The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Zbychu
Senior Member

Od: 11.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 20.07.2008, 18:56. Wisła Kraków w mediach
Dzisiaj bezpośrednio po mecz o Superpuchar na TVP2 rusza nowy magazyn piłkarski "Szybka piłka".Porgram poprowadzą Maciej Iwański i Rafał Patyra,komentatorem będzie Szpakowski.Szykuje się konkurencja dla Ligi+
By dostawać więcej od życia, dawaj więcej od siebie.
Odpowiedz cytując
walker99
Member

Od: 12.2007

Stary 20.07.2008, 19:02
Zbychu napisał(a):Wyświetl post
Dzisiaj bezpośrednio po mecz o Superpuchar na TVP2 rusza nowy magazyn piłkarski "Szybka piłka".Porgram poprowadzą Maciej Iwański i Rafał Patyra,komentatorem będzie Szpakowski.Szykuje się konkurencja dla Ligi+
Ajccc Bajka Szpaku Dla mnie najlepszy komentator !! Borek żel men
Odpowiedz cytując
Rob_Zombie
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 20.07.2008, 19:37
Iwański i Szpaku... Ci kolesie nawet nie znają nazwisk piłkarzy w meczach które komentują. Pierwszy drze się jak debil a drugi tak pier... podczas meczu że głowa mała. Chyba tylko Borowczyk mu dorównuje, ale to trochę inny sport ;]
Z taką obsadą to mi się zdaje że ciężko będzie im konkurować z tym czymś od TVNu a co dopiero z Ligą+.
Odpowiedz cytując
PoloniaDumaStolicy
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 20.07.2008, 23:46
Rob_Zombie napisał(a):Wyświetl post
Iwański i Szpaku... Ci kolesie nawet nie znają nazwisk piłkarzy w meczach które komentują. Pierwszy drze się jak debil a drugi tak pier... podczas meczu że głowa mała. Chyba tylko Borowczyk mu dorównuje, ale to trochę inny sport ;]
Z taką obsadą to mi się zdaje że ciężko będzie im konkurować z tym czymś od TVNu a co dopiero z Ligą+.
Osobiscie, to wole Szpakowskiego jako komentatora niz np. Borka
Kiedyś wrócą tamte lata... 1946... 2000... 2011?
Odpowiedz cytując
dynek.pl
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 20.07.2008, 19:47
Troche nazwa nie adekwatna do naszych rozgrywek ligowych. Powinna byc raczej "Dluga pilka", a juz w ogole "Kopanina" byloby w sam raz.
Odpowiedz cytując
Flamaster
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 21.07.2008, 12:15
Generalnie trochę brakuje TVN'owieskiego studia i piosenki " Prosta rzecz". Pomimo tragicznego gadania Salaków, niedzielny wieczór miał swój klimat

Przyznam szczerze, że jestem mocno zdziwiony tym, co przygotowało TVP. Liczyłem na prowadzącego Szaranowicza, eksperta Engela i od biedy jakiegoś redaktorzynę. Bardzo, ale to bardzo miłe zaskoczenie. Iwańskiego lubie, Patyra mi nie przeszkadza, a gdy jest Szczęsny, to reszta jakoś ujdzie.

Materiały na plus i to chyba wszystko, co miłe z mojej strony.

Nie podobało mi się studio. Czułem się, jakbym oglądał żółwie ninja

Aha, "Szybka piłka"
Odpowiedz cytując
festereknh
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 04.01.2010, 17:38. Prezydent Krakowa
Jak dla mnie totalna porażka z strony prezydenta Majchrowskiego...
Ostatnio edytowane przez festereknh : 04.01.2010 o godz. 17:41.
Odpowiedz cytując
Brozinhio
Banita

Od: 03.2008

Stary 21.07.2008, 13:21
Jak dla mnie od TVN owskeij Oranżady program znacznie gorszy. Jak ktoś tu już pisał - zajmują sie tylko szydzeniam z naszej Ligi zamiast staraś się pokazać ją w jak najlepszym świetle. Ten 2gi Prowadzący obok Iwańskeigo nadaje sie co najwyżej do komentowania kolarska czy Lekkoatletyki bo o piłce to słyszał tylko chyba z wiadomości jak je miał prezentować w Sportowym Wieczorze.
Słowem srają we własne gniazdo. Szczesny przesadzał ze swoimi komentarzami, które choć czasem zabawne nie powinny się znajdować w takim programie.

Problem przykucia oczu do telewizora już pominę.

No i nakoniec -coś co mnie zabiło _ jak komentowali transfery Legii: "ale stracili najlepszego obrońce ligi Inakiego Aztiza O.o

- co to ****a ma być Jakiej to ligi Aztiz był najlepszym obrońcą
Ogólnie straszna amatorka i zero klimatu. No cóż ale pierwsze programy MOE też były średnie więc może się wyrobią.
Odpowiedz cytując
w0lno.
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 21.07.2008, 13:42
Brozinhio napisał(a):Wyświetl post
Problem przykucia oczu do telewizora już pominę.

No i nakoniec -coś co mnie zabiło _ jak komentowali transfery Legii: "ale stracili najlepszego obrońce ligi Inakiego Aztiza O.o

- co to ****a ma być Jakiej to ligi Aztiz był najlepszym obrońcą
Ogólnie straszna amatorka i zero klimatu. No cóż ale pierwsze programy MOE też były średnie więc może się wyrobią.
Problem przykucia oczu... znam ten ból. Nie wiem czemu, ale oglądając ten program byłem znudzony jak nigdy. Czekałem, aż się skończy.

Z tym Astiz'em to nieźle dowalili. Nie wiem czy tylko mi się tak wydawało, ale ten program [czyt. jego dziennikarze itd.] są proLegijni... Może jestem jakiś wyczulony. Sam nie wiem

Sędzia zasługuje na wielkiego plusa. Widać, że 'będzie z niego pożytek'. Nie będzie 'zaklinania rzeczywistości'.

Szczęsny - Jego teksty najbardziej przypadły mi do gustu. Jak dla mnie najobiektywniejszy człowiek w studio i najmądrzej mówiący. Szczególnie spodobało mi się jego zdanie n/t transferów Legii, choćby to z Iwańskim

Z tymi SMS'ami jak dla mnie przesadzili. Widać, że prawie nikt nie głosował.

Generalnie program na +. Ważne, że nie jest transmitowany o tak wieczorowej porze jak program na TVN'ie.

Ps. Widzę, że nie tylko mi przeszkadzało wpatrywanie się prosto w kamerę tego kolesia z przylizaną grzywą.
Ostatnio edytowane przez w0lno. : 21.07.2008 o godz. 13:48.
Odpowiedz cytując
Zbychu
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 20.07.2008, 19:51
dynek.pl - kopanina ,w takim razie B-klasa to kalectwo
By dostawać więcej od życia, dawaj więcej od siebie.
Odpowiedz cytując
dynek.pl
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 20.07.2008, 19:54
dynek.pl - kopanina ,w takim razie B-klasa to kalectwo
B-klasa to przede wszystkim rekreacja.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 31.05.2009, 19:03
Paw niejakiego Steca, bynajmniej nie złoty lub "Dlaczego Wisła nie zasługuje na mistrzostwo".
Generalnie tonacja tekstów na sport.pl jest taka, jakbyśmy z ligi spadali, a nie - zdobyli mistrzostwo. Żałosne...
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
donPedro23
Senior Member

Od: 04.2006

Stary 01.06.2009, 11:45
Wczoraj ważniejsze nagłówki od Wisły na gazeta.pl to "Czystki w Legii" i "Wściekli kibice Górnika"

Stec bzdur przemilczę...
WSZĘDZIE DOBRZE, ALE W DOMU NAJLEPIEJ...R22!

Odpowiedz cytując
wislakkowalski
Member

Od: 04.2008

Stary 01.06.2009, 14:22
Cytat:
Doceniam to, co wiślacy zrobili i nie chcę nikogo urazić, ale uważam, że to nie Wisła wygrała tytuł, a Lech go przegrał - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" trener reprezentacji Polski Leo Beenhakker.
Mam wiec nadzieje ze tego idiotycznego "LEOOOO, LEOOOOOO!" przy R22 juz nigdy nie bedzie.
Odpowiedz cytując
leszekm
Senior Member

Stary 01.06.2009, 17:18
Jaśniej nad Krakowem

Po miesiącach dyskusji o wielkim Lechu w Europie, o Polonii, która męczy oczy kibiców, ale wygrywa, o Chinyamie, co pcha Legię do mistrzostwa, ekstraklasa powiedziała: – Sprawdzam, i jak zwykle się okazało, że najmocniejsze karty miała Wisła.

Ta Wisła, którą podczas sezonu odesłano od stołu już kilka razy, wmawiając jej, że została z blotkami. Że coś pękło między piłkarzami a Maciejem Skorżą, że transfery zamiast mistrza wzmacniać, osłabiają go, że piłkarski entuzjazm Bogusława Cupiała topnieje w takim samym tempie, w jakim w jego zagrożonej przez kryzys Telefonice trzeba likwidować miejsca pracy.

Taki już los potęg. Zasada „bij mistrza” nie dotyczy tylko boiska. Od Wisły zawsze się wymaga najwięcej, na niej każdy się zna i każdy zrobiłby lepiej. Pozwoliła odejść Kamilowi Kosowskiemu – źle. Dariuszowi Dudce – jeszcze gorzej. Wypuściła Adama Kokoszkę – kompromitacja. Sprzedała Clebera – sportowe samobójstwo. Dziś Kosowski jest na Cyprze, Dudka we Francji, Kokoszka we Włoszech, Cleber w Czeczenii, a Wisła na tronie. Czyli na swoim miejscu. Obroniła tytuł w czasach przebudowy drużyny, to musi smakować jeszcze lepiej niż poprzedni tytuł, którego była pewna właściwie już po rundzie jesiennej.

Tym mistrzostwem zawstydziła swoich rywali bardziej niż kiedykolwiek. Nie dała im żadnych wymówek. Nie wydała fortuny na transfery, nie sprzyjali jej sędziowie ani szczęście. Maciej Skorża budował z tego, co miał. Pokazał, że nie jest trenerem tylko na słoneczną pogodę. Nie mógł piłkarzy kupować, to ich sobie wychowywał, sprawdzał na różnych pozycjach, przyuczał do nowych zadań. Kontuzje zatrzymywały Pawła Brożka i Rafała Boguskiego, przestał strzelać gole Marek Zieńczuk, Wojciech Łobodziński zniknął z radarów na długo, ale Wisła pozostała najskuteczniejszą drużyną ligi. ..."

http://www.rp.pl/artykul/60511,31357..._Krakowem.html
Odpowiedz cytując
szadi83
Junior Member

Od: 10.2007

Stary 04.06.2009, 12:23
Witam mam pytanie, jakie znacie wiślackie gazety?
Powód: literówka
Ostatnio edytowane przez szadi83 : 04.06.2009 o godz. 12:26.
Odpowiedz cytując
picasso
Senior Member

Stary 07.06.2009, 19:40
szadi83 napisał(a):Wyświetl post
Witam mam pytanie, jakie znacie wiślackie gazety?
"Poradnik wędkarski"-ryby w w "Wiśle"
dziękuję za uwagę
Odpowiedz cytując
szadi83
Junior Member

Od: 10.2007

Stary 07.06.2009, 21:31
picasso napisał(a):Wyświetl post
"Poradnik wędkarski"-ryby w w "Wiśle"
dzięki, bardzo mi pomogłeś
Odpowiedz cytując
Illargui
Senior Member

Od: 06.2008

Stary 06.06.2009, 17:04
Wisła. 400 tys. za osiem minut

http://www.sport.pl/pilka/1,70998,66...iem_minut.html
Odpowiedz cytując
rafiABG
Senior Member

Od: 02.2008

Stary 07.06.2009, 21:32
czy emitowany już był w polskiej tv ten program kręcony przez tą zagraniczną stacje o Naszym klubie podczas meczu z Legią ?
Odpowiedz cytując
KuLwIk
Senior Member

Stary 07.06.2009, 22:58
rafiABG napisał(a):Wyświetl post
czy emitowany już był w polskiej tv ten program kręcony przez tą zagraniczną stacje o Naszym klubie podczas meczu z Legią ?
Dołączam się do pytania kolegi. Z checią bym już zobaczył ten program
Odpowiedz cytując
heri123
Junior Member

Stary 09.06.2009, 00:33
w sobote przy okazji meczow eliminacyjnych do mundialu kukalem na mecz serbii z austria na stadionie crvenej zvezdy.
zauwazylem, ze w rogu boiska wisiala polska flaga.
kumpel serb mi mowil ze podobno widzial gdzies nasze wislackie barwy.
podobno byly tam jakies male zamieszki przed czy podczas meczu miedzy serbskimi i austryjackimi kibicami.
nawet takie pogloski byly ze kilku wislakow krzeslami (w biednych ) austryjackich kibicow rzucalo...
niezle .......y pisza...

widzial ktos naprawde na stadionie wislackie flagi?
Odpowiedz cytując
dj_ibutti
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 09.06.2009, 00:34
W Serbii obecnie jest turniej kibiców, na którym obecna jest reprezentacja TSW, stąd te flagi Do reszty doniesień się nie ustosunkuje.
KLUB FUTBOLU AMERYKAŃSKIEGO: KRAKÓW TIGERS
Odpowiedz cytując
licoo
Senior Member

Od: 04.2007

Stary 11.06.2009, 16:39
Od razu widać kompleksy Amikorzy zresztą jak były jakieś artykuły o Lechu w ciągu trwania sezonu, to tam zawsze najwięcej było wpisów na forum, napinali się wtedy, napinają się i teraz
Odpowiedz cytując
tswitos
Member

Od: 12.2006

Stary 12.06.2009, 22:52
http://www.youtube.com/watch?v=Obm4tnucboo tu macie ten filmik co ci z zagranicy krecili dla Trans World Sport jak bylo to skasujcie
Odpowiedz cytując
Krystian168
Banita

Stary 12.06.2009, 23:20
tswitos napisał(a):Wyświetl post
http://www.youtube.com/watch?v=Obm4tnucboo tu macie ten filmik co ci z zagranicy krecili dla Trans World Sport jak bylo to skasujcie
fajny filmik za niedługo powinien być na Polsat Sport pewnie... super wyszły trybuny całe czerwone...
Odpowiedz cytując
gigant
Joker the Great

Od: 06.2003

Stary 24.06.2009, 11:13
Wklejenie linka do artykułu który jest tylko wyłapaniem ciekawego tytułu przez szukający sensacji portal jest bez sensu. Bardzo podoba mi się uzasadnienie pani prokurator, wiec polecam całość, która wygląda tak:
Cytat:
"Pier... Żydzi!" w sytuacyjnym kontekście boiska
Bogdan Wróblewski

"Święta wojna" między kibolami "katolickiej" Wisły i "żydowską" Cracovią, świętą jest także dla krakowskiej prokuratury - wynika z umorzenia śledztwa po miejscowych derbach

Prokuratura dla Krakowa-Krowodrzy umorzyła monitorowane przez przedstawicieli społeczności żydowskiej śledztwo. W uzasadnieniu prok. Dorota Kuk-Turek dała wykład o bezradności organów ścigania wobec antysemickich, rasistowskich zachowań. Czy to ostateczne przyzwolenie na rasizm na boisku? Pokrzywdzeni chcą decyzję prokuratora zaskarżyć do sądu.

Kibole ryczą, ekstraklasa karze

Mecz o Puchar Ekstraklasy Cracovia - Wisła, 26 listopada 2008 r., pełen był rasistowskich, a zwłaszcza antysemickich okrzyków. Gdy czerwoną kartką za faul ukarany został Brazylijczyk Cleber (Wisła), kibice Cracovii udawali odgłosy małp. Gdy z boiska znoszony był kontuzjowany Maciej Łuczak (Cracovia), kibice "Białej Gwiazdy" ryczeli: "Do pieca!". A po zakończeniu meczu (0:0) piłkarze i kibice Wisły zaśpiewali przeciwnikom: "Zawsze nad wami, pier... Żydami!".

Film z tego wydarzenia nakręcony komórką obiegł media i internet. Wisłę Kraków Komisja Ligi Ekstraklasy ukarała za antysemickie okrzyki karą 30 tys. zł oraz zakazem udziału zorganizowanych grup kibiców w trzech meczach.

Pół roku temu prokuratura wszczęła śledztwo o: • publiczne nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym (za „do pieca”); • publiczne znieważenie osób pochodzenia żydowskiego (za „pier... Żydów”); • publiczne znieważenie z powodu koloru skóry Clebera; • publiczne znieważenie Łuczaka (m.in. skandowaniem „ty k...”). I je umorzyła, bo w rasistowskich, antysemickich zachowaniach nie dopatrzyła się „znamion przestępstwa”.

"Do pieca" Łuczak. A co z Żydami?

Umorzenie prok. Kuk-Turek może przejść do historii. Nie tylko dlatego, że od historii się ono zaczyna. Prokurator cofa się do 1906 r., gdy zaczęła się rywalizacja krakowskich klubów i waśnie kibiców. "Rywalizacja sportowa łączona była z antagonizmami o charakterze wyznaniowym i narodowościowym". Bo - jak tłumaczy prokurator - w Cracovii czołowymi zawodnikami były osoby pochodzenia żydowskiego, a Wisła zakazywała gry "niekatolikom" i dlatego Cracovia kojarzona jest od wieku jako klub "żydowski". "Powyższe stereotypy przetrwały do czasów współczesnych" - wynika z uzasadnienia.

Prok. Kuk-Turek z utrwalaniem tych stereotypów się nie rozprawia. Powołując się na prawnicze komentarze, zabiera się za analizę przestępstwa "nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych" i "znieważenia z powodu przynależności narodowej". Zauważa, że to przestępstwa umyślne - popełnione z zamiarem wywołania wrogości do innych osób lub znieważenia. Takiego zamiaru w zachowaniu kiboli i piłkarzy nie zauważa.

Zdaniem prokurator nie da się wprawdzie zaprzeczyć, że okrzyki "do pieca" nawiązywały do II wojny i Holocaustu. Ale - zauważa - "nie odnosiły się do narodu żydowskiego, a do konkretnej osoby - piłkarza drużyny przeciwnej". Nie było to więc nawoływanie do nienawiści do narodu.

Zresztą nie udało się jej (ani policji) ustalić, którzy z kibiców krzyczeli: "Do pieca!". Bez przesłuchania "nie można zakładać, że celem tych osób było nawoływanie do nienawiści." A jeśli już, była to nienawiść do Łuczka z Cracovii, co on zresztą właśnie tak odebrał.

Co wolno w tradycyjnej przyśpiewce

Prok. Kuk-Turek nie ma wątpliwości, że "pier..." to słowo powszechnie uznane za obelżywe. Ale przywiązuje też wagę do "kontekstu sytuacyjnego", w jakim "odśpiewano przyśpiewkę".

A ten kontekst to wspomniana na wstępie tradycja „świętej wojny” między klubami. Wulgarny zwrot miał na celu „poniżenie drużyny Cracovii, którą nazywano » Żydami «, co ma uzasadnienie w tradycji i historii klubu” - „przyśpiewka nie była skierowana ani do Żydów, ani do osób pochodzenia żydowskiego, ale do przeciwnej drużyny” - zaznacza Kuk-Turek.

I (uwaga!) uważa, że określenie Cracovii "Żydami" nie może być postrzegane negatywnie, bo "uznanie takich określeń za obraźliwe czy znieważające byłoby tożsame z prezentowaniem postaw antysemickich".

"Żyd" nie obraża. A "pier... Żyd"? Prokuratura nie ustaliła "osób, które zaintonowały i odśpiewały przyśpiewkę", nie wiadomo więc, czy jej celem było znieważenie osób pochodzenia żydowskiego. Piłkarze Wisły Kraków śpiewający z kibolami "zaprzeczyli, by mieli zamiar podżegać, czy prowokować" kiboli i po zakończeniu meczu "czuli się bardzo zmęczeni".

I - co podkreśla prokurator - nawet przewodniczący Zarządu Gminy Wyznaniowej w Krakowie (długoletni kibic piłkarski) uznał, że przyśpiewka nie była skierowana przeciwko osobom narodowości żydowskiej, ale wynikała "z wzajemnych waśni między klubami". Tak kółko się zamknęło, tradycja przetrwała, i pewnie trwać będzie dalej.

Cleber rozumie małpę tylko z kontekstu

Dodajmy, że prokuraturze nie udało się też oskarżyć nikogo za znieważenie piłkarzy. "Nie można z pewnością wymaganą dla prawa karnego" stwierdzić, czy powodem małpich gestów i okrzyków "był kolor skóry" Clebera. "Ponadto słabo zna on język polski i jedynie mógł się domyślić kontekstu poszczególnych słów".

Łuczakowi prokurator poradziła, by za "k..." pod swoim adresem ścigał kibiców z oskarżenia prywatnego. Prokuratura nie widzi "interesu społecznego" w ściganiu kiboli. Zwłaszcza że Łuczak "nie czuje się pokrzywdzony", gdyż "zdaje sobie sprawę z animozji między kibicami obydwu klubów" i sposobu, w jaki są wyrażane.

Dla "Gazety": Artur Hofman

przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce

Ręce opadają. Decyzja krakowskiej prokuratury oznacza, że kibice są absolutnie bezkarni. Żeby było jasne - naszą intencją nie jest wsadzanie kogoś do więzienia. Ale nie może być tak, że od najbliższego sezonu kibice mogą krzyczeć, co chcą, wznosić jawnie antysemickie okrzyki, bo w Polsce okrzyk: "Do pieca", ma jednoznaczne skojarzenia. Uzasadnienie umorzenia mną poruszyło, miałem wrażenie, że to wystąpienie adwokata, a nie prokuratora. Najpierw poszukuje argumentów, że coś nie jest antysemickie, a jak się nie udaje, to zostaje furtka, że wśród kilku tysięcy kibiców nie można znaleźć prowodyra. Nie mogąc doczekać się czasów, żeby prawo było prawem, apeluje więc o wymazanie z kodeksu artykułów o nawoływaniu do nienawiści i lżenia z powodów narodowościowych.

Źródło: Gazeta Wyborcza.
90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
"Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."
Odpowiedz cytując
royalmichael
Senior Member

Od: 04.2009

Stary 12.06.2009, 23:06
Mógłby to ktoś z napisami zrobić?
Ah, ale fantastycznie wyglądało calutkie czerwone D
Odpowiedz cytując
Lukasz TSW
Junior Member

Od: 12.2008

Stary 24.06.2009, 09:37
http://sport.onet.pl/74331,1248675,1...wiadomosc.html
Pozostawie to bez komentarza
Odpowiedz cytując
michalo28
Member

Od: 08.2004

Stary 24.06.2009, 10:52
Lukasz TSW napisał(a):Wyświetl post
http://sport.onet.pl/74331,1248675,1...wiadomosc.html
Pozostawie to bez komentarza
Popatrz na źródło tego newsa - GW i wszystko jasne. Z jakim wyrzutem oni to pisali... Komedia.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów