The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
teo
Banita

Od: 08.2008

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 22.07.2017, 11:27
Kapitał 250.000 euro a kupują klub za 10 mln e ? Śmierdzi na kilometr
Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 22.07.2017, 11:27
A tak swoją drogą... co na to chlopaki w krótkich spodenkach?
Tylko Wisła!
Odpowiedz cytując
wester
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 22.07.2017, 11:31
nesta napisał(a):Wyświetl post
Tak, wykupią polski kapitał, ziemie, dzieci bedą mowić po niemiecku, język urzędowy w klubie...
Nie popadajcie w jakies skrzywione polityczne paranoje, bo aż wstyd przed ludźmi którzy to czytają.
Jak przy firmie stosunkowo nie dawno pojawią się nazwa Bundestagu i łącze to z faktem że pewien pan w Bruskeli miał problemy z polskimi stadionami to układa mi się to w logiczną całość. Tak może jestem w paranoi, wierzę w teoriie spiskowe ale tylko pytam dlaczego Niemcy nie chcą dogadać się aby to Pani Marzena i ludzie którzy znają środowisko kierowali dalej tym klubem tylko widać u nich obsesje bycia jedynym właścicielem?
Odpowiedz cytując
Jam55
Senior Member

Od: 01.2016

Stary 22.07.2017, 11:34
Bo jak ktoś wydaje kasę to chce mieć realny wpływ na zarządzanie firmą. A co do tego czy prezes zostanie czy nie to nie ma co się wypowiadać. Na razie gow.... wiemy.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 22.07.2017, 11:35
^ jedyna możliwa reakcja: XD
Odpowiedz cytując
nesta
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 22.07.2017, 11:35
Jak dlaczego? Bo jak wykładasz hajs to po to żeby mieć pełna kontrole. Swoich ludzi. Logiczne.
Dali 10mln eur żeby ktos z zewnątrz dla nich tu sie rządził.. ludzie
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 22.07.2017, 11:38
I euraskami sypną!

....a, co za debile...
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
Coglin
Senior Member

Stary 22.07.2017, 11:39
Pytanie do westera: skąd wiesz, że nie chcą się dogadać i w których ich działaniach widać ta obsesję?
Wisła Kraków
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 22.07.2017, 11:40
wolfy napisał(a):Wyświetl post
"Kapitał nie ma narodowości" - bajeczka którą wciskano frajerom przez wszystkie lata transformacji, wisać w niektórych przypadkach skutecznie. Dziwne że wszystkie poważne deale są pod obserwacją służb, a niektóre objęte osłoną kontrwywiadowczą...

Śmierdzi to raczej pod kątem finansowym, firma krzak dla jakiejś grupy kapitałowej o której nikt nie słyszał i ma stronę internetową napisaną w Wordzie. Zajebiście to wygląda... Oczywiście, wystarczy wspomnieć o pieniądzach na transfery i już niektórzy pocierają nóżkami. Taka mentalność prostytutki która za dopłatą zgodzi się na wszystko nie myśląc że po tem z obitą mordą trudno będzie coś zarobić. Na takich właśnie frajerach żerują Meresińscy tego świata.
a) zgoda co do oceny zmiany właściciela Wisły;
b) zgoda co do oceny działań państw, mieszających się w gospodarkę;
c) nie zgadzam się z wyśmiewaniem hasła "kapitał nie ma narodowości". W ekonomii nie ma, w polityce ma. Mylisz dwie sfery i to się nazywa błędem hipostazy. Analogicznie: człowiek ma prawo do życia. Ale to nie oznacza, że jest to prawo przyrody i śmierć jest anomalią cudem, a zabijanie się ludzi nawzajem się nie zdarza. To znaczy tyle, że zabójstwo jest bezprawne i - zdaniem tych, którzy uciekają od etyki kognitywistycznej - nieracjonalne. To tak a propos.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
fialo
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 22.07.2017, 11:44
Tarann napisał(a):Wyświetl post
Dla mnie fakt, że to są Niemcy to dobrze. Wiadomo lepszy byłby polski inwestor, ale jedynego w kraju który miał ochotę wydawać własną kasę na takie hobby w odpowiedniej ilości już był przerabiany. Niemcy będą musieli się bardziej postarać o akceptację a to najłatwiej osiągnąć sypiąc euraskami Lepsze to niż jacyś Senegalczycy,Turasy, średnio poważni Beduini (poważni inwestują na zachodzie) którzy w każdej chwili mogą wsiąść na wielbłąda i przez Słowację do domciu a za plecami łuna nad reymonta.

Poza tym jak ktoś wydaje 40 baniek to chyba robi wywiad jak może być z kibicami gdy się zacznie przeginać pałkę.
Bardzo mądry głos.

Umówmy się, na dłuższą metę TS by klubu nie pociągnął, nie w Polsce gdzie kasa TV jest śmieszna, nie w Krakowie, gdzie na mecze chodzi średnio powiedzmy optymistycznie 12k, w tym duża część ma bilety za 8zł, gdzie kontrakty reklamowe na front koszulki to nawet nie milion euro. Klub w modelu bez bogatego właściciela można utrzymać w Anglii, gdzie jest chora kasa TV, komplet na każdym meczu i globalne zainteresowanie.

Chcesz osiągnąć sukces w Polsce - musisz mieć bogatego właściciela. Koniec kropka, taki jest model. Świat ma w dupie polską piłkę, nie jest to produkt do spezedania za granicą, a bez tego wielkich pieniędzy nie będzie nigdy.

A jeżeli ma być to inwestor to sto razy wolę, żeby był to Niemiec za którym stoi poważne przedsiębiorstwo, mające aktywa w postaci fabryk, ludzi itd. niż Chińczyk z niewiadomej grupy kapitałowej czy inny Arab, który i tak nigdy tu nie zaglądnie. I tak wolę też Niemca z fabryką mebli niż polskiego pseudobiznesmena bez grosza przy dupie jak ten cały Smolny co chciał nas kupić czy inny Ślak, który chciał wziąć Śląsk. Prawda jest taka, że poważne polskoe firmy trzymają się z daleka od piłki z wielu względów.

Bardzo doceniam to co zrobił TS w krótkim czasie i z ciasnym budżetem i mam nadzieję, że nowy inwestor podejdzie do sprawy rozsądnie i duża część ludzi pracujących teraz w klubie w nim zostanie. Jednak jestem świadom, że jeżeli mamy grać o coś więcej, być klubem stabilnym, wyplacalnym, z pełną płynnością, w obecnych uwarunkowaniach potrzebujemy wujka z pieniędzmi.

Podsumowując - jestem ostrożnym optymistą.
Ostatnio edytowane przez fialo : 22.07.2017 o godz. 11:46.
Some people think football is a matter of life and death. I assure you, it s much more serious than that. Bill Shankly

Listen fucking stars - you're breaking our hearts!!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 22.07.2017, 11:46
Szkoda że nie ma tak jasnego i czystego podziału na ekonomię i politykę przez co obie sfery nieustannie się przenikają, są praktycznie nierozłaczne. Polityka warunkuje środowisko dla biznesu, ekonomia jest środkiem nacisku od zarania cywilizacji.

Ludzie o Iq pierwotniaka wyśmiewają jako teorie spiskowe odwołując się prześmiewczo do "Roty" bo:
- są zakompleksieni a politycy i media w Polsce grają na tej nucie od niemal 30-tu lat
- ich małe móżdżki szukają uzasadnienia dzięki któremu mogliby poczuć się bezpieczni.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 22.07.2017 o godz. 11:50.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
wester
Senior Member

Stary 22.07.2017, 11:51
Coglin napisał(a):Wyświetl post
Pytanie do westera: skąd wiesz, że nie chcą się dogadać i w których ich działaniach widać ta obsesję?
http://www.gazetakrakowska.pl/sport/...tych,12295775/

Jest jeszcze dużo niewiadomych. Mam nadzieję, że klub zostanie w rękach ludzi którzy radzą sobie bardzo dobrze. Wisła jest liderem tabeli, prowadzana jest fajna polityka kadrowa. Nie chciałbym aby przyszedł ktoś nowy i zaczął wszystko rozpieprzać.
Odpowiedz cytując
Bene Nati
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 22.07.2017, 11:54
Wszystko fajnie.
Ja też jestem gorącym zwolennikiem działań TS-U w ostatnim czasie.
Jest tylko jedno "ale" pieniądze, których w Wiśle wciąż brakuje.

Oby to całe zamieszanie nie odbiło się na wynikach sportowych.
Chociaż... jeśli coś jest faktycznie na rzeczy to sprawa zostanie szybko rozstrzygnięta.
Odpowiedz cytując
Uran235
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 22.07.2017, 12:00
Może inaczej - po co komuś klub piłkarski?
Odpowiedzi jest kilka, test wielokrotnego wyboru:
- zabawka
- inwestycja w wizerunek
- pralnia
- interesy menadżerskie

Mówimy o firmie, która ma stronę gorszą niż Groclin, newsy nieaktualizowane od roku (a wcześniej aktualizowane regularnie) i wchodzi do Wisły kuchennymi drzwiami, bez rozgłosu, bez oficjalnej pompy, w atmosferze tajemnicy.

No to jeden punkt z listy powyżej chyba można wykreślić. Ja niczego dobrego się nie spodziewam, obym się mylił.
Zapraszam na mojego piłkarskiego bloga - Futbol Totalny
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 22.07.2017, 12:02
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Szkoda że nie ma tak jasnego i czystego podziału na ekonomię i politykę przez co obie sfery nieustannie się przenikają, są praktycznie nierozłaczne. Polityka warunkuje środowisko dla biznesu, ekonomia jest środkiem nacisku od zarania cywilizacji.

Ludzie o Iq pierwotniaka wyśmiewają jako teorie spiskowe odwołując się prześmiewczo do "Roty" bo:
- są zakompleksieni a politycy i media w Polsce grają na tej nucie od niemal 30-tu lat
- ich małe móżdżki szukają uzasadnienia dzięki któremu mogliby poczuć się bezpieczni.
Sam sobie odpowiedziałeś w pierwszym zdaniu. Są socjologicznie nierozłączne, bo są ludzie, którzy poprzez środki polityczne chcą pozyskiwać dobra ekonomiczne. Im tego zjawiska mniej i im mniej polityki w ekonomii (a więc narodowości w kapitale) tym "uczciwiej" i "lepiej".

Nie wydaje mi się, żebym miał iq pierwotniaka, ale może czegoś nie dostrzegam. Wytłumacz mi proszę, na czym polega interes państwa niemieckiego w przejęciu Wisły Kraków? Chodzi o działania strategiczne-militarne, gospodarcze, propagandowe, wywiadowcze? Przecież: nie założą bazy wojskowej na stadionie; w klubach piłkarskich pieniądze się topi, a nie z nich wyławia; promocja "niemieckości" poprzez Wisłę raczej oznaczałaby w środowiskach kibicowskich ostracyzm wobec Wisły, a nie akceptację (a przez opinię publiczną pozostałaby niezauważona); znaczenie gospodarcze i polityczne Wisły Kraków nie jest tak duże, by stanowiło źródło informacji istotnych z punktu widzenia interesów państwa niemieckiego.

Nota bene, czemu w każdym poście potrzebujesz udowadniać swoją wyższość dodatkowo obrażając wielu innych czytelników? Piszę to bez złośliwości. Piszesz powyżej średniego poziomu forum, przez lata lubiłem tu wchodzić i sprawdzać, co masz do powiedzenia. Ale jeżeli jesteś AŻ TAK inteligentny, to pewnie rozumiesz, że ci, którym chciałbyś zaimponować/których chciałbyś przekonać zrozumieją treść Twoich wypowiedzi. A ci którzy nie zrozumieją, nie warci są, by do nich pisać. Obelgi nie sprawią, że pomyślą sobie: "tak jestem pierwotniakiem, wolfy jest najmądrzejszy" tylko się najeżą. Po co to robisz?

edit: do wszystkich prawilnych - wyżej 10 razy pisałem już, że obawiam się zmiany właściciela; za mało wiemy, ale na tę chwilę jestem b. sceptyczny
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
Tarann
Senior Member

Od: 06.2010

Stary 22.07.2017, 12:06
fialo napisał(a):Wyświetl post
Umówmy się, na dłuższą metę TS by klubu nie pociągnął, nie w Polsce gdzie kasa TV jest śmieszna, nie w Krakowie, gdzie na mecze chodzi średnio powiedzmy optymistycznie 12k, w tym duża część ma bilety za 8zł, gdzie kontrakty reklamowe na front koszulki to nawet nie milion euro. Klub w modelu bez bogatego właściciela można utrzymać w Anglii, gdzie jest chora kasa TV, komplet na każdym meczu i globalne zainteresowanie.

Chcesz osiągnąć sukces w Polsce - musisz mieć bogatego właściciela. Koniec kropka, taki jest model. Świat ma w dupie polską piłkę, nie jest to produkt do spezedania za granicą, a bez tego wielkich pieniędzy nie będzie nigdy.
TS zrobił super robotę sprzątając zalegający latami gnój. Wykorzystał jednak przy tym cały potencjał wewnętrzny klubu i regionu (masa drobnych sponsorów, cierpliwość związanych z Wisłą zawodników i ich niespotykana gdzie indziej ugodowość) Jedyne rezerwy są w frekwencji ale do tego potrzebna jest inwestycja i to najlepiej efektowna. Tylko takie nowe otwarcie może podnieść średnią o 4-5 k. Na to TS nie stać, a o magicznym sponsorze który tylko za logo wyłoży kilka razy więcej niż inni na rynku słuchamy od lat. Wniosek jest taki że albo zaryzykujemy z nowym właścicielem albo latami będziemy średniakiem, który raz na jakiś czas błyśnie i wróci do szeregu (obserwuj jagę w tym sezonie planowana mega wyprzedaż czy jakikolwiek klub który zrobił wynik ponad stan ostatnimi laty) Też jestem umiarkowanym optymistą bo nie widzę innego wyboru.
Ostatnio edytowane przez Tarann : 22.07.2017 o godz. 12:10.
Odpowiedz cytując
Rob_Zombie
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 22.07.2017, 12:07
Cytat:
Za głupi jesteś żeby pewne rzeczy zrozumieć, pokazałeś to już przy Meresińskim. Może nie pisz tu nic o wstydzie, OK?

"Kapitał nie ma narodowości" - bajeczka którą wciskano frajerom przez wszystkie lata transformacji, wisać w niektórych przypadkach skutecznie. Dziwne że wszystkie poważne deale są pod obserwacją służb, a niektóre objęte osłoną kontrwywiadowczą...

Śmierdzi to raczej pod kątem finansowym, firma krzak dla jakiejś grupy kapitałowej o której nikt nie słyszał i ma stronę internetową napisaną w Wordzie. Zajebiście to wygląda... Oczywiście, wystarczy wspomnieć o pieniądzach na transfery i już niektórzy pocierają nóżkami. Taka mentalność prostytutki która za dopłatą zgodzi się na wszystko nie myśląc że potem z obitą mordą trudno będzie coś zarobić. Na takich właśnie frajerach żerują Meresińscy tego świata.

Nie jestem takim optymistą jak Miga, ale to marny dziennikarzyna który z trudnością dodaje dwa do dwóch. Niemiecka grupa kapitałowa - muszą mieć kasę! 40 milionów wyłożyli (niecałe 10 mln euro )!

Frajerzy...
Przy Meresińskim pomyliła się firma o miliardowym kapitale, mająca sztab prawników i wgląd do dokumentów pana M., ale za to wolfy wszystko przejrzał bo jest taaki mądry!
"(...)Był oskarżony o organizowanie w sezonie 2003/2004 wśród piłkarzy zrzutki pieniędzy, z których później opłacali sędziów pomagających Kolporterowi Koronie w awansie do II ligi. W trakcie śledztwa prowadzonego w ubiegłym roku przez wrocławską prokuraturę obaj przyznali się do winy(...)"
"(...)wciągał w handel meczami i młodych, i starych, i Polaków, i obcokrajowców, i tych, którzy na kupowanie wyników mieli, i tych, którzy nie mieli (tym przecież pożyczał).(...)"
Odpowiedz cytując
Martinus
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 22.07.2017, 12:20
uran235:
Cytat:
Mówimy o firmie, która ma stronę gorszą niż Groclin, newsy nieaktualizowane od roku (a wcześniej aktualizowane regularnie) i wchodzi do Wisły kuchennymi drzwiami, bez rozgłosu, bez oficjalnej pompy, w atmosferze tajemnicy.
W tym leży największy problem. To nie wygląda mi na sprawdzoną, sprawnie działającą firmę o uznanej renomie. Firma jakich w Niemczech pewnie tysiące z potencjałem, który przynajmniej na papierze bardziej pasuje do inwestowania w jakąś Regionalligę a nie jeden z największych klubów w Polsce. To akurat idealnie przypomina casus Meresińskiego (przy czym tam były klasyczne firmy widmo, ta przynajmniej istnieje od 60 lat). I jeszcze kapitał zakładowy na poziomie 250 tyś euro. Sorry, ale to nie ta liga, dla porównania kapitał zakładowy TF to... 923 mln złotych. Sprawa równie tajemnicza jak z wiadomixem. Mam nadzieję, że finał nie będzie podobny.
Eppur si muove!
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 22.07.2017, 12:24
To wszystko wina Meresinskiego, gdyby nie zamieszanie z nim niebyloby takich obaw jak teraz
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Stary 22.07.2017, 12:29
Dwie uwagi na gorąco:

1. (wersja optymistyczna) z zalinkowanego wcześniej artykułu, tego w barbarzyńskim języku Goethego, na tyle, na ile google translator sobie poradził, wynikałoby, że niby firma była na skraju upadłości, ale uratować ją miał jakiś inwestor - czyli to ten bliżej nieokreślony podmiot byłby faktycznym nabywcą Wisły. Kto, można snuć miliony teorii, a w tej chwili nie mam przy sobie narzędzi, żeby to sprawdzić.

2. Jak już ktoś ładnie napisał, ostateczna decyzja należy do TF. Z umowy sprzedaży z samej jej cywilnoprawnej natury wynika, że wiąże tylko te strony, które ją zawarły. Czyli to nie jest tak, że przychodzi podmiot znikąd, wyrzuca ofertę na stół i trzeba ją zaakceptować albo można przed sądem domagać się jej zawarcia. TF ma wszelkie instrumenty do tego, aby - jeśli uzna, że oferta jest niepoważna, niekorzystna czy pochodzi od firmy krzak - transakcję zablokować. Jedynym, niestety istotnym problemem będzie tutaj zdanie banków i Cupiałówny, które może zmusić TF do patrzenia wyłącznie przez pryzmat pieniędzy.
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Stary 22.07.2017, 12:43
odnośnie informacji o problemach finansowych Stechert (z tego linku http://www.nordbayern.de/wirtschaft/...ller-1.5826865 ) to warto zauważyć, że nie wynikały ze słabej kondycji firmy, a ze "zbyt szybkiego wzrostu i dużych inwestycji w nowe rynki", czyli przeinwestowania. Na ich szczęście znalazł się nowy, nieznany, inwestor, który ich przejął, a firma miała zamiar skoncentrować się znowu na podstawowej działalności.

To co jeszcze można wyczytać w artykule, to informacja o osiągniętych w ostatnim okresie obrotach rzędu 40 mln euro. Szukałem też w innych źródłach, i bez dwóch zdań chodzi o roczny obrót.
No i tu musi paść pytanie: WTF?
Skąd firmę o obrotach (obrotach, a nie zysku) rzędu 40 mln euro stać byłoby na wyłożenie na stół 40 mln zł? I to za samo wejście do klubu.
Odpowiedź musi być: jej po prostu nie stać na to. To muszą być znowu pieniądze owego tajemniczego inwestora.
Ostatnio edytowane przez Adasss : 22.07.2017 o godz. 12:47.
Odpowiedz cytując
MłodePokolenie
Senior Member

Od: 05.2009

Stary 22.07.2017, 12:44
Przewijają się dwie nazwy, Stechert Gruppe i Steinhoff International. Moim zdaniem to nie przypadek, bo jak już to tutaj wyszło Stechert Gruppe był bliski bankructwa i uratował ich inwestor. Moim zdaniem tym inwestorem jest Steinhoff International, który pochłonął Stechert Gruppe. Podobne, wręcz bliźniacze branże w których działają te firmy.
Odpowiedz cytując
BlurgH
Senior Member

Od: 07.2010

Stary 22.07.2017, 12:47
Jeśli TF nie ogarnęła jednego przekrętasa z Polski, to tym bardziej nie podejrzewam, żeby ogarnęła przekrętasa z Niemiec...
Czesiu... Co ty robisz zarazo
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 22.07.2017, 12:47
Rob_Zombie napisał(a):Wyświetl post
Przy Meresińskim pomyliła się firma o miliardowym kapitale, mająca sztab prawników i wgląd do dokumentów pana M., ale za to wolfy wszystko przejrzał bo jest taaki mądry!
TeleFonika miała gdzieś dobro Wisły sprzedając ją i tak, ja i kilka innych osób od razu przewidziało jak to się skończy. Nie potrzeba było nie wiadomo jakiego intelektu, tylko trochę obycia życiowego i doświadczenia.

Teraz jak czytam te skoki myślowe jakie niektórzy tutaj robią (Niemcy = bogaci = znają się na zarządzaniu = transfery = przegonimy Legię) to mi się nóż w kieszeni otwiera.

czaro - pisząc o kolesiach o iq pierwotniaka miałem na myśli idiotów liczących już "eurasy" na transfery, nie Ciebie. W kwestiach biznesowo - politycznych to były ogólne rozważania, tutaj to wygląda na jakiś przekręt. Po prostu jestem już zmęczony głupotą i frajerstwem niektórych. Może pora znowu odpocząć od forum.

Uran235 - też mi to śmierdzi.
Ostatnio edytowane przez wolfy : 22.07.2017 o godz. 12:54.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Szofer
Senior Member

Stary 22.07.2017, 12:54
blagam... tylko nie używajcie argumentu kapitału zakładowego
pracuje dla firmy ktora ma kapital zakładowy 5tys złotych (slownie: pięć tysięcy złotych 00/100) a wystawia miesiecznie faktury na 100tys-200tys złotych
Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 22.07.2017, 12:59
Steinhoff International to jest prawdziwy inwestor
Odpowiedz cytując
badyll1906
Member

Od: 08.2010

Stary 22.07.2017, 13:02
Ale, że Steinhoff stoi za tym Stechertem?
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 22.07.2017, 13:05
Wiadomo, że TS to było rozwiązanie tymczasowe. Dobrze się stało, że znalazł się ktoś poważny, kto jednocześnie wpłaca chyba najwyższą sumę za klub w historii naszej ligi. Widać, że tu nie ma żartów i zacznie się restrukturyzacja na poważnie. Mnie interesuję kto z Polski znajdzie zatrudnienie u nas. Wiadomo, że ktoś zainteresował ich Wisłą i pewnie znajdą się poważani, i doceniani. Kierownictwo raczej z Niemiec, choć to spekulacje, bo jeszcze nie było takiego podmiotu zagranicznego w polskiej lidze.
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 22.07.2017, 13:06
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
Ze niby tamci mieli problemy finansowe, byli blisko upadku, wkroczyl Steinhoff, kupil ich a teraz inwestuje w Wisle?
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Stary 22.07.2017, 13:08
KOMINEK napisał(a):Wyświetl post
Jakieś poważne źródło czy pobożne życzenia?

Fakt, że obroty Steinhoff International za ostatni kwartał 2016 to 5,3 mld euro. A bez podania konkretnego okresu chwalą się 8,645 mld euro przychodu brutto i 1,11 mld euro zysku operacyjnego. Zdecydowanie to logiczniejsze niż 40 mln euro rocznego obrotu Steichert. Poza tym Steinhoff jest mocno obecny w Polsce (Abra, Grupa Steinpol).

P.S.
Steinhoff jako anonimowy inwestor Steichert? Wątpię, tego rodzaju firmy tak nie działają.
Ostatnio edytowane przez Adasss : 22.07.2017 o godz. 13:17.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów