The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 09.02.2021, 19:18
Jak na mój gust Hyballa jest w końcu powiem jakości w naszej ponurej eklapie...

Mecze Wisły Kraków chce się oglądać. Jesteśmy już po pięciu meczach i według mnie w każdym były emocje, a o to tu też przede wszystkim chodzi, o emocje! Oczywiście jak na razie sucha statystyka nie robi wrażenia 2-1-2... Ale jak przeanalizuje się każdy mecz z osobna, a przede wszystkim w jakim stanie przejął drużynę przed trzema meczami przed przerwą... to już budzi uznanie... wszedł z marszu bez kalkulacji i o to chodzi. a pierwsze 30 minut z Piastem robi na mnie dalej wielkie wrażenie... szkoda, że sędzia przekręcił mecz dwoma kluczowymi i co gorsza oczywistymi błędami.

Oczywiście nie ma co szarżować z oczekiwaniami bo zarówno Stolarczyk jak i Skowronek mieli pasmo udanych meczy, po czym przychodziły kryzysy, które kończyły ich trenerskie kariery w Wiśle Kraków...

Niemniej jednak o Hyballe i jego warsztat jestem jakoś spokojny... Wiadomo, że drużyna jest jaka jest i kibice o tym muszą pamiętać, że nasi piłkarze mogą pewnego poziomu nie przeskoczyć lub po prostu mogą nie wytrzymać tempa, które narzucił trener. Ale to nie znaczy, że trzeba wymienić trenera a piłkarzy... Chyba nie ma lepszego momentu? Sporej liczbie graczy kończą sie kontrakty, a tak na prawdę żaden nie jest wirtuozem... i to jest moment na zmiany... Albo zaczniemy normalnie trenować i wymagać od zawodników na treningu albo świat nam jeszcze bardziej odjedzie. To nie przypadek, że zawodnicy, którzy wyjechali z eklapy mówią, że jeszcze tak ciężko nie trenowali jak na pierwszych treningach na zachodzie po transferze...

Trzeba trzymać kciuki za trenera i klub aby ten projekt osiągnął sukces i wprowadził nową jakość do eklapy.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 09.02.2021, 19:33
Gdyby wszystkie mecze pod jego wodzą skończyly się w 84 minucie to byłoby 5 zwycięstw w 5 meczach.
Odpowiedz cytując
adas123
Senior Member

Od: 09.2010

Stary 09.02.2021, 20:18
Nie zapominajmy też że w tym sezonie bez kibiców dostajemy bęcki u siebie, a mimo wszystko w tych latach marazmu przez ostatnie 10 lat R22 raczej było twierdzą. Jakby sytuacja się unormowała i wrócimy na trybuny, to przy takim stylu grania będzie mocny kocioł, a wątpię żeby Hybala gdzieś miał za sobą 30k ludzi, to może być dodatkowy kop do roboty dla wszystkich.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 09.02.2021, 22:33
maciekkk napisał(a):Wyświetl post
Gdyby wszystkie mecze pod jego wodzą skończyly się w 84 minucie to byłoby 5 zwycięstw w 5 meczach.
A nawet i bez tego w tabeli obejmującej tylko ostatnie 5 spotkań (odkąd Hyballa przejął zespół) zajmujemy 5 miejsce.

Oczywiście to niewiele dowodzi, bo i Skowronek po 5 meczach był w podobnym miejscu, ale widać że praca idzie w dobrym kierunku.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 10.02.2021, 09:12
adas123 napisał(a):Wyświetl post
Nie zapominajmy też że w tym sezonie bez kibiców dostajemy bęcki u siebie, a mimo wszystko w tych latach marazmu przez ostatnie 10 lat R22 raczej było twierdzą. Jakby sytuacja się unormowała i wrócimy na trybuny, to przy takim stylu grania będzie mocny kocioł, a wątpię żeby Hybala gdzieś miał za sobą 30k ludzi, to może być dodatkowy kop do roboty dla wszystkich.
Marzy mi się, żeby R22 było znowu twierdzą jak na początku XXI wieku, wtedy kiedy passę zakończyła Bełchatów Lenczyka. Kilkadziesiąt spotkań bez porażki ... Ach.

Zwycięstwa: 60
Remisy: 13
Bramki: 184-39
Powód: statystyki
Ostatnio edytowane przez dziki : 10.02.2021 o godz. 09:13.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 10.02.2021, 10:44
dziki napisał(a):Wyświetl post
Marzy mi się, żeby R22 było znowu twierdzą jak na początku XXI wieku, wtedy kiedy passę zakończyła Bełchatów Lenczyka. Kilkadziesiąt spotkań bez porażki ... Ach.

Zwycięstwa: 60
Remisy: 13
Bramki: 184-39
To były czasy
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 10.02.2021, 10:48
Zacznijmy od małych kroków i miejmy chociaż dodatni bilans u siebie.
Póki co 2-0-6.
Odpowiedz cytując
DeadOrAlive
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 13.02.2021, 09:28
Martwią pojawiające się głosy o tym, że Hyballa za szybko odpala kolejnych piłkarzy. Żeby zaraz nie został sam na pokładzie.
Po co iść na łatwiznę, warto czasem złapać bliznę od życia..

We were the Kings and Queens of promise... !
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 13.02.2021, 09:51
A mnie to nie martwi. Ani troche.

Eliminuje slabe elementy, ktore powoduja niesnaski i niezadowolenie w szatni.
Zostana Ci, ktorzy chca zapie)*)%*alac i grac w Wisle.
Spasc, nie spadniemy.

Jesli dzieki temu zrobi sie miejsce dla kolejnych mlodych - super.

Druzyna w koncu ma charakter. Nie jest jak do tej pory bezjajeczna. I widac, ze tym, ktorzy graja na boisku to pasuje.
Latem czeka nas kolejna rewolucja kadrowa. Bedzie sporo niezlych graczy z karta na reku.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 13.02.2021, 10:24
Cytat:
Kadra jest więc krótsza niż jesienią, ale Hyballa zupełnie się tym nie przejmuje. – Uważam nawet, że teraz jest lepiej. W szatni jest spokojniej. Nie mam dziś w kadrze piłkarze, którzy byli to tylko jako "alibi"

O, dokladnie o tym mowilem
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 13.02.2021, 21:00
Hmm tak myślę i myślę, poprawa w grze jest, ambicję widać, punktujemy albo tracimy punkty, które zdobyć mogliśmy ale... czy tak samo nie było za początków Skowronka i Stolarczyka? hehe
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 13.02.2021, 21:00
DeadOrAlive napisał(a):Wyświetl post
Martwią pojawiające się głosy o tym, że Hyballa za szybko odpala kolejnych piłkarzy. Żeby zaraz nie został sam na pokładzie.
Martwić to nas powinien 10 rok trwania w maraźnie (bez europejskich pucharów), podczas gdy przez ten czas takie ekipy jak Zawisza, Ruch, Arka, Śląsk, craxa, Piast, Górnik Zabrze, Lech, Legia, Jagiellonia, czy Lechia potrafiły osiągnąć lepsze wyniki. 11 zespołów!

Hyballa odpala głównie tych piłkarzy, którzy przyłożyli rękę do tego marazmu.
Szczególnie że większość z nich odpowiada też za fatalny poprzedni sezon i zawalona rundę jesienną tego sezonu.

Dziwić się takiemu stanu rzeczy mogą tylko ludzie wierzący wszędzie sensację (vel Miga).
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 14.02.2021, 14:37
Potencjał zawodników których pozbył się klub najlepiej zweryfikował rynek.

Same kluby walczące o spadek lub jeszcze poziom niżej
Odpowiedz cytując
lucas8
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 14.02.2021, 14:40
Wreszcie ktoś na poważnie wziął się za odgruzowanie i czyszczenie tego szrotu w zespole i tylko się cieszyć.
Mam nadzieję, że w lecie wolną rękę w poszukiwaniu klubu dostanie Buchalik.
Ostatnio edytowane przez lucas8 : 14.02.2021 o godz. 14:44.
Odpowiedz cytując
Kac
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 14.02.2021, 15:02
nie zapominajmy o Chuce
STOP kompleKSom!
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 14.02.2021, 15:04
Facet przyszedł i bez żadnych wzmocnień z drużyny nie miłosiernie kopiącej się po czole zrobił zespół który puki co gniecie każdego przeciwnika i jeżeli nie wygrywa to przez brak skuteczności. A tu słyszę porównania do Skowronka, który gdyby nie strzelający bramki stoper i skuteczny napastnik to byłoby krucho.

Hyballa to trener jaki jeszcze w naszej śmisznej lidze nie pracował.
Viteżslav Laviczka (Śląsk):

"Widzieliśmy, że Wisła ma inną jakość piłkarską niż na początku sezonu, gdy graliśmy w Krakowie. Teraz wiślacy prezentują się bardzo dobrze, wygrali ostatni mecz z Jagiellonią. Graliśmy to, na co pozwoliła murawa i przeciwnik. Były dobre fazy meczu, ale ogólnie Wisła miała jakość, szybkie przejście z obrony do ataku długim podaniem, powodując niebezpieczne sytuacje w naszym polu karnym."

https://sport.interia.pl/klub-wisla-...mpaign=firefox

ps. Nie licząc Henrego...
Ostatnio edytowane przez Drozd : 14.02.2021 o godz. 15:08.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Tantal
Senior Member

Od: 09.2018

Stary 14.02.2021, 15:26
Nie wiem czy Petrescu bym nie doliczył, choć jego styl był raczej taki, że zęby bolały. Mimo nieefektownej taktyki był jednym z tych, którzy wymagali ciężkiej pracy, a to było zbyt wiele dla polskich panów piłkarzy...

Lista odrzutów robi wrażenie. No słuchajcie, naprawdę chyba najgorsze za nami. Dobijemy z tym składem do końca rundy, może nawet doczłapiemy w górną połowę tabeli, wzmocnić się porządnie latem a na jesieni W KOŃCU powalczyć o coś więcej.

Ciekawi mnie sytuacja finansowa, bo ona strasznie mocno nas dołuje. Czy my spłacamy jakieś długi w tym roku? Miasto nie dość że nie pomaga jak Śląskowi to wręcz jest obciążeniem, odsetki od przeszłych hulanek trzeba spłacać, to nas makabrycznie ogranicza. Nawet 2-3 miliony więcej rocznie na porządnego napastnika i skrzydłowego zrobiłoby różnicę.
Odpowiedz cytując
lucas8
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 14.02.2021, 15:41
Tantal napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem czy Petrescu bym nie doliczył, choć jego styl był raczej taki, że zęby bolały. Mimo nieefektownej taktyki był jednym z tych, którzy wymagali ciężkiej pracy, a to było zbyt wiele dla polskich panów piłkarzy...

Lista odrzutów robi wrażenie. No słuchajcie, naprawdę chyba najgorsze za nami. Dobijemy z tym składem do końca rundy, może nawet doczłapiemy w górną połowę tabeli, wzmocnić się porządnie latem a na jesieni W KOŃCU powalczyć o coś więcej.
W lecie na 99% nie przedłużymy umów z JCS, Bashą i Boguskim.
Do przedłużenia umów wiadomo Sadlok, ale też Burligę bym zostawił. Z Mehmericiem nie mam zdania.
Wolną rękę w poszukiwaniu klubu z kolei dałbym Chuce, Buchalikowi i oby Fatos został w Izraelu.

Obecny skład + Wachowiak, Uryga, Młyński, Sobol w lecie - jest na kim budować.
Ostatnio edytowane przez lucas8 : 14.02.2021 o godz. 15:53.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 14.02.2021, 16:36
Tantal napisał(a):Wyświetl post
Nieefektywnej czy nieestetycznej? Drużyny Petrescu były efektywne bo osiągały dobre rezultaty. Inną sprawą jest taktyka która była skuteczna, efektywna, ale wielu wielbicielom "barcelońskiej gry" nie przypadała do gustu bo była "nieestetyczna". A jak t mówią o gustach się nie dyskutyje.

Hyballa sam też jest "kopią" bardziej Kloppa niż Guardioli.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 14.02.2021, 21:12
lucas8 napisał(a):Wyświetl post
W lecie na 99% nie przedłużymy umów z JCS, Bashą i Boguskim.
Do przedłużenia umów wiadomo Sadlok, ale też Burligę bym zostawił. Z Mehmericiem nie mam zdania.
Wolną rękę w poszukiwaniu klubu z kolei dałbym Chuce, Buchalikowi i oby Fatos został w Izraelu.

Obecny skład + Wachowiak, Uryga, Młyński, Sobol w lecie - jest na kim budować.
Nie zapominajmy że z kontraktów zejdzie 40 tys pana AB.

Z ostatnim zdaniem się trochę nie zgodzę, bo budować skład można na Urydze, ale pozostała trójka to co na dziś najwyżej uzupełnienia. Gracze odpowiednio 2, 1 i 3 ligowi (Wachowiak, Młyński, Sobol). Ogółem graczy na których można budować wg mnie mamy za mało.

W lecie jest wg mnie koniecznośc ściągnięcia 3-4 graczy ukształtowanych do 1 składu + na 99% kogoś sprzedamy. Obstawiam że Lisa i Yeboaha. czyli nawet tych 5-6 graczy do 1 składu może być koniecznością.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 14.02.2021, 21:33
Cytat:
Potencjał zawodników których pozbył się klub najlepiej zweryfikował rynek.
A my się o co bijemy? O spadek czy LM? hehe Niestety, takie sa realia i obecnie większosć naszych piłkarzy, a tym bardziej tych, którzy nawet dla nas sa za słabi, to ludzie, którzy do powaznej piłki się nie nadają i beda grać na granicy ekstraklasy/I ligi. Smutne to jest ale prawdziwe. Ściagamy z I ligi często ludzi, za darmo to trudno żeby od nas odchodzili na zachod i za kasę
Odpowiedz cytując
Tantal
Senior Member

Od: 09.2018

Stary 15.02.2021, 06:48
Ogryzku, nieefektOwnej. Czyli tak, nieestetycznej. Więc rozwijając Twoje porównanie - dokładnie, Petrescu był jak Mourinho z czasów Interu czy Chelsea a Hyballa jest trochę jak Klopp. U niego się zresztą uczył, czy nie tak? Petrescu był perspektywą na kilka lat ciężkiej, nieefektownej, morderczej pracy po to, żeby rozwalić ten grajdołek. Piłkarze mieli inne zdanie.

Teraz chyba mamy inną sytuację. Pozycja w szatni jest zupełnie inna. Jeśli Hyballa utrzyma poziom, nie zjedzie do boksu jak Stolarczyk czy Skowronek po 2 rundach, to powinniśmy zbudować naprawdę konkretną pakę. Wreszcie skład i politykę transferową ustala trener pod kątem wizji zespołu a nie niedojrzały mentalnie prezes klubu, menedżerskie układy, fochy gwiazdeczek i towarzyskie grupki w szatni czy co tam jeszcze.

To w ogóle może być korzyść z zatrudnienia Hyballi i prezesowania Kuby, jakiej w pierwszej chwili nie dostrzegamy. Kuba i całe trio dopiero się uczy zarządzania klubem i to w ekstremalnie trudnych warunkach, początkowo mogli popełniać błędy. Jednak z ludźmi o tym poziomie profesjonalizmu można mieć pewność co do jednego: będą budować klub najlepiej jak umieją. Nie ma miejsca na dziwne układy. Nawet będąc jednocześnie graczem i prezesem Kuba umie się odpowiedzialnie, na chłodno i racjonalnie odnaleźć w obu rolach. A przynajmniej próbuje. Raz, dwa razy się machnie w ocenie piłkarza/trenera, ale na dłuższą metę sam proces decyzyjny jest podejmowany z maksymalnym namysłem i bez konfliktu interesów. Tu przypuszczam będzie tkwić nasza ogromna przewaga na następne lata. Na tle całej ligi, a może i całego piłkarskiego światka, będziemy się mocno wyróżniać.

To musi też mieć wpływ na to, jakiej mentalności i podejścia ludzie do tego klubu będą trafiać. Do Hyballi nie przyjdą zawodnicy odcinać kupony. Nie będą startować menedżerowie zainteresowani promowaniem swojego zawodnika za dolę. Kuba się też w żadne dziwne układy bawić nie będzie, chyba, że się da komuś omotać. Na dłuższą metę wszyscy chcą ciężko i uczciwie pracować na wyniki i takich ludzi wokół siebie będą dobierać. Piłkarze i pracownicy o takiej mentalności będą tu trafiać. Nawet za Cupiała rzadko tak było, mam nadzieję, że za kilka lat zobaczymy rezultaty jakich od dawna sobie życzymy.

Jaroo1, nie przesadzajmy z równaniem w dół naszych wymagań wobec piłkarzy w składzie. Większość zawodników, których się pozbyliśmy to poziom 1 ligi. Nie dołu tabeli ekstraklasy, nie klubu broniącego się przed spadkiem, tylko 1 ligi.

A my, owszem, mamy jednak swoje ambicje. Chcemy lepiej zarządzać klubem i wyciągać lepszej jakości zawodników niż przeciętna w tym buraczanym grajdole. Brać takich, którzy mają jakiś potencjał i tu ich formować. Kiedyś dawno, za siedmioma górami i siedmioma lasami na pytanie o gwiazdy w Wiśle trener Kasperczak pojechał na konferencji tekstem który brzmiał jakoś tak: "Do Wisły nie trafiają gwiazdy, w Wiśle gracze się stają gwiazdami." Nie chodzi o to, że mamy ściągać czołowych graczy ligi. My ich mamy stworzyć.
Ostatnio edytowane przez Tantal : 15.02.2021 o godz. 07:23.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 15.02.2021, 07:57
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Nie zapominajmy że z kontraktów zejdzie 40 tys pana AB.

Z ostatnim zdaniem się trochę nie zgodzę, bo budować skład można na Urydze, ale pozostała trójka to co na dziś najwyżej uzupełnienia. Gracze odpowiednio 2, 1 i 3 ligowi (Wachowiak, Młyński, Sobol). Ogółem graczy na których można budować wg mnie mamy za mało.

W lecie jest wg mnie koniecznośc ściągnięcia 3-4 graczy ukształtowanych do 1 składu + na 99% kogoś sprzedamy. Obstawiam że Lisa i Yeboaha. czyli nawet tych 5-6 graczy do 1 składu może być koniecznością.

W lecie odejdzie przynajmniej dwóch zawodników z piątki: Lis, Frydrych, Żukow, Yeboah, Forbes.
A kto wie czy nie więcej, bo oferty mogą dostać również Szot i Plewka.

Czyli może się okazać, że będziemy potrzebować 3-4 nowych piłkarzy do pierwszego składu. Póki co pewniakiem jest tylko Uryga i być może Młyński jako młodzieżowiec. Czyli co najmniej 2 transfery do pierwszego składu, w tym najpewniej bramkarz i napastnik.

Wobec tego przedłużenie Sadloka, Burligi i nawet Mehremica jest co najmniej mocno prawdopodobne, inaczej będzie de facto budowa drużyny od nowa a tutaj Hyballa na pewno chce mieć jakąś ciągłość.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Stary 15.02.2021, 09:21
Panowie.

Bramkarz

Szot/Burliga, Frydrych/Hoyo, Uryga/Mehremic, Sadlok/Wachowiak

Plewka/Kuveljic/Zhukov/ ktos (na dwa miejsca)

Yaw/Starzynski, Savic/Kuba, Mlynski/ktos

Forbes/ktos

Tak to na dzis wyglada. 4 transfery beda bankowo (bramkarz, bo zgadzam sie ze Lis pewnie odejdzie, Basha odejdzie wiec def pomocnik, lewy skrzydlowy bo tutaj bida, napastnik).
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 15.02.2021, 11:27
O trenerze:
Cytat:
W zimowej przerwie sporo dyskutowano o metodach treningowych trenera Petera Hyballi. To, jak w pierwszych wiosennych kolejkach zaprezentowała się jego drużyna, okazało się ich najlepszą reklamą. Nawet jeśli w tabeli jeszcze tego nie widać, postęp jest kolosalny. I mierzalny. (...)
https://newonce.sport/artykul/centro...ewiecdziesiate
Cele Wisły na sezon (2022/23)
1. awansować
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 15.02.2021, 14:33
Wypada tylko przyklasnąć Treli, zresztą był on fanem Hyballi zanim zaczęło to być modne i równocześnie przeprowadzał wywiady z nim na długo przez tym jak został tu trenerem.

Jak ktoś bacznie zwrócił uwagę, postęp gry jest ogromny.

Choćby statystyka liczby strat/odbiór na na własnej połowie/połowie przeciwnika. Notujemy ich 3x więcej nic przeciwnik i równocześnie 3x mniej po stronie strat.

I Hyballa dokonuje tego z tym samym materiałem ludzkim który ma Skowronek. Nie narzeka na brak wzmocnień (przynajmniej publicznie), tylko obiecał inna drużynę i ją dostaliśmy.

Kwestia 6-9 miesięcy i wyniki przyjdą... Możne i nawet na poziomie Pogoni, która przecież kadrowo też przez nikogo nie była typowana na lidera ekstraklasy.
Odpowiedz cytując
Hermond
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 15.02.2021, 15:53
Martwi to, że an dzień dzisiejszy mamy tylko 13 zawodników do gry. Jeden zapasowy obrońca: Burliga i jeden pomocniko-napastnik Medved. Jest jeszcze kontuzjowany Kuba ale wiadomo kontuzjowany. Jak ktoś.wypada za kartki lub z urazem to robi się.problem
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Stary 15.02.2021, 16:55
Cytat:
Jaroo1, nie przesadzajmy z równaniem w dół naszych wymagań wobec piłkarzy w składzie. Większość zawodników, których się pozbyliśmy to poziom 1 ligi. Nie dołu tabeli ekstraklasy, nie klubu broniącego się przed spadkiem, tylko 1 ligi.

A my, owszem, mamy jednak swoje ambicje. Chcemy lepiej zarządzać klubem i wyciągać lepszej jakości zawodników niż przeciętna w tym buraczanym grajdole. Brać takich, którzy mają jakiś potencjał i tu ich formować. Kiedyś dawno, za siedmioma górami i siedmioma lasami na pytanie o gwiazdy w Wiśle trener Kasperczak pojechał na konferencji tekstem który brzmiał jakoś tak: "Do Wisły nie trafiają gwiazdy, w Wiśle gracze się stają gwiazdami." Nie chodzi o to, że mamy ściągać czołowych graczy ligi. My ich mamy stworzyć.
Jasne, masz rację. Tylko my musimy w końcu wyjść z tego kryzysu, że co sezon wymieniamy połowe składu, a 1/3 to emeryci, którzy zostają aby jeszcze Wislę ratować (Wasyl, Brożek, Boguś a i powoli Kuba dolącza do tego grona, chociaż on piłkarsko wiadomo, że nadal górna półka, ale zdrowie już siada).
Co sezon ile można zrobić ciekawych, dobrych transferów za friko? 2? 3? 4? 5? Dlatego najważniejsze aby wzmocnić kadrę i utrzymać ją kilka sezonów. Nie zapychać się póki co smieciami na siłę, bo później te smieci siłą rzeczy zostają na 2-3 sezony i znowu trzeba się pozbywać szrotu, a w tym samym czasie zawsze odejdzie ktoś lepszy do innego klubu albo ktoś na piłkarską emeryturę. Także ustabilizować sytuację, a później przy odrobinie szczęścia i ogromie pracy można nawet za grosze budować dobrą, jak na polskie realia drużynę.
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 15.02.2021, 17:13
Według mnie z trenerem Hyballą jest szansa na sukces. Ważne aby dać mu szanse, czas i co najważniejsze napastnika!

Już od dawna nie widziałem tak efektownego stylu gry w Krakowie. Jak na mój gust gramy najlepszą piłkę w eklapie choć niestety punktujemy przeciętnie. Jednak styl robi wrażenie i pokazuje, że z przeciętnych zawodników można zrobić efektownie grającą drużynę. Oczywiście bardzo , bardzo zawodzi skuteczność i to jest nasza największa bolączka, która kosztuje nas kolejne pkt... a co za tym idzie miejsce w tabeli.

Uważam, że idziemy w dobrym kierunku! Mam przy tym nadzieję, że zarząd pomoże trenerowi wzmacniając skład. Jakby nie spojrzeć mamy bardzo słabą kadrę, nawet jak na warunki eklapy. Oczywiście to nie może dziwić mając na względzie naszą sytuację finansową i ogólne uwarunkowania pademiczne.

Tak czy inaczej tak grającą Wisłę Kraków chce się oglądać! Brawo trener, i mimo wszystko zawodnicy oraz działacze!
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 15.02.2021, 19:08
Dokładnie rok temu głosy były podobne.Graliśmy jedną z najlepszych piłek w lidze i jeszcze lepiej punktowaliśmy.Ja z szampanem poczekam przynajmniej do meczu z nafciarzami
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów