The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.12.2021, 01:12
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
powinna być kartka skoro nie ma karnego , dawno nie widzialem tak chamskiej proby wymuszenia karnego

nie zmienia to faktu ze dobrze widzew zaplanowal taktyke , dopiero 6 minut meczu a juz siedza na naszych srodkowych obroncach i tylko czaja sie na blad ktory jest nieunikniony...
A ja widziałem i to niedawno z Radomiakiem.

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 03.12.2021, 07:44
chyba nie .......isz o słusznym karnym po tym jak Mahdioui nadepnął chłopu na noge ?
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 03.12.2021, 07:58
Na wiosnę gramy w pucharach. Dawno tego nie było. Brawo, dobre i to. Jakieś światełko w tunelu. Teraz w lidze mamy teoretycznie łatwy terminarz i zima może nie być taka nerwowa
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 03.12.2021, 08:47
robert777 napisał(a):Wyświetl post
Na wiosnę gramy w pucharach. Dawno tego nie było. Brawo, dobre i to. Jakieś światełko w tunelu. Teraz w lidze mamy teoretycznie łatwy terminarz i zima może nie być taka nerwowa
to sie wydaje ze łatwy terminarz albo to wygrywamy albo spadamy
wódka, parówki,chrzan i żarówki
Odpowiedz cytując
crux.a
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 03.12.2021, 09:44
Dwa słowa o komentarzu, bo to była kompromitacja. Zwłaszcza Janusz Kudyba zaserwował taki paździerz, że naprawdę lepiej było bez dźwięku oglądać.
Odpowiedz cytując
wściekłe pięści węża
Senior Member

Od: 02.2011

Stary 03.12.2021, 09:52
No, co do tego, to chyba się wszyscy zgodzą. Plus przynajmniej taki, że jeszcze gość nieobyty i zaczął chwalić oprawę i piro i musieli go tam naprostować, że to przecież straszne i wcale nie fajna zabawa.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 03.12.2021, 10:37
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Drozd : jedną ?

AHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAH

Kieszek praktycznie dwa razy sam sobie wrzucił piłkę do bramki i maczał palce przy conajmniej dwóch kolejnych, gdzie mógł się sporo lepiej zachować.

Taki Biegański maczał palce w 2 bramkach przeciw nam, ale nigdy nie odwalił czegoś takiego jak Kieszek przy tych dwóch szmatach co sobie sam powrzucał.

.
Może konkretniej bo ja pamiętam babola w Gliwicach i jadną w Poznaniu gdzie poszedł w ciemno w lewo a strzał okazał się być na wprost. Jeżeli to nazywasz wrzucaniem sobie piłki do bramki to albo jesteś uprzedzony albo pomylony.

Nigdy? Przecież w Niecieczy zrobił dokładnie to samo co Kieszek w Poznaniu.

Przy wielu bramkach które wpuszcza Biegański wydaje się nie mieć szans na obronę bo jest źle ustawiony, do piłek lecących metr od słupka nie idzie bo stoi w bramce. Jak w niego trafią to broni jak leci trochę obok to już jest panika.

Nie twierdze, że Kieszek powinien bronić, z wiadomych względów. Uważam jednak że z nim w bramce jest większy spokój w tyłach i tyle .
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
tomytom
Senior Member

Od: 11.2014

Stary 03.12.2021, 10:53
Ktoś pamięta jakiś wcześniejszy mecz w PP, w który było widać, że nam zależy? Przecierałem oczy ze zdumienia.
Akcja ze straconą bramką to moim zdaniem nie tyle głupia strata co stan boiska (albo się Yeboah poślizgnął albo potknął).
Wyraźnie pod formą: Żukow (co się z tym chłopem stało) no i Mahdioui (a to piłkę ręką odbił a to mu uciekła). No chyba, że to efekt opierd0lu od naszego trenera i jeszcze byli w szoku
Hanousek chyba się wzoruje na naszym kapitanie, niestety ...
Skvarka: jak mi jest tego gościa szczerze żal, widać, że bardzo chce, stara się i kurde nie wychodzi. Sztuczka z przełożeniem piłki w polu karnym bardzo fajna, tylko znowu nie do końca wyszło. Jak dla mnie to rokuje nadzieje, że mu wreszcie "zażre" i będziemy mieli radość z jego gry.
Odpowiedz cytując
Mixu
Senior Member

Od: 01.2008

Stary 03.12.2021, 11:26
s1mone napisał(a):Wyświetl post
Generalnie Kieszek raczej taki jest.
Skąd ta pewność?
Ostatnio edytowane przez Mixu : 03.12.2021 o godz. 11:32.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 03.12.2021, 11:43
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
chyba nie .......isz o słusznym karnym po tym jak Mahdioui nadepnął chłopu na noge ?
Tak właśnie o tym i nie potrafię skumać jak tylu ludzi może nabrać się na taki teatr.

Czy karnego dyktuje się za kontakt z rywalem czy za kontakt, który powoduje upadek? Przecież ewidentnie widać na powtórkach, że nadepnięcie EL M. nie powoduje wytrącenia z równowagi, bo dopiero przy samym położeniu stopy na ziemi Radomiak ewidentnie wykręca nogę i robi teatr. Jeśli dotknięcie miałoby wpływ na cokolwiek to od razu nastąpiłoby naturalne zachwianie czy wygięcie nogi, którego nie było. "Synchronizacja" teatralna nastąpiła później.

Ja tam karnego nie widziałem, a tylko pretekst dzięki, któremu sędzia może się wybronić.

Jeśli takie nadepnięcie miałoby kogokolwiek wytrącić z równowagi czy podciąć kończynę to jej ruch nastąpiłby w chwili nadepnięcia, a kiedy Radomiak się wygiął?
Ostatnio edytowane przez LucjuszWielki : 03.12.2021 o godz. 11:46.

Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 03.12.2021, 12:05
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Tak właśnie o tym i nie potrafię skumać jak tylu ludzi może nabrać się na taki teatr.

Czy karnego dyktuje się za kontakt z rywalem czy za kontakt, który powoduje upadek? Przecież ewidentnie widać na powtórkach, że nadepnięcie EL M. nie powoduje wytrącenia z równowagi, bo dopiero przy samym położeniu stopy na ziemi Radomiak ewidentnie wykręca nogę i robi teatr. Jeśli dotknięcie miałoby wpływ na cokolwiek to od razu nastąpiłoby naturalne zachwianie czy wygięcie nogi, którego nie było. "Synchronizacja" teatralna nastąpiła później.

Ja tam karnego nie widziałem, a tylko pretekst dzięki, któremu sędzia może się wybronić.

Jeśli takie nadepnięcie miałoby kogokolwiek wytrącić z równowagi czy podciąć kończynę to jej ruch nastąpiłby w chwili nadepnięcia, a kiedy Radomiak się wygiął?
Ja w tej sytuacji widziałem przede wszystkim debilizm "faulującego". W dobie VAR każdy taki kontakt może zostać uznany za faul, więc trzeba kontrolować swoje ruchy, a nie dawać się łapać na takie akcje.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 03.12.2021, 12:24
Drozd napisał(a):Wyświetl post

Nie twierdze, że Kieszek powinien bronić, z wiadomych względów. Uważam jednak że z nim w bramce jest większy spokój w tyłach i tyle .
Kieszek dużo słabiej, moim zdaniem, gra nogami. To dziwne, ale młody jest pod twym względem dużo lepszy - potrafi dużo celniej posłać dalekie podanie z piłki, która leci w jego stronę, co wymaga trochę wyższych umiejętności technicznych. Wczoraj Kieszek nie wykonywał tego elementu dobrze.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 03.12.2021, 12:40
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Duży pozytyw poza awansem to fakt, że Kieszek pozamykał buźki. Oczywistym jest, że Biegański jeszcze długo może się od niego uczyć fachu, a farmazony które niektórzy wypisywali na jego temat po 1,5 błędu które u nas popełnił były żenujące.

Jesteśmy bardzo słabo zorganizowani w obronie nikt nie wie kiedy doskoczyć kiedy zaasekurować. Miejmy nadzieję że ten awans rozbudzi apetyty i zimę wykorzystamy na znaczącą poprawę gry,a nie tylko na wakacje...
Tu doskonale widać jak dobra jest konkurencja na danej pozycji. Mamy dwóch bramkarzy - Biegańskiego i Kieszka i dzięki konkurencji obaj się mogą wykazać.
Wiem, że mamy więcej ale po odejściu Lisa nikt inny w E-klapie czy PP nie zagrał.
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa.
3. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 03.12.2021, 12:45
crux.a napisał(a):Wyświetl post
Dwa słowa o komentarzu, bo to była kompromitacja. Zwłaszcza Janusz Kudyba zaserwował taki paździerz, że naprawdę lepiej było bez dźwięku oglądać.
Jeśli oglądasz na IPTV to można włączyć komentarz z radia.
Wczoraj Kamil Kania - chyba najlepszy głos z Weszło. Szkoda, że w drugiej połowie przeszli na symultanę.
Odpowiedz cytując
dziki
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 03.12.2021, 12:47
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Kieszek dużo słabiej, moim zdaniem, gra nogami. To dziwne, ale młody jest pod twym względem dużo lepszy - potrafi dużo celniej posłać dalekie podanie z piłki, która leci w jego stronę, co wymaga trochę wyższych umiejętności technicznych. Wczoraj Kieszek nie wykonywał tego elementu dobrze.
Gdyby Kieszek grał lepiej nogami to nie skończyłby tylko w lidze portugalskiej, ale trochę wyżej. W szczycie formy to był naprawdę dobry bramkarz, ale czegoś.mu brakowało, żeby pójść wyżęj – tu masz odpowiedź na pytanie czego ;-)
Life is short. Wear your passion!
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 03.12.2021, 12:52
Za 8 minut:
https://youtu.be/D-tPJjiWVPo
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 03.12.2021, 13:11
Olimpia Grudziądz - Wisła Kraków!
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 03.12.2021, 13:15
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Ja w tej sytuacji widziałem przede wszystkim debilizm "faulującego". W dobie VAR każdy taki kontakt może zostać uznany za faul, więc trzeba kontrolować swoje ruchy, a nie dawać się łapać na takie akcje.
Nie żebym bronił El M. (bo uważam go za człapaka - gościa "alibi" z dynamika i zwrotnością Jacka Matyja, którego robił jak chciał Abramowicz czy piłkarze 1 ligowi), ale wydaje mi się, że nie było to specjalne, aby nazwać debilizmem. Po prostu takie umiejętności, tak człapaki postawił i stało się.

Mam nadzieję, że dwa dwa ostatnie mecze El M. otworzyły oczy tym którzy widzieli w nim kreatora i magika, tak jak minął chwilowy zachwyt nad Klimentem. Prędzej czy później wyszło szydło z worka.

Niezmiennie od samego początku nie pojmowałem zachwytu nad El M., notorycznie podkreślałem, że Forbes>>>> Kliment (co najmniej poziom wyżej).

Odpowiedz cytując
bódyń
Senior Member

Stary 03.12.2021, 13:20
Wisla ma przeciwnikow w PP: Stal Mielec, GKS Tychy, Widzew, Olimpia Grudziadz...
Niektorzy moga sadzic ze losowania ustawione

I jeszcze o wczorajszym meczu. Gruszkowski niech sie nauczy, ze linie spalonego wyznacza przedostatni zawodnik!!
Przy ostatniej bramce byl na kilkumetrowym spalonym. Dobrze, ze Kliemnt mu nie podal

Prawica ogłupia
Lewica okrada

Andrzej Du*a
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 03.12.2021, 13:22
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Nie żebym bronił El M. (bo uważam go za człapaka - gościa "alibi" z dynamika i zwrotnością Jacka Matyja, którego robił jak chciał Abramowicz czy piłkarze 1 ligowi), ale wydaje mi się, że nie było to specjalne, aby nazwać debilizmem. Po prostu takie umiejętności, tak człapaki postawił i stało się.

Mam nadzieję, że dwa dwa ostatnie mecze El M. otworzyły oczy tym którzy widzieli w nim kreatora i magika, tak jak minął chwilowy zachwyt nad Klimentem. Prędzej czy później wyszło szydło z worka.

Niezmiennie od samego początku nie pojmowałem zachwytu nad El M., notorycznie podkreślałem, że Forbes>>>> Kliment (co najmniej poziom wyżej).
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. A tego, że uważam jego poczynania za debilne nie opieram tylko na tym karnym. Gość bardzo często podejmuje irracjonalne decyzji o wślizgach, które mogą zakończyć się nawet czerwoną kartką, a sytuacja boiskowa nie upoważnia do tego żeby to robić. Pamiętam wślizg z Lubinem w 1 kolejce gdzie przy 2-0 albo 3-0 gość w.......ił się komu w nogi na środku boiska. Na derbach było podobnie. Dlatego dla jego dobra ja bym go przesunął wyżej, żeby unikać takiej sytuacji.
Odpowiedz cytując
luke1906
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 03.12.2021, 13:26
Dobre losowanie. Szkoda tylko, że Legia/Raków/Lech nie trafiły na siebie. Zawsze to jeden mocny rywal mniej.
the future's uncertain
and the end is always near
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 03.12.2021, 13:36
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą. A tego, że uważam jego poczynania za debilne nie opieram tylko na tym karnym. Gość bardzo często podejmuje irracjonalne decyzji o wślizgach, które mogą zakończyć się nawet czerwoną kartką, a sytuacja boiskowa nie upoważnia do tego żeby to robić. Pamiętam wślizg z Lubinem w 1 kolejce gdzie przy 2-0 albo 3-0 gość w.......ił się komu w nogi na środku boiska. Na derbach było podobnie. Dlatego dla jego dobra ja bym go przesunął wyżej, żeby unikać takiej sytuacji.
Ja będę upierał się, że te spóźnione interwencje są wynikiem braku umiejętności, a konkretnie BETONU tzn braku dynamiki, odejścia czy dojścia na szybko do rywala - jest masakrycznie wolny.

Odpowiedz cytując
Kac
Senior Member

Od: 06.2004

Stary 03.12.2021, 13:40
pokonujac Olimpie i awansujac do polfinalu zgarniamy 380 kola

za awans do finalu juz 760 kola

jazda Panowie, byle nie zlekcewazyc!
STOP kompleKSom!
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 03.12.2021, 13:53
Nie no, to już bez jaj, nawet przy kompletnym zlekceważeniu powinni wyjść i ich rozklepać z 5-0. Przecież to jest drużyna z 4 poziomu ligowego, są na tym etapie bo mieli przeciwników słabych. Trzeba to sobie jasno powiedzieć: trafił nam się wolny los, jesteśmy w półfinale
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Stary 03.12.2021, 13:57
robert777 napisał(a):Wyświetl post
Nie no, to już bez jaj, nawet przy kompletnym zlekceważeniu powinni wyjść i ich rozklepać z 5-0. Przecież to jest drużyna z 4 poziomu ligowego, są na tym etapie bo mieli przeciwników słabych. Trzeba to sobie jasno powiedzieć: trafił nam się wolny los, jesteśmy w półfinale
Tak powinno być, ale takie podejście może nas zgubić. Trzeba zastanowić się jak doszło do tego, że 4-to ligowiec zaszedł tak daleko...

Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 03.12.2021, 14:18
Nareszcie szczescie sie do nas usmiechnelo, ten sezon mozna jeszcze uratowac
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Stary 03.12.2021, 14:40
Z kim grała Olimpia Grudziądz
Kod:
wst:  Hutnik Kraków       0-1   Olimpia Grudziądz           4 sierpnia, 
1r:   Olimpia Grudziądz   2-0   Warta Poznań               29 września, 
1/16: Olimpia Grudziądz   3-0   Lech II Poznań             27 października, 
1/8:  Olimpia Grudziądz   3-3   Świt Nowy Dwór Mazowiecki  30 listopada, 
                        k:4-2
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 03.12.2021, 14:55
Losowanie super, wiadomo, że nie można zlekceważyć bo historie odpadania z 3 ligowcami już mamy (chociażby KSZO ), ale powiedzmy, że bardziej prawdopodbnym jest nasz awans do 1/2 niż jego brak.

Natomiast reszta losowań ułożyła się beznadziejnie, bo na 90% w 1/2 zagramy z kimś z 3: Lech/Raków/Legia a w takim gronie już będziemy pariasem i pewniakiem do odpadnięcia. Chyba, że zimowe wzmocnienia zaskoczą i zaczną w końcu grać, ale na ten moment każa z tych drużyn (nawet Legia) jest poza naszym zasiegiem.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 03.12.2021, 15:06
Stelio napisał(a):Wyświetl post
Losowanie super, wiadomo, że nie można zlekceważyć bo historie odpadania z 3 ligowcami już mamy (chociażby KSZO ), ale powiedzmy, że bardziej prawdopodbnym jest nasz awans do 1/2 niż jego brak.

Natomiast reszta losowań ułożyła się beznadziejnie, bo na 90% w 1/2 zagramy z kimś z 3: Lech/Raków/Legia a w takim gronie już będziemy pariasem i pewniakiem do odpadnięcia. Chyba, że zimowe wzmocnienia zaskoczą i zaczną w końcu grać, ale na ten moment każa z tych drużyn (nawet Legia) jest poza naszym zasiegiem.
Nie do końca, bo osobiście uważam że z tych trzech drużyn to Legii najbardziej zależy na pucharze. I Lech i Raków będzie mocno pochłonięty walka o mistrzostwo.
O ile Papszun zostanie w Rakowie, bo jego odejście może rozwalić ta ekipke od środka.
Myślę że jedna niespodzianka w ćwierćfinałach się wydarzy. Historycznie wskazalbym Arkę, choć i Piast/Górnik może się o nią pokusić.

Jeśli półfinał zagramy u siebie to wszystko jest możliwe

A Olimpia? Wygrać z nią to coś więcej niż obowiązek.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 03.12.2021, 15:06
Lucjusz w takim razie cie oświece: chamski atak na rywala to faul , nawet jeśli nie spowoduje upadku
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów