The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 05.03.2020, 11:40
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Za przeproszeniem lejce popi... się chyba Tobie, jeśli myślisz, że nie będąc członkiem Socios będziesz dyskutował co Socios ma robić. W mojej wypowiedzi nie chodziło mi o to, byś mi się z zakupów tłumaczył, bo mało mnie szczerze mówiąc obchodzi co tam sobie kupujesz, tylko o Twoją pokrętną logikę "nie wspierania Wisły SA".
A wspiera? Przecież kasa idzie do TS.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 05.03.2020, 11:54
wolfy napisał(a):Wyświetl post
A wspiera? Przecież kasa idzie do TS.
Piszę o Twojej logice "nie wspierania Wisły SA przez Socios, bo spółka nie należy do Trio". Dlatego pytałem o Twoje zakupy w Wiślackim Świecie - przecież idąc Twoim tokiem rozumowania też nie powinieneś tam kupować, bo spółka nie należy do Trio...

Kończąc temat sklepu - kupuję i w Wiślackim Świcie, robię też zakupy w sklepie TS. Ja osobiście, i to jest moja prywatna opinia, dziwię się podziałom na gadżety piłkarskie i niepiłkarskie, dlatego zawsze będę zwolennikiem jednego wiślackiego, wspólnego (TS i SA) sklepu i sprawiedliwego, wypracowanego przez obie strony, podziału zysków. Przy dobrej organizacji takiego sklepu, przy odpowiednim asortymencie SA jest w stanie generować bardzo duże przychody, a pewnie i TS zarobiłoby więcej, niż wychodzi na swoim sklepie (jeśli myślicie, że teraz są to jakieś kokosy, to się poważnie mylicie). I mam nadzieję, że sprawa praw do nazwy i herbu - gdy już zostanie rozwiązana z korzyścią dla SA - rozpocznie dyskusję nad takim wspólnym fan store'm.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 05.03.2020 o godz. 11:58.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.03.2020, 12:19
Piszę o Twojej logice "nie wspierania Wisły SA przez Socios, bo spółka nie należy do Trio". Dlatego pytałem o Twoje zakupy w Wiślackim Świecie - przecież idąc Twoim tokiem rozumowania też nie powinieneś tam kupować, bo spółka nie należy do Trio...

Kończąc temat sklepu - kupuję i w Wiślackim Świcie, robię też zakupy w sklepie TS. Ja osobiście, i to jest moja prywatna opinia, dziwię się podziałom na gadżety piłkarskie i niepiłkarskie, dlatego zawsze będę zwolennikiem jednego wiślackiego, wspólnego (TS i SA) sklepu i sprawiedliwego, wypracowanego przez obie strony, podziału zysków. Przy dobrej organizacji takiego sklepu, przy odpowiednim asortymencie SA jest w stanie generować bardzo duże przychody, a pewnie i TS zarobiłby więcej niż wychodzi na swoim sklepie (jeśli myślicie, że teraz są to jakieś kokosy, to się poważnie mylicie).
To że jesteś zwolennikiem takiego sklepu nie znaczy że jest on realny. Ktokolwiek przejmie klub będzie chciał wyłączność na gadżety piłkarskie, bo niby czemu ma się dzielić z zyskami z TS które nawet złotówki nie dokłada. Ale przy obecnej postawie TS klubu nie przejmie nikt. Umówmy się, to oni narobili syfu a teraz szukają frajera który zrobi porządek za nich i zapłaci im za ten przywilej.

Moja logika odnośnie socios jestt bardzo prosta, to Ty ją przekręciłeś. I im dłużej obserwuję co się dzieje tym bardziej mam deja vu i upewniam się w swojej decyzji.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 05.03.2020 o godz. 12:30.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 05.03.2020, 12:24
No to jak widać mało wiesz, bo takie rozwiązanie jak wspólny sklep było już wstępnie dyskutowane i nikt w SA nie mówił nie.

A Twoje ostatnie zdanie to już żenada na maxa.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 05.03.2020 o godz. 12:27.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.03.2020, 12:34
No to jak widać mało wiesz, bo takie rozwiązanie jak wspólny sklep było już wstępnie dyskutowane i nikt w SA nie mówił nie.

A Twoje ostatnie zdanie to już żenada na maxa.
Byłoby super gdyby się okazało że masz rację i dojdzie do porozumienia. Nie byłoby tej całej awantury gdyby nie obstrukcja TS, ale ja mam bardzo poważne wątpliwości co do ich uczciwych zamiarów.

Co do ostatniego zdania, to co Ci poradzę że tak jest? Dawanie gadżetów piłkarskich TS/Ultras i nie poinformowanie gdzie idzie kasa to nie jest transparentność, ale załóżmy że wpadka. Twoja wymijająca reakcja na to wygląda już słabiej.

Poza tym nigdy nie mówiłem Socios co ma robić.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 05.03.2020 o godz. 12:38.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 05.03.2020, 12:35
Co do ostatniego zdania, to co Ci poradzę że tak jest?
Spoko, Socios przypomina stare czasy, bo poleciło gadżet TSu

Ok, nie mam czasu kopać się z koniem.
Odpowiedz cytując
caucus
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2018

Stary 05.03.2020, 12:39
Szkoda, że nigdy się nie dowiemy jakie były przez lata różnice w sprzedaży między Wiślackim Światem, a sklepikiem TS i (kiedyś) Strefą Kibola.

Ten problem jest stary jak świat. Wystarczy zerknąć po trybunach skąd ludzie mają szaliki, koszulki, bluzy, czapki.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.03.2020, 12:42
Spoko, Socios przypomina stare czasy, bo poleciło gadżet TSu

Ok, nie mam czasu kopać się z koniem.
I tak nie rozmawiasz na temat, skupiasz się na mnie osobiście więc to faktycznie bez sensu.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 05.03.2020, 12:44
Dyskutuję z Twoją opinią, która jest niesprawiedliwa i nieuprawniona. Cześć.

edit. Na temat odpisałem na poprzedniej stronie.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 05.03.2020 o godz. 12:51.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.03.2020, 12:46
Dyskutuję z Twoją opinią, która jest niesprawiedliwa i nieuprawniona. Cześć.
Ale nie dyskutujesz o tym czego mój post dotyczył. Cześć.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Boracik86
Member

Od: 09.2013

Stary 05.03.2020, 12:55
TS jest tak właśnie odpowiedzialny za spółkę piłkarską jak widzimy - ktoś inny wyciąga ją z bagna. Skoro sprzedają gadżety piłkarskie, to niech kasa za nie idzie do sekcji piłkarskiej. Wisła będzie silna tylko wtedy, gdy sekcja piłkarska będzie silna. Wtedy TS też na tym skorzysta, niezależnie czy będzie właścicielem, czy też nie. Nie ma się co kłócić z rzeczywistością. W tej chwili każda inna sekcja i cały TS są beneficjentami rozpoznawalności marki piłkarskiej Wisły. Jest cała masa klubów bokserskich czy pływackich, które prawie nikogo nie obchodzą i nie zarabiają tak na siebie, jak TS na popularności piłkarskiej Wisły.
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 05.03.2020, 12:59
Apeluję o nie kupowanie i nie chodzenie na mecze, bo wspieramy TS. Ludzie litości, bo sami tworzymy dalsze niepotrzebne podziały.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 05.03.2020, 12:59
To jest oczywiste. Tak zawsze działał nasz wielosekcyjny klub... Zawsze piłka była i będzie kołem zamachowym. Dlatego TS powinien jak najszybciej zrozumieć, że porozumienie z władzami SA to szansa dla całej Wisły.
Odpowiedz cytując
kotyrek
Senior Member

Od: 05.2003

Stary 05.03.2020, 13:31
Boracik86 napisał(a):Wyświetl post
TS jest tak właśnie odpowiedzialny za spółkę piłkarską jak widzimy - ktoś inny wyciąga ją z bagna. Skoro sprzedają gadżety piłkarskie, to niech kasa za nie idzie do sekcji piłkarskiej. Wisła będzie silna tylko wtedy, gdy sekcja piłkarska będzie silna. Wtedy TS też na tym skorzysta, niezależnie czy będzie właścicielem, czy też nie. Nie ma się co kłócić z rzeczywistością. W tej chwili każda inna sekcja i cały TS są beneficjentami rozpoznawalności marki piłkarskiej Wisły. Jest cała masa klubów bokserskich czy pływackich, które prawie nikogo nie obchodzą i nie zarabiają tak na siebie, jak TS na popularności piłkarskiej Wisły.
Wszystko sie zgadza tylko, ze to jest opinia kibica - myślącego sercem. Kiedy idę na mecz i mam szalik w ręce mam podobne przemyślenia.
Ale jest też druga strona biznesowa.(książkowa) Popatrz na to całkowicie z boku. Gdy spółka córka ma kłopoty to "wynajmuje się" na rysku specjalistów do restrukturyzacji. I oni ją "naprawiają". Patrząc tymi kategoriami Wisłocki bardzo dobrze "zarządza". Podpisał umowę z managerami uznanymi na rynku. Ci utrzymują Wisła na rynku (ekstraklasa), zmniejszają zadłużenie (prezentacja Obidzińskiego), tworzą pozytywny wizerunek spółki itp. Ci managerowie ściągnęli kolejnych specjalistów w swoich dziedzinach (człowiek z banku, człowiek z Rakowa itp), którzy budują podstawy zdrowej spółki. Gdyby Wisła była na giełdzie prawdopodobnie jej kurs by teraz szybował.
Jest tylko jeden problem żeby tak ocenić (pozytywnie) pracę prezesa TS. Nie on ich ściągnął tylko sami sie zgłosili bo to kibice Wisły.....
Odpowiedz cytując
Boracik86
Member

Stary 05.03.2020, 13:32
Cytat:
To jest oczywiste. Tak zawsze działał nasz wielosekcyjny klub... Zawsze piłka była i będzie kołem zamachowym. Dlatego TS powinien jak najszybciej zrozumieć, że porozumienie z władzami SA to szansa dla całej Wisły.

Zgadzam się w 100%.
Odpowiedz cytując
Boracik86
Member

Stary 05.03.2020, 14:00
kotyrek napisał(a):Wyświetl post
Wszystko sie zgadza tylko, ze to jest opinia kibica - myślącego sercem. Kiedy idę na mecz i mam szalik w ręce mam podobne przemyślenia.
Ale jest też druga strona biznesowa.(książkowa) Popatrz na to całkowicie z boku. Gdy spółka córka ma kłopoty to "wynajmuje się" na rysku specjalistów do restrukturyzacji. I oni ją "naprawiają". Patrząc tymi kategoriami Wisłocki bardzo dobrze "zarządza". Podpisał umowę z managerami uznanymi na rynku. Ci utrzymują Wisła na rynku (ekstraklasa), zmniejszają zadłużenie (prezentacja Obidzińskiego), tworzą pozytywny wizerunek spółki itp. Ci managerowie ściągnęli kolejnych specjalistów w swoich dziedzinach (człowiek z banku, człowiek z Rakowa itp), którzy budują podstawy zdrowej spółki. Gdyby Wisła była na giełdzie prawdopodobnie jej kurs by teraz szybował.
Jest tylko jeden problem żeby tak ocenić (pozytywnie) pracę prezesa TS. Nie on ich ściągnął tylko sami sie zgłosili bo to kibice Wisły.....
Jest jeszcze jedno, "ale". Prezes spółki musi się liczyć z opinią publiczną i dbać o pozytywny PR. Stąd tyle wydatków właśnie w tym zakresie wśród wszystkich odnoszących sukces korporacji. To jak obecnie postrzegany jest TS nie jest, oczywiście w dużej mierze winą Wisłockiego, ale biorąc pod uwagę nastawienie kibiców (źródło finansowania TS) do Towarzystwa po ostatnich latach, wypadałoby zrobić wszystko, aby ten obraz uległ poprawie. Nie przeczę też, że trochę zrobiono w tej sprawie, ale konflikt z trio na pewno nie działa na korzyści TSu.
Odpowiedz cytując
Snow
Ave Wisła!

Od: 09.2003

Stary 05.03.2020, 16:37
Cytat:
Kończąc temat sklepu - kupuję i w Wiślackim Świcie, robię też zakupy w sklepie TS. Ja osobiście, i to jest moja prywatna opinia, dziwię się podziałom na gadżety piłkarskie i niepiłkarskie, dlatego zawsze będę zwolennikiem jednego wiślackiego, wspólnego (TS i SA) sklepu i sprawiedliwego, wypracowanego przez obie strony, podziału zysków. Przy dobrej organizacji takiego sklepu, przy odpowiednim asortymencie SA jest w stanie generować bardzo duże przychody, a pewnie i TS zarobiłoby więcej, niż wychodzi na swoim sklepie (jeśli myślicie, że teraz są to jakieś kokosy, to się poważnie mylicie). I mam nadzieję, że sprawa praw do nazwy i herbu - gdy już zostanie rozwiązana z korzyścią dla SA - rozpocznie dyskusję nad takim wspólnym fan store'm.

Z tego co wiem to wlasnie mniej wiecej na tym polegala propozycja trio w sprawie sklepiku klubowego.
I teraz zastanowmy sie - dlaczego nie odpowiada to TSowi?

Mysle, ze kazdy kto troche pomysli sam dojdzie do wnioskow, ze widocznie wcale nie chodzi tutaj o czysty zarobek...
Odpowiedz cytując
Lvcas
Member

Od: 11.2019

Stary 05.03.2020, 16:40
Panowie sprowadziliście dyskusje do absurdu. Ciężko to się czyta. :/

Obawiam się że prywatne interesy pewnych osób będą brały górę, niż dobro całej Wisły
Ostatnio edytowane przez Lvcas : 05.03.2020 o godz. 16:52.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 05.03.2020, 16:56
Rozumiem, dlaczego jest tutaj tyle nerwów, ale nie rozumiem dlaczego akurat wyładowywać je na sobie nawzajem. Wszyscy troszczą się o Wisłę i nie ma chyba na forum nikogo, kto (przynajmniej otwarcie) opowiadałby się za zerwaniem rozmów TS-BJK i powrotem SA pod skrzydła TS.

Rzeczywiście rozmowa toczy się tak, że posty na temat stanowiska Socios są ignorowane co do meritum, a dyskusja sprowadzana jest wyłącznie do obrony dobrego imienia Socios. Obrona dobrego imienia jest oczywiście potrzebna, zwłaszcza w czasach, gdy rządzi plotka i fake-news, ale jeśli przy tym ignorowane są pozostałe wątki, to stawia to dyskutantów w kropce.

Jak rozumiem ignorowanie pytań wynika z tego, że sprawy Socios mają być omawiane w pokoju Socios. Rzeczywiście, wewnętrzne sprawy Socios powinny być przedmiotem wewnętrznych rozmów. W tym przypadku mamy jednak do czynienia ze sprawą, która jest już jakby na zewnątrz Socios - stanowiska stowarzyszenia kibiców wobec sprawy arcyważnej dla wszystkich kibiców, także tych poza stowarzyszeniem.

Nie chodzi o dyktowanie Socios, co mają robić i włączanie się w procesy decyzyjne w stowarzyszeniu. Chodzi raczej o poznanie stanowiska i jego przyczyn, ewentualnie ich skomentowanie. Socios pełni teraz szczególną rolę, można powiedzieć, społeczną (w końcu celem działania stowarzyszenia nie jest zaspokojenie potrzeb jego członków, ale wsparcie Wisły). Tym samym Socios jest rzecznikiem prawie całego środowiska. Oczywiście decyzje podejmują w nim członkowie, nikt nie może mieć roszczeń o takie czy inne zachowanie, ale w samych pytaniach i rozmowie nie ma chyba niczego złego.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 05.03.2020, 17:18
Snow napisał(a):Wyświetl post
I teraz zastanowmy sie - dlaczego nie odpowiada to TSowi?
Kto i kiedy komunikował, że taka propozycja TSowi nie odpowiada? Ja sobie takiego postawienia sprawy nie przypominam - problem w tym, że dopóki nie zostaną w końcu uregulowane prawa do herbu i znaku dyskusja na temat sklepu się nie rozpocznie.

czaro napisał(a):Wyświetl post
Chodzi raczej o poznanie stanowiska i jego przyczyn, ewentualnie ich skomentowanie. Socios pełni teraz szczególną rolę, można powiedzieć, społeczną (w końcu celem działania stowarzyszenia nie jest zaspokojenie potrzeb jego członków, ale wsparcie Wisły). Tym samym Socios jest rzecznikiem prawie całego środowiska. Oczywiście decyzje podejmują w nim członkowie, nikt nie może mieć roszczeń o takie czy inne zachowanie, ale w samych pytaniach i rozmowie nie ma chyba niczego złego.
Cały czas wspieramy zarządzających SA jak tylko potrafimy, nie raz pisaliśmy, że uważamy, iż spółka powinna trafić w ręce Panów BJK. Staramy się jednak nie podsycać konfliktu, a skłonić (przede wszystkim TS) do spełnienia przynajmniej części warunków stawianych przez "Trio". Rozmowy cały czas trwają, ale powoli dochodzimy do ściany (co wyraziłem choćby na tt). Jeśli się od niej odbijemy, stanowisko będzie jasne i czytelne.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 05.03.2020, 17:26
Ok, mam nadzieję, że dobrze odczytujecie sytuację, bo trochę to wygląda, jakbyśmy odbili się już na przełomie roku. Pozdrawiam.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 05.03.2020, 17:56
Zapewne duża większość ludzi kibicujących Wiśle chce aby klub pozostał w rękach trio. Każdy widząc co się dzieje denerwuje się, że TS gra na zwłokę (ja tez tak uważam) ale to nie znaczy że trzeba jechać po sobie wzajemnie i oczerniać Socios którego członkowie wpompowali już nie małą kasę do klubowej skarbonki, a będzie tego Jeszce więcej.

Przydała by się jakaś konstruktywna dyskusja w tym temacie. Przecież Ci z Was którzy do Socos nie nalezą moga pytać Rafała Wisłockiego o co chcą na: tłiterze, fejsbuku czy instagramie. Zapewne ma też jakiegoś meila z racji pełnionej roli w TSie. Pytania można tez kierować bezpośrednio na melia TSu. Jeżeli cyklicznie skrzynki będą zawalane wiadomościami może to dać jakiś rezultat(komus może odpowie bądź udzieli wywiadu czy skomentuje sprawę w mediach społecznościowych). Socios jako stowarzyszenie oraz sponsor klubu może jedynie poprosić o jakieś wyjaśnienie oraz wyrazić niepokój(ale musi być to decyzja większości)

Dywagowanie czy kupuje w Wiślackim Świecie czy w sklepiku TSu tez jest durne ale prawdą jest stwierdzenie, że sklepik TSu głównie utrzymują/cieszy się popularnością wśród kibiców piłkarskich czyli kibiców Wisły Kraków SA.

Sytuacja jest ogólnie chora bo zaraz będzie koniec sezonu, a my nadal nie jesteśmy pewni kto będzie rządził klubem. Moim zdaniem ma to bezpośredni wpływ na sytuacje finansową oraz transferową. Kasa od sponsorów lub ich ilość mogła by być większa, trio w sytuacji awaryjnej mogło by dołożyć coś do transferów czy te funkcjonowania klubu.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 05.03.2020, 18:07
Serek z ciebie to sie powoli robi taki wytrawny polityk.Niby odpowiadasz ale tak żeby nie powiedzieć za dużo.Niby popierasz ale pod pewnymi warunkami.Kluczcie tak dalej na pewno daleko zajedziecie...
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 05.03.2020, 18:38
krysztal a co Ty robisz w tym kierunku ? Rzucacie się do ludzi, którzy bezinteresownie postanowili poświęcić swój czas i pieniądze na pomoc Wiśle.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 05.03.2020, 18:38
Pod jakimi znowu warunkami popieram? I o jakim kluczeniu Ty piszesz? Rozumiem, że mam Ci tutaj napisać szczegóły rozmów, mimo że sobie nasi rozmówcy tego nie życzą? Tak to na pewno zaszlibyśmy daleko... Nieco więcej wiedzą członkowie stowarzyszenia i tyle.
Odpowiedz cytując
kotyrek
Senior Member

Od: 05.2003

Stary 05.03.2020, 19:20
Widzę ze znasz dochód/przychód sklepiku TS - mógłbym nas maluczkich oświecić ta cyfra?
Odpowiedz cytując
Lvcas
Member

Od: 11.2019

Stary 05.03.2020, 19:31
Powiedzcie mi, czemu Wisła Kraków S. A ma być dyskryminowania, skoro, to jest także Wisła Kraków więc powinny jej się należeć prawa do własnej nazwy i prawa do używania własnego herbu?
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 05.03.2020, 20:07
Paowie, wbijajcie do pokoju socios. Jest plan działania i troche wyjasnien.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 05.03.2020, 20:19
Ale ja bardziej z uznaniem to piszę niż z pretensjami A tak na poważnie to przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i nie dziw się temu że ludzie są podejrzliwi i trudno o 100% zaufanie.Niby uważacie że spółka powinna trafić w ręce BJK ale nie chcecie podsycać konfliktu, rozumiem konfliktu na linii SA-TS .Problem w tym że jest jeszcze konflikt na linii kibice-TS i duża grupa tych pierwszych jest już tak w....iona że coś w końcu musi jebnąć.Wasza bierność w tej sytuacji jest szkodliwa i obrywa też samo stowarzyszenie.Nie mówiąc już o tym że TS- jeśli daj Boże coś tam się zmieni,naprawdę zmieni-będzie długo musiało pracowac na zaufanie
Staracie się też skłonić(przede wszystkim TS)do spełnienia przynajmniej części warunków stawianych przez Trio....Tu radzę jeszcze raz przeczytać wywiad z Jażdżyńskim.BJK określili warunki konieczne na jakich mogą przejąć spółkę ,nie do negocjacji i spełnienie części ich nie przekona.
Od razu też napiszę że nie zwracam sie do członków stowarzyszenia bo jak widać część z nich chce stanowczych działań w tej sprawie tylko do was decyzyjnych do zarządu Socios.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 05.03.2020, 20:33
Dlatego nie wstąpię do socios, żeby kumaci przegłosowali że moje wcześniejsze wpłaty mają iść na patoli z TS po moim odejściu (hipotetyczna sytuacja po powrocie Wisły do TS). Nie chodzi o same pieniądze, ale gdzie mogą trafić.
Bez urazy, ale brzmi to, delikatnie rzecz ujmując, jak tania wymówka. Zanim (nawet hipotetycznie) SA mogłaby wrócić pod skrzydła TS-u, upłynie jeszcze multum wody w (nomen omen) Wiśle, a większość pieniędzy, które mógłbyś wpłacić, trafi do SA. Nie wspominając już o tym, ile czasu i pieniędzy z wpłat socios już przekazali do SA.

Więc jeśli chcesz akurat w tym momencie, po ponad roku funkcjonowania socios i na prawie rok przed upływem terminu na zakończenie negocjacji TRIO-TS, przekonać mnie, że najważniejsze jest dla Ciebie to, że jakaś "resztówka" z wpłaconych pieniędzy na koniec trafić może do SA będącej już w rękach TS, to... no... nie no, słabe to jak cholera. Uwierzyłbym w to, że nie lubisz socios, że nie lubisz osób w socios, że nie lubisz Serka czy prezesa albo im nie ufasz i dlatego nie wstępujesz do socios. Albo że nie masz kasy. I OK, nie miałbym z żadnym z tych uzasadnień problemu. Bycie w socios nie jest niczyim obowiązkiem, jest w cholerę innych możliwości wspierania Wisły.

Ale zaprezentowana argumentacja brzmi jak dorabiana naprędce i na siłę ideologia, bo akurat wpadło Ci do głowy jakby się tu wytłumaczyć z tego, że ciągle gadasz co socios powinno, ale nie za bardzo wiesz co powiedzieć, żeby się odczepili z tym argumentem, że przecież w socios nie jesteś... no, słabe... :/

serek.c2 napisał(a):
Cały czas wspieramy zarządzających SA jak tylko potrafimy, nie raz pisaliśmy, że uważamy, iż spółka powinna trafić w ręce Panów BJK. Staramy się jednak nie podsycać konfliktu, a skłonić (przede wszystkim TS) do spełnienia przynajmniej części warunków stawianych przez "Trio". Rozmowy cały czas trwają, ale powoli dochodzimy do ściany (co wyraziłem choćby na tt). Jeśli się od niej odbijemy, stanowisko będzie jasne i czytelne.
Główny problem polega na tym, że robicie to sami, w zamkniętym gronie, gdzie ustaliliście linię neutralności za wszelką cenę (nie będę teraz oceniał czy słuszną i jakie argumenty przemawiają za tym, czy macie rację), a "lud" domaga się, żeby decyzja o tym, jaka powinna być prezentowana oficjalna linia stowarzyszenia zapadła w głosowaniu ramach mitycznego "współdecydowania".

Ponieważ z grubsza wiadomo, jakie są poglądy większości "zwykłych" socios na tę sprawę, z dużą dozą prawdopodobieństwa można zakładać, że gdyby było glosowanie, zostałaby wybrana linia bezwarunkowego opowiedzenia się po stronie trio i ostrego nacisku na TS. Więc obraz dla przeciętnego obserwatora wyłania się taki, że bronicie się rękami i nogami przed tym, żeby taka decyzja została podjęta. A to już doskonała pożywka dla spiskowych teorii dziejów. Postępując tak a nie inaczej, choćbyście nie wiem w jak "dobrej wierze" chcieli bronić tej neutralności do ostatniej kropli krwi, musicie wziąć na klatę, że taki będzie efekt.

Kwestia przejęcia SA jest dla zdecydowanej większości ludzi być-albo-nie-być klubu, zdecydowanie ważniejszą od tego, że raz na kwartał mogą sobie zagłosować czy kasa ma iść na boisko, szatnię czy kontrakt zawodnika. Nie liczcie na to, że ludzie wam odpuszczą w tym temacie.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów