The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.01.2019, 10:50
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
@mr_kwolf

Akurat KM to raczej przez nikogo nie był zmuszany do odejścia. Rozmawiałem z nim przed meczem z Lechią w rundzie finałowej w 2017 roku (było to po fajnym meczu z Legią na Łazienkowskiej) a ewentualna wygrana z Lechią była ostatnią szansą na marzenia o pucharach..... KM był wówczas bardzo zniechęcony, wręcz miałem wrażenie, że nie za bardzo chciało mu się już grać i z rozmarzeniem opowiadał o marzeniu grania w LM. Już wówczas byłem pewien, że jak tylko pojawi się oferta z mocniejszego klubu to nie będzie miał żadnych wątpliwości co do skorzystania z tej oferty.
Gdyby chciał wrócić brałbym Go w ciemno
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
Gero
Senior Member

Od: 02.2003

Stary 17.01.2019, 10:57
Szneka napisał(a):Wyświetl post
Gdyby chciał wrócić brałbym Go w ciemno
Trzy razy odświeżyłem ten temat licząc, że ten post zniknie.
Weź kolego opanuj rozszalałe hormony.
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 17.01.2019, 11:00
Gero napisał(a):Wyświetl post
Trzy razy odświeżyłem ten temat licząc, że ten post zniknie.
Weź kolego opanuj rozszalałe hormony.
W sytuacji w jakiej jesteśmy byłby na wagę złota. Sportowa złość i chęć poprawy wizerunku w oczach NAS KIBICÓW zrobiłaby swoje.
Środek Basha Halilović Mączyński brzmi świetnie
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
konrad123
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 17.01.2019, 11:08
@Szneka

Chciałbyś wrócić na 30 tysięczny stadion, który krzyczał "ch.. ci na imie" ? Nie ma na to szans, pomijam fakt czy odszedł z własnej woli czy nie
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 17.01.2019, 11:12
Właśnie sobie wyobraziłem Mączyńskiego czytającego oświadczenie na konferencji prasowej jak Kasperczak swego czasu

Tak poważniej, to jego powrót to science-fiction. Nawet jeżeli został do tego zmuszony (a tylko to by usprawiedliwiało jego powrót) to wiadomo, że nie wyjdzie i nie opowie o tym, bo będzie się po prostu bał.

Piłkarsko się broni, jasna sprawa, ale mimo wszystko szanujmy się.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
rzodkiewka
Member

Od: 07.2013

Stary 17.01.2019, 11:28
Jeżeli Mączyński chciałby wrócić to jest jasne,że nie wróci dla pieniędzy,bo praktycznie w każdym innym klubie dostanie lepszy kontrakt.Moim zdaniem powinniśmy zaakceptować jego powrót (zakładając,że będzie taki temat) Jesteśmy w sytuacji,że każdy piłkarz o takich umiejętnościach jest dla nas na wagę złota.
Kiedyś klub zachował się kiepsko wobec Mączyńskiego ( nie chcieli podać mu po mocnej ręki gdy potrzebował pomocy) a mimo tego jak wracał z Chin to przyszedł grać do nas i jeszcze zarobiliśmy na nim.
Moim zdaniem jak wróci i będzie oddawał serce na boisku,to odkupi winy.
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 17.01.2019, 11:37
rzodkiewka napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli Mączyński chciałby wrócić to jest jasne,że nie wróci dla pieniędzy,bo praktycznie w każdym innym klubie dostanie lepszy kontrakt.Moim zdaniem powinniśmy zaakceptować jego powrót .
Bylibyśmy wtedy takimi samymi "ch..." jak On.
W ogóle o czym tu dyskutować.
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
Gero
Senior Member

Od: 02.2003

Stary 17.01.2019, 11:43
griszka30kr napisał(a):Wyświetl post
bylibyśmy wtedy takimi samymi "ch..." jak on.
W ogóle o czym tu dyskutować.
amen ......
Odpowiedz cytując
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 17.01.2019, 12:06
konrad123 napisał(a):Wyświetl post
@Szneka

Chciałbyś wrócić na 30 tysięczny stadion, który krzyczał "ch.. ci na imie" ? Nie ma na to szans, pomijam fakt czy odszedł z własnej woli czy nie
tak na dobrą sprawę
kto jest większym .....m dzisiaj
Mąka czy Ci przez których ten klub prawie upadł?
Kto bardziej kłamał ?
Kto bardziej zaszkodził i kto dla klubu zrobił więcej ?
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 17.01.2019, 12:17
Pol Llonch opowiada o pobycie w Krakowie:

https://www.panenka.org/miradas/pol-...lle-en-un-mes/
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 17.01.2019, 12:56
Może ktoś przetłumaczyć
Odpowiedz cytując
szym_ek
Socios Wisła Kraków

Od: 05.2007

Stary 17.01.2019, 13:36
JudasPriest napisał(a):Wyświetl post
Może ktoś przetłumaczyć
Ale wiesz, że Google samo Ci przetłumaczy strone no nie?
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Stary 17.01.2019, 16:12
No tak. Miałem nadzieję że jest tu ktoś z hiszpańskim, zeby streścić.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 17.01.2019, 18:34
JudasPriest napisał(a):Wyświetl post
No tak. Miałem nadzieję że jest tu ktoś z hiszpańskim, zeby streścić.
'W Krakowie bez wygranej w derbach lepiej zapomnieć o wychodzeniu na ulice przez jakiś miesiąc'. We fragmencie o derbach, zapytany przez dziennikarza czy ogarniał temat derbów przed przyjazdem do Polski odpowiada szczerze 'nie'. Dziennikarz swoją drogą obeznany, zaznaczył że to jedne z największych derbów Europy nazywane Świętą Wojną ;-)
Pol opowiada, że pierwszą rzeczą, którą się dowiedział po przyjeździe było znaczenie derbów. Weterani i sztab wyjaśniali jakie ma znaczenie ten mecz i czym on jest dla klimatu nie tylko klubu ale i całego miasta. Opowiada o rozmowie z Sobolem (który według jego słów jest u nas bardzo ważny), który mu przekazał, że dla jego i jego rodziny bezpieczeństwa lepiej jest wygrać ten mecz ;-) Ach i odniósł się do słynnego 4-1 ;-)
O meczu bez gości opowiada, że było spokojnie i cicho, bo nie było kibiców. Ale już o wyjeździe na drugą stronę.Błoń odpowiada, ż było trochę mniej bezpiecznie. Opowiada o zdarzeniach na trybunach przy wyniku 3-0, o przerwaniu meczu. Mówi, że ich to zirytowało, bo wybiło ich to z rytmu, a grali świetny mecz. Na koniec tego wątku zaznacza, że nasi cieszyli się przez cały rok

A ogólnie opowiada o tym dlaczego się przeniósł do Polski (potrzebował zaufania i czegoś.nowego, żeby odnaleźć się znowu w świecie piłki, wybrał więc Wisłę pomimo oferty z Segunda Division). Uważa, że przejście do Wisły było najlepszą jego decyzją w karierze i rozwinęło go zarówno jako piłkarza jak i człowieka.
Dziennikarz dopytuje go jak się czuł w Wiśle i jak się tu zaadaptował mając 7 Hiszpanów w składzie i trenera z tego samego kraju. Pol odpowiada, że przez rok, gdy trenerem był Kiko czuł się znakomicie - miał wsparcie trenera i drużyny, zaufanie do jego gry. Uważa, że jego znajomi Hiszpanie pomagali mu w adaptacji i że dzięki temu poczuł się dobrze z kulturą, pogodą i futbolem w Polsce. Drugi rok wspomina jako ten, w którym przyszło więcej jego krajan i jak wiadomo czuł się z tym znakomicie, bo mógł z nimi rozmawiać ;-) Ale jak wspomina nie było to konieczne, bo czasami warto jest wyjść poza własny ....idołek i zapoznać się z innymi piłkarzami. Dzięki temu ma wciąż kontakt z innymi piłkarzami (Polakami) z byłej drużyny.

Opowiada o tym jak bardzo podobało mu się w Wiśle ('najlepsze 1.5 roku w mojej karierze. Niemożliwe jest zapomnieć tych ludzi, byli niesamowici. Zyskujesz szacunek kibiców i kolegów z drużyny z dnia na dzień, trenując ze względu na styl bycia. Miałem szczęście, bo ustawiłem się tam bardzo dobrze i to dało mi spokój z drużyną. Mogę tylko wyrazić wdzięczność dla nich i myślę, że gdyby sprawy w Wiśle były ogarnięte mógłbym tam jeszcze wiele zrobić.

Porusza też wątek pseudonimu Pitbull i tego jak zyskał go.swoją grą. Już w Hiszpanii grał podobnie, ale dopiero w Polsce zyskał taki przydomek.

Poza tym mówi o derbach z Legią (to jak Gran Derby Polski, których piłkarze nie potrafią zapomnieć ;-) ), o porażce związanej z brakiem awansu do pucharów (w klubie takim jak Wisla oczekiwania są naprawdę wysokie), o braku przedłużenia kontraktu mimo chęci (rozmowy zaczęły się w lutym, ale zła sytuacja ekonomiczna klubu spodowodała, że podpisał kontakt w Holandii. Ze względu na stabilizację finansową.musił wybrać inną.drogę).

A reszta o Willem i życiu w Holandii.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
Boracik86
Member

Od: 09.2013

Stary 17.01.2019, 19:04
Dziki. Dzięki za straszczenie.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 17.01.2019, 22:25
a jak mu tam idzie wogle w Tilburgu ? śledzi to ktoś ?
Odpowiedz cytując
Rob_Zombie
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 18.01.2019, 15:29
Pogadanka z Szymkowiakiem

https://www.youtube.com/watch?v=8nkpWS-9Feg
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)"
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Stary 18.01.2019, 19:49
@dziki
Dzięki
Odpowiedz cytując
fansorina
Senior Member

Od: 06.2013

Stary 18.01.2019, 21:06
http://sportdziennik.pl/manuel-junco...ne-i-dlugopis/

Wywiad z Junco pt. "Co złego to nie ja."
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 19.01.2019, 13:13
Krzysztof kocham legię Mączyński podpisał 2,5-roczny kontrakt ze Śląskiem
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 19.01.2019, 14:02
fansorina napisał(a):Wyświetl post
http://sportdziennik.pl/manuel-junco...ne-i-dlugopis/

Wywiad z Junco pt. "Co złego to nie ja."
Wywiad kpina. Z jednej strony narzekał że nie było na długopisy ale jak podpisywał kontrakty na jesień 2017 to w imię zasady : hulaj dusza piekła nie ma.
Odpowiedz cytując
TIR_DO_SŁUBIC
Senior Member

Od: 05.2017

Stary 20.01.2019, 12:01
Trenerski indolent, wuefista, hiszpański Pawłowski zaprezentowany:

https://mobile.twitter.com/enkikos/s...726.1547828684

<he he he>
Probierz cwel! Ole ole ole! AUUU AUUU!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 20.01.2019, 12:34
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Wywiad kpina. Z jednej strony narzekał że nie było na długopisy ale jak podpisywał kontrakty na jesień 2017 to w imię zasady : hulaj dusza piekła nie ma.
Wszystko to prawda, ale to chyba nie on odpowiadał za politykę finansową? Ktoś mu takie warunki stworzył, ktoś tego nie kontrolował.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
brylant17
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 22.01.2019, 18:26
Tibor Halilović w HNK Rijeka.Powodzenia!!
Piggy oddaj hajs
Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 22.01.2019, 23:07
Victor Perez został piłkarzem Żalgirisu Wilno.
Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 23.01.2019, 10:16
Jak chuligani wygrali wojne o Wisla
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...-wojne-o-wisle
Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Putin2000
Member

Od: 02.2008

Stary 23.01.2019, 10:35
Ciekawy artykuł. Pytanie - co zrobić, żeby to się nie powtórzyło?
Odpowiedz cytując
rafaello56
Senior Member

Od: 06.2015

Stary 23.01.2019, 11:33
Odnośnie tego artykułu https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...-wojne-o-wisle co ja pamiętam to te 16 tysięcy przyszło na mecz z Bełchatowem i to właśnie przed tym meczem nastąpiło porozumienie czyli SKWK dostało extra grosz i podniesiono cene biletów jednorazowych tak by się wszystkie straty wyrównały. Wydaje mi się , że w tamtym okresie pierwsze skrzypce w SKWK odgrywał Pan WAWRO a nie Dukat, jednak mogę się mylić. Zapomnieli dodać, że Bednarz podpisał bardzo głupią umowę z UFA sports wedle której ta firma dostawała spory procent od każdej umowy sponsorskiej jaka zawierała Wisła, ale żadna umowa nie została pozyskana dzięki tej dziwnej firmie. Bednarz Był szkodnikiem w aspekcie jaki przytoczyłem.
Odpowiedz cytując
Pablito
Member

Od: 11.2018

Stary 23.01.2019, 11:56
bódyń napisał(a):Wyświetl post
Jak chuligani wygrali wojne o Wisla
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...-wojne-o-wisle
Wawrzynowski to pajac. Bednarz to była jedna z większych porażek tego klubu. Ten gość nigdy nie powinien mieć prawa u nas pracować. On nie chciał iść na wojne z kibolami on poszedł na wojnę z kibicami wrzucająć wsyzstkich do jednego worka. I jeszcze ta ośmieszająca akcja z Karcherem...
Odpowiedz cytując
wester
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 23.01.2019, 12:27
Pablito napisał(a):Wyświetl post
Wawrzynowski to pajac. Bednarz to była jedna z większych porażek tego klubu. Ten gość nigdy nie powinien mieć prawa u nas pracować. On nie chciał iść na wojne z kibolami on poszedł na wojnę z kibicami wrzucająć wsyzstkich do jednego worka. I jeszcze ta ośmieszająca akcja z Karcherem...
Bednarz był wówczas odpowiednim człowiekiem na odpowiednie czasy. Jego zadaniem było posprzątanie po Holendrach, cięcie kosztów przy jednoczesnym zachowaniu jakiegoś tam poziomu drużyny. Bednarz nie chciał iść na wojnę ze zwykłymi kibicami, to jest rozsądny facet. Problematyka leżała tu punkcie ,że "Ci" zwykli kibice opowiedzieli się dość znacząco po jednej ze stron i byli gotowy się podkładać za WSH dlatego to wyglądało jakby oni też obrywali. Jeszcze wtedy panowała nam tym forum teoria, w którą jestem przekonany ze wierzyło 70% ludzi że Jacek Bednarz jest "łysym legionistą" który celowo nie chce aby Wisła się odrodziła. Następnie uwierzono w sklepik, muzeum i pomnik. Obalenie Bednarza bylo dość łatwe zważywszy że wiekszosż kibiców nie była przyzwyczajona do zaciskania pasa. Myśleli że Bednarz hamował rozwój klubu.
FC CHOLERZYN
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów