The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 27.04.2021, 21:52
skarabeus napisał(a):Wyświetl post
Liczylem ze Wisla Krakow pod przewodnictwem trzech muszkieterow bedzie wracac na wlasciwe tory. Tzn ze bedzie systemtyczny progres do przodu.
Ja też, ale międzyczasie wybuchła pandemia i jak ktoś potrafi liczyć do dziesięciu to chyba zdaje sobie sprawe, że w naszej sytuacji znacznie pogorszyło/skomplikowało sprawę.

Najpierw bylo zatrudnienie Skowronka, zupelnie absurdalne dla mnie, trenera, ktory nie jest w stanie niczego budowac.Potem kiedy byl przed nami sezon bez spadku posciagano fure zlomu.
Zatrudnienie Skowronka było szybkie i miało przynieśc IMPULS - plan wykonał - utrzymał się, a jak się utrzymał to przedłużyli ...

Jeśli Hyballa nie zmieni swojego nastawienia do końca sezonu to jestem pewien, że nie będzie trenerem.

Dziwi mnie fakt, że zarząd wiedział jakim człowiekiem jest Hyballa, zasięgnęli opinii i co? Znów zaryzykowali ? Hyballa w każdym poprzednim klubie palił mosty i popadał w konflikt z tego co na spokojnie poczytałem.

Szkoda, bo przyznam, że pierwsze mecze dały wiarę w coś więcej niż walka o utrzymanie, ale nie popadałem w skrajność i nie liczyłem na jakieś top 5 jak wielu sie podniecało co wywoływało u mnie zażenowanie.

L
Przykro sie na to patrzy i jesli to jest intencja calego "zarzadu" i jesli faktycznie Hyballa po sezonie odejdzie w taki czy inny sposob, to sam nie wiem co bylo gorsze - gangusy u wladzy czy to co mamy obecnie.
Sugerujesz, że TRIO okrada klub i ma złe zamiary wobec niego plując tym samym na Kubę?

Drozd napisał(a):Wyświetl post
O

Szota, Szot, Gruszkowski, Wachowiak, Plewka, Młynski, Sobol, Starzyński. Może ktoś doskoczy z CLJ. Zostawić kilku którym się chce. Frydrych, Uryga Żukow, Savic, Yebo, może Kuvelic, Mawutor. .
no widzisz... co kibic to inne zdanie. Nie podzielam Twojej selekcji: SAVIC lol SAVICA, przez którego prawie był karny w derbach zostawiasz a wywalasz np Forbesa

Dzinus napisał(a):Wyświetl post

Niektórzy mówią, że Kuba powinien zawiesić buty, wejść w zarząd i mieć spokój. Ale Kuba jako prezes a kuba jako piłkarz to zupełnie inne światy marketingowo. To Kuba piłkarz jest na każdym plakacie, to Kuba piłkarz jest na reklamach sponsorów, wreszcie to Kuba na boisku to symbol "odrodzenia" Wisły (który coś nie chce nadejść). Kuba jako prezes nadal będzie ważny, nadal będzie ceniony. Ale już się tak nie sprzeda.
Zgadzam się z tym. Przeoczyłeś też jeden fakt. Po wejściu Kuby na boisku widać jego jakość i ogromne doświadczenie, nawet jak nie biega, a podaje z miejsca. Nie musi grać 90minut czy nawet 45 min bo w przeciwnym razie pokemony będa pisac o zawieszeniu butów na kołku. Dla mnie to Heros, nie wyobrażam sobie, aby miało zabraknąć Kuby w następnym sezonie (jeśli się utrzymamy).

Dlatego wpuszczenie Kuby na 2 minuty przy wyniki 1:4 czy nie zabranie go na mecz bo opuścił jeden trening, a wcześniej mneij trenował i grał, dodatkowo wpuszczenie z pejsovnią na pare minut uważam za skandaliczne ze strony Hyballi.

i samo to pokazuje, że chyba nie do końca głowa Hyballi pracuje jak należy - cały obraz tego zdarzenia udowadnia, że jest coś gubo nie tak o czym pewnie się nie dowiemy.
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 27.04.2021 o godz. 22:16.

Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 27.04.2021, 22:15
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Rozpisałem w statystycznym wszystkie przypadki, kiedy nie spadamy.
Nie ma co panikować (jeszcze).
https://wislakrakow.com/forum/showpo...postcount=2061
Ciekawa rozpiska. Szacuneczek.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 27.04.2021, 22:27
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Jasne, a jakie to parametry nasi utracili, bo moim zdaniem chęci i to nie wszyscy tylko niektórzy. Bo w bielsku pierwsza połowa była dnem, a nie druga. I bramki stracone nie wynikały z braków w parametrach tylko z błędów taktycznych, złego ustawienia, olewactwa i ma się to nijak do porządnych treningów które ordynuje Hyballa. To że ktoś bredzi o zajechaniu wcale o tym nie świadczy. To że któryś płacze ze nie jest szanowany nie znaczy, że to nie farmazon.

Powtarzam skoro 17 letni Starzynski który jeszcze pół roku temu trenował z juniorami nie stracił parametrów, to nie ma dyskusji o przesadnym obciążeniu. Jest to tylko wygodna wymówka. I argument do teorii że Hyballa i ten Holender od przygotowania nie wiedza co robią i trzeba ich wywalić. Brakuje tylko porażki w derbach o którą niektórzy bardzo się starali...

Chemioterapii? Chłopie to żeś przysadził z porównaniem, rozumiem że pojedyncza dawka chemioterapii to jest super? No i miej świadomość ze chemiotrapia to tylko przygotowanie nowotworu do zasadniczej terapii. Którą zwykle wykonuje się z użyciem skalpela. Teraz jesteśmy właśnie na tym etapie. Treningi Hyballi pokazały która tkanka jest zdrowa, a która patologiczna. Czas tą drugą usunąć jak to mówią onkolodzy "z marginesem".

Naszym problemem jest jedynie to ze nawet kiedy wszyscy grali z zaangażowaniem to mieliśmy kłopot ze strzelaniem bramek. Teraz przez to, że niektórzy położyli lagę problem jest jeszcze bardziej nabrzmiały. I nie jest to wina Hyballi. Tylko konsekwencja braku napastnika.
Nie wiem dlaczego z uporem maniaka nie dostrzegasz rzeczy które widzą wszyscy.To znaczy domyślam się że ubzdurałeś sobie że zatrudnienie Hyballi jest jak złapanie Pana Boga za nogi a tymczasem to trener jakich jest na pęczki tylko do tego jeszcze furiat i wszystko na to wskazuje trochę cham .
Nie dostrzegałeś też że słaba gra nie zaczęła się w pierwszej połowie w Bielsku tylko już od meczu w Płocku było widać że coś zaczyna nie trybić.Nie było wcześniej większego problemu ze strzelaniem bramek a juz na pewno nie było problemu ze stwarzaniem okazji do strzelenia gola.

Piszesz teraz że piłkarzom przestało się chcieć .Może i tak jest tylko że tak samo mogło im się przestać chcieć za Skowronka i Stolarczyka ale wtedy taki argument do ciebie nie docierał.
O farmazonach lepiej nie gadajmy bo na największego wychodzi teraz nasz trener który to chwalił się jak po 3 tygodniach treningów będzie grał jego zespół.Jaka to będzie maszyna.
Jak ty to zawsze mówiłeś?Nie wystarczy stać przy linii i drzeć ryja "press,press,gegenpress.
No to zamiast obruszać się że ktoś mu zadał głupie pytanie niech weżmie się do prawdziwej roboty bo miał zrobić z piłkarzy których ma najlepiej biegającą drużynę a tym czasem część zawodników odstrzelił w zimie drugą część teraz w trakcie rundy po sezonie pewnie będzie chcial się pozbyć następnych i zostanie mu pięciu piłkarzy na krzyż. Jak ktoś myśli że przyjdą na ich miejsce lepsi kopacze to gratuluję podejścia.
Podsumowując.Według ciebie nic nie jest winą Hyballi.Zachowania które dyskwalifikowały poprzedników są zaletą Petera.Cała piłkarska Polska spiskuje przeciwko niemu.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 28.04.2021, 07:07
No nie tak samo bo teraz cały czas próbujemy grać w piłkę tylko nam nie wychodzi, natomiast za Skowronka gry nie było wcale i było to systemowe.

Ale o jakiej winie mówisz? Czego się spodziewałeś? Samych wygranych? Jak? Skoro najlepszy strzelec z 5 metrów wali prosto w ręce bramkarza.

Ja jeżeli widzę nagonkę to zapala mi się czerwona lampka. Jak słyszę o szacunku jako elemencie psującym atmosferę to WIEM że trener ma tutaj najmniej za uszami.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 28.04.2021, 07:07
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Wreszcie ktoś to zauważył, do tej pory jedyne co można było przeczytać, to albo trener wuefista albo piłkarze lenie bez ambicji.

Zawodnicy trenują od kilku miesięcy bardzo ciężko, w przerwie na reprezentację jeszcze im śrubę dokręcono. To pewnie ma procentować w przyszłości, mają wyjść właśnie na ten wyższy poziom przygotowania fizycznego. Jak jednak już wspomniano, pojawiać się też będą w międzyczasie kryzysy. Słaba dyspozycja naszych zawodników nie musi od razu oznaczać braku ambicji, gry przeciw trenerowi (a takich głosów sporo), to po prostu skutek uboczny.

Zarzucasz komuś gdybanie, a sam gdybasz. Temat znam i sugerowałbym się w swoich ocenach wstrzymać.
Przecież wyraźnie napisałem TO JEST GDYBANIE. Napisałem to po pytaniu skąd wiadomo, że Hyballa w taki czy inny sposób obraził kogoś, a może to piłkarz przesadza? To wszystko gdybanie.
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Stary 28.04.2021, 07:33
krysztal napisał(a):Wyświetl post
To jeszcze raz.Nie wiem jak u ciebie ale dla mnie twarda ręka a zwyczajne chamstwo to dwie różne rzeczy.
Poza tym czemu przyjmujesz dogmat o nieomylności Hyballi.
Gdyby nie Kuba też pewnie zastanawiał bym się czy to prawda jednak skoro chodzi wyrażnie wqrwiony a Hyballa zachowuje się w stosunku do niego co najmniej dziwnie no to chyba jednak coś jest nie tak.
I nie kupuje bajek Hyballi o nieprzygotowaniu Kuby no bo jak się to ma do tego że z podbeskidziem i rakowem wchodzil koło 70-75 minuty a z wartą nie znalazł się w kadrze.
A i jeszcze jedno mistrzu.
Ten but wymierzony w Beckhama spowodował właśnie że ten strzelił focha i odszedł do Realu.Natomias na autorytet jaki miał Ferguson to Hyballa musi jeszcze kilkanaście lat popracować
1. Szatnia piłkarska to specyficzne miejsce. To co w zwykłym życiu jest zwyczajnym chamstwem w szatni piłkarskiej często gęsto jest na porządku dziennym, na kolejnym treningu nikt zwykle nie ma żalu. W firmie kierownik nie powie pracownikowi "pracujesz jak miękki kuta*, musisz być sztywny 90 minut!" (poszukajcie sobie od jakiego trenera do jakiego piłkarza to cytat) To samo dotyczy się specyficznych żartów, które w innym środowisku nie miałyby miejsca bytu. Kluczowe jest jednak to, że to co w szatni zostaje w szatni i jest święte. Ma prawo wyjść dopiero po x latach w biografii trenera czy piłkarza. A najgorsze co może być to pierdy wypuszczane przez dziennikarzy, którzy widocznie jakieś swoje źródła z tej szatni mają.
2. Nie przyjmuję dogmatu o nieomylności Hyballi. Popełnia błędy, otwarcie sam o tym powiedział na konferencji, że popełnił kilka błędów. Jednak ma jaja i charakter i tego wymaga od piłkarzy i to mi się podoba.
3. Oczywiście, że tak, gołym okiem widać, że coś zaiskrzyło na linii Kuba-Hyballa i to mnie martwi i mam nadzieje, że szybko się dogadają. Kuba to równie mocny charakter i jeśli doszło do różnicy zdań to nie dziwne, że jest spięcie. Dwa mocne charaktery. Oczywiście dla mnie Kuba to ktoś więcej niż piłkarz, współwłaściciel, Kubie zawdzięczam, że Wisełka cały czas oddycha. Tutaj to już ogólnie czystko piłkarsko też mnie wkurza, że gra po 5 minut zamiast choćby po 25. Powtórzę, mam nadzieję, że Kuba dogada się z Hyballa
4. Dobrze mistrzu, że wspomniałeś o fochu Beckchama - na to liczyłem To piłkarz po 5 miesiącach od tego wydarzenia odszedł z Old Traford, Ferguson został jeszcze...10 lat Do końca swojej trenerskiej kariery. Przez te 10 lat jego słynna suszarka (wykrzykiwanie piłkarzowi uwag z odległości kilku centymetrów) dalej miała się dobrze.
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Stary 28.04.2021, 07:53
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
A to nasi piłkarze za przeproszeniem gdzieś opuszczają ekstrakalsę?

A no tak - jak się nie ogarną do dzięki "krasnalowi" wyjadą do I ligi

Przecież my zaraz wymienimy 50% kadry! Jacy to niby piłkarze "przetrwają" te kilka okresów przygotowawczych u brodatego trolla żeby wejść na wyższym poziom? Przy naszym tempie "wymiany kadr" to może z 3 piłkarzy osiągnie ten "mityczny" poziom wybiegania. Reszta to będą kolejne "szroty" z łapanki po góra 1 okresie przygotowawczym!

Taki Runjaić robi swoje. Mało gada a robi swoje. Nasz brodacz wywiad za wywiadem a się ociera o I ligę.... I rzecz jasna zawsze winni INNI, nie on.
1. A to nie śledzisz losów piłkarzy, którzy opuszczają ESE? Każdy jak jeden mąż mówi, że pierwsze co to musi nadrobić braki w przygotowaniu fizycznym. To dam ci przykład nasz - Pietrzak, który z Wisły w lecie 2019 odszedł do Belgii do Royal Excel Mouscron - totalny średniak, po pierwszych miesiącach stwierdził, że tak intensywnie jeszcze nigdy nie trenował. A w zimowej przerwie na święta, mówił ,że dostał taką rozpiskę do wybiegania kilometrów w domu, że był w szoku. Piłkarze Wisły nie muszą wyjeżdżać na zachód, bo to zachodnie standardy, zachodnia intensywność przyjechała do nich. Ale jak widać tęsknią za polskimi standardami i zapewne się doproszą powrotu do realiów ESY.

2. Wymienimy 50 % kadry po 13 piłkarzom kończy się kontrakt i to doskonała okazja to przewietrzenia kadry. Przetrwają ci piłkarze, którzy będą ambitni, ci którzy wiedzą, że dzięki temu wskoczą poziom wyżej, a co za tym idzie dostaną szansę dobrego transferu, a intensywność jaka ich tam spotka nie będzie im obca.

3. Świetnie, że podałeś przykład Runjaica - sprawdź jak przewietrzył szatnie. Sprawdź dokładnie ilu piłkarzy pogonił po 3 miesiącach pracy. Sprawdź jaki dołek miała Pogoń w pierwszym okresie jego trenowania. ten dołek był z tego samego powodu, piłkarze zaczęli intensywniej trenować, a taka zmiana MUSI wiązać się z tym, że będzie dołek, a potem może kolejny. Jednak zarząd Pogoni nie pogonił Niemca po 8 meczach bez zwycięstwa w tym 4 porażkach np z Zagłębiem Sosnowiec 3:0, lub pół roku później po serii 10 meczów kiedy tylko raz Pogoń wygrała 5 razy zremisowała i 4 razy przegrała. U nas po tej serii forum by huczało: WY*EBAĆ takiego trenera. W Pogoni dali mu robć swoje i są efekty. Pracuje już tam Kosta Runjaic 3,5 roku. Co ciekawe statystyki pokazują, że Pogoń Runjaica za ten okres ma średnią 1,56 pkt/mecz. Myślę, że u nas by wybrzydzano
Ciekawostka* Hyballa w Dunajskiej Stredzie gdzie prowadził 64 mecze miał średnią 1,90 pkt/mecz.

Podsumowując: Marzy mi się, że w Wiśle jakiś trener popracuje te 3,5 roku, zbuduje coś dłuższego. Nie mówię, że ma to być Hyballa, ale Niemcowi warto daćchociaż wypełnić obowiązujący kontrakt. Mam nadzieję, że Kuba i Hyballa wyjaśnią sobie wszystkie niejasności.
Powód: Dopis statystyk Runjaica
Ostatnio edytowane przez pawlozm : 28.04.2021 o godz. 08:17.
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 28.04.2021, 09:07
pepe72 napisał(a):Wyświetl post
Rozpisałem w statystycznym wszystkie przypadki, kiedy nie spadamy.
Nie ma co panikować (jeszcze).
https://wislakrakow.com/forum/showpo...postcount=2061
Przy równej liczbie punktów Wisły, Cracovii i Płocka (gdyby Stal i Podbeskidzie punktowały jak szalone) - spada Płock.

Mała tabelka między piątką zainteresowanych:
Wisła 14 pkt
Cracovia 11 pkt
Płock 8 pkt (1 mecz do rozegrania z PBB)
PBB 8 pkt (1 mecz do rozegrania z Płockiem)
Stal 7 pkt

Generalnie, gorszy bilans bezpośrednich meczów mamy tylko z Wisłą Płock. Przy równej liczbie pkt z większą grupą drużyn - zawsze zostajemy w lidze.

Co ciekawe w drabince Wisła-PBB-Cracovia... najsłabsza jest Cracovia mimo braku porażki z Wisłą i PBB.

Ja jednak wolałbym byśmy zdobyli o ten 1 punkt więcej od konkurencji.

Logika ekstraklasy logiką ekstraklasy, ale trzeba wziąc pod uwagę, że do tej pory Podbeskidzie nie wygrało na wyjazdach - a ma do rozegrania dwa mecze w delegacji. To dlatego oni są głównym kandydatem do spadku wg mnie.
Ostatnio edytowane przez !!IRIVER!! : 28.04.2021 o godz. 09:09.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 28.04.2021, 09:24
pawlozm napisał(a):Wyświetl post
1. Szatnia piłkarska to specyficzne miejsce. To co w zwykłym życiu jest zwyczajnym chamstwem w szatni piłkarskiej często gęsto jest na porządku dziennym, na kolejnym treningu nikt zwykle nie ma żalu. W firmie kierownik nie powie pracownikowi "pracujesz jak miękki kuta*, musisz być sztywny 90 minut!" (poszukajcie sobie od jakiego trenera do jakiego piłkarza to cytat) To samo dotyczy się specyficznych żartów, które w innym środowisku nie miałyby miejsca bytu. Kluczowe jest jednak to, że to co w szatni zostaje w szatni i jest święte. Ma prawo wyjść dopiero po x latach w biografii trenera czy piłkarza. A najgorsze co może być to pierdy wypuszczane przez dziennikarzy, którzy widocznie jakieś swoje źródła z tej szatni mają.
2. Nie przyjmuję dogmatu o nieomylności Hyballi. Popełnia błędy, otwarcie sam o tym powiedział na konferencji, że popełnił kilka błędów. Jednak ma jaja i charakter i tego wymaga od piłkarzy i to mi się podoba.
3. Oczywiście, że tak, gołym okiem widać, że coś zaiskrzyło na linii Kuba-Hyballa i to mnie martwi i mam nadzieje, że szybko się dogadają. Kuba to równie mocny charakter i jeśli doszło do różnicy zdań to nie dziwne, że jest spięcie. Dwa mocne charaktery. Oczywiście dla mnie Kuba to ktoś więcej niż piłkarz, współwłaściciel, Kubie zawdzięczam, że Wisełka cały czas oddycha. Tutaj to już ogólnie czystko piłkarsko też mnie wkurza, że gra po 5 minut zamiast choćby po 25. Powtórzę, mam nadzieję, że Kuba dogada się z Hyballa
4. Dobrze mistrzu, że wspomniałeś o fochu Beckchama - na to liczyłem To piłkarz po 5 miesiącach od tego wydarzenia odszedł z Old Traford, Ferguson został jeszcze...10 lat Do końca swojej trenerskiej kariery. Przez te 10 lat jego słynna suszarka (wykrzykiwanie piłkarzowi uwag z odległości kilku centymetrów) dalej miała się dobrze.
1.Jakby echo grało...
Jak mi ktoś w żarta powie "ty ku..sie" albo "ch.ju "to się uśmiechnę i sam rzucę podobne określenie.Jakby mi ktoś powiedział że jestem zerem albo nieudacznikiem w najlepszym wypadku skończyło by się na plaskaczu.Szatnia piłkarska nie jest tu żadnym wyjątkiem.Jakoś piłkarze nie obrażali się na Smudę mimo jego prostactwa.Ważny jest kontekst i najwyrażniej tu był taki że Hyballa wyszedł na chama.
2. Fajnie że podoba ci się że jak ktoś popełnia błędy i się do nich przyznaje to jest rozgrzeszony.Ja wolę jednak takich ludzi którzy tych błędów starają się popełniać jak najmniej i wyciągają z nich wnioski .A jeszcze lepiej jak uczą się na czyichś błędach a nie tylko własnych.U Hyballi nic takiego na razie nie zaobserwowałem.
3.Właściwie się zgadzam poza jednym.Tak jak pisałem wcześniej mocny charakter nie musi iść w parze z chamstwem i uporem maniaka.
4.A co miał odejść na drugi dzień czy jeszcze tego samego popołudnia czy wieczoru?nawet jeśli odszedł by po roku to było to pokłosiem tamtej sytuacji.I co ma do tego że Sir Alex Ferguson pracował jeszcze 10 lat?Miał na tyle mocny autorytet budowany latami że mógł sobie pozwolić na pewne rzeczy na które nie mógł sobie pozwolić praktycznie żaden szkoleniowiec w tamtym okresie a co dopiero trener na dorobku.Broniły go nie tylko wyniki.Jak myślisz o MU to masz przed oczami Old Trafford i siedzącego na ławce Fergusona.
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Stary 28.04.2021, 10:04
1. Dalej twierdzę, że szatnia piłkarska to tak specyficzne środowisko, że nigdzie nie znajdziesz takiej szydery, żartów czy właśnie chamstwa i wyzwisk. Jednak oczywiście granice są wszędzie, również w szatni piłkarskiej. Jesli granice zostały powaznie przez Hyballe przekroczone, zarząd podejmie decyzje. Niemniej piszesz "najwyraźniej Hyballa wyszedł na chama" czyli wiesz co tam się stało czy nie Wyszedł na chama czy nie Bo ja nie wiem tego co takiego zrobił. Nie mam bladego pojęcia czy on te granice przekroczył. czy jest chamem czy nie. Opieramy się na przeciekach z artykułów "dziennikarzy" zaczynających się od słów "podobno", "są głosy, że..", "według niektórych źródeł.." itd. Są to pierdy dziennikarskie. Jeśli Hyballa przekroczył granice, to dowiemy się o tym od zarządu, że za to i za to został zwolniony. Bo był chamem. Bo bił piłkarzy czy co tam jeszcze. Ale poczekajmy. Do tego momentu nie wierzyłbym w pierdy "dziennikarzyn"

2. Rozpędziłeś się, bo to ja właśnie chcę żeby Hyballa mógł wyciągnąć z tych błędów wnioski i żeby dano mu mozliwość dalej prowadzić drużynę, a Ty chcesz go zwalniać. Po drugie wiesz jacy ludzie popełniaja najwięcej błędów? Ci którzy ryzykują, którzy mają jakiś własny pomysł. Błędów nie popełnia tylko ten, który nic nie robi. Zakładam, że pijesz do poprzednich miejsc gdzie Hyballa pracował. W Dunajskiej jednak dostał 64 mecze do poprowadzenia, zbudował drużynę, miał wyniki i do momentu, gdy powiedział, że odejdzie po wygaśnięciu kontraktu to zaczął być dla nich problemem. W NAC Breda odszedł po 7 meczach skonfliktowany. Ale jak tam było dokładnie? Kto zawinił? Nie mam pojęcia, a nasi włodarze zatrudniając go mam nadzieję, że to dokładnie przebadali i wiedzieli o co chodziło. Prowadząc z nimi rozmowy Hyballa grał w otwarte karty i wprost mówił, że ma twardy charakter i co jest kluczowe, że w szatni rządził będzie on. Nikt inny. Mówił o tym w pierwszych wywiadach, że tak przedstawił się podczas rozmowy z Wisłą, że wprost powiedział jaki on jest, co wymaga od piłkarzy itd. O wszystkich jego wadach zatem wiedzieli. Kontrakt podpisano. Dodam, że to Wisła zgłosiła się po Hyballe, a nie odwrotnie. To nie Niemiec rozsyłał swoje CV i przy okazji wysłał do Wisły.
Powtórzę: Jesli granice zostały powaznie przez Hyballe przekroczone, zarząd podejmie decyzje. Ci sami ludzie, którzy w Grudniu prowadzili rozmowy powiedzą wprost co im jednak w hyballi nie pasuje, co zawalił, jak złamał zasady itd.
3. Powtórzę zatem: poczekajmy na prawdziwe i rzetelne informacje czy Hyballa okazał się chamem. Bo mocny charakter powoduje to, że często w zaparte chcesz postawić na swoim, jesteś pewny swoich racji itd. Zarówno Hyballa jak i Kuba to takie charaktery i jesli obaj stoją przy swoim w jakiejś kluczowej sprawie, to albo się dogadają (Na co liczę) albo rozejdą.
4. To tylko przypomnę, że Beckham już we wcześniejszym oknie transferowym (pare miesięcy przed tym zdarzeniem) miał pójść do Realu, finalnie za mało Real proponował, MU nie wyraziło zgody. Ale jasne, że ta sytuacja jakoś mogła wpłynąć jednak mi nie o to chodzi. Rzuciłem przykładem, że sytuacje z szatni gdzie trener zarządza twardą ręką i posuwa się do szalonych czasem rzeczy są NORMĄ. taki jest mój przekaz. Jest mnóstwo takich trenerów co prowadzi taki styl zarządzania drużyną, nie kolesiostwo tylko twarda ręka. I oczywiście nie mam nawet zamiaru odbierać Fergusonowi jego dorobku, marki jaką wyrobił i szacunku z całego świata piłkarskiego. Z obecnych szkoleniowców może 3 znajdę, których będę miał czelność zestawiać z tą wielką postacią światowej piłki więc tu nie ma mowy o porównaniach Hyballi do Fergusona. Tu chodziło o uwydatnienie pewnych norm, jakie często w szatni są: mianowicie trener jest ponad piłkarzami.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 28.04.2021, 10:09
1. A to nie śledzisz losów piłkarzy, którzy opuszczają ESE? Każdy jak jeden mąż mówi, że pierwsze co to musi nadrobić braki w przygotowaniu fizycznym. To dam ci przykład nasz - Pietrzak, który z Wisły w lecie 2019 odszedł do Belgii do Royal Excel Mouscron - totalny średniak, po pierwszych miesiącach stwierdził, że tak intensywnie jeszcze nigdy nie trenował. A w zimowej przerwie na święta, mówił ,że dostał taką rozpiskę do wybiegania kilometrów w domu, że był w szoku. Piłkarze Wisły nie muszą wyjeżdżać na zachód, bo to zachodnie standardy, zachodnia intensywność przyjechała do nich. Ale jak widać tęsknią za polskimi standardami i zapewne się doproszą powrotu do realiów ESY.

2. Wymienimy 50 % kadry po 13 piłkarzom kończy się kontrakt i to doskonała okazja to przewietrzenia kadry. Przetrwają ci piłkarze, którzy będą ambitni, ci którzy wiedzą, że dzięki temu wskoczą poziom wyżej, a co za tym idzie dostaną szansę dobrego transferu, a intensywność jaka ich tam spotka nie będzie im obca.

3. Świetnie, że podałeś przykład Runjaica - sprawdź jak przewietrzył szatnie. Sprawdź dokładnie ilu piłkarzy pogonił po 3 miesiącach pracy. Sprawdź jaki dołek miała Pogoń w pierwszym okresie jego trenowania. ten dołek był z tego samego powodu, piłkarze zaczęli intensywniej trenować, a taka zmiana MUSI wiązać się z tym, że będzie dołek, a potem może kolejny. Jednak zarząd Pogoni nie pogonił Niemca po 8 meczach bez zwycięstwa w tym 4 porażkach np z Zagłębiem Sosnowiec 3:0, lub pół roku później po serii 10 meczów kiedy tylko raz Pogoń wygrała 5 razy zremisowała i 4 razy przegrała. U nas po tej serii forum by huczało: WY*EBAĆ takiego trenera. W Pogoni dali mu robć swoje i są efekty. Pracuje już tam Kosta Runjaic 3,5 roku. Co ciekawe statystyki pokazują, że Pogoń Runjaica za ten okres ma średnią 1,56 pkt/mecz. Myślę, że u nas by wybrzydzano
Ciekawostka* Hyballa w Dunajskiej Stredzie gdzie prowadził 64 mecze miał średnią 1,90 pkt/mecz.

Podsumowując: Marzy mi się, że w Wiśle jakiś trener popracuje te 3,5 roku, zbuduje coś dłuższego. Nie mówię, że ma to być Hyballa, ale Niemcowi warto daćchociaż wypełnić obowiązujący kontrakt. Mam nadzieję, że Kuba i Hyballa wyjaśnią sobie wszystkie niejasności.

Kolego śledzę - ale co to ma do rzeczy. To my tu "bundeslige" zbudujemy? Owszem kilka rzeczy można poprawić, i osiągnąć poziom Pogoni czy Rakowa. Ale czy to są kluby a zwłaszcza wszyscy w nich piłkarze na poziomie tej ligi? Wątpię.

Wg mnie główny problem jest to co pisalem. Hyballa to "szołmen" guru a nie trener do cichej cięzkiej pracy jak Runjaić. W tym problem. Czy ktoś wielce słyszał o tym co się dzieje u niego w szatni? Pierze publicznie brudy? Robił swoje, krok po kroku a nie udzielał pierdylion wywiadów co to będzie po jednym okienku przygotowawczym.

Nie chodzi o jego wiedzę itd - ale tak jak pisałem mam przeczucie że to się z nim tu nie uda. Patrząc na jego profil psychologiczny i to jak mu się układało w poprzednich klubach. To nie Runjaic od ciężkiej pracy którą robi w ciszy. To showmen który musi błyszczeć.

Na razie po jego czystkach nie mamy kim grać i gramy piach. (obyśmy nie spadli). Przyjdzie kolejny zaciąg i pewnie sytuacja się powtórzy że połowe skladu wyjebie po 7 kolejkach na trybuny.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 28.04.2021, 10:36
Wątek pod Twittem Wlodara wskazuje na to, że w zasadzie już wszystko pewne - Hyballa odejdzie jeszcze w tym sezonie.
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 28.04.2021, 10:48
Przecież wyraźnie napisał, że słyszał takie plotki. Nic potwierdzonego.
Ostatnio edytowane przez Cycu : 28.04.2021 o godz. 10:50.
Gegenpressing!
Odpowiedz cytując
Qadou
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 28.04.2021, 11:02
Ja bym dał Hyballi czas, niech zrobi ten okres przygotowawczy do przyszłego sezonu, ściągnąć mu kilku piłkarzy których chce ( oczywiście jeśli będą w naszym zasiegu) i dopiero wtedy rozliczać z tych klocków które chce ułożyć po swojemu. Bo być może 1/3 tych piłkarzy którzy są teraz to lenie i sabotują grę żeby się pozbyć zamordysty. Pamiętam na początku Runjaic w Pogoni mial podobnie drużyna dołowała grała jakby od niechcenia, wywalił kilku graczy, zastąpił swoimi i wszystko wróciło do normy.
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Stary 28.04.2021, 11:08
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Kolego śledzę - ale co to ma do rzeczy. To my tu "bundeslige" zbudujemy? Owszem kilka rzeczy można poprawić, i osiągnąć poziom Pogoni czy Rakowa. Ale czy to są kluby a zwłaszcza wszyscy w nich piłkarze na poziomie tej ligi? Wątpię.
A kto mówi o budowie bundesligi, Pogoń ją robi Nie. Chciałem podkreślić fakt, żę w Pogoni zatrudniono trenera z zachodnimi standardami. Tak jak teraz w Wiśle. Pierwsze co zrobił Runjaic to wprowadził intensywniejsze zajęcia. Tak jak Hyballa w Wiśle. Obaj zwrócili uwagę, że tu się truchta a nie biega. Pierwsza reakcja piłkarzy Pogoni była: tak intensywnie nie trenowaliśmy. Tak samo jak teraz w Wiśle. Nie od razu Pogoń zaczęła wygrywać. mieli serię 10 meczów z 1 zwycięstwem. I serię 8 meczów bez zwycięstwa. To jest normalne przy takiej zmianie intensywności. Zarząd Pogonii 2 kryzysy przeczekał - teraz zbiera owoce. U NAS CO PÓŁ ROKU ZMIANA - BRAK OWOCÓW. Wyskoczyłeś z Rujanicem, to ci chciałem pokazać, że świetnie zrobiłeś bo to bliźniacza sytuacja do tej teraz w Wiśle. Owszem

Cytat:
Wg mnie główny problem jest to co pisalem. Hyballa to "szołmen" guru a nie trener do cichej cięzkiej pracy jak Runjaić. W tym problem. Czy ktoś wielce słyszał o tym co się dzieje u niego w szatni? Pierze publicznie brudy? Robił swoje, krok po kroku a nie udzielał pierdylion wywiadów co to będzie po jednym okienku przygotowawczym.
Po primo wróć do pierwszych wywiadów sprzed 3,5 roku jak przychodził Runjaic i co mówił. W podobnym tonie się wypowiadał. Że kluczem będzie podniesienie wydajności drużyny, wybiegania, intensywności, bo w tym widzi braki.
Niemniej oczywiście Runjaic jest innym człowiekiem, wydaje sie opanowany itd, a Hyballa porywczy itd.
Ale powtórze: prowadzono rozmowy, Hyballa od razu oznajmił jakim jest trenerem czego wymaga od zawodników i jakim jest człowiekiem. Pierwsze wywiady i jak mantra powtarzał, że Wisła wie, ze jest porywczy, rządzi twardą reka itd, ale że widocznie Wisła kogoś takiego potrzebuje. KROPKA. Widziały gały co brały.
Mieli Skowronka potulnego. Mogli dać mu szansę naprawiać błędy itd? Mogli. Wczesniej Stolarowi Mogli.
Teraz Hyballi moga ? Mogą. Ale pewnie znowu zmienią. Życie. tak nic nie zbudujemy. Błędne koło.

Cytat:
Nie chodzi o jego wiedzę itd - ale tak jak pisałem mam przeczucie że to się z nim tu nie uda. Patrząc na jego profil psychologiczny i to jak mu się układało w poprzednich klubach. To nie Runjaic od ciężkiej pracy którą robi w ciszy. To showmen który musi błyszczeć.
No widzisz ty masz jakieś przeczucie, ktoś ma inne. A ludzie, którzy Hyballe zatrudniali doskonale znając jego profil psychologiczny podjęli decyzję, że mu dadzą szansę. Ja licze, że dadzą do końca kontraktu.
Akurat ciężką pracę Hyballa robi wzorowo. Robi to w ciszy Myślenic.
A, że na konferencji czy poza boiskiem jest showmanem W I E D Z I E L I O T Y M

Cytat:
Na razie po jego czystkach nie mamy kim grać i gramy piach. (obyśmy nie spadli). Przyjdzie kolejny zaciąg i pewnie sytuacja się powtórzy że połowe skladu wyjebie po 7 kolejkach na trybuny.
Nie mamy kim grać 20 osobowa kadra wychodzi w każdym meczu, szansę dostają nowi ludzie jak np Gruszkowski ostatnio. A to, że od razu wyznał się, że niektórzy zupełnie się nie nadają to CAŁE SZCZĘŚCIE, żę zrobił to tak szybko! Mam ci przypomnieć jak narzekaliśmy wszyscy na: Janickiego, Klemenza, Niepsuja, Chuce, Maka, Silve, czy Buchalika 100 razy wolę, że szansę dostaje Gruszkowski zamiast Niepsuja, Starzyński zamiast Maka czy Silvy, jak przypomnę sobie jak grali Janicki i Klemenz to mnie cofa w gardle i przy nich 100 razy bardziej wolę, że gra Kone, który rok nie grał, został odbudowany teraz niedawno fizycznie więc to jeszcze nie jest jego max. Do etgo cieszę się, że ktoś wreszcie pokazał miejsce w szeregu Buchalikowi, a dzieki temu na ławce jest młody Broda.
Przyszedł trener i to on wybiera skład. Z około 26 zawodników wybiera taką, a nie inną 20 meczową i ma do tego prawo. Do tego dostał cynk, że w lecie będzie czystka, o czym już dawno wymownie na tt poinformował Jażdżyński, delikatnie wbijając szpilkę wszystkim piłkarzom.
Odpowiedz cytując
Qadou
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 28.04.2021, 11:17
Prawda jest taka że narazie jedyny piłkarz z polecenia Hyballi który do nas trafił to Kone który przez rok nie grał w piłkę a po 2 miesiącach treningów i odbudowy w trakcie meczu gra lepiej niż 3/4 naszych stoperów
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 28.04.2021, 11:23
pawlozm

To nie ma znaczenia czy wiedzieli czy nie, jakim człowiekiem jest Hyballa. Potencjalny błąd w postaci zatrudnienia Hybalii pomimo jego nie pasowania do naszego "projektu" spadnie na nasze Trio. Mi chodzi o co innego. Bez względu czy ktoś wiedział czy nie jaki jest Hyballa (nasi włodarze) wg mnie po czasie okazało się że jednak nic z tego nie będzie. Nie chodzi o szukania winnych tej sytuacji. Tyle. Uważam że on ze swoim ego, charakterem psychologicznym i szołmeństwem, byciem bez winy itd nie jest w wstanie zbudować coś jak Runjaić. Ty wierzysz że Hyballa to ogarnie wbrew swojemu charakterowi, ja nie itd. Bo jak nauczyło mnie doświadczenie, jest się zatrudniany do nowej pracy bo ma się kwalifikacje. Ale "wylatuje" sie z niej, nie z powodu ich braku, a z powodu niemożności współpracy z innymi. Kwestia wiary z obu stron czy Hyballa da radę. Jak to mówią - We will see
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 28.04.2021, 11:32
1. Dalej twierdzę, że szatnia piłkarska to tak specyficzne środowisko, że nigdzie nie znajdziesz takiej szydery, żartów czy właśnie chamstwa i wyzwisk. Jednak oczywiście granice są wszędzie, również w szatni piłkarskiej. Jesli granice zostały powaznie przez Hyballe przekroczone, zarząd podejmie decyzje. Niemniej piszesz "najwyraźniej Hyballa wyszedł na chama" czyli wiesz co tam się stało czy nie Wyszedł na chama czy nie Bo ja nie wiem tego co takiego zrobił. Nie mam bladego pojęcia czy on te granice przekroczył. czy jest chamem czy nie. Opieramy się na przeciekach z artykułów "dziennikarzy" zaczynających się od słów "podobno", "są głosy, że..", "według niektórych źródeł.." itd. Są to pierdy dziennikarskie. Jeśli Hyballa przekroczył granice, to dowiemy się o tym od zarządu, że za to i za to został zwolniony. Bo był chamem. Bo bił piłkarzy czy co tam jeszcze. Ale poczekajmy. Do tego momentu nie wierzyłbym w pierdy "dziennikarzyn"

2. Rozpędziłeś się, bo to ja właśnie chcę żeby Hyballa mógł wyciągnąć z tych błędów wnioski i żeby dano mu mozliwość dalej prowadzić drużynę, a Ty chcesz go zwalniać. Po drugie wiesz jacy ludzie popełniaja najwięcej błędów? Ci którzy ryzykują, którzy mają jakiś własny pomysł. Błędów nie popełnia tylko ten, który nic nie robi. Zakładam, że pijesz do poprzednich miejsc gdzie Hyballa pracował. W Dunajskiej jednak dostał 64 mecze do poprowadzenia, zbudował drużynę, miał wyniki i do momentu, gdy powiedział, że odejdzie po wygaśnięciu kontraktu to zaczął być dla nich problemem. W NAC Breda odszedł po 7 meczach skonfliktowany. Ale jak tam było dokładnie? Kto zawinił? Nie mam pojęcia, a nasi włodarze zatrudniając go mam nadzieję, że to dokładnie przebadali i wiedzieli o co chodziło. Prowadząc z nimi rozmowy Hyballa grał w otwarte karty i wprost mówił, że ma twardy charakter i co jest kluczowe, że w szatni rządził będzie on. Nikt inny. Mówił o tym w pierwszych wywiadach, że tak przedstawił się podczas rozmowy z Wisłą, że wprost powiedział jaki on jest, co wymaga od piłkarzy itd. O wszystkich jego wadach zatem wiedzieli. Kontrakt podpisano. Dodam, że to Wisła zgłosiła się po Hyballe, a nie odwrotnie. To nie Niemiec rozsyłał swoje CV i przy okazji wysłał do Wisły.
Powtórzę: Jesli granice zostały powaznie przez Hyballe przekroczone, zarząd podejmie decyzje. Ci sami ludzie, którzy w Grudniu prowadzili rozmowy powiedzą wprost co im jednak w hyballi nie pasuje, co zawalił, jak złamał zasady itd.
3. Powtórzę zatem: poczekajmy na prawdziwe i rzetelne informacje czy Hyballa okazał się chamem. Bo mocny charakter powoduje to, że często w zaparte chcesz postawić na swoim, jesteś pewny swoich racji itd. Zarówno Hyballa jak i Kuba to takie charaktery i jesli obaj stoją przy swoim w jakiejś kluczowej sprawie, to albo się dogadają (Na co liczę) albo rozejdą.
4. To tylko przypomnę, że Beckham już we wcześniejszym oknie transferowym (pare miesięcy przed tym zdarzeniem) miał pójść do Realu, finalnie za mało Real proponował, MU nie wyraziło zgody. Ale jasne, że ta sytuacja jakoś mogła wpłynąć jednak mi nie o to chodzi. Rzuciłem przykładem, że sytuacje z szatni gdzie trener zarządza twardą ręką i posuwa się do szalonych czasem rzeczy są NORMĄ. taki jest mój przekaz. Jest mnóstwo takich trenerów co prowadzi taki styl zarządzania drużyną, nie kolesiostwo tylko twarda ręka. I oczywiście nie mam nawet zamiaru odbierać Fergusonowi jego dorobku, marki jaką wyrobił i szacunku z całego świata piłkarskiego. Z obecnych szkoleniowców może 3 znajdę, których będę miał czelność zestawiać z tą wielką postacią światowej piłki więc tu nie ma mowy o porównaniach Hyballi do Fergusona. Tu chodziło o uwydatnienie pewnych norm, jakie często w szatni są: mianowicie trener jest ponad piłkarzami.
Nie.Nie jest to aż tak specyficzne środowisko szczególnie w dzisiejszych czasach.To juz nie są piłkarscy geniusze którzy nie znają tabliczki mnożenia i jedyny język jaki znają to swój ojczysty i to jeszcze nie biegle.Każdej grupie ludzi która przebywa ze sobą dzień na dzień atmosfera jest dość lużna pojawiają się żarty i szydera.Natomiast jeśli pojawiają się wyzwiska i chamstwo niestety atmosfera gęstnieje i zaczynają się zgrzyty .Szatnia piłkarska czy barak na budowie żadna różnica .
Pokaż mi gdzie chcę zwalniać Hyballe?Wróć do poprzednich postów i zobaczysz że jestem przeciwny temu żeby pozbywać się kolejnego trenera w tak krótkim czasie.Śmieszy mnie natomiast jak teraz każde potknięcie tłumaczy się na sto sposobów byle tylko zrzucić winę z Petera a jeszcze 5 miesięcy temu winny wszystkiemu był trener i nikt inny.Natomiast jeśli panowie sie nie dogadają nie będę po Hyballi płakał.
Twoje chciejstwo nie sprawi że Niemiec będzie wyciągał wnioski.Na razie nie wyciąga.
Jeśli zaś chodzi o Beckhama to przykład z dupy.Wisła to nie MU Hyballa nie Ferguson.Kopnięcie tego buta przyspieszyło odejście piłkarza a sam Ferguson mówił że przekroczył wtedy granice .
Przykład pogoni i Runjaica też nie trafiony bo po pierwsze Kostja wygląda na mega wyważonego gościa a pogoń ma pieniądze i może sobie wymieniać piłkarzy do woli.U nas wywalenie pół składu skończy się zakontraktowaniem piłkarzy w najlepszym przypadku na podobnym poziomie.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 28.04.2021, 11:56
Ale powtórze: prowadzono rozmowy, Hyballa od razu oznajmił jakim jest trenerem czego wymaga od zawodników i jakim jest człowiekiem. Pierwsze wywiady i jak mantra powtarzał, że Wisła wie, ze jest porywczy, rządzi twardą reka itd, ale że widocznie Wisła kogoś takiego potrzebuje. KROPKA. Widziały gały co brały.

No widzisz ty masz jakieś przeczucie, ktoś ma inne. A ludzie, którzy Hyballe zatrudniali doskonale znając jego profil psychologiczny podjęli decyzję, że mu dadzą szansę. Ja licze, że dadzą do końca kontraktu.
Akurat ciężką pracę Hyballa robi wzorowo. Robi to w ciszy Myślenic.
A, że na konferencji czy poza boiskiem jest showmanem W I E D Z I E L I O T Y M

Dopuszczasz myśl, że wydarzyło się coś, czego nie bierzesz pod uwagę? Myślisz, że chodzi tu o rządy twardą ręką, o wymagania względem zawodników itd? Naprawdę uważasz, że przeszkadza właścicielom/zarządowi, że trener jest showmanem? Przecież to byłoby totalnie bez sensu, gdyby mieli teraz zwalniać trenera ze względu na "wady", które wcześniej zaakceptowali i zaryzykowali kontrakt z trenerem o takiej opinii, jaką miał/ma Hyballa.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 28.04.2021, 12:02

Skoro już zacząłeś o statystykach.
W DAC Hyballa miał średnią 1,89.Ciekawostka od pażdziernika 2016 prawie wszyscy trenerzy z wyjątkiem Heldera Cristovao którego szybko pogoniono kręcili tam podobną średnią.Jakieś przemyślenia dlaczego?

W Wiśle obecnie średnią Hyballi to 1,19 i ma tendencję spadkową.Ciekawostka,poprzedni trenerzy punktowali na podobnym poziomie(Stolarczyk 1,11 wyszydzany Skowronek 1,29)
Co mamy wyciągać wnioski na podstawie statystyki?Statystyką chcesz bronić Hyballi?
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Stary 28.04.2021, 12:58
Qadou napisał(a):Wyświetl post
Prawda jest taka że narazie jedyny piłkarz z polecenia Hyballi który do nas trafił to Kone który przez rok nie grał w piłkę a po 2 miesiącach treningów i odbudowy w trakcie meczu gra lepiej niż 3/4 naszych stoperów
Otóż to.

krysztal
Cytat:
Skoro już zacząłeś o statystykach.
W DAC Hyballa miał średnią 1,89.Ciekawostka od pażdziernika 2016 prawie wszyscy trenerzy z wyjątkiem Heldera Cristovao którego szybko pogoniono kręcili tam podobną średnią.Jakieś przemyślenia dlaczego?

W Wiśle obecnie średnią Hyballi to 1,19 i ma tendencję spadkową.Ciekawostka,poprzedni trenerzy punktowali na podobnym poziomie(Stolarczyk 1,11 wyszydzany Skowronek 1,29)
Co mamy wyciągać wnioski na podstawie statystyki?Statystyką chcesz bronić Hyballi?
Jeden wniosek się nasuwa: Zmieniać piłkarzy, a nie trenerów.

serek.c2
Cytat:
Dopuszczasz myśl, że wydarzyło się coś, czego nie bierzesz pod uwagę? Myślisz, że chodzi tu o rządy twardą ręką, o wymagania względem zawodników itd? Naprawdę uważasz, że przeszkadza właścicielom/zarządowi, że trener jest showmanem? Przecież to byłoby totalnie bez sensu, gdyby mieli teraz zwalniać trenera ze względu na "wady", które wcześniej zaakceptowali i zaryzykowali kontrakt z trenerem o takiej opinii, jaką miał/ma Hyballa.
Przecież ja od początku prowadzę narrację, że musiało się coś takiego wydarzyć, że musiało coś zaiskrzyć poważniej i czekam na oficjalne ogłoszenie przy ewentualnym pożegnaniu trenera. Dotychczas snujemy sie wokół dziennikarskich pierdów i ludzi, którzy coś wiedzą ale nie powiedzą (rozumiem, że nie mogą tak jak Ty więc nie mam pretensji) apeluję zatem o wstrzymanie się na jakieś oficjalne informacje. Jednocześnie nie przeszkadza mi to w tym, by chwalić Hyballe, że twardą ręką prowadzi zespół itd. Jak Kuba, Królewski, Jażdżyński, Dawid B. czy Pani rzecznik wydadzą oficjalne info, że trener coś odje*ał lub, że stracił kontakt z rzeczywistością, że odleciał, lub że jest chamem jak tu niektórzy twierdzą - wtedy powiem "w takim razie nie było innego wyjścia niż rozstanie się z tym trenerem" I pozostanie mi współczuć chłopakom z zarządu. Niemniej jak widzę, że ktoś pisze, że Hyballa out, bo za mocno docisnął pasa i sie nie zna na przygotowaniu, albo, że Hyballa out bo to kawał chama (a póki co nic o tym nie wiemy) to mnie krew zalewa i dlatego wtedy trzymam stronę trenera.
Cały czas właśnie piszę że ludzie, którzy zatrudniali Hyballę doskonale wiedzieli kogo biorą, co za tym idzie podkreślam to, że to nie może być powodem potencjalnego zwolnienia trenera i, że to właśnie byłoby zupełnie bez sensu z ich strony. Zakładam, że trener faktycznie coś od*ebał i przegiął pałkę i mocno współczuję naszym decydentom w podjęciu decyzji co dalej. Czy odje*ał ażtak, że nie ma szans że dostanie od nich szansę czy się w ogóle zreflektował, żeby mógł na taką szansę od nich liczyć na te pytania nie znam odpowiedzi. Może pomożesz

krysztal
Cytat:
Pokaż mi gdzie chcę zwalniać Hyballe?Wróć do poprzednich postów i zobaczysz że jestem przeciwny temu żeby pozbywać się kolejnego trenera w tak krótkim czasie.Śmieszy mnie natomiast jak teraz każde potknięcie tłumaczy się na sto sposobów byle tylko zrzucić winę z Petera a jeszcze 5 miesięcy temu winny wszystkiemu był trener i nikt inny.Natomiast jeśli panowie sie nie dogadają nie będę po Hyballi płakał.
Twoje chciejstwo nie sprawi że Niemiec będzie wyciągał wnioski.Na razie nie wyciąga.
To dodam, że ja nie byłem za zwolnieniem Stolara, choć miałem wahania, bo dołek był ogromny, to byłem w tej grupie (pewnie nielicznej) która była przeciwna zwolnieniu Maćka. Do dziś tego żałuję, że to nie Stolar dalej prowadzi Wisełkę. Z kolei co za tym idzie Skowronek zupełnie mi nie pasował od początku do końca więc o jego zwolnieniu nie będę pisał. Ogólnie mówiąc, jestem za tym żeby jakiemuś trenerowi dać pracować 3 lata, a winy w większości przypadków szukałem w piłkarzach. Przychodził Carillo za Kiko, mimo że miał lepsze CV itd, byłem przeciwny. Zwyczajnie nie podoba mi się szybka zmiana trenerów. Inna sprawa, że Carillo w mojej ocenie okazał się jednym z lepszych jakich ja pamiętam w Wiśle, ( 20 lat do tyłu), twierdzę, że jakby wtedy było względnie normalnie i Hiszpan nie musiałby uciekać, to zrobiłby świetny wynik w kolejnym sezonie.
Więc podsumowując, ja w przeciwieństwie do Ciebie jesli Panowie się nie dogadają to będę płakał, bo będzie to kolejne szybkie odpalenie trenera. I owszem jesli wyjdzie, że innego wyjścia nie było (czyli żę hybala faktycznie coś odje*ał niewybaczalnego) to trochę to złagodzi moje "łzy" ale dalej nie będzie mi to w smak. I szkoda mi będzie Kuby, Jarka, Tomka i ekipy.
Powód: czytelność
Ostatnio edytowane przez pawlozm : 28.04.2021 o godz. 13:01.
Odpowiedz cytując
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2003

Stary 28.04.2021, 13:27
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Mało tego, na byciu showmenem przecież budowaliśmy nawet częściowo marketing, patrz koszulki gegenpress
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Od: 05.2005

Stary 28.04.2021, 14:28
Za lekko źle, za ciężko źle, przekleństwa złe, głaskanie złe. Ludzie tu nie tkwi problem w trenerze tylko w piłkarzach a raczej podejściu do wykonywanego zawodu. Nie bronię Hyballi ale też nie widzę powodu, by miał zostać kozłem ofiarnym tej całej sytuacji.
Lengyel - Magyar két jó barát együtt vív, és issza borát!
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 28.04.2021, 14:44
Petrescu już 15 lat temu dał diagnozę dlaczego jesteśmy w szambie i nic nie osiągamy w Europie. 90% piłkarzy to przepłacane lenie i trzeba to w końcu jasno powiedzieć. Ciężko oceniać Hyballe po 4 miesiącach pracy, bo się nie da i nawet nie wypada.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
maxx304
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 28.04.2021, 14:58
PhantomRanger napisał(a):Wyświetl post
Petrescu już 15 lat temu dał diagnozę dlaczego jesteśmy w szambie i nic nie osiągamy w Europie. 90% piłkarzy to przepłacane lenie i trzeba to w końcu jasno powiedzieć. Ciężko oceniać Hyballe po 4 miesiącach pracy, bo się nie da i nawet nie wypada.
Któryś z kolegów forumowiczów miał to nawet w podpisie. Też nie chce mi się wierzyć, że tylko trener winny. Trzeci pod rząd? Serio?
Odpowiedz cytując
Dzinus
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2003

Stary 28.04.2021, 15:08
maxx304 napisał(a):Wyświetl post
Któryś z kolegów forumowiczów miał to nawet w podpisie. Też nie chce mi się wierzyć, że tylko trener winny. Trzeci pod rząd? Serio?
Problem może być złożony. Wyobraźmy sobie, że przyczyną ch.jowej formy może być żenujący poziom piłkarzy a złej atmosfery - psychoza Hyballi Może to i to jest do totalnej wymiany, a może tylko jedno. Nie wiem, kibicuje Hyballi i temu projektowi ale nie wiem czy nadal w niego wierzę.

Mamy za mało danych, żeby wyciągać wnioski. Ale już ciągle przywoływanie przypadku Petrescu zaczyna nieco męczyć
Odpowiedz cytując
maxx304
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 28.04.2021, 15:12
Dzinus napisał(a):Wyświetl post
Problem może być złożony. Wyobraźmy sobie, że przyczyną ch.jowej formy może być żenujący poziom piłkarzy a złej atmosfery - psychoza Hyballi Może to i to jest do totalnej wymiany, a może tylko jedno. Nie wiem, kibicuje Hyballi i temu projektowi ale nie wiem czy nadal w niego wierzę.

Mamy za mało danych, żeby wyciągać wnioski. Ale już ciągle przywoływanie przypadku Petrescu zaczyna nieco męczyć
Ewentualnie piłkarze wiedzą, że na pewien poziom nie wejdą, a nie chcąc wylecieć, wolą zwolnić trenera, bo kopanie się po czole w Termalice czy innej Stali Mielec średnio im odpowiada - czytaj za mały prestiż.

Jednakowoż, jeżeli będziemy zabierać się za jakiś temat a później go nie kończyć (czyli wypierdalać trenera i zaczynać od początku), to zawsze będziemy w dupie. Mam nadzieję, że zarząd patrzy dalej niż 1-2 lata naprzód. Inaczej to nie ma sensu.

PS. Patrząc na wyniki pucharowe naszych drużyn, wygląda na to, że wtedy, aż do dziś, Petrescu miał rację. A to, co osiągnął jako trener, tylko jego słowa potwierdza.
Ostatnio edytowane przez maxx304 : 28.04.2021 o godz. 15:14.
Odpowiedz cytując
majkelson777
Member

Od: 12.2015

Stary 28.04.2021, 15:20
Problem jest złożony.

Rozumiem argumenty ludzi, którzy piszą, że Hyballa w razie odejścia to kolejny trener, którego będzie trzeba opłacać i oczywiście nie jest to korzystne dla klubu. Ale czy korzystne jest na przykład to, że Vullnet Basha pół roku jest do niczego nieprzydatny i pobiera sporą pensję? Albo Chuca?

Problem leży zupełnie gdzie indziej i w klubie muszą sobie odpowiedzieć na pytanie: Czy wierzą, że Hyballa jest w stanie coś tu zrobić czy nie. Bo jeśli tak nie jest + dołożymy do tego różne plotki o konflikcie, sceptycyzm Królewskiego z wywiadu przed derbami, a następnie wrzutki Interii(bądź co bądź Jażdżyńskiego) to sprawa raczej jest przesądzona.

Różnica zasadnicza jest taka, że po zwolnieniu Skowronka mieli 3 dni na znalezienie zastępcy. Jeżeli się utrzymamy, a Hyballa odejdzie wraz z końcem sezonu(15 maja) to tym razem zarząd będzie miał 3-4 tygodnie żeby na spokojnie pomyśleć nad następcą, ale nad takim w którego wierzą, a nie nad takim, którego znowu będą chcieli zwalniać w listopadzie jeśli tylko coś będzie szło nie po myśli.
Ostatnio edytowane przez majkelson777 : 28.04.2021 o godz. 15:25.
Odpowiedz cytując
Wojtator
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 28.04.2021, 15:39
majkelson777 napisał(a):Wyświetl post
Różnica zasadnicza jest taka, że po zwolnieniu Skowronka mieli 3 dni na znalezienie zastępcy. Jeżeli się utrzymamy, a Hyballa odejdzie wraz z końcem sezonu(15 maja) to tym razem zarząd będzie miał 3-4 tygodnie żeby na spokojnie pomyśleć nad następcą, ale nad takim w którego wierzą, a nie nad takim, którego znowu będą chcieli zwalniać w listopadzie jeśli tylko coś będzie szło nie po myśli.
Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której zarząd już teraz nie szuka potencjalnego następcy.
Grunt pod zwolnienie jest szykowany już od jakiegoś czasu.
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 28.04.2021, 18:06
Zwolnienie Hyballi będzie świadczyło o totalnej amatorce i nieudolności naszego zarządu, a także o zgodzie zarządu na decydowanie o trenerach przez szatnię.
W sumie co się dziwić - Kuba jest tu i tu.
Z takim podejściem jesteśmy jednym z kandydatów do spadku w przyszłym sezonie.
O ile w tym nie spadniemy.
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów