The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Wyświetl wyniki ankiety: Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?
Andrzej Duda 147 85,96%
Bronisław Komorowski 24 14,04%
Głosujących: 171. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
kbsucha
Junior Member

Od: 05.2007

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 29.05.2015, 17:51
Gwiaździsty napisał(a):Wyświetl post
Dobra, szykuj lepiej kasę bo Bronuś rzutem na taśmę chce jeszcze podatek katastralny wprowadzić:

http://wgospodarce.pl/informacje/199...in-z-ich-domow
Identyczny poziom artykułu jak to:
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,360...o_ucierpi.html

Pomijając całe podziały polityczne moim zdaniem poziom dziennikarstwa i ogólnie mediów w Polsce to jest dramat. Jest strasznie ciężko znaleźć rzetelne źródło informacji, gdzie teza artykułu nie opiera się na plotkach, nieoficjalnych informacjach itp. Obecnie przeglądanie informacji w Internecie jest wyjątkowo męczące, jeżeli ktoś nie podchodzi to artykułów bezrefleksyjnie to ciężko jest przekopywać się przez całą masę niczym niepopartych wiadomości. Sam zauważyłem u siebie, że coraz rzadziej zaglądam do serwisów informacyjnych, powoli dzieję się to samo co w przypadku telewizji. Ilość bzdur i jakość oferowanych programów sprawiła, że najzwyczajniej w świecie zrezygnowałem z TV.
Ciekawi mnie czy kiedyś doczekamy się regulacji w tym zakresie czy dotykanie tego przez jakąkolwiek opcje polityczną to zawsze będzie "atak na wolne media".
Odpowiedz cytując
heoij
Senior Member

Od: 12.2009

Stary 29.05.2015, 18:17
Mistrz !

Odpowiedz cytując
kerim1906
Banita

Od: 04.2014

Stary 29.05.2015, 18:59
kuba.j.g. no to masz oficjalnie , wiem że gów...y z organu liza, ale to tylko świadczy że urbanoplatfusiarnia ma jeszcze mniej
http://niezalezna.pl/67550-platforma...a-wyprzedza-po
Odpowiedz cytując
ziz99
Senior Member

Od: 10.2008

Stary 30.05.2015, 01:00
Bardzo ciekawe te mapki (źródło: palade.pl):

Odpowiedz cytując
kuba.j.g.
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 30.05.2015, 08:25
kerim1906 napisał(a):Wyświetl post
kuba.j.g. no to masz oficjalnie , wiem że gów...y z organu liza, ale to tylko świadczy że urbanoplatfusiarnia ma jeszcze mniej
http://niezalezna.pl/67550-platforma...a-wyprzedza-po
E to ja juz wole "za Gmyzem"...najlepiej "nieoficjalnie"😁...a w tle muzyka z Rozowej Pantery
J. Kaczynski: We mnie jest czyste dobro...
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Od: 03.2004

Stary 30.05.2015, 09:40
Czy mogli by administratorzy udostępnić, jak kto głosował w tej ankiecie? To chyba żaden wstyd?

Jak zniszczyć Państwo wg Sun Tzu(„Sztuka wojny”):
http://wolnemedia.net/polityka/instr...korzyc-narody/
Odpowiedz cytując
hiszpan00
Senior Member

Od: 08.2010

Stary 30.05.2015, 11:14
Cytat:
Czy mogli by administratorzy udostępnić, jak kto głosował w tej ankiecie? To chyba żaden wstyd?
Każdy głosuje wg własnego przekonania, nawet jeśli jest niewłaściwe. Ważne by nie postępować jak chciała przez ostatnich 8 lat obecna władza czyli marginalizować elektorat jej niesprzyjający.
Obawiam się jednak czegoś innego:
http://niewygodne.info.pl/artykul5/0...ki-projekt.htm
Mam uzasadnione wątpliwości co do uczciwości następnych wyborów.
Odpowiedz cytując
ABGwislakABG
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 30.05.2015, 11:27
Dziki w Polsce, a 1 tura. Jebłem
Anty PO-PiS!!!
Odpowiedz cytując
kuba.j.g.
Senior Member

Stary 30.05.2015, 17:58
Hispan:
Przeczytaj sobie to co linkujesz i nie rob z siebie wariata. W artykule jakis cymbal (oczywiscie anonimowo no bo jakze by inaczej) powoluje sie na "przygotowany akt prawny" co jest nawet nie manipulacja a po prostu klamstwem (pewnie dlatego anonimowo). Nie ma zadnej ustawy ani projektu podatku katastralnego. Mozesz to sobie sprawdzic na stronach Sejmowych. Gwaizdzisty powolywal sie na podobne banialuki, ty wygrzebales to z innej strony ale podae sa identyczne powody itd...wyglada na to ze jeden "wlasciwy" portal przekopiowal z drugiego "wlasciwego" i banialuki nabieraja coraz realniejszych ksztaltow. Manipulacja do kwadratu w sam raz dla Ciebie. Glupota jest wiara w takie brednie. Co do wyborow...boisz sie o nastepne? A te tez byly sfalszowane? Na szczescie jedyna grupa spoleczna w tym kraju ktora podwaza uczciwosc wyborow i robi to glosno jest ta ktora ty reprezentujesz i na szczescie cala reszta nawet sie nie zajaknie o falszowaniu wyborow nawet przy wygranej Dudy...bo czlowiek moze byc niski ale nie powinien byc maly

A tu przedstawiam oferte firmy wydajacej portal "informacyjny" do ktorego linka zamiesciles (skopiowane ze strony):

AC PARTNERS oferuje usługi w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, poprzez:
1. sprawowanie nadzoru nad warunkami pracy oraz prowadzenie szkoleń z tego zakresu, a w szczególności:

doradztwo w zakresie obowiązujących przepisów oraz zasad bhp,
przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad bhp, a także sporządzanie pisemnych analiz bhp wraz z planami poprawy warunków BHP w terminach regulowanych przepisami kodeksu pracy w tym zakresie,
prowadzenie szkoleń wstępnych, okresowych a także fakultatywnych dla personelu firmy, w języku polskim i angielskim,
reprezentowanie pracodawcy przed organami nadzoru nad warunkami pracy – Państwową Inspekcją Pracy i Państwową Inspekcją Sanitarną,
opracowywanie i/lub opiniowanie istniejących regulaminów pracy, zarządzeń i instrukcji z zakresu bhp, oraz procedur związanych z BHP,
prowadzenie dochodzeń powypadkowych, tworzenie odpowiedniej dokumentacji, prowadzenie rejestrów wypadków i chorób zawodowych,
udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego na danym stanowisku pracy,
współpraca z certyfikowanymi laboratoriami w zakresie badań czynników szkodliwych środowiska pracy, prowadzenie rejestru czynników szkodliwych
współpraca z lekarzem sprawującym profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami firmy,
2. Pomoc we wdrażaniu Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy według normy PN-N-18001.
3. Kompleksowa obsługa inwestycji budowlanych w zakresie BHP, m.in. :
współpraca przy tworzeniu planu BiOZ,
prowadzenie kontroli stanu bezpieczeństwa na budowie,
kontrola dokumentacji pracowniczej dostarczonej przez podwykonawców (szkoleń, badań lekarskich, dodatkowych kwalifikacji),
kontrola podwykonawców pod kątem warunków pracy, przestrzegania przepisów bhp, stanu technicznego maszyn i urządzeń,
kontrole trzeźwości pracowników
Forma świadczenia usług:
Wykonujemy zadania służby bhp sprawując nadzór nad warunkami pracy na mocy art. 23711§ 2 Kodeksu pracy.

Usługi wykonujemy w ramach:
umowy stałej (usługa kompleksowa) dotyczących nadzoru bhp,
jednorazowego zlecenia.

to tyle
Ostatnio edytowane przez kuba.j.g. : 30.05.2015 o godz. 18:37.
Odpowiedz cytując
kuba.j.g.
Senior Member

Stary 30.05.2015, 18:31
Co zrobi Duda(Jarek)? Duda(Jarek) wiedzac ze jego obietnice sa nie do spelnienia bedzie sie staral na nich ugotowac obecna kolaicje rzadowa. Z politycznego punktu widzenia sposob dzialania jak najbardziej logiczny. Juz potobno siedza cale tabuny prawnikow i przygotowuja projekty ustaw zeby Duda(Jarek) mogl jet przedstawic po zaprzysiezeniu. Na poczatek zapewne poleca te ktore sa najbardziej kosztowne a wiec 500 zlotych na dziecko, darmowe przedszkola, kwota wolna od podatku do 8000 zl, pomoc "frankowiczom" itd itd. Dalczego? Ano dlatego, ze ZADEN rzad nie mial by odwagi przedstawic takich projektow ze wzgledu na ich koszty. Ale Dudy(Jarka), przynajmniej na razie nic to nie bedzie kosztowalo wiec ustawami bedzie sypal jak z rekawa przynajmniej do wyborow. Po co? Ano po to, ze koalicja nie przeglosuje zadnej jego ustawy bo budzet tego nie wytrzyma. Duda(Jarek) za to bedzie mial wytlumaczenie, ze "przeciez oni nie chcieli, a ja sam nie moge". Co by nie gadac PiS ma koalicje w szachu..jak sie nie rusza tak jest dupa kompletna. Zaglosuja przeciw ustawom Dudy(Jarka) to skoncza z max 15% poparciem na jesieni, zaglosuja ZA to bedzie sie to za nimi ciagnelo cale lata, bo w razie problemow wszyscy beda wypominac kto glosowal "za". Pieknie Duda(Jarek) urzadzil siebie i koalicje rzadowa a naiwnym wierzacym, ze Wampir Energetyczny wespol z nowym PiSowskim rzadem wprowadzi wszystko co obiecywal radze wyzbyc sie naiwnosci albo przygotowac na zarcie trawy w perspektywie kolejnych 5 lat...
Ostatnio edytowane przez kuba.j.g. : 30.05.2015 o godz. 18:40.
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 30.05.2015, 18:55
Kubuś mnie przekonał, mogłem głosować na Komorowskiego - On i PO to byli jednak gwaranci wzrostu gospodarczego, miejsc pracy, polityki zagranicznej uwarunkowanej na interesy Polski... że nie wspomnę o zgodzie i bezpieczeństwie!
Odpowiedz cytując
kerim1906
Banita

Stary 30.05.2015, 19:31
specjalnie dla kubusia.j.g

https://www.youtube.com/watch?v=vuzz...=RDFMjcI49k8Ho
Ostatnio edytowane przez kerim1906 : 30.05.2015 o godz. 19:45.
Odpowiedz cytując
hiszpan00
Senior Member

Stary 30.05.2015, 20:18
kuba.j.g. ( Ty tak serio) Co do 2 części to czy wybory były uczciwe poczytaj http://niezalezna.pl/67376-rkw-alarmuje-nieprawidlowosci-i-masowe-odwolywanie-czlonkow-komisji-relacja
Protesty wyborcze można było zgłaszać od dnia ogłoszenia wyników przez PKW przez 7 dni (dlaczego nie były zgłaszane? domyśl się).
Co do pierwszej części to zastanawiam się co byś napisał 5 lat temu o o podwyższeniu wieku emerytalnego czy wysyłaniu 6-latków do szkoły? Czy będą zdolni do tego oby nie ale czas pokaże.
Odpowiedz cytując
kuba.j.g.
Senior Member

Stary 30.05.2015, 20:56
serek.c2 napisał(a):Wyświetl post
Kubuś mnie przekonał, mogłem głosować na Komorowskiego - On i PO to byli jednak gwaranci wzrostu gospodarczego, miejsc pracy, polityki zagranicznej uwarunkowanej na interesy Polski... że nie wspomnę o zgodzie i bezpieczeństwie!
Naprawde nie zrozumiales co napisalem? Nie zalamuj mnie czlowieku.
Ostatnio edytowane przez kuba.j.g. : 30.05.2015 o godz. 22:28.
Odpowiedz cytując
kuba.j.g.
Senior Member

Stary 30.05.2015, 21:00
specjalnie dla kubusia.j.g

https://www.youtube.com/watch?v=vuzz...=RDFMjcI49k8Ho
Dawaj lepiej cos "za Gmyzem"...nieoficjalnie...
Odpowiedz cytując
kerim1906
Banita

Stary 30.05.2015, 21:15
kuba.j.g. napisał(a):Wyświetl post
Dawaj lepiej cos "za Gmyzem"...nieoficjalnie...
to jest "merytoryczny" komentarz do Twoich ostatnich wpisów , na nic więcej nie zasługujesz, nie bierz tego osobiście do siebie , mam na myśli Twoje "poglądy"
Odpowiedz cytując
kuba.j.g.
Senior Member

Stary 30.05.2015, 22:26
to jest "merytoryczny" komentarz do Twoich ostatnich wpisów , na nic więcej nie zasługujesz, nie bierz tego osobiście do siebie , mam na myśli Twoje "poglądy"
Niczego wiecej sie nie spodziewalem wiec zaskoczony nie jestem...Oczywiscie ze nie biore tego do siebie. Nie jestes w stanie mnie obrazic
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Stary 31.05.2015, 00:10
Naprawde nie zrozumiales co napisalem? Nie zalamuj mnie czlowieku.
Dobrze wiem co napisałeś, w....iają mnie tylko tacy mędrcy jak Ty, którzy - gdy jedna strona nie wypełniała swoich obietnic od lat - siedzieli cicho jak mysz pod miotłą...
Odpowiedz cytując
63.5 Kg
Senior Member

Od: 06.2003

Stary 31.05.2015, 09:43
Kolejny Wasz guru prof. Chazan zaczyna ...
Calkowity zakaz aborcji...
Naprawde ciężko znalezc większego pojeba...
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Stary 31.05.2015, 09:50
63.5

Ty tak na serio? Czy to tylko prowokacja? Miałem Cię za ogarniętego forumowicza, a wklejasz tutaj jakieś wrzutki zw ze sprawami światopoglądowymi. Brakuje tylko jeszcze tu związków partnerskich, likwidacji krzyża, emigrantów z Afryki, finansowania kościoła z budżetu- czyli to, czym ma się motłoch podniecać i o co kłócić- tymczasem o 0:45 w nocy zrobi się głosowanie w sprawie prywatyzacji lasów Państwowych lub wprowadzi podatek katastralny.

P.S
Możesz wrzucić linka skąd posiadasz tego typu rewelacje? Aborcja to w niektórych przypadkachi ratunek dla życia matki, więc tym bardziej jestem ciekawy.
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 31.05.2015 o godz. 09:59.

Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 31.05.2015, 10:17
63.5 Kg napisał(a):Wyświetl post
Pojeb, bo jest przeciwny zabijaniu dzieci? To jest właśnie poziom nowoczesnych postępowych. Twój guru Palikot rozdaje gimnazjalistkom tabletki wczesnoporonne śpiewaj hymny pochwalne lemingu...
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
kerim1906
Banita

Stary 31.05.2015, 10:33
Niczego wiecej sie nie spodziewalem wiec zaskoczony nie jestem...Oczywiscie ze nie biore tego do siebie. Nie jestes w stanie mnie obrazic
po pierwsze , nie obrażam Cię , nie mam nawet takiego zamiaru , musze jednak napisać Ci coś ważnego , to co opisywałeś w swoich ostatnich postach to pikuś , prawdopodobnie od 6 sierpnia zaczą się prawdziwe represje , my jako głosujący na Dudę będziemy mieli łatwiej , policja podczas kontroli będzie sprawdzała tylko świadectwo chrztu , pozostali głosujący na bula będą musieli mieć przy sobie dodatkowo akt bierzmowania , żonaci świadectwo ślubu i oczywiście zaliczone nauki małżeńskie , o cotygodniowym meldowaniu się u Proboszcza nie wspominam bo to naturalne , to dopiero początek , będzie coraz gorzej ale szczegółów na razie nie ujawnię , to co opisywałeś jako problemy z Dudą i Pisem to naprawdę nic w porównaniu z tym co się będzie działo , to co opisałem to tylko początek

oni już to wiedzą a Ty ?
Ostatnio edytowane przez kerim1906 : 31.05.2015 o godz. 11:16.
Odpowiedz cytując
JEDREK76
konserwa

Od: 06.2004

Stary 31.05.2015, 11:38
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
[...] Aborcja to w niektórych przypadkachi ratunek dla życia matki, więc tym bardziej jestem ciekawy.
Fragment z przysięgi Hipokratesa m.in. n/t tego rzekomego "ratunku"

"[...] Nigdy nikomu, także na żądanie, nie dam zabójczego środka ani też nawet nie udzielę w tym względzie rady; podobnie nie dam żadnej kobiecie dopochwowego środka poronnego. [...]"

W tej chwili można zabijać dzieci chore bądź poczęte w wyniku gwałtu, a nie "jedynie" zagrażające zdrowiu matki. Niestety nasza cywilizacja coraz bardziej staje się cywilizacją śmierci i hedonizmu, gdzie choroba jest wystarczającym argumentem do pozbawienia życia.
Odpowiedz cytując
Pablo84
Senior Member

Stary 31.05.2015, 12:04
Nie rozumiem, jak to się odnosi do mojego posta.

Nie choroba dziecka, a śmierć matki.
Ostatnio edytowane przez Pablo84 : 31.05.2015 o godz. 12:11.

Odpowiedz cytując
hiszpan00
Senior Member

Stary 31.05.2015, 12:48
http://vod.gazetapolska.pl/10226-tyd...cz-ziemkiewicz
Odpowiedz cytując
wislak68
Senior Member

Od: 11.2007

Stary 31.05.2015, 14:01
63.5 Kg napisał(a):Wyświetl post
Profesor. Jeden z najlepszych najlepszy w Polsce położników. Ale wychowany na Michniku i TVN specjalista od aborcji wie lepiej. W byciu żenującym możesz konkurować chyba tylko czerwonym sołtysem.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 31.05.2015, 14:08
Cytat:
Powiedział tak typ o gościu, który po prostu nie chce aby były zabijane niewinne dzieci. Zajebiście. Jak ktoś tu jest pojebem to tylko takie POjeby jak ty, które ot tak sobie skazują na śmierć niewinne dzieci.
Wiem, że poświęcić swoje życie dla życia dziecka to jest dramatyczna decyzja, urodzić dziecko z gwałtu to na pewno też nie jest nic fajnego, urodzić chore dziecko to też nie jest miłe ale... o co w tym wszystkim chodzi? O EGOIZM. Nawet w tych trzech przypadkach zawsze dochodzę do wniosku, że to jest czysty egoizm a nie żadne kierowanie się umysłem, sercem czy sumieniem.
Gwałt - trudne przeżycie ale czy łatwiejsze jest zabicie dziecka? Najwidoczniej, dla niektórych tak
Zagrożone zdrowie i życie matki - czyli co, wybieramy, ja będę zdrowy a moje dziecko niech idzie do piachu? Żałosne...
Chore dziecko - czyli lepiej uśpić, pardon rozerwać szczypcami? Na pewno to jest godniejsza śmierć ;/
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
kerim1906
Banita

Stary 31.05.2015, 14:39
wislak68 do 63.5 Kg "W byciu żenującym możesz konkurować chyba tylko z czerwonym sołtysem."

no właśnie , co sie stało z wołominiakiem emj10 ? , kto ma priv niech pisze że już tydzień po wyborach , nie musi do końca się ukrywać bo wygrał Duda a nie Sasin ( to ten co go wydymał jak startował na radnego czegoś tam) , chyba że przygotowuje rozmywającą analizę że niby wygrał Duda , ale tak nie do końca......, , jak w końcu wpadnie to czegoś takiego się spodziewam , ktokolwiek widział ktokolwiek wie niech ratuje wołominiaka , tydzień traumy wystarczy , czas do roboty bo lemingi rozproszone i zdezorientowane
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 31.05.2015, 15:16
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Powiedział tak typ o gościu, który po prostu nie chce aby były zabijane niewinne dzieci. Zajebiście. Jak ktoś tu jest pojebem to tylko takie POjeby jak ty, które ot tak sobie skazują na śmierć niewinne dzieci.
Wiem, że poświęcić swoje życie dla życia dziecka to jest dramatyczna decyzja, urodzić dziecko z gwałtu to na pewno też nie jest nic fajnego, urodzić chore dziecko to też nie jest miłe ale... o co w tym wszystkim chodzi? O EGOIZM. Nawet w tych trzech przypadkach zawsze dochodzę do wniosku, że to jest czysty egoizm a nie żadne kierowanie się umysłem, sercem czy sumieniem.
Gwałt - trudne przeżycie ale czy łatwiejsze jest zabicie dziecka? Najwidoczniej, dla niektórych tak
Zagrożone zdrowie i życie matki - czyli co, wybieramy, ja będę zdrowy a moje dziecko niech idzie do piachu? Żałosne...
Chore dziecko - czyli lepiej uśpić, pardon rozerwać szczypcami? Na pewno to jest godniejsza śmierć ;/
Pojebami ,takimi jak Chazan , są ci którzy każą rodzić matce zdeformowany płód , który umiera kilka dni po porodzie (o czym było od razu wiadome) ,narażając matkę na utratę zdrowia i życia. Chazan za to co zrobił , powinien siedzieć w pierdlu.
To kobiety powinny mieć prawo do aborcji ,jeśli dziecko zostało poczęte w wyniku: gwałtu ,związku kazirodczego lub gdy poród zagraża jej życiu.
Nie stosuj socjotechniki ,że zabijane są dzieci bo 2 cm skrzek ,który nic nie czuje nie jest człowiekiem.
Wygrał Duda ,to pojeby anty-aborcyjne już wyszły na ulice zbierając podpisy pod wnioskiem o całkowity zakaz aborcji . Wygrają Pisowcy w październiku to zrobią z Polski drugi Iran.
I jeszcze jedno dlaczego przeciwnicy aborcji są na ogół za karą śmierci?
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 31.05.2015, 16:31
Cytat:
I jeszcze jedno dlaczego przeciwnicy aborcji są na ogół za karą śmierci?
Bo myślą? Bo są przeciwko zabijaniu niewinnych dzieci ale sa jednocześnie za eliminacją śmieci pokroju pedofilów i morderców?
Bo wy lewaki jesteście pojebani, jesteście za szanowaniem ludzi, tolerancją prawami człowieka a jednocześnie uderzacie w najbardziej bezbronne istoty tego świata czyli dzieci. Jesteście za tolerancją a bardziej niż zwykłych ludzi chronicie bandytów - zniesienie kary śmierci, niewysokie kary dla morderców i pedofilów. To jest chora lewacka logika, lepiej zabić dziecko niż bandytę bo przecież bandycie jako człowiekowi należy się szacunek, ma równe prawa itp a dziecko, zabić i luj z nim.

A co do Chazana to nawet w POjebanym państwie został uniewinniony także możesz sobie darować swoje lewe wynurzenia na temat jego osoby.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów