The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 29 23,02%
osłabi 80 63,49%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 17 13,49%
Głosujących: 126. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Maine_Coon
Member

Od: 05.2013

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 04.02.2020, 19:42
Myślicie że zrezygnowali z airama bo nadeszła zion owa opcja?
Jorg Loser i Norbert Bernatzky 1906% poparcia
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 04.02.2020, 19:44
No no,ciekawie sie zapowiada ,witamy i bramek chcemy
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 04.02.2020 o godz. 19:47.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 04.02.2020, 19:51
Maine_Coon napisał(a):Wyświetl post
Myślicie że zrezygnowali z airama bo nadeszła zion owa opcja?
Albo dlatego bo był zapasiony.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 04.02.2020, 20:31
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Albo dlatego bo był zapasiony.
Myślę że podobnie jak kolega wyżej, dla Alona Wisła nie była pierwsza opcja, ale że i do nas nikt inny nie chciał przyjąć to i negocjacje z Cabrera byly na finiszu. I raczej nie jest przypadkiem, że trafia dopiero po zamknięciu okna "na zachodzie".

Na papierze Alon bije Cabrere.
Lepszy wiek, nawet pomimo kontuzji grał i strzelał bramki przez ostatnie pół roku. Nie tułał się po niższych ligach, otarł się o reprezentację.
Tylko doświadczeniem w ESA nie może się poszczycić, ale nie wiem czy jest to aż taki atut.

Trzymajmy kciuki aby gość u nas odpalił.
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Od: 12.2018

Stary 04.02.2020, 22:00
Jeżeli nie wydarzy nic specjalnego, to kadra jest zamknięta, więc można się pokusić o podsumowanie tego okienka, zdaje sobie sprawę, że piłkarzy ostatecznie zweryfikuje boisko, ale na papierze wydaje się ono naprawdę udane. Udało się uzupełnić pozycje, zwiększyć rywalizacje, (Tupta, Hołownia) jak i dokonać konkretnych wzmocnień (Hebert, Żukow, Kuveljic, Turgeman) i zrobić to wszystko w możliwie najbezpieczniejszy sposób, wypożyczając piłkarzy, naprawdę brawa dla zarządu. Ciężko się do czegoś przyczepić, oczywiście można by powiedzieć, że skrzydłowego nie sprowadzono, ale sądzę ze obecna kadra jest i tak więcej niż wystarczająca żeby spokojnie się utrzymać. Warto cofnąć kilka stron tego tematu wstecz, żeby przekonać się jakie kosmiczne bzdury i niedorzeczności pisano tutaj, mam nadzieje, że osoby piszące te kocopoły teraz się wstydzą. Okazało się, że jednak pion sportowy funkcjonuje u nas całkiem sprawnie, nawet pomimo tego, że nie ma dyr. sportowego, (jak widać taki model jaki obraliśmy może się sprawdzać śmiało) również mamy jakiś dział scoutingu, bo piłkarze sprowadzeni w tym oknie, to wcale nie jakieś oczywiste wybory i nie można powiedzieć, żebyśmy sprowadzili pierwszego lepszego, który się nawinął. Warto sobie przypomnieć jakich piłkarzy media łączyły z Wisłą na początku okienka (Peszko, Soljic, Nowak, Gutkovskis itd.) żeby sobie zdać raz na zawszę sprawę z tego, że media piszą totalne bzdury wymyślone w ich chorych głowach lub podrzucone przez agentów, żeby zrobić szum wokół piłkarza. Piszę o tym, bo niby wszyscy to wiedzą, ale i tak podniecają się jak pojebani każdą taką pierdołą, a potem są gotowi wymyślać teorie dlaczego ten czy tamten tu nie przyszedł, lub mają pretensje do zarządzających i wytykają im błędy, bo o czymś przeczytali w necie. Moje generalne przesłanie jest takie, żeby nabrać większego zaufania do obecnie rządzących, bo widać że wiedzą co robią i mam nadzieje, że nie będę czytał latem tych tekstów o "gołodupach" "ludziach niekompetentnych, nie znających się na piłce" o transferowej partyzantce czy amatorce.
Odpowiedz cytując
SlawekS
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 05.02.2020, 00:30
Na papierze okienko zdecydowanie na plus, trudno było oczekiwać więcej po zarządzie. Miejmy nadzieję, że chociaż 2/3 z tych transferów pozytywnie odpali to będzie naprawdę dobrze.

Ciekawa analiza naszego nowego napastnika w weszlo: http://weszlo.com/2020/02/04/alon-tu...w-taka-szansa/

No i ciekawy fragment wypowiedzi Pawła Brożka na temat nowych zawodników w wywiadzie dla GK:
- Jak patrzy pan na nowych piłkarzy, kto robi na panu największe wrażenie?
- Podoba mi się bardzo Nikola Kuveljić. To naprawdę jest chłopak, który może nam bardzo pomóc w środkowej strefie. Uważam też, że dużo wniesie do naszej gry Hebert. Daje spokój w tyłach, a przy tym potrafi wejść na stały fragment gry i skutecznie go wykończyć. Mam nadzieję, że swoim doświadczeniem z ekstraklasy bardzo nam pomoże. Jego gra głową to może być nasz dodatkowy atut.
Odpowiedz cytując
Lonia
Member

Od: 08.2018

Stary 05.02.2020, 04:45
Nie chcę się już pastwić nad tym chłopakiem,ale na prawdę Janicki to nie jest gracz na ekstraklasę.Dlatego dla mnie bez wątpienia nr.1 tego okienka to Hebert.Większośc to transfery zadaniowe(wypożyczenia) na utrzymanie,np.Alon moim zdaniem tylko na tę rundę bo kwota 1mlnE wykupu(jesli to prawda)przekracza nasze obecne i najblizsze możliwości.Tupta moim zdaniem da nam najmniej korzyści.Hołowni przyznam nigdy nie widziałem w akcji i jestem ciekaw co pokaże.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 05.02.2020, 05:25
Hołownia bardzo mi się podobał na sparingu ze Stalą Mielec, to co prawda jeden sparing, ale zaprezentował się tak jak powinien grać lewy obrońca. Na pewno po jednym sparingu nie ma co oceniać i pewnie grać w pierwszym składzie nie będzie, ale może będzie bardziej na Sadloka naciskał niż Grabowski co zaowocuje lepszą grą Sadloka.
Odpowiedz cytując
it
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 05.02.2020, 07:52
Pełna zgoda co do Hołowni. Grał bardzo przyzwoicie w sparingu ze Stalą.
Co do reszty transferów, wystarczy spojrzeć na zestawienie (z 90minut.pl):

Przychodzą: Hebert (O - JEF United Ichihara), Mateusz Hołownia (O - Śląsk Wrocław), Nikola Kuveljić (P - FK Javor (Ivanjica)), Ľubomír Tupta (N - Hellas Verona FC), Alon Turgeman (N - FK Austria Wiedeń) , Gieorgij Żukow (P - Kajrat Ałmaty)

Odchodzą: Denys Bałaniuk (N - Olimpik Donieck), Jakub Bartosz (O - Stal Mielec), Marcin Grabowski (O - Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Emmanuel Kumah (P - Tudu Mighty Jets FC), Przemysław Zdybowicz (N - GKS Bełchatów)

Z odchodzących nie ma nikogo, kto dawałby choćby średnią jakość.
Wydaje się, że każdy z nabytków (może poza Tuptą na razie) tę jakość jest w stanie znacząco podnieść, przynajmniej w stosunku do odchodzących.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 05.02.2020, 08:38
Ja bym Tupty na starcie nie skreślał.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 05.02.2020, 11:38
Wywiad ze Skowronkiem o roznych rzeczach

http://weszlo.com/2020/02/05/walczyl...tac-najblizsi/
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 05.02.2020, 11:43
Czemu uważacie, że Tupta nie wzmocni nas w ataku?

Przecież nie wygląda najgorzej na papierze.

Haraslin z Lechii wyglądał lepiej?
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 05.02.2020, 12:15
Proud napisał(a):Wyświetl post
Czemu uważacie, że Tupta nie wzmocni nas w ataku?

Przecież nie wygląda najgorzej na papierze.

Haraslin z Lechii wyglądał lepiej?
Chodzi chyba bardziej o problemy zdrowotne. Jest pewną niewiadomą, czy się facet fizycznie odbuduje.
Ale rzeczywiście nie powinno się go skreślać, przecież nie po to go braliśmy.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Od: 12.2018

Stary 05.02.2020, 12:23
Nikt Tupty nie skreśla, ale fizycznie nie ma siły żeby chłop który od sierpnia nie grał, nagle w miesiąc złapał formę i był wiodącym piłkarzem, nawet w tej naszej buraczanej lidze to nie przejdzie.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 05.02.2020, 13:06
Tak naprawdę to nieraz goście wyglądający na mocnych na papierze nic nie grali i na odwrót. Np. Perez vs Kuba z Truskolasów
Tupta będzie na zmianę tuptał i w trakcie się rozrusza.

Transfery wyglądają naprawdę dobrze i tylko życzyć wszystkim zdrowia, reszta w nogach i głowach.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 05.02.2020, 20:13
Oczywiście patrząc na kadre dzisiaj można stwierdzić: po co nam Tupta? Jednak przyjdą kontuzje, kartki i owy Tupta może być kluczowym zmiennikiem w walce o utrzymanie. A jak wiemy to ławka rezerwowych często się wygrywa mecze
..
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 09.02.2020, 07:59
póki co wyglada na to że wszsytko odpaliło , łyżka dziegciu tylko taka że jak sie utrzymamy (z taka gra jak wczoraj nie powinno byc problemu) , to w lecie budowa drużyny od nowa
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 09.02.2020, 09:17
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
póki co wyglada na to że wszsytko odpaliło , łyżka dziegciu tylko taka że jak sie utrzymamy (z taka gra jak wczoraj nie powinno byc problemu) , to w lecie budowa drużyny od nowa
Na razie widzieliśmy 3 z 6 piłkarzy, to jak mogli wszyscy odpalić?
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 09.02.2020, 10:37
Być może są zapisane kwoty wypuku zawodników jak w przypadku Serba. Hebert jeszcze pół roku kontraktu jak u nas skończy się wypożyczenie jedynie Turgemana będzie ciężko wyciągnąć bo zapewne kwota będzie dla nas nierealna(chyba ze jakiś dobry wujek za sponsoruje).

No i druga sprawa to Obi przed meczem jak i w wywiadzie którego udzielił razem z Chodorowskim mówili, ze już pracują nad letnim okienkiem.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 09.02.2020, 14:31
Dzięki Bogu za trio właścicieli... Jeszcze nie pamiętam, żeby Wisła miała tak dobrych zarządców. Albo był Cupiał, który rzucał kasą i jedyny pomysł to było wywalić kasy aby coś polepszyć, zero myślenia o przyszłości, albo dyletanci z TS i WSH, którzy mieli zerowe kompetencje a i nieczyste zamiary.
A teraz? Teraz mamy ludzi, którzy realnie patrzą na budzet i możliwości finansowe Wisły, rzeźbią z tego co mają i generalnie wychodzi im to. Transfery zrobione takie na jakie nas stać a o dziwo jakościowo piłkarze dobrzy. Pamiętajcie, że Wisła nie ma ani kasy ani obecnie ambicji sportowej, jestesmy przedostatnią druzyną w tabeli i kandydatem do spadku, a tu proszę, bardzo sensowne transfery. I kit, ze ot był jeden mecz, nieważne, widać, że Żukow to ambitny i waleczny chłop, Turgeman ma ciąg na bramkę, potrafi się znaleźć w dobrym miejscu, a Hebert w defensywie wypadł dobrze.
Jestem ciekaw jak to się dalej ułoży, tylko szkoda, ze TS rzuca klody pod nogi bo już dawno powinni odda klub trio i jeszcze ich w rękę pocałować za to.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
R33
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 09.02.2020, 15:56
Żukow - 90 min.
Turgeman - 70 min.
Hebert - 45 min.
Kuveljić - 0 min.
Hołownia - 0 min.
Tupta - 0 min.

To tyle odnośnie oceniania transferów.

Oczywiście sam jestem zadowolony z tego jak to wygląda na ,,papierze" bo piłkarze wydają się bardzo dobry jak na nasze możliwości (przynajmniej większość).

Jednak ile to już razy było wałkowane odnośnie nie tylko piłkarzy którzy mieli pojedyncze mecze dobre przykładowo żeby daleko nie szukać: Drzazga z jego serią 3-ech meczów tamtej wiosny (choć on jeszcze ma ważny kontrakt), Crivellaro z jego golem z prawie połowy boiska w debiucie. O takich którzy na papierze ligię mieli roznieść to nawet mi się nie chce wspominać (jedne z takich największych niewypałów to na szybko mi przychodzą - Bałaniuk, Perez, Ze Manuel, Valencia). Trenerów - Stolarczyka z którego chciano robić trenera kadry, Maaskanta o którym się pisało, że niedługo całej lidze odjedziemy. W końcu działaczy - cudotwórcy Valckxu, Junco którego wydawało nam się, że lepsze kluby z ligi nam podkupią.
Odpowiedz cytując
Lemoniadowy Joe
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2002

Stary 09.02.2020, 16:06
Adrio napisał(a):Wyświetl post
Być może są zapisane kwoty wypuku zawodników jak w przypadku Serba. Hebert jeszcze pół roku kontraktu jak u nas skończy się wypożyczenie jedynie Turgemana będzie ciężko wyciągnąć bo zapewne kwota będzie dla nas nierealna(chyba ze jakiś dobry wujek za sponsoruje).

No i druga sprawa to Obi przed meczem jak i w wywiadzie którego udzielił razem z Chodorowskim mówili, ze już pracują nad letnim okienkiem.
Ciekawe czy Zukow nie ma wpisanego odstepnego ?
alejasienieznam
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 09.02.2020, 16:10
Nie ma ale podobno 50 procent kwoty za niego idzie do jego menedzera i pilkarza, takie plotki chodzily na tt ale czy to prawda to nie wiem
Odpowiedz cytując
R33
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 09.02.2020, 16:12
Raczej nie ma, na oficjalnej nic nie podali,a z tego co pamiętam to zawsze podawano ,,w kontrakcie została zawarta klauzula odstępnego".

https://www.wisla.krakow.pl/aktualno...bialej-gwiazdy
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 09.02.2020, 19:11
Cytat:
Żukow - 90 min.
Turgeman - 70 min.
Hebert - 45 min.
Kuveljić - 0 min.
Hołownia - 0 min.
Tupta - 0 min.

To tyle odnośnie oceniania transferów.

Oczywiście sam jestem zadowolony z tego jak to wygląda na ,,papierze" bo piłkarze wydają się bardzo dobry jak na nasze możliwości (przynajmniej większość).

Jednak ile to już razy było wałkowane odnośnie nie tylko piłkarzy którzy mieli pojedyncze mecze dobre przykładowo żeby daleko nie szukać: Drzazga z jego serią 3-ech meczów tamtej wiosny (choć on jeszcze ma ważny kontrakt), Crivellaro z jego golem z prawie połowy boiska w debiucie. O takich którzy na papierze ligię mieli roznieść to nawet mi się nie chce wspominać (jedne z takich największych niewypałów to na szybko mi przychodzą - Bałaniuk, Perez, Ze Manuel, Valencia). Trenerów - Stolarczyka z którego chciano robić trenera kadry, Maaskanta o którym się pisało, że niedługo całej lidze odjedziemy. W końcu działaczy - cudotwórcy Valckxu, Junco którego wydawało nam się, że lepsze kluby z ligi nam podkupią.
Nie o to chodzi, widać po prostu, że tych 3 chłopów umie, grać, ich CV jak na nasza obecną sytuację mają dobre. A to czy złapią czy zgubią formę, czy się zagubią w życiu to inna kwestia. Może z nich nic nie wyjść ale widać po tym jednym meczu, że od nich nalezy wymagać i że wnieśli jakosć. Dla mnie tyle wystarczy aby powiedzieć, że te 3 transfery są dobre. A czy to pójdzie w stronę np Brożka, który mimo wieku zaczął sezon zajebiście i nastrzelał goli, czy brożka, który się zaciął to jest zupełnie inna sprawa.
6 transferów, myslę, że sensownych, trójka się już pokazała w grze, reszta myslę, że jest bardziej na rezerwę aby wnieść też jakoś na lawkę, stąd pozbycie sie kilku piłkarzy i poszerzenie tejże ławki, żeby nie musieć płakac przy 1-2 kontuzji w zespole lub dlatego, że jedyną alternatywa na daną pozycję jest mlody chlopak, który niekoniecznie ogarnia.
Także jak dla mnie wszystko zrobione z głową, piłkarze jak na mozliwości obecnej Wisły sensowni, trzech już pokazało, że mogą być wzmocnieniem i znają się na grze na swoich pozycjach.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 09.02.2020, 20:02
Zukow,Tugerman,Hebert ....wystaczyło mi 15 minut zeby powiedziec ze to były dobre transfery.
Jak z Meliksonem kiedys ,popatrzyłem jak gra 10 minut wtedy w Gdyni i juz sie wiedziało ze to jest to.
Brawa za to trio!Bo mam wrazenie ze oni juz sa dla tego zespołu bezcenni.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
it
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 10.02.2020, 09:10
Wojtas napisał(a):Wyświetl post
Zukow,Tugerman,Hebert ....wystaczyło mi 15 minut zeby powiedziec ze to były dobre transfery.
Jak z Meliksonem kiedys ,popatrzyłem jak gra 10 minut wtedy w Gdyni i juz sie wiedziało ze to jest to.
Brawa za to trio!Bo mam wrazenie ze oni juz sa dla tego zespołu bezcenni.
Oczywiście że tak.
Każdy kto ma pojęcie o piłce musiał zauważyć po kwadransie, że ta nowa trójka to piłkarze podnoszący poziom a nie uzupełnienie składu.
Ciekawe jak wypadnie Kuveljić, bo podobno dobrze jest oceniany na treningach.
Gdyby 4 z tych 6 transferów wypaliło to byłoby naprawdę dobrze.
Odpowiedz cytując
Wiktor_KRK
Junior Member

Od: 01.2020

Stary 10.02.2020, 09:28
Niby tak, ale z drugiej strony po jednym meczu transferów nie można ani krytykować, ani też specjalnie zachwalać. Już teraz można powiedzieć, że nie ma co się przyzwyczajać co do Buksy. https://www.meczyki.pl/newsy/wisla-k...czech/136533-n
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 10.02.2020, 09:58
A do kiedy buksa ma kontrakt?
Odpowiedz cytując
Krisu
Junior Member

Od: 05.2019