.pl/index_2501.php?a_2501=41944

Ciekawe kiedy City zacznie rządzic w lidze mistrzów ?
Odpowiedz cytując
grzechu1991
Socios Wisła Kraków

Stary 16.01.2009, 16:42
na razie nie, bo sie do niej nie dostanie...
Odpowiedz cytując
flamengista
Piknik

Od: 03.2004

Stary 16.01.2009, 16:43
Jasne. City kupuje Kakę, pewnie za chwilę też Ronaldinho. Domyślam się też, że skoro Robinho nie udało się ściągnąć podstarzałego kumpla Ronaldo, to Szejkowie kupią mu Adriano.

Zajebisty skład się kroi - ale nie na boisko, a na karnawał. Jo, Elano,Glauber, Robinho - już są. Kaka akurat ewenement - nie imprezuje. Ale źle świadczy o klubie, jak polityką transferową steruje jeden z zawodników. Do tego Petrow, Mills czy Bridge też nie słyną ze sportowego trybu życia.

Już to pisałem w kontekście Wisły, ale powtórzę: jedyna drużyna, która gra dobrze i jest złożona z samych Brazylijczyków to reprezentacja Canarinhos. Ale tylko wtedy, gdy im się chce - duma i patriotyzm są wtedy ważniejsze od pieniędzy i dobrej zabawy. A i tak są w stanie od biedy zmobilizować się na jeden turniej - góra 5-6 meczy.

Ale na co dzień zmuszenie do ciężkich treningów w Premiership drużyny, w której dominują Brazylijczycy... To jest po prostu niemożliwe.

Ja wiem tyle, że Hughes sobie z tymi wesołymi chłopakami nie poradzi. Tu musi przyjść trener z autorytetem i sukcesami. A do drużyny należy dokupywać więcej "pracusiów" niż "gwiazdorów".

Już teraz oglądam grę Manchesteru City i widać wyraźnie zmiany. Grają piękną, efektowną piłkę - ale nie efektywną. Przeciwieństwo Chelsea z czasów Mourinho. To styl na ligę hiszpańską, nie angielską.

Za rok i jakieś 250 mln € w plecy na nieudane transfery zmądrzeją. Tylko czy im się do tego czasu nie znudzi?
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Odpowiedz cytując
maksinho
Senior Member

Od: 01.2007

Stary 18.01.2009, 19:23
Co do Adriano - transfer jego na pewno jest przesądzony.Ciekawe tylko do jakiego klubu. Wiadomo - Premiership to najlepsza liga świata, a co do Brazylijczyka jest on teraz jedną z najbardziej upadłych gwiazd na świecie obok Ronaldo. Dla Adriano wróżę tylko rodzimą ligę brazylijską - tam najprędzej się sprawdzi.
Odpowiedz cytując
Krissu
Militaris

Stary 19.01.2009, 17:58
Bellamy poszedł do City

Dodam jeszcze, że strzelił focha i uciekł z treningu jak Młoty odrzuciły ofertę Spurs.

Wyszedł Uche z Bellamyego
Odpowiedz cytując
grzechu1991
Socios Wisła Kraków

Stary 19.01.2009, 18:46
szkoda duza dla West Hamu bo Bellamy mase goli im strzelal... myslalem ze jest bardziej zwiazany z Młotami.
Odpowiedz cytując
Krissu
Militaris

Stary 19.01.2009, 19:03
grzechu1991 napisał(a):Wyświetl post
szkoda duza dla West Hamu bo Bellamy mase goli im strzelal... myslalem ze jest bardziej zwiazany z Młotami.
Nie strzelał dużo goli.
Poprzedni sezon stracony przez kontuzje (8 meczów - 2 bramki).
W tym już lepiej. W 13 występach 5 goli zdobytych. Zdawało się, że wraca do formy...

Koledzy z drużyny na pożegnanie kupili mu przewodnik po stadionach Championship
Odpowiedz cytując
grzechu1991
Socios Wisła Kraków

Stary 19.01.2009, 19:24
Dobry prezent. 5 goli całkiem sporo, zwłaszcza ostatnio miał niezły okres, a niech spadnie z city i arabami do Championship)
Odpowiedz cytując
sharkey
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 19.01.2009, 19:34
Bardzo go lubię ale bądźmy szczerzy nie jest to piłkarz, który jest wart aż 14 milionów funtów

JEDNO SERCE JEDNO BICIE WISŁA KRAKÓW PONAD ZYCIE!!!
Odpowiedz cytując
nowy_piotrek
Senior Member

Od: 12.2007

Stary 19.01.2009, 22:06
sharkey napisał(a):Wyświetl post
Bardzo go lubię ale bądźmy szczerzy nie jest to piłkarz, który jest wart aż 14 milionów funtów
Na Wyspach za kazdego ktory potrafi w miare prosto kopnac pilke trzeba dac od 10 baniek w gore.

Życie bym dał, za krakowską Wisłę...
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member

Stary 20.01.2009, 10:00
Kaka zostaje. Wczoraj pisali, że de Jong już prawie podpisał kontrakt z City, a dziś cisza, nawet wzmianki
Jak Kaka i Milan odrzucają ofertę za 100 baniek to ja nie wiem za ile oni mogą do Manchesteru sciągnąć kogoś kto coś potrafi grać. Benzema z OL też jest od wzięcia, ale Żaby powiedziały,że do rozmów siadają od 100 baniek. Oj cięzko coś będzie Arabom zmontować w tym klubie. Średniacy w stylu Bellamego będą z chęcią przechodzić, ale na średnikach cokolwiek ugrać w lidze angielskiej jest trudno, a co dopiero w LM. Jak De Jong tak długo z nimi negocjuje to znaczy,że kasa nie każdemu zamydla oczy. Ciekawe to wszytko. Z drugiej strony mogliby Arabusy odkupić od Romka CHFC i już by mieli gotowy produkt,a tak? Pomału na śmieszność będą się wystawiać.

Edit: Ribbery do wyciągnięcia od 150 baniek to się City powzmacnia,nie ma co 1 mld lekką ręką na same zakupy musieliby wydać, aby stworzyć mocny zespół. To chyba nawet ich wyobrażenie przerasta.
Ostatnio edytowane przez Marszałek : 20.01.2009 o godz. 13:14.
Wydarzenia nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, ale zawsze jest dla nich jakieś logiczne wytłumaczenie. Często nie jest ono krzepiące, ale zawsze logiczne.
Odpowiedz cytując
maksinho
Senior Member

Stary 20.01.2009, 17:45
Dla mnie to Arabowie z dnia na dzień coraz bardziej się ośmieszają. Zamieszania robią jak nikt, a nic z tego nie wynika. Tak to jest jak sprowadza się multum zawodników, a drużyna nie gra. Czasami lepiej przygotować sobie gorszy skład i zaczynać pracę z nim niż pakować coraz to nowych gwiazdorów. Panowie z Man City chyba tego nie rozumieją.
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member

Stary 21.01.2009, 11:48
Polski napastnik Tomasz Stolpa podpisał kontrakt z azerskim klubem Qəbələ FK. Jest to 10. drużyna tamtejszej ligi. Wcześniej piłkarz grał w islandzkim Ungmennafélag Grindavíkur. Po wyjeździe z Polski występował także w Norwegii, Szwecji i Belgii.

Polskę opuścił w 2004 roku, gdy odszedł z Zagłębia Sosnowiec do Tromsø IL. Będzie to pierwszy polski zawodnik w lidze Azerbejdżanu.
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member

Stary 21.01.2009, 20:25
Manchester City w końcu pozyskał De Jonga. Za piętnaście milionów funtów. Ciekawe kto będzie następnym Citizenem. Póki co to napalają się na Diego z Werderu Brema Nie mam pojęcia co oni w tym City mają zamiar tymi zawodnikami ugrać?

Edit: Arszawin jest gotowy wykupić swój kontrakt wiążący go z Zenitem. Jeśli tak się stanie będzie to łakomy kąsek dla City, o ile wygrają o niego bój z Arsenalem. Aleksander Hleb strasznie przekonuje do przejścia właśnie tam Arshawina. Wracając do De Jonga,podobno dostał tygodniówkę w wysokości 55 tysięcy funtów, toż to strasznie mało.
Ostatnio edytowane przez Marszałek : 21.01.2009 o godz. 22:59.
Odpowiedz cytując
kubryc
Member

Od: 03.2008

Stary 22.01.2009, 12:33
Wielki biznes zrobiło HSV, kupiło De Jonga za 1,5 mlna euro
Odpowiedz cytując
maksinho
Senior Member

Stary 23.01.2009, 17:42
Jakoś ja osobiście Diego nie widzę w Premiership. To jest za ciężka liga dla niego. W Niemczech ma trochę luzu, gdyż tutaj nie gra się tak ostro i nie ma tak szybkiego tempa jak w Anglii. Wystarczy patrzeć na mecze Bayernu, który ledwo, ledwo pcha tą piłkę do przodu. Wyjątkiem jest Hoffenheim ( jakoś ta drużyna gra najszybszy futbol w Niemczech ).
Odpowiedz cytując
Marszałek
Senior Member

Stary 23.01.2009, 19:21
Niejaki Nasser Al-Kharafi, rozmawia z przedstawicielami Liverpoolu, chciałby wpompować troszkę gotóweczki. Oczywiście na zasadzie wyłączności. Pewni mu sprzedadzą klub,bo ma gigantyczne długi.
Wcześniej nadziany chłopak z Zatoki chciał przejąć Newcastle ale zerowano rozmowy. ma 12 miliardów funtów majątku.
Ostatnio edytowane przez Marszałek : 23.01.2009 o godz. 19:23.
Odpowiedz cytując
Pusiek
Senior Member

Stary 02.02.2009, 22:08
Quaresma wypożyczony do Chelsea...długo w Interze nie pograł
Chyba serce by mi pękło, gdyby człowiek któremu tak wiele zawdzięczam występował w ekipie największego rywala mojej ukochanej Wisły - mówi Kuba Błaszczykowski

STOP KARTONOM PRZY POLSKICH DROGACH!!!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów