The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 02.06.2021, 13:06
Też tak myślę, że El Mahdioui i Kliment to pomysły nowego DS. Cholera wie, może Pasieczny już od jakiegoś czasu był dogadany z Wisłą? Wątpię, żeby to były przypadkowe transfery bez wiedzy Pasiecznego.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 02.06.2021, 14:21
Przecież dopiero co posypały się rozmowy z Płatkiem.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 02.06.2021, 14:59
R33 napisał(a):Wyświetl post
Tak jak napisał @Karherop - o Dawidowskiego wtedy dużo klubów zabiegało. Z Zieńczukiem było podobnie, wtedy dobry lewy skrzydłowy w Polsce był na wagę złota. Żaden pakiet.

PS: Te transfery z zimy i lata 2004 r. Chyba najlepsze dwa okna za czasów Cupiała. Że też musieliśmy Real trafić....
czaro napisał(a):Wyświetl post
Przecież dopiero co posypały się rozmowy z Płatkiem.
Oj tam. W ciągu tych dwóch lat też 'wysypało się' mnóstwo innych rozmów.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 02.06.2021, 18:11
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Miga dzisiaj w weszło.fm wyjawił że Pasieczny wspomagał Wisle już od dłuższego czasu, czyli można obstawiać że zaciąg z rynku słowacki/czeskiego Frydrych, Radakovic, Medved, El Mahdioui, Kliment (?) to również jego pomysły, ewentualnie w jakimś stopniu maczał w tym palce
Czysta spekulacja w Twoim wykonaniu niepoparta absolutnie niczym.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 02.06.2021, 19:47
AgresywnyChomik napisał(a):Wyświetl post
Czysta spekulacja w Twoim wykonaniu niepoparta absolutnie niczym.
Jestem spokojny że ktorys z dziennikarzy zada to pytanie Pasiecznemu.

Tymczasem Kliment podpisany. Zakład że było to za wiedzą i aprobatą Pasiecznego?
Odpowiedz cytując
Blixa
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 02.06.2021, 20:17
Zaraz sie okaze ze Hyballa byl pomyslem Pasiecznego.
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 03.06.2021, 08:23
Blixa napisał(a):Wyświetl post
Zaraz sie okaze ze Hyballa byl pomyslem Pasiecznego.
Nie No spokojnie wersja na temat jego zatrudnienia jest już na tym forum ustalona.
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 03.06.2021, 09:07
Przecież Hyballe to Marzena już z kryminału dogadywała przez Skype.
GENERALNIE TO WIADOMO CO
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 03.06.2021, 09:48
Pan Hartling sie z tego śmieje
Odpowiedz cytując
PAWEŁ
Senior Member

Od: 09.2012

Stary 04.06.2021, 18:31
Czyli specjalista od tańca już jest ! Jeszcze tylko od różańca i klepiemy frajerów w tej ujowej lidze. A potem na spokojnie LM nasza!
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 04.06.2021, 21:19
Wcale bym się nie zdziwił jakby Kliment był jego transferem.

Facet oficjalnie jest jeszcze na garnuszku Arsenalu, więc nie mógł oficjalnie jeszcze podjąć pracy u nas.

Z naciskiem na oficjalnie.

Fajnie, że chcemy wdrożyć jakąś większą strategię i proces. Z drugiej strony wcale nie mam przekonania, że Piaseczny będzie się do tego u nas nadawał. Pożyjemy, zobaczymy. Ma u mnie kredyt zaufania. Taki nie za długi.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 04.06.2021 o godz. 21:21.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 05.06.2021, 02:21
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Wcale bym się nie zdziwił jakby Kliment był jego transferem.

Facet oficjalnie jest jeszcze na garnuszku Arsenalu, więc nie mógł oficjalnie jeszcze podjąć pracy u nas.

Z naciskiem na oficjalnie.

Fajnie, że chcemy wdrożyć jakąś większą strategię i proces. Z drugiej strony wcale nie mam przekonania, że Piaseczny będzie się do tego u nas nadawał. Pożyjemy, zobaczymy. Ma u mnie kredyt zaufania. Taki nie za długi.
Krótki kredyt można szybko spłacić

Jeśli pracował tak długo w Arsenalu, na pewno miał zakaz konkurencji. Nie mógł oficjalnie pracować dla 2 różnych klubów. Nie ma bata.

Co innego jego druga firma, świadcząca usługi doradcze względem obsadzenia stanowisk trenerskich czy usług szkoleniowych. Legalnie Wisła mogła/może się z nim rozliczyć przed 1 lipca.

Od 7 lat obserwuje zawodowo głównie rynek polski, słowacki, czeski, ukraiński i rosyjski.
Z Wisłą rozmawia od roku.
Traktuje Wisle jak projekt długoterminowy.

Zaraz się okaże, że wszystkie transfery w tym oknie przypadkowo przeprowadzimy tuż przed jego OFICJALNYM przyjściem.
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 05.06.2021, 09:50
U nas "projekt długoterminowy" to jest rok, max 1,5 roku. I w sumie ja tyle temu Pasiecznemu daje u nas.

Serio, będę mega zaskoczony jeśli po 1,5 roku on tu nadal będzie.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 05.06.2021, 11:17
Karherop zapałał miłością do Pasiecznego , prawie jak Drozd do Hyballi xD
Odpowiedz cytując
D@mian
Junior Member

Od: 03.2006

Stary 05.06.2021, 11:35
Totalnie nie rozumiem biadolenia niektórych osób. Mamy właścicieli, którzy uczą się zarządzania klubem na żywym organizmie. Popełnili błędy - owszem ale widać, że starają się wyciągać z nich wnioski. Najbardziej mnie bawi jak ktoś pisze, że zwalniają trenerów za szybko. Ciekawe kto trzymałby na ławce Stolara po 7 (!!!) porażkach z rzędu i przy realnym widmie spadku albo Skowronka, przy którym drużyna grała coraz słabiej i było widać, że przeciągali decyzję do ostatniego możliwego momentu. Hyballa natomiast zapowiadał się bardzo dobrze, bo warsztat ma świetny i to nie ulega wątpliwości. Tutaj problem okazał się taki, że mówił co innego, a robił co innego. Poczytajcie wywiady piłkarzy. Niemal każdy z nich mówił, że trener nie rozmawia z nimi indywidualnie, nie tłumaczy swoich decyzji. Jednemu piłkarzowi pomaga bat nad głową, a innemu poklepanie po plecach i rozmowa, taka rola trenera aby to zbalansować. Niestety tego zabrakło, a szkoda. Podobno facet zna się świetnie na psychologii w sporcie, a spalił bardzo wiele mostów, cóż taki charakter. Nawet Gula czy inny "na papierze" świetny trener może nie wypalić, to jest piłka nożna i wiele ma na to wpływ (kontuzje, czasami pech, kilka złych decyzji personalnych, sprawy poza boiskowe itp.). Uważam, że KAŻDY trener ma prawo do wyjścia z dołka, a taki dołek przydarza się wszystkim w karierze i myślę, że Trio myśli dokładnie tak samo. Jednak czasami nie wszystko jest czarno-białe, a decyzje ktoś musi podjąć. Cały czas myślą przewodnią niech będzie praca u podstaw, a jestem pewny, że to przyniesie efekty. Przecież jeśli będziemy w środku tabeli i nie będzie jakiejś katastrofy w relacjach międzyludzkich w zespole, to nikt nawet nie pomyśli o kolejnej zmianie trenera. Nam teraz wystarczy właśnie ta stabilizacja, czyt. miejsca 5-10. Wyższe miejsca to już byłaby bardzo duża niespodzianka, co oczywiście nie zmienia faktu, że każdy zawodowy sportowiec powinien mierzyć w 1. miejsce i tylko graczy z taką mentalnością powinniśmy zatrudniać.

Żeby nie odbiegać od tematu - oby teraz robiono przemyślane, rozsądne transfery idące w jakość, a nie ilość. Kliment to nie jest ktoś wyciągnięty z egzotycznej ligi, a parę niezłych ofert też miał na stole. Bardzo perspektywiczne były też wolne transfery Młyńskiego (duży talent, nie ulega wątpliwości), Urygi (Wiślak i solidny ligowiec, w bardzo dobrym wieku) i Sobola (młody, sporo strzelał dla Lecha II, jest w czym "rzeźbić"). Wszystko i tak zweryfikuje boisko. My wspierajmy Klub, bo wszyscy w nim grają do tej samej bramki.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 05.06.2021, 12:14
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Dla dobra forum módlmy się, aby Pasiecznego nie zwolniono.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 05.06.2021, 18:53
To nie kwestia Hyballi jako takiego, ale kogoś spoza rodzimego burdelu, ze świeżym spojrzeniem. Kogoś kto widząc patologię nie odwraca głowy tylko stara się ją zwalczać. Kogoś kto widząc opieprzanie się na boisku nazywa to po imieniu a nie ubiera w okrągłe słówka, żeby się jeden z drugim kopacz nie obraził. Liczyłem na to, że klub zatrudniając kogoś takiego jak Hyballa pozwoli mu działać. Woli starczyło na trzy miesiące...

I obawiam się że jak przyjdzie ktokolwiek podchodzący do piłki profesjonalnie, czyli gramy dla kibiców i chcemy być coraz lepsi. Napotka te same problemy co Hyballa, bo zaraz się jednemu z drugim coś nie spodoba i zamiast grać to nagle będą przemęczeni... I znowu wszystko oprze się o zarząd kogo uznają winnym, wariatem, chamem czy co tam komu wpadnie do głowy...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 05.06.2021, 21:05
No, a jeszcze nie zaczął oficjalnie pracować.
Jakbym miał jednak szukać słabych punktów tego planu to brak doświadczenia Pasiecznego w zarządzaniu ludźmi.

Jakieś 3,5 roku czekamy aż klub zatrudnił w.koncu kogoś kto ma pojęcie o rynku piłkarskim , mając jakakolwiek wizję i koncepcje drużyny. Za ostatniego takiego uważam Junco, nawet biorąc przez pryzmat że odszedł w dziwnych okolicznościach. Zrzucam to jednak na pryzmat rządów Sarapaty.
Wyjście z przecietniactwa w jakie ugrzęźliśmy może stać się jedynie jeśli klub zrobi coś "niekonwencjalnego" lub cokolwiek co może wyróżnić nas na tle reszty stawki. Rzesza fanów, historia, marka nie sprawi że nagle staniemy się znowu klubem z czołówki, nie przy tym majątku właścicielskim.

A żeby nie przynudzać, uważam że i Pasieczny i ew. Gula, dają jakąś nadzieję na wyjście z przeciętności. Hyballa zresztą też takie dawał. Do czasu. Może jak w końcu będą nami rządzić kompetencje, warsztat pracy i profesjonalizm to coś się zmieni.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 06.06.2021, 21:22
Dzieki Karherop za info o Bieliku. O takie info mi chodzilo, choc bardziej ciekaw jestem ewentualnych transferow z poza polskiego podworka. W koncu o Bieliku troche sie mowila przed transferem.

Nie mniej wystarczy ze w Wisle zrobi jeden porownywalny "strzal" i jego praca bedzie miala sens ;-)

BTW, mysle, ze ostatnie ruchy transferowe to jest w pewnej mierze jego zasluga. Gula rowniez.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 07.06.2021, 09:10
Drozd napisał(a):Wyświetl post
To nie kwestia Hyballi jako takiego, ale kogoś spoza rodzimego burdelu, ze świeżym spojrzeniem. Kogoś kto widząc patologię nie odwraca głowy tylko stara się ją zwalczać. Kogoś kto widząc opieprzanie się na boisku nazywa to po imieniu a nie ubiera w okrągłe słówka, żeby się jeden z drugim kopacz nie obraził. Liczyłem na to, że klub zatrudniając kogoś takiego jak Hyballa pozwoli mu działać. Woli starczyło na trzy miesiące...

I obawiam się że jak przyjdzie ktokolwiek podchodzący do piłki profesjonalnie, czyli gramy dla kibiców i chcemy być coraz lepsi. Napotka te same problemy co Hyballa, bo zaraz się jednemu z drugim coś nie spodoba i zamiast grać to nagle będą przemęczeni... I znowu wszystko oprze się o zarząd kogo uznają winnym, wariatem, chamem czy co tam komu wpadnie do głowy...
Nie można zwalczać jednej patologi i zastępować ją inną a zachowanie trenera było patologią.Trio popełniło wielki błąd zatrudniając Hyballe .Dobrze że w miarę szybko zrezygnowano ze współpracy.Wiem że niektórym nie podoba się w jaki sposób to zostało rozwiązane ale dorabianie do tego spiskowych teorii jest po prostu śmieszne.Ja na przykład widzę błąd Trio ale nie mam zamiaru ich za to kamienować .Ważne aby wyciągnąć wnioski na przyszłość .
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 07.06.2021, 10:30
Tu wypada wkleić cytat z wywiadu Pasiecznego na weszło:

"
Kazachstan i Azerbejdżan też nam uciekają.(...) Pomyślmy o tym szerzej. Musimy zacząć myśleć o zarządzaniu klubami w takich kategoriach, jak myśli się o zarządzaniu poważnymi firmami. Weryfikacja, przygotowanie, eksperci – na podstawie tego firmy poza piłką decydują o swoich decyzjach. A u nas często to są ruchy paniczne. “Bo to piłka, bo to emocje”. No okej, to emocje, one są w futbolu najlepsze. Ale klub to też firma. Transfer last minute w okienku, bo przegraliśmy dwa mecze w lidze. Albo cztery transfery od zagranicznego agenta, bo potrafił cię oczarowac.
Ja też rozumiem, że musimy myśleć też długofalowo. Ale zastanawiam się tylko – czy możemy ufać ludziom, którym powierzymy projekt na kilka lat?
Jeśli chcesz komuś powierzyć taki projekt, to naturalnym jest, że musisz mu zaufać. Albo wchodzisz mu w paradę, albo nie. Wyznaczasz ramy tego projektu, stosujesz jakieś punkty w planowaniu. To jak trenerami – pozwalasz mu wyjść z kryzysu. Przecież w projekcie nie chodzi o to, by czekać na pierwszą wpadkę, by projekt spalić w piecu, zwolnić ludzi i zrobić nowe rozdanie. Chodzi też o to, że przy długofalowych projektach kumulujesz wiedzę. Twój klub wpadł w kryzys? To pozwól ludziom wyciągnąć klub z tego kryzysu. Następnym razem albo kryzysu unikną, albo będą mieli już doświadczenie i wyjdą szybciej.
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 17.06.2021, 17:41
Damian Pawłowski nie przedłuży kontraktu z Wisłą i wszystko wskazuje, że trafi do Sosnowca na zasadzie wolnego transferu. Kurde, niby można było się tego spodziewać, ale z drugiej strony miałem nadzieję, że bardziej się rozwinie. Miał za Skowronka parę naprawdę interesujących spotkań i był moment, kiedy wydawało mi się, że powinien dostawać więcej szans. Cóż, powodzenia dalej.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 17.06.2021, 20:03
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Nie można zwalczać jednej patologi i zastępować ją inną a zachowanie trenera było patologią.Trio popełniło wielki błąd zatrudniając Hyballe .Dobrze że w miarę szybko zrezygnowano ze współpracy.Wiem że niektórym nie podoba się w jaki sposób to zostało rozwiązane ale dorabianie do tego spiskowych teorii jest po prostu śmieszne.Ja na przykład widzę błąd Trio ale nie mam zamiaru ich za to kamienować .Ważne aby wyciągnąć wnioski na przyszłość .
Problem był w tym, że nagle orzeczono że Hyballa to patologia i na poparcie tej tezy rozpętano medialną nagonkę, która może kogoś do tezy przekonała, ale mnie bardziej zirytowała, bo przedstawionych argumentów nie kupiłem.

A co do zwalczania patologii, gwarantuję Ci ze każda patologia kiedy będziesz chciał ją zwalczyć to powie, że jest, obrażana, dyskryminowana, źle się przez to czuje i tak naprawdę to Ty jesteś patologia.

Wcale nie uważam że to był błąd, bo pewne utrzymanie mieliśmy 7 kolejek do końca. Nawet 4 przegrane z rzędu nie spowodowały że byliśmy zagrożeni. Na trzy kolejki przed końcem jesieni tak różowo nie było. Więc jaką by patologią Hyballi nie okrzyknięto to robotę zrobił i tego mu nikt nie odbierze...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 18.06.2021, 14:28
Sztuka byłoby być gorszym od beznadziejnej Stali i Podbeskidzia (z którym zresztą przegrał), ale poprzeczka powieszona przez Skowronka (0.9 pkt/mecz jesienią) była bardzo nisko. 1.1 pkt/mecz z jakim skończył Hyballa to marny wynik, który nie zawsze dałby utrzymanie w lidze.

Pewnie rozczarowanie byłoby mniejsze, jakby nie słynne słowa o "zniszczeniu fizycznie ligi" itp. Jeśli przychodzisz do kraju i robisz z siebie mentora, to w przypadku wywrotki, upadek zawsze będzie bolał.

Z jednej strony można mówić że trio popełniło błąd w zatrudnianiu Hyballi, z drugiej natomiast zabezpieczyło się na tyle w umowie że to nie było dla nas tak kosztowne. Z tego punktu widzenia można już mówić, że uczą się na błędach.

Jak na decyzje podjęta w 3 dni to można było trafić gorzej...
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 19.06.2021, 08:43
Moim zdaniem Hyballi można liczyć średnią i oceniać go za podstawę drużyny do meczu z PBB czyli sławetnego sporu o jajeczko. Od tej chwili nie był ważny wynik, a argumenty za wywaleniem brodatego trolla. A wiadomo co jest najlepszym argumentem.

Hyballa jest niezłym fachowcem, ale nie wziął pod uwagę że nie przyszedł trenować na jakąś wiochę gdzie wszyscy będą mu się kłaniac w pas. I się przejechał...

Ps. Ile było przewagi nad tą beznadziejną Stałą i PBB zanim przyszedł Hyballa? Ile byłoby punktów w trzech ostatnich meczach? Chętnych do zastąpienia Skowronka wielu nie było. Dlatego mimo smutnego końca to co zrobił Hyballa należy docenić. Uratował nam zwyczajnie ligę...
Ostatnio edytowane przez Drozd : 19.06.2021 o godz. 08:51.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 19.06.2021, 09:32
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Moim zdaniem Hyballi można liczyć średnią i oceniać go za podstawę drużyny do meczu z PBB czyli sławetnego sporu o jajeczko. Od tej chwili nie był ważny wynik, a argumenty za wywaleniem brodatego trolla. A wiadomo co jest najlepszym argumentem.

Hyballa jest niezłym fachowcem, ale nie wziął pod uwagę że nie przyszedł trenować na jakąś wiochę gdzie wszyscy będą mu się kłaniac w pas. I się przejechał...

Ps. Ile było przewagi nad tą beznadziejną Stałą i PBB zanim przyszedł Hyballa? Ile byłoby punktów w trzech ostatnich meczach? Chętnych do zastąpienia Skowronka wielu nie było. Dlatego mimo smutnego końca to co zrobił Hyballa należy docenić. Uratował nam zwyczajnie ligę...
W takim razie Skowronka też oceniajmy tylko do momentu lockdawnu no bo przecież nie miał wpływu na przerwę w rozgrywkach a potem wiadomo,ponowne przygotowania praktycznie brak przerwy między sezonami przypadki covidu w drużynie.Można tak rozmyć odpowiedzialność trenera za wyniki.
Właśnie to "jajeczko" pokazało że chociaż teoretycznie Niemiec był do trenerki świetnie przygotowany trenerem jest marnym.Dobry fachowiec pozwolił by drużynie na te 2-3 godziny wolnego i wykorzystał to do scementowania drużyny.Byc może nawet wbił by na chatę do któregoś piłkarza na to Wielkanocne śniadanie a nie gonił z kanistrem benzyny i dolewał do ognia.
Wiem zaraz powiesz mikrocykl,ważna pora terningu itd.....a szanujmy się .Nikt mi nie wmówi że piłkarze którzy wtedy trenowali to były tak perfekcyjnie ustawione maszyny że przełożenia zajęć nawet o pół dnia miało u nich wywołać jakieś załamanie formy przed meczem z ostatnią drużyna w tabeli.Śmiem twierdzić że Kasperczyk pozwolił swoim zawodnikom zjeść śniadanie normalnie według tradycji w poniedziałek rano pogonił za nimi z sikawką wody a po południu o.......ił Pana Perfekcyjnego do zera.
Tak to niestety wygląda.Ten fachowiec z zachodniej europy wy.......ił się na jajeczku i to pokazuje jego trenerską indolencję
Odpowiedz cytując
Hermond
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 19.06.2021, 09:33
Hyballa może być dobrym trenerem za parę lat. W tym momencie jest jednowymiarowy. Ta taktyka którą proponuje jest dobra na 3 lub 4 mecze. Potem każdy zauważa ile przestrzeni zostawiają za sobą boczni obrońcy. Jeśli Sadlok asystuje Burlidze a Burliga Sadlokowi to znaczy, że obaj są bardzo wysoko. Jak przeciwnik piłkę przejmie to jest bieda.
Może kiedyś Hyballa nauczy się, że trenerzy drużyny przeciwnej oglądają i analizują jego mecze. Jak sam będzie bardziej elastyczny w taktyce i zachowaniu to może zacznie osiągać sukcesy. Najgorzej dla trenera gdy jest k..m a nie ma wyników.
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów