The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 13.07.2022, 12:08
Mehremic zaliczyl babola, ale cały mecz ratował nam dupę.

I Colley ma wskoczyć do składu po 4 dniach treningu? Litości. On będzie do gry i formy za 2 tygodnie minimum jak nie dłużej.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 13.07.2022, 12:17
swiety37 napisał(a):Wyświetl post
Duda się nieźle prezentował... Jak Fernandez ma wskoczyć do składu to raczej za Żyrę.
Zobaczymy jak będzie w meczach o stawkę, ale w sparingach Duda się wyróżniał. Myślę że może wskoczyć do pierwszego składu.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 13.07.2022, 15:59
Jak te nasze "telenty" wyłożą się na 1 lidze to będą mieć tylko do siebie pretensje. Może to były tylko sparingi, ale większość młodych nie odbiegała poziomem od starszych kolegów. Jakby zestawić końcówkę choćby Skvarki w Wiśle to sztuka byłoby dać mniej drużynie, przy minimum zaangażowania, nawet takiemu juniorowi jak Duda.

Jeśli mają być z tego spadkowego sezonu jakies pozytywy to w zbudowaniu paru chłopakowi szczegolnie tych którzy odbiljali się od rywali w ekstraklasie, ale także tych dla których naturalnym krokiem w dobrej grze w 2 lidze powinna być 1 liga. Mają ku temu okazję, by nie bujać się na wypożyczeniach tylko ogrywać się na szczeblu adekwatnym do prezentowanego poziomu.

Żeby tylko za tym poszły wyniki całej drużyny.

W sobotę typuje 3-1 dla Wisły i ponad 12k na trybunach.

Brameczki Fernandez, Młyński i Duda
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 13.07.2022, 16:53
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Zobaczymy jak będzie w meczach o stawkę, ale w sparingach Duda się wyróżniał. Myślę że może wskoczyć do pierwszego składu.
Ja mam wręcz taką nadzieję, bo prezentował się najlepiej i na pierwszy skład zasłużył.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 13.07.2022, 21:22
Mam nadzieję, że liga zweryfikuje Dudę pozytywnie, bo chłopak ewidentnie ma to coś. No i że w takim przypadku przedłuży z nami kontrakt.
Natomiast słabsze mecze z pewnością będą mu się jeszcze zdarzać, ma 18 lat i jeden sezon w seniorskiej piłce.
Oby w sobotę zaczęło się to wszystko dla nas pozytywnie, choć kompletnie nie wiem, czego mam się spodziewać.
Bez Fernandeza będzie trudniej, oby obrona dojechała z koncentracją przez cały mecz to mimo wszystko z przodu coś wpadnie.
Moje typy to
Bieganski-Jaroch, Adi, Łasica, Wachu- Chorwat, Basha, Duda- Młynek, Piotruś i Żirou.
Wynik 2:1 dla nas.
Ostatnio edytowane przez sandomingo : 13.07.2022 o godz. 21:24.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 13.07.2022, 22:05
Ktoś posiada linka dla leniwców takich jak ja, żeby wukupić mecz jednorazowo za 10zł ?
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 13.07.2022, 22:31
Spodziewam się, że odejdzie Grucha i Colley. Mam nadzieję, że info o Gergelu to farmazon. Następny Beciraj, Tupta czy inny Medved. Ja bym widział jedenastkę na Sandecję: Biegański-Jaroch, Łasicki, Adi, Niewiadomski - Basha, Plewka, Duda - Młynek, Piotruś - Bartoń. Z tego co wiem Jelić Balta, Fernandez i Żiru są po kontuzjach. Moim zdaniem poza Biegańskim i Łasickim, może Plewką i Jarochem nikt z tych piłkarzy (nie liczę kontuzjowanych) nie miałby placu w ekstraklasie. Bez napastnika (tylko nie Gergiela) będzie ciężko o sukces.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 13.07.2022, 23:03
Gergel jako 2-3 napastnik będzie ok.
Zna ligę, przypomnę tylko, że w sezonie 20/21 sieknal 19 goli dla Bruk betu.

Zakładając, że mialo przyjść jeszcze dwóch napastników, to w napadzie byłby: nowy, Gergel i Żyro. Gergel i Żyro jako zmiennicy? Dla mnie w sam raz przy założeniu że ten mityczny napastnik to kozak

Co do meczu z Sandecja, obstawiam remis 2:2.
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 13.07.2022, 23:24
Wisła już w pierwszym meczu musi pokazać reszcie ligi, że zaora rozgrywki i rozpocznie bardzo długi proces naprawiania krzywd z ostatnich miesięcy, lat.

Jakub, Dawid, Jurek, Tomek i Jarek mają wiele do naprawienia. Choć do dnia dzisiejszego nic w tym kierunku nie zrobili, mimo iż minęło kilka tygodni od spadku, a wiele miesięcy od rozpoczęcia procesu spadkowego.

3:0 to najmniejszy wymiar kary.

Żadne remisy, wymęczone wygrane. Tylko po pierwszej kolejce reszta ligi - frajerów musi wiedzieć, że Wisła w tym sezonie pobije wszelkie rekordy pod względem liczby bramek, zwycięstw, a najlepiej zdobycia podwójnego +100 (punkty i bramki).
Ostatnio edytowane przez KOALIK : 13.07.2022 o godz. 23:26.
Odpowiedz cytując
buczo85
Member

Od: 01.2006

Stary 13.07.2022, 23:41
Mocno optymistyczna wizja. Ja to bym się nastawiał na frajerskie straty punktowe, choć mam nadzieję, że akurat w pierwszym meczu te 3 pkt ugrają.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 13.07.2022, 23:54
maciekkk napisał(a):Wyświetl post

Zakładając, że mialo przyjść jeszcze dwóch napastników, to w napadzie byłby: nowy, Gergel i Żyro. Gergel i Żyro jako zmiennicy? Dla mnie w sam raz przy założeniu że ten mityczny napastnik to kozak

Ale że w poprzednim nie strzelił żadnego w 19 występach nie raczyles przypomnieć.

Choć, pasowałby do nas jak ulał w tym aspekcie.

To już wolałbym Oskara Zawadę. Przynajmniej miałby jeszcze jakieś perspektywy rozwoju, choć przypomina niemal sobowtóra Sikorskiego "najlepszego napastnika Polski".
Ostatnio edytowane przez Karherop : 14.07.2022 o godz. 00:03.
Odpowiedz cytując
Adenalix
Senior Member

Od: 08.2003

Stary 14.07.2022, 00:06
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Żadne remisy, wymęczone wygrane. Tylko po pierwszej kolejce reszta ligi - frajerów musi wiedzieć, że Wisła w tym sezonie pobije wszelkie rekordy pod względem liczby bramek, zwycięstw, a najlepiej zdobycia podwójnego +100 (punkty i bramki).
Panowie, moim zdaniem nie da się tego pogodzić, grając 34-letnimi Słowakami, których bez żalu puszcza Bruk-Bet. Z zazdrością patrzę na transfery ekstraklasowej Miedzi. U nas rzuca się w oczy brak sieci skautingu (jakkolwiek górnolotnie by to nie brzmiało). Z całym szacunkiem, ale jeśli w Legnicy czy Radomiu da się wyjmować zagranicznych zawodników, młodych, z ciekawym CV, to dlaczego nie da się gdzieindziej? Odpowiem: da się, ale nie mamy kompetencji, aby to robić, czyli ludzie odpowiadający za to w Klubie nie znają się na swojej robocie, albo nie mają warunków, aby używać swoich kompetencji. Przecież saga z napastnikiem trwa u nas co najmniej dwa lata. Już nie będę powtarzać kto się tu w tym czasie przewinął, ale takich kosmitów to ze świecą szukać. Nie będę pastwić się nad Gergielem, ale wszyscy wiedzą, że to jest absolutnie arcykluczowa sprawa. Kiedyś Turgeman nam zapewnił utrzymanie. Gdybyśmy mieli takiego Turgemana albo Carlitosa w zeszłym sezonie, to mielibyśmy utrzymanie. To chcemy teraz awansu czy nie? Gergielem go nie zdobędziemy. Mamy Bartonia, Chmiela, Sobola. Oni są rozumiem słabsi od Gergiela, czyli kogoś się pozbędziemy, bo przyjdzie jeszcze mityczny arcyprzechu.j na którego czekamy od 1410. Brakuje nam spójnej wizji i długofalowego myślenia. Zachowujemy się jak Józek Wojciechowski, ale bez kasy. Miotamy się miedzy koncepcjami długofalowymi i krótkookresowymi. Aby pierwsza liga była dla nas katharsis, ale do tego trzeba wielu różnych czynników i jeszcze więcej mądrości i roztropności.
Do what you mean and mean what you do.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 14.07.2022, 06:44

A może tak dla odmiany sprowadziliby napastnika nr 1?
Już tu jedno drewno z Czech przyszło jako nr 3 i nagle stało się nr 1.
Zwolennik zadłużenia
Sierota po Cupiale
Sekciarz spadkowy
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 14.07.2022, 08:51
Nie wyobrażam sobie Gergela jako podstawowego napastnika na cały sezon. Wolałbym go mieć jednak w zespole, żeby mieć kogoś wpuścić w kilku meczach, niż trzymać Bartonia na ławce. Lepiej byłoby wypożyczyć Bartonia do 2-3 ligi niech gra, niż trzymać u nas by go wpuścić na parę minut.

Wolę doświadczonego konia na 2-3 (bardziej 3) napastnika niż trzymać tam np. Sobola. Ale ktoś może mieć inne zdanie.

Oczywiście rozumiem potencjalne zatrudnienie Gergela tylko i wyłącznie przy założeniu, że ten mityczny 1 napastnik to naprawdę solidny grajek.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 14.07.2022, 10:08
Problem w tym, że Barton albo dostanie szansę u nas w 1 lidze, albo tyle gościa widzieliśmy. Młodzi jeśli nie są związani z klubem nie będą ciągle tulac się na wypożyczeniach, tym bardziej gdy im się kontrakt kończy za rok.

Jak sprowadzimy Gergela to nie uwierzę że nie mogliśmy za te same pieniądze mieć Drzazgi, przy założeniu że mówimy o napastniku nr 2. Nasi po prostu olali sprawę.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 14.07.2022, 10:24
Próbuję wejść w umysły naszych rządzących i jakoś nie mogę. Basha Perreira Żyro - mam nadzieję, że się obronią teraz Gergel. Rok temu tabun cieniasów z Fazlagiociem na czele, zamiast 2-3 kozaków w tej sumie. Qrwa ile jeszcze beznadziejności i bezmyślności przyjdzie nam oglądać?
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Maine_Coon
Senior Member

Od: 05.2013

Stary 14.07.2022, 10:38
https://www.youtube.com/watch?v=ttePOOXjkU8
0:38
Jorg Loser i Norbert Bernatzky 1906% poparcia
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 14.07.2022, 11:05
Maine_Coon napisał(a):Wyświetl post
https://www.youtube.com/watch?v=ttePOOXjkU8
0:38
8 lat temu. 8 lat.

Brożek mi się w tamtym meczu podobał. Może go ściągniemy?
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 14.07.2022, 11:07
Naprzeciwko Żirou w tej akcji Czekaj i Miśkiewicz
Odpowiedz cytując
IncognitoTSW
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2008

Stary 14.07.2022, 12:09
Skąd w ogóle wypłynęło to info o Gergelu?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 14.07.2022, 12:12
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Problem w tym, że Barton albo dostanie szansę u nas w 1 lidze, albo tyle gościa widzieliśmy. Młodzi jeśli nie są związani z klubem nie będą ciągle tulac się na wypożyczeniach, tym bardziej gdy im się kontrakt kończy za rok.

Jak sprowadzimy Gergela to nie uwierzę że nie mogliśmy za te same pieniądze mieć Drzazgi, przy założeniu że mówimy o napastniku nr 2. Nasi po prostu olali sprawę.
Problem? Chyba Bartona, bo na pewno nie nasz. Starczy już promowania słabych młodych piłkarzy kosztem wyniku sportowego.
Barton jeśli chce dostać szansę musi na nią zapracować. Będzie słabszy od konkurencji - nie będzie grał. Nie będzie w stanie wygrać rywalizacji z (hipotetycznym) Gergelem, ew. jakimś starym Słowakiem czy Hiszpanem - niech się pakuje. Albo wypożyczenie, albo niech szuka amatorów swojego "talentu".

Widzę że sprawa Buksy niczego niektórych nie nauczyła...
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 14.07.2022, 12:33
Tu nie chodzi o pchanie nikogo na siłę, ale jak ktoś chce zapychać starymi drewnami ze Słowacji lawkę rezerwowych, to wydaje mi się że już to przerabialiśmy. Komu to potrzebne?

Jeśli bylibyśmy w esa, to zapewne byśmy chcieli żeby nasi juniorzy najlepiej to ogrywali sie w 1 lidze. Teraz gdy już tam jestesmy to niech się ogrywają, ale nie u nas. Może pora zacząć rozwijać najlepszych zawodników a nie tylko szukać gdzie ich upchnąć, byle nie u nas i czekać aż nam ktoś dostarczyl gotowy ograny produkt.

Ja bym po prostu nie chciał sytuacji że sciagamy Medveda lub Klimenta 2.0, któremu po paru spotkaniach to się już nawet nie chce biegać. I ściągamy ich tylko po to by zadowolić publiczność że jest napastnik zza granicy. Finalnie wartość dodana = 0.

Póki co Barton wygrał rywalizację z Sobolem, więc zakładam że coś prezentuje i na nr 3 się nadaje.
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 14.07.2022, 15:56
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Problem? Chyba Bartona, bo na pewno nie nasz. Starczy już promowania słabych młodych piłkarzy kosztem wyniku sportowego.
Barton jeśli chce dostać szansę musi na nią zapracować. Będzie słabszy od konkurencji - nie będzie grał. Nie będzie w stanie wygrać rywalizacji z (hipotetycznym) Gergelem, ew. jakimś starym Słowakiem czy Hiszpanem - niech się pakuje. Albo wypożyczenie, albo niech szuka amatorów swojego "talentu".

Widzę że sprawa Buksy niczego niektórych nie nauczyła...

Bartoń ma 18 lat, Buksa miał 16 - a to w tym przedziale wiekowym kolosalna różnica.

Nie mamy żadnego sensownego napastnika, w planach najwidoczniej kolejny paździerz pokroju Ondraska, więc naprawdę nie rozumiem czemu by młodemu nie dać szansy, zwłaszcza jeżeli faktycznie coś potrafi. Kiedy ma się nauczyć? Kiedy ma zdobywać doświadczenie?
Odpowiedz cytując
tedyy
Senior Member

Od: 08.2008

Stary 14.07.2022, 19:42
https://fortuna1liga.statscore.com/p...ventId=4506676
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 14.07.2022, 19:57
Czy to jest ten link, z którego jeśli wykupimy transmisję, to klub dostaje 5 zł?
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 14.07.2022, 20:12
Prędzej ten:
https://wislakrakow.statscore.com/pl...ventId=4506676

Edit: Ale dlaczego klub o tym nie trąbi na prawo i lewo? Jeśli to prawda z tym 5zł za każdą kupioną tramisję, to dobrą kasę można z tego wyciągnąć, leży na ulicy i tylko trzeba podnieść...
Ostatnio edytowane przez royalmichael : 14.07.2022 o godz. 20:36.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 14.07.2022, 20:43
No to źle klepnąłem.... ;(
No trudno no....
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 14.07.2022, 21:04
royalmichael napisał(a):Wyświetl post
Prędzej ten:

Edit: Ale dlaczego klub o tym nie trąbi na prawo i lewo? Jeśli to prawda z tym 5zł za każdą kupioną tramisję, to dobrą kasę można z tego wyciągnąć, leży na ulicy i tylko trzeba podnieść...
Bo większa kasa będzie jak przyjdzie kibic na stadion.

"Wszystko było zrobione rodzinnie, a rodziny nie powinno mieszać się z pracą zawodową" - Henryk Kasperczak
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 14.07.2022, 21:09
silver03 napisał(a):Wyświetl post
Bo większa kasa będzie jak przyjdzie kibic na stadion.
Z jednej strony tak, z drugiej w C+ średnia oglądalność meczów Wisły była na poziomie ponad 100 tysięcy (w zeszłym sezonie 109k) i do części z tych osób należy jakoś dotrzeć.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 14.07.2022, 21:53
royalmichael napisał(a):Wyświetl post
Prędzej ten:

Zadziała to za granicą?
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów