The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.03.2020, 20:45
krysztal napisał(a):Wyświetl post
...
Nie wiesz ile odbywamy spotkań, z kim, w jakich sprawach... ale wiesz, że jesteśmy bierni. Można i tak. Dzięki za tę poradę z wywiadami - następnym razem jak się spotkamy z władzami SA powiemy, że nie ma co gadać w sumie, bo wszystko jest w wywiadzie z zeszłego roku.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 05.03.2020, 21:30
MalK - tak jak napisałem serkowi, tak napiszę i Tobie: wali mnie czy uważasz moje obawy za tanią wymówkę, ponieważ nic nikomu nie jestem winny i nikt tu nie ma nade mną zwierzchności. Tak jak kiedyś ufałem TS, SKWK, Sarapacie tak teraz jestem o wiele bardziej krytyczny. Tu nie chodzi o same pieniądze, bo to dla mnie grosze, bardziej o niechęć do bycia powtórnie wydymanym, nawet na jakieś resztówki z groszy. Może i słabe, nie uważam się za wzór do naśladowania, ale na razie sobie obserwuję czym ta neutralność wobec TS jest podyktowana i jakie będą jej efekty.

Ma to jakieś znaczenie dla tematu? Nie ma.
Ale fajnie że mnie oświeciłeś że moja motywacja jest błędna. Zmieni to coś w moim podejściu? Nic, oczywiście, świetojebliwe teksty po mnie spływają, nie masz też takiego talentu aby Twój post mnie poruszył.

I na tym myślę możemy skończyć temat mojej skromnej osoby, który jest kompletnie nieistotny. Konrad. ma rację że wszyscy rozmywają zamiast odnieść się do meritum i nawet mnie, mimo mojego ego, wydaje się że dyskusja o moich motywacjach w tym temacie to naprawdę przegięcie pały, no ale skoro musicie...

Co do oceny sytuacji w kwestii głosowania - pełna zgoda, tak to może być odbierane. Ja nie wiem, czekam i obserwuję. Nie oskarżam ani nie podejrzewam o nic serka, ale mam wątpliwości. Jak widać wyżej, nie jestem jedyny.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 05.03.2020 o godz. 21:54.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 05.03.2020, 21:38
wolfy napisał(a):Wyświetl post
skoro pewne rzeczy wzbudzają moją nieufność to wolę pieniądze przeznaczyć na chore dzieci. Tak jak kiedyś ufałem TS, SKWK, Sarapacie tak teraz jestem o wiele bardziej krytyczny.
O, i takie uzasadnienie brzmi akurat w miarę wiarygodnie (pomijając już oczywiście wstawkę o taksówkach i chorych dzieciach).
Cytat:
Ma to jakieś znaczenie dla tematu? Nie ma.
Całkowita zgoda. Dla ułatwienia jednak zaznaczę, że jak się pisze na forum (pozbawione znaczenia dla tematu) wyjaśnienie "dlaczego nie daję na socios", to naturalnym jest, że należy się liczyć z tym, że ktoś może na tymże forum odnieść się do tego (pozbawionego znaczenia dla tematu) wyjaśnienia.

Abstrahując już od tego po co publicznie pisać takie wyjaśnienie, skoro ma się gdzieś co ludzie sądzą o tym wyjaśnieniu. Ale kto powiedział, że pisanie w ogóle ma mieć w sobie jakąś logikę, prawda?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.03.2020, 22:15
MaLk napisał(a):Wyświetl post
O, i takie uzasadnienie brzmi akurat w miarę wiarygodnie (pomijając już oczywiście wstawkę o taksówkach i chorych dzieciach).
Nawet nie wiesz jak wiele to dla mnie znaczy, Twoja akceptacja. Piszę całkiem serio, nawet sobie nie wyobrażasz jak bardzo mam na to wywalone. Człowiek zdobywa się na chwilę szczerości (a potem to kasuje) i czego się dowiaduje? Że prowadzi niewiarygodne życie.
Potraktuję to jako komplement.

Całkowita zgoda. Dla ułatwienia jednak zaznaczę, że jak się pisze na forum (pozbawione znaczenia dla tematu) wyjaśnienie "dlaczego nie daję na socios", to naturalnym jest, że należy się liczyć z tym, że ktoś może na tymże forum odnieść się do tego (pozbawionego znaczenia dla tematu) wyjaśnienia.

Abstrahując już od tego po co publicznie pisać takie wyjaśnienie, skoro ma się gdzieś co ludzie sądzą o tym wyjaśnieniu. Ale kto powiedział, że pisanie w ogóle ma mieć w sobie jakąś logikę, prawda?
Może dlatego, żeby uwypuklić jak totalnie jałowe, bezsensowne i szkodliwe dla tematu jest pitolenie o moich motywacjach, aberracjach, nielogiczności, jak to straszliwie moja nieufność obraża socios jako organizację i każdego członka z osobna? Więc dostałeś cały (jak na warunki forum) jebany esej na temat moich motywacji, leków i idiosynkrazji. Co - dodam - przykryło pewnie drugą, sensowną część Twojego posta która najpewniej zostanie ochoczo olana, a szkoda.

I wiele osób zada sobie pytanie - kim jest wolfy, że poświęca się tyle uwagi na ocenę jego poczynań i motywacji. Problem polega na tym, że naprawdę - nikim ważnym, a już na pewno nie w kontekście tego tematu.

Tak więc, TS, SA i socios, dziękuję za uwagę, ale skupmy się na kwestiach ważnych, o ile ktokolwiek ma jeszcze cokolwiek sensownego do napisania. Albo poczekajmy na następny twit Wisłockiego...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 05.03.2020 o godz. 22:21.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 05.03.2020, 22:17
Pisząc o bierności miałem na myśli to że olewacie sporą część członków stowarzyszenia które domaga się choćby ankiety więc nie odwracaj kota ogonem bo nigdzie nie napisałem że nic nie robicie.
Co do wywiadu,rozumiem że stanowisko BJK uległo zmianie i warunki na jakich mogą przejąć spółkę są już inne?
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 05.03.2020, 22:46
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Kto i kiedy komunikował, że taka propozycja TSowi nie odpowiada? Ja sobie takiego postawienia sprawy nie przypominam - problem w tym, że dopóki nie zostaną w końcu uregulowane prawa do herbu i znaku dyskusja na temat sklepu się nie rozpocznie.
Bo według mnie sprawa praw to jedynie wymówka, żeby do tych rozmów nigdy nie doszło. Żeby wszystko cały czas tkwiło w martwym punkcie. I sorry ale zachowanie TSu, nie odpowiadanie na pisma, jakaś nadprodukcja gadżetów piłkarskich w ostatnim czasie, a teraz jeszcze bezszczelna odpowiedź na twitterze, praktycznie w 100% mnie do tego przekonuje.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 05.03.2020, 23:05
Czym TS motywuje wątpliwości w sprawie przekazania praw do herbu i nazwy spółce zarządzającej sekcją piłki nożnej Wisły Kraków ? Dlaczego takich wątpliwości TS nie miało sprzedając tą spółkę księciu z Kambodży? Przecież niejaki Wisłocki był obecny podczas zawierania umowy. Gdzie wtedy były jego wątpliwości? Sam ten fakt nakazuje nieufnie oceniać intencje zarządu TS. Moim zdaniem wraz z pojawieniem się trójki ratowników kończy się złoty okres dla wszelkiej maści "działaczy" którzy doili Wisłę ile się dało mając przy tym usta pełne frazesów o wierności itp. Nie mówię tylko o ostatnim okresie całkowitej degrengolady która prawie doprowadziła o upadku najstarszego klubu w Polsce. Mówię o całym okresie od roku 97 kiedy Wisła z dnia na dzień stała się jak na nasze warunki krezusem. Od tamtego czasu przysysały się coraz to nowe pijawki i ssały, tworząc coraz to nowe tego ssania sposoby. Teraz kiedy pojawia się perspektywa utraty jakiejkolwiek możliwości ssania zaczyna wychodzić szydło z worka.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Lvcas
Member

Od: 11.2019

Stary 05.03.2020, 23:31
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Czym TS motywuje wątpliwości w sprawie przekazania praw do herbu i nazwy spółce zarządzającej sekcją piłki nożnej Wisły Kraków ? Dlaczego takich wątpliwości TS nie miało sprzedając tą spółkę księciu z Kambodży? Przecież niejaki Wisłocki był obecny podczas zawierania umowy. Gdzie wtedy były jego wątpliwości? Sam ten fakt nakazuje nieufnie oceniać intencje zarządu TS. Moim zdaniem wraz z pojawieniem się trójki ratowników kończy się złoty okres dla wszelkiej maści "działaczy" którzy doili Wisłę ile się dało mając przy tym usta pełne frazesów o wierności itp. Nie mówię tylko o ostatnim okresie całkowitej degrengolady która prawie doprowadziła o upadku najstarszego klubu w Polsce. Mówię o całym okresie od roku 97 kiedy Wisła z dnia na dzień stała się jak na nasze warunki krezusem. Od tamtego czasu przysysały się coraz to nowe pijawki i ssały, tworząc coraz to nowe tego ssania sposoby. Teraz kiedy pojawia się perspektywa utraty jakiejkolwiek możliwości ssania zaczyna wychodzić szydło z worka.
Już Ci mówię jaka jest narracja obecnie:

- nie chcą zrobić czegoś niezgodnie z prawem, bo boją się ze dosięgną ich konsekwencje niegospodarności.
- uczą się na błędach, dlatego są powściągliwi w działaniach w obliczu transakcji z kambodzanskim cyrkowcem

I tak będą to motywować.

Proponuję znaleźć odpowiednie rozwiązanie torpedujące tą irracjonalną argumentację, zamiast skakania sobie do gardeł tutaj
Ostatnio edytowane przez Lvcas : 05.03.2020 o godz. 23:34.
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Stary 05.03.2020, 23:36
Lvcas napisał(a):Wyświetl post
Już Ci mówię jaka jest narracja obecnie:

- nie chcą zrobić czegoś niezgodnie z prawem, bo boją się ze dosięgną ich konsekwencje niegospodarności.
- uczą się na błędach, dlatego są powściągliwi w działaniach w obliczu transakcji z kambodzanskim cyrkowcem

I tak będą to motywować.

Proponuję znaleźć odpowiednie rozwiązanie torpedujące tą irracjonalną argumentację, zamiast skakania sobie do gardeł tutaj
Ależ na tę narrację kilkanaście stron temu odpowiedział już MaLK

Serek, litości.

Teoretycznie każde bezpłatne przysporzenie z jednego podmiotu do drugiego łapie się pod "niegospodarność", bo taka jest konstrukcja przepisu. Nikt więc nie da nikomu gwarancji, że na 100% nie ma się czego obawiać, bo czysto teoretycznie taka możliwość zawsze będzie. Teoretycznie. Więc każda opinia prawna w tym temacie będzie zawierać zastrzeżenie, że istnieje ryzyko uznania tego za niegospodarność, bo taka jest metodyka pisania opinii prawnych. Jest ryzyko, to się o nim pisze, będziesz miał o nim mniejszą lub większą wzmiankę w każdym opracowaniu.

Pozostaje kwestia oceny skali tego ryzyka.

Moje zdanie w temacie znasz, z różnych ujęć.

Ale ujmijmy to w najprostszy możliwy sposób - jeśli nawet założymy, że TS oddaje za friko SA 50% znaku towarowego wartego, niech wam będzie, że te 1,7 mln zł, to robiąc to w ramach transakcji sprzedaży akcji SA na rzecz trio, w której pozbywa się potencjalnego długu z tytułu zabezpieczonych pożyczek od trio i długu wobec TF z tytułu kupna akcji wychodzi na tej transakcji na wielkim plusie zwłaszcza z perspektywy potencjalnego ryzyka upadłości SA.

Każdy normalny zarząd mając w perspektywie upadłość spółki zależnej, która spowoduje, że będzie musiał we własnym zakresie spłacać wielomilionowe zobowiązania z pocałowaniem ręki zapłaciłby ten milion (czy ile tam sobie ten znak wyceniają w TS-ie) jeśli tylko znalazłby frajera, który chciałby z niego w zamian za ten milion zdjąć ten dług. Tym chętniej, im bardziej prawdopodobna wydawałaby mu się wizja bliskiej upadłości spółki. Zwłaszcza w przypadku, w którym nie musi na to wykładać ani grosza żywej gotówki, a oddaje tylko połowę "wirtualnej" wartości znaku towarowego, którego i tak sam nikomu obecnie nie sprzeda za te pieniądze, mało tego, jednocześnie w pełni gwarantuje sobie prawo do korzystania z tego znaku na własne potrzeby jako współwłaściciel znaku.

Normalnie - niegospodarność pełną gębą!
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Member

Od: 01.2019

Stary 06.03.2020, 00:12
MaLk - to, że rzekoma niegospodarność jest tylko wykrętem i pretekstem widać już od dawna. Jak to nie działa to martwimy się spadkiem i upadłością. Jak to stanie się nieaktualne to wrócimy to „niegospodarności” lub wymyślimy coś jeszcze innego. Byle kolejnych kilka miesięcy minęło. Wg mnie nie ma już złudzeń i sprawa jest prosta. Pasożyt walczy o dostęp do żywiciela - wszelkie chwyty dozwolone.

I zgadzam się z kolegami twierdzącymi, że kupowanie w sklepie TSu to działanie na szkodę Wisły. Całej - nie tylko piłkarskiej. Dlatego, że utwierdza to pasożyta w przekonaniu, że ma wsparcie i że uda się zrealizować strategię przeczekania. Wiem, że to co piszę musi budzić bardzo złe odczucia w pozostałych sekcjach, ale te sekcje albo pasożytują, albo są przykrywką dla pasożytów.

Smutne jest to, że nie bardzo widać szansę na jakąkolwiek zmianę.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 06.03.2020, 00:18
Prowadzenie negocjacji bez woli zawarcia umowy też jest niezgodne z prawem : )
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 06.03.2020, 08:30
czaro napisał(a):Wyświetl post
Oj ta, oj tam. Handel narkotykami i defraudacja niby też, ale jakoś TS to nie przeszkadzało.
Poza tym z Vanną Ly dogadali się w trymiga. No ale Królewski, Jażdżyński i Błaszczykowski to plebs nie spokrewniony z rodziną królewską, do tego Polacy - jak tu takim zaufać?

I bawiąc się w ten sposób niszczą Wisłę. Za trzy miesiące większość nowych piłkarzy nas opuści, ilu jeszcze takich Żukowów jesteśmy w stanie trafić? Jak długo klub jest w stanie przetrwać w atmosferze tymczasowości? I ile jeszcze zmarnowanego czasu i plucia w twarz (świetna akcja z tymi gadżetami TS, brawo chłopaki) trójka to rzuci w kąt?

No ale nie można na TS naciskać, TS trzeba kochać. Jestem pewny że wraz z upływem czasu i kolejnymi beszczelnymi ruchami miłość i zrozumienie wsród kibiców dla TS i polityki socios będą tylko wzrastać.

P. S. TS planuje może wypuszczenie koszulki meczowej z Żukowem? Ktoś wie?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 06.03.2020 o godz. 08:57.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
krzaq12
Senior Member

Od: 05.2015

Stary 06.03.2020, 08:34
Większą presję muszą wywierać na TS-ie kibice, nawet Ci z sektora C, a może przede wszystkim oni.
Obecna trójka udowadnia, że potrafi prowadzić klub, szanuje kibiców, bez podziałów, pozwala na wiele, race, sektorówki etc. Oni rozumieją czym powinien być klub i z nimi wrócimy na szczyt, ale z nimi..... nie TS-em
Odpowiedz cytując
Lvcas
Member

Stary 06.03.2020, 10:28
czaro napisał(a):Wyświetl post
Ale oni nie prowadzą negocjacji z tego co twierdzi druga stona.

krzaq12 napisał(a):Wyświetl post
Większą presję muszą wywierać na TS-ie kibice, nawet Ci z sektora C, a może przede wszystkim oni.
Obecna trójka udowadnia, że potrafi prowadzić klub, szanuje kibiców, bez podziałów, pozwala na wiele, race, sektorówki etc. Oni rozumieją czym powinien być klub i z nimi wrócimy na szczyt, ale z nimi..... nie TS-em
Nie ma co na to liczyć. Kibice z C się nie wychyla, bo boją się pozostałości po pewnej grupie, która w dalszym ciągu działa, dalej ma wpływy w TS i ma interes, żeby utrzymać to w takim stanie jakim jest.

Jedynym ratunkiem, wywołującym presję jest socios, ale i tu wladze tego stowarzyszenia sprawiają wrażenie, że idiotyczne oczekiwania Wislockiego, ze ktoś weźmie klub bez pełnej decyzyjności i praw marketingowych są godne negocjacji i zrozumienia.
Póki co musimy liczyć tylko na jedno twarde stanowisko Trio. Żadnego wsparcia oprócz może kilku dziennikarzy i niezrzeszonych kibiców nie mają.

Wczorajsza arogancka odpaoiwedz na tt. Pokazuje tylko, że dalej tam się nic nie zmieniło i dalej tam rządzą ludzie, którzy dawno powinni zostać wyrzuceni.
Ostatnio edytowane przez Lvcas : 06.03.2020 o godz. 10:42.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 06.03.2020, 11:26

Nie ma co na to liczyć. Kibice z C się nie wychyla, bo boją się pozostałości po pewnej grupie, która w dalszym ciągu działa, dalej ma wpływy w TS i ma interes, żeby utrzymać to w takim stanie jakim jest.

Jedynym ratunkiem, wywołującym presję jest socios, ale i tu wladze tego stowarzyszenia sprawiają wrażenie, że idiotyczne oczekiwania Wislockiego, ze ktoś weźmie klub bez pełnej decyzyjności i praw marketingowych są godne negocjacji i zrozumienia.
Póki co musimy liczyć tylko na jedno twarde stanowisko Trio. Żadnego wsparcia oprócz może kilku dziennikarzy i niezrzeszonych kibiców nie mają.

Wczorajsza arogancka odpaoiwedz na tt. Pokazuje tylko, że dalej tam się nic nie zmieniło i dalej tam rządzą ludzie, którzy dawno powinni zostać wyrzuceni.
To czemu kibice z C wyzywali Sarapate choć była ona poważna "częścią układu"?
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 06.03.2020, 11:31
Bo wtedy Misiek byl jeszcze na etapie "PDW bracie"
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Stary 06.03.2020, 11:35
Cytat:

A po co sie podstawia "slupy"? Zeby na nich zwalic wszystko gdy sytuacja zaczyna sie sypac.
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 06.03.2020, 12:41

Pozostałości mają większe problemy i to nie jest tak, że oni za wszelką cenę chcą aby SA była w TS. Im zależy aby cała Wisła bez podziałów na SA i TS przetrwała. Od zatrzymań na prawdę wiele się zmieniło i to widać, ale i tak zaraz ktoś wyskoczy, że wisiała flaga ...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 06.03.2020, 12:50
master17 napisał(a):Wyświetl post
Pozostałości mają większe problemy i to nie jest tak, że oni za wszelką cenę chcą aby SA była w TS. Im zależy aby cała Wisła bez podziałów na SA i TS przetrwała. Od zatrzymań na prawdę wiele się zmieniło i to widać, ale i tak zaraz ktoś wyskoczy, że wisiała flaga ...
Tak, nasi wspaniali chuligani z Sharksów, chluba kibiców klubu chcą żeby Wisła przetrwała bez względu na podziały. Wzruszyłem się.
Zaraz ktoś wyskoczy że wisiała jaka flaga? Ta z PDW dla Miśka, czy ta że jednak nie, bo się wypruł? Bo się pogubiłem.

Liczenie że C będzie naciskało na TS to naiwność, oczywiście. Z kim nasi wspaniali Sharksi by potem biznesy robili?
Ostatnio edytowane przez wolfy : 06.03.2020 o godz. 12:52.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Member

Od: 01.2019

Stary 06.03.2020, 17:53
Wow! Przynajmniej szczera odpowiedź i bez owijania w bawełnę.

https://twitter.com/giewonts/status/...497207303?s=21
Odpowiedz cytując
Lvcas
Member

Stary 06.03.2020, 17:55
Karherop napisał(a):Wyświetl post
A czemu pozdrawiali typa, co okradał klub?

A czemu nie wyzywają drugiego typa co okradał klub?

Pytania zadajesz jak w podstawówce
Odpowiedz cytując
jendrus
Senior Member

Od: 09.2010

Stary 06.03.2020, 18:22
Wisłocki byl przy sprzedaży Wisły vannie. Odpowiadał za umowe. Odpowiada za akademie i brak jej certyfikatu. To jest obecnie największy szkodnik w klubie który został. Nic dobrego nigdy nie zrobił.
lks Termalica Bruk-Bet Nieciecza - legła W-wa 3:0
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Stary 06.03.2020, 19:43
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Tak, nasi wspaniali chuligani z Sharksów, chluba kibiców klubu chcą żeby Wisła przetrwała bez względu na podziały. Wzruszyłem się.
Zaraz ktoś wyskoczy że wisiała jaka flaga? Ta z PDW dla Miśka, czy ta że jednak nie, bo się wypruł? Bo się pogubiłem.

Liczenie że C będzie naciskało na TS to naiwność, oczywiście. Z kim nasi wspaniali Sharksi by potem biznesy robili?
A ilu tych rekinów zostało, a przede wszystkim tych co kręcili biznesy ? Ty wszystko wiesz najlepiej, co się dzieje, kto rządzi, jacy to są ludzie i jakie podejście mają.
Przeprosiłeś już osoby z forum, czy dalej będziesz strugał barana ?
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 06.03.2020, 20:04
Im zależy aby cała Wisła bez podziałów na SA i TS przetrwała.
To jest ważny argument, którego nie należy zbywać.

Przy stanowisku, które zdaje się manifestować TS, i które manifestuje część kibiców, do wyboru jest w zasadzie: powrót SA pod zarząd TS albo wieczna zależność SA od TS, tyle że na konto BJK.

Pierwsze doprowadzi do upadku SA. Skoro TS nie posiada środków i kompetencji niezbędnych do prowadzenia SA, istnieje konieczność rozdzielenia organizacyjnego, ale i właścicielskiego. SA musi być "cudza" (nie-TS).

Drugie jest niestety groźne dla SA, a do tego niemoralne.

Groźne, bo TS chce utrzymywać SA w stałej zależności, która jest organizacyjnie i finansowo szkodliwa dla i tak znajdującej się na skraju upadku SA. Zresztą, nawet gdyby tak nie było, BJK mogą zwyczajnie nie godzić się na niedobrowolne wsparcie TS i wtedy mamy do wyboru: upadek TS albo zmiana właścicielska. Do tego dochodzą kwestie związane z personelem TS i (jak uczy doświadczenie, warte rozważenia) obawy o jego uczciwość czy dobrą wolę. Obawy o to, czy zależność nie zostanie wykorzystana do eksploatacji SA - nawet nie przez TS, ale osoby z nim związane.

Niemoralne, bo chociaż kibicowanie Wiśle to kibicowanie nie tylko piłce, a klub ma przy tym pewną misję społeczną i zwyczajnie jest czymś naturalnym, że Wisła piłkarska solidaryzuje się z pozostałymi sekcjami, to żeby można było mówić o prawdziwej solidarności, musi być ona wzajemna. A jak może być mowa o wzajemności, jeśli TS pozostaje głucha na fakt, że SA nie może sobie pozwolić na odpuszczenie określonych aktywów czy wpływów na rzecz TS, bo nie da rady się rozwijać albo i przetrwać. Innymi słowy, w TS brakuje zrozumienia dla żywotnych interesów SA - brakuje jej solidarności, która rzekomo cementuje ten cały etos, który sprawia, że pomimo organizacyjnej rozłączności, Wisła jest jedna.

Jeden sklep i podział dochodu; albo dwa sklepy i rozdzielność dochodów;
Jeden wspólny znak i podział dochodu z eksploatacji albo równoległa eksploatacja; albo dwa znaki i rozdzielność;
- naprawdę rozwiązanie nie jest trudno znaleźć i przecież różne rozwiązania były TS prezentowane, wiemy to z wywiadów przedstawicieli obu stron.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Stary 06.03.2020, 20:08
W całości się z Tobą zgadzam.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 06.03.2020, 20:10
Tak, tylko ja zakładam, że uczciwe warunki ostatecznego rozdziału organizacyjnego i ewentualne dobrowolne wsparcie/współpraca w przyszłości to wszystko na co TS może i powinno liczyć od BJK/SA.

Jak rozumiem, ostatecznie jedność Wisły cementować będą kibice (którzy nie dadzą zginąć TS) i, w zakresie misji społecznej, społeczność krakowska (czas nauczyć się pisać wnioski o granty, dotacje etc.).
Ostatnio edytowane przez czaro : 06.03.2020 o godz. 20:13.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 06.03.2020, 20:15
Ludzie, którzy uratowali przed bankructwem najstarszą sekcję Wisły Kraków mają się prosić o możliwość używania nazwy Wisła Kraków tych, którzy do tegoż bankructwa omal nie doprowadzili. Bo, UWAGA, Ci co przed bankructwem Wisłę Kraków uratowali nie wzbudzają zaufania tych, którzy omal do bankructwa nie doprowadzili. CZYSTY MROŻEK.

Słyszę teksty o jakichś podziałach, halo ale przecież podział jest już 23 lata i było dobrze. Aż do chwili kiedy najwierniejsi "uratowali" piłkarską sekcję przed wpadnięciem jej w niepowołane ręce. W tych powołanych zmierzała w glorii i chwale wprost do IV ligi lub w odmęty nicości. Niefartem znalazło się kilka osób w tym o zgrozo były zawodnik kojarzony z klubem z czasów kiedy podzielona Wisła lała wszystkich w Polsce. I wyłożył własne pieniądze żeby odwrócić skutki opieki najwierniejszych. Jak można zaufać komuś takiemu?

Moim zdaniem brak jednoznacznej postawy stowarzyszenia, które ma swoje korzenie właśnie w zachowaniu Kuby to zwyczajna zdrada. Bo w tym sporze nie da się być bezstronnym. Pierwszy akapit wyjaśnia dlaczego.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 06.03.2020, 20:43
A ilu tych rekinów zostało, a przede wszystkim tych co kręcili biznesy ?
Wystarczająco dużo, żeby wywiesić, będącą symbolem zniszczenia własnego klubu, flagę rekina i sprawić, żeby nie zniknęła od razu.

Innymi słowy: nie wiem ile, ale wygląda na to, że za dużo. Mam nadzieję, że (o zgrozo) Misiek dokończy jedyną dobrą rzecz, jaką dla Wisły uczynił przez te kilkadziesiąt lat i doprowadzi do jeszcze większego ograniczenia tej liczby.

czaro napisał(a):
Jeden wspólny znak i podział dochodu z eksploatacji albo równoległa eksploatacja; albo dwa znaki i rozdzielność;
Póki co, TS śmieje się wszystkim w twarz, eksploatując nie tylko zarejestrowane jako "swoje" znaki, nie tylko "trudne do przyporządkowania do konkretnej sekcji" gadżety ogólne, ale wprowadzając do sprzedaży nawet gadżety wprost związane z działalnością SA, z sekcją piłkarską. Choćby dotyczące ostatnich derbów.

Nie wiem jakim cudem mam zakładać dobrą wiarę w takim działaniu? Mam uwierzyć, że po trwającej od ponad pół roku dyskusji na temat tego, kto ma mieć prawa do którego znaku towarowego i jak te prawa można eksploatować, zarząd TS nie zdążył się zorientować, że jednak dorobek stricte SA nie należy do TS i narusza w ten sposób cudze prawa?
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Od: 08.2011

Stary 06.03.2020, 20:46
A ilu tych rekinów zostało

Zbyt wielu o każdego jednego.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 06.03.2020, 21:11
Nie wiem jakim cudem mam zakładać dobrą wiarę w takim działaniu? Mam uwierzyć, że po trwającej od ponad pół roku dyskusji na temat tego, kto ma mieć prawa do którego znaku towarowego i jak te prawa można eksploatować, zarząd TS nie zdążył się zorientować, że jednak dorobek stricte SA nie należy do TS i narusza w ten sposób cudze prawa?
Czy to jest ten przypadek, kiedy cytując, nie polemizujesz, tylko rozwijasz wątek? : )
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów