The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 04.01.2020, 13:25
No ale widzisz, już pojawia się pytanie w innej formie...

Kowalski napisał(a):Wyświetl post
Wydaje mi się, że po pierwsze dyskusja o Socios i ankiecie dla członków Socios powinna się się toczyć w innym pokoju.
Racja, proponuję przenieść dyskusję w odpowiednie miejsce.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 04.01.2020, 13:25
Myślę że silna presja na TS ze strony kibiców ma sens.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
mr_kwolf
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 04.01.2020, 13:37
Moim zdaniem wolfy przesadzasz z tą krytyką pozostawienia szkółki do lat 12 w rękach TS. Mówię oczywiście o sytuacji, gdy SA również może szkolić najmłodszych.

Jest to przerabiane w Polsce w wielu klubach (Korona, Ślask, Cracovia). Po prostu można szkolić w danym momencie więcej dzieci, można ciągnąć więcej dotacji, a co za tym idzie masz więcej materiału z którego można koniec końców wybrać później kandydatów na piłkarzy. Lepiej brzmi jak twoje dziecko trenuje w zespole "TS Wisła Kraków rocznik 2010", a nie "Wisła Kraków SA III rocznik 2010". Jakkolwiek absurdalnie to brzmi, ale dla rodziców to naprawdę ma znaczenie, bo przecież żadne dziecko nie jest tak słabe żeby trenować w trzeciej drużynie z danego rocznika.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 04.01.2020, 13:43
mr_kwolf napisał(a):Wyświetl post
Moim zdaniem wolfy przesadzasz z tą krytyką pozostawienia szkółki do lat 12 w rękach TS. Mówię oczywiście o sytuacji, gdy SA również może szkolić najmłodszych.

Jest to przerabiane w Polsce w wielu klubach (Korona, Ślask, Cracovia). Po prostu można szkolić w danym momencie więcej dzieci, można ciągnąć więcej dotacji, a co za tym idzie masz więcej materiału z którego można koniec końców wybrać później kandydatów na piłkarzy. Lepiej brzmi jak twoje dziecko trenuje w zespole "TS Wisła Kraków rocznik 2010", a nie "Wisła Kraków SA III rocznik 2010". Jakkolwiek absurdalnie to brzmi, ale dla rodziców to naprawdę ma znaczenie, bo przecież żadne dziecko nie jest tak słabe żeby trenować w trzeciej drużynie z danego rocznika.
Ja napisałem dlaczego to jest zły pomysł i dlaczego ani trójca, ani żaden inny biznes się na to nie zgodzi. Chodzi o wizerunek i pieniądze.
To co robią kluby takie jak Śląsk czy Korona, które ciągną kasę z miasta albo Cracovia jest bez znaczenia. To nie są dobrze ani profesjonalnie zarządzane kluby. Lech i Legia też tak robią? Chodzi mi o miasta w których działają.

Nikt na starcie nie będzie sobie robił problemów.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 04.01.2020, 15:07
To ja już napisałem co ludzi takich jak ja może przekonać do zapisania się do Socios ale wywołało to spore oburzenie.Nie sądzę bym był jedyną taką osobą.Ja jakieś środki mogę przekazywać i bez członkostwa wtedy finansowo to może i się zgadza ale właśnie nie wzrasta licznik osób zarejestrowanych w stowarzyszeniu .Nie wywołuje u mnie żadnej ekscytacji głosowanie gdzie ile i komu przekazać pieniądze ale gdybym mógł wyrazić swoje zdanie w różnych jak to nazywacie ankietach dotyczących ogólnie sytuacji w klubie to jestem jak najbardziej za.Nie stawiam nikomu żadnych warunków mówię tylko co mnie by zachęciło
Odpowiedz cytując
serek.c2
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2004

Stary 04.01.2020, 15:11
A nie sądzisz, że takie ankiety będą miały sens i będą jeszcze ciekawsze, gdy będą miały jakąkolwiek moc sprawczą? A żeby tak się stało, to najpierw musimy być odpowiednio mocną organizacją. Teraz pytanie do Ciebie, czemu nie chcesz nas wspomóc w stworzeniu takiego Socios, tylko czekasz na gotowe?
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Od: 12.2018

Stary 04.01.2020, 15:57
Czyli przekazywanie pieniędzy i bycie choćby sponsorem koszulkowym jest mniej ekscytujące, ale bardziej ekscytujące są ankiety i głosowania bez żadnej mocy sprawczej.... umysł ludzki jest niezwykle zawiły.
Odpowiedz cytując
Vinci
Socios Wisła Kraków

Od: 03.2005

Stary 04.01.2020, 16:22
do wykasowania - zdublowany post
Ostatnio edytowane przez Vinci : 04.01.2020 o godz. 16:24.
"Kradzione szczęścia nie daje..."
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 04.01.2020, 16:23
Darisz Marzec trener Stali Mielec:
"Zabolało mnie ostatnio, że akademia Wisły nie dostała żadnej gwiazdki w programie certyfikacji akademii PZPN. Wiadomo, że nie ma odpowiedniej bazy, ale z tego, co słyszałem, program, jaki Wisła złożyła do PZPN-u, to był jakiś śmiech. Coś niemożliwego. To dla mnie coś, za co ktoś w Wiśle powinien ponieść konsekwencje. I to nie polegające na tym, że ma przyznać, że zawalił. To za poważna sprawa. I nie mówię o trenerach, którzy nie donieśli jakichś zaświadczeń, a o osobach z samej góry. Kluby z niższych lig, właściwie z podwórek, dostały gwiazdki, a Wisła Kraków nie. Stal Mielec, której akademia istnieje dopiero od kilku lat, otrzymała złotą gwiazdkę, a niektórzy jej wychowankowie już trenują z pierwszą drużyny. Jeśli trenerzy w Wiśle czegoś nie donieśli, winę ponosi ten, kto jest na górze. Skoro ktoś zawalił taką sprawę, to znaczy, że się do tego nie nadaje. Zwłaszcza że na przygotowanie dokumentów był nie tydzień, tylko długi czas..."
https://www.przegladsportowy.pl/pilk...sienna/jq3nwel
Odpowiedz cytując
Piknik1906
Member

Od: 01.2019

Stary 04.01.2020, 17:05
leszekm napisał(a):Wyświetl post
Darisz Marzec trener Stali Mielec:
https://www.przegladsportowy.pl/pilk...sienna/jq3nwel
Wczoraj napisałem, że wystarczy byłych piłkarzy i działaczy zapytać o p. Wisłockiego żeby się nasłuchać. Szczególnie tych, którzy kiedyś mieli coś wspólnego ze szkoleniem i TS. No i proszę. To wprawdzie o teraźniejszości ale jestem przekonany (wiem), że tak ostra i agresywna wypowiedź ma znacznie głębsze dno. Wiele osób z Wisłą w sercu uważa, że w 2016 roku trafiła ona pod okupację i ma jasne zdanie o tych którzy w tym uczestniczyli. A p. Wisłocki uczestniczył mocno.
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 04.01.2020, 17:40
https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ek...krakow/jb1b9wz

W tym artykule jest 6 osób, które pełniły ważne role w upadającej Wiśle SA, a teraz pełnią ważne role w TS.
5 z nich jest w zarządzie:
https://www.tswisla.pl/wladze/

Na 9 osób w zarządzie 5 jest ze starego układu. Jak tu wierzyć w nowe rozdanie? Chyba już rozumiem dlaczego trio ma takie problemy z przejęciem klubu.

Kiepsko to wygląda
Ostatnio edytowane przez royalmichael : 04.01.2020 o godz. 22:36.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 04.01.2020, 17:46
Rafał może im wierzy, że wtedy nie chcieli źle dla Wisły. Porozmawiał pewnie z nimi i wytłumaczyli mu, że się sprzeciwiali ale nic nie mogli więcej zrobić. Więc Rafał pewnie im uwierzył i daje szansę się wykazać.

*ironia.
Odpowiedz cytując
For_FuN_
Senior Member

Od: 08.2004

Stary 04.01.2020, 19:44
Widać wyraźnie, że pan Rafał ma drobne problemy z inteligencją... Całego wywiadu nie będę komentował, ale to co mówi o np. LMM to totalne nieporozumienie. Wystarczyłoby: "Było to niefortunne i więcej się nie powtórzy. Przepraszam. Pan LMM nie będzie już zapraszany i żadna sprawa nie będzie z nim konsultowana". Proste, jasne i logiczne, a przede wszystkim przyzwoite.
Odpowiedz cytując
sl@y
Senior Member

Od: 10.2014

Stary 04.01.2020, 20:06
Tak to powinno wyglądać aby odciąć się od poprzedniego ukladu. Ale po ostatnich wywiadach Wisłockiego to idzie odczuć że ktoś tam steruje z tylnego fotela.
Odpowiedz cytując
AgresywnyChomik
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 04.01.2020, 21:37
Dla mnie po tym wywiadzie cos musi tu nie grac a Wislocki najchetniej s.......iby w trenerke.
Malinowy król malowanych róż
Odpowiedz cytując
sandomingo
Senior Member

Od: 03.2005

Stary 04.01.2020, 23:05
Czytając ten ostatni wywiad z Wisłockim to jak dla mnie czarne chmury zbierają się coraz mocniej. Głównym motywem są osobiste urazy, jakieś niedomówienia. I dziwne teksty sugerujące możliwość prowadzenia SA przez TS...
A poziom wyjaśnień nt ludzi z poprzedniego układu jest podobny do tłumaczeń Sarapaty i Dukata.

Jak dla mnie nie ma dla Wisły nadziei. Cholerna szkoda, bo takiej mobilizacji jak w 2019 to długo nie było i nie wiem, czy kiedyś jeszcze będzie.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 04.01.2020, 23:33
Cytat:
Jako powód fiaska rozmów wskazał: - Brak przejęcia klubu przez Tomka Jażdżyńskiego, Kubę Błaszczykowskiego i Jarka Królewskiego z powodu niespełnienia ich trzech postulatów- odbija się na naszych transferach. W klubie oczywiście jesteśmy przekonani, że to trio gwarantuje stabilność, ale musimy do tego przekonać jeszcze rynek. A na razie jest tak, że zawodnicy i ich menedżerowie boją się, że w dłuższej perspektywie klub może nie być stabilny finansowo. Obawiają się o to i zaczynają grać na zwłokę - dodaje Obidziński.
Cytat:
- Ta sytuacja niestety rzutuje też na piłkarzy i ich menedżerów. Bezpośrednio od nich słyszę, że skoro Wisła nie ma prawa do swojej nazwy, czy ktoś ma jakiś duży dług, nad którym nie ma kontroli, to oni wolą poczekać, wstrzymują się z decyzjami. Tylko że my czekać nie chcemy, wręcz nie możemy czekać z transferami do końca zimowego okna transferowego. Obecny stan rzeczy mocno komplikuje nasze ruchy transferowe, ale też ogólne - biznesowe, jak np. rozmowy sponsorskie. Dotyczy to też zatrzymywania w klubie najzdolniejszej młodzieży, bo to też rodzi taki problem - słyszymy od Obidzińskiego.
http://www.sport.pl/pilka/7,65039,25...prowadzic.html

Reputacja TSu działa... Podziękujcie Prezesowi Wisłockiemu za porozumienie, które skazuje Wisłę na porażkę
Ostatnio edytowane przez Cycu : 04.01.2020 o godz. 23:43.
Odpowiedz cytując
Matios98
Member

Od: 12.2018

Stary 04.01.2020, 23:45
Nie no już bez przesady, jak można takie kocopoły opowiadać, a tym bardziej w nie wierzyć.
Odpowiedz cytując
Cycu
Senior Member

Od: 09.2019

Stary 04.01.2020, 23:55
Matios98 napisał(a):Wyświetl post
Nie no już bez przesady, jak można takie kocopoły opowiadać, a tym bardziej w nie wierzyć.
Dlaczego? Piłkarz ma prawo chyba wiedzieć kto jest jego właścicielem? U nas tak do końca nie wiadomo, bo Wisłocki zawarł porozumienie tylko z Jażdżyńskim, brakowało podpisów Błaszczykowskiego i Królewskiego, także takie porozumienie nie ma żadnej mocy prawnej i nadaje się tylko do kosza...

Jak Wisłocki i TS tak sobie pogrywa z trio to jak piłkarz, który ma do nas przyjść ma nas traktować poważnie jak 31 grudnia nawet trio nie wiedziało co będzie dalej i kto będzie właścicielem Wisły?
Ostatnio edytowane przez Cycu : 04.01.2020 o godz. 23:57.
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 04.01.2020, 23:57
Drugi pogrubiony cytat, to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Piłkarze i menadżerowie mają w dupie kto ma prawo do nazwy itp. Co miesiąc ma wpływać określona kwota na konto i to wszystko.
Odpowiedz cytując
South
Senior Member

Od: 03.2006

Stary 05.01.2020, 00:12
Mnie osobiście w....ia, że celem tego wywiadu jest wykorzystanie emocji i nastrojów kibiców. Wiadomo jak kibice Wisły są grzani na transfery , to teraz cyk szpileczka w TS , nie będzie transferów bo TS nie chce oddać herbu. Nie powinno tak to wyglądać ...
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 05.01.2020, 00:13
Cytat:
Drugi pogrubiony cytat, to nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Piłkarze i menadżerowie mają w dupie kto ma prawo do nazwy itp. Co miesiąc ma wpływać określona kwota na konto i to wszystko.
No nie wiem bo przy Wiśle Kraków smrodzi się od kilku lat, a już tak na serio serio szambo wybiło prawie 2 lata temu. Oprócz organizacyjnego dołku, gangusów i zamieszania chyba juz kazdy w Polsce wie, że Wisła ma problemy finansowe i miała różne akcje z pilkarzami i wypłatami pieniędzy.
Gdybym był kopaczem to bym się sto razy zastanowił czy przyjśc do Wisły, bądźmy szczerzy, dla nas Wisła to cos i miłośc na całe życie a dla potencjalnego pracownika?
-przedostatnie miejsce a tabeli
-żenujący poziom sportowy
-niejasność co do przyszłości klubu
-niejasność co do przejęcia przez trio, czyli w sumie w kazdej chwili może być zerwanie rozmów, odejście trio, upadek i brak wypłaty...
-zero konkurencyjności jeśli chodzi o poziom płac

Serio ktoś tu powinien chciec grać? My jesteśmy kandydatem do spadku i jawi się ciągle nad nami widmo upadku, długów, wszelakich problemów więc kto by chciał tu przyjść?
Dlatego wcale bym się nie dziwił, że kopacze chcą stabilizacji chociaż pod tym kątem, że losy SA będa pewne, zabezpieczone pzez trio.

A co do wywiadu i TS. Przecież to jest to samo co Sarapata i spółka. Jakie niejasne gadanie, jakies niejasne układy, dziwni ludzie wokoło, zero refleksji. To sa zwykli dyletanci i tyle.
Co oni zrobili przez rok względem SA?
Żenada i wstyd. Albo w prawo albo w lewo, chca ot niech oddają klub trio, nie to niech ich wypieprzają i sami rzadzą. A ci dyletanci rok się nie potrafią okreslić, dogadać i nawet nie mają planu B. Co to ma być?
Nic się w TS nie zmieniło. Ja nawet nie muszę się orientować w składzie zarządu itd bo widać po ich działaniach, że to jest Sarapata i spółka bis.

Cytat:
Mnie osobiście w....ia, że celem tego wywiadu jest wykorzystanie emocji i nastrojów kibiców. Wiadomo jak kibice Wisły są grzani na transfery , to teraz cyk szpileczka w TS , nie będzie transferów bo TS nie chce oddać herbu. Nie powinno tak to wyglądać ...
Masz rację, ale coś jest nie tak skoro do nas nie chca przychodzić odpady z innych klubów i wolą wybrać Raków czy Miedź Legnica...
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
master17
Senior Member

Od: 05.2008

Stary 05.01.2020, 00:16
Dlatego całe rozmowy na linii SA-TS, to czysty kabaret. Brakuje jeszcze aby umowy latały w wywiadach. Osoba, której można zaufać w 100% siedzi właśnie cicho i stara się robić swoje, a reszta bez twitterów, wywiadów i innych gówien żyć nie potrafi. Wisłocki też, który po pierwszych wywiadach Tomka marudził, że tak się nie robi, a teraz sam nadrabia w paplaniu głupot.

Jaroo obecnie przejęcie przez trójcę też niczego nie gwarantuje. Z resztą się zgadzam, ale uważam, że drugi cytat, to po prostu zwykłe granie na emocjach.
Ostatnio edytowane przez master17 : 05.01.2020 o godz. 00:19.
Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 05.01.2020, 00:32
Cytat:
Jaroo obecnie przejęcie przez trójcę też niczego nie gwarantuje. Z resztą się zgadzam, ale uważam, że drugi cytat, to po prostu zwykłe granie na emocjach.
Tak, jest to gra na emocjach i to wszystko już idzie w zla stronę. Dla mnie powinni spotkać się 2-3 razy, ustalić stanowisko i albo przejąć klub albo się zwinąć i niech sobie TS działa. Zrobiła się już z tego dziecinada i czasami zwykła pyskówka. Chyba nie o to chodzi.

Co do przejęcia przez tro to się nie zgadzam bo gwarantują chociaż jakąś linię rozwoju, jakiś pomysł, plan, cokolwiek, gwarantują szczególnie osobą Kuby jakąś wiarygodność i to, że czlowiekowi się robi spokojniej na sercu, co w Wiśle jest czyms rzadkim od wielu lat...

Obecna sytuacja po prostu blokuje wiele możliwości działań przez trio, spowalnia rozwój i tak nie powinno być. Albo klub ma TS albo SA albo jakiś szejk czy miliarder i niech zarządza, niech działa na swoją kreskę, a my od roku jesteśmy w rozkroku... tak nie może być, to jest niepoważne i jest to najgorszym rozwiązaniem.

Pamiętam jeszcze słowa Wisłockiego, że po akcji z Vanną TS musi dokładniej analizować komu odda Wislę. Już przeanalizowały te asy z TS czy trio jest ok czy dalej się motają. Patrząc na końcówke roku i zero zaangazowania TS to dalej tęgie mózgi myslą czy Kuba i społka sa wiarygodni.
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Clanowy
Member

Od: 05.2004

Stary 05.01.2020, 01:05
Czy może ktoś mi wyjaśnić kim jest Serek.C2 i dlaczego to nie jest Rafał Wisłocki?
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 05.01.2020, 01:12
master17 napisał(a):Wyświetl post
Dlatego całe rozmowy na linii SA-TS, to czysty kabaret. Brakuje jeszcze aby umowy latały w wywiadach. Osoba, której można zaufać w 100% siedzi właśnie cicho i stara się robić swoje, a reszta bez twitterów, wywiadów i innych gówien żyć nie potrafi. Wisłocki też, który po pierwszych wywiadach Tomka marudził, że tak się nie robi, a teraz sam nadrabia w paplaniu głupot.

niczego nie gwartantuje ale daje jakiekolwiek mozliwosci i nadzieje ....z TSem nie ma zadnych z tych rzeczy ...pisalem wczesniej - bledem Trio bylo dac tym nieudacznikom az rok - ...powinni dac czas do 1 czerwca ....i tyle ...gra na emocjach bedzie znowu za rok - , jesli sie utrzymamay - ze jak mozna zostawic druzyne w polowie sezonu itp .... KBJ powinni dac jasbne ultimatum : pomagamy wam nie udacznicy do 1 czerwca .... jesli dalej stoicie przy swoim to 1 czerwca rozwiazujemy umowe , pomoc , wszystko i zadamy zwrotu 4,5 mln ....i po ptokach .....
Odpowiedz cytując
gizmowisla
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 05.01.2020, 01:14
Clanowy napisał(a):Wyświetl post
Czy może ktoś mi wyjaśnić kim jest Serek.C2 i dlaczego to nie jest Rafał Wisłocki?
stapasz chlopie po cienkim lodzie ...przygotuj sie na atak al'a Jan Winnicki w Alternatywach :: duzo mowi - ale o niczym
Odpowiedz cytując
Piotr777
Senior Member

Od: 08.2016

Stary 05.01.2020, 01:41
Clanowy napisał(a):Wyświetl post
Dlaczego nie jest Wisłockim? Hm, dobre pytanie.

Wybierz najlepszą odpowiedź:

a) bo jest Gołdą
b) bo jest Vanną Ly
c) bo jest za gruby
Ostatnio edytowane przez Piotr777 : 05.01.2020 o godz. 01:50.
Odpowiedz cytując
Clanowy
Member

Od: 05.2004

Stary 05.01.2020, 01:45
Jestem za długo z Wisłą, żeby się bać cienkiego lodu
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 05.01.2020, 02:01
Wisłocki idzie drogą byłej prezes i złodziejskiego układu.

Nie umie odpowiedzieć jak była prezes na proste pytanie i atakuje kibiców.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów