The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Czy jesteś za organizacją ZIO w 2022 roku w Grodzie Kraka?
Tak 43 32,09%
Nie 87 64,93%
Nie mam zdania. 4 2,99%
Głosujących: 134. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 14.01.2014, 20:02
palikot napisał(a):Wyświetl post

5. Drozd plecie ideologiczne bzdury. Jak to zawsze on. Nie budujmy, bo się nie opłaca, bo korupcja Wiele Autostrad i dróg ekspresowych przyśpieszono, gdyby nie euro, to do dzisiaj by pewnie większość dróg nie powstwała. Była większa pompa, bo było: "budujemy na euro" ale tego coś nie chcecie zwuważyć

Oraz polecam śledzić to forum, bo piszą tam bardziej kumaci goście niż: "wydaje mi się drozd"
[
Żeby cokolwiek się opłacało nie mogą tym rządzić oszuści, to jest fakt a nie żadne "wydaje mi się". Złodziejom by powtórka pasowała. Szczycić się faktem że 80 mld wydali zupełnie nie dodając co z tych wydatków wynika. Prawdziwe eldorado. A bzdury to sam wypisujesz sugerując że przed euro coś przyspieszyło. Bo niby co skoro z niczym nie zdążyli nawet do dzisiaj, a już 1,5 roku minęło. Więc nie pitol bo nawet jak na nick przeginasz pałę .

Dlatego najpierw uzdrowić głowę a potem myśleć co dalej, nigdy odwrotnie.

emj10 napisał(a):Wyświetl post
Wiesz z Drozda tutaj wszyscy się śmieją od kilku lat
1) Czyli wiemy mniej więcej tyle samo. Oczywiście wiedziałem, że w Krakowie buduje się hale, ale sądzę, że żadna z nich nie spełni wymogów dla którejś z konkurencji. Na pewno czekają je przeróbki, bo nie są budowane z myślą o sportach zimowych, a drużynowych.

Hihihi uwierz sołtysie, że twoja pozycja jest niezagrożona
Ostatnio edytowane przez Drozd : 14.01.2014 o godz. 20:31.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
emj10
Senior Member

Od: 05.2006

Stary 14.01.2014, 20:23
1) Czyli wiemy mniej więcej tyle samo. Oczywiście wiedziałem, że w Krakowie buduje się hale, ale sądzę, że żadna z nich nie spełni wymogów dla którejś z konkurencji. Na pewno czekają je przeróbki, bo nie są budowane z myślą o sportach zimowych, a drużynowych.

Cytat dotyczący obiektów w Soczi.
Cytat:
Na potrzeby igrzysk w Soczi i odległej o 39 km Krasnej Polanie powstało 11 obiektów, w tym stadion na 40 tys. osób, pałac lodowy dla zawodników łyżwiarstwa figurowego i short tracku (pomieści 12 tys. widzów), duża i mała arena lodowa dla hokeistów (odpowiednio 12 i 7 tys. miejsc), stadion łyżwiarstwa szybkiego (8 tys. miejsc), hala do curlingu (3 tys. miejsc), a także ośrodek do zawodów biathlonowych i w biegach narciarskich, dwie skocznie narciarskie, ośrodek dla alpejczyków, tor saneczkowo-bobslejowy i park snowboardowy.
Naliczyłem 6 konkretnych hal z czego żadna w tej chwili nie istnieje w Krakowie i okolicach.

2) Bazy hotelowej nigdy za wiele. Nawet Kraków mający najlepsze wskaźniki jeśli chodzi o liczbę turystów rocznie ma problemy z miejscami w hotelach klasy A, czyli 4 i 5 gwiazdek. Wbrew pozorom na tym gruncie będzie mnóstwo do zrobienia.

PS. Jeśli lecę w stronę polskich gór to raczej z kierunku zachodniego, albo północno-wschodniego, więc S7 do Zakopanego nie będzie dla mnie zbawieniem
Odpowiedz cytując
emj10
Senior Member

Stary 14.01.2014, 20:46
W takim razie naczelna maskotko forum powiedz do jakiego sportu zimowego są przystosowane budowane w Krakowie hale? Pewnie curling
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 14.01.2014, 20:55
Do biathlonu sołtysie, a po kosmetycznych zmianach nawet kombinacji norweskej ...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 14.01.2014, 20:59
A któraś hala wielofunkcyjna na świecie była budowana tylko i wyłącznie pod kątem zimowych IO? Przecież to byłby absurd. Łatwiej przystosować dowolną halę do dyscyplin zimowych niż chociażby stadion narodowy do gry w piłkę nożną.

To jest tylko budowa lodowiska na środku czyli sprawa stosunkowo tania i prosta w odróżnieniu do posiania trawy na betonie.

Nikt normalny nie budował hali z widownia powyżej 10 tys z myślą tylko i wyłącznie o łyżwiarstwie figurowym.
Curling już jutro może odbywać się na lodowisku Cracovii bo pojemność 3 tys jest i tak podejrzewam mniej więcej 10 razy za duża na ewentualną publiczność. Tzw "mała hala" z tych 2 budowanych ma być przeznaczona na łyżwiarstwo szybkie i short track co jest jak najbardziej wykonalne i logiczne.

Nie popadajmy w paranoję z krytyką i niedowierzaniem. Ok, ta olimpiada jest absurdalna z 1000 innych powodów ale akurat infrastruktura sportowa i hotelowa to najmniejszy problem.
Odpowiedz cytując
arti
Guest

Stary 14.01.2014, 21:00
Moje zdecydowane nie! Najpierw chleba, a jak już go będzie dość dla wszystkich to można będzie się bawić.
Niech się ku.rwa ktoś wreszcie zabierze w tym kraju za ważne sprawy - bezrobocie, służbę zdrowia, emerytury, szkolnictwo, jakość życia - np. powietrza czy komunikacji w Krakowie i 100 tysięcy innych istotnych spraw, a nie odwraca uwagę na bzdury. Dość tego burdelu!
Idea igrzysk jest wyłacznie szansą na dobre stołki i fajne dochody przez 2 lata (do momentu wyboru gospodarza) dla różnych jagien itp. cwaniaków i ich znajomych i nic więcej z tego nie wyniknie. Jedne igrzyska (euro) wystarczą... wy.......i.liśmy w ch.. pieniędzy (zresztą one dalej płyną na bublowate i niepotrzebnych rozmiarów stadiony), wywaliło się ileś tam firm budowlanych, pobawiliśmy się, może poczuliśmy przez chwilę lepiej i moim zdaniem wystarczy... do momentu gdy staniemy się ekonomicznie drugimi Niemcami, Szwajcarią itp.
Odpowiedz cytując
emj10
Senior Member

Stary 14.01.2014, 21:18
Stadion i biathlon. Przecież to ma być w Jakuszycach
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 14.01.2014, 21:23
arti napisał(a):Wyświetl post
Moje zdecydowane nie! Najpierw chleba, a jak już go będzie dość dla wszystkich to można będzie się bawić.
Niech się ku.rwa ktoś wreszcie zabierze w tym kraju za ważne sprawy - bezrobocie, służbę zdrowia, emerytury, szkolnictwo, jakość życia - np. powietrza czy komunikacji w Krakowie i 100 tysięcy innych istotnych spraw, a nie odwraca uwagę na bzdury. Dość tego burdelu!
Idea igrzysk jest wyłacznie szansą na dobre stołki i fajne dochody przez 2 lata (do momentu wyboru gospodarza) dla różnych jagien itp. cwaniaków i ich znajomych i nic więcej z tego nie wyniknie. Jedne igrzyska (euro) wystarczą... wy.......i.liśmy w ch.. pieniędzy (zresztą one dalej płyną na bublowate i niepotrzebnych rozmiarów stadiony), wywaliło się ileś tam firm budowlanych, pobawiliśmy się, może poczuliśmy przez chwilę lepiej i moim zdaniem wystarczy... do momentu gdy staniemy się ekonomicznie drugimi Niemcami, Szwajcarią itp.
wyjałes mi to z ust. nie ma kasy na służbe zdrowia, ubezpieczenia, emerytury i renty a my igrzyska chcemy...

pewnie znów banda darmozjadów bedzie sobie przypisywać zaslugi i grzać się na cieplutkich stolikach...

juz nie pamietacie jakie jaja byly przed euro z firmami podwykonawców ktorych nie powyplacali mało wam?
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Stary 14.01.2014, 21:29
rafkur napisał(a):Wyświetl post

To jest tylko budowa lodowiska na środku czyli sprawa stosunkowo tania i prosta w odróżnieniu do posiania trawy na betonie.

A czy ktoś pomyślał o zamontowaniu specjalnej instalacji, która będzie powstrzymywać unoszenie się mgły nad lodowiskiem? Czy mam rozumieć, że to takie łatwe,proste i w ogóle to już jest gotowe?

Z tego co słyszałem takie instalację są wymagane.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
dulli78
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 14.01.2014, 22:02
Ciekawe, że mieszkańcy o wiele bogatszego niż Kraków Monachium leżącego w o wiele bogatszych niż Polska Niemczech w referendum nie zgodzili się na organizację igrzysk w ich regionie i to pomimo tego, że już mają o wiele lepszą infrastrukturę i sportową i komunikacyjną niż my.

Poczytałem co podlinkował palikot http://krakow.pl/aktualnosci/74262,2...zio_2022_.html
Większość z tych inwestycji drogowych i kolejowych ma być realizowane w najbliższych latach (oby!) bez względu na to czy będzie olimpiada czy nie. Zgadzam się, że ZIO przyspieszyłyby modernizację infrastruktury ale jakim kosztem? 25 % VAT? Podwyżka akcyzy na paliwo? Wzrost cen energii? Dalsze cięcia w służbie zdrowia?
Z infrastruktury sportowej jeżeli chodzi o planowane w Krakowie dyscypliny jest jak na razie tylko stara hala lodowiskowa przy Siedleckiego (którą na potrzeby igrzysk trzeba będzie gruntownie przebudować) i nic poza tym. Ta prezentacja pięknie wygląda w pedeefie, ale stworzyć coś takiego to raczej prosta sprawa - gorzej, że jak przychodzi do realizacji to okazuje się, że np. stadion miał kosztować 1,2 mld PLN a ostatecznie kosztował 2 mld PLN itp
Ostatnio edytowane przez dulli78 : 14.01.2014 o godz. 22:20.
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"

Odpowiedz cytując
Elefant
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 14.01.2014, 22:56
Kraków wbrew pozorom ma olbrzymie szanse na Olimpiadę.
Jeżeli ktoś to uśmierci to nie będzie to Oslo tylko sami Polacy.

Hala w Czyżynach ma lodowisko zamontowane na stałe. Będzie gotowa za 5 miesięcy.
Odpowiedz cytując
speedfashion
Senior Member

Od: 01.2009

Stary 14.01.2014, 23:02
arti napisał(a):Wyświetl post
Ano, ciężko to lepiej napisać. Jeśli ktoś przywołuje tu jakiś patriotyzm lokalny i widzi szansę, by Kraków się nieco odrobił, to słabo. Nachapią się te same mordki, tylko przez innych pośredników.
Niech budują drogi i inne cudy z lepszego świata z podstawowej potrzeby, nie na specjalne okazje.
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie
Odpowiedz cytując
RAFi89
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 14.01.2014, 23:19
WISŁAZWE napisał(a):Wyświetl post
A czy ktoś pomyślał o zamontowaniu specjalnej instalacji, która będzie powstrzymywać unoszenie się mgły nad lodowiskiem? Czy mam rozumieć, że to takie łatwe,proste i w ogóle to już jest gotowe?

Z tego co słyszałem takie instalację są wymagane.
Obiekt przystosowany ma być do dyscyplin: hokeja i jazdy figurowej na lodzie, lekkiej atletyki, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, futsalu oraz tenisa, szermierki, boksu, gimnastyki artystycznej i innych. Ma spełniać wymagania odpowiednich związków i federacji sportowych dla imprez o randze międzynarodowej.
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Stary 14.01.2014, 23:47
RAFi89 napisał(a):Wyświetl post
Obiekt przystosowany ma być do dyscyplin: hokeja i jazdy figurowej na lodzie, lekkiej atletyki, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, futsalu oraz tenisa, szermierki, boksu, gimnastyki artystycznej i innych. Ma spełniać wymagania odpowiednich związków i federacji sportowych dla imprez o randze międzynarodowej.

O widzisz, przegapiłem tą informację
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
palikot
Senior Member

Od: 11.2008

Stary 14.01.2014, 23:52
Grafiki pochodzą z tego artykułu. Świetna robotę wykonali, więc nie chcę, aby ktoś posądził mnie o ich wykorzystywanie.
http://marketingsportowy.net/igrzysk...le-przychodow/

1. Porównuję do Soczi dlatego, że standard IO jest mniej więcej podobny i wymaga wielu niezbędnych inwestycji, od których się nie można uciec. Samo dopieszczenie IO jak to zrobili Rosjanie w Soczi względem Kanadyjczyków w Vancouver to tylko didaskalia, które nie mają znaczenia jeśli chodzi moją opinię na ten temat:

Spójrzmy na koszty ostatnich zimowych IO:

Wynika z tego, że kilka miliardów złotych to minimum, a kwota 21 mld złotych jaka przewija w prasie to mniej więcej realny poziom kosztów jakie nasz czekają do poniesienia na niewielkim terenie Polski.

2. Na ile wiem żaden z obecnych w Krakowie i okolicach obiektów nie spełnia normy. Najbliżej jej spełnienia jest Wielka Krokiew, która jednak również musiałaby przejść delikatny lifting.

3. W szczegóły dotyczące ilości obiektów nigdy nie wchodziłem, ale na ile interesuję się sportem wiem, że akurat zimowe IO wymagają wielu dosyć rzadko spotykanych na świecie obiektów. Trasy narciarskie, skocznie narciarskie, trasy do biathlonu i biegów, tory saneczkowe i bobslejowe, hale do hokeja, łyżwiarstwa oraz curling, a także miejsca do konkurencji technicznych m.in. snowboardu.

Całkiem spora lista, choć oczywiście niektóre te obiekty mogą obsłużyć kilka konkurencji.

4. Infrastruktura zawsze jest kluczowa i nie chodzi tylko o drogi. Lotniska, dworce, perony, kolej, przystanki autobusowe, bądź miejsca do obsługi kibiców to jest największy koszt poza drogami. Nie mówię o kompleksowej obsłudze turystów, potrzebie wybudowania kilku, jeśli nie kilkunastu hoteli, a także wioski olimpijskiej.

Sporo? Sporo

5. Wiesz z Drozda tutaj wszyscy się śmieją od kilku lat, więc zupełnie nie przejmuję się tymi jego ideologicznymi wrzutkami. Na pewno ktoś sobie kawałek tego tortu uszczknie. Oby nie za wiele.

6. Wkład MKOL to ledwie 10% szacowanych kosztów. Powiedziałbym, że kwota marginalna.

7. Oczywiście nowa Zakopianka, a nawet dwie Zakopianki są niezbędne i to bez pomysłu organizacji IO. Inne projekty mogą powstać w niedalekiej przyszłości, ale na pewno IO sprawiłyby, że stałoby się to szybciej jak w miastach, które organizowały ME.

PS. Ostatnie forum śledzę częściej niż forum Wisły żeby nie było
No z Tobą to można dyskutować przynajmniej

1. Teraz należy zadać sobie pytanie od jakiego etapu startowało Soczi. To po pierwsze. Po drugie nie zgadzam się z twierdzeniem, że standard jest podobny. Należy na początek porównać nakłady jakie były stosowane w innych miastach olimpijskich(zimowych) następnie sprawdzić, na co były te pieniądze wydawane, bo często wlicza się w koszty drogi koleje, miasteczka olimpijskie, lotniska, i całą infrę, co potem zostaje i się z tego korzysta. W Krakowie nikt specjalnie nie chce budować torów i dróg stricte pod sam event. Drogi obwodnice, są w wieloletnich planach rozwoju miasta z myślą ułatwienia komunikacji i transportu w regionie czyli tak naprawdę nam mieszkańcom i turystom. Im szybciej tym lepiej, im mniej korków tym lepiej. Im WIĘCEJ na to pieniędzy budżetowych wypłynie tym LEPIEJ, bo to w naszym jest interesie! Pamiętaj panie Drozd
tak swoją drogą to w Soczi widać niezły przepych. Z tej tabelki którą przedsawiłeś jasno wynika, że włożono tam niesamowitą kasę. Teraz pytanie dlaczego jej nie włożono w poprzednich gospodarzy?

2. Łyżwiarstwo figurowe będzie w Kraków Arenie(która już stoi) Hokej mówi się o Spodku w Katowicach. Skoki wiadomo, kombinacje alpejskie Słowacja, zostaje zbudować tor bobslejowy z tak naprawdę mega kosztownych(250mln zł) inwestycji i do curlingu. Resztę chyba mamy. Gdzie będzie otwarcie? Pewnie u nas, dlatego infrastrukturę sportową jakąś tam mamy nie musimy budować jak Soczi wszystkiego od nowa. Inna rzecz. Nawet jeśli część z tych obiektów będzie trzeba przebudować zmodernizować to i tak koszty nie są takie jak w przypadku budowy czegoś od nowa. Gdzieś na skyskraperze podawali wstępną listę ośrodków gdzie mają być dyscypliny rozgrywane i bynajmniej słabo to z infrastrukturą sportową nie wyglądało.

3. Tylko, że wytyczenie tras narciarskich to nie kosztuje prawie wcale. Kosztują hale, skocznie i stadiony. Nikt nie ma zamiaru przenosić gór, żeby narciarstwo alpejskie w Polsce uprawiać tylko daliśmy to Słowakom, bo mają lepsze góry.

4. Masz rację, żeby takie wydarzenie jak igrzyska mogły się odbyć, musi być sprawny transport, szybkie, połączenia, miejsca do wypoczynku i regeneracji. To fakt. Jaki skutek będzie więc miało rozwój tych elementów infrastruktury? O tym pisałem w punkcie pierwszym. Nawet dla tego samego warto spróbować... coś muszą zbudować, żeby się odbyło. Przy obecnej ifrze nawet się nie łudźmy, że dostaniemy organizację igrzysk.

5.wiemy, wiemy. Pozdro dla niego.
6. Co do tego, muszę to sprawdzić, bo jeśli chodzi o inwestycje, to MKOL raczej pieniądze będzie pchać w "obsługę" igrzysk. Gdzieś była tabelka wyszczególniona ile i na co będą wydawane pieniądze i przez kogo
Ostatnio edytowane przez palikot : 14.01.2014 o godz. 23:54.
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★

✪✪✪✪ ✰✰✰✰
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 14.01.2014, 23:57
Takie pomieszanie z poplątaniem jeśli chodzi o organizację tych IO czy Euro2012. Bo chcemy żeby budowano w Polsce infrastrukturę ale czy do tego jest potrzebna wielka impreza? Chyba nie bo to by znaczyło tylko tyle, że np w innych miastach niż Gdańsk, Wrocław, Warszawa i Poznań nie należało i nie należy nic robić bo przecież one nic nie organizują.
Drug, stadionów, hal, dworców to się chyba nie robi pod Igrzyska czy ME tylko tak po prostu, bo trzeba.
Dodatkowo dzięki temu mykowi zwanemu "mamy imprezę budujcie drogi" można tylko stracić bo owszem, zrobią trochę dróg itd ale przy okazji powstaną bezużyteczne obiekty przygotowane do tej imprezy (chodzi o infrastrukturę sportową) i po co to komu?
Bo jak się tak zastanowić co nam zostało po Euro to:
- trochę upadłych firm
- trochę niedokończonych budów
- i własnie piękne stadiony tylko nie wiem do czego one służą. Fajnie to wygląda jak Śląsk i Lechia mogą grać na dużych, nowoczesnych stadionach tylko jak frekwencja na nich jest biedna to coś tu jest nie tak.
Te obiekty nie dość, że kosztowały krocie to jeszcze się utrzymać po tym wszystkim nie potrafią, a podobno jeszcze się zwrócić powinny finansowo hehe. O stadionie narodowym to już nie mówię bo w sumie drogi nie był, 2 miliardy to niewiele dla Rudego, a i że nie mogą na nim grać polskie drużyny to też nie problem.
Także czy Kraków stać na to żeby robić imprezę, która się nie opłaca, wydać na nią dużo szmalu i odziedziczyć po niej obiekty, które się rzadko kiedy przydadzą i pewnie jeszcze będzie trzeba po wszystkim dokładać na ich utrzymanie tylko po to żeby zbudować autostrady, obwodnice itp.? Przecież to się z czysto finansowego punktu widzenia nie opłaca... Drogie już mamy te autostrady a jak jeszcze dodamy do tego, że musowo u nas żeby zrobić autostradę to trzeba zbudować jakąś halę w Krakowie za ileś tam mln złotych czy stadion w Wawie za 2 mld zł to tym bardziej koszt autostrad się podniesie.
Robić drogi, budować ale nie dlatego, że Igrzyska tylko dlatego, że jest taka potrzeba podnoszenia poziomu infrastruktury.
W tej dyskusji nie ma podstawowego argumentu za tym, żeby te IO się odbyły w Krakowie. A argument ten brzmi, bo chcemy mieć taką imprezę, bo chcemy ten sport u nas gościć, bo chcemy mieć zaszczyt goszczenia najlepszych sportowców, bo kochamy sporty zimowe Tu chyba nikt tego nie chce, nie liczy się sport tylko zbudowanie drogi przy okazji IO więc bez sensu jest się pakować w Olimpiadę jeśli nikogo ona nie kręci...
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
emj10
Senior Member

Stary 15.01.2014, 00:27
Dodałbym do tego wszystkiego jeszcze pewną kwestię, o której nikt nie wspomniał, a chodzi mi o międzynarodowo-finansowo układy.

Można już mówić otwarcie, że w ostatnim czasie największe na świecie sportowe imprezy toczy rak korupcji pod względem przyznawania tych imprez krajom, które zaoferują najwięcej. Najlepszymi tego przykładami są właśnie Soczi, Pekin, czy Katar, gdzie nikt nie ukrywa, że są wybory korzystne pod względem finansowym dla międzynarodowych związków. Mamy też przykład z własnego podwórka, gdzie ME zawdzięczamy tylko i wyłącznie pieniądzom ukraińskich oligarchów. Bez Surkisa i jego ekipy byśmy mogli sobie obejrzeć imprezę w telewizji.

W tym układzie trzeba spojrzeć na to, czy mamy w historii przypadki, że IO dostały stosunkowo biedne państwa?

Jeśli chodzi o letnie IO to mamy Meksyk, a jeśli chodzi o zimowe IO jedynie Jugosławię w 1984 roku. We wszystkich innych przypadkach były to albo potęgi gospodarcze, albo potęgi ludnościowo-demograficzne (ZSRS/Rosja i Chiny).
Jakby nie patrzeć marginalizuje to szanse Polski, ale tak się szczęśliwe złożyło, że tym razem nie ma wielkiej konkurencji jeśli chodzi o potęgi światowe.

Kandydują:
Chiny
Norwegia
Szwecja
Polska
Ukraina
Kazachstan

Ostatnie dwa państwa wydają się mieć z miejsca utrudnione zadanie przez mało stabilną sytuację polityczno-gospodarczą, a Chiny miały kilka lat temu letnie IO i przez to mogą nie dostać kolejne imprezy.
Wydaje się, że największymi faworytami są Norwegowie (2x zimowe IO) oraz Szwecja (1x zimowe IO).

Polska będzie najpierw walczyć o short-listę (3-4 państwa), która zostanie ogłoszona w lipcu, a później zacznie się kupczenie obietnicami i dolarami.

Priorytetem jest przygotowanie przez te pół roku w miarę sensownej oferty, a później zobaczy się, czy finansowo oraz politycznie będzie można coś ugrać. Chinom oraz Skandynawom na pewno będzie zależało.
Odpowiedz cytując
palikot
Senior Member

Od: 11.2008

Stary 15.01.2014, 00:30
dulli78 napisał(a):Wyświetl post
Ciekawe, że mieszkańcy o wiele bogatszego niż Kraków Monachium leżącego w o wiele bogatszych niż Polska Niemczech w referendum nie zgodzili się na organizację igrzysk w ich regionie i to pomimo tego, że już mają o wiele lepszą infrastrukturę i sportową i komunikacyjną niż my.

Poczytałem co podlinkował palikot http://krakow.pl/aktualnosci/74262,2...zio_2022_.html
Większość z tych inwestycji drogowych i kolejowych ma być realizowane w najbliższych latach (oby!) bez względu na to czy będzie olimpiada czy nie. Zgadzam się, że ZIO przyspieszyłyby modernizację infrastruktury ale jakim kosztem? 25 % VAT? Podwyżka akcyzy na paliwo? Wzrost cen energii? Dalsze cięcia w służbie zdrowia?
Z infrastruktury sportowej jeżeli chodzi o planowane w Krakowie dyscypliny jest jak na razie tylko stara hala lodowiskowa przy Siedleckiego (którą na potrzeby igrzysk trzeba będzie gruntownie przebudować) i nic poza tym. Ta prezentacja pięknie wygląda w pedeefie, ale stworzyć coś takiego to raczej prosta sprawa - gorzej, że jak przychodzi do realizacji to okazuje się, że np. stadion miał kosztować 1,2 mld PLN a ostatecznie kosztował 2 mld PLN itp
Na pewno kosztem czegoś. Można się zastanawiać skąd wezmą pieniądze, możemy sobie sięgnąć do nie dalekiej historii, i tutaj można porównać ile zyskały miasta gospodarze na euro kosztem tego, co Kraków musiał sam sobie za swoje pieniądze sprawić.
Pierwszy argument. Pieniądze z Unii płyną... po 2020 już tak płynąć nie będą. Więcej będziemy się dokładać niż dostawać. Warto, żeby więcej tych pieniędzy wpompować w gospodarkę małopolski niż innych za....owców ze stolicą na czele
Drugi argument: Im szybszy rozwój im więcej się buduje, tym lepsza koniunktura w mieście, dzięki temu na więcej będziemy sobie mogli pozwolić i więcej będziemy mogli zaoferować. Po prostu to spowoduje wzrost gospodarczy Krakowa. Im więcej pieniędzy w pompujesz, tym rośnie gospodarka. Prosta ekonomia.
Trzeci argument: Prestiż miasta rośnie... A wysoki prestiż pomaga ściągnąć w rejon inwestorów, i tu dalej się kółko toczy... inwestor ściąga inwestora, podatki się płaci, miejsca pracy itd.
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★

✪✪✪✪ ✰✰✰✰
Odpowiedz cytując
Kolumbus
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 15.01.2014, 10:09
No z Tobą to można dyskutować przynajmniej

2. Łyżwiarstwo figurowe będzie w Kraków Arenie(która już stoi) Hokej mówi się o Spodku w Katowicach. Skoki wiadomo, kombinacje alpejskie Słowacja, zostaje zbudować tor bobslejowy z tak naprawdę mega kosztownych(250mln zł) inwestycji i do curlingu. Resztę chyba mamy. Gdzie będzie otwarcie? Pewnie u nas, dlatego infrastrukturę sportową jakąś tam mamy nie musimy budować jak Soczi wszystkiego od nowa. Inna rzecz. Nawet jeśli część z tych obiektów będzie trzeba przebudować zmodernizować to i tak koszty nie są takie jak w przypadku budowy czegoś od nowa. Gdzieś na skyskraperze podawali wstępną listę ośrodków gdzie mają być dyscypliny rozgrywane i bynajmniej słabo to z infrastrukturą sportową nie wyglądało.
Zostaje jeszcze hala do łyżwiarstwa szybkiego, chyba w Zako?
P.S.

Myślenice - Góra Chełm
Ostatnio edytowane przez Kolumbus : 15.01.2014 o godz. 10:14.
piekna zaba w podpisie

Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Stary 15.01.2014, 11:06
Miałem napisać , ale mi się odechciało, bo w zasadzie wszystko już zostało napisane.
Kompletnie nie rozumiem krytykantów z naszego miasta (aczkolwiek rozumiem z innych).

Mnie również szczerze wali ta impreza- dla mnie liczy się infrastruktura i środki na nią przeznaczone, zwłaszcza, że w ostatnich latach byliśmy naprawdę bardzo marginalizowani w tym aspekcie.

P.S
Koło hali, na kampusie AWF`u obok w niedalekiej odległości od basenu tak czy siak powstanie lodowisko- więc ono też jakaś tam funkcję może spełniać.
Wbrew pozorom całkiem sporo mamy lub będziemy mieć obiektów do tego 22 roku.
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 15.01.2014 o godz. 11:16.

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 15.01.2014, 11:56
Pomijając aspekt ekonomiczny bo jet on zupełnie drugoplanowy w dyskusji o organizacji IO warto zastanowić się jakie korzyści mentalne możemy wynieść najpierw z przygotowań do igrzysk, a potem z ich przeprowadzenia. Czy może to pomóc zerwać z wciskaną od dziesięcioleci narracją, że Polak nic nie potrafi. Może, tylko trzeba o sprawy podejść ambitnie, wyznaczyć obie cele trudne i traktować je jako wyzwanie. Wtedy samo podniesienie samooceny będzie wystarczającą rekompensatą za ew. koszty finansowe. To jest psychologia, dlaczego wszyscy dotychczas chwalą się ile to wydali na przygotowania? Bo chodzi o to że potrafili tyle wydać. Trochę to śmieszne ale tak jest. My możemy sobie postawić inny cel. Zorganizować taką samą imprezę ale za połowę ceny to by dopiero zrobiło wrażenie.

A Kraków po światowych dniach młodzieży może dużo zyskać na prestiżu i popularności, gdyby jeszcze igrzyska bylibyśmy najbardziej znanym miastem regionu może bardziej niż Praga czy Budapeszt o naszej przepięknej stolicy nie wspominając.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 15.01.2014 o godz. 12:56.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
dulli78
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 16.01.2014, 01:08
Na pewno kosztem czegoś. Można się zastanawiać skąd wezmą pieniądze, możemy sobie sięgnąć do nie dalekiej historii, i tutaj można porównać ile zyskały miasta gospodarze na euro kosztem tego, co Kraków musiał sam sobie za swoje pieniądze sprawić.
Pierwszy argument. Pieniądze z Unii płyną... po 2020 już tak płynąć nie będą. Więcej będziemy się dokładać niż dostawać. Warto, żeby więcej tych pieniędzy wpompować w gospodarkę małopolski niż innych za....owców ze stolicą na czele
Drugi argument: Im szybszy rozwój im więcej się buduje, tym lepsza koniunktura w mieście, dzięki temu na więcej będziemy sobie mogli pozwolić i więcej będziemy mogli zaoferować. Po prostu to spowoduje wzrost gospodarczy Krakowa. Im więcej pieniędzy w pompujesz, tym rośnie gospodarka. Prosta ekonomia.
Trzeci argument: Prestiż miasta rośnie... A wysoki prestiż pomaga ściągnąć w rejon inwestorów, i tu dalej się kółko toczy... inwestor ściąga inwestora, podatki się płaci, miejsca pracy itd.
A są jakieś dane jak Euro 2012 wpłynęły na rozwój gospodarczy Warszawy, Wrocławia, Gdańska czy Poznania? Nie wiem, ale ja jakoś nie zauważyłem żeby z tego powodu inwestorzy pchali się tam drzwiami i oknami. Dla mnie jedyna wymierna korzyść ZIO w Krakowie to rozwój infrastruktury transportowej (ale wcale nie jest pewne, że wszystkie czy nawet duża część planowanych inwestycji dojdzie do skutku). Prestiż miasta wzrośnie tylko na czas Olimpiady, tydzień po igrzyskach świat już nie będzie o nich pamiętał (ja musiałem poszperać w internecie, żeby przypomnieć sobie gdzie były poprzednie)

Jeszcze poważniejszą sprawą jest zadłużenie Krakowa, szacowane na blisko 60 % dochodów budżetowych - to nie tylko problem przed Olimpiadą ale także po tym jak już się odbędzie. Te wszystkie powstałe na igrzyska obiekty trzeba będzie utrzymać a to już spadnie na karb miasta.

3. Tylko, że wytyczenie tras narciarskich to nie kosztuje prawie wcale. Kosztują hale, skocznie i stadiony. Nikt nie ma zamiaru przenosić gór, żeby narciarstwo alpejskie w Polsce uprawiać tylko daliśmy to Słowakom, bo mają lepsze góry.
No raczej kosztuje i to sporo, ponieważ oprócz wytyczenia takiej trasy trzeba także wybudować stadion dla publiczności oraz całe zaplecze przy nim dla zawodników. W takich Jakuszycach planuje się budowę takiego i szacowany koszt to ok 40 mln złotych.
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"

Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 16.01.2014, 12:49
jeszcze jeden aspekt którego nikt nie poruszły. kto da gwarancje że zima w 2022 nie bedzie taka sama jak w tym roku albo i nawet gorsza co wtedy bedziemy zwozić snieg z alpgórki mamy jakie mamy, klimat też jest średni, więc nawet mrozy i sztuczny snieg nas nie ratuje w razie czego. pamieętacie co się działo w Vancouver i salt lake city ciekawe czy nas bylo by stać by śnieg zwozić Austri/Niemiec/Włoch
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Stary 16.01.2014, 13:17
Ale wielu z nas ma w dupię tą Olimpiadę. Tu chodzi o inwestycje infrastrukturalne zw z Olimpiadą.
jak nie będzie śniegu nie zwiną trasy Łagiewnickiej, Balickiej, 2 pasa na Balicach, północnej obwodnicy, części zakopianki.
Ja myślę egoistycznie, ale cóż. Jesli chodzi o moje miasto, to taki już jestem.
Tak czy siak, ogromna część południowej Polski bardzo by na tej imprezie skorzystała.

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
Kolumbus
Senior Member

Stary 16.01.2014, 17:42
Wlasnie malo osob zwraca na to uwage, ze przygotowania do imprezy skonxentrowane beda glownie w naszym regionie.
piekna zaba w podpisie

Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 19.01.2014, 13:16
raz dwa trzy

Cytat:
Sztokholm wycofał się ze starań o prawo organizacji zimowych igrzysk w 2022 roku. Władze Szwecji uznały, że budowanie dodatkowych obiektów sportowych mijałoby się z celem.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 31.01.2014, 10:20
Jak widać już włożyli pompę do kieszeni z kasą na igrzyska i zaczynają ssać:

Cytat:
Kraków chce igrzysk. Dlatego wyśle do Soczi wycieczkę

Sześć osób leci do Rosji. Podatnik zapłaci za to ok. 60 tysięcy złotych. Będą się tam szkolić z pisania dokumentów, które wypełni ktoś inny.

Ok. 60 tys. zł - tyle będzie kosztować oficjalna polska delegacja, która pojedzie do Soczi, aby zapoznać się ze szczegółami organizacji zimowych igrzysk olimpijskich. Do Rosji poleci sześć osób, w tym Jagna Marczułajtis-Walczak, posłanka PO i przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków 2022, a także Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa.

Ponadto w skład delegacji wejdzie Andrzej Kraśnicki i Irena Szewińska z Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz dwóch członków komitetu Kraków 2022.

Delegaci nie będą obserwować zmagań sportowych. Wezmą udział w szkoleniach przygotowanych przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.
Warsztaty będą obejmować 11 bloków tematycznych. Polacy zostaną przeszkoleni m.in. z zakresu przygotowania obiektów sportowych, bezpieczeństwa i ochrony czy kwestii związanych z transportem. Będzie także mowa o kontroli antydopingowej i opiece medycznej w trakcie igrzysk.

Problem w tym, że członkowie naszej delegacji będą się uczyć rzeczy, do przygotowania których władze Krakowa wynajęły już prywatną firmę (zarobi co najmniej 3,5 mln zł, a jeżeli dostaniemy prawo organizacji igrzysk - 18,4 mln).

Jagna Marczułajtis-Walczak zapewnia, że wyjazd jest oszczędny - komitet Kraków 2022 nie przewiduje na razie dodatkowych kosztów związanych z międzynarodową promocją olimpijskiej kandydatury Krakowa.
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Stary 16.02.2014, 20:31
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/800...w-polsce/7j6hs

Cytat:
Kontrowersje budzi miejsce ceremonii otwarcia i zamknięcia igrzysk. Miałby to być stadion Wisły Kraków. To wymagałoby jednak kolejnej przebudowy obiektu.

Kraków, 9 marca 2012.

Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 16.02.2014, 20:46
Najlepiej zbudowania od podstaw, bo co tu można jeszcze zrobić...
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Stary 18.02.2014, 13:44
Tak w temacie:

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park Sportowy (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów