The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 32 24,24%
osłabi 81 61,36%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 19 14,39%
Głosujących: 132. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 02.08.2020, 20:51
Rafał jest jedynym kolesiem prócz Kuby ze starej gwardii, a ostatnio odeszli: Głowacki, Brożek i niby starszy Wasyl. Poza tym jest dośc uniwersalnym zawodnikiem i taka zapchajdziura od biedy się przyda. Dodatkowo zapewne niski kontrakt.

Nie widzę powodu, aby go nie przedłużyć na rok. To nie Zachara z chorym kontaktem :/
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 02.08.2020 o godz. 20:56.

Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 02.08.2020, 21:08
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Generalnie naszym problemem nijak nie jest to, czy przedłużono kontrakt z Boguskim.

Problemem jest to, czy kadrę będziemy mieć taką, że Boguski będzie piłkarzem pierwszego, drugiego czy trzeciego wyboru.
O to właśnie chodzi. Oby Rafał nie łapał się na ławkę bo to będzie znaczyć, że jest szansa stuknąć krawaciarzy 7:0. Ale na obecną chwilę Boguski grał w większości meczów zeszłego sezonu jak już ktoś zauważył.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 03.08.2020, 07:20
pomeran napisał(a):Wyświetl post
Nasi włodarze chyba nazbyt uwierzyli w małe prawdopodobieństwo spadku w przyszłym sezonie. Zaryzykuje stwierdzenie ze z obecna kadra jesteśmy głównym kandydatem, wręcz faworytem w walce o spadek.
Może planem na ten sezon jest maksymalne obniżenie długu przez ograniczenie budżetu płacowego ? Z ewentualnym założeniem ratowania i wzmocnienia drużyny w zimie.... jednak trzeba pamiętać ze w związku z epidemia, może zostać rozegrane tylko 15 kolejek uznanych za całość i ktoś się może przeliczyć.

W tym momencie brakuje nam na pewno: środkowego obrońcy, 2-óch skrzydłowych, gościa na 10 oraz napastnika.

Przedłużenie Boguskiego jest takim samym błędem jak przedłużenie Wasilewskiego w ostatnim sezonie.
Jeśli zostanie rozegrane tylko 15 kolejek i liga zostanie przerwana to przelicza się zespoły posiadające największe budżety płacowe. Tego również Wisła może nie wytrzymać finansowo. Jeśli do tego dodamy że już i tak będziemy mieć mega okrojona frekwencję to klub będący w problemach ma dodatkowo pod górkę...

Akurat kandydatów do szorowania na dnie w tym sezonie jest sporo i akurat myślę że założenia w klubie są słuszne. Sciac budżet płacowy, bo kadra była zbyt szeroka, ściągnąć kilku solidnych i zdrowych zawodników i szczególnie się z tym nie spieszyć, bo i najlepsze kąski można wygryźć pod koniec okienka.
Odpowiedz cytując
Wojtator
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 03.08.2020, 09:59
rdunia87 napisał(a):Wyświetl post
Widzę chłopczyku że masz małe pojęcie. Z beniaminków to Stal Mielec będzie najwyżej w tabeli po tym sezonie. Po tej informacji możesz na nowo rozpocząć swoje dywagacje.

Z całą pewnością.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 03.08.2020, 10:22
Wojtator napisał(a):Wyświetl post

Z całą pewnością.
Nie wiem co w tym śmiesznego. Najsłabszym beniaminkiem z pewnością będzie Warta. Kto będzie wyżej, czy Podbeskidzie czy Stal to kwestia do dyskusji (według mnie Podbeskidzie), ale według mnie powyższa wypowiedź w najmniejszym stopniu nie jest śmieszna.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 03.08.2020, 10:36
Stracili kolejnego kluczowego zawodnika, tak tylko przypominam...
Odpowiedz cytując
Tantal
Member

Od: 09.2018

Stary 03.08.2020, 10:42
Jasne, drużyna, która zdobywała ok. 1,5 punktu na mecz, mająca w składzie Beciraja, Błaszczykowskiego, Baszę i Żukowa jest murowanym kandydatem do spadku. Wyprzedzi ją Warta Poznań i Stal Mielec.

No bez jaj. Kandydatem na mistrza nie jesteśmy, do spadku też nie. Jeżeli kupimy jeszcze dobrego skrzydłowego i dwóch obrońców to może będziemy grać jak na początku roku, czytaj: powalczymy o strefę pucharową. Jeśli będziemy mieli dużo kontuzji, albo słabą formę i/albo nie uzupełnimy składu, to będziemy się bujać gdzieś w środku tabeli. Tylko tyle i aż tyle.

Kryzys nie dotyka tylko nas. Właśnie zrezygnował sponsor Pogoni, której też wsparcie ogranicza miasto. Nie tylko my będziemy mniej płacić. Wszyscy piłkarze widzą, że eldorado się kończy i muszą przystać na warunki, których nie zaakceptowaliby rok czy dwa lata temu. Ściągnięcie dobrych zawodników i utrzymanie sensownego składu może się odbyć mniejszym kosztem niż w czasach prosperity. Paradoksalnie TO TERAZ trzeba ruszyć na zakupy - będzie więcej okazji. Jak na giełdzie - kupuj, kiedy leje się krew. Byle w ramach swojego budżetu, bez podejmowania ryzyka ala czasy Maskaanta.
Odpowiedz cytując
zbyszek93
Senior Member

Od: 06.2020

Stary 03.08.2020, 12:01
Zastanawia mnie kwestia młodzieżowca - wiadomo już który z naszych młodych jest najbliżej wypełniania tego obowiązku?
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 03.08.2020, 13:04
Ciężko o faworyta, raczej będzie to wystawianie zawodnika z nastawieniem na przymusowe osłabienie drużyny. Buksa, Szot, Pawłowski, Hoyo, Broda i Skowronek sposrod nich będzie losował. Jeśli Beqiraj będzie grał na 10 to pewnie faworytem Skowronka może być Buksa. Jeśli natomiast zagęszczamy środek to pewnie Szot na skrzydle jako wolny elektron.
Ciężko będzie aby ktoś z zewnątrz przyszedł jako gotowy młodzieżowiec do 1 składu, raczej co najwyżej wciągniemy kogoś jako materiał na dobrego zawodnika.
Odpowiedz cytując
Heero
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 03.08.2020, 13:17
Założeniem pewnie była gra Grabowskim na lewej stronie i zluzowanie/przesunięcie Sadloka do środka. W końcu po coś chcieli go ściągnąć z wypożyczenia, by spróbować tego wariantu jeszcze w ostatnich meczach rundy finałowej. Chłopak coś tam w Niecieczy pograł i dwie asysty zaliczył, ale po hecy z kontraktem trzeba szukać nowego pomysłu.
Jestem z Krakowa i jestem z tego dumny!
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 03.08.2020, 13:21
Może warto postawić na Brodę? Wg mnie najlepsza opcja to mieć młodzieżowca w bramce w aktualnej sytuacji. Jest jeszcze Gruszkowski na PO, podobno dobre wrażenie robił w Lublinie na wypożyczeniu.
Odpowiedz cytując
_Vodka
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 03.08.2020, 13:25
Forenza napisał(a):Wyświetl post
"- nie chce mi się szukać obecnie, ale pamiętam co najmniej 3 sytuacje, gdzie bezpośrednio przyczynił się do zdobycia bramki"

To chyba niewiele, jeśli drużyna strzeliła 46 gole? a zawodnik gra w większości spotkań w sezonie? (zresztą przypominam sobie tylko 2 - asysta z Łks przy golu Brożka oraz w Zabrzu).

Kompletnie nie rozumiem przedłużenia umowy z Rafałem. Jego gra w przekroju całego sezonu pozostawiała naprawę wiele do życzenia - najczęstszym jego zagraniem była piłka do najbliższej ustawionego zawodnika albo wycofanie.. już nie mówię o ilości przeprowadzonych udanych dryblingów.

Dlaczego nie poszukaliśmy innej opcji? skoro poziom ligi z roku na rok leci łeb na szyje? naprawdę tak ciężko znaleźć przyzwoitego piłkarza / przypomnę, że obecnie w rankingu klubowym nasza ekstraklasa jest na 29 miejscu, zaraz przed takimi tuzami jak Liechtenstein czy Luksemburg.
A czy ktoś się zastanowił ,że może gość zdaje sobie sprawę, że to jego ostatni sezon i przedłużył kontrakt za przysłowiową czapkę gruszek ? Czego by o Rafale nie mówić nie wydaje mi się żeby był przesadnie wymagający czy rozczeniowy. Jak dla mnie sluszna decyzja

Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 03.08.2020, 13:52
Wiem że czasami zdarzają się ciężkie/źle momenty, ale po tym co Grabowski zrobił w Poznaniu w meczu z amiką przy jednej z bramek, to jest niewytłumaczalne i pytanie czy tak się ograł później. Bo to było jedno z tych zagrań, których wstydzisz się na orliku.
Odpowiedz cytując
nemox007
Senior Member

Od: 10.2011

Stary 03.08.2020, 14:32
Alon jednak zostanie w Wiśle?

https://www.meczyki.pl/newsy/turgema...-news/148808-n
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 04.08.2020, 19:47
Przecież o Grabowskiego mamy obecnie spór z Bruk-Betem. Raczej się nie pali do powrotu do nas.

Ja bym najchętniej stawiał na kogoś z trójki Hojo, Buksa, Pawłowski. Mniej chętnie na Szota. Bramkarz młodzieżowiec to z reguły nie jest dobry pomysł.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 04.08.2020, 22:30
https://sport.tvp.pl/49044861/pilkar...nem-grabowskim
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 05.08.2020, 00:48
Wrobelki cwierkaja, ze Alon juz w Krakowie. To oznacza, ze mamy duet Beqiraj-Turgeman i oby do nich Buksa. Pewnie bedzie jeszcze ktos mlody w obwodzie.

Do wszystkich, ktorzy pisza ze para Janicki-Klemenz jest za slaba.
Broni caly zespol, nie tylko dwoch srodkowych obroncow.

Mozna miec 4 najlepszych obroncow swiata. Jesli reszta druzyny nie dolozy sie w grze obronnej to czesto wyglada to tak, ze obroncy zawalaja.

Moim zdaniem juz teraz wyglada to przyzwoicie.

Lis

Niepsuj/Gruszkowski Janicki/Hoyo Klemenz Sadlok/Grabowski

Basha Zhukov
Kuveljic/Pawlowski
Blaszczykowski Mak
Buksa/Turgeman Turgeman/Beqiraj

Dojdzie jeszcze jeden skrzydlowy (najpewniej lewy, bo na prawa strone jest Bogus), dojdzie srodkowy obronca i w zasadzie sklad zamkniety.
Moze nie bedzie to team na top 3 ale na top 8 sie mozemy zalapac ;-)
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 05.08.2020, 01:11
Bezwzględnie potrzebny jest jeszcze skrzydłowy i pozycja nr 10 (chyba, że Kuba zagra na 10-ce, do czego w sumie ma walory). Pawłowski to nie jest piłkarz na Ekstraklasę, zamiast niego będzie wychodził Boguś.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 05.08.2020, 05:56
Coś czuję, że Skowronek może zacząć wdrażać swój plan na grę 3 obrońców, który próbował po wznowieniu rozgrywek. Mamy w składzie 2 kontuzjogennych skrzydłowych, więc gra z typowymi skrzydłowymi i tak na dłuższą metę się wysypie.

Przy trójce obrońców może wyglądać to tak:

Lis

Klemenz - Janicki - Hoyo

Niepsuj - Basha - Sadlok

Kuba - Zhukov

Turgeman? - Beqiraj
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 05.08.2020, 11:40
A to nie jest tak, że trzema obrońcami da się grać gdy ma się piłkarzy przechujów? A nie marne płotki?

SPRZEDAM! Kliknij na zdjęcie,
a przejdziesz na aukcję allegro.

SPRAWDŹ - NOWA NISKA CENA!

Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 05.08.2020, 11:48
maciekkk napisał(a):Wyświetl post
Coś czuję, że Skowronek może zacząć wdrażać swój plan na grę 3 obrońców, który próbował po wznowieniu rozgrywek. Mamy w składzie 2 kontuzjogennych skrzydłowych, więc gra z typowymi skrzydłowymi i tak na dłuższą metę się wysypie.

Lis

Klemenz - Janicki - Hoyo

Niepsuj - Basha - Sadlok

Kuba - Zhukov

Turgeman? - Beqiraj
Oby szybko porzucił tę myśl, jeśli mu się coś takiego kołacze po głowie. Zresztą Hoyo nie będzie w stanie grać pierwszego placu 90min... To raczej Twoje widzimisię - w takie dyletanctwo Skowronka nie wierzę. Tymi tuzami na tyłach to byłoby naprawdę samobójstwo.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 05.08.2020, 12:06
nero napisał(a):Wyświetl post
A to nie jest tak, że trzema obrońcami da się grać gdy ma się piłkarzy przechujów? A nie marne płotki?
Przede wszystkim trzeba mieć koni do biegania przez cały mecz na wahadle co ogarniają atak i obronę
W polskiej lidze to tylko Czerwiński, Mladenovic i chyba tyle
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
caucus
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2018

Stary 05.08.2020, 12:36
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Przede wszystkim trzeba mieć koni do biegania przez cały mecz na wahadle co ogarniają atak i obronę
W polskiej lidze to tylko Czerwiński, Mladenovic i chyba tyle
I dwaj wahadałowi z Rakowa.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 05.08.2020, 13:23
maciekkk napisał(a):Wyświetl post

Lis

Klemenz - Janicki - Hoyo

Niepsuj - Basha - Sadlok

Kuba - Zhukov

Turgeman? - Beqiraj
Już widze jak.zacznie grać 3 w obronie gdy ma do gry 2 obrońców + 17 latka + nikogo na zmianę.
Przy takim systemie trzeba mieć w kadrze 5 srodkowych + wahadłowych z końskim zdrowiem.

Na szczęście w sparingu że Stala wyszliśmy 451 i wyszło nam to na dobre.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 05.08.2020, 13:27
Też mi się to nie widzi... I nie widziało mi się w maju jak wracała liga, a jednak zagraliśmy tak kilka meczów jeśli mnie pamięć nie myli.

Aaaa teraz jeszcze czytam, że bierzemy gościa na środek obrony, któremu zdarzało się grać całkiem sporo w ustawieniu 3-5-2 lub 5-3-2...
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 05.08.2020, 13:46
Granie trojka z tylu to jest proszenie sie o pobicie rekordu porazek w zeszlym sezonie.
Odpowiedz cytując
Dive Pirate
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 05.08.2020, 15:14
Raczej nie będzie tak źle bo sparing zagrany czwórką.
socioswisla.pl
Odpowiedz cytując
Jontek
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 05.08.2020, 16:28
Obie połowy grane starym 4-2-3-1, więc nie ma co się bać
Odpowiedz cytując
Jontek
Senior Member

Stary 05.08.2020, 17:03
Według twittera już podpisany Adi Mehremic...

Oto jego portfolio:

2011/2012 - 8 występów w lidze bośniackiej dla Velez Mostar

2012/2013 - 12 występów i 3 bramki w lidze bośniackiej dla Velez Mostar w rundzie jesiennej, ale po niej został odpalony i w rundzie wiosennej zagrał tylko 3 razy w 2 lidze bośniackiej dla Olimpic Sarajewo, z którego też został odpalony

2013/2014 - jesienią zakotwiczył w lidze słowackiej rozgrywając aż 4 spotkania Ruzomberoka, ale ten z niego zrezygnował i wiosną grał już w lidze łotewskiej dla Spartaksa Jurmala, 15 spotkań i jeden gol to wszystko, bo później trafił na ławę i został pożegnany

2014/2015 - kolejny sezon rozpoczął już w barwach Frydek-Mistek, które wtedy grało w 2 lidze czeskiej, rozegrał tam 13 spotkań i strzelił 4 bramki

2015/2016 - szok! na kolejny sezon wreszcie został w tym samym klubie, w drugiej lidze czeskiej dla Frydek-Mistek rozegrał kolejne 9 spotkań jesienią i na wiosnę za darmo odszedł z powrotem do ligi słowackiej, tym razem do FK Senica, gdzie rozegrał 13 spotkań, strzelił 1 bramkę i tradycyjnie został odpalony

2016/2017 - pozostał jednak w lidze słowackiej i dla Spartaka Myjava zagrał 11 razy strzelając 3 bramki, ale wiosną znowu ruszył w świat, tym razem do ligi austriackiej, gdzie dla zespołu St. Polten zagrał 13 razy i strzelił 1 bramkę

2017/2018 - jesienią w St. Polten zagrał tylko raz i został znowu odpalony, więc musiał sobie szukać klubu na wiosnę i tak trafił do Zeljesnicara Sarajewo, czyli znowu liga bośniacka, wiosną 12 występów i kolekcja 6 żółtych kartek

2018/2019 - Zeljesnicar Sarajewo przystąpił do europejskich pucharów, ale przerżnął w pierwszzej rundzie i nasz bohater nawet w tych meczach nie zagrał, a wręcz został z klubu odpalony, więc jesienią kolejny wyjazd z ligi bośniackiej, tym razem próba podbicia ligi ukraińskiej, gdzie przez cały sezon w klubie Karpaty Lwów zagrał 18 razy, strzelił bramkę, zaliczył 2 asysty i zebrał 6 żółtych kartek, oczywiście po sezonie został odpalony

2019/2020 - jakimś cudem zahaczył się w lidze portugalskiej w zespole Desportivo Aves, ten klub od 6 kolejki do samego końca ligi zajmował ostatnie miejsce w tabeli, a nasz bohater zagrał jesienią w 8 spotkaniach po czym został odpalony i do końca sezonu nie wystąpił już ani razu, a po sezonie został już pożegnany

2020/2021 - teraz czas na ligę polską i Wisłę Kraków...
Ostatnio edytowane przez Jontek : 05.08.2020 o godz. 17:11.
Odpowiedz cytując
Matios98
Senior Member

Stary 05.08.2020, 17:27
Szukając pozytywów...... jak na obrońcę, to ma całkiem niezłe liczby w ofensywie
Mówiąc poważnie, to jakby na ten transfer nie spojrzeć, to na papierze się absolutnie nie broni, ciężko mi też sobie wyobrazić, żeby proces jego scoutowania wyglądał inaczej jak prześledzenia instata, czy wisescouta, raz że ostatnio mało grał, dwa że była pandemia...
Szczerze mówiąc ze wszystkich transferów dokonywanych przez obecnie zarządzających klubem ten wygląda najmniej poważnie i daje najmniejsze szanse na wzmocnienie drużyny (a przypominam, że już za czasów tria trafiali tu Janicki, Niepsuj, Klemenz, Silva, czy Chuca). Miejmy nadzieje, że będę musiał to wszystko odszczekać za pół roku.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów