The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Zamknięty temat

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
flamengista
Piknik

Od: 03.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 12.06.2008, 08:38
Cóż, wracając do meritum sprawy.

Mecz z Austrią jest dla Leo Beenhakkera spotkaniem o wszystko. Przez cały okres swojej (solidnej) pracy z Biało-Czerwonymi Leo wmawiał nam, że mamy świetnych piłkarzy, tylko brakuje nam wiary w siebie i ciężkiej pracy.

Niektórzy nawet w to uwierzyli, w tym najważniejsze osoby - piłkarze, dzięki czemu zaczęli grać nie na 100, a na 150% swoich umiejętności. Dzięki temu awansowaliśmy na Euro z bardzo silnej grupy, pokonując samą Portugalię. Coś, co przed Leo było absolutnie niemożliwe.

Nikt Leo tego tryumfu nie odbierze. Ale to już przeszłość. Liczy się teraz. Mecz z Niemcami jako kibic reprezentacji świadomie potraktowałem ulgowo - pokonanie Germanów było by większą sensacją, niż wygrana z Portugalczykami. Również wyjście z grupy w moim przekonaniu było by olbrzymim sukcesem.

Ale cel minimum, który stawiam Beenhakkerowi i naszemu zespołowi, to zwycięstwo z Austrią. Nie ma co owijać w bawełnę. Austria jest jednym z najsłabszych gospodarzy wielkiej imprezy (MŚ, Euro, Olimpiada) w historii, zespołem o wiele słabszym od Szwajcarii która już wczoraj odpadła.

Nasi nie są wybitnymi piłkarzami, ale Smolarek, Krzynówek, Lewandowski (moim zdaniem jednak zagra), Żewłakow - to bardzo solidni rzemieślnicy, znający swój fach. Do tego dochodzi wybitny bramkarz (Boruc) oraz błyskotliwy Brazylijczyk Roger, który (nad czym ubolewam) prezentuje umiejętności o klasę lepsze niż każdy zawodnik z pola urodzony w Polsce. Pozostali piłkarze prezentują poziom zbliżony do Austriaków, albo lepszy.

Skoro więc mamy lepszych piłkarzy i lepszego trenera, to musimy być też lepszą drużyną od Austrii. I mamy to pokazać na boisku.

Jakikolwiek inny wynik niż zwycięstwo z Austriakami to dla mnie koniec mitu Beenhakkera. Podobnie jak w dla Janasa porażka z Ekwadorem.

Mój skład:
Boruc
Wasilewski-Żewłakow-Bąk-Wawrzyniak
Dudka-Lewandowski
Łobodziński - Roger- Krzynówek
Smolarek
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Kijek
Warszawski rozmywacz I

Od: 02.2005
Skąd: Ty przeklinasz to miasto, te ulice, ja na tych ulicach co roku pale znicze

Stary 12.06.2008, 08:46
Wszystko fajnie, ale Oni tez maja ze dwóch niezlych kopaczy, chociaz prawda jest taka ze jesli nie wygramy (remis i porazka) to zadnego usprawiedliwienia nie bedzie.

Nawet jesli po 3 meczach mamy wrocic do domu to trzeba wygrać z Austria zeby to nie o nas mowili ze najsłabsi na tych ME (chociaz blisko nam do tego)

A ja bym przesunał Ebiego na prawe, za niego Sagana i posadził Łobo na ławce (mimo ze z Niemcami nawet byl lepszy niz gorszy)

uderz w puchara
Czesław
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 12.06.2008, 08:49
Mitu Janasa chyba jednak nigdy nie było
Mit Leo jak każdy mit oparty jest na częściowo nieracjonalnych przesłankach ale nie ma już sensu wałkować tych samych tematów.

Istotniejsze wydaje mi się to aby z Austrią wygrać różnicą min. 2 bramek żeby w obliczu ewentualnej przegranej Chorwatów z Niemcami, w poniedziałek wystarczył nam remis

Skład:
Boruc
Wasilewski Żewłakow Jop Wawrzyniak
Dudka Murawski
Łobodziński Krzynówek Smolarek
Saganowski

bo nie lubię Bąka, bo Guerreiro wcale nie jest taki cacy, bo Krzynio słabo gra na lewej i lepiej dać mu sznase wymiany z np. Smolarkiem
Powód: skład
Ostatnio edytowane przez Czesław : 12.06.2008 o godz. 09:06.
"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw.
Czasem i przegrać przychodzi.
Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustępliwej walki.
Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych...podania ręki"
- Henryk Reyman
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 12.06.2008, 08:57
Jestem bardzo ciekawy dzisiejszego meczu.
Czy wreszcie Smolarek i Krzynówek pokażą, że można na nich liczyć w najważniejszych meczach? Bo póki co to mundial 2006 i ostatni mecz z Niemcami to totalny piach w ich wykonaniu.
Moim zdaniem jeżeli tylko nie damy się zaskoczyć w pierwszych 20 minutach to powinno być dobrze. Potem nasi okrzepną i - miejmy nadzieję - zaczną grać swoje.
Najbardziej się obawiam czy fizycznie damy radę Austriakom.
Ale mimo wszystko powinno być dobrze.

"Mój" skład:
Boruc
Wasilewski, Bąk,Jop,Żewłakow,
Dudka Lewandowski
Smolarek, Roger, Krzynówek
Saganowski
Tom'ash
Senior Member

Stary 12.06.2008, 09:24
Mimo, że ich nie lubie to fajnie żeby Niemcy dziś wygrały. Skoro mamy walczyć o wyjście z grupy z Chorwacją to lepiej żeby po tej rundzie spotkań miała nie więcej jak 3 punkty.
1q2
Socios Wisła Kraków

Stary 12.06.2008, 10:26
Kijek napisał(a):Wyświetl post
Wszystko fajnie, ale Oni tez maja ze dwóch niezlych kopaczy
a moze podobnie przecietnych jak nasi
Ja obstawiam 50/50 ze wskazaniem na naszych

Kijek napisał(a):Wyświetl post
A ja bym przesunał Ebiego na prawe, za niego Sagana i posadził Łobo na ławce (mimo ze z Niemcami nawet byl lepszy niz gorszy)
I to wydaje sie najrozsadniejszym wariantem, przynajmniej na pierwsza polowe
94 - Allah Akbar!!
kreseq
Warszawiak

Od: 11.2003

Stary 12.06.2008, 10:33
Bez przegiec...Austria to moze i gospodarz ale to nadal ok 100 miejsce w rankingu FIFA.Dodatkowo przejechalismy ich 2 razy w eliminacjach wiec czemu teraz ma byc inaczej? Wiecej wiary Dla mnie nerwy to beda w czasie meczu to Niemcy- Chorwacja. Cos cholera czuje w kosciach ( obym sie mylil ) ze Niemiaszki odwala maniane...

Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie
dynek.pl
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 12.06.2008, 10:40
http://www.sport.pl/sport/1,90858,53...ag_dalszy.html

Kolejna kontuzja - tym razem Piszczek. Tak to jest jak sie bierze zawodnikow z wakacji, a mogl byc od razu na zgrupowaniu. Czyli jestesmy skazani na Lobo, a po pol godzinie jak mu zabraknie sil na nikogo. Bledy w selekcji godne Janasa.
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 12.06.2008, 10:46
Jaki układ Wam bardziej pasuje wygrana Niemców czy Chorwatów?
Bednarz=Landryna=......
Replay73
Member

Od: 07.2007

Stary 12.06.2008, 10:49
dynek.pl napisał(a):Wyświetl post
http://www.sport.pl/sport/1,90858,53...ag_dalszy.html

Kolejna kontuzja - tym razem Piszczek. Tak to jest jak sie bierze zawodnikow z wakacji, a mogl byc od razu na zgrupowaniu. Czyli jestesmy skazani na Lobo, a po pol godzinie jak mu zabraknie sil na nikogo. Bledy w selekcji godne Janasa.

To może sugerować, że żale Kuszczaka nie były takie całkiem bezpodstawne. Piszczek wracając z wakacji wprost powinien zapewne mieć odpowiednio dobierane obciążenia treningowe, jeśli nie wzięto tego z należytą starannością pod uwagę to nie dziwota, że kolejny problem mamy.
1q2
Socios Wisła Kraków

Stary 12.06.2008, 10:50
Wydaje sie ze niemiachow i mam nadzieje ze podobnie jak Portugalczycy, zrobia wszystko by juz dzis na czilaucie, czekac na dalsza faze
94 - Allah Akbar!!
nowy_piotrek
Senior Member

Od: 12.2007

Stary 12.06.2008, 10:51
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
Zdecydowanie Niemcow. Najlepiej trzema bramkami.

a swoja droga ilosc kontuzji w naszym zespole jest delikatnie mowiac dziwna. Wyglada na to ze ten caly Lindemann spartaczyl robote, nikt chyba nie powie ze jest to przypadek taka ilosc urazow. I nie zmienia tego fakt ze Piszczek z wakacji przyjechal, w koncu Lindemann od tego jest zeby dostosowac mu obciazenia na treningu.
Ostatnio edytowane przez nowy_piotrek : 12.06.2008 o godz. 10:56.

Życie bym dał, za krakowską Wisłę...
Kamson
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 12.06.2008, 14:18
A jeśli Niemcy wygrają dziś 2:0 a my z Austrią 1:0, z Chorwacją zremisujemy to kto awansuje? Będą karne czy jakieś liczby z eliminacji/rankingów zadecydują?
Powód: bo lubie edytować
Ostatnio edytowane przez Kamson : 12.06.2008 o godz. 14:23.
WISEŁKA NIGDY NIE ZGINIE
TWEETY
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 12.06.2008, 14:26
na koniec grupy gdy 2 lub wiecej druzyn maja tyle samo punktow to wtedy liczy sie:

1.punkty zdobyte w bezposrednim pojedynku
2.roznica goli w meczach pomiedzy zainteresowanymi ( jesli jest wiecej niz 2 druzyny )
3.gole strzelone w meczach pomiedzy zainteresowanymi ( jesli jest wiecej niz 2 druzyny )
4.roznica goli po wszystkich me czach w calej grupie
5.gole strzelone
6.wspolczynnik punktowy po eliminacjach do MS2006 i EURO2008 na zasadzie punkty zdobyte dzielone przez ilosc meczy
7.fair play w fazie grupowej
8.losowanie

z tym ze jesli zainteresowane druzyny graja ze soba ostatni mecz i w nim remisuja i wszystkie punkty az do nr.5 sa takie same to wtedy zamiast punktu nr 6,7,8 od razu po meczu graja ze soba karne.

zagramy wiec z chorwatami karne jesli bedzie tak jak mowisz.

na tej podstawie dzisiaj wszyscy trzymamy kciuki za Niemcow.
Oni musza wygrac z Chorwacja i to najlepiej jak najwyzej.
Zeby w ostatnim meczu do awansu wystarczyl nam remis musimy w stosunku do Chorwacji nadrobic 4 gole dlatego urzadzaja nas wyniki MY 1:0, Niemcy 3:0, oba po 2:0 itp itd.
flamengista
Piknik

Od: 03.2004

Stary 12.06.2008, 15:35
Czyli jest to mało realne.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
kreseq
Warszawiak

Od: 11.2003

Stary 12.06.2008, 15:48
Dzisiaj musimy wygrac z Austria i tyle. Chorwaci nie przejada Niemcow i to juz bedzie jakis plus. Potem ostatni mecz w ktorym albo wyprujemy flaki i wygramy albo jestesmy za ciency i tyle. Jesli ( tfu ) przegramy lub dzisiaj zremisujemy to nasze gwiazdeczki z buta powinny wracac do Polski bo to bedzie wstyd straszliwy.
Amen

Jeśli zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie
1q2
Socios Wisła Kraków

Stary 12.06.2008, 16:18
Artur Boruc
Marcin Wasilewski, Mariusz Jop, Jacek Bąk, Michał Żewłakow -
Euzebiusz Smolarek, Dariusz Dudka, Mariusz Lewandowski, Jacek Krzynówek -
Roger
Marek Saganowski.

haha ****a normalnie czekalem na to ,a pewien 'ekspert' dziennikarzyna TVN24 uparcie przekonywal od rana(nawet kilka minut temu) ze Lobo to 100% i wysmiewal sie ze ktos widzial Smolarka na prawej pomocy.

Jak dla mnie optimum z tego co pojechalo do Austrii
94 - Allah Akbar!!
<Crasch>
Senior Member

Od: 09.2006

Stary 12.06.2008, 16:39
A gdzie PAZDAN?
Gdzie Zahorski?
konrad1991tsw
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 12.06.2008, 16:45
Griszka30KR napisał(a):Wyświetl post
Lepiej żeby Niemcy wygrały. Wtedy może by taka sytuacja że w ostatnim meczu wystarczy Nam remis do awansu . Tylko oczywiście musimy wygrac z Austrią, która poza fizyczną walką nie może się Nam przeciwstawic. Trzeba wyłączyc z gry Ivanschitza, Linza i mamy znacznie łatwiejsze zadanie. A co do Chorwacji to jakoś mi nie imponuje ich gra. Bez Eduardo to nie jest ta drużyna która wygrała swoją grupę eliminacyjną. Od meczu z angolami (zresztą wygranym dzięki błędom bramkarza wyspiarzy) są przereklamowni i śmieszą mnie argumenty typu " Oni wygrali z Anglią". A my wygraliśmy z Portugalią. Nie mamy się czego bac. Więcej wiary !!!
WrbJohny
Member

Od: 06.2008

Stary 12.06.2008, 17:43
tez mi sie wydaje ze lepiej bedzie jak Deutsche wygraja, zrewazujemy sie im za porazke w dalszej fazie gry jesli wygramy dzisiaj - w co wierze, to z Chorwatami sie nasi zmobilizuja i sa w stanie wygrac!!
tommiyacht
Senior Member

Od: 09.2004

Stary 12.06.2008, 17:44
żal dupe ściska że dostalismy od niemiachów a teraz trzeba im kibicować. Gdyby nie chodziło o korzyść dla nas, w 1906% kibicowałbym Chorwatom
WrbJohny
Member

Od: 06.2008

Stary 12.06.2008, 17:47
tommiyacht masz racje, gdyby nie ta wymuszona sytuacja. Niemcy sa ostatnia druzyna ktorej bym kibicowal
Kijek
Warszawski rozmywacz I

Skąd: Ty przeklinasz to miasto, te ulice, ja na tych ulicach co roku pale znicze

Stary 12.06.2008, 17:55
Niemcy musza wygrac (niestety) bo ewentualna ich porazka to 6 pkt Chorwacja 3 Niemcy i ewentualnie My 3 a w ostatniej kolejce napewno by sie Austriacy podłozyli Niemcom.

wiec Podolski, 'czy' (3) .......nij

uderz w puchara
Gucio25
Forumowy Di Caprio

Od: 07.2005

Stary 12.06.2008, 18:02
żeby kibicować Niemcom. kurde, do czego to doszło, jak mus to mus.
musimy wygrać i tyle, później będziemy kalkulować.
Gabri
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 12.06.2008, 18:08
Najlepiej jakby Niemcy wygrały z 3:0 bo wtedy wystarczy nam zwykłe 1:0 z Austrią by wyprzedzić Chorwację przed ostatnim meczem. Biorąc pod uwagę jak do dupy Chorwaci są przygotowani kondycyjnie taki wynik nie jest niemożliwy. Cieszę się, że Leo nie wystawił Golańskiego - przynajmniej jest szansa, że będziemy mieli lewą obronę. Martwi tylko ten Saganowski na szpicy, ale z Niemcami nie grał źle więc może sznyclom coś wciśnie.
spidey
Banita

Od: 09.2005

Stary 12.06.2008, 18:23
No zaczyna się robić ciekawie :/
Gabri
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 12.06.2008, 18:25
Co ten obrońca niemiecki zrobił to się w pale nie mieści.Krycie jak na podwórku.
Wilku
lupus albus

Od: 09.2003

Stary 12.06.2008, 18:29
Gucio25 napisał(a):Wyświetl post
żeby kibicować Niemcom. kurde, do czego to doszło, jak mus to mus.
musimy wygrać i tyle, później będziemy kalkulować.
Ja tam kibicuje Chorwacji i mam nadzieje że wygrają

My dzisiaj wieczorem i nic nie jest powiedziane, bo jak wygramy z Chorwacja..

Tristan, Scytowie, Niniwa 2, Prawicowe czytanki, St. Michalkiewicz, NSZ, Keine Grenzen
Lew Dawidowicz Bronstein vel Trocki: ''Należy wysunąć hasło rewolucyjnego unicestwienia państwa narodowego. Domowi wariatów kapitalistycznej Europy, trzeba przeciwstawić program Socjalistycznych Stanów Zjednoczonych Europy, jako etap na drodze do Zjednoczonych Stanów całego świata''.
spidey
Banita

Od: 09.2005

Stary 12.06.2008, 18:30
Jakim cudem my przegraliśmy z Niemcami? Oni kopią się w czoło...
gsr.
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 12.06.2008, 18:30
w przypadku remisów o awansie decydują.. bramki?
Ostatnio edytowane przez gsr. : 12.06.2008 o godz. 18:38.

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Zamknięty temat
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów