The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
speedfashion
Senior Member

Od: 01.2009

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 21.04.2021, 20:38
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Niestety, sezon trzeba dograć tymi, którzy są. I którzy wiedzą, że są na wylocie i nie widzą sensu, ani celu.
I wlasnie to zaczyna byc przerazajace, bo nie widac zadnych, ale to zadnych przeslanek, ktore dawalyby nadzieje, ze w nastepnych meczach cokolwiek drgnie. Zapowiadaja sie ponure derby (obym to wyplul).
Nie uczyniłeś mnie garbatym
Dzięki Ci za to Panie
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 21.04.2021, 20:38
Nie narzekajcie tyle, najtrudniejsze mecze przed nami
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 21.04.2021, 20:39
Panowie, do końca sezonu ugramy najwyżej 1 pkt w Derbach.

Pytanie teraz ile zdobędzie Stal i Podbeskidzie? I jedni i drudzy mają kiepskie terminarze więc w teorii nie powinniśmy się bać że zdobędą po 7-8 punktów...

Ale co za rok? Nie widzę tego. Od trzech lat mamy coraz mniej punktów (obecnie mamy mniej niż na tym samym etapie w sezonie "superserii" Stolarczyka).
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 21.04.2021, 20:41
Ano.

Nie ma komu i za co przeprowadzić tego wietrzenia szatni.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 21.04.2021, 20:43
czaro napisał(a):Wyświetl post
Ano.

Nie ma komu i za co przeprowadzić tego wietrzenia szatni.
A perspektywa, że na miejsce "wywietrzonych" przyjdą kolejni piłkarze polecani przez Hyballę mnie przeraża.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 21.04.2021, 20:44
Zwłaszcza, że Hyballi tu najpóźniej jesienią nie będzie.

Napiszę to czwarty raz, trzeba było brać Magierę, on organizował jakieś kursy, szkolenia, trenował młodzież, jeździł po niższych ligach przynajmniej miałby jakiś pomysł, kogo ściągać, a nie wykonywał telefon do swojego menedżera.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
konrad
Member

Od: 11.2002

Stary 21.04.2021, 20:46. Wszyscy się mylicie, nikt z was nie ma racji
Kopacze pokazali, że im zależy, ale nie starczyło umiejętności do prowadzenia gry. Oby taka taktyka nie powtórzyła się na derby.
Tylko Wisła.
Warszawa da się lubić, Warszawa da się lubić, tu trzy punkty można zdobyć, tutaj Legię można ubić.
Odpowiedz cytując
PhantomRanger
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 21.04.2021, 20:47
Was nie zastanawia pewien schemat jaki tu panuje? Był Stolarczyk i z początku było pięknie później dramat i blamaż 0:7 w Warszawie. Przyszedł Skowronek i pierwsze mecze super, później znowu dramat i zmiana trenera. Przyszedł Hyballa pierwsze mecze hulali, aż miło, a od spotkania z Pogonią [najlepszego dotąd w tym sezonie] zaczyna się zjazd. Zatem jaką mamy pewność, że po przyjściu nowego trenera ten schemat się powtórzy, czyli 6-7 spotkań dobrych, a później granie na zwolnienie, bo wymagający? Chociaż raz zróbmy i pozbądźmy się niepotrzebnego balastu. Kuba jest na treningu więc zapewne widzi i słyszy więcej.
PS. oby tylko nie wpadli na pomysł zamiany Hyballi na Brzęczka, bo za pół roku sytuacja się powtórzy.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Odpowiedz cytując
Revolver
Senior Member

Od: 05.2012

Stary 21.04.2021, 20:48
Stal: Pogoń (dom), Lech (wyjazd), Raków (d), Legia (d), Śląsk (w)

Podbeskidzie: Lech (d), Piast (w), Płock (d), Legia (w)

Bielsko-Biała ma równie kijowy terminarz, jak my, ale założę się, że będą gryźć trawę w każdym meczu. W naszej wspaniałej E-klasie NIC nie jest pewne, a tym bardziej nasze utrzymanie. Zwłaszcza z takim "zaangażowaniem", które widzieliśmy dzisiaj.
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 21.04.2021, 20:56
Revolver napisał(a):Wyświetl post

Bielsko-Biała ma równie kijowy terminarz, jak my, ale założę się, że będą gryźć trawę w każdym meczu. W naszej wspaniałej E-klasie NIC nie jest pewne, a tym bardziej nasze utrzymanie. Zwłaszcza z takim "zaangażowaniem", które widzieliśmy dzisiaj.
Też tak myślę, oni grają jak lwy, sprzelają po kilka bramek a u nas Savic po minięciu jednego przeciwnika przewraca się lb poda Forbsowi, który mota się z piłką pod nogami.

Dodatkowo wydaje mi się, że bankowo ktoś z trójki Janicki, Niepsuj i Mak będzie miał czynny udział w zdobyciu punktów.

Odpowiedz cytując
guardian_angel
Senior Member

Od: 05.2010

Stary 21.04.2021, 21:22
Ale wy się czepiacie tego Savica, przecież gdyby on miał do gry chociaż kogoś pokroju Sikorskiego to by miał z 10 asyst już, z kim on ma grać jak komu nie poda to ktoś musi spieprzyć. A że sam nie ma wykończenia no to dlatego gra u nas, a nie np w 2 Bundeslidzie. Jedyny piłkarz, któremu jeszcze się chce biegać. Jego wina, że Forbes z 5m nie strzela mają piłkę na nodze, tylko musi wykonać jeszcze 50 innych kroków i przełożeń?
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 21.04.2021, 21:31
LucjuszWielki napisał(a):Wyświetl post
Poziom żenady został wybity na maksymalny poziom...

Niby wszyscy wiedzieli, ale jednak łudzili się, że drużyna zmobilkizuje się. Babol Szota z Lisem i było po zawodach. Przegrywamy 3:1 i w normalnych okolicznościach drużyna przegrywająca starałby się odmienić losy spotkania a tu co? Zagłębie ciśnie.

Zagłębie bez wysiłku i na luzie rozbija nas jak chłopców do bicia za Stolarczyka końcowego i Skowronka.

Przed bramką na 2:1 myślałem, że ten Szota to kosmos ostateczny i pierwszy do odstrzału, to przecież Abramowicz bił go na głowę.

Zagłębie piłka przy nodze robili co chcieli, nie byliśmy w stanie odebrac im piłki, tak jakby była niewidzialna. U nas natomaist piłka pod noga przeszkadza, bilard, przypadkowośc i nabijanie swoich :/

Po remisie 3:3 Stali i brame Maka zacząłem poważnie bać się o utrzymanie. Prędzej stal wygra dwa mecze do końca i jeden zremisuje niż my wygramy jeden...

Tragedia, oby na derbach nie było kompromitacji.

Były szrot Janicki, Niepsuj i Mak sprowadza nas na dno :]
Sam mówiłeś żeby po meczu nie wchodzić tu i nie płakać
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 21.04.2021, 21:48
MaLk napisał(a):Wyświetl post
A perspektywa, że na miejsce "wywietrzonych" przyjdą kolejni piłkarze polecani przez Hyballę mnie przeraża.
Tzn kogo masz na myśli? Ci co przyszli przede wszystkim są ZA DARMO. I na pewno mają mniej nasrane do głowy niż ci których Hyballa tutaj zastał. A głowa jest decydująca.

Meczu nie oglądałem celowo i raczej dotąd dokąd ta banda pozorantów dalej będzie mydlić oczy, nie zamierzam...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 21.04.2021, 21:49
mimo wszystko miło jednak sie patrzyło na naszą gre w ofensywie , savic , yeboah , pilkarzy ekstraklasy wkrecaja w ziemie jak korkociag , do tego mamy nareszcie kilku pilkary ktorzy potrafia uderzyc (i nie jest to sadlok) , troche w tym pecha , sporo braku jakosci w wykonczeniu no i jest jak jest

gorzej ze wszystke te nasze harce z przodu oglada sie niestety majac z tylu glowy ze nawet jak cos strzelimy to babole z tylu sa pewne i nam tez strzela , nawet wiecej

gramy troche jak za stolarczyka z tymże A REBOURS :

MY IM 3 TO ONI NAM 4 ....A !
Odpowiedz cytując
LucjuszWielki
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2012

Stary 21.04.2021, 22:04
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Sam mówiłeś żeby po meczu nie wchodzić tu i nie płakać
nie mogłem się powstrzymać poziom depresji wyjebał do górnej granicy

Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 21.04.2021, 22:24
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
mimo wszystko miło jednak sie patrzyło na naszą gre w ofensywie , savic , yeboah , pilkarzy ekstraklasy wkrecaja w ziemie jak korkociag , do tego mamy nareszcie kilku pilkary ktorzy potrafia uderzyc (i nie jest to sadlok) , troche w tym pecha , sporo braku jakosci w wykonczeniu no i jest jak jest

gorzej ze wszystke te nasze harce z przodu oglada sie niestety majac z tylu glowy ze nawet jak cos strzelimy to babole z tylu sa pewne i nam tez strzela , nawet wiecej

gramy troche jak za stolarczyka z tymże A REBOURS :

MY IM 3 TO ONI NAM 4 ....A !
Taaa wkręcają...
Odpowiedz cytując
pepe72
Senior Member

Od: 08.2005

Stary 21.04.2021, 22:42
Revolver napisał(a):Wyświetl post

Po tym jak Stal nie wygrała w Białymstoku, a Podbeskidzie przegrało to jedynym pytaniem jest Stal czy Podbeskidzie. Przy ich kalendarzu założenie, że zrobią 6 punktów jest dość ryzykowne.
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że utrzymamy się po meczu z Legią, niezależnie od naszych wyników.
Nowe cele Wisły na sezon (2021/22)
1. wyjść na finansową prostą
2. Udowodnić, że trójkąt Dyrektor Sportowy-Trener-Zarząd działa.
3. zdobyć co najmniej 15 (piętnaste!) miejsce
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Stary 21.04.2021, 22:47
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Tzn kogo masz na myśli? Ci co przyszli przede wszystkim są ZA DARMO. I na pewno mają mniej nasrane do głowy niż ci których Hyballa tutaj zastał. A głowa jest decydująca.

Meczu nie oglądałem celowo i raczej dotąd dokąd ta banda pozorantów dalej będzie mydlić oczy, nie zamierzam...
Za jakie darmo?Pensje Kone czy Medveda pewnie wystarczyły by na opie.dolenie przynajmniej połowy sezonu drużyny rezerw a z tego korzyści były by wymierne.
Wiem że wali ci się świat bo holendersko-niemieckie bóstwo okazało się byc zwykłym ułomnym człowiekiem z masą zalet ale i niewątpliwie z całą masą wad.
Powiedz jak to jest że od zwolnienia Skowronka minęło niecałych pięć miesięcy i wtedy wszystkiemu winny był trener?Przecież Hyballa miał z nich zrobić prawdziwą maszynę do wygrywania.Nie nagle okazuje się że jednak się nie da,że tym ludziom nie dogodzisz że możesz im dupę miodem smarować a oni i tak zrobia po swojemu.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 21.04.2021, 22:52
krysztal napisał(a):Wyświetl post
Za jakie darmo?Pensje Kone czy Medveda pewnie wystarczyły by na opie.dolenie przynajmniej połowy sezonu drużyny rezerw a z tego korzyści były by wymierne.
Kone zarabia tylko 3 tys. euro miesięcznie czy to tak dużo? Gorzej dzisiaj zagrał od Sadloka czy Burligi? Nie sądzę.

Dla porównania Basha 80 tys. zł, Sadlok 65 tys. zł, Buksa 40 tys. zł miesięcznie.

Już nie naciągaj na siłę wszystkiego pod swoją tezę jaki ten Niemiec zły.
Ostatnio edytowane przez Cycu : 21.04.2021 o godz. 23:33.
Gegenpressing!
Odpowiedz cytując
zibi7
Senior Member

Od: 01.2013

Stary 21.04.2021, 23:24
A Medved gra za 1 tysiąc euro, dlatego nie stać go na fryzjera i grzywka mu przysłoniła widok przy sytuacji z Rakowem i dlatego nie trafił do siatki.

Ten Kone to biorąc pod uwagę, że rok spędził na drugoligowym belgijskich trybunach to ma pewnie motywacyjny kontrakt.

Czyli dajmy na to 3 tys. podstawy
+ 1 tys. za znalezienie się na ławce
+ 2 tys. za wejście na boisko
+ 3 tys. za wejście w 1 jedenastce
+ 4 tys. za wygrany mecz (w którym był np. w kadrze - tak tak za to też dostają kasę)

Biorąc pod uwagę przynajmniej 4 mecze w miesiącu swoje może zarobić.

Tak więc Cycuś nie kumasz trochę futbolowego biznesu i rzucasz kwotami z kapelusza.

Aha no i jeszcze jedno pan Kone miał ważny kontrakt w Belgii, który zapewne nie opiewał na 3 tysiące euro miesięcznie, a dajmy powiedzmy że 15. Myślisz, że tak ot zgodził się na drastyczną obniżkę apanaży by grać dla Hyballi
Ostatnio edytowane przez zibi7 : 21.04.2021 o godz. 23:31.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 21.04.2021, 23:30
Otwórzcie proszę temat derbowy, bo takich spotkaniach nawet po kątach wyniku nie zapamiętacie. No chyba że ze słynnych wypowiedzi typu "czwarta bramka ustawiła mecz".

Mecz do zapomnienia. Tym bardziej że za 3 dni derby.
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 21.04.2021, 23:42
O utrzymanie możecie być spokojni. Podbeskidzie nie zdobędzie 7 punktów w 4 meczach. Martwiłbym się raczej o sensowne wzmocnienia, bo ten skład więcej nie osiągnie w następnym sezonie.
Odpowiedz cytując
Ogryzek
Senior Member

Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Stary 22.04.2021, 01:06
Ja mam nadzieje że sporo z piłkarzy odejdzie... i trener. Nie widzę tego. takie Warty cos graja a my mielismy wejść na wyższy poziom a spadliśmy jeszcze niżej. Szkoda czasu. Ja wiarę w Hyballę i jego "wizje" dzisiaj straciłem.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 22.04.2021, 01:34
Ogryzek napisał(a):Wyświetl post
Ja mam nadzieje że sporo z piłkarzy odejdzie... i trener. Nie widzę tego. takie Warty cos graja a my mielismy wejść na wyższy poziom a spadliśmy jeszcze niżej. Szkoda czasu. Ja wiarę w Hyballę i jego "wizje" dzisiaj straciłem.
Powolna degeneracja Wisły trwa dłużej niż jest tu Hyballa (żeby nie było jest mi obojętny). Jesteśmy coraz słabsi. Jeszcze chwilę temu mieliśmy 4-5 zawodników, którzy jak byli zdrowi i w formie byli w stanie powalczyć w ekstraklasie z każdym (problemem było to, że te szczyty formy były bardzo krótkie), dzisiaj nikogo takiego nie mamy. Forbes to najsłabszy napastnik od lat. Pomoc bez wyjątku, to najsłabsze wcielenie tej formacji od kiedykolwiek. Kuba i Basha, którzy mieli być wiodącymi postaciami, właściwie nie grają... Nie tak miało być.
Odpowiedz cytując
Stelio
Senior Member

Od: 09.2013

Stary 22.04.2021, 06:29
Lol wiecie co jest najzabawniejsze w tej naszej agonii? Że jakiekolwiek zmiany to tylko chwilowe ukojenie i dawanie fałszywych nadziei. Ktory scenariusz by się nie ziścił, czy wywalenie Hyballi czy wywalenie połowy składu, to nie ma żadnego znaczenia bo w następnym sezonie znowu zajmiemy miejsce w dolnej piątce (o ile nie spadniemy jeszcze w tym XD).

A wiecie skąd to wiem? Bo zupa od samego mieszania nie zyska smaku jeśli dalej będziemy ja robić z nadgnitych ziemniaków i wody z kałuży bo na lepsze składniki nas nie stać.

Widzew, Ruch, Polonia to są świetne przykłady tego w którą stronę zmierzamy i nie miejcie złudzeń.
Odpowiedz cytując
Merkury
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 22.04.2021, 07:43
Mamy kadrowo najsłabsza drużynę odkąd wróciliśmy do ekstraklasy. Każdy nowy trener i gra wygląda tak samo to już nie przypadek jeżeli poziom drużyny mają budować stranieri za darmo i goście bez umiejętności jak Burliga i inni to kolejny sezon będzie ostatnim w tej lidze Wisły. A co do Tria podjęli się zadania bez żadnych atutów vide kasy bo tu trzeba było zaorać wszystko a tak trwamy przy zabiegach kosmetycznych i nic więcej.
Odpowiedz cytując
grzesiek632
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 22.04.2021, 08:29
@Merkury

Zaorać wszystko czyli co? Zacząć od 4 ligi? Tego oczekiwałeś?

Moim zdaniem powinniśmy dziękować Bogu, że znalazł się ktoś taki jak Błaszczykowski, Królewski czy Jażdżyński - może nie są idealną opcją na dłuższą metę ale to dzięki nim nasz klub dalej funkcjonuje. Redukujemy dług. Czy tak trudno wszystkim zrozumieć, że tak: właśnie Burligami i innym szrotem z zagranicy MUSIMY grać bo tylko takie wyjście daje nam utrzymanie w lidze i daje czas na spłacanie długów, miesiąc po miesiącu. W lecie wymienimy zawodników na takich samych jeśli chodzi o umiejętności - różnicą może być jedynie zaangażowanie i liczenie na to, że ktoś z 12 nowych zawodników odpali i będzie ciągnął zespół jak np. Carlitos.
Dla mnie ważniejszą kwestią od tego czy zajmiemy 14 czy 9 miejsce w tabeli jest realny progres w spłatach długów - i myślę, że do czasu aż ten nie zostanie spłacony naiwnym jest liczyć na cudowne wyniki sportowe. Zwalnianie Hybalii w tym momencie będzie błędem przede wszystkim ekonomicznym. Inaczej by się rzeczy miały gdyby Niemiec miał kontrakt do czerwca.

I dla jasności jestem zwolennikiem dania szansy trenerowi w przyszłym sezonie. A przede wszystkim chciałbym i apeluje o to, żebyśmy my jako kibice i osoby którym najbardziej zależy na klubie potrafili zrozumieć sytuację wokół klubu i nie srali do własnego gniazda. Trio robi wszystko co tylko może, zredukowali koszty, renegocjują umowy, kombinują jak by tu wygenerować zysk - a i tak są przedstawiani jako Ci źli. To jest chore.

Droga którą obrali dla Wisły jest słuszna. Bo chyba nie wolelibyście zarządu który by nakupił piłkarzy za grube pieniądze które rujnowałby klub i doprowadziły do długów i zamknięcia klubu i tułania się przez najbliższe lata po 4 ligach.. Zastanówcie się Ci którzy tak ochoczo wszystko negują i hejtują.
"Wisła to nasz nałóg, to nasza heroina
i gdyby nie ONA - świat mógłby się zatrzymać.."

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 22.04.2021, 08:51
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-15572705

redukujemy ?
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 22.04.2021, 08:59
Przeczytałeś? W budżet na wynagrodzenia wchodzi przejęcie akademii (pensje trenerów, pewnie młodych zawodników).
Odpowiedz cytując
grzesiek632
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 22.04.2021, 09:17
Proszę patrzeć całościowo - jak był dług w 2019 a jaki jest w 2021. Proszę wziąć pod uwagę również pandemię i straty z tym związane.
"Wisła to nasz nałóg, to nasza heroina
i gdyby nie ONA - świat mógłby się zatrzymać.."

Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów