The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 34 24,29%
osłabi 84 60,00%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 15,71%
Głosujących: 140. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 13.06.2021, 14:20
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Tak, strzał w 10 transfer 30-letniego zawodnika po rocznej kontuzji

I Jaro zdążył już to wyśmiać na Twitterze.
a ja uważam, że szkoda bo jest za darmo, jakoś wszyscy w L płaczą po nim, gdyby nie jego żona to pewnie nadal by tam grał
dla mnie top2 za Juranoviciem w ekstraklapie.. taki Gruszkowski to mógłby mu co najwyzej piłki nosić
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 13.06.2021, 14:59
sevenheaven napisał(a):Wyświetl post
a ja uważam, że szkoda bo jest za darmo, jakoś wszyscy w L płaczą po nim, gdyby nie jego żona to pewnie nadal by tam grał
dla mnie top2 za Juranoviciem w ekstraklapie.. taki Gruszkowski to mógłby mu co najwyzej piłki nosić
Nie znam detali, ale miał tam w Legii duży kontrakt. Do tego sporo się leczył. A na końcu jak napisałeś - zablokuje grę młodego Gruszkowskiego na którym jest szansa zarobić w przyszłości. Czy to naprawdę sie spina dla Wisły taki piłkarz na ta pozycję? Wg mnie jak płacić krocie - to napastnikowi/ofensywnemu pomocnikowi.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 13.06.2021, 16:56
Jeśli mielibyśmy budować teraz klub na takich Vesoviciach to daje nam max 2 lata a znajdziemy się w miejscu gdzie jest sąsiadka. 20 obcokrajowców w kadrze i 1 Polak w 1 składzie. Wolę stawiać na Gruszkowskiego lub Szota który się ciągle rozwija (a nie zwija swoją karierę).

Ciągle zdajesz się zapominać że gość jest po rocznej kontuzji i miał jeden z najwyższych (o ile nie nienajwyzszy) kontrakt w ekstraklasie.
Odpowiedz cytując
Arronax
Senior Member

Od: 03.2010

Stary 13.06.2021, 17:43
Miał.
Nikt mu teraz takiego nie da.
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 13.06.2021, 21:21
To jest świetny piłkarz, ale wątpię czy wart pieniędzy, których by oczekiwał.

Jeśliby zaś miał powstać komin płacowy to wolałbym napastnika o jakości Turgemana a nie bocznego obrońcę
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 13.06.2021, 21:42
bo jest za darmo
Tak tak za darmo... Pewnie że 100-200tyd euro trzeba mu tylko dać za podpis plus pewnie 200-250 tys euro za sezon.
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
wislak2214
Senior Member

Od: 11.2009

Stary 13.06.2021, 23:22
wiertar napisał(a):Wyświetl post
Tak tak za darmo... Pewnie że 100-200tyd euro trzeba mu tylko dać za podpis plus pewnie 200-250 tys euro za sezon.
Zawsze mnie śmieszy jak ktoś sobie ubzdura, że za darmo to charytatywnie przychodzi grać Za darmo to można dostać w ryj.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 14.06.2021, 07:17
Gruszkowski sam mało zarabia, a możliwe że to my na nim zarobimy.
Jak już komuś mamy dawać duży kontrakt to zawodnikowi ofensywnemu z jakimiś statystykami w poprzednim sezonie, a nie na pozycję gdzie mamy 3 (!) ogranych juniorów.
To byłby strzał, ale w kolano...
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 14.06.2021, 07:47
Wisła to aktualnie drużyna z aspiracjami na środek tabeli i potrzebą promowania piłkarzy w celu spłaty zadłużenia.
Także potencjalny (mam nadzieję) transfer takiego piłkarza jak Vesovic pasuje do tego jak pięść do nosa.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 14.06.2021, 08:57
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Gruszkowski sam mało zarabia, a możliwe że to my na nim zarobimy.
Jak już komuś mamy dawać duży kontrakt to zawodnikowi ofensywnemu z jakimiś statystykami w poprzednim sezonie, a nie na pozycję gdzie mamy 3 (!) ogranych juniorów.
To byłby strzał, ale w kolano...
Tak, plus ja bym tego Gruszkowskiego sprzedał przy pierwszej lepszej okazji. Coś mi podpowiada, że to jest zawodnik jakich wielu, po prostu łapie punkty za wiek i wejście do zespołu. Jakub Bartosz miał jeszcze bardziej obiecujący start, a skończyło się, jak się skończyło.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 14.06.2021, 09:18
czaro napisał(a):Wyświetl post
Tak, plus ja bym tego Gruszkowskiego sprzedał przy pierwszej lepszej okazji. Coś mi podpowiada, że to jest zawodnik jakich wielu, po prostu łapie punkty za wiek i wejście do zespołu. Jakub Bartosz miał jeszcze bardziej obiecujący start, a skończyło się, jak się skończyło.
Ja mam takie wrażenie odnośnie Dawida Szota. Rzucany z pozycji na pozycję. Fizyczność, wybieganie, te atuty zdają się być po stronie Gruszkowskiego. Zmysł do gry kombinacyjnej, inteligencja boiskowa tu pewnie Szot jest lepszy, ale nie sądzę że wzbije się na poziom w którym byłby pewnym punktem zespołu przez lata.

Nie wspominając już o tym że większość kariery grał na stoperze.

No i sam fakt, że prawego obrońcę relatywnie prosto "wyprodukować". Nas pewno trudniej niż napastnika czy rozgrywającego. Jeśli gdzieś wstawiać młodzieżowca to tam lub na skrzydla.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 14.06.2021, 09:32
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Ja mam takie wrażenie odnośnie Dawida Szota. Rzucany z pozycji na pozycję. Fizyczność, wybieganie, te atuty zdają się być po stronie Gruszkowskiego. Zmysł do gry kombinacyjnej, inteligencja boiskowa tu pewnie Szot jest lepszy, ale nie sądzę że wzbije się na poziom w którym byłby pewnym punktem zespołu przez lata.

Nie wspominając już o tym że większość kariery grał na stoperze.

No i sam fakt, że prawego obrońcę relatywnie prosto "wyprodukować". Nas pewno trudniej niż napastnika czy rozgrywającego. Jeśli gdzieś wstawiać młodzieżowca to tam lub na skrzydla.
Z pierwszą częścią się zgadzam, po tych kilku meczach wydaje mi się że Gruszkowski ma większy potencjał niż Szot.
Jak wiadomo, młode polskie drewno zawsze w cenie a w tym zakresie Grucha dysponuje lepszymi warunkami fizycznymi.

Natomiast z tą produkcją obrońców to nie idzie nam to tak różowo. W CLJ (piszę o najstarszym roczniku) to obrońcy akurat wyglądają najgorzej.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 14.06.2021, 09:35
Mam podobne odczucia co do Szota i Gruszkowskiego, że po prostu nie widać u nich cech piłkarskich, które predysponowałyby ich do poważniejszej gry. To taki poziom średniaka w Ekstraklasie, więc w sumie można się cieszyć, że dwóch młodych mamy co nie odstają za bardzo, ale wg mnie nie osiągną poziomu transferu do lig top 10 w Europie.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 14.06.2021, 09:47
sandomingo napisał(a):Wyświetl post
Z pierwszą częścią się zgadzam, po tych kilku meczach wydaje mi się że Gruszkowski ma większy potencjał niż Szot.
Jak wiadomo, młode polskie drewno zawsze w cenie a w tym zakresie Grucha dysponuje lepszymi warunkami fizycznymi.

Natomiast z tą produkcją obrońców to nie idzie nam to tak różowo. W CLJ (piszę o najstarszym roczniku) to obrońcy akurat wyglądają najgorzej.
Nie wiem czy odnoscisz się tylko do ostatniego meczu z Legią w CLJ (bo i był fajnie transmitowany) czy do całości, ale wg mnie wszystko trzeba rozłożyć na czynniki pierwsze. Wiele kontuzji (Głogowski, Madembo), najlepsi trenują z seniorami, ale przez to są też bez rytmu meczowego (Hoyo, Gruszkowski, Szot).

Natomiast co do samej produkcji z naszej akademii wyszli w ostatnich 10 latach Stolarski i Burliga (obaj poziom esa) oraz Bartosz (poziom 1 ligi). Tragedii nie ma. Dalej stoję przy swoim że prawego obrońcę prosto "zrobić", tyle że trzeba generalnie dobrze szkolić, a z tym w Wiśle różnie bywało.
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 14.06.2021, 10:06
Trochę tych meczów CLJ widziałem, więc odnoszę się do całości.
Kontuzje - jasne, ale np. ten Madembo mnie nie przekonywał. Głogowski jeszcze młody, także tutaj może być ok.
Hoyo to osobny przypadek, brakło pomysłu na prowadzenie jego przygody z piłką - mam nadzieję że w kolejnym sezonie to się zmieni.
Ale w mojej ocenie Koncewicz-Żyłka, Jania, Kutwa czy nawet Warczak nie mają szansy na zaistnienie w Wiśle.
Choć wiadomo, jak to jest z młodymi.
Odpowiedz cytując
Hermond
Senior Member

Od: 02.2007

Stary 14.06.2021, 10:38
Wydaje mi się, że w Wiśle mają właśnie pomysł na rozwijanie młodych zawodników. To dlatego Ci najzdolniejsi często nie grają na swoich pozycjach.
Taki Hoyo sporo gra na DM po to aby podciągnąć się w rozegraniu i orientacji w przestrzeni. Jeśli chce się stworzyć nowoczesnego środkowego obrońcę to musi on posiadać takie cechy.
Grając stopera nigdy nie nauczy się tego. Dlatego często lepiej aby taki młody zawodnik zagrał 30 słabych meczy na innej pozycji niż tyle samo meczy niezłych na docelowej. Taki Hoyo ma dobre warunki, potrafi wyczyścić, grać na wyprzedzenie czy zagrać piłkę głową ale to za mało.
Chcesz mieć dobrego prawego obrońcę? Naucz skrzydłowego z dobrymi warunkami fizycznymi bronić. Ktoś taki będzie potrafił podłączyć się do akcji i celnie wrzucić. W rozegraniu też nie będzie przeszkadzał.
Madembo też sporo gra na skrzydle ale docelowo ma być to lewy obrońca.
Nasz super snajper Chełmecki docelowo powinien grać na skrzydle. Teraz bym go wystawiał na boku obrony aby nauczył się bronić. To chyba jedyna szansa na zrobienie kariery przez niego.
Ad augusta per angusta
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 14.06.2021, 10:41
Kontuzje - jasne, ale np. ten Madembo mnie nie przekonywał. Głogowski jeszcze młody, także tutaj może być ok.
Hoyo to osobny przypadek, brakło pomysłu na prowadzenie jego przygody z piłką - mam nadzieję że w kolejnym sezonie to się zmieni.
Ale w mojej ocenie Koncewicz-Żyłka, Jania, Kutwa czy nawet Warczak nie mają szansy na zaistnienie w Wiśle.
W Żyłkę wierzę że się rozwinie, może nawet bardziej niż w Hoyo, ale zobaczymy. Już lepsi i zdolniejsi przepadali, choć dawno nie pamiętam chłopaka z takimi warunkami w CLJ.

Myślę że w kwestii wprowadzania wobec kazdego (rokującego) zawodnika w końcu pojawia się plan rozwoju. Sytuacja z rezerwami tego nie ułatwia, ale przynajmniej (jak słychać) to ostatni rok bez zgłaszania ich do rozgrywek.
Odpowiedz cytując
TSWojtas
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 14.06.2021, 11:01
Co do Warczaka mam inne zdanie - w ofensywie jest obiecujący - gole i asysty. W obronie do poprawy ale może coś z niego być

Natomiast lepiej wyglądają piłkarze ofensywni : Chełmecki, Szywacz, Ziarko czy Chmiel - dają nadzieję na rozwój

aleksander buksa - prostytutka bez Honoru
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 14.06.2021, 11:24
Nie no Chełmeckiego żeby nauczył się bronić to na bramkę go ustaw
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Stary 14.06.2021, 11:46
TSWojtas napisał(a):Wyświetl post
Co do Warczaka mam inne zdanie - w ofensywie jest obiecujący - gole i asysty. W obronie do poprawy ale może coś z niego być

Natomiast lepiej wyglądają piłkarze ofensywni : Chełmecki, Szywacz, Ziarko czy Chmiel - dają nadzieję na rozwój
Zobaczymy co będzie ze wspomnianymi przez Ciebie chłopakami w kolejnym sezonie. W każdym razie część z nich kończy wiek juniora a inni i tak traciliby już czas w CLJ. Liczę na mądre decyzje Kołaczyka w ich sprawie - oni muszą iść do piłki seniorskiej a na pierwszą drużynę raczej nie mają teraz szans.
Po tym, jak KK dostał się do prezydium MZPN ma jeszcze większe możliwości działania.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 14.06.2021, 12:59
Zobaczymy co będzie ze wspomnianymi przez Ciebie chłopakami w kolejnym sezonie. W każdym razie część z nich kończy wiek juniora a inni i tak traciliby już czas w CLJ. Liczę na mądre decyzje Kołaczyka w ich sprawie - oni muszą iść do piłki seniorskiej a na pierwszą drużynę raczej nie mają teraz szans.
Po tym, jak KK dostał się do prezydium MZPN ma jeszcze większe możliwości działania.
Kołaczyk wszedł do ...33 osobowego prezydium, cudów nie ma co oczekiwać. Kazdy większy klub w Małopolsce ma swojego przedstawiciela.

Ziarko jest wypożyczony z Legii - nie wiem na jakich warunkach, ale sądzę że gdyby nie kontuzja Madembo mogłoby go u nas nie być (choć to gdybanie) - ciekawie się prezentuje. Ja bym go wykupił.

Chelmecki - wypożyczenie, albo przepadnie jak Zające.
Chmiel j.w.
Szywacz - fajny chłopak, ale trochę casus Plewki. Zanim dorośnie do seniorskiej piłki też trzeba go wypożyczyć
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 14.06.2021, 15:21
Ogolnie wypozyczenia w naszym przypadku to zajebisty pomysł.

Powinniśmy nawiązać współpracę z klubami w niższych ligach (1 czy 2 poziom rozgrywek) i wysyłać tam do ogrania juniorów. Wszyscy na takich dealach wygrywają: piłkarz ogrywa się w piłce profesjonalnej, dla klubów filialnych to potencjalny dobry gracz w zespole i (poprawcie jeśli się mylę) możliwość uzyskania środków w przyszłości z bonusów transferowych. Dla nas ogrywanie juniora oznacza szansę sprawdzenia czy będzie z nich coś więcej. Zgaduję, że takie będzie jedno z założeń pracy Pasiecznego.

A Szot wydaje mi się, że ma większy potencjał niż teraz się wydawać może. Spokojnie do ogrania i może zrobić karierę.w jakimś średniaku europejskim z gatunku ligi belgijskiej czy nawet gorszej części Bundesligi.
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
ABG Bochnia
Member

Od: 07.2014

Stary 15.06.2021, 07:44
No my mamy kluby filialne po niższych ligach (4/5 poziom bodaj).

Siadłaby taka: Puszcza Niepołomice, Garbarnia, nie wiem może jakaś Skra Częstochowa czy Stal Rzeszów. Mamy te kluby relatywnie blisko, pod nosem. Bo też bez sensu wyrzucać 16/17 latków na drugi koniec Polski na rok. Fajnie żeby pojawiali się w klubie i mieli blisko do rodziny.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 15.06.2021, 08:42
W/w kluby pewnie 1-2 wychowanków przyjmą (i zresztą tak robią) ale bądźmy szczerzy, musza się na tym poziomie utrzymać a i chcą też promować swoich piłkarzy. Na ogrywanie jednoczesnke 4-5 piłkarzy nikt na tym poziomie się nie będzie pisał.

Jedyna droga to mozolna reaktywacja rezerw, które wg nowych przepisów mogą grać nawet w 2 lidze. Pewnie za 3 lata będziemy gotowi na taki koszt, ale sam awans na ten poziom wymaga sporo pracy.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 15.06.2021, 11:05
Dlatego trzeba robić kilka różnych dróg naraz: kilka wypożyczeń, powolne budowanie drugiego zespołu i inwestycja w jego awans. Za kilka lat przyjdą efekty
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 15.06.2021, 11:39
dziki napisał(a):Wyświetl post
Dlatego trzeba robić kilka różnych dróg naraz: kilka wypożyczeń, powolne budowanie drugiego zespołu i inwestycja w jego awans. Za kilka lat przyjdą efekty
Dokładnie, dywersyfikować
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 22.06.2021, 19:14
Dor Hugi zawodnikiem Białej Gwiazdy

Drugą linię zespołu dowodzonego przez trenera Adriána Guľę wzmocnił 26-letni skrzydłowy - Dor Hugi. Zawodnik podpisał z Białą Gwiazdą kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku.

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 22.06.2021, 19:48
Wg znawców ligi austriackiej byłby poza legią wzmocnieniem każdego zespołu.

Tym bardziej 13 zespołu esa.

W zimie Glasgow Rangers chciało go pozyskać.

Na papierze (co podkreslam) bardzo dobry transfer.

Zabezpieczany sobie i skrzydła i atak. Nie będziemy już skazani na beznadziejnego Yeboaha.
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 22.06.2021, 19:58
W życiu nie oglądałem ligi austriackiej, więc wnioskując jedynie po jego kompilacjach na YT, to przy odrobinie szczęścia miałby na luzie dwucyfrówki w bramkach i asystach. Wygląda spoko, zobaczymy.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 22.06.2021, 20:12
Za dobrze to wszystko wygląda, oby nie było jak z Becirajem.

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów