The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 24.09.2014, 11:13
Mario Nh napisał(a):Wyświetl post
Dla mnie bezsensu. Powinien zachować proporcje pół na pół. Wystawia samych rezerwowych, ci jakoś może by sobie poradzili u boku przynajmniej jednego doświadczonego piłkarza w danej formacji. A tak? O co gramy?

W sumie w każdej formacji jest piłkarz z doświadczeniem.

Bieszczad - Żemło, Czekaj(?), Guzmics, Guerrier - Uryga, Dudka, Lech, Sarki, Zając -Stępiński.

Najważniejsze są derby jeśli jakiś kluczowy piłkarz wypadłby przez puchar na Smude poleciały by gromy.

Większość z tych piłkarzy chce grać w pierwszym składzie, pewnie na zmiany wejdą piłkarze z CJL, Zając w pierwszym składzie więc o co chodzi jest tak jak wszyscy chcieli.

Taka zagrywka jest przejawem rozsądku i realizmu.
Odpowiedz cytując
TRNKRN
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 24.09.2014, 11:13
Zitter od tego roku finał nie daje awansu.
29 MAJA 2012 - MECZ UNIA - WISŁA - WBIJAĆ!!!
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2003

Stary 24.09.2014, 11:25
TRNKRN napisał(a):Wyświetl post
Zitter od tego roku finał nie daje awansu.
A jak to teraz działa?
Odpowiedz cytując
silver03
Senior Member

Od: 05.2005

Stary 24.09.2014, 11:28
Przynajmniej młodzież się ogra ;]
Odpowiedz cytując
Krav
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 24.09.2014, 11:30
Ajax napisał(a):Wyświetl post
A jak to teraz działa?
Europuchary ma albo zwycięzca pucharu, a jeśli jest nim drużyna, która zdobywa mistrza, to puchary daje 4 miejsce w lidze.
„Wiślaku - nie pytaj, co Wisła dała Tobie, pytaj, co Ty dałeś Wiśle”
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 24.09.2014, 11:41
Jeden z dwóch najważniejszych meczy w tej rundzie już przegraliśmy, drugiego nie możemy.

I właśnie dlatego Smuda obronił swoją decyzje odnośnie składu. A jeśli wygramy to pare osób któe po nim mocno pojechało (w tym weszlo) powinno go oficjalnie przeprosić.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 24.09.2014, 12:00
Karherop napisał(a):Wyświetl post
i Buchalik, drugiego bramkarza musieli wziąć

grając słabo w PP nie spadniesz z ligi, odwrotnie natomiast już tak

finansowo o ile wiem, licząc łącznie z premiami, kasą od NC+ to 2 miejsce w lidze jest dużo bardziej korzystne finansowo od PP. A nawet i 3.

o tym jak te wielkie puchary w Polsce są cenne pokazał superpuchar Polski w tym sezonie, gdzie Legii bardziej opłacało się grać sparing dzień wcześniej, niż mecz z Zawiszą

i Wy się zastanawiacie co się bardziej opłaca?

poza tym skazujecie naszych "rezerwowych" na pożarcie z zespołem który dopiero co dostawał w dupę z Jagiellonią, dostał w dupę od nas i też zagra bez kilku podstawowych zawodników. Lech to nie Real. To tylko polski zespół jakich wiele. Każdy wynik może paść. Każdy wynik równie dobrze mógłby wpaść gdybyśmy grali ze swoim "żelaznym' składem z Boguskim i Gargułą.
Jeżeli myślisz, że możemy spaść z ligi, to nie wiem w jakim ty świecie żyjesz... Poza tym, jak mówie, dojście do finału to tylko kilka spotkań, natomiast v-ce MP, to jakaś kompletna abstrakcja(patrząc na skład osobowy i grę w grupie mistrzowskiej).

Nie wiem, co ma Superpuchac do Pucharu Polski, gdzie na 2 kiepskie drużyny przyjechało trochę ludzi .

Właśnie jacyś dziwni ludzie rozpoczęli tą dyskusje. bo PP to PP, a MP nam nie szkodzi w tym sezonie. Poza tym zaraz przerwa na kadrę, itd. Można grać podstawowym składem + 3-4 z ławki(Stępiński, Sarki, Donald).
Mam nadzieję, że Ci którzy teraz postulują wystawienie rezerw i odpuszczenie tego mecz(w polskiej rzeczywistości , gdzie gra się mało), nie będą psioczyć na Smudę i naszych rezerwowych po ewentualnym blamażu(bo w Poznaniu pewnie zaczną liczyć wynik Skorży od 5 bramek, patrząc na nasze ustawienie).

Co do klasy Lecha się nie wypowiadam, bo ostatnio było tu trochę kosmitów twierdzących, że mamy lepszy zespół od Legii.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 24.09.2014, 12:38
For_FuN_ napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli myślisz, że możemy spaść z ligi, to nie wiem w jakim ty świecie żyjesz... Poza tym, jak mówie, dojście do finału to tylko kilka spotkań, natomiast v-ce MP, to jakaś kompletna abstrakcja(patrząc na skład osobowy i grę w grupie mistrzowskiej).

Nie wiem, co ma Superpuchac do Pucharu Polski, gdzie na 2 kiepskie drużyny przyjechało trochę ludzi .
no i popatrz, ta kiepska drużyna nas ostatnio ograła, przypadek? jak ty w takim razie chcesz nas nazwać

a tak co do finansów, stawki za 2013:

Nagrody w rozgrywkach o puchar kraju
Faza rozgrywekPuchar Polski
Awans do półfinału
40 tys. zł

Awans do finału
100 tys. zł

Zdobywca trofeum
400 tys. zł

Maksymalnie
615 tys. zł

i teraz odnośnie samych PREMII za medale za grę w lidze, nie licząc stawek standardowych oraz z praw transmisji od nc+

"Ligowa spółka wypłaci dodatkową premię trzem najlepszym klubom ligowych rozgrywek. Wartość medalu wzrosła.

To będzie deszcz pieniędzy. 2,5 miliona złotych za pierwsze miejsce, 1,55 miliona za drugie i 950 tys. za trzecie – tyle wynoszą dodatkowe nagrody Ekstraklasy SA dla drużyn, które zajmą miejsca na ligowym podium."

oraz stawki standardowe:
"Do tego trzeba doliczyć wypłatę w zależności od zajętego miejsca (mistrz dostaje 3,4 mln, każda pozycja niżej to o około 210 tys. zł mniej). Trzecia składowa telewizyjnej dotacji to zapłata za transmitowane mecze - każdy wart jest 160 tys. zł."

i niech każdy się zastanowi co jest bardziej realne, wygranie PP, czy 3 lub nawet 4 miejsce w lidze. I co się nam bardziej opłaca.
Ostatnio edytowane przez Karherop : 24.09.2014 o godz. 12:41.
Odpowiedz cytując
siemstein
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 24.09.2014, 12:40
Szczerze, to już w zeszłym roku Smuda mnie wk..ił tym, że odpuścił puchar. Mimo wszystko nie było to na tym etapie, a i drabinkę mieliśmy trudniejszą. Ktoś kiedyś powiedział, że gra w europejskich pucharach się nie opłaca. Gówno prawda, a do LE raczej się nie dostaniemy przez ligę;/
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 24.09.2014, 13:03
siemstein napisał(a):Wyświetl post
Szczerze, to już w zeszłym roku Smuda mnie wk..ił tym, że odpuścił puchar. Mimo wszystko nie było to na tym etapie, a i drabinkę mieliśmy trudniejszą. Ktoś kiedyś powiedział, że gra w europejskich pucharach się nie opłaca. Gówno prawda, a do LE raczej się nie dostaniemy przez ligę;/
Ktoś gdzieś coś - nie wiesz a piszesz. Nie opłaca się grać na wstępnych etapach i odpaść. Co jest prawdopodobne jak zespół jest słaby kadrowo - wtedy jak Piast ostatnio trzeba dopłacać do pucharów. Natomiast LE opłaca się bardzo jak już jesteś w grupie, są ciekawi rywale którzy przyciągną widzów. (Przy założeniu że koszty zespołu - pensji piłkarzy nie są nadmierne rozdmuchane - wszak LE to nie LM)

Jak będzie szansa zagrać w pucharach i mieć jako taki solidny zespół - to jak najbardziej grać. W naszym wypadku są konieczne wzmocnienia (przynajmniej 5 klasowych piłkarzy). Jeśli natomiast mamy biedować kolejny rok i dalej mieć zaległości wobec piłkarzy oraz brak jakichkolwiek sensownych wzmocnień - to jedynie możemy na tym stracić. Wtedy lepiej zająć "bezpieczne" 5 miejsce.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
c.
Senior Member

Od: 10.2005

Stary 24.09.2014, 13:26
http://skwk.pl/skwk/4-stowarzyszenie...ech-wisla.html
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 24.09.2014, 14:04
Szkoda, że odpuszczamy znowu puchar, pisałem w tamtym sezonie i napiszę w tym to jest dobra droga do gry w Lidze Europy bo, w lidze będzie ciężko o pudło z tą kadrą to co mamy.Jak by się udało przejść Amikę to potem już z górki aż do finału
Ostatnio edytowane przez brylant17 : 24.09.2014 o godz. 14:07.
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Devonisch
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 24.09.2014, 14:24
Jest przewidywana gdzieś transmisja z tego meczu?
STELLA BIANCA FOREVER - SOCIOS WISŁA KRAKÓW
Odpowiedz cytując
majomajo
Member

Od: 04.2011

Stary 24.09.2014, 14:39
Polsat Sport.
Odpowiedz cytując
Darkh
Member

Od: 06.2003

Stary 24.09.2014, 14:40
Polsat Sport
... dobra strona tego wydarzenia to fakt, że mamy już wakacje...
Odpowiedz cytując
siemstein
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 24.09.2014, 14:59
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Ktoś gdzieś coś - nie wiesz a piszesz. Nie opłaca się grać na wstępnych etapach i odpaść. Co jest prawdopodobne jak zespół jest słaby kadrowo - wtedy jak Piast ostatnio trzeba dopłacać do pucharów. Natomiast LE opłaca się bardzo jak już jesteś w grupie, są ciekawi rywale którzy przyciągną widzów. (Przy założeniu że koszty zespołu - pensji piłkarzy nie są nadmierne rozdmuchane - wszak LE to nie LM)

Jak będzie szansa zagrać w pucharach i mieć jako taki solidny zespół - to jak najbardziej grać. W naszym wypadku są konieczne wzmocnienia (przynajmniej 5 klasowych piłkarzy). Jeśli natomiast mamy biedować kolejny rok i dalej mieć zaległości wobec piłkarzy oraz brak jakichkolwiek sensownych wzmocnień - to jedynie możemy na tym stracić. Wtedy lepiej zająć "bezpieczne" 5 miejsce.
Nie sam fakt gry w LE był clou mojej wypowiedzi, a droga do niej, dlatego się nie rozpisywałem
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 24.09.2014, 15:16
Nie stać nas kadrowo na ligę i puchar. Wcześniej czy później zaczną się kontuzje i będzie zjazd jak w zeszłym roku. Każdy kolejny mecz przybliża tą sytuację. Jeszcze nie mamy pewnej ósemki więc po ch ryzykować? Dyskuję o pucharach europejskich polecam odłożyć. Tak do maja mniej więcej...
Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 24.09.2014, 17:19
rafkur napisał(a):Wyświetl post
Nie stać nas kadrowo na ligę i puchar. Wcześniej czy później zaczną się kontuzje i będzie zjazd jak w zeszłym roku. Każdy kolejny mecz przybliża tą sytuację. Jeszcze nie mamy pewnej ósemki więc po ch ryzykować? Dyskuję o pucharach europejskich polecam odłożyć. Tak do maja mniej więcej...
To jak wytłumaczysz wystawienie dziś przez Legię prawie podstawowego składu na Miedź (tylko zdaje się Astiz za Dossę Juniora) ? Mogli postawić na drugi skład, a jednak nie, mimo zbliżającego się meczu z Lechem i za tydzień z Trabzonem. Mieli nasi dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach. Trzy kolejki ligowe+jeden mecz w PP i znowu dwa tygodnie przerwy.
Ostatnio edytowane przez rozarian : 24.09.2014 o godz. 17:22.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 24.09.2014, 18:04
rozarian napisał(a):Wyświetl post
To jak wytłumaczysz wystawienie dziś przez Legię prawie podstawowego składu na Miedź (tylko zdaje się Astiz za Dossę Juniora) ? Mogli postawić na drugi skład, a jednak nie, mimo zbliżającego się meczu z Lechem i za tydzień z Trabzonem. Mieli nasi dwa tygodnie przerwy w rozgrywkach. Trzy kolejki ligowe+jeden mecz w PP i znowu dwa tygodnie przerwy.
bo grając z nami się nie zmęczyli?
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 24.09.2014, 18:12
Legia ma w kadrze 30 zawodników a my na upartego 13 ( mówię o zawodnikach a nie o statystach). Wystarczy czy dalej za trudne?
Puchar Polski? Kogoś to jeszcze obchodzi? Bo droga do LE? Tak droga - przez Kazachstan albo inne pasterskie kraje.

Zresztą po ch ja to piszę.
Ostatnio edytowane przez rafkur : 24.09.2014 o godz. 18:15.
Odpowiedz cytując
Mario Nh
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 24.09.2014, 18:32
Drugi raz chcemy na siłę odpaść na siłę z Pucharu Polski. Ostatni mecz z Lechią w pucharze to był czysty sabotaż. Ani jednej składnej akcji. Ja tego nie kupuje. Od środy do niedzieli jest dużo czasu na regenerację. Partyzantka a nie piłka nożna w tym kraju.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 24.09.2014, 18:32
Nie ma co, pewnie odpadniemy (chyba że cud) ale mam nadzieje że po walce. Tego wymagam. Gdybyśmy jeszcze chociaż grali u siebie, pewnie rotacja składem nie byłaby tak duża.

(Mam nadzieje że wszechobecni kibice z warszawy chociaż w tym wątku pozwolą na spokojną dyskusję Wiślaków nie wpierdalając się)
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 24.09.2014, 19:11
rafkur napisał(a):Wyświetl post
Legia ma w kadrze 30 zawodników a my na upartego 13 ( mówię o zawodnikach a nie o statystach). Wystarczy czy dalej za trudne?
Puchar Polski? Kogoś to jeszcze obchodzi? Bo droga do LE? Tak droga - przez Kazachstan albo inne pasterskie kraje.

Zresztą po ch ja to piszę.
Faktycznie lepiej nie pisać, jak takie bzdury wypisywać. Szeroki skład Legii nie ma żadnego znaczenia w tym przypadku. Ryzykowali kontuzjami swoich najlepszych zawodników w obliczu dwóch o wiele dla nich ważniejszych meczów. Kazachstany? No tak, Wisła od razu ma dostać Hiszpanie i Anglie itp. Mogę Ci w związku z tym zacytować słowa typów z celi do Kramera w "Vabank 2", gdy go klawisz zawołał:
" Te, może cie k... do Ciechocinka przerzucą!"
Odpowiedz cytując
fanfan
Senior Member

Od: 09.2008

Stary 24.09.2014, 19:28
Smuda chce po prostu zrobić sobie przegląd kadr w meczu o coś z mocnym rywalem przy sporej publiczności co będzie wywierać większą presję na zawodnikach . To powinno dać odpowiedź na pytanie który z rezerwowych nada się również do pierwszej 11 na mecze ligowe i nie będzie osłabieniem . Również wystawienie na defensywnym pomocniku Urygi obok Dudki wg mnie ma za zadanie pokazać który na tej pozycji jest po prostu lepszy i czy któryś ze stoperów byłby w stanie zastąpić w lidze Darka w przypadku przesunięcia go do pomocy .
Ostatnio edytowane przez fanfan : 24.09.2014 o godz. 19:34.
Odpowiedz cytując
Ilonka
Banita

Od: 01.2012

Stary 24.09.2014, 20:36
1 Polowa .

Bieszczad BRAWO !!!!!!! pozniej dlugo nic i Zemlo !

Reszta Padaka - Sarki ? nie wiem co on tam robi ale on sam chyba nie wie.
Odpowiedz cytując
Zelari
Junior Member

Od: 01.2010

Stary 24.09.2014, 20:38
Dalej się ktoś dziwi że Franek woli grać bez skrzydłowych?
Odpowiedz cytując
shaggy
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 24.09.2014, 20:38
Donald powinien dostac dozywotni zakaz zblizania sie do naszego pola karnego...
Odpowiedz cytując
AntyMod
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 24.09.2014, 20:39
mam nadzieje ze to ostatania polowa albo mecz Dzikiego w barwach Wisly
Odpowiedz cytując
markowywislak
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 24.09.2014, 20:42
Donald z Sarkim wypad po sezonie mam nadzieje. Poza tym przepis o obcokrajowcach spoza UE.
Nie mamy młodzieży? Żemło,Lech,Uryga nie odstają od zawodników pierwszego składu. Słabiej Zając, Czekaj też bez jakiegoś błędu ale to dopiero pierwsza połowa. Zobaczymy co dalej, licze na 0-1 fartem.
Odpowiedz cytując
nieznajomy
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 24.09.2014, 20:49
Brawo chłopaki, robią ile mogą..... craxa .....o derby blisko !!!!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów