The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 21.05.2018, 15:27
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Angulo - 34 lata, vice król strzelców e-klapy
Dani Suarez - 27 lat - 35 meczów, 4 bramki
Szymon Matuszek - 29 lat - 34/3

Owszem, złośliwie wybrałem 3 najstarszych, z czego 2 Hiszpanów.
Jakbyś wykazał dobrą wole w dyskusji - to zauważyłbyś że nikt, w tym ja nie pisze żeby grali sami młodzi, czy sami Polacy, sami obcokrajowcy itd Ale żeby w zespole był balans.
Tacy piłkarze jak Angulo, Suarze, Matuszek maja dać im jakość. Na nich nie zarobią nic, albo prawie nic. Ale jest to połączone z dobrą promocją i wprowadzaniem młodych do zespołu. Na nich Górnik będzie zarabiał.

Górnik ma DWIE nogi. Piłkarzy którzy dają jakość gry (których wymieniłeś) i stado młodych którzy częściowo juz dają jakość (Żurkowski) albo dadzą ją w przyszłości i klub na nich zarobi.

My mamy JEDNĄ nogę. Mamy piłkarzy którzy dają jakosć (Carlitos, Llonch, Imaz, Sadlok, Cuesta) ale prawie nie ma na kim zarabiać. Żeby zarobić - zamiast sprzedać jakiegoś młodego - my sprzedamy naszą największą gwiazdę - bo nie stać nas na bardzo wysoki kontrakt dla Carlitosa.)

Piłkarzy na przyzwoitym poziomie ligowym (jakość) mamy, brak aktywów (młodzi) na których można stawiać i zarabiać. Górnik to ma.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 21.05.2018, 16:00
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
My mamy JEDNĄ nogę. Mamy piłkarzy którzy dają jakosć (Carlitos, Llonch, Imaz, Sadlok, Cuesta) ale prawie nie ma na kim zarabiać. Żeby zarobić - zamiast sprzedać jakiegoś młodego - my sprzedamy naszą największą gwiazdę - bo nie stać nas na bardzo wysoki kontrakt dla Carlitosa.)
A kogo sprzedaje Górnik?
Jakiegoś gostka (sorry, jestem wypity, nie pamiętam nazwiska), Lech bierze za 400 tys. euro,a my mamy szansę na sprzedanie darmowych Carlitosa i Arsenica, każdego za 3-4 razy tyle.
I z nadzieją, że Junco wynajdzie znowu kogoś podobnego..

Wczoraj jak widziałem Lloncha to dla mnie MEGA piłkarz. Jeśli podpisze przedłużenie to śmiem twierdzić, że takiego DP, ale i piłkarza z inklinacjami do gry w przodzie nie ma żadna inna ekipa w E-klapie.
Odpuszczenie go teraz o byłoby megafrajerstwo.
No chyba, że za darmo przyszedłby Llonch2 i dopłacił do tego interesu

Llonch moim zdaniem jest wart tyle co 2 Carlitosów.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 21.05.2018, 16:08
FraMat napisał(a):Wyświetl post
A kogo sprzedaje Górnik?
Jakiegoś gostka (sorry, jestem wypity, nie pamiętam nazwiska), Lech bierze za 400 tys. euro,a my mamy szansę na sprzedanie darmowych Carlitosa i Arsenica, każdego za 3-4 razy tyle.
I z nadzieją, że Junco wynajdzie znowu kogoś podobnego..

Wczoraj jak widziałem Lloncha to dla mnie MEGA piłkarz. Jeśli podpisze przedłużenie to śmiem twierdzić, że takiego DP, ale i piłkarza z inklinacjami do gry w przodzie nie ma żadna inna ekipa w E-klapie.
Odpuszczenie go teraz o byłoby megafrajerstwo.
No chyba, że za darmo przyszedłby Llonch2 i dopłacił do tego interesu

Llonch moim zdaniem jest wart tyle co 2 Carlitosów.
Ha ha tak jest Llonch wart 2 mln euro (skoro za Carlitosa na ten moment Zagreb daje 1 mln euro a ten jest 2 razy więcej wart) że ŻADEN klub nie przebił oferty Wisły i gość nie mając alternatyw zostanie z nami
(Moze odejść za darmo w tym momencie do każdego klubu - skończył mu sie kontrakt)
Jakby był wart taką kasę to nawet SPEKULACYJNIE ktoś by mu zaoferował grubą kasę i go sprzedał za pół roku.
To RYNEK weryfikuje ile jest wart dany piłkarz a nie fantazje FRaMata.

Idze, idze bajoku

Szymon Żurkowski najprawdopodobniej da kasę dla klubu z Zabrza. Jest w szerokie kadrze na MŚ i w przeciwieństwie do Kądziora nie ma niskiej kwoty odstępnego wpisanej w kontrakcie.

btw
To nawet Cywka dostał propozycję z Lecha
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 21.05.2018 o godz. 16:12.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 21.05.2018, 16:14
Cywka to już oficjalnie w Lechu.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 21.05.2018, 16:14
I dobrze... niech zostaje.
W E-klapie nie ma lepszego od niego na DP
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Stary 21.05.2018, 16:24
FraMat napisał(a):Wyświetl post
I dobrze... niech zostaje.
W E-klapie nie ma lepszego od niego na DP
Jakbyś był bystry to zauważyłbyś że jakość piłkarza a jego cena to DWIE różne sprawy.

Gdyby Llonch miał 18-19 lat i wystrzeliłby z taką grą - byłby na dzień dobry wart 2-3 mln euro.

Ale że jest odrzutem z niższych liga hiszpańskich (ma swoje lata), nie grał w pucharach gdzie można by potwierdzić jego jakość (błyszczenie w naszej kopanej to średni wyznacznik) - to nikt nie da za niego kasy.

Bo w naszej lidze nie kupuję się gwiazdy, ale materiał na nie. Jest bonus za młodość. Dlatego Bednarek był wart 6 mln euro - bo jest młody i już coś pokazał. Przemyśl to.
Taki Piątek od parchowii pójdzie za duzo większą kasę niż Carlitos chociaż jest sporo słabszy piłkarsko. Ale jest młodszy i widzą w nim potencjał. Carlitos prawie 28 lat i za przeproszeniem "posrał" się 2 II lidze rosyjskiej czy na Cyprze gdzie nic nie pokazał wcześniej.

Tacy piłkarze jak Llonch, Carlitos, Imaz mają dac nam JAKOŚĆ - ale zarobimy na nich relatywnie małe pieniądze. Tak to działa. Przemyśl to.

Stawianie na młode drewno to kwestia zarobku dla klubu żeby spałacić długi i mieć na kontrakty dla kolejnych Carlitosów, bo inaczej ci po roku nam s.......ą jak im płacimy grosze. Przemysl to.

btw
Dlatego ja wolę żeby klub zatrzymał Carlitosa (jakość) a sprzedał jakieś "młode polskie drewno" żeby zbilansować budżet. Upsss nie ma żadnego młodego? - no cholera zapomniałem - a tymczasem tracimy najlepszego napastnika za frytki....
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 21.05.2018 o godz. 16:32.
Odpowiedz cytując
ashkeczup
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 21.05.2018, 17:37
Ha ha tak jest Llonch wart 2 mln euro (skoro za Carlitosa na ten moment Zagreb daje 1 mln euro a ten jest 2 razy więcej wart) że ŻADEN klub nie przebił oferty Wisły i gość nie mając alternatyw zostanie z nami
(Moze odejść za darmo w tym momencie do każdego klubu - skończył mu sie kontrakt)
Jakby był wart taką kasę to nawet SPEKULACYJNIE ktoś by mu zaoferował grubą kasę i go sprzedał za pół roku.
To RYNEK weryfikuje ile jest wart dany piłkarz a nie fantazje FRaMata.

Idze, idze bajoku

Szymon Żurkowski najprawdopodobniej da kasę dla klubu z Zabrza. Jest w szerokie kadrze na MŚ i w przeciwieństwie do Kądziora nie ma niskiej kwoty odstępnego wpisanej w kontrakcie.

btw
To nawet Cywka dostał propozycję z Lecha
Przykra sprawa, że wszyscy młodzi z Górnika warci są okrągłe 0, bo przecież nikt nie składa tam propozycji (może oprócz Żurkowskiego). Kurzawa to samo, odchodzi za friko, co za frajerzy się na nim nie poznali.
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 21.05.2018, 17:46
Jakbyś wykazał dobrą wole w dyskusji - to zauważyłbyś że nikt, w tym ja nie pisze żeby grali sami młodzi, czy sami Polacy, sami obcokrajowcy itd Ale żeby w zespole był balans.
Tacy piłkarze jak Angulo, Suarze, Matuszek maja dać im jakość. Na nich nie zarobią nic, albo prawie nic. Ale jest to połączone z dobrą promocją i wprowadzaniem młodych do zespołu. Na nich Górnik będzie zarabiał.

Górnik ma DWIE nogi. Piłkarzy którzy dają jakość gry (których wymieniłeś) i stado młodych którzy częściowo juz dają jakość (Żurkowski) albo dadzą ją w przyszłości i klub na nich zarobi.
(...)
Miło, że dodałeś "sami". Może nie czytałem zbyt uważnie ale poprzednio mi to jakoś umknęło.

Wydaje mi się, że "młodzi" z Górnika to nie koniecznie działalność ich akademii tylko raczej szczęśliwy zbieg okoliczności. Plus być może solidarność śląskich klubów. Pożyjemy zobaczymy jak sobie poradzą w przyszłym sezonie.
Jeszcze to znalazłem:
Cytat:
Zabrzanie wciąż muszą walczyć o awans do eliminacji do przyszłorocznej edycji Ligi Europy, ale już rozpoczynają działania na rynku w celu wzmocnienia składu. "Katowicki Sport"€ informuje, że działacze Górnika obrali już dość sprawdzony w Ekstraklasie kierunek i szukali solidnych zawodników w niższych ligach w Hiszpanii. W ich sieci wpadł Jesús Jiménez.
http://transfery.info/114241,gornik-...astepca-angulo
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów