The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 19.04.2021, 10:51
Czy stać nas na takich zawodników?
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 19.04.2021, 11:03
czaro napisał(a):Wyświetl post
Czy stać nas na takich zawodników?
W sumie racja mamy genetyczną wadę jako naród i nie potrafimy mocniej trenować. Wada genetyczna zanika w momencie jak zawodnik z naszej ligi idzie do klubu z lepsze ligi gdzie żeby mieć miejsce w składzie trzeba je wywalczyć na treningu - bo jak nie to jesteś odpalany.

jako to jest , że na całym świecie piłkarskim chyba tylko u nas jest pojęcie braku świeżości Każda runda w naszej lidze wygląda tak : pierwsze kolejki łapanie świeżości , 3-4 mecze zwyżka formy i świeżość ( + pianie z zachwytu dziennikarzy nad grą ) potem następuje zmęczenie rundą . Okres przygotowawczy i powtarzamy cały cykl.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 19.04.2021, 11:12
Jeśli to takie proste, to dlaczego inne polskie kluby nie idą drogą "więcej zapierdalać"? Świadomie rezygnują z walki o Ligę Mistrzów i taśmowego sprzedawania atletów do lepszych lig?
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Stary 19.04.2021, 11:17
czaro napisał(a):Wyświetl post
Jeśli to takie proste, to dlaczego inne polskie kluby nie idą drogą "więcej zapierdalać"? Świadomie rezygnują z walki o Ligę Mistrzów i taśmowego sprzedawania atletów do lepszych lig?

Najwidoczniej w pełni zadowala ich coroczny wp. od Cypryjczyków. Luksemburczyków, Azerów, Kazachów, Mołdawian, Słowaków. Widocznie uznali też , że nie ma możliwości wnieść się na ich poziom.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 19.04.2021, 11:44
Myślę, że działacze woleliby pewną fazę grupową PE/LM i eksport zawodników. Takie środki można fajnie przejeść, wypłacić sobie fajną premię, a wg Twojej logiki wystarczyłoby tylko sprawić, że piłkarze będą więcej zapierdalać na treningach. Przecież to nie wymaga żadnych inwestycji, wystarczy tylko postawić dyktatora z gwizdkiem. W Polsce naprawdę jest wiele przykładów na to, że interes ekonomiczny skłania ludzi do wyciskania innych jak cytryny.

Kilka lat temu ten fragment jakiejś polskiej komedii latał tutaj jako koronny argument za tym, że liczy się gra w piłkę, a nie zapierdalanie, a w Polsce trenuje się juniorów tak, aby zapierdalali, a nie grali (i dlatego potrzebowaliśmy zaciągu hiszpańskiego czy czego tam jeszcze):
https://www.youtube.com/watch?v=ObxaJNiXk8k

Myślę, że rzeczywistość jest jednak bardziej złożona. Żeby zapierdalać trzeba mieć do tego materiał ludzki, bazę, odpowiedni sztab, scautów i co tam jeszcze, a to kosztuje. Nawet w Polsce, chociaż oczywiście mamy potencjał ludzki (vide Lewandowski).

Obecnie takich warunków nie mamy. A nawet, jakbyśmy mogli mieć je troszeczkę, to dlaczego musimy w tym sezonie zbierać oklep od Podbeskidzia i Warty, a w szatni obrażać wieloletnich zawodników? Nie można tych zmian wdrażać stopniowo i według planu? Co nie oznacza, że nasi piłkarze spokojnie mogli trenować więcej i na początku się to sprawdzało. Trzeba jednak postawić na złoty środek.
Ostatnio edytowane przez czaro : 19.04.2021 o godz. 11:54.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 19.04.2021, 11:49
Cycu napisał(a):Wyświetl post
Tylko tu musi być też wola z drugiej strony, jeżeli zawodnicy odpuszczają i przechodzą obok meczu to co Ci zrobi trener? Przecież to nie on biega po boisku.

Dlaczego w meczu z Wartą nie było ruchu z przodu? Ile piłek zmarnowali, bo nikt nie ruszył dupy do przodu, żeby zgubić krycie tylko grali na stojąco na alibi?

Ile było niedokładnych podań, głupich strat, dośrodkowań na wysokości kolan czy nieprzygotowanych strzałów?

Hyballa im kazał tak grać?
Nie sądzę...

Powtórzę jeszcze raz, to był piłkarski sabotaż! Niektórym trener przestał pasować i widać tego skutki na boisku.
A nie sądzisz że skoro to był piłkarski sabotaż to tak samo mogli sabotować pracę Skowronka czy Stolarczyka?Może w takim razie wypadało by aby niektórzy farmazoniarze z tego forum po prostu przeprosili Skowronka za epitety rzucane pod jego adresem?Przecież Hyballe tez teraz można by było nazywać wuefistą-bo wyrażnie widać że przesadził z obciążeniami,parodystą-no jak nie parodią nazwać pozostawienie ofensywnych piłkarzy w meczu na swoim stadionie na trybunach.Były też określenia takie jak np pantofelek.Przepraszam ruganie Mawutora o którym była mowa to nie jest prymitywne zachowanie?
Tak na pewno Hyballa ma lepsze trenerskie papiery jak większość polskich trenerów ale papier to nie wszystko.
Oczywiście nie ma mowy o zwolnieniu.Taki poważny kryzys jeśli można to tak nazwać to my mamy od przerwy na kadrę.Trzeba trochę czasu żeby to ogarnąć.Jednak symptomy tego że coś zaczyna zgrzytać w trybach były już półtora miesiąca temu ale wtedy Hyballiści jak ich określił zibi się z tego śmiali
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Stary 19.04.2021, 11:57
krysztal napisał(a):Wyświetl post
A nie sądzisz że skoro to był piłkarski sabotaż to tak samo mogli sabotować pracę Skowronka czy Stolarczyka?Może w takim razie wypadało by aby niektórzy farmazoniarze z tego forum po prostu przeprosili Skowronka za epitety rzucane pod jego adresem?
Dajmy już spokój Skowronkowi. Ja widzę , że różnica między Skowronkiem a Hyballą jest taka , że Skowronek dał sobie chyba wejść na głowę i był odbierany w pewnym momencie jak asystent Kuby a nie trener . U Hyballi widzę ten problem , że chcą mu wejść na głowę a ten nie daje.

Jeżeli Hyballa zostanie na kolejny sezon to okaże się kto miał rację w tym sporze ( jeżeli taki istnieje ) piłkarze czy trener . Wtedy będziemy wiedzieli czy z Hyballi taki psychol czy może z piłkarzy leniuszki.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 19.04.2021, 12:35
No pewnie.Przeciez już sam wybór Hyballi jasno pokazywał gdzie zarząd widzi problem.Piłkarze weszli Skowronkowi na głowę to weżmy takiego który nie da sobie w kaszę dmuchać .No i wzięli.teraz mamy to co mamy.Kibice są zadowoleni bo nie .......i się w tańcu i mówi wprost kto co zajebał tylko że zaraz po jego pierwszych wypowiedziach np ja mówiłem że bardzo szybko zrazi do siebie zawodników i tak się stało.Co więcej widać że puszczają im nerwy i zaczynają sobie skakać do oczu albo przesadzają z agresją w grze.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 19.04.2021, 14:55
Serce boli wchodzić tu po kolejnej porażce i czytać herezje (mimo, że jeszcze nie czytałem, ale bankowo tak jest) ludzi plujących na zarząd Czytałem na FB pokemonów, którzy płaczą na rak skautingu ... zarządzania odpowiedniego. Szkoda tylko, że nie zadali sobie pytania dlaczego nie ma ? BO NIE Ma HAJSU i priorytetem jest spłata długu, jeszcze trudniejsza niż była przez covid...

Jak przyszedł Turgeman i Hebert to skauting był - fajnie, że wypalili, niestety ogór MEDVED nie wypalił - na tej samej zasadzie był brany - udo się po najniższych kosztach lub się nie udo.

Niestety Uros wygląda również na pół/ogóra i brak przedłużenia nei będzie osłabieniem (a chłop mówił przez pierwszy meczem, że przychodzi się odbudować i wrócić silniejszym) u nas ledwo kopie ehhh powinien błagac o kontrakt na poziomie kasjera w Biedronce.

Wracając do meritum czyli meczu - byłem na urodzinach i tak rzucałem okiem jedynie, jakieś tam walenie głową w ściane widziałem, potem staty masa niecelnych strzałów - więc można wnioskować, że coś tam próbują lecz wykończenie szwankuje ? Za Skowronka nawet niecelnych strzałów nie było.

Ktoś streści po krótce co to się odyebalo ? Przed derbami tradycyjnie windujemy w dół a koruptovia łapie oddech po murowaniu w warszawie,

Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 20.04.2021, 00:14
Drozd:
Cytat:
Tak jak mówiłem już dawno. Hyballa wprowadził zamieszanie w naszej buraczanej nie mającej nic wspólnego ze sportem lidze. Swoją bezkompromisowością i wymaganiami. Taki błąd w matrixie. Jest wiele sił którym zależy na wyeliminowaniu tego błędu, żeby było tak jak było.

Na początku delegację dostali sędziowie, jak to nie do końca wyszło to jest próba sabotażu od środka. Na tej powtórce bramki jedynym po którym widać że chce przerwać tą akcję jest Mawutor. Żukow jest w miare usprawiedliwiony bo za faul dostałby żółtko a może czerwień. Natomiast to co robi Szot i Sadlok który nawet nie próbuje zablokować strzału wślizgiem jest symulowaniem gry. Takim jak przy pierwszej bramce w Bielsku.

DOGRAĆ TĄ RUNDĘ I WYP>>> STARYCH DZIADÓW
Ty smieszku to mówiłeś, że będzie pełny stadion kibiców po lockdownie, bo koneserzy footballu widzą piekną walkę na boisku, piekne schematy gry i nawet jak wynik nie będzie ok to to docenią.

ladnie ci się w tym łbie lasuje
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów