The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

-->
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 24.03.2022, 20:39
gdzie ten slynny ostatnio wywiad ze smudą?
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 29.03.2022, 12:58
Marcin Daniec w roli Wilhelma Cepurskiego:

https://www.youtube.com/watch?v=s_5KphNzefs
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 01.05.2022, 21:51
Wojciech Łobodziński z awansem do Ekstraklasy jako trener.
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 01.05.2022, 22:03
Cholera, Łobo to by jeszcze teraz u nas miał pierwszy skład
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Od: 11.2004

Stary 03.05.2022, 15:13
Brożek też.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
aNouc
Senior Member

Od: 04.2005

Stary 05.05.2022, 14:52
Wspomnienia Kazimierza Kaczora:

https://www.youtube.com/watch?v=-jKYBzLWrSI
Odpowiedz cytując
Grisza1
Moderator

Od: 05.2005

Stary 08.05.2022, 21:24
https://futmal.pl/news/buksa-kontra-...x08Mg8QWFzGcx4 grali byli wiślacy.
Stan Valckx : - To już byłaby rozmowa o przegrywaniu, dlatego jej nie podejmę.
Odpowiedz cytując
bob85
Senior Member

Od: 10.2015

Stary 13.05.2022, 01:22
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/wi...tow_46030.html
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 19.05.2022, 06:04
To może. żeby zmienić trochę nastrój.

Ekipa byłego trenera Białej Gwiazdy Dana Petrescu - CFR Cluj, po raz piąty z rzędu zdobyła tytuł Mistrza Rumunii.
Było świętowane.
Dan, oprócz tego, że przejechał się po wielkim rywalu - FCSB i jego kibicach, tańczył, śpiewał...

Oto "Bella Ciao" w jego wykonaniu.
https://www.youtube.com/watch?v=P8OU9yFVbuo
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 19.05.2022, 07:50
Drozd jak mantre wskazuje zwolnienie Hyballi jako przyczyne upadku , a moze to wlassnie zwolnienie Dana bylo momentem zwrotnym ?
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 19.05.2022, 07:55
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
Drozd jak mantre wskazuje zwolnienie Hyballi jako przyczyne upadku , a moze to wlassnie zwolnienie Dana bylo momentem zwrotnym ?
Parę lat po tym jak od nas odszedł to sam wspominał w wywiadzie, że na początku zbyt duży akcent kładł na to, żeby piłkarzom dać fizyczny wycisk. Później to już nieco wyposrodkowal i efekty przyszły.

Dan ma chyba jakaś refleksję na swój temat, Hyballi o to nie podejrzewam. Moim zdaniem wywalenie Hyballi to była konieczność ale odbyło się to w sposób amatorski i kabaretowy.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 19.05.2022, 08:08
ja patrze szerzej
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 19.05.2022, 09:35
Książę Palownik napisał(a):Wyświetl post
Parę lat po tym jak od nas odszedł to sam wspominał w wywiadzie, że na początku zbyt duży akcent kładł na to, żeby piłkarzom dać fizyczny wycisk. Później to już nieco wyposrodkowal i efekty przyszły.

Dan ma chyba jakaś refleksję na swój temat, Hyballi o to nie podejrzewam. Moim zdaniem wywalenie Hyballi to była konieczność ale odbyło się to w sposób amatorski i kabaretowy.
Uważam że trzeba go było zastąpić trenerem preferującym podobny styl, skoro już była selekcja pod kątem przydatności.
Już za cztery lata,
Już za cztery lata,
Może będzie Ekstraklasa!
Odpowiedz cytując
Elendil
Senior Member

Stary 19.05.2022, 09:54
W ogóle jakim cudem Petrescu, mając w Wiśle średnią PNM 2.09, 14 zwycięstw, 6 remisów i 3 porażki (bramki: 34:14) został zwolniony?

Niestety, za Cupiała ten klub też toczyła ostra patologia. Po prostu większa kasa potrafiła to przykryć.
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 19.05.2022, 09:57
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Uważam że trzeba go było zastąpić trenerem preferującym podobny styl, skoro już była selekcja pod kątem przydatności.
Tak, zwłaszcza, że to chyba tańsze niż tiki taka + klub zainwestował w promocję gegen pressingów i innych takich.

Chyba że Błaszczykowski załapał, że w drużynie wybieganej nie ma czego szukać z kontuzjami, ale o tak niskie pobudki go nie podejrzewam.
Konta "czaro" na innych portalach (w tym tt) nie są moje. Nie odpowiadam za publikowane tam treści.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 19.05.2022, 10:17
Elendil napisał(a):Wyświetl post
W ogóle jakim cudem Petrescu, mając w Wiśle średnią PNM 2.09, 14 zwycięstw, 6 remisów i 3 porażki (bramki: 34:14) został zwolniony?

Niestety, za Cupiała ten klub też toczyła ostra patologia. Po prostu większa kasa potrafiła to przykryć.
Układy, układziki....
Cytat:
Pozbycie się Petrescu to historia, której warto się przyjrzeć bliżej, bo pokazuje wiślackie mechanizmy działania. Najpierw przy Reymonta bardzo go szanowano, prezesom imponował jego profesjonalizm i warsztat. Potem odwróciło się o 180 stopni. Prezes Ludwik Miętta-Mikołajewicz w dziesięć dni potrafił o Petrescu wygłosić dwie diametralnie odmienne opinie. Podczas Gali Stulecia (8 września) powtarzał z uporem, że "wicemistrzostwo Polski to wielki sukces Wisły i trenera Petrescu, bo Legii pomagały ściany, a poza tym w bezpośrednim meczu w Warszawie okazaliśmy się lepsi". Po zwolnieniu Petrescu, dziesięć dni później, prezes miał już inne zdanie: "Dan Petrescu pokonał Legię w Warszawie tylko dlatego, że w drużynie Legii po zapewnieniu sobie tytułu panowały szampańskie nastroje".

Prawda jest inna: Petrescu był niezależnym trenerem, który nie dawał sobie w kaszę dmuchać. I dlatego nie ma go w Wiśle. Z Kapką pokłócił się w ocenie Maura Cantoro. Petrescu: "Mauro nie walczy na meczach i treningach". Kapka: "Możesz zarzucić mu wszystko, ale nie to, że nie walczy".

Cupiał zaufał Kapce, który miał już w zanadrzu swoją ofertę. "Jest Drago Okuka. On z taką słabą Legią ograł nas w walce o mistrzostwo Polski. Bierzemy go " - pod tym hasłem Kapka wyjechał do Belgradu negocjować z serbskim trenerem.
Michał Białoński, 14.11.2006

Marcin Baszczyński:
Cytat:
"Najgorsze było, że nie mieliśmy stylu. Nie wiedzieliśmy nawet, jakim systemem będziemy grać, bo raz było to 4-4-2, a już następnym razem 3-5-2."
biedny Marcin... za dużo systemów gry

Cytat:
Dla Petrescu każdy trening był jak mecz. 120 procent motywacji i mordercza walka. "Pomęczycie się przez półtorej godziny, ale potem na meczu będziecie naładowani energią" - mawiał Rumun. A potem wyciskał z piłkarzy siódme poty.

- Dan miał swoje ulubione ćwiczenie, które nazywał "Chelsea". To był bardzo mocny interwał. W krótkim czasie trzeba było przebiec duży dystans. Kiedy sam wykonałem ten trening po raz pierwszy, o mało nie zwymiotowałem. Tymczasem Petrescu sam wykonywał to ćwiczenie, a potem po treningu jeszcze pół godzinki sobie biegał. Pamiętam, że na słowo "Chelsea" piłkarze po pewnym czasie reagowali przerażeniem - opowiada Konieczny.

Kiedy Rumun zarządzał treningowe gierki, nie było mowy o odpuszczaniu. Co więcej, zawsze to on wygrywał - w siatkonogę ogrywał regularnie Macieja Stolarczyka czy Marcina Baszczyńskiego. Wycisk dostawali nawet... trenerzy i członkowie sztabu.

(...)
W szatni szybko wytworzyły się grupki. Była grupa, która podkopywała Rumuna. Nie chcę tych piłkarzy wymieniać z nazwiska. Była też część zawodników, na czele z Nikolą Mijailoviciem, której metody Petrescu się podobały. Nikola wpadał czasem do szatni i krzyczał na tych drugich "przestańcie marudzić, a zacznijcie grać". Tamci patrzyli na niego wilkiem.

(...)
- Zarzuca mu się, że "zajechał" piłkarzy, ale ja się z tym nie zgadzam. W życiu nie grałem zawodowo w piłkę, a byłem w stanie biegać i wykonywać ćwiczenia razem z grupą bramkarzy i zawodników ze słabszą wydolnością. Razem z nami trenował Kaziu Moskal, który był wtedy asystentem Petrescu. Nigdy w życiu nie zasłabłem, nie miałem torsji. A piłkarze narzekali, że było za ciężko...
Marek Konieczny

Odpowiedz cytując
ciastek88
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 19.05.2022, 10:23
Ten fragment mnie roj...

- Dan miał swoje ulubione ćwiczenie, które nazywał "Chelsea". To był bardzo mocny interwał. W krótkim czasie trzeba było przebiec duży dystans. Kiedy sam wykonałem ten trening po raz pierwszy, o mało nie zwymiotowałem. Tymczasem Petrescu sam wykonywał to ćwiczenie, a potem po treningu jeszcze pół godzinki sobie biegał. Pamiętam, że na słowo "Chelsea" piłkarze po pewnym czasie reagowali przerażeniem - opowiada Konieczny.
@JustynaKrupa77: Forum @wislakrakowcom to wesołe miejsce czasem. Ja się mogę z niego dowiedzieć od czasu do czasu np. że jestem "zmywaczką do naczyń" albo: "wezcie mi tej idiotki nie przypominajcie , koneser balkanskiej pilki , k... ogladnela pewnie na youtube jakis skrot z derbow belgradu" 🙃
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Stary 19.05.2022, 10:33
Elendil napisał(a):Wyświetl post
Inne czasy, inny kaliber problemów i inne też ambicje/ oczekiwania/ nadzieje.
Liga niezwykłych dżentelmenów: Retro Liga

Odpowiedz cytując
Jaroo1
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 19.05.2022, 10:43
Czy Sobol był w grupie, która się buntowała na Petrescu?
młode pokolenie - stare przekonania
Odpowiedz cytując
Gin
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 19.05.2022, 22:02
Petrescu mój ulubiony trener. Wisła wtedy grała na takiej intensywności , że teraz to Raków miałby z nimi problem wygrać.
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Stary 19.05.2022, 22:34
Jaroo1 napisał(a):Wyświetl post
Czy Sobol był w grupie, która się buntowała na Petrescu?
zapewne , ale warto sie zainteresowac geneza konfliktu z Probierzem
Odpowiedz cytując
czaro
Senior Member

Stary 20.05.2022, 00:28
Czyli?

10 znaków
Odpowiedz cytując
KOALIK
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 20.05.2022, 00:49
Ja z kolei Petrescu zapamiętałem z faktu, że to on zaczął sprowadzać kompletnych parodystów (chociażby turysta Varga za kilkaset tys. euro, a wtedy to w teorii dużo więcej oznaczało) i przede wszystkim z defensywnego stylu, który nie mógł wypalić w tamtych czasach.

Byliśmy przyzwaczajeni do pięknej, ofensywnej gry za Kasperczaka (najlepszy okres w historii klubu) i dominacji w lidze, a tu przyszedł trener, który nie miał odpowiedniej mentalności do pracy w zespole, który powinien być samograjem (jak dzisiaj Salzburg).

Ja tylko żałuję odejścia Kasperczaka wskutek przypadkowej porażki z Dinamo Tbilisi, bo różnica w grze była ogromna na plus w porównaniu do późniejszych czasów Petrescu.

Jeszcze potem Skorza miał te mentalność, ale w tym też pomógł powrót Kosy.

Kosa to Legenda! Szacunek!
Odpowiedz cytując
krysztal
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 20.05.2022, 07:08
Arkadiusz.Czerepach napisał(a):Wyświetl post
zapewne , ale warto sie zainteresowac geneza konfliktu z Probierzem
O tak zapewne....Tym bardziej że pojawił się w klubie 1,5 roku wcześniej a w szatni byli tacy zawodnicy jak Baszczyński Cantoro czy Głowacki.Przecież między wierszami słychać że to o tych piłkarzy chodziło.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 20.05.2022, 07:32
_ukoL napisał(a):Wyświetl post
Inne czasy, inny kaliber problemów i inne też ambicje/ oczekiwania/ nadzieje.
Petrescu pewnie by utrzymał pozycję ale pierwszy pucharowy mecz z Iraklisem był tragiczny. Widmo kolejnego przegranego sezonu w pucharach rozswicieczylo Cupiala. Zresztą w krótkim okresie wyszło na jego, bo Okuka pokonał Greków przy wydatnie udziale zawodników "skreślonych" przez Petrescu. Ogólnie Wisła wtedy Wisła na starcie sezonu stwarzała bardzo mało sytuacji. Mieliśmy problem ze skutecznością wiec w ataku były eksperymenty jak z Piotrem Brożkiem.

Po latach zresztą Petrescu"podobno" stwierdził że za mocno dociskał śrubę piłkarzom.
Odpowiedz cytując
Książę Palownik
Senior Member

Od: 12.2006

Stary 20.05.2022, 07:35
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Po latach zresztą Petrescu"podobno" stwierdził że za mocno dociskał śrubę piłkarzom.
Dokładnie o tym pisałem kilka postów wyżej. Też ten wywiad czytałem parę lat temu. Dan sam przyznał, że u nas popełnił błędy, ktorych już potem się ustrzegł.
Demokracja: mówisz co chcesz, robisz co ci każą.
Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Stary 20.05.2022, 11:28
Karherop napisał(a):Wyświetl post
Petrescu pewnie by utrzymał pozycję ale pierwszy pucharowy mecz z Iraklisem był tragiczny. Widmo kolejnego przegranego sezonu w pucharach rozswicieczylo Cupiala. Zresztą w krótkim okresie wyszło na jego, bo Okuka pokonał Greków przy wydatnie udziale zawodników "skreślonych" przez Petrescu. Ogólnie Wisła wtedy Wisła na starcie sezonu stwarzała bardzo mało sytuacji. Mieliśmy problem ze skutecznością wiec w ataku były eksperymenty jak z Piotrem Brożkiem.

Lubię od czasu do czasu włączyć sobie bramkę Nikoli z tego meczu w Salonikach.

Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Stary 20.05.2022, 15:08
Oczywiście, Petrescu skreślił Nikolę... co za bzdury. To był jeden z jego żołnierzy.
A to, że w pierwszym meczu z Iraklisem Wisła zagrała słabo to był efekt szatni.
Nikt chyba nie wierzy, że Okuka w ciągu tygodnia stworzył nową drużynę, która przeszła Iraklis.

Odpowiedz cytując
_ukoL
Lokalny Patriota

Stary 23.05.2022, 07:30
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Oczywiście, Petrescu skreślił Nikolę... co za bzdury. To był jeden z jego żołnierzy.
A to, że w pierwszym meczu z Iraklisem Wisła zagrała słabo to był efekt szatni.
Nikt chyba nie wierzy, że Okuka w ciągu tygodnia stworzył nową drużynę, która przeszła Iraklis.
Absolutnie nie to miałem na myśli. Generalnie tylko i wyłącznie dygresja z mojej strony a'propos meczu w Salonikach. Nikola to był gość. Pozdrawiam.

Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 23.05.2022, 07:34
Bardziej chodzilo mi o Cantoro, który grał praktycznie cały mecz i uwiecznił to bramka na 2-0. Za Petrescu murawy zbytnio nie wąchał
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów