The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 04.03.2020, 17:41
wiesniak842 napisał(a):Wyświetl post
Ja szczerze mowiac tez bym chcial odpowiedzi na pytania Konrada, tylko pozostaje przy okazji jedna, odrebna kwestia. Mianowicie, co w przypadku gdy te nasze ewentualne bojkoty, opowiedzenie sie po stronie trio itp nic nie dadza, a TS dalej bedzie robil swoje (czyli nic)? Co nam to da? Obawiam sie, ze dokladnie tak bedzie...
Byłby to poważny medialny cios w TS i pierdzielącego głupoty Wisłockiego, zmusiłby ich do odpowiedzi na trudne pytania dziennikarzy, zwiększył presję kibiców.

Jeśli TS planuje jakiś numer to znacznie by im to utrudniło robotę stawiając ich w świetle reflektorów. Biorąc pod uwagę jak działają i co sobą reprezentują mogą chcieć szybko pozbyć się niechcianej atencji i wrócić do swojego bajorka.

Media mają jednak jakiś wpływ na rzeczywistość.

Przy czym jestem już pewny że tak się nie stanie. Zauważyłem że słowa "chcę żeby trio przejęło Wisłę" oznacza "chcę żeby trio przejęło Wisłę na warunkach TS" u niektórych osób, co jest kompletnie nierealne i oznacza powrót Wisły do TS.
A Konrad. - najpierw próbowano go wyśmiać (nie bardzo wyszło), a potem został totalnie zlany mimo że nie napisał niczego nierealnego, głupiego lub szkodliwego.

Tak więc niech socios sobie robi co uważa za słuszne, ale niech nie liczy że ludzie będą się przyłączać mimo wątpliwości.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 04.03.2020 o godz. 17:54.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 04.03.2020, 18:11
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Tak więc niech socios sobie robi co uważa za słuszne, ale niech nie liczy że ludzie będą się przyłączać mimo wątpliwości.
Spory między SA a TS wyszły na światło dzienne mniej więcej późną jesienią 2019 roku - w tamtym okresie mieliśmy za sobą już rok działalności, wiele udanych akcji, podpisane umowy z Wisłą SA i bardzo dobrą opinię potwierdzaną przez ludzi z władz spółki. Jak to się stało, że Cię z nami wtedy jeszcze nie było, co wtedy stało na przeszkodzie? Teraz piszesz, że masz zaufanie do władz spółki (nic dziwnego, robią dobrą robotę) - to dlaczego nie chcesz im bezinteresownie finansowo pomóc? Socios nie robi nic innego - cała nasza kasa wędruje do SA (mało tego, jak tylko znalazła się nadwyżka środków - mimo podpisanej bardzo dużej umowy - od razu zrobiliśmy głosowanie i kolejne pieniądze popłynęły do klubu). Ja Twoje posty odbieram jako tanie wymówki - Twoja sprawa. Prosiłbym Cię jednak, żebyś nie pisał bzdur o głosowaniu przez "kumatych" itp. Bo jedna sprawa to Twoje obiekcje (choć dla mnie to jak wspomniałem wymówki - z Socios możesz zrezygnować z dnia na dzień jeśli coś by Cię niepokoiło), a druga sprawa to podważanie działań czy intencji stowarzyszenia.
Odpowiedz cytując
MB1906
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 04.03.2020, 18:26
Wracając znów do meritum. MOŻEMY ZADAĆ TS KONKRETNE PYTANIA JAKO SOCIOS?
Odpowiedz cytując
kotyrek
Senior Member

Od: 05.2003

Stary 04.03.2020, 18:34
Czytam ostatnie posty i tak mi się nasunęło:
Członkowie Socios proszą o wypowiedzenie sie zarządu po którejś ze stron. Otóż przeczytałem cele statusowe Socios i dla mnie jasnym jest kogo stowarzyszenie ma wspierać - "Wisła Kraków S.A oraz Akademie Piłkarskie współpracujące z Wisłą Kraków S.A."
Nie spodziewam się że ktoś z zarządu wam odpowie bo to jest oczywistość.
Rzeczywiście można się zastanawiać czy promując sklep TS Wisła zarząd Socios działa "statusowo".

Coglin napisał(a):Wyświetl post
A to nie możecie (nie mogą) się zapisać teraz i wspierać Wisłę SA, a jeśli odpukać wróciła by do TSu to zrezygnować?
Przecież może się to stać np. za rok i przez rok ci niezdecydowani mogli by wspierać SA.
Wydaje mi sie, że Wisła S.A. nie może wrócić pod skrzydła TS-u bo z nich nie wyszła.
Nie przypomina mi się żeby były jakieś zmiany właścicielskie ostatnio...więc właścicielem S.A jest TS.

Także Socios czy chcą czy nie niejako wspierają TS na tą chwilę.

Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 04.03.2020, 18:38
No cóż tez jestem w socios i opłacam dalej składkę choć też obawiam się, że nasza pomoc spółce pomaga w jakimś stopniu ją utrzymać, co z kolei jest wodą na młyn tych, którzy są w TS i chcą ją w końcu wyrwać z rak TRIO.
Chociaż może nie chcą?

Będę za to głosował przeciwko wszystkim akcjom wspierania innych celów niż bezpośrednio spółki piłkarskiej. Do czasu rozstrzygnięcia sporu o herb, nazwę, dług, itd...
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 04.03.2020, 18:39
Proszę członków stowarzyszenia - jeśli macie pytania na temat działalności Socios, piszcie w stworzonym do tego pokoju.
Odpowiedz cytując
forthy
Senior Member

Od: 08.2011

Stary 04.03.2020, 18:57
Nie miałem czasu od pół roku ponad niemal na piłkę nożną, teraz nadrabiam.

Mam takie pytanie - czy Rafał Wisłocki się jednak sku*wił, czy jest tak głupi, że nie widzi co robi?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 04.03.2020, 19:03
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Spory między SA a TS wyszły na światło dzienne mniej więcej późną jesienią 2019 roku - w tamtym okresie mieliśmy za sobą już rok działalności, wiele udanych akcji, podpisane umowy z Wisłą SA i bardzo dobrą opinię potwierdzaną przez ludzi z władz spółki. Jak to się stało, że Cię z nami wtedy jeszcze nie było, co wtedy stało na przeszkodzie? Teraz piszesz, że masz zaufanie do władz spółki (nic dziwnego, robią dobrą robotę) - to dlaczego nie chcesz im bezinteresownie finansowo pomóc? Socios nie robi nic innego - cała nasza kasa wędruje do SA (mało tego, jak tylko znalazła się nadwyżka środków - mimo podpisanej bardzo dużej umowy - od razu zrobiliśmy głosowanie i kolejne pieniądze popłynęły do klubu). Ja Twoje posty odbieram jako tanie wymówki - Twoja sprawa. Prosiłbym Cię jednak, żebyś nie pisał bzdur o głosowaniu przez "kumatych" itp. Bo jedna sprawa to Twoje obiekcje (choć dla mnie to jak wspomniałem wymówki - z Socios możesz zrezygnować z dnia na dzień jeśli coś by Cię niepokoiło), a druga sprawa to podważanie działań czy intencji stowarzyszenia.
Rok temu też Wam nie ufałem? Ale fajnie że znowu olałeś post Konrada.
Albo kwestie stosunku do TS.

Ale w sumie bez sensu ciągnąć temat po raz kolejny. Ja już wiem co myśleć.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 04.03.2020 o godz. 19:19.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 04.03.2020, 19:23
Oczywiście nie mam pełni wiedzy na temat tego, jak przebiegają rozmowy pomiędzy BJK a TS. Myślę nawet, że parę osób z forum ma większą wiedzę niż ja, bo albo są z Krakowa i docierają do nich plotki, albo poprzez działalność w Socios stykają się z ludźmi z klubu. Niemniej po serii publikacji prasowych z końca 2019 r. oraz na podstawie wpisów w mediach społecznościowych trudno wątpić, że między BJK i TS jest duża rozbieżność stanowisk negocjacyjnych. Obserwujemy napięcie, padło wiele słów, które wykluczają, że mamy tu do czynienia z jakąś grą pozorów (czemu miałaby zresztą służyć?).

Ponieważ nikt nie ma też wątpliwości, że Wiśle lepiej będzie z BJK niż TS (a raczej: że dokonanie tej transakcji to dla Wisły być albo nie być), osoby, które patrzą na tę sytuację z boku, dziwią się temu, że Socios milczy. Jak się domyślam, chodzi tu o zachowanie jakiegoś profesjonalizmu i neutralności. Socios mają wspierać Wisłę, a nie jedną ze stron negocjujących zakup jej akcji. Chcą też skupiać jak najszersze grono kibiców, a przecież są osoby, które w tych rozmowach opowiadają się po stronie TS.

Oczywiście Socios nie muszą się tłumaczyć z tych powodów na zewnątrz. Nie jestem członkiem tego stowarzyszenia, więc byłoby niegrzeczne, gdybym mówił, co ma robić. Traktuję ją jednak jako organizację społeczną i wiślacką, więc sama rozmowa o jej działalności, i to na wiślackim forum, nie jest chyba niczym niestosownym. Korzystając więc z możliwości wypowiedzi: potrafię sobie wyobrazić, że zaangażowane społecznie Socios zachowuje swój profesjonalizm i działa zgodnie z celami statutowymi, gdy występuje z apelem o przyspieszenie rozmów, wykazanie się przez strony zrozumieniem swoich stanowisk i kierowanie się przez nie interesem piłkarskiej spółki. To dość jednoznaczne i wciąż zgodne z rolą, którą Socios wypełnia - stowarzyszenia kibiców (bez ambicji dyktowania SA, TS czy BJK, co mają robić).

Pozdrawiam!
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 04.03.2020, 19:25
Rok temu też Wam nie ufałem? Ale fajnie że znowu olałeś post Konrada.
Albo kwestie stosunku do TS.
Konrada nigdy nie "olałem", tak samo jak żadnego innego członka stowarzyszenia. I jak Konrad będzie chciał, to Ci potwierdzi. Kwestie stosunku do TS są dla mnie jasne - to również Wisła, klub który kocham tak samo jak SA. Jeśli pytasz o stosunek do zarządu TS (a to dla mnie olbrzymia różnica), to spójrz komu pomagamy finansowo, a odpowiedź nasunie Ci się sama.
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 04.03.2020, 20:06
Mamy tak pomyślany statut że nie sądzę że ktoś kumaty czy kumaty inaczej mógłby przejąć nasze pieniądze.
Bo o pieniądzach decydują członkowie i są różne zabezpieczenia co do wydatkowania.
Nie można o tak sobie wydać pieniędzy.
Nawet gdy się dzieje coś złego jest jakieś wrogie przejęcie Wisły i ludzie chcą się wycofać z Socios to przed tym można zwołać Walne i przeznaczyć pieniądze na jakiś cel na który się zgodzimy jako członkowie Socios.

Tym samym zamykam tu temat Socios i zapraszam na dalszą dyskusję do pokoju Socios
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 04.03.2020, 20:34
kotyrek napisał(a):Wyświetl post
Czytam ostatnie posty i tak mi się nasunęło:
Członkowie Socios proszą o wypowiedzenie sie zarządu po którejś ze stron. Otóż przeczytałem cele statusowe Socios i dla mnie jasnym jest kogo stowarzyszenie ma wspierać - "Wisła Kraków S.A oraz Akademie Piłkarskie współpracujące z Wisłą Kraków S.A."
Nie spodziewam się że ktoś z zarządu wam odpowie bo to jest oczywistość.
Rzeczywiście można się zastanawiać czy promując sklep TS Wisła zarząd Socios działa "statusowo".

Wydaje mi sie, że Wisła S.A. nie może wrócić pod skrzydła TS-u bo z nich nie wyszła.
Nie przypomina mi się żeby były jakieś zmiany właścicielskie ostatnio...więc właścicielem S.A jest TS.

Także Socios czy chcą czy nie niejako wspierają TS na tą chwilę.

Proszę mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę.
jest to działanie w oczywisty sposób na szkodę "trio"

dywagować można czy zrobił to jakiś admin fanpage z niekumatości , czy też z "kumatości"

niemniejednak jest to FAKT i to nie powinno być przedmiotem dyskusji
Odpowiedz cytując
kotyrek
Senior Member

Stary 04.03.2020, 20:55
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
jest to działanie w oczywisty sposób na szkodę "trio"
Arkadiuszu lodu na rozgrzana głowę, nie zestawiaj jakiegoś zdjęcia na fanpag-u z setkami tysięcy przelanymi na konto SA
Odpowiedz cytując
kolarz90
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 04.03.2020, 21:01
Jeśli dobrze rozumiem to zamawiając tę piłkę popełniłem największy błąd

Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 04.03.2020, 21:35
No mi taka piłka zawsze się marzyła. Ale nie kupię jej. W imię Zasad...
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 04.03.2020, 21:57
Takie pytanie kim są obecnie Ci kumaci ?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.03.2020, 08:56
kolarz90 napisał(a):Wyświetl post
Jeśli dobrze rozumiem to zamawiając tę piłkę popełniłem największy błąd
Jeżeli chciałeś w ten sposób wesprzeć Wisłę to tak, cała kasa poszła do TS. Gdzie konkretnie i na co nie wiadomo, ale klub nie zobaczył z tego nawet złotówki.
Jeśli po prostu chciałeś mieć piłkę, to ją masz.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 05.03.2020, 09:14
Widzicie do jakich absurdów prowadzi konflikt na linii TS- SA? Kibic Wisły przed zakupem musi się zastanowić czy dobrze robi kupując w sklepie TSu, a nie SA.

Do tego Pan doprowadził Panie Wisłocki. Powiem szczerze, że mi też podobają się niektóre rzeczy z kolekcji TSu, ale nie kliknę do koszyka, ani nie pójdę do sklepu zanim nie dojdzie do porozumienia.

Rozumie Pan?
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 05.03.2020, 09:23
Nie demonizujmy To, co ktos kupuje, z jakich powodow nie kupuje, jest jego indywidualna sprawa i nikt nie powinien tego oceniac. Obojetnie w jakim sklepie.
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.03.2020, 09:43
Nie demonizujmy To, co ktos kupuje, z jakich powodow nie kupuje, jest jego indywidualna sprawa i nikt nie powinien tego oceniac. Obojetnie w jakim sklepie.
A to akurat nieprawda, ktoś może czuś się oszukany ponieważ myślał że wspiera w ten sposób Wisłę. To co piszesz byłoby prawdą gdyby cała sprawa była jasno przedstawiona, a tak mamy żerowanie TS na SA. Coś jak klapki Kibuta czy buty Niki.

Ważnym aspektem gadżetów piłkarskich jest wspieranie finansowe klubów które je wypuściły. Myślę że wielu osobom nie jest obojętne czy ich pieniądze trafią do SA czy TS.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 05.03.2020, 10:21
Tak tu gardłujesz, to pochwal się co kupiłeś w sklepie SA? A może zgodnie z Twoją logiką dopóki SA nie należy do Trio również w Wiślackim Świecie nie powinieneś kupować, bo Twoje środki mogą być w przyszłości wykorzystane przez TS? Bądź konsekwentny!
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Stary 05.03.2020, 10:26
Nieważne kupił czy nie ale ludzie faktycznie mogą być w błędzie, chcąc pomóc sekcji piłkarskiej puszczą pieniądze z dymem na TS. Jeśli nie dostrzegasz problemu to słabo.

Przy okazji się wypowiem jako Socio że chętnie zobaczyłbym odpowiedzi na pytania użytkownika Konrad.
Wg mnie Socios powinni zająć jasne stanowisko w sporze i naciskać TS.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
Boracik86
Member

Od: 09.2013

Stary 05.03.2020, 11:11
Cytat:
Nieważne kupił czy nie ale ludzie faktycznie mogą być w błędzie, chcąc pomóc sekcji piłkarskiej puszczą pieniądze z dymem na TS.

W szczególności jeśli TS nieodpowiedzialny za sekcję piłkarską, sprzedaje akcesoria piłkarskie...
Odpowiedz cytując
kotyrek
Senior Member

Stary 05.03.2020, 11:14
Boracik86 napisał(a):Wyświetl post
W szczególności jeśli TS nieodpowiedzialny za sekcję piłkarską, sprzedaje akcesoria piłkarskie...
Jak to TS jest nieodpowiedzialny za SA? Przecież są właścicielem!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.03.2020, 11:15
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Tak tu gardłujesz, to pochwal się co kupiłeś w sklepie SA? A może zgodnie z Twoją logiką dopóki SA nie należy do Trio również w Wiślackim Świecie nie powinieneś kupować, bo Twoje środki mogą być w przyszłości wykorzystane przez TS? Bądź konsekwentny!
Zamiast skupiać się na mnie (bez sensu, leję na to co myślą o mnie w internecie więc ataki personalne to strata energii na walkę z powietrzem) i innych osobach zajmij się istotą sprawy. Tej którą pierwszy poruszył Konrad. Może on Ci pokaże paragony, bo chyba Ci się lejce poperdoliły jeśli myślisz że Ci się będę z czegoś tłumaczył. Nie rozmawiasz z dzieckiem. Jeżeli chcesz zabrać głos w temacie, to przypominam:

- gadżety piłkarskie TS
- ich reklama na fanpage-u socios.

Ty i wieśniak wybieracie sobie nieistotne zdanie i wrzucacie jakieś emocjonalne tyrady (nie tylko skierowane do mnie), ignorując rzeczywistą treść. Przypomina to rozmowę dziada z obrazem.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 05.03.2020 o godz. 11:21.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
wiesniak842
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2015

Stary 05.03.2020, 11:16
Tak, a SA odpowiedzialna tylko za sekcje pilkarska sprzedaje reczniki, karafki, puzzle, kieliszki, piersiowki, posciele, reczniki itp...
Lodu...
"Poszliśmy za głosem serca i wybraliśmy to co dla nas istotne
Nie jak większość na Wschodzie, to co było modne"
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 05.03.2020, 11:23
Tak, a SA odpowiedzialna tylko za sekcje pilkarska sprzedaje reczniki, karafki, puzzle, kieliszki, piersiowki, posciele, reczniki itp...
Lodu...
I pieniądze z tego idą na SA, o czym wie każdy kupujący.
Nadal nie rozumiesz?
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 05.03.2020, 11:24
kotyrek napisał(a):Wyświetl post
Jak to TS jest nieodpowiedzialny za SA? Przecież są właścicielem!
Formalnie jest odpowiedzialności ale realnie do żadnej odpowiedzialności się nie poczuwa. Właścicielem Spółki TS poczuje się dopiero, jak Trio wyprowadzi ją finansowo na prostą.

To, co się obecnie wyprawia, to jest całkowity dramat. Na co my czekamy? Do końca sezonu, kiedy na kilku pozycjach kończą się kontrakty a piłkarze będą chcieli wiedzieć, czy klub realnie stać na zawarcie nowych umów?

Brak reakcji Socios też jest dość przykry. Ciekawe, skąd to wynika.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 05.03.2020, 11:28
Zamiast skupiać się na mnie (bez sensu, leję na to co myślą o mnie w internecie więc ataki personalne to strata energii na walkę z powietrzem) i innych osobach zajmij się istotą sprawy. Tej którą pierwszy poruszył Konrad. Może on Ci pokaże paragony, bo chyba Ci się lejce poperdoliły jeśli myślisz że Ci się będę z czegoś tłumaczył. Nie rozmawiasz z dzieckiem. Jeżeli chcesz zabrać głos w temacie, to przypominam:

- gadżety piłkarskie TS

Ty i wieśniak wybieracie sobie nieistotne zdanie i wrzucacie jakieś emocjonalne tyrady (nie tylko skierowane do mnie), ignorując rzeczywistą treść. Przypomina to rozmowę dziada z obrazem.
Za przeproszeniem lejce popi... się chyba Tobie, jeśli myślisz, że nie będąc członkiem Socios będziesz dyskutował co Socios ma robić. W mojej wypowiedzi nie chodziło mi o to, byś mi się z zakupów tłumaczył, bo mało mnie szczerze mówiąc obchodzi co tam sobie kupujesz, tylko o Twoją pokrętną logikę "nie wspierania Wisły SA".

Jeżeli chcesz zabrać głos w temacie, to przypominam:

- gadżety piłkarskie TS
To ja też przypominam:

1 600 000 zł przekazane w ciągu roku do spółki akcyjnej kontra polecenie gadżetu ze sklepiku TS. Weź mnie chłopie nie rozśmieszaj.

Dave: dyskusja nt Socios toczy się w pokoju Socios.
Ostatnio edytowane przez serek.c2 : 05.03.2020 o godz. 11:36.
Odpowiedz cytując
maaarcin
Moderator

Od: 11.2002

Stary 05.03.2020, 11:30
A ja apeluję do wszystkich członków Socios o przeniesienie do się do pokoju Socios jeżeli dyskusja ma trwać na temat tego, co Socios powinno zrobić.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów