The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 12.04.2021, 12:09
@ Pawlozm kolega przytoczył przykład maćka Sadloka jako jednego z najbardziej doświadczonych naszych zawodników, przy okazji najbardziej chyba zmanierowany.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 12.04.2021, 13:50
Sadlok jest w Wiśle 7 rok . Jeżeli ten klub ma ruszyć do przodu z poziomem sportowym to oprócz wywalenia szrotu należy pozbyć się graczy , którzy grają u Nas kilka lat i nic nie wnoszą.

Już wolę słabszego zawodnika na jego pozycji np.Wachowiaka bo w jego przypadku jest jakaś nadzieja , że ogarnie się . Lepiej okupować kolejny sezon w dole tabeli z Wachowiakiem na lewej niż Panem Piłkarzem Sadlokiem, którego pensja wskazuje, że powinien walczyć rok w rok o puchary niż bronić się rozpaczliwie przed spadkiem.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 12.04.2021, 14:31
No i właśnie chyba w stronę takiej polityki kadrowej zmierzamy. Najbliższe okienko da odpowiedzi na wiele pytań

[23/42]
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 12.04.2021, 14:56
ciastek88 napisał(a):Wyświetl post
Już wolę słabszego zawodnika na jego pozycji np.Wachowiaka bo w jego przypadku jest jakaś nadzieja , że ogarnie się . Lepiej okupować kolejny sezon w dole tabeli z Wachowiakiem na lewej niż Panem Piłkarzem Sadlokiem, którego pensja wskazuje, że powinien walczyć rok w rok o puchary niż bronić się rozpaczliwie przed spadkiem.
A po czym wnioskujesz, że Wachowiak będzie kiedykolwiek grał co najmniej na poziomie Sadloka? I druga kwestia: kiedy to ma nastąpić?

Łatwo jest rezygnować z ogranych, doświadczonych zawodników na rzecz młodych, perspektywicznych, z niższymi kontraktami. Tyle że uporczywe stawianie na młodzież z nadzieją, że już za moment taki piłkarz zaskoczy i będzie trzonem zespołu, może równie dobrze doprowadzić do tego, że klub finalnie spadnie z ligi.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 12.04.2021, 15:02
Tych graczy co grają u nas kilka lat to... można policzyć na palcach jednej ręki (przysłowiowej)
Boguski, Sadlok, Basha, Lis, Buchalik, Plewka staż 3 lata lub wiecej
Burliga, Kuba, 2.l lata z hakiem (specyficzne przypadki)
Zukov, Kuveljic, Szot, Buksa, Chuca, Silva 2lata -1,5 roku
Savic, Yeboah, Forbes, Frydrych, Mehremic- 8 miesięcy
Radakovic, Kone, Mavutor, Medved, Strzynski, Szota, Wachowiak, kilka miesięcy

Młodzieżowców liczę tyle ile funkcjonują jako pełnoprawni zawodnicy 1 zespołu.

Nie uważam że jeden Sadlok jest tu problemem, bardziej natomiast brakuje liderów w najlepszym piłkarsko wieku (25-27 lat) i kogoś kto weźmie ciężar gry na siebie.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Stary 12.04.2021, 15:08
enzo napisał(a):Wyświetl post
A po czym wnioskujesz, że Wachowiak będzie kiedykolwiek grał co najmniej na poziomie Sadloka? I druga kwestia: kiedy to ma nastąpić?

Łatwo jest rezygnować z ogranych, doświadczonych zawodników na rzecz młodych, perspektywicznych, z niższymi kontraktami. Tyle że uporczywe stawianie na młodzież z nadzieją, że już za moment taki piłkarz zaskoczy i będzie trzonem zespołu, może równie dobrze doprowadzić do tego, że klub finalnie spadnie z ligi.
Druga strona medalu , że z takim doświadczonym i ogranym piłkarzem jak Sadlok ( i niemałym kontraktem ) 3 rok z rzędu walczymy o utrzymanie, więc jaki jest sens trzymać go w budżecie płacowym.

Nie sugeruję żeby stawiać uparcie na młodzież na każdej pozycji bo nietrudno przewidzieć czym to się może skończyć natomiast sugeruję , aby dać sobie spokój konkretnie z Sadlokiem.
Nie wiem czy Wachowiak kiedykolwiek osiągnie poziom Sadloka natomiast wiem , że Sadlok będzie kolejny rok irytował SFG czy pozorowanie powrotów do obrony. W tym przypadku wybieram więc niewiadomą od wiadomej Jeden daje malutką nadzieję na lepszą grę niż w debiucie , drugi nie daje nadziei na cokolwiek. Jeżeli zostanie w Wiśle to powtórzy się cykl jaki mamy od kilku lat - dwa dobre mecze na rundę , którymi oszuka Nas - wszyscy będą zadowoleni , że zatrzymaliśmy takiego grajka i , że to będzie właśnie czas Sadloka a potem powrót do bumelki.
Odpowiedz cytując
enzo
Senior Member

Od: 02.2005

Stary 12.04.2021, 15:14
Eleganckie zestawienie, Karherop. Ja uważam, że nam po prostu brakuje jakości piłkarskiej. Tylko tyle i aż tyle.

Sadlok dobrze wyglądał nie tak dawno zwłaszcza na środku obrony. Tylko żeby mógł tam grać, to ktoś musi w międzyczasie wygryźć go na boku obrony. Tymczasem realnie lepszego zawodnika na tej pozycji nie mamy.

Szczerze mówiąc nie interesuje mnie, czy na prawej obronie będzie grał 32-letni Maciek, czy 19-letni wychowanek. Niech gra po prostu lepszy (o ile taki się pojawi).
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 12.04.2021, 15:45
Tutaj trzeba bardziej myśleć o tym, że ze sprzedaży 20-23 letnich zawodników klub może w perspektywie kilku lat wydźwignąć się z finansowej zapaści. Na bogatego sponsora póki co się nie zanosi, pewnego poziomu przychodów z dnia meczowego też nie przeskoczymy, więc jeżeli chcemy się rozwijać, trzeba postawić na wychowywanie i sprzedaż zawodników.

[23/42]
Odpowiedz cytując
guardian_angel
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 12.04.2021, 18:48
Ciekawe jakby wyglądał ten temat, gdyby Medved wykorzystał setke, Starzyńskiemu weszłoby centymetr pod spojeniem, a Savic przyjąłby podanie od Starzyńskiego i jak człowiek z zamkniętymi oczemi spokojnie wykończył... jakieś 4:1? Wracamy myślami do podium? xD xD

Graliśmy z ekipą nieporównywalnie w tej chwili mocniejszą, bardziej zgraną i lepiej wytrenowaną. Poczekajmy do Warty/Zagłębia/Cracovii, tam zagrają gówno to będzie można się zastanawiać co sie dzieje. A na przyszły sezon potrzeba napastnika żeby to wszystko kręciło się o parę miejsc wyżej niż w tym.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Stary 12.04.2021, 18:51
guardian_angel napisał(a):Wyświetl post
Ciekawe jakby wyglądał ten temat, gdyby Medved wykorzystał setke, Starzyńskiemu weszłoby centymetr pod spojeniem, a Savic przyjąłby podanie od Starzyńskiego i jak człowiek z zamkniętymi oczemi spokojnie wykończył... jakieś 4:1? Wracamy myślami do podium? xD xD

Graliśmy z ekipą nieporównywalnie w tej chwili mocniejszą, bardziej zgraną i lepiej wytrenowaną. Poczekajmy do Warty/Zagłębia/Cracovii, tam zagrają gówno to będzie można się zastanawiać co sie dzieje.
Przecież graliśmy z Podbeskidziem i nie wygrali fartownie tylko w pełni zasłużenie . W składzie z Janickim i Niepsujem
Odpowiedz cytując
guardian_angel
Senior Member

Stary 12.04.2021, 19:30
Rozpatrywałem to w kategoriach pierwszej bardzo poważnej wpadki Wisły za Hyballi i dlatego należy poczekać na kolejne mecze z ogórami, żeby stwierdzić że znowu jest źle. Zresztą w drugiej połowie z Podbeskidziem było od groma szans, żeby chociaż ten mecz wyrównać, za Skowronka to nawet szans pod bramką żadnych nie było.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 12.04.2021, 21:59
enzo napisał(a):Wyświetl post
Eleganckie zestawienie, Karherop. Ja uważam, że nam po prostu brakuje jakości piłkarskiej. Tylko tyle i aż tyle.

Sadlok dobrze wyglądał nie tak dawno zwłaszcza na środku obrony. Tylko żeby mógł tam grać, to ktoś musi w międzyczasie wygryźć go na boku obrony. Tymczasem realnie lepszego zawodnika na tej pozycji nie mamy.

Szczerze mówiąc nie interesuje mnie, czy na prawej obronie będzie grał 32-letni Maciek, czy 19-letni wychowanek. Niech gra po prostu lepszy (o ile taki się pojawi).
Dlatego ani nie Sadlok jest problemem, ani długi staż zawodników w druzynie, tylko właśnie jakość. Jeśli Hyballa podąża za trendami, nietrudno sobie wyobrazić że na jesień zaczynamy rundę z trójką z tyłu (Frydrych, Uryga, Sadlok + zmiennicy). Choć i ja nie trawie tego systemu to widać wyraźnie że w takim kierunku idzie aktualnie piłka.

Transfer nowego LO można można obstawiać w ciemno. Bez względu na to czy Sadlok zostanie czy nie.
Odpowiedz cytując
guardian_angel
Senior Member

Stary 12.04.2021, 22:19
Przez grę wahadłowymi niedługo wyleci nawet Sousa, a Hyballa miałby grać tym systemem w Wiśle, nie mając piłkarzy choćby w procencie nadających się na te pozycje? Samobójcą chyba nie jest.
Ostatnio edytowane przez guardian_angel : 12.04.2021 o godz. 22:24.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 13.04.2021, 07:46
guardian_angel napisał(a):Wyświetl post
Przez grę wahadłowymi niedługo wyleci nawet Sousa, a Hyballa miałby grać tym systemem w Wiśle, nie mając piłkarzy choćby w procencie nadających się na te pozycje? Samobójcą chyba nie jest.
A Sousa jest samobójca?

Jeśli mu w lecie ściągną zawodników do tego systemu to idę o zakład że będzie chciał go wdrożyć.
Zresztą połowa esy już kombinuje z tym systemem, choć w większości z kiepskim skutkiem. Wszyscy natomiast patrzą z zazdrością na Raków jak dobrze się porusza w tym systemie.
Odpowiedz cytując
pawlozm
Senior Member

Od: 02.2017

Stary 13.04.2021, 08:05
Ja powiem tak: Sadlok jako LO jest słaby, brak dobrej wrzutki, dynamika już nie ta, szybkości brak. Jeśli przedłuzyć z Sadlokiem to tylko jako ŚO. Chcę zauważyć, że w tym sezonie najpewniejszy blok środkowych obrońców to para Frydrych - Sadlok. Jeżeli mamy zostawić Kone czy Adiego kosztem Maćka to wolę Sadloka na ŚO. Osobiście 4 środkowych obrońców widziałbym taką: prawonożni: Frydrych, Radakovic, lewonożni: Uryga, Sadlok. Hoyo koniecznie wypożyczyć na rok to II czy I ligi i niech okrzepnie, a po roku wskoczy za jednego z w/w. Wtedy koniecznie nowy lewy obrońca + Wachowiak. Na prawej Szot, Szota, Gruszkowski.
Wtedy np obrona Szot, Frydrych, Uryga, Wachowiak , a w rezerwie Szota, Radakovic, Sadlok, Nowy. Plus Gruszkowski jeszcze.
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 13.04.2021, 08:53
Jeśli chodzi o "zwolnienie" Sadloka to chciałbym zauważyć, że trzeba mieć kogoś w zamian... Jeśli nie lepszego to chociaż porównywalnego gracza... a jak wiemy ostatnio, mieliśmy raczej nie trafione transfery.
Z obecnych transferów to jedynie David Mawutor oraz Uroš Radaković prezentuje się jako tako... ale ligi a nawet samej Wisły nie zawojowali... Mawutor gra i nie gra... Radakowic gra bo Adi Mehremić ma kontuzję... To z kolei źle świadczy o jakości naszych transferów...

Zanim z kimś pożegnamy się to musimy mieć kogoś w zamian...

A jeśli chodzi o Žana Medveda to nie wydaje mi się, aż tak słaby jak wszyscy o nim piszą... Fakt prochu nie wymyśli, a jako napastnik ma podstawową wadę... nie strzela bramek..., ale według mnie walczy i znośnie spisuje się w pomocy... może więc lepiej grać nim w pomocy?

Kto pomyślałby kiedyś, że będzie mi brakowało Patryka Plewki... z którym w składzie pomoc wygląda o niebo lepiej...

Grajmy i walczmy dalej...
Ostatnio edytowane przez kopaczoholik : 13.04.2021 o godz. 08:55.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 13.04.2021, 12:11
Z Sadlokiem jest taki problem że pewnie chciałby zarabiać jak dotychczas, a na to nie zasługuje...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 14.04.2021, 12:49
1. Nie wiem jakim trzeba być ślepakiem, żeby nie widzieć różnicy w dynamice gry i doskoku bez piłki pomiędzy meczem z PBB jak i różnic w statystykach biegowych.

2. Nie wiem jakim trzeba być mitomanem od niemieckich treningów i PMSów by uznać tak wielki rozdźwięk w grze za efekt braku cech wolincjonalnych piłkarzy.

3. Nie wiem jak wielkim trzeba być dyletantem by nie wiedzieć, jak stopniowanie skali intensywności treningu ma się do świeżości biegowej piłkarzy.

Jeżeli się zapierdziela powyżej pewnego pułapu a przed samym meczem za późno odpuści z intensywnością to grają w jednym tempie i statycznie. Sam o tym mówił Dan Petrescu, że pewnych rzeczy uczył się na Wiśle. Myślicie, że miał kosę z Głowackim czy Sobolewskim i piłkarze poszli do nadszefa, bo im się biegać nie chciało? To jest dopiero mitomania, już nie mówiąc, że mit założycielski Petrescu kłóci się pomnikowaniem naszych ekskapitanów. Bo co, Sobol czy Głowa leniami? No nie. Po prostu chłopaki czuli, że źle grają, bo nogi nie niosą i nie wierzyli, że Dan jest w stanie ich odpowiednio przygotować.

Cały trik bycia trenerem przez duże T to takie dopasowanie treningu do graczy, żeby trening był MOCNIEJSZY (WIDOCZNY POSTĘP) niż za poprzedniego trenera, ale nie PRZESADZONY (a już na pewno nie przed samym meczem), bo będą biegać jak z odważnikami 10 kilogramowymi u nóg. Trening ma być wyważony OPTYMALNIE. Od za.......u po górach i podlewania Tui to był Franek Smuda.

Profesjonalizm piłkarzy nie ma tu absolutnie nic do rzeczy. Każdy organizm jest inny i inaczej znosi obciążenia. U Hyballi najlepiej sobie będą radzić atleci od zapieprzu, a taki Chuca mimo, że nie jest całkiem daremny będzie wyglądał jak Aklasowiec.

Wracając do meczu. Pierwszy dobry mecz od bodajże 5 spotkań. Mam wrażenie, że Hyballa im troszkę wcześniej popuścił obciążenia bliżej meczu. Expected goals mieliśmy wyższe od 3 drużyny ligi, w 1 połowie to my mieliśmy przewagę i byliśmy lepsi, w drugiej nieznacznie lepszy był Raków. Mi gra bardzo odpowiadała. Większość płaczków ocenia naszą grę przez pryzmat drugiej porażki z rzędu i własnych podrażnionych ambicji na coś więcej w tym sezonie.

Generalnie czytając większość tego typu postów, otwieram popcorn.

/Wracając do Maćka :

wyżej ch nie podskoczy ale jest solidny i często dostosowuje się do reszty drużyny poziomem. Nie jest on naszym problemem, ale też nie priorytetem - jak był przedłużany to był wyróżniającą się postacią, teraz już nie jest. Jeśli zaakceptuje adekwatne warunki to nie mam nic przeciwko jego pozostaniu. Oczywiście jak mu zabiorą piłkę przy rzutach rożnych / wolnych - bo zwyczajnie nie mogę na nie patrzeć.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 14.04.2021, 12:59
Ciezko sie nie zgodzic z s1mone ;-)
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 14.04.2021, 14:38
s1mone napisał(a):Wyświetl post
1. Nie wiem jakim trzeba być ślepakiem, żeby nie widzieć różnicy w dynamice gry i doskoku bez piłki pomiędzy meczem z PBB jak i różnic w statystykach biegowych.

2. Nie wiem jakim trzeba być mitomanem od niemieckich treningów i PMSów by uznać tak wielki rozdźwięk w grze za efekt braku cech wolincjonalnych piłkarzy.

3. Nie wiem jak wielkim trzeba być dyletantem by nie wiedzieć, jak stopniowanie skali intensywności treningu ma się do świeżości biegowej piłkarzy.

Jeżeli się zapierdziela powyżej pewnego pułapu a przed samym meczem za późno odpuści z intensywnością to grają w jednym tempie i statycznie. Sam o tym mówił Dan Petrescu, że pewnych rzeczy uczył się na Wiśle. Myślicie, że miał kosę z Głowackim czy Sobolewskim i piłkarze poszli do nadszefa, bo im się biegać nie chciało? To jest dopiero mitomania, już nie mówiąc, że mit założycielski Petrescu kłóci się pomnikowaniem naszych ekskapitanów. Bo co, Sobol czy Głowa leniami? No nie. Po prostu chłopaki czuli, że źle grają, bo nogi nie niosą i nie wierzyli, że Dan jest w stanie ich odpowiednio przygotować.

Cały trik bycia trenerem przez duże T to takie dopasowanie treningu do graczy, żeby trening był MOCNIEJSZY (WIDOCZNY POSTĘP) niż za poprzedniego trenera, ale nie PRZESADZONY (a już na pewno nie przed samym meczem), bo będą biegać jak z odważnikami 10 kilogramowymi u nóg. Trening ma być wyważony OPTYMALNIE. Od za.......u po górach i podlewania Tui to był Franek Smuda.

Profesjonalizm piłkarzy nie ma tu absolutnie nic do rzeczy. Każdy organizm jest inny i inaczej znosi obciążenia. U Hyballi najlepiej sobie będą radzić atleci od zapieprzu, a taki Chuca mimo, że nie jest całkiem daremny będzie wyglądał jak Aklasowiec.

Wracając do meczu. Pierwszy dobry mecz od bodajże 5 spotkań. Mam wrażenie, że Hyballa im troszkę wcześniej popuścił obciążenia bliżej meczu. Expected goals mieliśmy wyższe od 3 drużyny ligi, w 1 połowie to my mieliśmy przewagę i byliśmy lepsi, w drugiej nieznacznie lepszy był Raków. Mi gra bardzo odpowiadała. Większość płaczków ocenia naszą grę przez pryzmat drugiej porażki z rzędu i własnych podrażnionych ambicji na coś więcej w tym sezonie.

Generalnie czytając większość tego typu postów, otwieram popcorn.

/Wracając do Maćka :

wyżej ch nie podskoczy ale jest solidny i często dostosowuje się do reszty drużyny poziomem. Nie jest on naszym problemem, ale też nie priorytetem - jak był przedłużany to był wyróżniającą się postacią, teraz już nie jest. Jeśli zaakceptuje adekwatne warunki to nie mam nic przeciwko jego pozostaniu. Oczywiście jak mu zabiorą piłkę przy rzutach rożnych / wolnych - bo zwyczajnie nie mogę na nie patrzeć.
nie Sobolewski i Głowacki , a Baszczyński , i nie do Cupiała , a do Krystiana Rogali
Odpowiedz cytując
s1mone
Senior Member

Od: 03.2007

Stary 14.04.2021, 14:54
Myślisz, że Baszczu poszedł tam bez konsultacji z Głową i Sobolem? Za ich plecami? Bardzo w to wątpię Baszczu po prostu przegrał grę w papier kamień nożyce najpewniej Sobola pewnie jakby teraz zapytać o Petrescu to reakcja by była podobna jak na Probierza

A jeśli chodzi o Rogalę to wybacz mi to uproszczone sformułowanie. Dotarło tam gdzie miało dotrzeć Nie Rogala podejmował tu decyzję o zwolnieniu Rumuna. Wiadomo, że sam Cupiał rzadko kiedy jakiegoś piłkarza zaszczycał rozmową.
Ostatnio edytowane przez s1mone : 14.04.2021 o godz. 14:57.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów