The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
PanPlamka
Senior Member

Od: 06.2009

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 22.12.2018, 23:47
AOT napisał(a):Wyświetl post
Jak jest po angielsku "skośnooki"? Albo po francusku?
Slant, slant-eye.

Przykład: https://mlb.nbcsports.com/2017/10/28...e-racial-slur/
Ostatnio edytowane przez PanPlamka : 22.12.2018 o godz. 23:50.
Odpowiedz cytując
Bóg Trybun (objawion)
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2007

Stary 22.12.2018, 23:47
Mam wrażenie natomiast że to JM się zamotał, nie wiedział w tamtym momencie jak określić głównego aktora i pierwsze co przyszło mu do głowy to "skośnooki". Nadal nie widzę w tym nic obraźliwego. Niefortunne może tak, ale obraźliwe? Come on.
To ja tylko swoje trzy dukaty w tym temacie - napiszę tak:
zdarzało się i z katedry podczas wykładu usłyszeć niektórym bardziej "niefortunne" sformułowania, m.in. na temat człowieczeństwa czarnych. Narodowy Sosnowiczanin szokował nawet praktykujących narodowców. Ale to było zanim nastała smart-era, kiedy cegłę nosiło się przy pasku jak kaburę w Rio Bravo.

Także niewykluczone, że w tym wypadku skleroza, niezręczność ale i wyniosłość + "humo: pezydęta" mogły sobie spokojnie zakoegzystować.
są kibice i kibuce, Kraków wiedzie prym w tej sztuce

Odpowiedz cytując
Bohemians
Junior Member

Od: 08.2010

Stary 22.12.2018, 23:49
SLOPE. Za taki tekst clarkson miał bardzo poważne problemy w BBC a mówił to w odniesieniu do mostu po którym szedł bodaj wietnamczyk. Oxzywiscie Clarkson lekko prowokował ale to pokazuje że tam nie ma przyzwolenia na takie teksty nawet w programach rozrywkowych nie wspominając o oficjalnych komunikatach.
Odpowiedz cytując
Adasss
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 22.12.2018, 23:52
@AOT:

Po pierwsze cały czas odnoszę się do całokształtu wypowiedzi Jacusia, tj. mój pierwszy kontakt z nią, to odsłuchanie nagrania na którym padła. I od razu jak ją usłyszałem, to mną "zatrzęsło". Więc nie rozmawiamy o czymś, co ktoś mi wmówił, tylko o moich własnych odczuciach w stosunku do sposobu, w jaki Jacuś to powiedział.
A skoro czujesz dyskomfort, to lepiej odpuść sobie tą rolę "advocatus diaboli"

No i wzajemnie, Wesołych Świąt.
Odpowiedz cytując
AOT
Droga jeszcze długa...

Od: 10.2003

Stary 22.12.2018, 23:54
PanPlamka napisał(a):Wyświetl post
Slant, slant-eye.

Przykład: https://mlb.nbcsports.com/2017/10/28...e-racial-slur/
Nie wiedziałem. Ma wydźwięk negatywny? Pewnie tak, skoro za to ścigają.

Moim zdaniem skośnooki takiego wydźwięku nie ma. Brzmi niepoważnie, bo JM powinien wiedzieć z kim się spotkał, ale nie jest obraźliwe.

Bóg Trybun (objawion) napisał(a):Wyświetl post
To ja tylko swoje trzy dukaty w tym temacie - napiszę tak:
zdarzało się i z katedry podczas wykładu usłyszeć niektórym bardziej "niefortunne" sformułowania, m.in. na temat człowieczeństwa czarnych. Narodowy Sosnowiczanin szokował nawet praktykujących narodowców. Ale to było zanim nastała smart-era, kiedy cegłę nosiło się przy pasku jak kaburę w Rio Bravo.

Także niewykluczone, że w tym wypadku skleroza, niezręczność ale i wyniosłość + "humo: pezydęta" mogły sobie spokojnie zakoegzystować.
Ok, ale to świadczy że Majchrowski to po prostu kretyn i burak (żadne odkrycie w sumie).
Nie zmienia to faktu, że "skośnooki" to nadal nie jest moim zdaniem określenie obraźliwe, ale pisałem to wyżej ze 3 razy i nie ma sensu się powtarzać.
Odpowiedz cytując
rozarian
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 22.12.2018, 23:56
Może faktycznie jak ktoś wcześniej pisał chodzi o szybkie uzyskanie dostępu do konta klubowego?
Ile tam może być po meczu z Amiką? Pewnie z 600 tys (oczywiście bez sum za karnety, które wyszły wcześniej). Miasto pewnie jeszcze nie spłacone za stadion za ten mecz, więc..
Mereś wyprowadził kilkaset tysięcy. Teraz można trochę więcej chyba, tylko trzeba się śpieszyć
Odpowiedz cytując
Bóg Trybun (objawion)
Socios Wisła Kraków

Stary 22.12.2018, 23:56
@AOT, nie ma między nami sporu ;-)

Odpowiedz cytując
PanPlamka
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 22.12.2018, 23:57
Nie wiedziałem. Ma wydźwięk negatywny? Pewnie tak, skoro za to ścigają.

Moim zdaniem skośnooki takiego wydźwięku nie ma. Brzmi niepoważnie, bo JM powinien wiedzieć z kim się spotkał, ale nie jest obraźliwe.

Ok, ale to świadczy że Majchrowski to po prostu kretyn i burak (żadne odkrycie w sumie).
Nie zmienia to faktu, że "skośnooki" to nadal nie jest moim zdaniem określenie obraźliwe, ale pisałem to wyżej ze 3 razy i nie ma sensu się powtarzać.
Ok, zamień skośnooki na otyły, albo kalekę.

"Najaktywniejszy był pan otyły"
"Najaktywniejszy był pan kaleka"

Tak się po prostu nie mówi, już pomijając to czy skośnooki jest obraźliwe czy nie. Zgadzamy się, że Majchrowski to burak.
Odpowiedz cytując
pete29
Member

Od: 11.2005

Stary 23.12.2018, 00:05
czy tutaj jest jakaś zbiorowa halucynacja.

przesyłam wam tweet Migi

Mateusz Miga
‏

@MateuszMiga
Obserwuj
Obserwuj @MateuszMiga

Więcej
Przelewu jeszcze nie ma, ale dokumentacja została przekazana. Obie strony po prostu realizują kolejne punkty wtorkowego porozumienia. Bye bye Sarapata.

przeciez o to wszystko chodzi. ( przekazanie dokumentów )

Tak jak pomiętan najfajniejsze klimaty na Śląsku były jak gralismy w II i III lidze. Wtopy ze swornica carnowasy czy w Kietrzu gdzie na "godzinę przed meczem krowy z boiska spędzali"

pozdrowienia z Wrocławia .

Zyczę wam , zebyscie sie pozbyli z gangusów z kluby

Wasz marsz z IV ligi do ekstraklapy będzie taka sama legendą jak złota era Cupiała
Odpowiedz cytując
South
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 23.12.2018, 00:21
Ale jaka dokumentacja ? Długi, faktury , umowy? I co z tym zrobią? Gdyby grzebali w papierach TS to może trzeba byłoby się niepokoić, ale grzebią w papierach spółki która praktycznie padła przez długi i każdy o tym wie.

Co nie znaczy że można być spokojnym że jesteśmy w dobrych rękach, bo dalej śmierdzi to jakimś szwindlem.
Ostatnio edytowane przez South : 23.12.2018 o godz. 00:24.
Odpowiedz cytując
pete29
Member

Od: 11.2005

Stary 23.12.2018, 00:26
P. Białoński na twitterze napisał

Michał Białoński
‏

@MiBiBialonski
10 min.
10 minut temu

Więcej
Michał Białoński podał/a dalej Zbigniew Boniek
Gdzie kasa za ostatnie pół roku działalności? Oto fundamentalne pytanie

cyrk z królewiczem z kambodzy et consortes ma odwrócić uwagę od tego pytania
Odpowiedz cytując
Revenge_vo2
Member

Od: 12.2018

Stary 23.12.2018, 00:39
Otyły? Serio? Już pomijam to ze bycie grubym to efekt zaniedbań. Ale dyskusja w tym temacie nad 1 słowem jest absurdalna
Odpowiedz cytując
South
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 23.12.2018, 00:47
Czyli wg. Ciebie przyszli po dokumenty czy przykryć ewentualne machloje Sarapaty i Dukata ?

Jeżeli przykrywka, to taka ambitna wmieszać Szweda, Kambodzanina i agenta z Niemiec żeby uciec przed odpowiedzialnoscia.
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 23.12.2018, 00:54
@AOT, @ Revenge_vo2: Na Zachodzie za takie sformułowanie Majchrowski już dawno musiałby przeprosić.

To nie jest wójt Pcimia, żeby tak kogoś określić tylko prezydent Krakowa, jego wypowiedź idzie na całą Polskę, a nie do gazetki lokalnej. Wstyd i tyle.
Ostatnio edytowane przez heoij : 23.12.2018 o godz. 00:57.
Odpowiedz cytując
Yggdrasil
Member

Stary 23.12.2018, 00:59
Ja piernicze..żeby na forum klubu, którego dumą jest narodowy i prawicowy charakter jego początków, użytkownicy przeganiali się w poprawności politycznej i przeprowadzali nagonkę w wersji soft antifa, ponieważ 70+ letni człowiek użył określenia "skośnooki"
Ja sam mam 33 lata, ale pamiętam doskonale czasy, gdy nikt nie miał problemów w szkole z uczeniem nas "murzynek bambo w Afryce mieszka", Azjaci byli zamiennie opisywani jako skośnoocy, Indianie czerwonoskórzy..
Opamiętajmy się, błagam..Co marksizm kulturowy i pranie mózgu z nami zrobiło?
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 23.12.2018, 01:05
@Yggdrasil- nikt tu nie robi nagonki, tylko jak Majchrowski nie zapamiętał jego nazwiska to mógł użyć nazwy kraju z jakiego pochodzi i tyle.

Dobrze, że nie było murzyna, bo powiedziałby, że rozmawiał z czarnym
Odpowiedz cytując
Yggdrasil
Member

Stary 23.12.2018, 01:15
heoij napisał(a):Wyświetl post
@Yggdrasil- nikt tu nie robi nagonki, tylko jak Majchrowski nie zapamiętał jego nazwiska to mógł użyć nazwy kraju z jakiego pochodzi i tyle.

Dobrze, że nie było murzyna, bo powiedziałby, że rozmawiał z czarnym
No zgadzam się..mógł powiedzieć "Pan Azjata, Pan z Kambodży" czy coś takiego. Myślę że on po prostu zapomniał jak Vanna się nazywa. Może też właśnie nie wiedział co jest imieniem, co nazwiskiem..może nie wiedział czy to się czyta "LI" czy "LY" (w sumie sam nie wiem).
Wyszło niezręcznie - absolutnie, zgoda.

Tylko jak czytam tutaj oburzenie, że "na zachodzie to takie coś jest niedopuszczalne", że "w Europie to jest rasizm, a my tu jesteśmy w ciemnogrodzie i nie jesteśmy wrażliwi" że "zacofanie" to już wiecie..zostawmy Michnikowi takie teksty

Że pozwolę sobie na spoiler - nie wszystko co się na zachodzie dzieje jest fajne i nie było by dobrze żeby tak było do końca również i u nas
Odpowiedz cytując
Bogdan81
Member

Od: 08.2011

Stary 23.12.2018, 01:26
heoij napisał(a):Wyświetl post

To nie jest wójt Pcimia,.
wójt Pcimia został prezesem Orlenu więc porównanie nietrafione
Odpowiedz cytując
ricenb
Member

Od: 03.2005

Stary 23.12.2018, 01:44
może Majcher chciał nawiazać do szoguna Komorowskiego jak można było wybrać takiego knota jeszcze raz na prezydenta !
Odpowiedz cytując
Bóg Trybun (objawion)
Socios Wisła Kraków

Stary 23.12.2018, 02:12
ricenb napisał(a):Wyświetl post
może Majcher chciał nawiazać do szoguna Komorowskiego jak można było wybrać takiego knota jeszcze raz na prezydenta !
demokratycznie [...]

---

że też zakładów nie ma na "wejdą/nie wejdą" ;-) a może są?

Odpowiedz cytując
regan
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 23.12.2018, 03:28
Yggdrasil napisał(a):Wyświetl post
Ja piernicze..żeby na forum klubu, którego dumą jest narodowy i prawicowy charakter jego początków, użytkownicy przeganiali się w poprawności politycznej i przeprowadzali nagonkę w wersji soft antifa, ponieważ 70+ letni człowiek użył określenia "skośnooki"
Ja sam mam 33 lata, ale pamiętam doskonale czasy, gdy nikt nie miał problemów w szkole z uczeniem nas "murzynek bambo w Afryce mieszka", Azjaci byli zamiennie opisywani jako skośnoocy, Indianie czerwonoskórzy..
Właśnie. Widzę, że niektórym z zacietrzewienia sufit się na łeb zwalił. Zaraz będą walczyć wraz z gazetą wyborczą z szowinistycznym, pełnym nienawiści językiem rasizmu i wykluczenia ze względu na skośność oczu...
Styki sobie w mózgach przepnijcie.
A to, że nie zapamiętał nazwiska czy celowo nie posłużył się nazwiskiem to może już być zwykły element gry politycznej. Jak Duda stał przy podpisywaniu jakiś papierów obok siedzącego Trumpa to też przypadkowe nie było, raczej symbolizowało jak wyglądają stosunki i szacunek do siebie dwóch "sojuszników" i kto komu sie pucuje a kto rozdaje karty. Takie rzeczy nie są przypadkowe. Tak samo może grać Majcher a wy się podniecajcie i walczcie ze wszelkim złem tego świata czyli rasizmem antysemityzmem i tym no... homofobią
Mózgi przewietrzyć gangusy

p.s Jak już tak bardzo chcecie kogoś bronić, to zacznijcie bronić swoich a nie wszystkich na drugim końcu świata
Ostatnio edytowane przez regan : 23.12.2018 o godz. 03:33.
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 23.12.2018, 04:14
regan napisał(a):Wyświetl post

p.s Jak już tak bardzo chcecie kogoś bronić, to zacznijcie bronić swoich a nie wszystkich na drugim końcu świata
Ktorzy to nasi?
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
Rience
Senior Member

Od: 09.2014

Stary 23.12.2018, 04:47
regan napisał(a):Wyświetl post
Właśnie. Widzę, że niektórym z zacietrzewienia sufit się na łeb zwalił. Zaraz będą walczyć wraz z gazetą wyborczą z szowinistycznym, pełnym nienawiści językiem rasizmu i wykluczenia ze względu na skośność oczu...
Styki sobie w mózgach przepnijcie.
A to, że nie zapamiętał nazwiska czy celowo nie posłużył się nazwiskiem to może już być zwykły element gry politycznej. Jak Duda stał przy podpisywaniu jakiś papierów obok siedzącego Trumpa to też przypadkowe nie było, raczej symbolizowało jak wyglądają stosunki i szacunek do siebie dwóch "sojuszników" i kto komu sie pucuje a kto rozdaje karty. Takie rzeczy nie są przypadkowe. Tak samo może grać Majcher a wy się podniecajcie i walczcie ze wszelkim złem tego świata czyli rasizmem antysemityzmem i tym no... homofobią
Mózgi przewietrzyć gangusy

wiesz naszym, uważam że bardziej nasz jest Vanna Ly jeżeli wyłoży kasę na Wisełke niż komuch majchrowski, który Wiśle nigdy nie pomógł i nie pomoże a podejrzewam że najchętniej to by tą Wisłe do grobu wpędził a stadion zaorał. Nie obchodzi mnie w tym przypadku że jeden jest Polakiem-Rodakiem a drugi z Kambodży. Oczekuje od niego troche szacunku do naszego przyszłego dobroczyńcy (oby). Nie szanując jego nie szanuje także Wisły, a jego nastawienie do Vanny, niejako mówi dużo o jego nastawieniu do Wisły. Oni są naszą ostatnią deską ratunku, jeżeli nie oni to w najlepszym wypadku stracimy cały skład i będziemy grać juniorami.. A w najgorszym lecimy z ekstraklasy do IV ligii odrazu. Nie podoba mi się jak dwójka panów jest traktowana przez dziennikarzy czy Majchrowskiego, robią wszystko zeby ich zniechęcić; do Polski, do Krakowa i do Wisły. Osobiście mam nadzieje że Pietrowski nie przekazuje im tego w jakim tonie o nich wypowiadają się media, czy w jaki sposób Majchrowski nazwał Vanne. Sam szydziłem trochę na początku, ale stwierdziłem że dam im szanse do 28 grudnia, bo co mi zostało? Z całego serca marze o tym żeby Vanna i jego wspólnik zamknęli pyski wszystkim pseudo dziennikarzom którzy najchętniej by już zatańczyli na grobie Wisły. Mogą to zrobić w bardzo łatwy sposób, po prostu przelewając wypowiedzi medialne na fakty; wysłanie 12 milionów zawodnikom, super odjebany obóz dla zawodników w Turcji, konferencja prasowa w której ze szczegółami opowiedzą o planach związanych z Wisłą i miastem... Te 3 rzeczy by już zamknęły morde, dobitką i taką wisenką na torcie byłyby te 4-5 transfery które zapowiadał pietrowski.
Ostatnio edytowane przez Rience : 23.12.2018 o godz. 05:09.
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2011

Stary 23.12.2018, 06:21
Yggdrasil napisał(a):Wyświetl post
Nie masz pojęcia o czym w ogóle piszesz...Słyszałeś coś o protokole dyplomatycznym? Osoba na stanowisku Majchrowskiego i w jego wieku powinna wiedzieć co to jest...Prezydentowi miasta nie wypada tak mówić. Lepiej już by wyszło jakby powiedział ten skośnooki pan, albo ten pan ze Szwecji. I nie ma to nic wspólnego z wierszykami których się uczyłeś w gimnazjum i prawicowością. Nie myl pojęć proszę.
"Gdyby nie słupek, gdyby nie poprzeczka
Gdyby się nie przewrócił, byłaby rzecz wielka
Gdyby to najczęstsze słowo polskie
Gdyby mama miała ...., to by była ojcem"
Odpowiedz cytując
zozo
Member

Od: 11.2002

Stary 23.12.2018, 07:07
Ludzie kochani.... Wanna jest wrazliwy(a) na światło.... com tu się odpierwiastkuje...

Chyba mamy sceny rodem z Killerow 2-Ch. Jose Santiago Wanna de Morales Ly chciał w brawurowy sposób wejść w posiadanie gruntów do których poprzedni właściciel nie miał praw. Albo inaczej.... Przy użyciu słupa yyyy...tzn wanny szwedzki cygarnik chciał wejść.

Przecież ten Szwed wygląda jak sprzedawca sztucznych choinek z Bienczyc...

Tu się odwala wałek, nie wiem jeszcze jaki, mam nadzieję że Majcher zachował trzeźwość umysłu i Ci przebierańcy nie wyjadą sobie ot tak z naszego kraju.
rotfl lol2 buhahahahha
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Stary 23.12.2018, 07:17
Tak naprawdę to nie wiadomo kto to jest i co to jest. Na tą chwilę jest to jakiś potencjalny inwestor, który chce zainwestować w klub, który wisi miastu kasę. A Majcher po spotkaniu z tym inwestorem, z głupkowatym uśmieszkiem do mediów mówi o nim: ten skośnooki...po czym stwierdza, że jednak wygląda to poważnie...przecież jakby się przez coś takiego kontrakt wywalił to powinno się gościa przed sądem postawić.
Odpowiedz cytując
Revenge_vo2
Member

Stary 23.12.2018, 08:32
Jestem przekonany ze jakby taki tekst jak Majchrowskj powiedziała kobieta albo murzyn to nic by się nie działo. Murzyn zostałby uznany za zabawnego człowieka a kobieta za słodka mała idiotkę. Argument o zachodzie do mnie nie przemawia.
I jeszcze mieszanie do tej protokołu dyplomatycznego to chyba żart.

Ale ciszy to ze dyskusja w końcu odeszła od domysłów. Ze jednak dokonał tego tak głupi temat, nie cieszy nic a nic...

To może inny temat. Skończyły się pewne domysły, mniej lub bardziej rzetelne informacje z tego forum i nasi dziennikarze zamilkli. Nie lubię pewnej osoby - wszystkowiedzącego Borka. Albo inaczej nie przepadam za nim. Jako jeden z niewielu kompletnie sprawa się nie zainteresował. Choć o Wiśle zdarza mu się mówić i to nie jakoś rzadko. Zastanawia mnie czy jego milczenie wynika z braku wiedzy wiec dał sobie na wstrzymanie czy tez ma to po prostu w dupie.

To co zrobił pan stnaowski, miga, pol sprawiło ze jako dziennikarze stracili dla mnie raz na zawsze zaufanie i jakikolwiek szacunek do ich pracy. A no i pan jadczak który w mojej opinii wykonał świetny materiał o TS i Pani Marzenie a teraz leci w dół.

I gdzie Pani Marzena? Zero, nothing, nichts? Ze wszystkich rzeczy to mnie najbardziej martwi i zastanawia. Jak się okazało wszystkie informacje o Ly Wannie, jakie tu przekazałem okazały się być mocno prawdziwe a ludzie od których to wiedziałem w przypadku Pani Marzeny czy tez Ly Marzenny rozkładają ręce.
Ostatnio edytowane przez Revenge_vo2 : 23.12.2018 o godz. 08:34.
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2010

Stary 23.12.2018, 08:32
PanPlamka napisał(a):Wyświetl post
Na świecie? Od dawien dawna. Na prowincji? Pewnie nie.

Majchrowskiemu słoma z butów wystaje.
Wez człowieku zabierz swoją poprawność tam skąd przyszedłeś. Nie mam zwyczaju bronić Majchra, ale w tym przypadku muszę.
Odpowiedz cytując
Barti
Socios Wisła Kraków

Stary 23.12.2018, 08:38
Revenge_vo2 napisał(a):Wyświetl post
Jestem przekonany ze jakby taki tekst jak Majchrowskj powiedziała kobieta albo murzyn to nic by się nie działo. Murzyn zostałby uznany za zabawnego człowieka a kobieta za słodka mała idiotkę. Argument o zachodzie do mnie nie przemawia.
I jeszcze mieszanie do tej protokołu dyplomatycznego to chyba żart.

(..).

"Protokół dyplomatyczny określa reguły postępowania i zachowania dyplomaty, normy obowiązujące w kontaktach urzędowych z władzami państwa akredytacji, jak również we wzajemnych stosunkach między placówkami dyplomatycznymi innych państw w danej stolicy. Protokół dyplomatyczny reguluje także wzajemne kontakty osób reprezentujących dane państwo, jak również instytucji i urzędów."

Nie kompromituj się człowieku...
Odpowiedz cytując
Revenge_vo2
Member

Stary 23.12.2018, 08:43
Jakie państwo reprezentuje Ly Vanna w tym momencie panie ekspercie od etykiety dyplomatycznej?
Do Majchrowkiego przyjechała osoba anonimowa totalnie. A Ty rzucasz się na określenie mniej lub bardziej fartowne jak by od tego zależało powodzeni całej inwestycji
Ostatnio edytowane przez Revenge_vo2 : 23.12.2018 o godz. 08:45.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów