The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 22.09.2021, 12:29
Hugi dziś od pierwszej minuty za Klimenta ,a jak nie to niech Gula wypierdala
"...Jedni Wisłę ukochali w sukcesy bogatą,ci cracovii serce dali za dolę garbatą..."
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 22.09.2021, 12:47
bridgeburner napisał(a):Wyświetl post
Ipla?
Nie przyjmuje do rozważań innego wyniku niż zwycięstwo
Szczególnie po meczu w Poznaniu, szczególnie że Stal zapowiada przegląd kadr
Mam również nadzieję na Adiego, Szota, Savica, Hugiego i Zukov w pierwszym skladzie
I zadnego grania Klimentem na skrzydłach nigdy, przenigdy więcej
Z daleka od Savicia w 1 składzie. Straciłem nadzieję do tego gościa.

Wiadomo że wyjdziemy najmocniejszym składem, choć będą jakieś rotacje. Gdybym to ja wybierał skład to postawiłbym na:

Kieszek - Hanousek, Sadlok, Frydrych, Szot - Hugi, Mahdoui, Zukov, Skvarka, Starzyński - Forbes

Z ławki: Yeboah, Kliment, Młyński i reszta w zależności od rozwoju sytuacji.

Na pewno dałbym odpocząć komuś że stoperów. Zaraz Szota i Frydrych się wykartkuja i będzie problem w "trudniejszych meczach"
Odpowiedz cytując
Chorynatrzykolory
Senior Member

Od: 07.2007

Stary 22.09.2021, 13:20
Powinien Biegański wyjść w pierwszym. Kiedy jak nie w takim meczu się ogrywać. Oczywiście postawić na mocny skład z kilkoma rotacjami ale winni są nasi kopacze nam zadośćuczynić ostatni mecz chociaż taka spokojna wygraną. Jeśli jest Adi Mehremic gotowy to koniecznie powinien wyjść w piwrwszym
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 22.09.2021, 14:03
Biegański powinien łapać minuty w lidze do PJS, a tych za PP nie dają.
Te 3 spotkania na łącznie 90 minut to muszą mu jeszcze wycisną w tym sezonie. Luźno liczą jeden pełny mecz oraz 2 x 1 minuta

AS82 napisał(a):Wyświetl post
Hugi dziś od pierwszej minuty za Klimenta ,a jak nie to niech Gula wypierdala

Już raz Hugi wyszedł od 1 minuty na Stal Mielec, widzę tu Deja vu
Ostatnio edytowane przez Karherop : 22.09.2021 o godz. 14:06.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 22.09.2021, 15:36
Trzeba to wygrać z dwóch najważniejszych powodów: bo dość już tego wywracania się na pierwszym płotku, byłoby to już po prostu niesmaczne, a dwa, że porażka dziś po tym gangbangu w Poznaniu sprawiłaby, że po raptem dwóch kolejnych porażkach (!) mogli by wpaść w mentalny dół o głębokości znacznie większej, niż taki, na który ta drużyna zasługuje. I teraz pytanie, czy mogliby to udźwignąć - szczerze wątpię.
Czyli po porażce w Mielcu czarno widzę. Ale nie lękajcie się - wygramy
Ostatnio edytowane przez masada : 22.09.2021 o godz. 15:40.
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 22.09.2021, 15:52
Piszesz, że dwa najważniejsze. Pierwszy powód ma praktycznie zerową ważność, co do drugiego to przecież dwie porażki pod rząd zdarzały się niejednej drużynie, szczególnie, że ta pierwsza porażka (i miejmy nadzieje ostatnia) była z jednym z faworytów do tytułu. Myślę, że jak najbardziej do udźwignięcia.
Odpowiedz cytując
masada
Senior Member

Od: 06.2006

Stary 22.09.2021, 16:00
Zerową ważność dla kogo? Może dla Ciebie, ale pewno nie dla mnie i coś mi się wydaje, że nie jestem tutaj odosobniony, bo złość wsrod kibiców po natychmiastowych odpadnieciach z PP wydaje mi się, że jest ogromna, zwłaszcza w świetle tego kto ostatecznie wygrywał.
A co do drugiej części naprawdę wolałbym nie sprawdzać, czy masz rację.
Odpowiedz cytując
markowywislak
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 22.09.2021, 18:23
Liczę że to początek drogi na Narodowy

Tak kocham ten klub że się łudze
Odpowiedz cytując
Falmokirak
Member

Od: 07.2010

Stary 22.09.2021, 20:54
Nie wiem czego Starzyński tak odstawiony na bocznicę
Odpowiedz cytując
ciacho
Senior Member

Od: 06.2007

Stary 22.09.2021, 21:19
Dobrze, że awansowaliśmy ale oczy krwawia. Dobrze że gramy w 11 na 10, bo mogłoby być różnie. Miliony bezsensownych podań z których nic nie wynika.

Chyba nikt już nie ma wątpliwości czemu w lidze gra FBF. Forbes przy Kliemencie to EGZEKUTOR.
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 22.09.2021, 21:21
Brawa za awans.

Bez oh i ah, ale gdyby rezerwowa stal grała w 11 to mogłoby być różnie.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Od: 01.2005

Stary 22.09.2021, 21:30
Myślę że trzeba się powoli rozglądać za lepszym trenerem: Stawowy albo Moskal są wolni?

To że straciliśmy jedną bramkę, a nie pięć wynika z tego że graliśmy z rezerwami Stali. Za najgorszych czasów Stolarczyka nie graliśmy takiego gówna w obronie. W ataku, mimo trzech goli naprawdę nie było dobrze.

Fajnie że awansowaliśmy, fart że trafiliśmy na Stal która odpuściła mecz, z jakąś grającą na 100% pewnie byśmy odpadli.

Dno.
D.O.A.
No one likes me, no one likes me, no one likes me
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
AS82
Senior Member

Od: 07.2005

Stary 22.09.2021, 21:42
wolfy napisał(a):Wyświetl post
Myślę że trzeba się powoli rozglądać za lepszym trenerem: Stawowy albo Moskal są wolni?

Dno.
Nie wiem czy to cynizm z twojej strony , ale Stawowy zamiast Guli ?
"...Jedni Wisłę ukochali w sukcesy bogatą,ci cracovii serce dali za dolę garbatą..."
Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 22.09.2021, 21:45

To że straciliśmy jedną bramkę, a nie pięć wynika z tego że graliśmy z rezerwami Stali. Za najgorszych czasów Stolarczyka nie graliśmy takiego gówna w obronie. W ataku, mimo trzech goli naprawdę nie było dobrze.

Fajnie że awansowaliśmy, fart że trafiliśmy na Stal która odpuściła mecz, z jakąś grającą na 100% pewnie byśmy odpadli.

Dno.
Graliśmy. Szczególnie w sezonie 2019-2020. 10 przegranych spotkań pod rząd. 25 straconych bramek w 10 meczach. 11 punktów po 18 kolejkach.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 22.09.2021 o godz. 21:48.
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member

Stary 22.09.2021, 21:47

Dno.
Ale ze w ogole zmiana trenera?
Skowronka i stolarczyka zwalniano za wyniki, ale zeby gule zwolnic bo wygral z rezerwami stali zaledwie 3;1?
Ulala xD

Co sie musi dziac w lechu skoro wygrali z nami tylko 5;0. Moze.skorza brdzoe.wolny zaraz?
Odpowiedz cytując
!!IRIVER!!
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 22.09.2021, 21:49
Dobra, nie .......cie, jest awans, przy odrobinie szczęścia w losowaniu za chwilę pojedziemy do jakichś Skierniewic albo innych Chujowic i będzie 1/8 finału. Odhaczone i jedziemy dalej z ligą!
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 22.09.2021, 21:53
AS82 napisał(a):Wyświetl post
Nie wiem czy to cynizm z twojej strony , ale Stawowy zamiast Guli ?
Obaj grają krakowską piłkę, obaj nie umieją ustawić drużyny w obronie, ale Stawowy chociaż w ŁKS-ie próbował
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Mieliśmy inicjatywę, byliśmy w posiadaniu piłki, a czwarta bramka ustawiła praktycznie cały mecz.
Odpowiedz cytując
bridgeburner
Senior Member

Stary 22.09.2021, 21:53
Z tym że dno to bym nie przesadzał ale ogólnie słaby mecz w naszym wykonaniu
Jakby w Stali grał napastnik zamiast tego pjerdolowatego kolka to po 10 minutach by było 0:3, ustawienie w obronie wtedy było kompromitujace
Z przodu raziła nieskuteczność
No i rzecz której nigdy nie zrozumiem, mecz po czerwie w zasadzie rozstrzygnięty a że zmianami trener czeka do 70 minuty...
"Czy mogłem sie cofnąć - cofnąć do czego, do kogo, do jakiego mnie ? Nie ma żadnego momentu w przeszłości, który, cudownie zmieniony, odwróciłby bieg mojego życia, żadnej katastrofy, która mi sie przydarzyła, wskutek czego jestem inny, niż byc powinieniem; niczego takiego nie potrafie wskazać"
Odpowiedz cytując
Skawa Wadowice
Senior Member

Stary 22.09.2021, 21:55
Jakby to jakby tamto....
Skoro stal mialaby strzelic 3 to my mogliamy strzelic 8. Tez mielismy sporo.
Jest jak jest, pewnosc pilkarzy na pewno wskoczyla wyzej po meczu z lechem i z pogonia juz bedzie normalna ligowa naparzanka.
Odpowiedz cytując
MaLk
Socios Wisła Kraków

Od: 08.2016

Stary 22.09.2021, 22:04
Nie rozumiem narzekania. Wygraliśmy mecz bez specjalnego wysiłku, mając multum sytuacji i przez ponad godzinę kontrolując w pełni jego przebieg. W Pucharze Polski, gdzie ostatnio dostawaliśmy nawet od Szmacianki Pipidów. Odhaczone, jedziemy dalej.
Odpowiedz cytując
JudasPriest
Socios Wisła Kraków

Od: 04.2017

Stary 22.09.2021, 22:08
O ile mnie pamięć nie myli, to ostatni raz pokonaliśmy kogoś w PP za kadencji sympatycznego Kiko. Cztery lata temu...
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 22.09.2021, 22:08
jednak mogli więcej zapieprzać
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 22.09.2021, 22:09
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Nie rozumiem narzekania. Wygraliśmy mecz bez specjalnego wysiłku, mając multum sytuacji i przez ponad godzinę kontrolując w pełni jego przebieg. W Pucharze Polski, gdzie ostatnio dostawaliśmy nawet od Szmacianki Pipidów. Odhaczone, jedziemy dalej.
Moim zdaniem to że wystarczy po odbiorze kopnąć piłkę do przodu, na dobieg żeby nasza obrona się posypała nie wróży nam dobrze.
Zagraliśmy z rezerwami Stali, od 27 minuty w przewadze po tym jak ich obrońca dostał blue screena i za późno się zresetował. Bardzo fajnie.
Ale te kołki ośmieszały naszą obronę.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
sevenheaven
Senior Member

Od: 12.2008

Stary 22.09.2021, 22:33
naprawde było tak źle ? własnie oglądałem na youtube skrót meczu i relacje na stronie i wszyscy piszą, że to Wisła dominowała.. po skrócie wnioskuje, ze spokojnie 5,6 goli moglibyśmy im wrzucić przy lepszej skuteczności.. oczekujecie, że będziemy każdy mecz 10-0 wygrywać ?
Odpowiedz cytując
markowywislak
Senior Member

Stary 22.09.2021, 22:36
Wygrana i to najważniejsze. Reszta się nie liczy nikt na to uwagi zwracać nie będzie

Teraz w kolejnej rundzie przydał by się jakiś rywal ekstraklasowy u siebie może jakiś Piast
Odpowiedz cytując
kopaczoholik
Senior Member

Od: 07.2009

Stary 22.09.2021, 22:41
Cieszy awans i wynik.

Martwi, że tracimy bramkę z grającą w 10 Stalą Mielec... To już jakaś przesada. Niesamowite, że każdy jest nam wstanie strzelić bramkę.

Zwalniać trenera po zwycięstwie i awansie? Gramy jak gramy, w lidze punktujemy przyzwoicie, w Pucharze Polski wreszcie awans... Takie propozycje mogą formułować osoby całkowicie oderwane od rzeczywistości chyba, że to jakieś takie dziwne poczucie humoru.

Nie śmiałbym się z drużyn z niższych lig w kontekście naszych meczów w ostatnich latach w Pucharze Polski, czy meczów sparingowych... Wisła Kraków przyzwyczaiła, że może w Pucharze Polski i sparingach przegrać z każdym więc tonowałbym ewentualne nastroje gdybyśmy dostali kogoś z I czy II ligi.

Niby nowy trener i zawodnicy a maniery jak w latach poprzednich... Oczywiście widać poprawę : lepsza gra, lepsze punktowanie w lidze i wreszcie awans w Pucharze Polski... ale takie luźne podejściem do słabszych drużyn może skończy się z kolejną klęską.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 22.09.2021, 22:42
Wygraliśmy: jest OK

Ale:

- fatalna skuteczność w ataku, a raczej brak skuteczności. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, co w konfrontacji z rezerwami Stali raczej nie powinno być niespodzianką, ale... no właśnie...

- słaba gra obronna całego zespołu. Nie chodzi tylko o linię obrony, ale także i o środek pola. Wszyscy grali tak, jakby zupełnie nie znali pojęcia defensywy.

Być może jest to jakiś element budowy czegoś, co na razie tylko Gula rozumie?
Jednak drużynę powinno budować się od tyłu i nie chodzi tu o bramkarza czy dwóch stoperów i dwóch bocznych obrońców.
Chodzi o system gry, w którym wszyscy wiedzą, co mają robić w fazie gry obronnej i to robią.

Gula zdaje się na razie budować dom nie od fundamentów ale od dachu.
Może się to zakończyć spektakularną katastrofą.
No chyba, że jest Copperfieldem.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 22.09.2021, 23:30
FraMat napisał(a):Wyświetl post
Wygraliśmy: jest OK

Ale:

- fatalna skuteczność w ataku, a raczej brak skuteczności. Stwarzaliśmy sobie sytuacje, co w konfrontacji z rezerwami Stali raczej nie powinno być niespodzianką, ale... no właśnie...

- słaba gra obronna całego zespołu. Nie chodzi tylko o linię obrony, ale także i o środek pola. Wszyscy grali tak, jakby zupełnie nie znali pojęcia defensywy.

Być może jest to jakiś element budowy czegoś, co na razie tylko Gula rozumie?
Jednak drużynę powinno budować się od tyłu i nie chodzi tu o bramkarza czy dwóch stoperów i dwóch bocznych obrońców.
Chodzi o system gry, w którym wszyscy wiedzą, co mają robić w fazie gry obronnej i to robią.

Gula zdaje się na razie budować dom nie od fundamentów ale od dachu.
Może się to zakończyć spektakularną katastrofą.
No chyba, że jest Copperfieldem.
Z tymi ludźmi Gula nie poprawi znacząco gry w defensywie. Kwestia doboru zawodników do drużyny. Sprowadzamy takich, którzy nieźle czują się z piłką i cierpią bez niej. Nie stać nas na takich, którzy potrafią i jedno i drugie. Nie jest to nowy problem. W różnym nasileniu obserwujemy go od czasów Wdowczyka.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 22.09.2021 o godz. 23:36.
Odpowiedz cytując
wolfy
Senior Member

Stary 22.09.2021, 23:55
Kurz napisał(a):Wyświetl post
Z tymi ludźmi Gula nie poprawi znacząco gry w defensywie. Kwestia doboru zawodników do drużyny. Sprowadzamy takich, którzy nieźle czują się z piłką i cierpią bez niej. Nie stać nas na takich, którzy potrafią i jedno i drugie. Nie jest to nowy problem. W różnym nasileniu obserwujemy go od czasów Wdowczyka.
Nie zgadzam się. Problemem nie są piłkarze, tylko ustawienie, brak asekuracji. Wystarczy po odbiorze posłać szybką piłkę w naszą linię obrony i przeciwnik ma setkę. Czy ją wykorzysta to inna sprawa, ale nasza obrona jest wtedy w rozsypce.

Teoria o tym że nasi piłkarze nie umią bronić brzmi fajnie, ale jest zwyczajnie głupia. Stal Mielec była pod tym względem zwykle lepiej ustawiona niż my, tylko że ich piłkarze to niezłe ofiary. Tą czerwoną kartkę czy karnego trudno racjonalnie wytłumaczyć (zwłaszcze zwiechę piłkarza Stali który dostał piłkę i zareagował dopiero jak minął go Kliment).

Ja myślę że jak Gula nie ustawi ich tak żeby była asekuracja to żadni nowi piłkarze nie pomogą. To naprawdę nie jest fizyka kwantowa...
Ostatnio edytowane przez wolfy : 23.09.2021 o godz. 00:12.
D.O.A.
I don't care

Orbit napisał(a):
Odpowiedz cytując
azor
Senior Member

Od: 03.2008

Stary 23.09.2021, 00:51
To zapieprzali dzisiaj czy nie? Bo sie pogubiłem we wszystkich zmiennych, które mają na to wpływ...

a na poważnie - awans jest, z perspektywy trenera, który przypomnę tylko, że jest tu od niespełna 4 miesięcy każdy mecz pod kontrolą, tak jak ten, jest wart błędów, prześwietleń i mimo wszystko można go traktować jako odrobinę poważniejsza jednostkę treningową.
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów