The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 30.08.2015, 23:49
Jagul napisał(a):Wyświetl post
Myślę, że to będzie idealnie pasować:

Kaziu przetrwał ciężki i gorący okres i z tego się trzeba cieszyć, a nie wiecznie szukać dziury w całym. Było minęło.
Jak masz ochotę dyskutować z jasiem to proszę bardzo... ja nie mam.

Przetrwał na przekór wielu "życzliwym" i to jest moim zdaniem szokujące i smutne zarazem... że facet który powinien być darzony szacunkiem jest na klubowym forum traktowany gorzej niż jakiś Probierz...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 31.08.2015, 00:09
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Dobra, dobra wklej mi przykład ultimatum dla Probierza na pierwsze trzy mecze takie jakie słyszał Moskal to Ci przyznam rację.
A o wycieczce po dymisję zapowiadanej w GK nie muszę wspominać i o punktach w Szczecinie na wagę posady.
Napisałeś, że Moskala zwalniano po 3 kolejce. Mecz z Pogonią był w 6 w dodatku po pucharowej porażce z Ruchem. Czyli w końcu kiedy stawiano Moskalowi ultimatum?

Jak Probierz przegrywał u siebie z przeciętniakami to czemu się dziwisz. Podstawy do płaczu w prasie były uzasadnione. A teraz co uzasadniało wieszczenie dymisji, remisy z potentatami ligi czy w derbach na wyjeździe? Jeżeli nie widzisz różnicy to Twój problem...
Czy ja napisałem gdziekolwiek, że się dziwię że go zwalniano (Probierza)? A czy ja zamierzam tu uzasadniać stawianie ultimatum Moskalowi?

Odlatujesz Panie Kolego.

Pokaż mi dyskusję o zwolnieniu Probierza kiedy na początku kolejnego sezonu zanotował start 2 zwycięstwa, remis i 2 porażki z gwiazdą Maorem "który robi różnicę" Meliksonem w składzie. Piłkarze go zwalniali, a forumowi eksperci i dziennikarzyny jakoś nie widziały jego winy w kompromitujących wynikach. Zupełnie odwrotnie niż dzisiaj.
i

Twoja odpowiedź:
Jak Probierz przegrywał u siebie z przeciętniakami to czemu się dziwisz. Podstawy do płaczu w prasie były uzasadnione.
Czyli własną tezę bardzo ładnie sam obaliłeś
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 31.08.2015, 19:30
Tak Ci się tylko wydaje. O wylocie Probierza zaczęto, jak sam dowodziłeś, pisać po przegrywanych u siebie meczach ze słabeuszami. O zwolnieniu Moskala wyrokowano najpierw po braku awansu do pucharów, potem po losowaniu ligi i trudnym dla Wisły początku, a potem co mecz prognozując ile to musi wywalczyć punktów żeby nie wylecieć. Porównywanie tej sytuacji do sytuacji Probierza to kabaret, a Ty od kilku postów starasz się je zrównywać
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 01.09.2015, 06:58
Taka gadka. Probierz uzyskał 2 rezultat po Maaskancie jesli chodzi o punkty na mecz, mimo całej krytyki ze sobie tutaj nie poradził. Smuda mial gorsze wyniki, Kulawik, a Moskal to nawet calkiem sie chowa.

I co ciekawe bylo to tylko 0,03 pkt mniej niz ma obecnie w Jadze, ktora jest tak chwalona.

No ale wtedy myslano jeszcze ze Wisla bedzie na topie, a wlasnie zaczynal sie zjazd, do tego pilkarzyki przeciwne trenerowi i stosunkowo krotki czas pracy. W sumie jedne okres przygotowawczy.

Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 01.09.2015, 09:35
Szkoda ze te punkty na mecz Maaskantowi dały mistrzostwo, a Probierzowi 7, a w kolejnej rundzie 11 miejsce w lidze. Nie wspominając, że styl gry drużyn Probierza to zwyczajnie kopanina i wrzutki na aferę. Tak można zdobywać punkty w buraczanej naszej lidze, ale byle jaką grającą w piłkę drużyną gwarantuje wtopę.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
eye63
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 01.09.2015, 09:56
HEDu napisał(a):Wyświetl post
Taka gadka. Probierz uzyskał 2 rezultat po Maaskancie jesli chodzi o punkty na mecz, mimo całej krytyki ze sobie tutaj nie poradził. Smuda mial gorsze wyniki, Kulawik, a Moskal to nawet calkiem sie chowa.

I co ciekawe bylo to tylko 0,03 pkt mniej niz ma obecnie w Jadze, ktora jest tak chwalona.

No ale wtedy myslano jeszcze ze Wisla bedzie na topie, a wlasnie zaczynal sie zjazd, do tego pilkarzyki przeciwne trenerowi i stosunkowo krotki czas pracy. W sumie jedne okres przygotowawczy.
1) No więc tak, wrzuciłem w 90 minut bilans Wisły równo od 1 marca do 1 października 2012 roku. Daje nam to 11 pozycję, a nie licząc spadkowiczów i beniaminków, tylko trzy kluby były gorsze. Straty dużej do powiedzmy do siódmego miejsca nie ma (bo tylko dwa punkty), ale już do lidera jest to trzynaście oczek, do Legii (trzecia) siedem.

Wynik Smudy po powrocie to szóste miejsce z dwoma punktami straty do trzeciego (na 60 spotkań), więc jak dla mnie argument, że Smuda miał gorsze wyniki troszkę tu odpada.

O Kulawiku nawet nie wspominam, bo dla mnie to była jedna wielka pomyłka, Moskal natomiast ma zbliżone wyniki punktowo do Probierza, Wisła jest na 10 miejscu, acz porażek ma tyle co lider, do którego traci 11 punktów.

2) Patrząc na to jaką kadrą dysponował Probierz, można z łatwością stwierdzić, że to dużo gorszy wynik niż Moskala. Pamiętam też całą otoczkę, od patrzenia na grę bolały zęby. Cały motyw miał polegać na tym, że właśnie Probierz miał dostać cały okres przygotowawczy i miało się wszystko ładnie zazębić. A generalnie zrobił rozp... z piłkarzami i uciekł.
Tak naprawdę Wisłę uratował Smuda i co by o nim nie mówić, to szacunek mu się za to należy i porównywać z Probierzem po prostu nie wypada (cały czas mowa o wynikach w Wiśle).

3) Dlatego, że Moskal ma taką ogromną kadrę jak ma i bez dobrze działającego Brożka mimo wszystko gramy ładną dla oka piłkę, należy mu się trochę więcej kredytu niż Probierzowi.
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 01.09.2015, 10:18
eye63 napisał(a):Wyświetl post
..... A generalnie zrobił rozp... z piłkarzami i uciekł....
Dokładnie tak go pamiętam. Uciekł jak szczur z płonącego okrętu. mimo poparcia u Bednarza. Ilu naszych trenerów podało się do dymisji z własnej inicatywy? Dla mnie równie dobrze mogłoby go nie być.

eye63 napisał(a):Wyświetl post
...mimo wszystko gramy ładną dla oka piłkę, należy mu się trochę więcej kredytu niż Probierzowi.
Amen.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
PiVoSH92
Senior Member

Od: 06.2014

Stary 01.09.2015, 11:46
Wyliczanie Moskalowi średniej z ok. 20 meczy, gdzie w tym czasie miał 3x Legię czy po 2x derby, Amicę czy Jagę to niesmaczny żart. Na ten moment kadrowo lepsze zespoły jak Jaga, Legia czy kuchenki mają z nami słaby bilans (może poza Jagą), debry raz wygrał i raz zremisował, do tego dwa remisy (oba pechowe, jeden przez sędziego drugi przez Wrońskiego Darka) z silną Pogonią, poprawa stylu gry. Dać czas to się przeniesie na zdobywanie punktów, poszerzyć ławkę a i o puchary zawalczymy. Z 14-15 zawodnikami w kadrze ciężko na jednym froncie...
Odpowiedz cytując
HEDu
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 01.09.2015, 19:07
Mi tylko chodziło o punkty na mecz.

W Jagiellonii Probierz ma 1,64
U nas mial 1,61
Smuda 1,41
Moskal 1,23
Maaskant 1,85 i jak wiemy po odejsciu dwojki holenderow zaczely sie problemy finnasowe, mieszanie skladem, brak wyplat

To ze nizsze wyniki ligowe osiagaja trenerzy dana iloscia pktow nie oznacza jak prowadza zespol tylko przede wszystkim jaka silna jest liga

Dlatego mozna slabiej punktowac a notowac lepsza pozycje w tabeli bo liga zdobywa tez tych pkt mniej
Ostatnio edytowane przez HEDu : 01.09.2015 o godz. 19:10.

Odpowiedz cytując
tas de fleia
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 01.09.2015, 19:19
Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Dokładnie tak go pamiętam. Uciekł jak szczur z płonącego okrętu. mimo poparcia u Bednarza. Ilu naszych trenerów podało się do dymisji z własnej inicatywy? Dla mnie równie dobrze mogłoby go nie być.

Amen.
Ja tam wolę takie zachowanie niż Franka, któremu będziemy bulić przez dłuższy czas za frajer. A co do Kazia, to szacun wielki należy mu się z tytułu choćby Jego zachowania, przywiązania do klubu. A to, że zamysł gry wg mnie ma bardzo fajny to już kwestia indywidualna.
Odpowiedz cytując
Fugiel
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 01.09.2015, 20:53
raindog napisał(a):Wyświetl post
Przy określaniu średniej pkt/mecz weźcie też pod uwagę, że za Kazia, oprócz przeciwników z górnej półki mamy też do czynienia z intensyfikacją przekrętów sędziowskich na naszą niekorzyść. W tym sezonie chcieli go zwolnić, chociaż, gdyby nie błędy sędziowskie + odjęty punkt na początku sezonu, mielibyśmy spokojnie 2 miejsce i ok. 15pkt. w tabeli przy bardzo nieciekawym terminarzu.
Chyba to już gruba przesada, aby brać pod uwagę przekręty sędziowskie, kontuzje, kartki czy padał deszcz czy słońce swieciło. Rownie dobrze na korzyść Moskala działałby inne czynniki takie jak kontuje, kartki przeciwników.

Ocena też powinna uwzględnić transfery, ich ilosc, jakość i tym podobne. Tak wiec z niego wyszło by dość ciekawe równanie matematyczne. Jesli ktoś jest chetny je napisać to proszę bardzo

Rzeczywiscie grając w pierwszej 8. jest łatwiej niż w drugiej, dlatego zastanawiam się czy król strzelców nie powinien być wyłaniany po rundzie zasadniczej, w kocnu Wilczek miał łatwiej w grupie spadkowej, prawda ? I mowie to całkiem serio.
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 01.09.2015, 21:20
Wam chyba faktycznie zależy żeby jakiś idiota Kazka wywalił i dopiero się zacznie płacz i burdel.

Jak kurva można narzekać na styl aktualnie najładniej grającej drużyny ekstraklasy ?!?!?!
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 01.09.2015, 21:32
Przy określaniu średniej pkt/mecz weźcie też pod uwagę, że za Kazia, oprócz przeciwników z górnej półki mamy też do czynienia z intensyfikacją przekrętów sędziowskich na naszą niekorzyść. W tym sezonie chcieli go zwolnić, chociaż, gdyby nie błędy sędziowskie + odjęty punkt na początku sezonu, mielibyśmy spokojnie 2 miejsce i ok. 15pkt. w tabeli przy bardzo nieciekawym terminarzu.
Święte słowa.

Już pierwsze mecze Moskala jeszcze w zeszłym sezonie wywołały popłoch w warszawce. Dlatego teraz w każdym meczu czarna mafia robi mam pod górkę, terminarz też nie wziął się z sufitu, bo tylko wielki naiwniak wierzy w losowanie... Na ich nieszczęście nic to nie dało liczyli pewnie, że Moskala spotka los Warzychy. Akcja przed Pogonią była kwintesencją. Trzęsą portkami bo stracili nad nami kontrolę i każdy komu zależy na powodzeniu Wisełki powinien na Kazka chuchać i dmuchać, a jeżeli nie jest się w stanie na to zdobyć to przynajmniej nie przeszkadzać. Bo armia przeszkadzaczy głównie w krawatach jest bardzo liczna i zdeterminowana.

Natomiast teza, że przekręty nie mają wpływu na ocenę trenera jest super idiotyczna. O ile kontuzje i kartki to marne usprawiedliwienie choć z kartkami w świetle choćby np. kartki Cywki też różnie bywa. To niegwizdnięcie karnego dla nas, a gwizdnięcie przeciwko nam wpływa na każdy aspekt którym zajmuje się trener, od taktyki po motywację. Ale nie musi być karny wystarczy, że chorągiewką nie machnie i jak tu grać pressingiem i nie cofać się? Skoro łapanie na spalonego to element gry i bez niego nie da się wysoko ustawiać obrony. Więc raziłbym niektórym odrobinę zastanowienia.
Ostatnio edytowane przez Drozd : 01.09.2015 o godz. 21:58.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 02.09.2015, 00:11

Zwalniać i wzywać na dywanik to pierwsi ...
ciekawe czy tak sie tez interesują klubem ,zeby np przeznaczyc jakies pieniadze na kupno napastnika.
Bo na tym polu jakos ich aktywnosci nie widać.A Kazek za samego jednego Brozka bramek nie bedzie strzelał,.

A z sedziami sie zgadzam,to jest za duzo pomylek na naszą niekorzyść zeby moc mowic "a to zbieg okolicznosci".
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 02.09.2015 o godz. 00:13.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
RAFi89
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 02.09.2015, 00:32
HEDu napisał(a):Wyświetl post

Tak nie do końca. Probierz w meczach ligowych uzyskał średnią 1,29 (6 zwycięstw i 4 remisy w 17 spotkaniach) czyli już tak kolorowo nie jest. Średnia punktów w lidze na poziomie Moskala więc raczej nigdzie się nie musi chować. W Jadze natomiast w poprzednim sezonie miał blisko 1.8 a więc różnica jest.
Jego wysoka średnia w Wiśle to zasługa PP. Gdzie najpierw wyeliminował Lech i odpadł z Ruchem i w następnym sezonie wygrana z Wartą i Luboński KS.
Ostatnio edytowane przez RAFi89 : 02.09.2015 o godz. 00:38.
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 02.09.2015, 05:36
http://www.dziennikpolski24.pl/artyk...iala,id,t.html
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 02.09.2015, 08:48
tas de fleia napisał(a):Wyświetl post
Ja tam wolę takie zachowanie niż Franka, któremu będziemy bulić przez dłuższy czas za frajer.
Można i tak podejść do tematu i jest w tym wiele racji.
Natomiast Smuda swoje robił w czasach gdy Probierz miękł - za to też się płaci. Co lepsze, kwestia gustu.

... więcej mówi się o zwolnieniu Kazia, niż o zwolnieniu Maćka, gdzie Lech gra padakę, a Wisła w każdym meczu tworzy kilka niezłych akcji pod bramką przeciwnika, gdzie przede wszystkim widać jakąś myśl.
Taka jest różnica między Cupiałem a Rutkowskim którą 'lud' dobrze czuje.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member

Od: 06.2003

Stary 02.09.2015, 08:48
Krotko,zwiezle i na temat bo mnie to już ....a zaczyna irytować co soie tutaj pisze....

W dupe sobie możecie wsadzić jakies pieprzone srednie...
To nic nie ma na celu...
Jak można obliczac srednie jak każdy gral z roznymi zespołami rozne ilości razy...
Jeden trener gral z Legia 4 razy drugi 1 raz...
....a pisanie bredni kto co osiagnal to czysty idiotyzm wiec może wezcie się ....a od.......cie wkoncu od tego Moskala i dajcie mu popracować....
Odpowiedz cytując
Griszka30KR
Senior Member

Od: 06.2005

Stary 02.09.2015, 08:57
Wracając do Kazia - powtórzę: po 7 kolejkach tracimy 1 punkt do Cracovii i 7 do Piasta (po trudnych meczach, bez uwzględnienia pkt. karnego), .
Mało tego ,startujac z jednym ujemnym punktem...
Bednarz=Landryna=......
Odpowiedz cytując
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Stary 02.09.2015, 09:20
Wracając do Kazia - powtórzę: po 7 kolejkach tracimy 1 punkt do Cracovii i 7 do Piasta (po trudnych meczach, bez uwzględnienia pkt. karnego), a więcej mówi się o zwolnieniu Kazia, niż o zwolnieniu Maćka...

Czy ja wiem. O zwolnienie Maćka ubiegają się politycy, artyści a ostatnio nawet tematem zainteresował się pan Prezydent.
Wiśle się nie kibicuje. Wisłe się KOCHA.

Cytat:
To może zmieńmy to podejście w tej naszej wiślackiej rodzinie. Łatwo jest bowiem na kogoś wylewać pomyje, ale jak później człowiek się obroni, to smród zostaje.
Radek Sobolewski
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 02.09.2015, 12:17
Dowcip roku, nagrodą nadgryziony suchar...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
borys
Banita

Od: 07.2010

Stary 02.09.2015, 12:33
Zadna wyrocznia ale... wicelider.

http://weszlo.com/2015/09/02/niedawn...dza-jej-mecze/
Odpowiedz cytując
Mysciak
Senior Member

Od: 05.2015

Stary 02.09.2015, 12:59
Z całym szacunkiem, ale takimi wyliczeniami to sobie można tyłek podetrzeć, bo opiera się ona na założeniu sędzia nie podyktował w załóżmy 30 minucie karnego, a że było 1-1 to dopiszemy im 2pkt.
Ale wtedy obie drużyny grałyby kompletnie inaczej przez te 70 minut, przegrywający by atakowali a wygrywający bronili itd.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Stary 02.09.2015, 13:15
Wiadomo, ale jakoś trzeba próbować zbadać wpływ czarnej mafii na kształt tabeli tym bardziej, że nas w Szczecinie nie przekręcili w 30 minucie tylko w 80. I zwykle kręcenie wzmaga się ku końcowi meczu jeżeli wynik jest inny niż planowano.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
sayek89
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 02.09.2015, 13:58
Wczoraj oglądałem powtórkę ligi + ekstra. W niej bardzo pozytywnie wypowiadali się o Moskalu. Mówili że po pierwsze drużyna nie przegrała, po drugie gra widowiskową piłkę, a po trzeci z tymi remisami że to po prostu pech. Wniosek więc, zostawić Moskala na stanowisku do końca rudny i dopiero wtedy zdecydować. Ale media i tak zrobią swoje.
Bóg, Honor i Wisła!
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 03.09.2015, 09:29
Wisła Kraków. Kazimierz Moskal: Mam świadomość, w jakim klubie pracuję
http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...im-klubie.html

Troche światła na spotkanie w Myślenicach:

Cytat:
Już przed meczem z Pogonią Szczecin media informowały, że jeśli Wisła nie wygra, Moskal może pożegnać się z klubem. Ostatecznie krakowianie tylko zremisowali, ale 48-letni trener pozostał na stanowisku. - Byłem na spotkaniu z radą nadzorczą. Nikt na nim nie powiedział, że jeśli nie wygramy, to będzie to jednoznaczne z utratą posady
Odpowiedz cytując
Lukasz
Senior Member

Stary 11.09.2015, 10:59
Chorwacki trener miał ofertę z Wisły Kraków
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...-krakow/7tshvp

Cytat:
Krunoslav Jurcić prowadził rozmowy z Wisłą Kraków. Chorwacki trener mógł zastąpić w klubie Kazimierza Moskala, gdy po serii remisów, zespół znalazł się w dole tabeli. Aktualnego trenera wybronił jednak prezes Robert Gaszyński i do zmiany nie doszło.
Odpowiedz cytując
TRZEBINIAnin
Senior Member

Od: 09.2011

Stary 14.09.2015, 20:09
Suche fakty: 2 zwycięstwa w 8 kolejkach i 11 miejsce w tabeli. Najsłabiej punktujący trener w erze Cupiała.

Ja mam do Moskala jedno - wystawiaj dalej Uryge w podstawie, to najsłabszy defensywny pomocnik w całej ekstraklasie.
Odpowiedz cytując
domin_czyzyny
Socios Wisła Kraków

Od: 09.2010

Stary 14.09.2015, 20:11
TRZEBINIAnin napisał(a):Wyświetl post
Suche fakty: 2 zwycięstwa w 8 kolejkach i 11 miejsce w tabeli. Najsłabiej punktujący trener w erze Cupiała.

Ja mam do Moskala jedno - wystawiaj dalej Uryge w podstawie, to najsłabszy defensywny pomocnik w całej ekstraklasie.
ja tam widzę problem w Cywce - to raz. A w pierwszej połowie w zbytnim oddaleniu od siebie poszczególnych linii: obrony-pomocy- napadu.
Ostatnio edytowane przez domin_czyzyny : 14.09.2015 o godz. 20:14.
Odpowiedz cytując
Festence
Senior Member

Od: 04.2012

Stary 14.09.2015, 20:28
Gdyby Moskal był na boisku, pewnie strzeliłby karnego i nie podał tak jak Cywka...

1906% poparcia!
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów