The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
nero
Hanys

Od: 12.2003

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 03.01.2019, 16:51
rzodkiewka napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli TS nie przyjmie propozycji pomocy od Leśnodorskiego,będzie to ostateczny dowód,że chcą upadku klubu.
Po co nam ta pomoc? TS ma środki na prawników (to, że z nich nie korzysta to już inna sytuacja).
W czym ten mistrzu z Legii ma nam niby pomóc?
SPRZEDAM GAZETY WYCINKI PLAKATY ZDJĘCIA WISŁY KRAKÓW 2000-2004

Link do aukcji https://allegro.pl/oferta/gazety-wyc...-04-6783981910
Odpowiedz cytując
sandbender
Graf Zero

Od: 08.2004

Stary 03.01.2019, 16:52
Pewnie teraz w TS-ie się pali wszystkim w dupkach. Jakakolwiek kontrola US, najazd prokuratury czy kogokolwiek może spowodować wparowanie smutnych panów tamże też.

Generalnie to by się nawet przydało. Może dzięki temu znajdą się "szare eminencje" tych wszystkich ruchów.
Bo w to, że mózgiem całej operacji jest jeden czy drugi "siedzący wojownik" to mi się nie chce wierzyć za bardzo.
Odpowiedz cytując
Wehrmacht
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2009

Stary 03.01.2019, 16:53
nero napisał(a):Wyświetl post
Po co nam ta pomoc? TS ma środki na prawników (to, że z nich nie korzysta to już inna sytuacja).
W czym ten mistrzu z Legii ma nam niby pomóc?
Doswiadczenie i obycie w temacie + kontakty, bo co jak co to je ma. I z nim ludzie beda rozmawiac w przeciwienstwo do tego menelstwa z TSu.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Vinci napisał(a):Wyświetl post
Bez odpowiedniego postępowania wyjaśniającego, ukarania winnych oraz zrozumienia przez ludzi uczciwych, co tak naprawdę zaszło, jakikolwiek restart od 4 ligi czy A klasy będzie kontynuacją tej patologii... Niższe ligi, to tak jakoś Rzeszów, Stalowa Wola...aktualni sojusznicy itp. i reszta luźnych wątków.

No ale jak to w życiu bywa, kradzione szczęścia nie daje. Wróci z większą siłą... tylko, ze tradycja i historia już w gównie utonie dawno...szkoda.
Ja liczę że może ktoś przejmie Wisłę w 4 lidze. Kwiecień? TS tego nie uciągnie wyżej niż 2 liga.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Jeżeli dobrze rozumiem, to pewnie (sporą?) część zadłużenia stanowi dług wobec firm pozakładanych przez miśków, zielaków, ich konkubiny, siostry i kochanki. Jeżeli mają odrobinę honoru(wiem, jestem naiwny) i naprawdę kochają Wisłę, to niech masowo zgodzą się na rozwiązanie umów za porozumieniem stron.
Odpowiedz cytując
Dzimi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 03.01.2019, 16:55
To już jest sytuacja bez wyjścia i klub niestety upadnie. Nikt inny w tej chwili przy niejasnej sytuacji kto faktycznie jest właścicielem, nie będzie zainteresowany przejęciem Wisły Kraków
Odpowiedz cytując
Tonamini
Senior Member

Od: 08.2013

kha1 napisał(a):Wyświetl post
Możesz podlinkować o co chodzi?

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...ie-nie-poradzi

Jeśli TS nie przyjmie pomocy, to sprawa jest postawiona jasno, jak już ktoś pisał wyżej.
Odpowiedz cytując
Savik
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

kbr napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli dobrze rozumiem, to pewnie (sporą?) część zadłużenia stanowi dług wobec firm pozakładanych przez miśków, zielaków, ich konkubiny, siostry i kochanki. Jeżeli mają odrobinę honoru(wiem, jestem naiwny) i naprawdę kochają Wisłę, to niech masowo zgodzą się na rozwiązanie umów za porozumieniem stron.
To akurat pewnie było dokładnie i terminowo płacone.
CZY WYGRYWASZ, CZY NIE !!! ZAWSZE JA KOCHAM CIĘ !!!!
Odpowiedz cytując
graficiarz
Member

Od: 05.2004

Stary 03.01.2019, 16:56
i oby jak Wisła upadnie te Zelaki i Miśki zgniły w więzieniu.
ZABIERZÓW WIERNY WIŚLE
Odpowiedz cytując
InQ
Senior Member

Od: 05.2011

heoij napisał(a):Wyświetl post
@Delgado, ale z kim ten restart?
Z tymi samymi osobami z TSu, które widziały jak rozkradają klub, ale nie reagowały i udawały, że sprawy nie ma?
Z tymi, którzy nie widzieli bandytów w klubie?
Z tymi, którzy teraz nie wiedzą co robić?
Z tym kogo pobłogosławi Małopolski ZPN.

Kto będzie konkurował o rejestrację klubu?
1. TS, lub osoby które wyznaczy (w tym może Socios)
2. Osoba, prywatna, lub spółka która na licytacji syndyka upadłościowego zakupi prawa (do herbu, puchary etc.).

Nie spodziewałbym się ugody i bardzo możliwe że powstaną 2 podmioty piłkarskie nazywające siebie kontynuatorem tradycji Wisly Kraków SA.
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

Zachowanie Aresenica to chyba, najuczciwszy gest jaki mógł w ostatnim czasie spotkać zaangażowanych finansowo kibiców. To jest dla Was (socios i innych składkowiczów) gest poszanowania.

I on zasługuje na grę w normalnym wypłacalnym klubie i Wy zasługujecie na to, by nie łatano Waszymi siłami, dziur po kradzieży.

Cytat:
Koniec Wisly to jest tak jak by zburzono Wawel, Sukiennice albo Wieze Mariacka.
Myślę, że kiedyś w Krakowie tak mówili po zburzeniu pomnika Mickiewicza. Dziś tam nadal można z fajnymi dupami się umawiać na randki. Więc może i tu znajdzie się sposób

Może filipski coś zaproponuje, skoro ma rękawy pełne asów informacyjnych
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
Guzik
Senior Member

wolfy napisał(a):Wyświetl post
Ja liczę że może ktoś przejmie Wisłę w 4 lidze. Kwiecień? TS tego nie uciągnie wyżej niż 2 liga.
Kto przejmie klub ryzykując własnym majątkiem ? Obojętnie w której lidze nie zaczniemy to nic się nie zmieni.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Raczej źle rozumiesz.
Dług wobec piłkarzy z czasów TF, miasta, UFA (?), obecnych piłkarzy i pracowników, Kwietnia to jest nasz główny problem. Z tym się nie da nic zrobić.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 03.01.2019, 16:59
rzodkiewka napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli TS nie przyjmie propozycji pomocy od Leśnodorskiego,będzie to ostateczny dowód,że chcą upadku klubu.
Niestety ale TS ,a przynajmniej większość jego członów już dawno podjęła decyzję o poświeceniu piłkarskiej Wisły Kraków , aby ratować TS. Wszystko na to wskazuje. W piątek usłyszymy , że robili wszystko co w ich mocy , aby ratować klub ale nie udało się i , że liczą na kibiców w odbudowie od IV ligi. Acha , taki ch...
Teraz pozostaje czekać na decyzje miasta a te dla TSu nie będą przyjemne. jak myślicie kiedy TS straci swój największy " skarb " - tereny warte ponoć 100 mln , których dyletanci nie potrafili w żaden sposób wykorzystać tylko każdy czyhał na nie .Normalnie oblężona twierdza . Niech TS zamknie się w tej oblężonej twierdzy i zdechnie z głodu. Mam nadzieję , że wartościowe osoby , którzy jeszcze pozostali w TS i mają w sercu Wisłę zdążą się na czas ewakuować z tego grajdoła. Przydadzą się w odbudowie piłkarskiej Wisły.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Guzik napisał(a):Wyświetl post
Kto przejmie klub ryzykując własnym majątkiem ? Obojętnie w której lidze nie zaczniemy to nic się nie zmieni.
Jakim majątkiem ryzykuje? W czwartej lidze zacznie inny podmiot bez długów.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
petred
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2008

Możliwe, że nie rozegramy już żadnego meczu. Trzy walkowery i dobranoc. Zostało półtora miesiąca, niewiem jak to wytrzymamy bo to będzie jeszcze bardziej burzliwy okres niż ten w grudniu. Mi już psycha siada powoli i poważnie zastanawiam się czy nie odciąć się od tego wszystkiego do połowy lutego. Jeśli jakimś cudem odwieszą nam licencje to wcale nie musi być tak, że będziemy grać juniorami. Wielu piłkarzy będzie chciało się wypromować w ekstraklasie nawet kosztem nie pobierania pensji. Może też być tak, że niektóre kluby wypożyczą nam swoich piłkarzy którzy są teraz wypożyczeni do pierwszych lig. Tak tylko gdybam bo znikąd ratunku nie widać tylko ciągle kolejne ciosy spadają, i jakiś minimalny promyk nadziei jest nam teraz potrzebny.
Odpowiedz cytując
efekt
Senior Member

Od: 09.2005

Stary 03.01.2019, 17:00
Jutro ma być konferencja warto sie wybrać i podziękować Ts-owi za piękna 2,5 roku pod ich władaniem

druga taka okazja juz sie nie powtorzy
?
Odpowiedz cytując
Davey777
Senior Member

Od: 07.2011

Stary 03.01.2019, 17:01
Panowie to już koniec, nie ma już czego ratować
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2019, 17:01
Wydaje mi się, ze bardziej ma na myśli scenariusz, w którym pijawki nie odpuszczą i nadal będą blokowały dostęp ludzi ze środkami i czystym / zdrowym modelem finansowania. Wiesz co mam na myśli...

Cytat:
efekt: Jutro ma być konferencja warto sie wybrać i podziękować Ts-owi za piękna 2,5 roku pod ich władaniem

druga taka okazja juz sie nie powtorzy
Chyba nie łudzisz się, ze spotkasz winowajców w salce konferencyjnej? A nawet jeżeli tak, to jakoś nie widzę ich z pochyloną głową
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 03.01.2019, 17:02
Grubo
Pewnie okaże się, że Misiek był słupem LMM
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
InQ
Senior Member

Stary 03.01.2019, 17:04
petred napisał(a):Wyświetl post
Możliwe, że nie rozegramy już żadnego meczu. Trzy walkowery i dobranoc. Zostało półtora miesiąca, niewiem jak to wytrzymamy bo to będzie jeszcze bardziej burzliwy okres niż ten w grudniu. Mi już psycha siada powoli i poważnie zastanawiam się czy nie odciąć się od tego wszystkiego do połowy lutego. Jeśli jakimś cudem odwieszą nam licencje to wcale nie musi być tak, że będziemy grać juniorami. Wielu piłkarzy będzie chciało się wypromować w ekstraklasie nawet kosztem nie pobierania pensji. Może też być tak, że niektóre kluby wypożyczą nam swoich piłkarzy którzy są teraz wypożyczeni do pierwszych lig. Tak tylko gdybam bo znikąd ratunku nie widać tylko ciągle kolejne ciosy spadają, i jakiś minimalny promyk nadziei jest nam teraz potrzebny.
Jeżeli nie masz wpływu na sytuację... radzę się od tego odciąć i zachować siły na chwile gdy będzie trzeba budować wszystko od nowa. Wtedy każdy kibic będzie na wagę złota
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

heoij napisał(a):Wyświetl post
Przypominam, że Wisła Kraków nigdy w swojej historii nie grała w 2 lidze, 3 lidze, 4 lidze...
Wisła Kraków na przestrzeni 113 lat swojego istnienia nigdy nie grała poniżej zaplecza Ekstraklasy! Tylko trzykrotnie spadła do 1. ligi i obok Legii jest to najlepszy wynik w historii polskiej piłki spośród wszystkich klubów.

Płakać się chce...
Wisła Kraków przetrwała dwie wojny światowe, ale rządów TSu może już nie przetrwać...
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Vinci napisał(a):Wyświetl post
Wydaje mi się, ze bardziej ma na myśli scenariusz, w którym pijawki nie odpuszczą i nadal będą blokowały dostęp ludzi ze środkami i czystym / zdrowym modelem finansowania. Wiesz co mam na myśli...
W ten sposób rozumując i szukając wszędzie wrogów Wisła zniknie na zawsze.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
kbr
Senior Member

Od: 08.2015

Stary 03.01.2019, 17:05
Raczej źle rozumiesz.
Dług wobec piłkarzy z czasów TF, miasta, UFA (?), obecnych piłkarzy i pracowników, Kwietnia to jest nasz główny problem. Z tym się nie da nic zrobić.
Tzn, ze mamy spłacać niekorzystne umowy zawierane z ludźmi z wsh? Przecież kochają ten Klub i chyba zrozumieją, że należy odstąpić od umowy?
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 03.01.2019, 17:07
Tzn, ze mamy spłacać niekorzystne umowy zawierane z ludźmi z wsh? Przecież kochają ten Klub i chyba zrozumieją, że należy odstąpić od umowy?
Ja piszę o głównych składowych długu, znanych od lat. Żadnych umów z WSH nie znam.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
Guzik
Senior Member

Stary 03.01.2019, 17:08
Myślisz, że w IV lidze, nikt się nie przyplącze ? Nie zaczną się tworzyć stare/nowe struktury ?
Przez 20 lat rozwijała się patologia i myślisz, że oni tak zwyczajnie znikną ?
Odpowiedz cytując
nero
Hanys

Od: 12.2003

Stary 03.01.2019, 17:10
Może TS nie jest święty... ale jeżeli oni nie założą nowej spółki pod grę w IV lidze to kto to ma zrobić?

Zwróćcie uwagę na pewną rzecz. Wiecie w czym była siła SKWK, TS i wszystkich innych frakcji na Wiśle?
W tym, że jak postanowili zebrać się pod halą Wisły to się zebrali, jak mówili nie chodzimy bo Bednarz jest zły to kibice nie chodzili. Jak mówili śpiewamy "Ruch Ruch HKS" to śpiewaliśmy. Był przywódca, za którym reszta szła.

Jak TS się "obrazi" to się okaże, że nie ma komu założyć spółki i walczyć w sprawach organizacyjnych itd. Wszyscy są nauczeni, że ktoś to zrobi... przecież to oczywiste, zacznijmy od IV ligi bez TS, tylko za chwilę się okaże, że nie ma chętnego by się za to zabrać.

Wskażcie proszę tego "silnego" przywódce, który pociągnie wszystko i ludzie za nim pójdą. Konkretnie z imienia i nazwiska.

Dlaczego TS ma łatwiej? Bo siedzą w tym od lat. Prezesi, dyrektorzy, rady nadzorcze. Raz jest ten, potem się zamieniają. Dla nich sekcja piłkarska to kolejna sekcja pod skrzydłami i tyle.

Źle myślę?
SPRZEDAM GAZETY WYCINKI PLAKATY ZDJĘCIA WISŁY KRAKÓW 2000-2004

Link do aukcji https://allegro.pl/oferta/gazety-wyc...-04-6783981910
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Stary 03.01.2019, 17:10
W ten sposób rozumując i szukając wszędzie wrogów Wisła zniknie na zawsze.
Jest sporo racji w tym co piszesz. Rav mi podobnie odpisał.

Z drugiej strony wydaje mi się, że sytuację komplikuje fakt, że żadna z wymaganych w zdrowym państwie regulacji prawnych nie zadziałała (no może reakcja PZPN jest pierwszą zdrową), podobnie, jak inne czynniki bezpieczeństwa. Prawdopodobieństwo, że sytuacja się powtórzy, gdy na horyzoncie błysną znów duże pieniądze, jest dość wysokie.

Nie wiem, jakim tokiem rozumowania i działania pójdzie nowy dobrodziej. Waszym czy moim, gdzie najpierw trzeba by mieć pojęcie co tak naprawdę zaistniało, że się ze.... może tacy ludzie dysponujący milionami mogą więcej i są bardziej odważni.

Oby to wszystko udało się jeszcze kiedyś na nogi postawić.
Odpowiedz cytując
InQ
Senior Member

Stary 03.01.2019, 17:13
Guzik napisał(a):Wyświetl post
Myślisz, że w IV lidze, nikt się nie przyplącze ? Nie zaczną się tworzyć stare/nowe struktury ?
Przez 20 lat rozwijała się patologia i myślisz, że oni tak zwyczajnie znikną ?
Im niższa liga tym więcej jest patologii. Dlatego od początku twierdziłem że upadłość to ostateczność na którą nie wolno pozwolić. Teraz straciliśmy multum pieniędzy, piłkarzy, honor i szacunek. Po takim 1 sezonie w 4 lidze możemy stracić wielu prawdziwych kibiców jeżeli poziom degeneracji wzrósłby...

Jak dla mnie to co dzieje się w naszym klubie nie jest przypadkowe (i daleko wykracza poza świat sharksów)
Odpowiedz cytując
El'kabat
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 03.01.2019, 17:13
Nie zdziwię się, jak przy tej ilości negatywnych wieści jutro żadnej konferencji nie będzie....
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów