The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
simone
Senior Member

Od: 12.2002

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 17.08.2008, 18:45
Jaki byście polecili- według was najlepszy- serwis o polskim hh?

Odpowiedz cytując
pio
Senior Member

Od: 01.2004

Stary 19.08.2008, 17:57
ja jeśli zaglądam na jakieś serwisy, to głównie na: http://www.hhzone.pl/
mam 1906 powodów, by nie zmieniać swych przekonań
i nie zrzeknę się tej wiary nawet przed obliczem Boga!...

RAP po godzinach i LUZ ponad wszystkim

http://www.myspace.com/pio.m
pio
http://www.youtube.com/user/wszyscypio?feature=mhee

wszyscypio
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 19.08.2008, 18:36
Ja głównie słucham G-funku... tacy goscie jak Too Short, WC and Maad Circle, Warren G, Snoop, Daz, Eazy-E czy Dj Quik obecnie najczesciej goszcza u mnie na słuchawkach. z Polski najbardziej siedzi mi 2cztery7 i wiele produkcji z Asfaltu. naprzykład swietna muzyka jak dlamnie robia The Returners
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
marcinarsenal
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 19.08.2008, 18:49
Uwielbiam polski hip-hop, cała mp4 zawalona tą muzą. Najlepsi? - oczywiscie Grammatik, Flexxip, Liber, Ascetoholix, Pezet, OSTR i mój ulubiony Pih.

Natomiast kompletnie nie rozumiem jak można słuchać rapu amerykańskiego, dominującego w moim śrdowisku

Serwisy - hip-hop.pl
Zbigniew Boniek - "Śmierć, wybuchowa atmosfera wisiały nad stadionem."
Michel Platini - "Ten wieczór nie miał nic wspólnego z futbolem."
The Daily Mirror - "Dzień w którym umarł futbol."
29.05.85
Odpowiedz cytując
DamiannTS
Member

Od: 06.2008

Stary 19.08.2008, 19:01
Ascetoholix , Liber ? , toz to hiphopolo XD , ja akurat najwiecej raczej amerykanskiego rapu slucham.

Macie kilka dobrych kawalkow odemnie , przynajmniej mi sie podobaja

http://www.youtube.com/watch?v=btH4e0-WQAo
http://www.youtube.com/watch?v=-ZIDjWaPAYM
http://www.youtube.com/watch?v=0SyG0_JHS0I
http://www.youtube.com/watch?v=CYwnb8zMKYE
http://www.youtube.com/watch?v=fs1xHPU7WwA
http://www.youtube.com/watch?v=G3YIcvepu3c
http://www.youtube.com/watch?v=U7m8Ud7Js6Y
http://www.youtube.com/watch?v=hK99cJux9fI

Dobra to by bylo na tyle bo bym musial na 2 strony linkow dawac.
Ostatnio edytowane przez DamiannTS : 19.08.2008 o godz. 19:27.
Odpowiedz cytując
pio
Senior Member

Stary 19.08.2008, 21:23
marcinarsenal, ano tak można słuchać, bo korzenie i lepsze brzmienie tej muzyki są za oceanem, a niektórzy artyści wymienieni przez Ciebie, nie pasują do dematu - z dala od komercji - abstrahujac od tego czy to hip-hop, czy polo.
Powód: język polski oszalał ;]
Ostatnio edytowane przez pio : 19.08.2008 o godz. 21:25.

pio

wszyscypio
Odpowiedz cytując
Ofsajd
Senior Member

Od: 01.2006

Stary 19.08.2008, 21:25
wybiera sie ktos na koncert 20.09 do Katowic do megaclubu(15-lecie klubu)? Gural + OSTR + Fokus + Meridialu ale bedzie impreza

btw Liber, Ascetoholix czy jak to sie pisze wg mnie to lekkie nieporozumienie ale to tylko moje zdanie
Odpowiedz cytując
pio
Senior Member

Stary 19.08.2008, 21:29
Ofsajd napisał(a):Wyświetl post
ale to tylko moje zdanie
nie tylko ;]

pio

wszyscypio
Odpowiedz cytując
marcinarsenal
Senior Member

Stary 19.08.2008, 21:39
Wiecie co to hiphopolo? Hip-hopolo to Mezo, Grupa Operacyjna, Jeden osiem l, Tede, no Liber częściowo też. Ale ja wolę słuchać Libera czy Ascetoholixa niz beztalencie Peję, czy Liroya, który kompletnie nie ma głosu i talentu do rapowania.

Co do hip hopolo, zbadaj najpierw pojęcia. Według większości to piosenki hip hopowe ze śpiewanym refrenem. O ile mi wiadomo podobne sytuacje zdarzają się też w amerykańskim rapie. Dla mnie hip hop to przekazanie ideologii, treści ważnej dla rapera, którą chce przekazać słuychaczowi.

Pio, może i tak - korzenie, lepsze brzmienie, ale ja wolę słuchac o życiu polskiego rapera, niż kłopotach milionera, którego największą bolączką jest ciężki łańcuch zwisający mu u szyi.

Komercja? O czym ty mówisz, porównanie pod tym względem polskiego rapu z amerykańskim jest głupotą. Pewnie zaraz posypie się lawina wiernych słuchaczy 2paca, czy innego Snoopa, ale mi po prostu to nie leży i takie mam zdanie.

EDIT: Ofsajd a propos Gurala i Fokusa, również goszczą na mojej playliście ;]
29.05.85
Odpowiedz cytując
pio
Senior Member

Stary 19.08.2008, 21:50
To zależy jak daleko Twoj znajomość amerykańskiego rapu sięga, jeśli tylko do snoopa czy 2paca (a i tak pewnie nie do całej dyskografii i ich początków) to nie wiele słyszałeś i pewnie Emsi zaraz głos zabierze
ja w każdym razie ostatnio na głośniikach mam gang starr, carmona i dyskografię de la soul (choć początki z tym brzmieniem miałem ciężkie ), a i tak jeszcze wiele do nauki właśnie rapu z za oceanu przede mną.
Postaraj się tylko czasem wyłączyć radio i tv i poszukać rapu gdzieś dalej, bo "...jakiego rapu szukasz, taki odnajdujesz ..."
i zajrzyj czasem do podziemia!
pozdrawiam

pio

wszyscypio
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Stary 19.08.2008, 23:03
[quote=marcinarsenal;588183]Wiecie co to hiphopolo? Hip-hopolo to Mezo, Grupa Operacyjna, Jeden osiem l, Tede, no Liber częściowo też. Ale ja wolę słuchać Libera czy Ascetoholixa niz beztalencie Peję, czy Liroya, który kompletnie nie ma głosu i talentu do rapowania.

[quote]
TEDE to według ciebie Hiphopolo moze dlatego ze robi na muzyce hajs i sie z tym nie kryje i nie .......i ze nie robi Rapu dla pieniedzy... jak wiekszosc wielkich "undergroundowców" w Polsce?

jak nie to wytłumacz mi dlaczego

spiewane zwrotki to wyznacznik hiphopolo? dla mnie takiego wyznacznika nei ma.. ale widzisz ze goscie spiewaja" ej suczki la la la la..." czy "..Życie, Życie jak na speedzie..." to kto jestchoc troche kumaty to widzi ze to gówno, robione pod publike...

No ale jak ty śłuchasz Libera i Ascetów.... to wybacz
Ostatnio edytowane przez wiertar : 19.08.2008 o godz. 23:05.
Jechałeś gdzieś kiedyś na 90 minut Po klimat trybun na wyjazdach byłeś ilu dobra oprawa i ekipa w dobrym stylu, tygiel emocji choć pełno s****ysynów, chce abyś zdech i choć wynik w plecy, śpiewasz dalej zdarte gardło cię leczy, to niby parę liter, parę piłkarzy wiesz niby w polskiej lidze nic się nie zdarzy wiesz, ale gdy płona race śpiewają trybuny znowu wygramy nie ważne u nas czy u nich, poczucie dumy gdy tamci mówią o nas to dla tych co zarywaja życie na stadionach...
Odpowiedz cytując
Coach
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 19.08.2008, 23:21
W tym temacie jestem częściowo "spalony" za "promowanie" Sokoła i Pono , ale co mi tam marcinarsenal nie mów , że Peja to beztalencie bo to jeden z niewielu polskich raperów który ma sensowne teksty i trzyma poziom . Tede hiphopolo ? raczej nie. Ja lubie Paktofonike, K44, WWO, mniej Eldo/Grammatik i ZiP Sklad No ale lubie sobie tez posluchac "bede bral cie w aucie" Postaw sobie to całe "ol star poznań" czy jakoś tak obok chociażby K44 . Taki Joka jak to słyszy to chyba sie przewraca ze śmiechu , gościu który coś ze swoim zespołem po sobie zostawili teraz mają słuchać takiego szitu :O Ja jednak wole psycho-rap niż hiphopolo
eśli ktoś publicznie mówi, że kocha Wisłę, to musi ją szanować od początku do końca, a nie tylko całować koszulkę po strzeleniu bramki
Odpowiedz cytując
emsi
Senior Member

Od: 05.2004

Stary 20.08.2008, 07:14
marcinarsenal napisał(a):Wyświetl post
Uwielbiam polski hip-hop, cała mp4 zawalona tą muzą. Najlepsi? - oczywiscie Grammatik, Flexxip, Liber, Ascetoholix, Pezet, OSTR i mój ulubiony Pih.

Natomiast kompletnie nie rozumiem jak można słuchać rapu amerykańskiego, dominującego w moim śrdowisku

Serwisy - hip-hop.pl
A ja nie rozumiem ak można się jarać Rapem i mieszać klasykę z Polski jaką jest niewątpliwie Grammatik (a napewno ich album Światła Miasta) z takimi wykonawcami jak Liber, czy Ascetoholix.

Także nie rozumiem jak można nie znać tego co działo się w Stanach choćby pobieżnie, choć może w Twoim środowisku słuchają takich wykonawców, których słuchając odechciewa się poznawać tamtejszą muzykę. Ale czy się komuś podoba czy nie Rap narodził się w Stanach i tam właśnie powstało najwięcej wartościowych albumów, tylko trzeba umieć szukać a nei słuchać tego co podaje nam MTV, Viva czy For Fun TV, tylko zainteresować się nurtem i poznać te rzeczy wartościowe, bo ajk w każdym nurcie muzycznym jest wiele rzeczy po prostu do bani, ale również wiele klasyki. Więc serdecznie radzę poznać, korzenie całego gatunku, nawet po to by mieć obraz jak ewoluował i łatwiej było łowić naprawdę wartościowe albumy.

Co do hip hopolo, zbadaj najpierw pojęcia. Według większości to piosenki hip hopowe ze śpiewanym refrenem. O ile mi wiadomo podobne sytuacje zdarzają się też w amerykańskim rapie. Dla mnie hip hop to przekazanie ideologii, treści ważnej dla rapera, którą chce przekazać słuychaczowi.
Nie zawsze większość ma rację, bo jeśliby spłycić wg tego co piszesz, że Hip Hopolo to piosenki, ze śpiewanym refrenem to wyszłoby, że wszyscy wykonawcy G-Funk są komercyjni, a jakoś jednak tak nie jest.
A w ogóle najlepiej zanim komuś zarzucasz brak zbadanych pojęć ty najpierw je zbadaj, bo wtedy pewnie byś wiedział, że rap na początku był muzyką do zabawy (taneczną puszczaną na prywatkach w gettach) dopiero kilka lat później ewoluował w stronę tzw. message czyli przekazu (od kawałka Message się to zrestą zaczęło Grandmastera Flasha and Furious Five). A czym dla Ciebie jest Hip-Hop nie koniecznie jest dla innych zresztą hip hop to kultura składająca się z 4 elementów (kiedyś z 3) obecnie składa się na nią muzyka Rap, Break Dance, Graffiti i DJ'ing albo jak kto woli Turntablism (czyli traktowanie gramofonów jako instrumentów), a samo nazewnictwo Hip Hop zostało wypaczone i w tym momencie używa się je jako zazwyczaj odniesienie do lżejszego rapu (nie piszącego o ulicy) ale to też się zaciera i tak naprawdę nie ma granicy w której ktoś rapuje, że robi Hip-Hop czy Rap, a tak naprawde powinno się mówić, że robi Rap, bo Rap to muzyka a HH to całą większa kultura w której muzyak to jeden z elementów (a dokładniej dwa rap i DJ'ing).

Pio, może i tak - korzenie, lepsze brzmienie, ale ja wolę słuchac o życiu polskiego rapera, niż kłopotach milionera, którego największą bolączką jest ciężki łańcuch zwisający mu u szyi.
Jak to wszystko łatwo się spłyca jeśli się jest dyletantem i nie zna się tego o czym się pisze wtedy najłatwiej zaserwować taki kwiatek jak Ty teraz.
Nie słuchasz a wydajesz sądy jak 80 letnia staruszka (to tak jakbyś napisał, że muzyka totylko Beatlesi i Rolling Stonesi). Tak się składa, że Rap jak i każdy inny gatunek muzyczny ma swoje odłamy i jest w nim miejsce dla Raperów Gangsta (początek NWA, Westside Connection) jest również miejsce dla opowiadaczy Storytellerów, którzy swoimi tekstami malują dosłownie obrazy opowiadanych historii (odsyłam na przykład do Liquid Swords - Geniusa). Jest miejsce dla Rapu religijnego (tak nie pomyliłem się w stanach istnieje nurt i wykonawcy, którzy śpiewają o Bogu i jeszcze większy szok są bardzo popularni, choć chyba nikt w Polsce nie uzna śpiewania o Bogu jako coś komercyjnego - pomijam twory typu Arka Noego), Jest miejsce dla Bragga czyli przechwałek, jest dla G-Funku melodyjnego i śpiewanego, i dla ciężkiego chropowatego brzmienia Queens Bridge (którego pokłosie słychać na takich Polskich klasykach jak Skandal Molesty, Chleb Powszedni Zipów czy pierwsze dwa albumy WWO). Jest miejsce na Raperów, którzy przez Rap przekazują treści ekologiczne na przykład, piszą o szacunku do ludzi i środowiska (tak Goodie Mobb nagrało kawałek o wyrzucaniu śmieci i można się śmiać ale chciałbym, żeby jakiś Polski Raper potrafił nagrać tak dobry numer o tak z pozoru błahej i niespektakularnej sprawie delikatnie mówiąc) jest miejsce na Rap polityczny (Public Enemy choćby pierwsze z brzegu biorąc) jest miejsce dla brzmienia Detroit, dla Raperów z misją probujących przez swe teksty nawracać na dobrą drogę, pokazać inne możliwości niż przemoc (Krs -One) i mogę tak wymieniać i wymieniać. A zrobiłem to tylko po to, żeby pokazać ci jak bardzo spłyciłeś gatunek i jak bardzo nie masz pojęcia jak jest rozległy a spłyciłeś go do takiej opcji, jakby jedynym jego wykonawcą był 50 groszy
Warto wyjść poza stacje muzyczne i poszukać czegoś wartościowego.

Komercja? O czym ty mówisz, porównanie pod tym względem polskiego rapu z amerykańskim jest głupotą. Pewnie zaraz posypie się lawina wiernych słuchaczy 2paca, czy innego Snoopa, ale mi po prostu to nie leży i takie mam zdanie.
Rozumiem, że to zdanie było po to by zdyskredytować słuchaczy również Rapu ze stanów ale tak się składa, że ci się nie udało. Możesz nie słuchać sobie Rapu amerykańskiego tylko nie pisz o czymś swoich sądów o czym jak widzę masz zerowe pojęcie, a pisaniem o fanach 2paca i Snoopa i innymi herezjami chcesz uniknąć dyskusji żeby nie wyszło, że gatunku zupełnie nie znasz i rzucasz zasłyszanymi sloganami.
A tak w ogóle to te 2Paci i Snoopy nagrały sporo klasycznych albumów, o których istnieniu i tak pewnie nie wiesz, a po tym 2Pacu została taka spuścizna jeśli chodzi o teksty, albumy, wiersze (tak tak wiersze) żeby mógł obdzielić całą Polską scenę pewnie na dwa lata i jeszcze by pewnie coś zostało. Więc prośba jak masz pisać w tej formie o czymś o czym nie masz pojęcia nie pisz, i pozostaw to innym, a pisz o zespołach, które lubisz i na których muzyce się znasz, wtedy nie wyjdziesz na niepoważnego dyskutanta, bez choćby podstawowej znajomości tego o czym pisze.

EDIT: Ofsajd a propos Gurala i Fokusa, również goszczą na mojej playliście ;]
A sam sobie zaprzeczyłeś w tym samym poście. Lubisz Gurala a piszesz, że nie słuchasz Rapu z obwieszonymi łańcuchami na szyi czarnuchami. A najlepszym przykładem obecnie w Polskim Rapie białego murzyna jest Gural, który sobie nawet złotą szczękę zaserwował, by być jeszcze czarniejszy - na diamentową jaką dawno temu miał Ś.P. Ol Dirty Bastard go nie stać ale pewnie jak go będzie to i taką sobie zmontuje

PS: Złoty łańcuch też ma

Coach napisał(a):Wyświetl post
W tym temacie jestem częściowo "spalony" za "promowanie" Sokoła i Pono , ale co mi tam marcinarsenal nie mów , że Peja to beztalencie bo to jeden z niewielu polskich raperów który ma sensowne teksty i trzyma poziom . Tede hiphopolo ? raczej nie. Ja lubie Paktofonike, K44, WWO, mniej Eldo/Grammatik i ZiP Sklad No ale lubie sobie tez posluchac "bede bral cie w aucie" Postaw sobie to całe "ol star poznań" czy jakoś tak obok chociażby K44 . Taki Joka jak to słyszy to chyba sie przewraca ze śmiechu , gościu który coś ze swoim zespołem po sobie zostawili teraz mają słuchać takiego szitu :O Ja jednak wole psycho-rap niż hiphopolo
Możesz mi zdefiniować co to jest Psycho Rap i skąd się wziął, i jakie Polskie albumy sie na niego składają, bo jak ja patrzę pamięcią to jest to martwy Twór i na ten nurt w Polsce (na zachodzie taki nie istniał choć właśnie z tamtejszego pewnego albumu - ciekawy jestem czy wiesz z jakiego i z jakich wykonawców poszła inspiracja do nagrania np. Księgi tajemniczej Prolog). Także czekam na odpowiedź

Pozdrawiam
Ostatnio edytowane przez emsi : 20.08.2008 o godz. 08:52.
--Dezaktywacja-- Borys trzymaj się!
Odpowiedz cytując
DamiannTS
Member

Od: 06.2008

Stary 20.08.2008, 07:45
Nie chce się kłócić ale dla mnie Ascetoholix czy Liber to poprostu syf
Odpowiedz cytując
marcinarsenal
Senior Member

Stary 20.08.2008, 12:51
wiertar napisał(a):Wyświetl post
TEDE to według ciebie Hiphopolo moze dlatego ze robi na muzyce hajs i sie z tym nie kryje i nie .......i ze nie robi Rapu dla pieniedzy... jak wiekszosc wielkich "undergroundowców" w Polsce?

jak nie to wytłumacz mi dlaczego

Owszem Tede uprawia hip hopolo. Jasne, ma dobre kawałki, tak jak Liber, a nawet Mezo, ale gość chce się wypormować głośnymi hasłami, żeby się dostać do jakiegoś TVN Turbo, żeby robić z siebie idiotę.

DamiannTS napisał(a):Wyświetl post
Nie chce się kłócić ale dla mnie Ascetoholix czy Liber to poprostu syf
Takie masz zdanie, nie będę się kłócił, ale radze nie ulegać stereotypom, a zainteresować się wykonawcą.

emsi napisał(a):Wyświetl post
Rozumiem, że to zdanie było po to by zdyskredytować słuchaczy również Rapu ze stanów ale tak się składa, że ci się nie udało. Możesz nie słuchać sobie Rapu amerykańskiego tylko nie pisz o czymś swoich sądów o czym jak widzę masz zerowe pojęcie, a pisaniem o fanach 2paca i Snoopa i innymi herezjami chcesz uniknąć dyskusji żeby nie wyszło, że gatunku zupełnie nie znasz i rzucasz zasłyszanymi sloganami.
A tak w ogóle to te 2Paci i Snoopy nagrały sporo klasycznych albumów, o których istnieniu i tak pewnie nie wiesz, a po tym 2Pacu została taka spuścizna jeśli chodzi o teksty, albumy, wiersze (tak tak wiersze) żeby mógł obdzielić całą Polską scenę pewnie na dwa lata i jeszcze by pewnie coś zostało. Więc prośba jak masz pisać w tej formie o czymś o czym nie masz pojęcia nie pisz, i pozostaw to innym, a pisz o zespołach, które lubisz i na których muzyce się znasz, wtedy nie wyjdziesz na niepoważnego dyskutanta, bez choćby podstawowej znajomości tego o czym pisze.
1. To nie ja zjechałem na temat amerykańskiego rapu. Ja pisałem o polskich wykonawcach!
2. Masz racje, nie znam się na tym, nie obchodzi mnie amerykański rap, ale hasło, że jest on przesiąknięty komercją nie jest żadnym sloganem. Człowieku obudź się, tak jest, nawet taki laik jak ja to wie.
3. Nie chciałem nikogo zdyskredytować, jeżeli tak to odebrałeś nie moja wina.

Jest miejsce dla Rapu religijnego (tak nie pomyliłem się w stanach istnieje nurt i wykonawcy, którzy śpiewają o Bogu i jeszcze większy szok są bardzo popularni, choć chyba nikt w Polsce nie uzna śpiewania o Bogu jako coś komercyjnego - pomijam twory typu Arka Noego)
Teraz ty się nie wykazałeś, bo w Polsce również jest wiele podrodzajów gatunkowych. Rap religijny - Grammatik - Rozmowa, Rap ekologiczny/szacunek do ludzi - Grammatik - Śmieci, Rap polityczny - oczywiście Grupa Operacyjna (moje zdanie o nich przemilcze), Rap melodyjny i śpiewany - wspomniany Liber, Mezo, również Asceta, Rap ciężki - Pih.
Cudze chwalicie swego nie znacie. Zainteresuj się polską sceną pogadamy.

Nie zawsze większość ma rację, bo jeśliby spłycić wg tego co piszesz, że Hip Hopolo to piosenki, ze śpiewanym refrenem to wyszłoby, że wszyscy wykonawcy G-Funk są komercyjni, a jakoś jednak tak nie jest.
A w ogóle najlepiej zanim komuś zarzucasz brak zbadanych pojęć ty najpierw je zbadaj, bo wtedy pewnie byś wiedział, że rap na początku był muzyką do zabawy (taneczną puszczaną na prywatkach w gettach) dopiero kilka lat później ewoluował w stronę tzw. message czyli przekazu (od kawałka Message się to zrestą zaczęło Grandmastera Flasha and Furious Five). A czym dla Ciebie jest Hip-Hop nie koniecznie jest dla innych zresztą hip hop to kultura składająca się z 4 elementów (kiedyś z 3) obecnie składa się na nią muzyka Rap, Break Dance, Graffiti i DJ'ing albo jak kto woli Turntablism (czyli traktowanie gramofonów jako instrumentów), a samo nazewnictwo Hip Hop zostało wypaczone i w tym momencie używa się je jako zazwyczaj odniesienie do lżejszego rapu (nie piszącego o ulicy) ale to też się zaciera i tak naprawdę nie ma granicy w której ktoś rapuje, że robi Hip-Hop czy Rap, a tak naprawde powinno się mówić, że robi Rap, bo Rap to muzyka a HH to całą większa kultura w której muzyak to jeden z elementów (a dokładniej dwa rap i DJ'ing).
Tak tak, rownież uważałem na lekcjach muzyki i doskonale wiem co to hip-hop a co to rap. Hip hopolo to: wszystko co jest lekkie i przyjemne w odbiorze, dla innych to wszystko to, gdzie mamy do czynienia ze śpiewanym refrenem. Definicji nie ma to coś jak mainstream, więc nie ucz mnie pojęć. Najprostszy przykład: http://pl.youtube.com/watch?v=sOGh7kTDU2o

A sam sobie zaprzeczyłeś w tym samym poście. Lubisz Gurala a piszesz, że nie słuchasz Rapu z obwieszonymi łańcuchami na szyi czarnuchami. A najlepszym przykładem obecnie w Polskim Rapie białego murzyna jest Gural, który sobie nawet złotą szczękę zaserwował, by być jeszcze czarniejszy - na diamentową jaką dawno temu miał Ś.P. Ol Dirty Bastard go nie stać ale pewnie jak go będzie to i taką sobie zmontuje.
Nie chodziło o łańcuchy, ale o hajs. Porównaj Gurala z Jay-Z czy 50centem. Chodzi o korzyść z grania oraz jak to przekłada się na treśąć utworów, bo takie jest założenie rapu. Śpiewać o problemach, życiu codziennym. Problemy Gurala, a 50centa chyba trochę się różnią...

A ja nie rozumiem ak można się jarać Rapem i mieszać klasykę z Polski jaką jest niewątpliwie Grammatik (a napewno ich album Światła Miasta) z takimi wykonawcami jak Liber, czy Ascetoholix.
To zrozum, że obok tanich odgrzewanych beatów, nawet najsłabsi jak Mezo potrafią stworzyć hit. Ja nie porównuję Grammatika, czy Eldo z Liberem i Ascetem, bo to nie ma sensu. Gramm rządzi na polskiej scenie i jest poważany. Ale powiedziałem, że słucham jednego i drugiego, bo nawet najgorszy raper może stworzyć hit, który się spodoba. Slucham tego co lubię, a że niektóre kawałki Libera mi się podocają to słucham go obok Eldo. proste
29.05.85
Odpowiedz cytując
Coach
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 20.08.2008, 13:19
Możesz mi zdefiniować co to jest Psycho Rap i skąd się wziął, i jakie Polskie albumy sie na niego składają, bo jak ja patrzę pamięcią to jest to martwy Twór i na ten nurt w Polsce (na zachodzie taki nie istniał choć właśnie z tamtejszego pewnego albumu - ciekawy jestem czy wiesz z jakiego i z jakich wykonawców poszła inspiracja do nagrania np. Księgi tajemniczej Prolog). Także czekam na odpowiedź

Pozdrawiam
Psycho Rap grał Kaliber i 3xKlan, nagrali razem nawet kawałek Psychodela Jakie albumy ? Księga Tajemnicza. Prolog , (W 63 minuty dookoła świata i 3:44 ciężko nazwać psychorapem) (to Kaliber) i Dom pełen drzwi (3xklan) Co to jest Psychorap ? Wg mnie najlepiej oddaje to cytat z "Psychodeli" : "Psychodelik, psychodeliczny styl
On zaczyna być mną ja zaczynam być nim" Wiec to już chyba mówi wszystko . Ta muzyka działa na psychikę , wbija się w łeb i "nie możesz przestać o tym myśleć" - ja tak mam , szczególnie po słuchaniu "plus i minus" Nie wiem skąd się wziął ten gatunek rapu , ale mi się podoba Aha i jeszcze mozna dodac ze Kaliber na początku grał Gangsta Rap
W sumie Marcin dobrze mówi Są artyści -chociaż słabi- potrafiący zrobićjeden hit . To tak jak z GKS Bełchatów Jednosezonowy zryw i wracają na swoje miejsce w szeregu
Ostatnio edytowane przez Coach : 20.08.2008 o godz. 13:29.
eśli ktoś publicznie mówi, że kocha Wisłę, to musi ją szanować od początku do końca, a nie tylko całować koszulkę po strzeleniu bramki
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Stary 20.08.2008, 15:20
Owszem Tede uprawia hip hopolo. Jasne, ma dobre kawałki, tak jak Liber, a nawet Mezo, ale gość chce się wypormować głośnymi hasłami, żeby się dostać do jakiegoś TVN Turbo, żeby robić z siebie idiotę.
ale co ma jedno do drugiego co ty mówisz twoj stary tez z siebie robi idiote bo zarabia pieniadze taka praca jedne idzie do kopalni i zapierdala a drugi ma pomysl robi marke ubran, robi Show i robi kase... tylko nei ktorzy najwidoczniej sa na etapie: "ma kase zarobił ja łatwo to jest ****a frajerem"
weż włacz sobie "ej Suki la la la la" i zastnow sie co ma Hiphopolo do tego ze gosci sie promuje goscie z Prosto czy ze Stopro sie nie promuja czy tez sa Hiphopolowcami
Odpowiedz cytując
emsi
Senior Member

Stary 20.08.2008, 15:28
1. To nie ja zjechałem na temat amerykańskiego rapu. Ja pisałem o polskich wykonawcach!
2. Masz racje, nie znam się na tym, nie obchodzi mnie amerykański rap, ale hasło, że jest on przesiąknięty komercją nie jest żadnym sloganem. Człowieku obudź się, tak jest, nawet taki laik jak ja to wie.
3. Nie chciałem nikogo zdyskredytować, jeżeli tak to odebrałeś nie moja wina.

woja wina bo napisałeś w takim sensie, że zdyskredytowałeś, następnym razem lepiej należy zważać na słowa bo znowu Twoje obróciło sie przeciw Tobie, gdzie w punkcie jeden piszesz tak, a w drugim sam sobie zaprzeczasz (Od razu odpowiadam Rap to nie 50 Centy i reszta komercyjnych tworów, ale trzeba mieć chęci posłuchać coś więcej niż grają stacje radiowe a potem po raz kolejny wyskakiwać z wyświechtanymi sądami)

Teraz ty się nie wykazałeś, bo w Polsce również jest wiele podrodzajów gatunkowych. Rap religijny - Grammatik - Rozmowa, Rap ekologiczny/szacunek do ludzi - Grammatik - Śmieci, Rap polityczny - oczywiście Grupa Operacyjna (moje zdanie o nich przemilcze), Rap melodyjny i śpiewany - wspomniany Liber, Mezo, również Asceta, Rap ciężki - Pih.
Znowu trafiłeś jak kulą w płot, bo ja ci piszę o całych nurtach, a ty mi o pojedynczych utworach, znajdź mi całe grupy Rapowe zajmujące się tylko takimi rzeczami wtedy pogadamy, bo jeden kawałek nurtu nie robi.

A co do wiedzy o Polskim Hip Hopie to sie nie martw, bo pewnie mógłbyś się jeszcze zdziwić, bo w odróżnieniu od Ciebie nie dzielę go na Polski, czy Zagraniczny tylko na dobrą muzyką i złą bo tak powinno się szeregować muzykę i ją wartościować, a nie krajem jej powstawania.

Tak tak, rownież uważałem na lekcjach muzyki i doskonale wiem co to hip-hop a co to rap. Hip hopolo to: wszystko co jest lekkie i przyjemne w odbiorze, dla innych to wszystko to, gdzie mamy do czynienia ze śpiewanym refrenem. Definicji nie ma to coś jak mainstream, więc nie ucz mnie pojęć. Najprostszy przykład: http://pl.youtube.com/watch?v=sOGh7kTDU2o
Najwyraźniej jednak trzeba Cię było uczyć pojęć, bo Twoja doskonała wiedza jakoś nie przekuwa sie na merytoryczne posty, a jedynie na uogólnianiu gatunku więc jak najbardziej luki w wykształceniu muzycznym musiałem załatać

Nie chodziło o łańcuchy, ale o hajs. Porównaj Gurala z Jay-Z czy 50centem. Chodzi o korzyść z grania oraz jak to przekłada się na treśąć utworów, bo takie jest założenie rapu. Śpiewać o problemach, życiu codziennym. Problemy Gurala, a 50centa chyba trochę się różnią...
Ale co Ty porównujesz 50 Centa do Gurala. Inny kraj inna sprzedaż płyt inne zarobki to chyba jasne. Patrz na skalę, to znaczy w takiej Polsce Gural, Tede, czy kilku innych uchodzą za bogatych raperów i mają te same prostackie zajawki, tyle, że ze względu ma mniejszy kraj, mniejszy rynek muzyczny są mniejsze zarobki i również stać ich na mniej, jeśliby mieli tyle samo pieniędzy byliby tacy sami, bo mentalność pokazują, że mają identyczną tylko an wiele rzeczy ich po prostu nie stać jak kolegów zza oceanu. A założenia Rapu już ci pisałem nie ma takich każdy ma inne i inaczej je odczuwa dlatego są w nim nurty i jest miejsce tak na Bragge jak i na Gangsta rap czy ten z przesłaniem, pisałem Ci o tym ale dalej tego nie zrozumiałeś, albo nie chciało Ci się czytać.

To zrozum, że obok tanich odgrzewanych beatów, nawet najsłabsi jak Mezo potrafią stworzyć hit. Ja nie porównuję Grammatika, czy Eldo z Liberem i Ascetem, bo to nie ma sensu. Gramm rządzi na polskiej scenie i jest poważany. Ale powiedziałem, że słucham jednego i drugiego, bo nawet najgorszy raper może stworzyć hit, który się spodoba. Slucham tego co lubię, a że niektóre kawałki Libera mi się podocają to słucham go obok Eldo. proste
Ale co jest obecnie hitem w Polsce, to co ma chwytliwą melodie i trafiają w niskie gusta, jakieś jak anioła głos, Brałcie w ałcie czy Niech mówią, że to nie jest miłość, oczywiście że tego typu hit może zrobić czasem przy odrobinie szczęścia każdy wykonawca tylko za kilka lat czas to wszystko zweryfikuje i okaże się, że w pamięci zostaną tylko te klasyczne rzeczy, które przecierały szlaki, były nowatorskie i miały coś w sobie poza chwytliwą melodyjką, którą potem można sprzedać jak polifonię

PS: I na koniec sens całości tego co napisałeś słuchaj tego co lubisz i nikt Ci nie broni, bo ja tez czasem lubię się odmóżdżyć na imprezie i pobawić się przy znanych hitach, tylko problem jest wtedy gdy te rzeczy myli się z wartościowymi i to jest kwintesencja tego tematu, dlatego razi ludzi mieszanie i wypisywanie w jednym szeregu Grammatika i Ascetoholixów.

Coach napisał(a):Wyświetl post
Psycho Rap grał Kaliber i 3xKlan, nagrali razem nawet kawałek Psychodela Jakie albumy ? Księga Tajemnicza. Prolog , (W 63 minuty dookoła świata i 3:44 ciężko nazwać psychorapem) (to Kaliber) i Dom pełen drzwi (3xklan) Co to jest Psychorap ? Wg mnie najlepiej oddaje to cytat z "Psychodeli" : "Psychodelik, psychodeliczny styl
On zaczyna być mną ja zaczynam być nim" Wiec to już chyba mówi wszystko . Ta muzyka działa na psychikę , wbija się w łeb i "nie możesz przestać o tym myśleć" - ja tak mam , szczególnie po słuchaniu "plus i minus" Nie wiem skąd się wziął ten gatunek rapu , ale mi się podoba Aha i jeszcze mozna dodac ze Kaliber na początku grał Gangsta Rap
W sumie Marcin dobrze mówi Są artyści -chociaż słabi- potrafiący zrobićjeden hit . To tak jak z GKS Bełchatów Jednosezonowy zryw i wracają na swoje miejsce w szeregu
A jako ciekawostkę napiszę Ci, że inspiracja dla polskiego Psycho Rapu było pośrednio wczesne albumy chłopaków z Wu-Tang Clan (szczególnie Enter The Wu-Tang 36 Chambers) a bezpośrednią pierwszy album Gravediggaz - Niggamortis (istnieje też pod tytułem 6 Feet Under bodajże) polecam jesli nie znasz zaznajomienie się bo jak lubisz takie klimaty będziesz zachwycony jak i drugim albumem Grabaży - The Pick The Sickle And The Showel. A z Polskich albumów Psycho Rapu można uznac jeszcze dwie składanki Rahima (Jako Straho).

Pozdrawiam

Edit:

A to w takim razie zwracam honor Wiertar i pozdrawiam
Ostatnio edytowane przez emsi : 20.08.2008 o godz. 15:46.
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Stary 20.08.2008, 15:28

hahaha teraz to mi cycki opadły rap ekologiczny to ze jeden numer napisal koles o smieciach to nei znaczy ze to juz jest gatunek... skoro tak myslisz to jakim gatunkiem Hiphopu bedzie Łona i jego kawałek "kawa" albo "konewka"

nie wytrzymam

no jak ty G-funk uwazasz za Hiphopolo to ja juz nei wiem co ci powiedziec....

Wiesz co to jest G-FUNK człowieku
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Stary 20.08.2008, 15:40

Piszę o całej twórczości Goodie Mobb czy Dilated Peoples a ten kawałek to tylko przykład.
Emsi ale ja nie dociebie z tym pisalem. ja rozumiem o co ci chodzi. tylko smieszy mnie je koles po jednym kawałku nazywa to gatunkiem tak jak bys WWO - W.d.c.s.d.k zgrupowal do gatunku "Rap o pechu"
Odpowiedz cytując
emsi
Senior Member

Stary 20.08.2008, 15:52
Emsi ale ja nie dociebie z tym pisalem. ja rozumiem o co ci chodzi. tylko smieszy mnie je koles po jednym kawałku nazywa to gatunkiem tak jak bys WWO - W.d.c.s.d.k zgrupowal do gatunku "Rap o pechu"
Aha co do kawałka smieci to nasz kolega po raz kolejny pokazał, że nie wie o czym pisze i czy nawet słyszał ten kawałek a jedynie nazwę, bo ten utwór traktuje o ludziach rzuconych na margines społeczny nazywanych przez wielu ludzkimi śmieciami a nie o treściach ekologicznych, no chyba, że uważa ich za roślinki wtedy to może być Rap ekologiczny

Więc lepiej nie pisać, że ktoś nie ma pojęcia o Polskim Rapie kiedy sadzi się takie kwiaty idąc ekologicznym tokiem skojarzeń
Odpowiedz cytując
marcinarsenal
Senior Member

Stary 20.08.2008, 20:15
Aha co do kawałka smieci to nasz kolega po raz kolejny pokazał, że nie wie o czym pisze i czy nawet słyszał ten kawałek a jedynie nazwę, bo ten utwór traktuje o ludziach rzuconych na margines społeczny nazywanych przez wielu ludzkimi śmieciami a nie o treściach ekologicznych, no chyba, że uważa ich za roślinki wtedy to może być Rap ekologiczny
A tak się składa, ze ty zaliczyłeś śpiewanie o szacunku do ludzi do nurtu środowisko: "Jest miejsce na Raperów, którzy przez Rap przekazują treści ekologiczne na przykład, piszą o szacunku do ludzi i środowiska" Jeśli kawałek śmieci, (który znam na pamięć) nie jest o szacunku do ludzi to ja jestem Pawłem Brożekim. zal.pl

Znowu trafiłeś jak kulą w płot, bo ja ci piszę o całych nurtach, a ty mi o pojedynczych utworach, znajdź mi całe grupy Rapowe zajmujące się tylko takimi rzeczami wtedy pogadamy, bo jeden kawałek nurtu nie robi.
PS/ Wiertar, ty też przeczytaj to uważnie.

Człowieku, znów wyżej piszesz jedno, a niżej co innego. Po pierwsze ja nie mówię, że te przykłady jakie ci dałem tworzą nurt. Napisałem, że są to "podrodzaje gatunkowe", czyli podrodzaj gatunku do jakiego można zapisać jakiś kawałek. Przykład - utwór Rozmowa (ty swoją drogą twierdziłeś, że w Polsce o Bogu się nie rapuje - kolejna porażka) jest podrodzajem rapu śpiewanym o Bogu i nicości człowieka. Czytamy uważnie! Nie rodzajem, nie gatunekim jak zarzuca mi wiertar, ale podrodzajem!

Najwyraźniej jednak trzeba Cię było uczyć pojęć, bo Twoja doskonała wiedza jakoś nie przekuwa sie na merytoryczne posty, a jedynie na uogólnianiu gatunku więc jak najbardziej luki w wykształceniu muzycznym musiałem załatać
Do tego się nie odnosze, bo widze cie piszącego ten fragment z pianą na ustach. Nic nie wnosi do dyskusji, pisane z zaciętości.

Ale co Ty porównujesz 50 Centa do Gurala. Inny kraj inna sprzedaż płyt inne zarobki to chyba jasne. Patrz na skalę, to znaczy w takiej Polsce Gural, Tede, czy kilku innych uchodzą za bogatych raperów i mają te same prostackie zajawki, tyle, że ze względu ma mniejszy kraj, mniejszy rynek muzyczny są mniejsze zarobki i również stać ich na mniej, jeśliby mieli tyle samo pieniędzy byliby tacy sami, bo mentalność pokazują, że mają identyczną tylko an wiele rzeczy ich po prostu nie stać jak kolegów zza oceanu. A założenia Rapu już ci pisałem nie ma takich każdy ma inne i inaczej je odczuwa dlatego są w nim nurty i jest miejsce tak na Bragge jak i na Gangsta rap czy ten z przesłaniem, pisałem Ci o tym ale dalej tego nie zrozumiałeś, albo nie chciało Ci się czytać.
Heh, porównanie 50 centa z Guralem było oczywiście sarkastyczne Sens jest taki, że twoje owe nurty zależą właśnie od zarobków, bo mówią jak już pisałem o problemach, o tym co leży na duszy artyście. A problemy Gurala, który zarabia x, a problemy 50 Centa , który zarabia 15x się trochę różnią. Czyż zaprzeczysz?

Ale co jest obecnie hitem w Polsce, to co ma chwytliwą melodie i trafiają w niskie gusta, jakieś jak anioła głos, Brałcie w ałcie czy Niech mówią, że to nie jest miłość, oczywiście że tego typu hit może zrobić czasem przy odrobinie szczęścia każdy wykonawca tylko za kilka lat czas to wszystko zweryfikuje i okaże się, że w pamięci zostaną tylko te klasyczne rzeczy, które przecierały szlaki, były nowatorskie i miały coś w sobie poza chwytliwą melodyjką, którą potem można sprzedać jak polifonię

PS: I na koniec sens całości tego co napisałeś słuchaj tego co lubisz i nikt Ci nie broni, bo ja tez czasem lubię się odmóżdżyć na imprezie i pobawić się przy znanych hitach, tylko problem jest wtedy gdy te rzeczy myli się z wartościowymi i to jest kwintesencja tego tematu, dlatego razi ludzi mieszanie i wypisywanie w jednym szeregu Grammatika i Ascetoholixów.

Piszesz o hitach - anioła głos, niech mówią... - oczywoście rozumianych w cydzysłowiu, ale właśnie takie hity obecnie mają szansę zaistnieć. I dopóki ten hit mi się nie znudzi będzie widniał na mojej playliście obok prekursorów, którzy jak to napisałeś "przecierali szlaki". Dopóki Asceta będzie mi się podobał i mi się nie znudzi będzie widniał obok Gramma. Jeżeli podoba mi się jeden jego beat i 20 Grammatika czy Eldo, to znowu tak będzie cie raził? mnie to nie rusza, słucham co lubię i co mi się aktualnie podoba.

PS. Emsi, jak coś piszesz to niech to coś wniesie do dyskusji, a nie ciągle powtarzasz to samo/ koniec PS

nie wytrzymam
no jak ty G-funk uwazasz za Hiphopolo to ja juz nei wiem co ci powiedziec....

Wiesz co to jest G-FUNK człowieku

Człowieku, co się tak napiąłeś? Użyłem gdzieś nazwy G-Funk?! NIE! Napisałem tylko ogólnie znaną definicję hip hopolo, więc co się urażasz! G-FUNKU w to wogole nie mieszaj, bo to całkiem odrębna podgrupa hip hopowa, całkiem inna niż podgrupa hip hopolo. Po drugie, to polscy wykonawcy wymyślili to nazwę i odnosi się TYLKO DO POLSKIEGO RAPU.

Co do TEDE to twierdze, ze uprawia hip hopolo, bo ten gosc widzi, ze jest moda na hip hop, a nikt nie bedzie sluchasl popu, wiec zaklada szerokie spodnie i mowi ze robi rap. A tak naprawdę malo ma on wspólnego z hip hopem. Posumowując moje rozwarzania o tym pseudo raperze malyu fragmencik, który dłuuugo gościł na czołówkach: http://pl.youtube.com/watch?v=TqMthK7ESfc

Pozdrawiam!
29.05.85
Odpowiedz cytując
pio
Senior Member

Stary 20.08.2008, 21:13
Człowieku, co się tak napiąłeś? Użyłem gdzieś nazwy G-Funk?! NIE! Napisałem tylko ogólnie znaną definicję hip hopolo, więc co się urażasz! G-FUNKU w to wogole nie mieszaj, bo to całkiem odrębna podgrupa hip hopowa, całkiem inna niż podgrupa hip hopolo. Po drugie, to polscy wykonawcy wymyślili to nazwę i odnosi się TYLKO DO POLSKIEGO RAPU.
I to by było na tyle, by zakończyć zTobą rozmowę, bo pojęcie masz żadne.
A Emsiego mógłbyś teraz przeprosić - wypadałoby

A podgrupy i podrodzaje, które tworzysz, mają być wyznacznikiem Twojej wszechwiedzy?
Zastanów się co piszesz bo się w tym gubisz, mówisz/piszesz, że nie słuchasz centa, bo jego jedynym problemem jest ciężki łańcuch, ale Gurala już słuchasz, bo jego problemem jest za ciężki łańcuch i mniejsze pieniądze, bo żyje i nagrywa w Polsce?

Cytat:
Co do TEDE to twierdze, ze uprawia hip hopolo, bo ten gosc widzi, ze jest moda na hip hop, a nikt nie bedzie sluchasl popu, wiec zaklada szerokie spodnie i mowi ze robi rap. A tak naprawdę malo ma on wspólnego z hip hopem. Posumowując moje rozwarzania o tym pseudo raperze malyu fragmencik, który dłuuugo gościł na czołówkach: http://pl.youtube.com/watch?v=TqMthK7ESfc
Ten cytat na zakończenie, a teraz idź sprawdź od kiedy nagrywa Tede.
Nawet pozdrawiam

PS: nikt nie będzie słuchał popu choć z samej nazwy jest muzyką popularną, a tytuły które przytoczył Emsi, mieszczące się w tym gatunku jak ulał, Twoim zdaniem:
Cytat:
Piszesz o hitach - anioła głos, niech mówią... - oczywoście rozumianych w cydzysłowiu, ale właśnie takie hity obecnie mają szansę zaistnieć...
- no to albo rybki albo cipki
Powód: chyba durniem jestem, nie? :D
Ostatnio edytowane przez pio : 20.08.2008 o godz. 21:33.

pio

wszyscypio
Odpowiedz cytując
emsi
Senior Member

Stary 20.08.2008, 21:38
Polemikę z Tobą MarcinArsenal uważam w tym moemncie za bezsensowną bpo piszesz coraz większe herezje i coraz bardziej się gubisz w swoich teoriach, a jakieś podgrupy, które tworzysz to w ogól śmiech ogarnia.

W takim razie z uśmiechem kończę dyskusję z Tobą bo zabawa na teksty typu żal pl to nie moja liga jednak

Pozdrawima z rozbawieniem po Twoim ostatnim poście
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Stary 20.08.2008, 22:30
no coz pozostaje mi przyznac wam racje ja moze jakims wszechwiedzacym w sprawach Rapu nie jestem.... ale to co Marciarsenal pisze to herezja... sam gubisz sie chłopie w tym co piszesz....

a o TEDE to pojechałes.. Jak on rapowal to ty pewnie Mama nie umiałes dobrze wypowiedziec

tak samo o g-funk

Twoj cytat - "Tak tak, rownież uważałem na lekcjach muzyki i doskonale wiem co to hip-hop a co to rap. Hip hopolo to: wszystko co jest lekkie i przyjemne w odbiorze, dla innych to wszystko to, gdzie mamy do czynienia ze śpiewanym refrenem. Definicji nie ma to coś jak mainstream, więc nie ucz mnie pojęć. Najprostszy przykład: http://pl.youtube.com/watch?v=sOGh7kTDU2o"

a w nastepnym poscie (rowniez cytuje twoja wypowiedz):"Człowieku, co się tak napiąłeś? Użyłem gdzieś nazwy G-Funk?! NIE! Napisałem tylko ogólnie znaną definicję hip hopolo, więc co się urażasz! G-FUNKU w to wogole nie mieszaj, bo to całkiem odrębna podgrupa hip hopowa, całkiem inna niż podgrupa hip hopolo. Po drugie, to polscy wykonawcy wymyślili to nazwę i odnosi się TYLKO DO POLSKIEGO RAPU."

i co teraz napiszesz ciekawego
Odpowiedz cytując
pio
Senior Member

Stary 20.08.2008, 22:42
...a moze jakims wszechwiedzacym w sprawach Rapu nie jestem....
A istnieje taki ktoś?....poza Peją, który "zna całą klasykę"

pio

wszyscypio
Odpowiedz cytując
Zarko42
Senior Member

Od: 11.2005

Stary 20.08.2008, 23:00
ja xP ale ja znam tylko dobry rap hehe xP rap jest rapem drodzy experci nie dzielcie go sobie i nie tłumaczcie bo nie da rady jest RAP a reszta pierdów to gówno
Odpowiedz cytując
marcinarsenal
Senior Member

Stary 21.08.2008, 09:47
Cóż, jak chcesz emsi zakończmy dyskusje, nie będę walczył z całym forum. Tyle, że mnie właśnie smieszą wasze wypowiedzi. Wasze jedyne argumenty to naśmiewanie się z tego w jaki sposób próbuję wam wytłumaczyć moje racje - patrz trudne słowo "podgrupa". Czepiacie się literówek całkiem pomijając sens wypowiedzi, ale cóż.

Wiertar, widze, że lubisz TEDE, a fanowi nie wytłumaczysz bo on wie swoje i dobra.

Emsi, ostatnie twoje posty to brednie typu : "Polemikę z Tobą MarcinArsenal uważam w tym moemncie za bezsensowną bpo piszesz coraz większe herezje i coraz bardziej się gubisz w swoich teoriach, a jakieś podgrupy, które tworzysz to w ogól śmiech ogarnia." Napisz coś na temat, niech twoja osoba coś wniesie do dyskusji, a ty dbasz tylko o wizerunek na forum, żeby nie powiedzieć czegoś za dużo, a najlepiej nie powiedzieć nic, a spróbować ośmieszyć rozmówcę.

Pio ty też czepiasz się głupich podgrup, całkiem pomijając sens wypowiedzi. Wstaw w zdaniu: G-FUNK to podgrupa hip hopu, zamiasy podgrupa słowo rodzaj i wszystko będzie jasne. O cencie i Guralu już dość zostało powiedziane, zajrzyj do poprzednich postów. Z tego co napisałeś to masz niewielką wiedzę o polskim hip hopie.

Ale nie będę walczył z całym forum, tym bardziej, że ta dyskusja do niczego nie doprowadzi.

Pozdrawiam serdecznie!
29.05.85
Odpowiedz cytując
wiertar
Senior Member

Stary 21.08.2008, 10:18
[quote=marcinarsenal;589031]Z tego co napisałeś to masz niewielką wiedzę o polskim hip hopie.

[quote] no ziomek ty zato masz zajebista wiedze o polskim rapie skoro nawet nei wiesz kiedy Tede zaczal nagrywac i piszesz ze to dla mody
Odpowiedz cytując
emsi
Senior Member

Stary 21.08.2008, 12:10
I zakończmy MarcinArsenal, dyskusję bo widzę, że chcesz pozostać najmądrzejszym, tekst o bredniach pominę, a o wnoszeniu czegoś do dyskusji również, bo to ty tylko się tego typu tekstami ośmieszasz, a ja na tym poziomie dyskutować nie zamierzam, zresztą dyskusją trudno to nazwać bardziej kopaniem się z koniem.

A o mój wizerunek na forum i poza nim się nie martw, ogólnie śmieszny i coraz bardziej sfrustrowany w wypowiedziach się stajesz, ale to na szczęście nie mój problem

Pozdrawiam i już nie odpisuj, a ludzie i tak wyciągną lub już wyciągnęli wnioski kto w tej polemice miał rację i słuszne argumenty.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowane przez emsi : 21.08.2008 o godz. 12:25.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów