The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 08.08.2019, 12:41. [IV kolejka] Pogoń Szczecin - Wisła Kraków, 10-08-2019, 15:00

Aktualna tabela:

Zestaw par nadchodzącej kolejki:

A tak to widzi bukmacher (kursy od naszego sponsora z dnia zakładania tematu)

Zapraszam do dyskusji

Odpowiedz cytując
St Yabol
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2010

Stary 08.08.2019, 14:22
Powolutku bo powolutku, ale myślę, że gra wygląda lepiej. Wejście Savicevica pchnęło grę doi przodu i pewnie pod nieobecność Bashy on wejdzie od 1 minuty (bo w sumie kto inny?) Pytanie tylko kto za Wojtkowskiego?
Zastanawiam się czy zagra Kuba. Może dostanie parę minut na rozbieganie.
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 08.08.2019, 14:31
Liczę na Kubę , remis biorę w ciemno .
Odpowiedz cytując
jaso
Junior Member

Od: 06.2013

Stary 08.08.2019, 16:12
Kuba ma być gotowy na Pogoń więc myślę, że 30 minut powinien dostać. Ja bym widział za Wojtkowskiego Szotę, który mógłby tym samym grac na pozycji Bashy czyli DP.

Mój skład na Pogoń to: Buchal - Sadlok, Klemenz, Wasyl(Janicki mnie jak na razie nie przekonuje), Niepsuj(da radę bo będzie grał na swój były klub) - Szota, Savicevic, Mak, Chuca, Silva - Brożek.
Ustawienie 4-5-1, a jeżeli trener chce grać dalej 4-3-3 to przesunąć do przodu na boki Chuce i Maka, a z dwójka Szota, Savicevic dać Silve, który fizycznie i technicznie jest lepszy niż Mak.
Basha to na ten moment zawodnik nie do zastąpienia, ale zawsze można zniwelować ryzyko. Szota grał już z tego co kojarzę na DF w kadrze, no chyba, że akcje Plewki będą stać wyżej to niech gra on.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 08.08.2019, 16:44
Wbrew miejscu w tabeli, między Wisłą a Pogonią różnicy specjalnej na dzisiaj nie ma.
Punkty Pogoni to jazda na farcie.
I udane interwencje bramkarza, którym się teraz w Szczecinie jarają.
W dodatku, we wszystkich pierwszych trzech meczach mają w środku pola taką samą wielką dziurę jak Wisła w meczu z Górnikiem do czasu wejścia Savicevicia.
Odpadł im Drygas, a Podstawski i Kowalczyk grają trochę na alibi za to Kozulj, raz zagra dobrze, raz nie. Jak dostanie plastra to po kilku niedanych próbach traci impet.

Nie twierdzę, że pojedziemy i wygramy.
To mecz z gatunku tych, w których może być 5:0 dla śledzi albo wynik w drugą stronę dla Wisły.
Albo zwykłe 0:0 czy inny remis.
W każdym razie będzie ciekawie
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 09.08.2019, 07:01
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Wbrew miejscu w tabeli, między Wisłą a Pogonią różnicy specjalnej na dzisiaj nie ma.
Punkty Pogoni to jazda na farcie.
I udane interwencje bramkarza, którym się teraz w Szczecinie jarają.
W dodatku, we wszystkich pierwszych trzech meczach mają w środku pola taką samą wielką dziurę jak Wisła w meczu z Górnikiem do czasu wejścia Savicevicia.
Odpadł im Drygas, a Podstawski i Kowalczyk grają trochę na alibi za to Kozulj, raz zagra dobrze, raz nie. Jak dostanie plastra to po kilku niedanych próbach traci impet.
Kozulj ponoć ma lekki uraz i nie ma jeszcze potwierdzenia że na 100% w ogóle zagra. Także gospodarzom posypała się niemal cała linia pomocy i to musimy wykorzystać. Środek Savicević-Klemenz-Silva wydaje się być tutaj najodpowiedniejszy, Lukas do przebitek o górne piłki i przecinanie, kreowanie akcji Vukan z Jeanem. Na Chucę i Kubę od pierwszej minuty nie ma co liczyć więc na skrzydłach będą Bałaniuk z Makiem i na szpicy Brożek. Najbardziej obawiam się, bo Brożek ma mecz co mu wyjdzie, a mecz koncertowo s.......i. Także może się skończyć czerstwym 0:0.
Kwestia młodzieżowca pod nieobecność Wojtkowskiego to raczej na 100% Lis na bramce w miejsce Buchalika. Chyba że Grabowski zagra tak jak w CLJ w poprzednim sezonie czyli na lewym skrzydle, a Mak przejdzie na prawe.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 09.08.2019, 07:10
Arek95 napisał(a):Wyświetl post
Kozulj ponoć ma lekki uraz i nie ma jeszcze potwierdzenia że na 100% w ogóle zagra. Także gospodarzom posypała się niemal cała linia pomocy i to musimy wykorzystać. Środek Savicević-Klemenz-Silva wydaje się być tutaj najodpowiedniejszy, Lukas do przebitek o górne piłki i przecinanie, kreowanie akcji Vukan z Jeanem. Na Chucę i Kubę od pierwszej minuty nie ma co liczyć więc na skrzydłach będą Bałaniuk z Makiem i na szpicy Brożek. Najbardziej obawiam się, bo Brożek ma mecz co mu wyjdzie, a mecz koncertowo s.......i. Także może się skończyć czerstwym 0:0.
Kwestia młodzieżowca pod nieobecność Wojtkowskiego to raczej na 100% Lis na bramce w miejsce Buchalika. Chyba że Grabowski zagra tak jak w CLJ w poprzednim sezonie czyli na lewym skrzydle, a Mak przejdzie na prawe.
Czyli chciałbyś rozwalić dobrze funkcjonujący środek obrony dając stopera do pomocy? Bardzo głupi pomysł, zwłaszcza ze Klemens bardzo słabo radził sobie na tej pozycji.
Jeżeli nie będzie mógł grać Basha to jego pozycję zajmie pewnie Silva, ew. wejdzie Plewka który też jest młodzieżowcem. Albo, jeżeli planujemy grać brutalnie i przestraszyć Pogoń, wtedy pewnie wyjdzie Boguski.

Mecz w którym żaden wynik mnie nie zdziwi, a już na pewno nie bezbramkowy remis.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 09.08.2019 o godz. 07:15.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 09.08.2019, 07:33
... No i Lis nie łapie się jako młodzieżowiec.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 09.08.2019, 07:35
Arek95 - Lis nie jest młodzieżowcem, więc trzeba szykować miejsce dla kogoś w polu. Nie wierzę, że Stolarczyk postawi na bramce Chorążkę lub Brodę, którzy są jeszcze młodzieżowcami.
Odpowiedz cytując
Bielau
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 09.08.2019, 08:58
Nie bardzo rozumiem, co znów macie do Boguskiego. W dwóch pierwszych meczach grał bardzo solidnie i równo w środku pola. Dlatego spodziewam się właśnie Bogusia w środku, razem z Vukanem I Silvą. Jeśli chodzi o młodzieżowca to spróbowałbym Szotę na PO lub Morysa PO/PP.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 09.08.2019, 10:29
Bielau napisał(a):Wyświetl post
Nie bardzo rozumiem, co znów macie do Boguskiego. W dwóch pierwszych meczach grał bardzo solidnie i równo w środku pola. Dlatego spodziewam się właśnie Bogusia w środku, razem z Vukanem I Silvą. Jeśli chodzi o młodzieżowca to spróbowałbym Szotę na PO lub Morysa PO/PP.
Ja absolutnie nic do niego nie mam, zażartowałem tylko że w meczu ze Śląskiem grał dość ostro i szybko wyłapał kartkę. Ale jak najbardziej ogarnął. Dlatego napisałem o nim jako realnej opcji, w odróżnieniu od przesuwaniu stoperów do przodu.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
raindog
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 09.08.2019, 10:44
DP to odpowiedzialna pozycja, więc pasuje dać kogoś inteligentnego, odpowiedzialnego lub doświadczonego. Jak dla mnie, na DP mógłby grac Boguski, a co do młodzieżowca, można zaryzykować Buksę w ataku.

W każdym razie, zamiast na ataku, trzeba skoncentrować się przede wszystkim na obronie i zabezpieczeniu środka. Jeśli w 60 minucie wejdzie Chuka i Kuba, to zawsze można liczyć na ich indywidualny zryw.

Ostatnim obrońca, który sprawdzał się jako DP, był Fran Velez. Wbrew pozorom, przy próbie grania piłką, nie tak łatwo znaleźć piłkarza o dobrej charakterystyce na tę pozycję, a tym bardziej wśród obrońców. Hoyo-Kowalski grał bardzo rozsądnie w obronie, więc pewnie by się sprawdził, ale jednak warunki fizyczne, póki co, mu nie pomagają.
Ostatnio edytowane przez raindog : 09.08.2019 o godz. 10:47.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 09.08.2019, 12:19
Klemenza kompletnie nie widzę na DP, tak jak tu niektórzy piszą. On ma olbrzymie problemy ze zwrotnością i przyspieszeniem oraz grą pod pressingiem kiedy trzeba wyjść z opresji i zagrać dokładną piłkę.
Na środek obrony jest w sam raz ale na środku pomocy zginie. Lepiej już spróbować Boguskim, tak ja w meczach ze Śląskiem i Lechią.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 09.08.2019, 13:12
Pogoń nawet bez Drygasa jest mocna, także remis biorę w ciemno.

Lis
Niepsuj-Klemenz-Janicki-Sadlok
Szota Savicevic
Silva-Drzazga-Chuca
Brożek

"Oby się nie okazało, że Wisła stanęła nad przepaścią, a potem zrobiła ogromny krok naprzód."

Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member

Stary 09.08.2019, 13:22
Typuję:

Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Plewka, Savicevic, Silva - Drzazga, Brożek, Mak

I w końcówce, w zależności od wyniku, za Plewkę wejdą albo Szota albo Buksa.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 09.08.2019, 13:49
Plewka jest beznadziejny, pamietam, że w poprzednim sezonie jedyne co robił na boisku to notował idiotyczne straty, bardziej bym widział kombinacje w ataku, Drzazga w poprzednim meczu był żałośnie słaby więc wrzucenie za niego Buksy nie powinno dać wielkiej różnicy w jakości.
Odpowiedz cytując
swiety37
Senior Member

Stary 09.08.2019, 13:52
Tylko, że przy kiepskim wyniku i zamęczonym Buksie, nie bardzo jest kogo za niego wprowadzić, zakładając, że na PP wejdzie Kuba.
Większe możliwości daje wprowadzenie kogoś do środka pola.
Odpowiedz cytując
Arkas
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 09.08.2019, 14:14
A czemu nie gra młody Kowalski?
A tak w ogóle to przecież Brożek ma grać, to mamy młodzieżowca

Oby był remis!
Nie wstydź się patriotyzmu.
WP.
Odpowiedz cytując
viktor56
Member

Od: 12.2017

Stary 09.08.2019, 16:42
Czy ten Szota to jest tylko obrońca, czy grywał też gdzieś indziej?

Ja bym grał tak: Buchal - KTÓRYŚ MŁODY NA BOK, Klemenz, Wasilewski, Sadlok - Chuca Silva (trochę cofnięty na DP) Vukan Mak (wchodzi Kuba) - Bałaniuk (wchodzi Buksa) Brożek
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 09.08.2019, 17:07
Najbardziej prawdopodobne opcje młodzieżowca na Pogon to Plewka lub Buksa.

W związku z tym typuje dwa składy:

Buchal- Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok (obrona nie do ruszenia na dzisiaj)

Plewka, Savicevic, Boguski- Silva, Brożek, Mak (zmiany Kuba, Chuca, Buksa)

Drugi wariant ofensywy: Silva, Savicevic, Boguski- Buksa, Brożek ,Mak

Obstawiam że Boguski na 100% wyjdzie w pierwszym składzie oraz że ani Kuba, ani Chuca nie wyjdą od początku.
Odpowiedz cytując
Adrio
Socios Wisła Kraków

Od: 12.2010

Stary 09.08.2019, 18:10
Mamy szanse na korzystny wynik bo wydaje mi się, że Pogoń poziomem od nas nie odstaje. Brak Bashy będzie sporym osłabieniem, a brak Wojtkowskiego będzie problemem z młodzieżowcem w składzie.

Buchalik i obrona pewnie nie zostanie zmieniona. W pomocy można powiedzieć że mamy kłopot bogactwa bo kto nie zagra raczej poziomem nie będzie odstawał od reszty. Kuba pewnie wejdzie na podmęczonego rywala Chuka myślę, że zagra od początku bo co wywiad deklaruje że jest gotowy i głodny gry. Linia pomocy mogła by więc wyglądać tak:

Savicević Boguski(Silva)
Mak Brożek Chuka
Buksa

Nie wiem tylko czy Silva nadaje się na Środek pomocy do gry jako cofnięty. I czy Stolarczyk wrzuci Bukse na głęboką wodę ale za dużego pola manewru z młodzieżowcem nie ma i myslę, ze najmniej stracimy na jakości wystawiając właśnie Bukse w ataku....
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member

Od: 01.2003

Stary 09.08.2019, 19:44
Dlaczego Chuca nie jest typowany do pierwszej 11? Nie jest jeszcze przygotowany na 90 minut?
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
TonyWiślak
Member

Od: 05.2011

Stary 09.08.2019, 20:19
Ja bym spróbował z Grabowskim na boku obrony ,zamiast Maćka Sadloka ,który ostatnio mnie nie przekonuje.
Plewka to jest tragedia co pokazał ostatni sezon ,więc wątpię czy Stolarczyk zdecyduje się na taki ruch.
Odpowiedz cytując
Levis88
Senior Member

Od: 02.2015

Stary 10.08.2019, 06:55
No Sado ostatnio dużo gorzej wygląda. Masa niedokładności i kiksów.
Zobaczymy jak dziś wyjedziemy nastawieni na rywala. Może w końcu będą siły na pressing.
Odpowiedz cytując
tomytom
Member

Od: 11.2014

Stary 10.08.2019, 09:01
Akurat jestem chwilowo w Szczecinie, więc przekazuję "live" nastroje wśród tubylców.

1. "ale wiesz, że my nawet stadionu normalnego w tej chwili nie mamy?!" -
- przyzwyczailiśmy się narzekać na naszego "potworka" architektonicznego, ale tutaj jest w tej chwili plac budowy. Lokalne radio podało, że "aby uniknąć kompromitacji część placu budowy zostanie przysłonięta banerami na czas meczu"

2. "ta Wasza akcja na 1:0 to po prostu stadiony świata":
- mało kto widział cały nasz ostatni mĘcz, ale za to 99% ich kibiców widziało ostatnie 20s
- 1:0 dla nas w przewadze psychologicznej

3. "kurcze, akurat na mecz z nami musiał wrócić Kuba" ...

- tutaj chyba nic więcej nie trzeba dodawać

- 2:0 dla nas w przewadze psychologiczne!

4. to jest tylko ekstraklasa, Pogoń to tylko SOLIDNY ligowy średniak z kacem po straconej szansie na puchary w ostatnim sezonie.
My jesteśmy nieobliczalni (vide ostania akcja ostatniego meczu)!!!
Oczywiście możemy też z tej naszej nieobliczalności przywieźć 5 bramek straty ze Szczecina, ale wierzcie mi, że na "nastroje przedmeczowe" bym się z lokalsami (znajomymi) nie zamienił.

Akurat mają w ten weekend w Szczecinie międzynarodowy festiwal sztucznych ogni (Pyromagic) i od 22:20 piorą w niebo ile wlezie, więc ja to widzę tak:
- sobota, 18:00, lokalne radio podaje: "nadajemy komunikat specjalny: z uwagi na kompromitującą porażkę piłkarzy Pogoni Szczecin, festiwal Pyromagic zostaje odwołany."

Wychodzi mi z ości, że 2:0 dla nas będzie.
1 bramka Kuba, 2 bramka Błaszczykowski
Odpowiedz cytując
adfurle
Member

Od: 09.2018

Stary 10.08.2019, 10:30
Jak się bawimy w typowanie składu, to się bawimy.

Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Morys, Boguski, Silva, Savicević, Mak - Brożek

Zmiany: Chuca, Kuba i Buksa
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 10.08.2019, 11:01
nastroje kibiców to jedno, a faktyczna siła drużyny i wydarzenia na boisku to drugie.

Jedziemy do Szczecina z umiarkowaną dozą nadziei, ale bez hurraoptymizmu.
Pogoń nadal gra na własnym stadionie (pominąwszy cały plac budowy) i ma w swoim składzie piłkarzy, którzy mogą na boisku zrobić coś z niczego.

Z drugiej strony taki Śląsk, który wygrał z nami na fuksie, pokonuje rozpędzającą się ciuchcię z pyrlandii na jej terenie.

Logika Ekstraklasy, a raczej jej brak.

A ja pewnie będę przełączał transmisję z meczu Wisły na siatkówkę i z powrotem.

No, dobrze... żartowałem: w przerwie meczu zajrzę na halę w Gdańsku.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
dawiss
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 10.08.2019, 11:19
Wydaje mi się, że większość ludzi którzy remis braliby w ciemno widziało tylko skróty z meczów Pogoni. Obejrzałem wszystkie trzy mecze i w meczach z Legią i Arką, Pogoń była słabszą drużyną. Z Piastem było bardziej wyrównanie. Pogoń gra fatalnie w obronie, ale skórę ratuje im bramkarz broniący, mimo wszystko kiepskie strzały przeciwników.
Z perspektywy ostatnich lat dla mnie w Pogoni najgroźniejszy był Majewski, Kožulj to nadal nie ta półka.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 10.08.2019, 11:59
Najwieksze osłabienie Pogonii to Drygas. To on im robi robote, ciekawe jak sobie poradza bez niego. U nas jest dobra atmosfera po ostatnim zwyciestwie, do tego wraca Kuba, jest duza rywalizacja i kazdy z zawodnikow musi grac dobrze zeby nie stracic miejsca w wyjsciowej 11stce. Zaczelismy słabo ale z Lechia i Gornikiem wygladało to juz obiecujaco. Wisła z meczu na mecz moze byc juz tylko lepsza. Jestem dobrej mysli chociaz łatwo nie bedzie. Co do skladu wszystkie znaki na niebie wskazuja, ze wyjdziemy takim ustawieniem: Buchalik - Niepsuj, Klemenz, Janicki, Sadlok - Silva, Szot, Savicevic - Bałaniuk/Boguski, Brozek, Mak
Odpowiedz cytując
Enigmovsky
Member

Od: 04.2018

Stary 10.08.2019, 12:28
Kluczowa będzie dziś dyspozycja drugiej linii, ciągle brakuje tego najbardziej wysuniętego napastnika który kończyłby sytuacje bramkowe, Brożek jest za wolny a Drzazga zbyt chimeryczny.
Według mnie remis bramkowy.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów