The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 18.11.2014, 19:11. [16 kolejka] WISŁA Kraków - Górnik Łęczna, 22 listopada, godz. 15:30.
Witam,
Za nami już 15 kolejek bieżącego sezonu TM Ekstraklasy, oznacza to, że jesteśmy na półmetku sezonu zasadniczego. Biała Gwiazda na tą chwilę plasuje się w górnej części tabeli, co automatycznie kwalifikuje ją do grupy mistrzowskiej. W naszym przypadku należy jednak powiedzieć, że zapewnia spokojne utrzymanie. Nie ma się, co łudzić, że klub borykający się z olbrzymimi problemami finansowymi jest w stanie powalczyć o mistrzostwo kraju.

Mimo tego, że runda jesienna już dobiegła końca, piłkarze na przerwę w rozgrywkach muszę jeszcze poczekać. W tym roku awansem zostaną rozegrane jeszcze cztery kolejki. W pierwszej z nich Biała Gwiazda podejmie przed własną publicznością Górnik Łęczna, z którym na inaugurację tylko zremisowała 1:1. Spotkanie zaplanowano na sobotnie popołudnie na godzinę 15:30. A transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Canal + Sport. Na dzień dzisiejszy nie jest znany jeszcze główny rozjemca spotkania w Krakowie, spodziewać się jednak można, że po ostatnim nagłośnieniu sprawy przez Franciszka Smudę w sprawie sędziowania, nie dostaniemy sędziego z Mazowieckiego.

Historia spotkań pomiędzy Wisłą Kraków a Górnikiem Łęczna:

Sezon 2007/08 – brak spotkań
Sezon 2008/09 – brak spotkań
Sezon 2009/10 – brak spotkań
Sezon 2010/11 – brak spotkań
Sezon 2011/12 – brak spotkań
Sezon 2012/13 – brak spotkań
Sezon 2013/14 – brak spotkań

Ostatnie spotkanie tych drużyn to rok 2007, kiedy to Wisła pokonała w Krakowie Górnik 2:1, strzelcami bramek w tym spotkaniu byli Piotr Brożek i Jean Paulista. Tamten mecz na pewno pamiętają Dariusz Dudka i Paweł Brożek, którzy grali w tamtym spotkaniu.

Sylwetka Górnika Łęczna.

Nasz najbliższy przeciwnik to aktualnie 13 drużyna w tabeli, nic nie wskazuje na to, aby Łęczna mogła w tym sezonie walczyć o coś więcej niż bezpieczne utrzymanie. Ciężko będzie im wskoczyć do pierwszej ósemki, przede wszystkim przez to, że ich gra nie jest równa, często dobre mecze przeplatają z beznadziejnymi. Ich wyjazdowy dorobek jest jednym z najsłabszych w Ekstraklasie, z wojaży po Polsce górnicy przywieźli tylko cztery punkty. Nie oznacza to jednak, że sobotnie spotkanie będzie łatwym i przyjemnym spacerkiem. Górnicy za pewne zamkną się na swojej połowie i liczyć będą na grę z kontrataku, a każdy punkt wywieziony z Krakowa będzie dla nich dużym sukcesem.

Piłkarze Górnika pod lupą TWSD.

Analizując skład naszych rywali, można znaleźć tam kilka ciekawych nazwisk. Górnik swoją grę opiera na doświadczonych zawodnikach. Dostępu do bramki strzeże Sergiusz Prusak, który początkowo przegrywał rywalizację z Silvio Rodiciem. Linią obrony kieruje Łukasz Miejrzewski oraz Patrik Mraz znany z występów we wrocławskim Śląsku. W drugiej linii pewne miejsce w składzie miał Przemysław Kaźmierczak, jednak kontuzja wyeliminowała go z gry do końca roku. Ważnymi ogniwami w drużynie są Grzegorz Bonin autor trzech bramek oraz Tomasz Nowak. Prawdziwym strzałem w „10” było sprowadzenie do Łęcznej Fedora Cernycha, zawodnik z Litwy strzelił dla swojego nowego klubu już pięć bramek i jest najlepszym strzelcem drużyny.

Wieści z Reymonta.

Wiślacy do spotkania z Górnikiem Łęczna przygotowywali się w lekko okrojony składzie. Emmanuel Sarki oraz Donald Guerrier udali się na zgrupowanie kadry a dla innych był czas na doleczenie urazów czy zregenerowanie organizmów. Wisła w ostatnim czasie nie prezentowała się tak jak na początku sezonu, gra była szarpana, zdarzały się słabsze spotkania, które odbijały się na postawie drużyny. Więc przerwa na mecze reprezentacji spadła podopiecznym Franciszka Smudy z nieba. Czy wyjdzie ona Wiślakom na dobre? O tym przekonamy się już niedługo.

Powrót Sadloka, zmiany w linii defensywnej.

Maciej Sadlok najprawdopodobniej wróci do wyjściowego składu na spotkanie z Górnikiem Łęczna, już chyba zdążył zauważyć, że pozycja lewego obrońcy nie jest pisana Donaldowi. Jego decyzję w obronie i szkolne błędy nie jednego kibica przyprawiły o zawał podczas pojedynku ze Śląskiem Wrocław.

Trener Smuda nadal nie będzie mógł skorzystać z usług Łukasz Burligi, który nadal musi pauzować za czerwoną kartkę, którą zobaczył w meczu z Koroną Kielce. Jego miejsce zajmie Dariusz Dudka, podobnie jak w poprzedniej kolejce.

Więcej zmian raczej nie należy się spodziewać, nie ze względu na to, że Smuda zbytnio przywiązuje się do nazwisk, ale przede wszystkim przez to, że nie ma zbyt dużego pola manewru. Skromna kadra, kontuzję dają się we znaki i niestety musimy grać tym, co mamy. Należy mieć tylko nadzieję, że pech w postaci kartek czy kontuzji opuścił nas na dłuższy okres i zespół zacznie łapać poprzedni rytm gry.

Uwaga na kartki!

W sobotnim spotkaniu na żółte kartki najbardziej muszę uważać zawodnicy, którzy w tym sezonie już trzykrotnie zostali napomniani przez arbitra. Do tego grona zaliczają się Alan Uryga, Donald Guerrier oraz Łukasz Garguła.

Terminarz XVI Kolejki TM Ekstraklasy:

21 listopada (piątek)

18:00 Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław
20:30 GKS Bełchatów – Legia Warszawa

22 listopada (sobota)

15:30 Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
15:30 Wisła Kraków – Górnik Łęczna
18:00 Korona Kielce – Zawisza Bydgoszcz

23 listopada (niedziela)

15:30 Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
18:00 Piast Gliwice – Lech Poznań

24 listopada (poniedziałek)

18:00 Cracovia Kraków – Górnik Zabrze
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 18.11.2014, 21:33
Mam nadzieje, ze Nasi sobie troche postrzelaja i na moje urodziny wygramy wysoko Do zobaczenia przy R22, w koncu mecz o normalnej godzinie
Odpowiedz cytując
palikot
Senior Member

Stary 19.11.2014, 00:03
mitmichael napisał(a):Wyświetl post
Mam nadzieje, ze Nasi sobie troche postrzelaja i na moje urodziny wygramy wysoko Do zobaczenia przy R22, w koncu mecz o normalnej godzinie
bilet kupuj a nie
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★

✪✪✪✪ ✰✰✰✰
Odpowiedz cytując
Gwiaździsty
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 19.11.2014, 07:08
Na jakimś dopingu jesteś ? Chyba, ze to był żart ? Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Stary 19.11.2014, 07:14
palikot napisał(a):Wyświetl post
bilet kupuj a nie
Juz dawno mam
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
Na jakimś dopingu jesteś ? Chyba, ze to był żart ? Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.
Mecz jest w sobote 22 listopada a ja w tym dniu mam urodziny - dlatego napisałem, ze fajnie by było gdyby w moje urodziny czyli 22 listopada troche Gornikowi nastrzelali
Odpowiedz cytując
stalsanok1946
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 19.11.2014, 08:18
Spodziewajmy sie ciezkiego meczu ale wygranego. Gornik gdy jedzie na wyjazd zapomina jak sie gra przez co czasem pakuja im po kilka bramek,to druzyna dalej I ligowa wzmocniona kilkoma pilkarzamy z ekstraklasy,wiec powinnismy wygrac
Lepiej zapobiegać niż leczyć
Odpowiedz cytując
Krav
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 19.11.2014, 09:23
wyjazdy Łęcznej w tej rundzie to:

- zwycięstwo z Ruchem
- remis z Pogonią

Reszta porażki (6) . Z tym, że oprócz wpi.erdolu z Legią 5:0 inne to: 2:1; 2:0; 1:0; 1:0; 2:1

Także zwycięstwo 2:1 i będę zadowolony
„Wiślaku - nie pytaj, co Wisła dała Tobie, pytaj, co Ty dałeś Wiśle”
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 21.11.2014, 08:06
Oj widzę że zażarta dyskusja się toczy. Niech będzie choć 1:0 ale jak znam naszych to do przerwy 0:1 a potem może 2;1. Pytanie tylko czy z pustymi kieszeniami będzie się chciało grać
Odpowiedz cytując
ypeeh
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 21.11.2014, 10:06
Brożek mówił w wywiadzie, że cośtam im wpadło na konta ostatnio.

Co do wyniku - zwycięstwo jedną bramką albo remis.
Wisła Kraków & MUFC RULEZ.
Odpowiedz cytując
gypsy
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 21.11.2014, 12:51
Teoretycznie na swoim stadionie z beniaminkiem powinniśmy ugrać komplet punktów, ale niczego nie można być pewnym.

Ja tradycyjnie, przekornie, stawiam na zwycięstwo gości. I oby znowu obróciło się na naszą korzyść.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 21.11.2014, 15:41
Liczę na zwycięstwo i kilka strzelonych bramek. Mam nadzieję że się nie przeliczę, ale Łęczna generalnie słabo gra na wyjazdach próbując grać otwarty futbol. Zobaczymy tylko czy nam dopisze skuteczność, bo bez tego nie da się wygrać. W tym meczu powinny być 3 punkty. No bo jak nie z Łęczną to z kim?
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Rob_Zombie
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 22.11.2014, 10:49
Mam dobre wieści dotyczące meczu: "od pierwszych minut nie zagrają Emmanuel Sarki oraz Donald Guerrier, którzy późno wrócili ze zgrupowania reprezentacji Haiti i odbyli z drużyną tylko jeden trening."
Daj Boziu by te zgrupowania Haiti były jak najczęściej.
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)"
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 22.11.2014, 12:33
Chciałoby się w końcu takiego łatwego, przekonywującego 3:0 u siebie, bo właściwie każdy mecz na R22 to męki i katusze. Biorąc pod uwagę wyniki Łęcznej na wyjazdach nie ma innej opcji niż nasza wygrana, co da awans na pudło, może nawet na 2.miejsce
Odpowiedz cytując
qqq_b
Banita

Od: 07.2011

Stary 22.11.2014, 13:27
Hattrick Boguskiego wyczuwam.
Odpowiedz cytując
mls
Banita

Od: 07.2014

Stary 22.11.2014, 13:43
qqq_b napisał(a):Wyświetl post
Hattrick Boguskiego wyczuwam.
Oby te Twoje słowa były prorocze
Odpowiedz cytując
Dzideek
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 22.11.2014, 18:43
W moim odczuciu Gumiś zagrał dzisiaj profesorsko :] dobrze ustawiony w defensywie + kilka bardzo dobrych wejść w ofensywę i uruchomień ataku
POZnan* - miasto pedalskich doznań
Odpowiedz cytując
PiVoSH92
Senior Member

Od: 06.2014

Stary 22.11.2014, 18:50
Gumiś nie zagrał dziś jednej złej piłki, po prostu pozamiatał w obronie a i wejścia do ataku miał niesamowite.
Odpowiedz cytując
ociec Ciemka
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 22.11.2014, 19:04
Ale sam mecz nudny jak flaki z olejem, albo owsianka z mydłem..
Panie, co wszystko wiedzą, w skrócie wszystkowiedźmy..
Odpowiedz cytując
donecki
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 22.11.2014, 20:15
Nudny mecz i forma nie wskazuje na 12 pkt w ostatnich meczach.Górnik i tak był lepszy w środku w 1 poł niestety.Z lechem wygrać i dwa remisy to biorę w ciemno tyle punktów
Odpowiedz cytując
kerim1906
Banita

Od: 04.2014

Stary 22.11.2014, 20:54
Rysiek man of the match
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 22.11.2014, 21:02
Mecz nudnawy,ale najważniejsze 3 pkty. Co do Guzmicsa to jeżeli ustrzeże się głupich błędów to w końcu może zrobi nam się duet prawdziwych stoperów.

Sarki to jest poziom A klasy. Na miejscu Brozia to jakbym widział,że szykuję się gość do dośrodkowania to nie ma sensu dalej biec w pole karne. I tak to wyjebie w trybuny.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
PiVoSH92
Senior Member

Od: 06.2014

Stary 22.11.2014, 21:20
To fakt, ile kontr Sarki zmarnował chujowym podaniem... Inna sprawa jest taka, że Guerrier nawet nie próbował, a jego jedyne uderzenie to był strał gorszą nogą w okolice trybun, który jednak fartownie wyszedł na rożny po rykoszecie. Sadkol oddał jeden strzał gorszą nogą i od razu zrobiło się groźniej, "nasze kochane Ebolki" (sb-master Pychowice) przez tyle czasu w ofensywie zrobiły całego chuja.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 22.11.2014, 21:53
Aż trudno uwierzyć, że Sarki był w szkółce Chelsea (pewnie myśleli, że go "wyrzeźbią" a on do tego dołoży dobrą szybkość). Technicznie dno.

Guzmics - jak tak dalej pójdzie, to w lecie go już u nas nie będzie.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Stary 22.11.2014, 22:24
Z telewizora jak wygladał mecz? bo z trybun mozna było sie za głowe łapac, zwłaszcza jak przy grze z przewaga o mało co nie stracilismy gol.
Odpowiedz cytując
dmc
Member

Od: 10.2014

Stary 22.11.2014, 23:04
A jak wyglądał mecz z trybim z Jagielonią gdy mieliśmy xxxxxx sytuacji 100% a przegraliśmy 0:2 ? Cieszmy się z 3 pkt i tyle.
Odpowiedz cytując
Emenems81
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 23.11.2014, 10:44
W naszej sytuacji, każde 3 pkt muszą cieszyć bez względu na okoliczności.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Stary 23.11.2014, 10:52
Chodzi mi bardziej o kolejne mecze bo za 2 tygodnie z Amiką tak zagrac nie mozemy. Zreszta pytam dlatego, ze ten kto oglada przed TV nie zajmuje sie dopingiem wiec ma lepszy wglad na postawe niz kibice znajdujacy sie zwłaszcza na C gdzie zajmuja sie głownie kibicowaniem a nie ogladaniem spotkania czyz nie? 3 punkty oczywiscie bardzo wazne bo dajace nam wicelidera, ktory byc moze utrzyma sie do konca tej kolejki
Odpowiedz cytując
nemox007
Senior Member

Od: 10.2011

Stary 23.11.2014, 12:32
Z telewizora jak wygladał mecz? bo z trybun mozna było sie za głowe łapac, zwłaszcza jak przy grze z przewaga o mało co nie stracilismy gol.
W drugiej połowie Łęczna miała tylko jedna grożną okazję. Wszyscy chwala Guzmics'a ale obejrzyjcie powtórki i zobaczycie że dzisiaj dwa razy został w dość łatwy sposób ograny i były z tego groźne akcje. Opórcz tego bez zarzutów.

O dziwo po zejściu Stilicia nie wyglądało to gorzej niż z Semirem na boisku. Brożek po zejściu Garguły świetnie wywiązał się z zadań środkowego pomocnika! Mecz porywający nie był ale miałem wrażenie że kontrolowaliśmy grę (jak wspomniałem wcześniej, Łęczna miała 2-3 okazje w ciągu całego mecz).

I jeszcze Sarki. Gdybym miał porównywać jego i DG77 to jednak on dużo lepiej wypada. Wczoraj naprawdę pokazał się przywoicie. Jednak dośrodkowania leżą i musi nad tym pracować.
Odpowiedz cytując
adam_09
Senior Member

Od: 11.2010

Stary 23.11.2014, 12:35
Z perspektywy trybuny E gra Sarkiego to był poziom A klasy jak już ktoś tutaj słusznie zauważył. Brożek po kolejnej zjeb..nej kontrze przez Sarkiego myślałem, że go naj..bie w szatni. Tragedia. Wrzutki zero. Gdzie on się uchował i co w tej szkółce Chelsea robił to nie mam pojęcia. U mnie 40 letni oldboye lepiej wrzucają.
Odpowiedz cytując
Prezydentowa
Miodek

Od: 06.2004

Stary 23.11.2014, 14:58
Z perspektywy TV mecz wyglądał tak, że zasnęłam.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów