The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Wizard
Senior Member

Od: 07.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 10.03.2010, 21:49
Z kim w ostatnich latach Real odpadał? Zawsze w 1/8 to było?

qchar90 napisał(a):Wyświetl post
Perez blad popelnia, kupujac tylko ofensywnych zawodnikow, potem maja problem ustawic druzyne, zamiast kupic sobie porzadnych obroncow, to wola ofensywnych zawodnikow kupywac ;|
Kupowanie ofensywnych to cały plan Pereza, z tego ma pieniądze . Zawodnik defensywny jest o wiele mniej "opłacalny marketingowo" aniżeli gracz ofensywny, w szczególności napastnik... Ludzie zawsze wolą kupować koszulki itp. z gwiazdami które radują ich swoimi bramkami, niż z tymi co strzegą własną . Więc tu jest czysty zysk finansowy. A to, że sportowo można mieć duże zastrzeżenia do takiej strategii - to oczywiste
Ostatnio edytowane przez Wizard : 10.03.2010 o godz. 21:52.
Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy. - J. Mosdorf
Odpowiedz cytując
qchar90
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 10.03.2010, 21:49
teraz tylko czekać jak Chelsea Londyn wejdzie do ćwierćfinału, Lyon to nie ta sama druzyna co kiedys, w lidze francuskiej juz nie rzadzi, ale nadal tworza zespol, brawo dla nich.

Odpowiedz cytując
Wujek dobra rada
Senior Member

Od: 05.2007

Stary 10.03.2010, 21:51
Wyjaśni mi ktoś dlaczego kibice ManU mieli żółto-zielone szaliki?
Odpowiedz cytując
banasik
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 10.03.2010, 21:53
To protest przeciwko właścicielom klubu - Glazerom, którzy wpędzili MU w gigantyczne długi.

Kibice MU ocinają się od czerwonych barw i przyjmują historyczne złoto zielone

HM
Odpowiedz cytując
chimpanze
Member

Od: 12.2009

Stary 10.03.2010, 21:53
Wujek dobra rada napisał(a):Wyświetl post
Wyjaśni mi ktoś dlaczego kibice ManU mieli żółto-zielone szaliki?
Mają konflikt z właścicielami klubu, zmiana/przywrócenie barw z początków istnienia klubu ma oznaczać "protest" czy coś w tym stylu.
Odpowiedz cytując
FajQ
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 10.03.2010, 21:55
Real obecnie jest cienki jak dupa węża.Wydali miliony na transfery a szczerze gówno grają.Po mojemu zespół nie tworzy drużyny.Jest to raczej zbieranina gwiazd którzy razem kopią piłkę.Bardziej doceniam taki Lyon który ma kilku znakomitych piłkarzy ale i też mniej znanych w piłkarskim świecie a potrafią wygrać z "wielkim" Realem.Inna sprawa ,że to co zrobili w końcówce gracze Lyonu to epic fail...
Odpowiedz cytując
Kris54
Senior Member

Od: 01.2007

Stary 10.03.2010, 21:58
Wizard napisał(a):Wyświetl post
Z kim w ostatnich latach Real odpadał? Zawsze w 1/8 to było?

Kupowanie ofensywnych to cały plan Pereza, z tego ma pieniądze . Zawodnik defensywny jest o wiele mniej "opłacalny marketingowo" aniżeli gracz ofensywny, w szczególności napastnik... Ludzie zawsze wolą kupować koszulki itp. z gwiazdami które radują ich swoimi bramkami, niż z tymi co strzegą własną . Więc tu jest czysty zysk finansowy. A to, że sportowo można mieć duże zastrzeżenia do takiej strategii - to oczywiste
04/05 Juventus , 05/06 Arsenal, 06/07 Bayern, 07/08 Roma , 08/09 Liverpool, 09/10 LYON wszystko w 1/8

Za 90minut.pl, zeby nie bylo ze kolekcjonuje w pamięci klęski przebogatego rogacza z Madrytu
PSIA KREW

"Płoną perony płynie krew, to szlak wiślackiej wiary! Rzucamy wokół śmierci zew, łopocą nam sztandary! Niech chwała Twoja wiecznie trwa! Zwyciężaj Wisło ma...

ZWYCIĘŻAJ WISŁO MA! "
Odpowiedz cytując
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 10.03.2010, 22:07
Czemu mam dziwne skojarzenie Real= Wisła ? ...;/
..
Odpowiedz cytując
airborne4009
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 10.03.2010, 22:09
Manchester w tej chwili gra najlepsza pilke w Europie i moim zdaniem to glowny faworyt do zdobycia LM. Miod na moje serce: Real odpadl, po arcypieknej kopaninie w rodzimej lidze troche sie czlowiek odchamil przed tv.
Semper Fidelis

,, Spadochroniarze nie umierają, tylko idą do piekła aby się przegrupować''
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 10.03.2010, 22:11
Jak ja się cieszę że Real odpadł. Ta jego polityka pompowania niewiarygodnych pieniędzy (i to nie swoich) te zapędy by stworzyć elitarną ligę europejską na wzór NBA tylko dla najbogatszych. Dobrze że styl uprawiania piłki prezentoway przez nich poniósł klęskę.
Odpowiedz cytując
banasik
Senior Member

Stary 10.03.2010, 22:11
FajQ napisał(a):Wyświetl post
Real obecnie jest cienki jak dupa węża.Wydali miliony na transfery a szczerze gówno grają.Po mojemu zespół nie tworzy drużyny.Jest to raczej zbieranina gwiazd którzy razem kopią piłkę.Bardziej doceniam taki Lyon który ma kilku znakomitych piłkarzy ale i też mniej znanych w piłkarskim świecie a potrafią wygrać z "wielkim" Realem.Inna sprawa ,że to co zrobili w końcówce gracze Lyonu to epic fail...
NO i ten cienki Real jest liderem w najmocniejszej lidze świata. Czasami oceniając zespół spójrzcie na te rozgrywki, gdzie grają co tydzień a nie raz na trzy tygodnie.
Odpowiedz cytując
kolarz90
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 10.03.2010, 22:13
Najlepsza jest angielska
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 10.03.2010, 22:26
Pieniadze nie graja - Real odpadł po raz kolejny z Lyonem - kompleks?raczej tak. 6 sezon z rzedu koncza na 1/8. Zostaje im tylko PD. Najlepszy to Benzema - przeszedł do Realu dla sukcesów a tu jego obecny klub odpada po przegranej z byłym klubem. Szkoda tylko, ze do przejscie moze sie odbic takze na reprezentacji Francji której kibicuje. W najpiekniejszym stylu awansował Arsenal i Manchester. Takze uwazam, ze angielska jest najlepsza co pokazały mecze tych ekip. Jeszcze za tydzien Chelsea i bedzie wszystko wiadomo.
Odpowiedz cytując
Proud
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2007

Stary 10.03.2010, 22:27
banasik napisał(a):Wyświetl post
NO i ten cienki Real jest liderem w najmocniejszej lidze świata. Czasami oceniając zespół spójrzcie na te rozgrywki, gdzie grają co tydzień a nie raz na trzy tygodnie.
Nie tak dawno bluzgałeś na pewną hiszpańską drużynę, że słabi fizycznie, że baby...że w obecnym futbolu liczą się gladiatorzy.

A teraz co, najlepsza liga świata?

oj, śmieszni są Ci kibice Realu
Zlekceważą twój głos
Którym wróżysz im los
Od jakiego ich nic nie wyzwoli
Bo zabije ich las
Rąk co klaszczą na czas
W marsza rytm co śmierć niosąc nie boli

Patrz jak piją i żrą
Twoją żywią się krwią
I żonglują słowami twych pieśni
Lecz nic nie śni im się
A najlepiej wiesz że
Nie istnieje wszak to co się nie śni.

Jacek Kaczmarski
Odpowiedz cytując
Mareq
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 10.03.2010, 22:30
Pierwszy od 4 lat zespół z ligi francuskiej w 1/4 LM , brawo , brawo
Odpowiedz cytując
banasik
Senior Member

Stary 10.03.2010, 22:33
Nie pisałem wówczas że w obecnym futbolu liczą się gladiatorzy, a że taki futbol jest prawdziwy.

Pisałem wtedy, że dziś piłka jest techniczna, szybka, "lalusiowata" i że Barcelona sie w tym odnalazła.

Nie przeinaczaj i nie...ehehm... .......
Odpowiedz cytując
FajQ
Senior Member

Stary 10.03.2010, 22:40
Dokładnie liga angielska jest najlepsza i wątpię że hiszpańska jej kiedykolwiek dorówna.Wracając do Realu powiedz mi co z tego że Real prowadzi w primera division skoro przyjdzie prawdziwy sprawdzian czyli lm gdzie można ocenić prawdziwą wartość drużyny i jak się okazuję Real nie potrafi sobie poradzić z rywalem.Nie z Chelsea, nie z Arsenalem, nie z MU nie Barceloną a z LYONEM czy to jest ten wielki Real? Wydaje mi się że za pięniądze jakie wpompowano w ten zespół oczekuje się zwycięstw w przekonującym stylu a styl jaki prezentuje Real to poprostu jedna wielka kopanina(porównuję tu grę do najlepszych zespołów).Popatrz na Arsenal, zespól który budowany jest mądrze na młodych zawodnikach perspektywicznych którzy potrafią stowrzyć zespół.Bo chyba mi nie powiesz że Bendtner, Walcott,Vermaelen to gwiazdy.
W tej edycji LM gorąco kibicuję Arsenalowi bo grają ze wszystkich zespołów najefektowniej.
Odpowiedz cytując
RAFi89
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 10.03.2010, 22:51
Banasik skoro uważasz że futbol siłowy jest prawdziwy to dlaczego piszesz że liga hiszpańska jest najlepsza jak tam głównie grają drużyny preferujący techniczny football. Pisząc o Barcelonie pisałeś o jakiś wygibasach, pisząc o Realu to grają w najlepszej lidze świata. Ciężko cie zrozumieć.

Co do meczy LM to mi tylko szkoda że wczoraj Fiorentina odpadła.
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 10.03.2010, 22:57
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
Jak ja się cieszę że Real odpadł. Ta jego polityka pompowania niewiarygodnych pieniędzy (i to nie swoich) te zapędy by stworzyć elitarną ligę europejską na wzór NBA tylko dla najbogatszych. Dobrze że styl uprawiania piłki prezentoway przez nich poniósł klęskę.

Jak nie trawie Realu to nawet mi ich troche zal

ilez to juz razy przerabiali oni wersje druzyny naszpikowanej gwiazdkami ktore nie potrafia stworzyc zespolu
Real sam powinien wyciagac wnioski a jak chcial znwou to robic to mogli zatrudnic lepszego szkoleniowca..
brawa dla Lyonu ,choc moglo dla nich tak dobrze to sie nie skonczyc
za tydzien Barca!

P.S Christiano Ronaldo pownien zmienić fryzjera
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
banasik
Senior Member

Stary 10.03.2010, 23:15
RAFi89 napisał(a):Wyświetl post
Banasik skoro uważasz że futbol siłowy jest prawdziwy to dlaczego piszesz że liga hiszpańska jest najlepsza jak tam głównie grają drużyny preferujący techniczny football. Pisząc o Barcelonie pisałeś o jakiś wygibasach, pisząc o Realu to grają w najlepszej lidze świata. Ciężko cie zrozumieć.

Co do meczy LM to mi tylko szkoda że wczoraj Fiorentina odpadła.
patrząc na obecny futbol to hiszpańska jest najlepsza - techniczna szybka etc. etc. ...

a futbol siłowy już minął, czas przyzwyczaić się do tej "piłki XXI wieku"
Odpowiedz cytując
FajQ
Senior Member

Stary 10.03.2010, 23:30
Cytat:
patrząc na obecny futbol to hiszpańska jest najlepsza - techniczna szybka etc. etc. ...
Daj mi chociaż jeden argument abyś mnie przekonał że hiszpańska jest lepsza.Ja rozumiem ,że jesteś kibicem Realu ale bądź obiektywny.
Real według ciebie gra technicznie ? Strach się bać tej piłki Realu XXI w skoro nie potrafą wygrać z Lyonem.Dziwne że zespoły które grają szybką piłke osiągają w piłce najwięcej. Wyjątkiem jest rzeczywiście Barcelona ale w porównaniu do Realu to oni techniczną piłkę grać potrafią.
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 10.03.2010, 23:39
Daj mi chociaż jeden argument abyś mnie przekonał że hiszpańska jest lepsza.
Jedyny argument to zdobycie LM w zeszłym roku przez Barcelonę no ale to nie siła ligi a samej Barcy.Angole od kilku lat rządzą , może się to zmieni ale tak na dziś jest.

A dzisiejszy wyczyn Realu...kompromitacja i tyle, choć ja bym ich nie przekreślał na przyszłość, ta drużyna musi okrzepnąć i po części jeszcze się zmienić , być może za rok dojdzie dalej
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 10.03.2010, 23:46
1q2 napisał(a):Wyświetl post
A dzisiejszy wyczyn Realu...kompromitacja i tyle, choć ja bym ich nie przekreślał na przyszłość, ta drużyna musi okrzepnąć i po części jeszcze się zmienić , być może za rok dojdzie dalej
Chyba, że znów trafią na Lyon
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
banasik
Senior Member

Stary 10.03.2010, 23:59
Daj mi chociaż jeden argument abyś mnie przekonał że hiszpańska jest lepsza.Ja rozumiem ,że jesteś kibicem Realu ale bądź obiektywny.
Real według ciebie gra technicznie ? Strach się bać tej piłki Realu XXI w skoro nie potrafą wygrać z Lyonem.Dziwne że zespoły które grają szybką piłke osiągają w piłce najwięcej. Wyjątkiem jest rzeczywiście Barcelona ale w porównaniu do Realu to oni techniczną piłkę grać potrafią.
Real gra technicznie, wystarczy spojrzeć na mecze ligowe, gdzie Merengues grają tydzień w tydzień. Lyon wykorzystał największy mankament Realu - minimalizm i kunktatorstwo - "teraz był słupek, to za 10 minut trafimy" (skąd, my, kibice Wisły to znamy), ale takie zjawisko odbywa się w każdym zespole na świecie, który odczywa pewnośc siebie.

A Barcelona ostatnio wyraźnie pikuje w dół z formą - Ibrahimović w ogóle się nie sprawdził w tym zespole. Kibice Barcy wspominają, że bez Szweda gra ich zespołu jest... szybsza. Ibra to "hamulcowy" który za dużo chce brać na siebie.

A wracając do tematu - Manchester musi wygrać LM, innego faworyta nie widzę, szczególnie, kiedy na boisku jest Rooney, czyli zawodnik najlepszy na świecie. Jeżeli tak dalej pójdzie to Roo zrobi karierę jak Inzaghi, czy Raul - prezentuje bowiem ten sam styl.

HM
Odpowiedz cytując
FajQ
Senior Member

Stary 11.03.2010, 00:21
Bardziej uważam że największą wadą Realu jak i Barcelony jest to że oba zespoły chcą każdą akcje grać koronkowo a czasem poprostu wystarczy jedno prostopadłe podanie do napastnika.Real dziś z Lyonem wykonywał setki podań a żadnych korzyści z tego nie mial pozatym że fachowcy z nki podniecali się że Real ma większe posiadanie piłki.Real po mojemu zamiast grać swoją technicznąpiłke powinien rzucić się na rywala tak jak Arsenal na Porto.Oglądałem mecz Arsenalu i tak miażdżącej przewagi jeszcze nie widziałem.I teraz uprzedzę Cię Porto wcale słabsze od Lyonu nie jest i jestem pewien ,że Real nie miałby z nimi łatwo.Pamiętam jeszcze ten galaktyczny Real, zacięty bój z Bayerem, magiczna gra, bramka Zizou.To można było nazwać grą, Real wtedy był wielki, każda drużyna czuła niesamowity respect do "królewskich".Dziś ślad po tamtej drużynie zaginął i naprawdę nie ma porównania dzisiejszego Realu do tamtego gdyż to jest po mojemu przepaść.Uważam że real strasznie zniszczyły pieniądze gdyż działacze uwierzyli ,że ściągną nalepszych piłkarzy, najlepsze gwiazdy i że będą zajebiści.Podobnie było z Chelsea gdzie rusek naściągał Shevchenke i innych i też myślał że będzie miał najlepszy zespół na świecie.Wracając do Barcelony też mam odczucie ,że Ibrachimović jest tam niepotrzebny.Podobnie uważam,że Henry źle zrobił przechodząc do Barcelony gdyż ten piłkarz nie pasuje swoim style gry do Barcy.Co do Zlatana zawsze uważałem że jest to piłkarz średni i jest on poprostu przeceniany.
Odpowiedz cytując
TWEETY
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 11.03.2010, 06:24
Odpowiedz cytując
qchar90
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 11.03.2010, 08:18
Liga angielska jest najmocniejsza, nie wiem czy Barcelona i Real by sobie w niej poradzily. W lidze angielskiej jest bardzo wiele dobrych druzyn takich jak Arsenal Manchester United Liverpool Chelsea(wielka czworka)+ Aston Villa Tottenham Everton Manchester City, w hiszpanskiej tyle druzyn na takim poziomie nie ma.
A ja uwazam ze wciaz w Fc Barcelonie jest wielki potencjal, jesli beda grac tak jak ostatnio 30minut w 10, z taka zawzietoscia to jest spokojnym o kolejne mistrzostwo hiszpani dla Fc Barcelony, minusem Barcelony jest to ze oni chca zawsze koronkowo wykanczac akcje, a czasami prosty sposob jest najlepszym rozwiazaniem.

Odpowiedz cytując
magowski
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 11.03.2010, 08:39
"A taki był ładny, amerykański, szkoda" Tekst Pawlaka idealnie pasuje do Realu No to trzeba bedzie zmienic trenera i kupic jeszcze z 4 napastników
Odpowiedz cytując
SZYMEK_TSW
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 11.03.2010, 09:24
Wydaje mi się ze takie licytowanie która liga jest lepsza, raczej nie ma sensu, bo na jakiej podstawie to oceniacie ? Pojedynczego meczu między mistrzem jednej ligi a drugiej ?
Jak dla mnie obie te ligi (angielską i hiszpańską) w bardzo dużym stopniu różni kultury gry. I zależy co komu się po prostu podoba.
Sam oglądam masę meczów ligi angielskiej i niby fajnie się ogląda jak przez cały mecz piłkarze biegają od jednej bramki do drugiej, ale z drugiej strony widać ze często jest to jeszcze pozostałość słynnego "kick and rush". Dodatkowo ligę angielską wyjątkowo ciągnie wielka czwórka MU, Arsenal, Chelsea i teraz MC zamiast Liverpoolu.
Natomiast ja tam wolę oglądać piłkę w której bramkarz podaję do lewego obrońcy i drużyna buduje atak od podstaw, minimalizuje ilość niecelnych podań, przewagę zdobywa dzięki indywidualnym pojedynkom. I to właśnie daje liga hiszpańska. Mimo ze teraz wybitnie w czubie jest Real i Barcelona, ale naprawdę niemal w każdej drużynie można znaleźć fajnych piłkarzy.

Tak jak wspominałem wydaje mi się ze te całe oceny "która liga jest lepsza" są takie sztuczne, zalezą od tego jaką kto lubi piłkę. Bo przecież piłka to nie lekkoatletyka i nie da się zmierzyć wyników

Śląsk Wisełka Lechia Gdańsk & Unia Tarnów
Odpowiedz cytując
Szarny
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 11.03.2010, 10:28
Moim zdaniem angielska z pewnością jest najmocniejsza, ale nie najciekawsza, jeżeli chodzi o jakość gry, spotkań. Wyniki w pucharach mają najlepsze, ale jeżeli mam do wyboru mecz pomiędzy średniakami Ligue 1, La Liga, Serie A, a szlagier w Premiership to wybieram to pierwsze. Wole oglądać dobry, techniczny futbol, a nie patrzeć na długie piłki, groźne miny angielskich kopaczy po wbitym golu, albo na Fergusona, przeżuwającego 20-letnią gume.

Angole osiągają sukcesy w pucharach, bo mają najlepiej ułożone w defensywie zespoły i z przodu kilka indywidualności, które przesądzają sprawę. Tym razem mam nadzieję jednak nie zobaczyć żadnego zespołu z wysp w finale.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów