The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Zamknięty temat

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Dariook
Socios Wisła Kraków

Od: 07.2009

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 13.11.2011, 21:36. Stan Valckx - dyrektor sportowy Wisły Kraków
Stanislaus Henricus Christina "Stan" Valckx
(ur. 20 października 1963 roku w Arcen) – holenderski piłkarz, grający na pozycji stopera. Z reprezentacją Holandii, w której barwach rozegrał 20 meczów, dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata 1994. Był zawodnikiem m.in. Sportingu Lizbona i łącznie przez dziewięć lat PSV Eindhoven. Z tym ostatnim pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo i trzykrotnie Puchar kraju.

23 sierpnia 2010 roku objął stanowisko dyrektora sportowego w Wiśle Kraków.
Wcześniej Stan Valckx przez cztery lata był dyrektorem technicznym w klubie z Eindhoven. Klub w tym czasie odnosił wielkie sukcesy, gdyż rok po roku zapisał na swoim koncie cztery tytuły mistrzowskie.

" Żeby dokonywać transferów, trzeba być doskonale przygotowanym, a to pochłania mnóstwo czasu. Musimy oglądać graczy kilka razy, zanim podejmiemy jakieś decyzje. Liczy się nie tylko pierwsza drużyna, ale także Młoda Ekstraklasa, szkolenie zawodników w akademii. To projekt długofalowy " - zdradza wiślacki dyrektor.

Każdy dyrektor sportowy ma transfery udane i mniej trafione, Holender miał wystarczająco udanych, byśmy uznali, że się na robocie zna.
Jednak nie stawiajmy też Valckxowi pomników za życia.
Czy w Wiśle stworzy system, wzorując się na tym z PSV Eindhoven. Czy podobny wyczyn uda mu się w Krakowie?
tarantulaw2
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 13.11.2011, 21:41
Poprzedni Twój temat z tego co widzę poleciał w kosmos, to żeś kolejny zrobił. W każdym razie, o jaki system Ci niby chodzi?...
zgrybus
Senior Member

Od: 04.2011

Stary 13.11.2011, 21:42
Zostawić i tyle... Tu nie mamy innego tematu. Zwolnienie Valckxa oznaczać będzie głupotę naszego klubu , a także głupie oszustwa wobec kibiców z poprzedniego roku. Tyle w temacie.

tarantulaw2 napisał(a):Wyświetl post
Poprzedni Twój temat z tego co widzę poleciał w kosmos, to żeś kolejny zrobił. W każdym razie, o jaki system Ci niby chodzi?...
Wydaję mi się że chodzi mu o system poszukiwania graczy(niestety zapomniałem jak nazywa się tę czynność)
"Przyjaciele , Rodzina i Wisła"
tarantulaw2
Senior Member

Od: 10.2006

Stary 13.11.2011, 21:48
zgrybus napisał(a):Wyświetl post
Wydaję mi się że chodzi mu o system poszukiwania graczy(niestety zapomniałem jak nazywa się tę czynność)
Siatka skautów?

Jasne, co do Valckx'a, to oczywiste, że zostawić.
marek2a
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 13.11.2011, 22:27
Myślę ,że temat mozna zostawić ,bo wiele ocen pracy V było w temacie trenera Maaskanta,a to jednak co innego.
V jest na tyle dobrym dyrektorem sportowym jak na poziom innych pełniących tę funkcję w naszej lidze,że temat jest potrzebny.
Tylko czy my mamy na tyle dużo danych aby dokonać obiektywnej oceny jego pracy?np jakie miał fundusze na transfery? z kogo musiał zrezygnować,bo był troszkę za drogi (Jakiś klub nie zgodził się za dobrego grajka przyjąć np na 300kE,bo chcieli 500-wiemy jak było z Chevezem). Nie dowiemy się kogo juz prawie mieliśmy podpisać,kontrakt np był przygotowany , ale w ostatniej chwili uprzedził nas bogatszy klub? ile razy musiał brać opcje trzecią lub czwarta ze swojej listy tego sie pewnie tez dokładnie nie dowiemy.
Ocenić jego pracę mogę co najwyżej po tym co podpisał na lata, a takie transfery zrobił trzy .Chaveza tu nie liczę ,bo obstawiam ,że to podpisać musiał. Niektórzy podnosili larum ,że w ogóle śmie się targować w sprawie ceny(dla większości wtedy niewysokiej) o najlepszego obrońcę extraklasy itd.
Ocenę pracy V oprę więc na tych trzech pozostałych transferach :
Melikson do czerwca 2015
Genkow czerwiec 2014
Jovanovic czerwiec 2016
Tych trzech zawodników tak naprawde zakontraktował nam SV na lata.Reszta to uzupełnienia i opcje tymczasowe jak np Iljev do 2013 ,czy tez Jaliens do 2013.o krótszych nie wspomne bo za chwilę o nich zapomnimy
willow
a.k.a. morgenes

Od: 11.2002

Stary 13.11.2011, 22:41
Ja też jestem za tym, żeby temat zostawić, nie można wszystkiego kotłować cały czas w kilku tematach. Forum też musi ewoluować. Bałaganu przez to na pewno nie przybędzie, a kto wie, czy nie ubędzie.

A co do merytoryki: ja oceniam dotychczasową pracę Valkcx`a pozytywnie, choc daleki jestem od bezkrytycznych zachwytów. Tym bardziej, że nikt z nas nie wie, w jakich faktycznych uwarunkowaniach finansowych przyszło mu pracować.
Tak na prawdę, pretensję mogę mieć do niego o Lameya. Skoro 3/4 forum ostrzegało przed tym transferem przewidując niewypał, skoro gość ma takie a nie inne CV i opinie kibiców drużyn, w których grał, to nie miało prawa raczej wypalić. Dlatego nie rozumiem tej decyzji.

Jeśli chodzi o Jaliensa, to tu sytuacja jest odmienna. Patrząc na to, gdzie grał i jak grał były podstawy sądzić, że się sprawdzi. Przypomnę zresztą, że nawet prasa sportowa bardzo ciepło oceniała ten transfer. Niestety, Jaliens poległ - ale czy to mogła być wina Valkckx`a?
Jak kupuję 5-letniego Mercedesa to mam prawo oczekiwać, że jakiś poziom będzie trzymał, a nie psuł się co 100 km...

Pozytywny transfer Meliksona, Pareiki, Jovanovica.
Biton - chciałbym jednak jeszcze poczekać z Jego oceną. Niby strzela, niby nam ratował dupsko, ale... no właśnie, sam nie wiem, może mam jakieś dziwne uprzedzenie do chłopaka, może się mylę. Chcę jeszcze poczekać.

Genkov - również się wstrzymam, niech wróci do regularnej gry po kontuzji. Na razie nie przekonuje jakoś zbytnio. Dobra runda, potem blokada.

Transfer Ilieva - hm. Sam nie wiem. Ani zły, ani dobry. Robi dużo wiatru, jest niezły technicznie, szarpie, zagrał dobry mecz z Fulham, ale jak już pochylimy się nad statystykami, to różowo nie jest. Od króla strzelców w miarę niezłej ligi wymagałbym jednak więcej. Może nie jego pozycja?

Nunez - ten chłopak mi się nie podoba. Byłbym zdziwiony, gdybyśmy Go wykupili. Zalicza dużo strat, jest mało kreatywny, bardzo często zwalnia akcje, zwłaszcza kontry. A do tego walczy mniej niż Sobol czy Czarek.
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński

"I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..."
marek2a
Senior Member

Stary 13.11.2011, 23:00
willow napisał(a):Wyświetl post
Tak na prawdę, pretensję mogę mieć do niego o Lameya. Skoro 3/4 forum ostrzegało przed tym transferem przewidując niewypał, skoro gość ma takie a nie inne CV i opinie kibiców drużyn, w których grał, to nie miało prawa raczej wypalić. Dlatego nie rozumiem tej decyzji.
Ja o sprowadzenie Lameya pretensji nie mam . Dla mnie to rezerwowy dla Jovanovica podpisany tylko na 10 miesięcy. Ot Jova nie będzie mógł grac od początku sezonu(zawieszony) to mamy na rezerwie Lameya, który w kilku meczach pokazał zresztą ,że totalnym ogórem nie jest,a nawet bramki strzelił. Od rezerwowego nie wymagajmy cudów. Za parę miesięcy go tu raczej nie będzie.
allon
Senior Member

Od: 07.2008

Stary 14.11.2011, 01:38
Na początku trzeba sobie jasno i klarownie odseparować 2 konkretne sprawy - trener odpowiada za wyniki i formę zespołu i zawodników , natomiast dyrektor sportowy za transfery z/do klubu
Pierwsze co determinuje efekty działania dyrektora sportowego to klub w jakim działa (jego renoma , pozycja finansowa i sportowa) oraz środki finansowe jakimi dysponuje.

SV jako dyrektor PSV ma zupełnie inną pozycję negocjacyjną niż SV jako dyrektor Wisły.
Dysponuje też zupełnie innym środkami oraz innymi zasobami technicznymi ,które transfery wspierają(siatka scoutów choćby, doświadczona kadra szkoleniowa ,która pomaga w dobrej aklimatyzacji).

Jakim dyrektorem sportowym w Wiśle jest SV -
Najbardziej co mi się rzuca przy działalności Holendra w Wiśle to jego niebywała elastyczność i wyczucie rynku. Nie widziałem nigdy wcześniej u jakiegokolwiek dyrektora sportowego w polskiej lidze (a obserwuje ten aspekt działalności polskich klubów od wielu lat) tak elastycznego podejścia przy negocjacjach dotyczących kwot transferu , długości podpisywanych umów , ewentualnych klauzul itd i wyciągania maksimum profitów z tego co może dać i w jakim czasie zawodnik.

Melikson , Jovanovic , Genkov kupieni za niemałe jak na polskie warunki pieniądze ale też zawodnicy ,którzy w przyszłości sprzedani stanowić będą spory zarobek dla klubu mają podpisane długie kontrakty co w pozycji negocjacyjnej z innym klubami ,które chciałyby ich kupić daje nam mocną pozycję.

Iliev , Jaliens - 2 doświadczeni zawodnicy podpisany na 2 lata czyli teoretycznie 2 sezony dobrej gry, mocne CV , kwota transferu 0(jeden z nich akurat nie wypalił)

Lamey , Nunez , Biton - pierwszy podpisany na zasadzie kontraktu 1+1 (rok z opcją przedłużenia) , dwaj pozostali wypożyczeni z prawem pierwokupu. Transfery na zasadzie - jeśli się sprawdzisz to zostajesz.

Nie mamy wiedzy pełnej wiedzy jakimi środkami dysponuje i będzie dysponować Holender , jakie pozycje na jego liście znajdowali poszczególni zawodnicy , czy udało Nam się pozyskać nasze główne cele transferowe czy też nie

Jednak z tego jaki wyrywkowy obraz naszej polityki serwują Nam media obrany kierunek jest całkiem dobry i sensowny. Najpierw zbudowaliśmy częściową drużynę na tu i teraz żeby dojechać wysoko w europejskich pucharach i pozyskać środki (co się częściowo udało , plan minimum jakim jest LE został osiągnięty). Teraz gdy dyrektor sportowy poznał już częściowo polski rynek zawodników rozglądamy się za utalentowanymi zawodnikami , wiemy ,że z Kirma nic nie będzie to szukamy non stop jego następców (sygnał nt Węgra z Gyori , czy Deleva) , rozglądamy się za bocznymi obrońcami w zastępstwo Diaza i Lameya(nasi scouci krążą wokół Zaneva czy Bandalovskiego)

Wiele lat zaniedbań jakie były w Wiśle nie da się zasypać w jeden rok nie posiadając dużych środków finansowych(a tych w klub niewątpliwie nie ma) i tego żaden cudotwórca nie zmieni , to wymaga przynajmniej kilku okienek ciężkiej i intensywnej pracy całego pionu sportowego od dyrektora aż po scoutów skończywszy.

Czy Stan jest cudotwórcą? Nie jest , natomiast w warunkach jakich pracuje radzi sobie niewątpliwie dobrze pomimo kilku drobnych wpadek daleko w tyle pozostawia innych dyrektorów sportowych w Polsce.
szprotson
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2005

Stary 14.11.2011, 14:55
Dariook napisał(a):Wyświetl post
Każdy dyrektor sportowy ma transfery udane i mniej trafione, Holender miał wystarczająco udanych, byśmy uznali, że się na robocie zna.
Jednak nie stawiajmy też Valckxowi pomników za życia.
Czy w Wiśle stworzy system, wzorując się na tym z PSV Eindhoven. Czy podobny wyczyn uda mu się w Krakowie?
czy w WIśle stworzy system wzorując sie na tym z PSV. TZN ? możesz jaśniej.
Jaki system ? System kontraktowanie kolegów ?przecież to juz chyba ruszyło
cały nasz chuligański trud tobie ukochana ojczyzno

Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 14.11.2011, 18:36
szprotson napisał(a):Wyświetl post
czy w WIśle stworzy system wzorując sie na tym z PSV. TZN ? możesz jaśniej.
Jaki system ? System kontraktowanie kolegów ?przecież to juz chyba ruszyło
Napewno nie to mialem na myśli. Chodzi mi bardziej o stworzenie i rozwój działu skautingu oraz budowę akademii piłkarskiej przy Reymonta 22. Bo po to został zatrudniony.

Daleki jestem od wytykania palcami jednego lub dwóch chybionych tansferów, bardziej przemawiają do mnie te trafione, wpływające na rozwój drużyny.

Nie da się ukryć ze Stan to bardzo barwna postać jak na nasze polskie realia. Ma doświadczenie jako dyrektor sportowy w jednym z najlepszych klubów w europie, był wybitnym zawodnikiem. Sam zaznaczył ze podstawą sukcesów PSV była praca z młodymi zawodnikami.
Powinno być pięknie i ładnie... hmmm
Niestety nie jest, bo gdzie ci głodni sukcesu młodzi wyjadacze? Gdzie te młode wiślackie talenty? Może i rosną gdzieś, gdzie nasz wzrok nie sięga.

Stan jest jak papuga. Lata razem z wróblami lecz do momentu, aż ją wróble wpier....

Oby to się tak nie skończyło, gość potrzebuje czasu.
tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 14.11.2011, 18:45
Jak zaczęliśmy przed rokiem pełną para(a imo nie zaczęliśmy), to efekty za jakieś 10 lat
..
dulli78
Senior Member

Od: 06.2011

Stary 14.11.2011, 21:54
Jeśli chodzi o Jaliensa, to tu sytuacja jest odmienna. Patrząc na to, gdzie grał i jak grał były podstawy sądzić, że się sprawdzi. Przypomnę zresztą, że nawet prasa sportowa bardzo ciepło oceniała ten transfer. Niestety, Jaliens poległ - ale czy to mogła być wina Valkckx`a?
Jak kupuję 5-letniego Mercedesa to mam prawo oczekiwać, że jakiś poziom będzie trzymał, a nie psuł się co 100 km...
No a czy czasem nie jest rolą dyrektora sportowego ocenić czy aby dany piłkarz ma szansę sprawdzić się w klubie, czy podoła kondycyjnie, mentalnie etc.? Jak kupujesz 5 - letniego Mercedesa to robiłbyś to w ciemno czy jednak zaglądnął pod maskę i sprawdził (szczególnie przy ograniczonej ilości gotówki)?
Ja pamiętam też głosy dziennikarzy zaraz po jego zakontraktowaniu (chyba Iwanowa) żeby wstrzymać się z hurraoptymizmem , że raczej jest już na piłkarskiej emeryturze.
Wiadomo, że żaden dyrektor sportowy nie będzie miał stuprocentowej skuteczności jeśli chodzi o transfery, także każdy może się rąbnąć. Jeśli chodzi o zakontraktowanie Jaliensa to wydaje się, że błąd wynikał ze zbyt słabego jeszcze wtedy rozeznania polskiej ligi (enerdowsko - austriacka szkoła drwali i rzeźników).
Wieża Babel w szatni - to jest moim zdaniem duży błąd Valckxa.
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"

PhantomRanger
Senior Member

Stary 15.11.2011, 00:08
Stan jak każdy człowiek nie jest nieomylny, bo w myśl zasady - nie myli się ten co nic nie robi. Jednak on to najlepsze co mogło się Wiśle trafić. Zimowe transfery były na 5, letnie tu już niestety słaba 3, jednak co on może przy budżecie transferowym sięgającym przy dobrych wiatrach 1 mln euro.

Teraz mam nadzieje, że Stan bardziej skoncentruje się na polskim rynku, aniżeli zagranicznym.
"W meczach powinni dawać z siebie wszystko! Ze zmęczenia powinni rzygać, mdleć, z wysiłku narobić w spodnie, cokolwiek!"- ANDRZEJ IWAN
Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 15.11.2011, 12:16
Wiadomo ze SV ma kontrakt do końca sezonu. Czy go przedłuży lub czy zostanie przedłużony? Ciężko teraz prognozować.

Napewno jest to fachowiec pełną gębą, takiej osoby w naszym klubie nie było od lat.
Zachodzą natomiast obawy że ciężko nam będzie wykorzystac jego potencjał. SV zamiast podwalin niestety zastał zgliszcza.

Jednak to dzięki SV od kilku okienek nasze serca mocniej biją, wzrosła medialnosc Wisły.
Po latach posuchy jest to zjawisko, nie da sie tego ukryć.

Zbliżające sie okienko powinno nam dac odpowiedź co do przyszłośći SV i kierunku w jakim Wisła zmierza.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 15.11.2011 o godz. 17:13.
flamengista
Piknik

Od: 03.2004

Stary 15.11.2011, 16:16
Moim zdaniem na razie pracę Stana należy ocenić pozytywnie. Oczywiście nie mamy pojęcia, jakie są realne warunki jego pracy i możliwości finansowe klubu.

Niemniej jednak należy ocenić na plus przyjście: Pareiki, Meliksona, Genkowa, Jovanovica, Iliewa.

Wpadki? Jaliens, ale tego nie dało się przewidzieć. Pewnie Branco i Boukhari, ale to byli ludzie z łapanki za których nie powinien do końca odpowiadać. Co do Lameya nie mam przekonania - po szeregu tragicznych meczy ostatnio grywał nieźle.

Do tego należy zaliczyć na plus niezłe wypożyczenia: Sziwakowa, Bitona, a nawet Diaza (choć nie na lewą stronę, ale do środka obrony).

Ja bym jednak dał Stanowi więcej czasu. I przede wszystkim - pieniędzy, bo jakości ciągle nam brakuje. Więcej Meliksonów, mniej "darmowych" Branców.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
Karamazow
Senior Member

Od: 05.2011

Stary 15.11.2011, 17:10
flamengista napisał(a):Wyświetl post
Moim zdaniem na razie pracę Stana należy ocenić pozytywnie. Oczywiście nie mamy pojęcia, jakie są realne warunki jego pracy i możliwości finansowe klubu.

Niemniej jednak należy ocenić na plus przyjście: Pareiki, Meliksona, Genkowa, Jovanovica, Iliewa.

Wpadki? Jaliens, ale tego nie dało się przewidzieć. Pewnie Branco i Boukhari, ale to byli ludzie z łapanki za których nie powinien do końca odpowiadać. Co do Lameya nie mam przekonania - po szeregu tragicznych meczy ostatnio grywał nieźle.

Do tego należy zaliczyć na plus niezłe wypożyczenia: Sziwakowa, Bitona, a nawet Diaza (choć nie na lewą stronę, ale do środka obrony).

Ja bym jednak dał Stanowi więcej czasu. I przede wszystkim - pieniędzy, bo jakości ciągle nam brakuje. Więcej Meliksonów, mniej "darmowych" Branców.
niezłe Bitona? Biton to jest zaj ebiste wypożyczenie a nie niezłe, to dzięki jego bramkom możemy się jeszcze zastanawiać czy mamy szansę na mistrza w tym sezonie. Co do Diaza to na dzień dzisiejszy nie można jego wypożyczenia ocenić pozytywnie bo gość gra aktualnie tragicznie. Wystawianie go na lewej obronie robi krzywdę i jemu i naszej drużynie. Diaz powinien grać na środku pomocy, ewentualnie na środku obrony. W środku pola przydałaby się jego nieszablonowość oraz żywiołowość i nie byłoby aż tak widać u niego braku zwrotności.
...And Justice For All
orm
Senior Member

Stary 15.11.2011, 18:45
Oceniam Valckxa jako najlepszego dyrektora sportowego w Wiśle. Jednocześnie coś mi się wydaje, że został mu jeszcze miesiąc, dwa a już teraz jest dyrektorem tylko formalnie. Świadczą o tym zwolnienie RM- w końcu jego człowieka, wypowiedzi Valckxa sprzed zwolnienia i po nim, że nie szuka nowego trenera. No i jeśli zgodnie z wolą ludu zmieniamy kierunek na polskich utalentowanych piłkarzy, to jest rynek na którym on się nie zna, nie ma kontaktów itd. -- a więc odpada jego największa zaleta.
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW

Od: 06.2008

Stary 15.11.2011, 21:01
orm napisał(a):Wyświetl post
Oceniam Valckxa jako najlepszego dyrektora sportowego w Wiśle. Jednocześnie coś mi się wydaje, że został mu jeszcze miesiąc, dwa a już teraz jest dyrektorem tylko formalnie. Świadczą o tym zwolnienie RM- w końcu jego człowieka, wypowiedzi Valckxa sprzed zwolnienia i po nim, że nie szuka nowego trenera. No i jeśli zgodnie z wolą ludu zmieniamy kierunek na polskich utalentowanych piłkarzy, to jest rynek na którym on się nie zna, nie ma kontaktów itd. -- a więc odpada jego największa zaleta.
Dlatego została stworzona ta cała siatka skautów - którzy podobno obserwują zawodników z niższych lig - ponieważ tak jak mówisz, Stan na polskim rynku jest słabo rozeznany.

Trzeba również oceniać działania nie tylko Stana, ale również ludzi z nim współpracujących.
flamengista
Piknik

Stary 15.11.2011, 23:06
Karamazow napisał(a):Wyświetl post
niezłe Bitona? Biton to jest zaj ebiste wypożyczenie a nie niezłe, to dzięki jego bramkom możemy się jeszcze zastanawiać czy mamy szansę na mistrza w tym sezonie. Co do Diaza to na dzień dzisiejszy nie można jego wypożyczenia ocenić pozytywnie bo gość gra aktualnie tragicznie. Wystawianie go na lewej obronie robi krzywdę i jemu i naszej drużynie. Diaz powinien grać na środku pomocy, ewentualnie na środku obrony. W środku pola przydałaby się jego nieszablonowość oraz żywiołowość i nie byłoby aż tak widać u niego braku zwrotności.
Oczywiście, że tak. Chodzi tylko o to, że wypożyczenia są tylko wypożyczeniami. To nie są zawodnicy, których kupiono i na których klub może zarobić, sprzedając z zyskiem.
Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 16.11.2011, 00:15
Karamazow napisał(a):Wyświetl post
Tak. Zgodzę się z tobą że Diaz to tragedia. Wielki kamyk w ogródku SV.
Boję się jednak że mogło to być mniejsze zło. Chyba by sam pod sobą dolkow nie kopał.
willow
a.k.a. morgenes

Stary 16.11.2011, 09:22
Tak. Zgodzę się z tobą że Diaz to tragedia. Wielki kamyk w ogródku SV.
Boję się jednak że mogło to być mniejsze zło. Chyba by sam pod sobą dolkow nie kopał.
Jeszcze nie wiemy, skąd ten Diaz się u nas wziął. Nie sądzę, żeby był "dzieckiem" Stana. Stan chyba w ogóle nie wiedział o jego istnieniu. Bardziej realne jest to, że ktoś (Kapka, Basałaj) Mu go polecił i Stan uwierzył na słowo...
Tak czy owak, nie powinien był tak zrobić, ale mógł być pod ścianą.
"Gdy wracam do domu i się zamyśle, myślę o Wiśle..."
K.I.Gałczyński

"I skończył się mecz w Londynie i tak i to jest prawda!!!..."
Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 17.11.2011, 11:07
No Ja innego wytłumaczenia nie widze. Musiał mieć ostry nóż na gardle albo jego pozycja w klubie jest na tyle słaba ze miał gó.... do gadania.

Zastanawiający jest jednak brak szumu , zawsze nam towarzyszacy przy wyborze trenera. Jest to jego brocha a tu czuc małą rezygnację. Obu juz ktoś z tyłu nie pociągał za sznurki.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 17.11.2011 o godz. 12:44.
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 17.11.2011, 12:52

Zastanawiający jest jednak brak szumu , zawsze nam towarzyszacy przy wyborze trenera. Jest to jego brocha a tu czuc małą rezygnację. Obu juz ktoś z tyłu nie pociągał za sznurki.
Trener wybrany, wiec po co szum ?

tofik
Senior Member

Od: 02.2004

Stary 17.11.2011, 13:12
Jeszcze nie wiemy, skąd ten Diaz się u nas wziął. Nie sądzę, żeby był "dzieckiem" Stana. Stan chyba w ogóle nie wiedział o jego istnieniu. Bardziej realne jest to, że ktoś (Kapka, Basałaj) Mu go polecił i Stan uwierzył na słowo...
Tak czy owak, nie powinien był tak zrobić, ale mógł być pod ścianą.
Wiedział, wiedział ? A kogo sprzedawał do Brugii ?
..
Kurz
Senior Member

Od: 11.2006

Stary 17.11.2011, 13:20
tofik napisał(a):Wyświetl post
Wiedział, wiedział ? A kogo sprzedawał do Brugii ?
Do oceny tego transferu potrzeba więcej danych. Przede wszystkim tych, których nigdy nie poznamy, czyli z klubu. Być może Stan musiał zdecydować się na najtańszą, a nie najlepszą opcję. Być może na jego liście było więcej zawodników, ale nie byliśmy im w stanie zapłacić tyle, ile chcieli albo musiałyby być to transfery gotówkowe.

Ciągle nie wiemy i nigdy nie dowiemy się ile chce/może wydać na transfery nasz klub, więc wszelkie oceny Stana mogą być bardzo niesprawiedliwe.
Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 17.11.2011, 13:24
szprotson napisał(a):Wyświetl post
Trener wybrany, wiec po co szum ?
Ja bym za to ręki sobie nie dał uciąc...
Naprawde myślisz że klamka zapadła? Że to jest osoba za która SV nadstawi tyłka?
Ostatnio edytowane przez Dariook : 17.11.2011 o godz. 13:29.
szprotson
Socios Wisła Kraków

Stary 17.11.2011, 13:51
Ja bym za to ręki sobie nie dał uciąc...
Naprawde myślisz że klamka zapadła? Że to jest osoba za która SV nadstawi tyłka?
SV za nikogo tyłka nie musi nadstawiać.
A Kazek ma idealny moment aby pokazać ze jest coś warty
moze wtedy jakimś cudem Smuda tutaj nie wróci

Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 19.11.2011, 12:36
No ale chyba Stan jest przełożonym trenera i ma cos do udowodnienia. Jeżeli sie powtórzy sytuacja jak panowała za Maaskanta, bedzie to oznaczało ze to nie wina trenera. To wina sprowadzonych grajków a zatem kamyczek wpadnie do ogródka SV.
Ostatnio edytowane przez Dariook : 19.11.2011 o godz. 12:39.
flamengista
Piknik

Stary 19.11.2011, 18:03
Tak na marginesie - pewnie już było, ale skąd imię Stanislaus u Valckxa? Imię ewidentnie polskie... Czyżby stąd:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Maczek
Dariook
Socios Wisła Kraków

Stary 19.11.2011, 19:39
flamengista napisał(a):Wyświetl post
Tak na marginesie - pewnie już było, ale skąd imię Stanislaus u Valckxa? Imię ewidentnie polskie... Czyżby stąd:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Maczek
za 20 lat pewnie ktoś zapyta :
A ciekawe dlaczego Maas Kaziu ma tak na imię?
- odnosnik, Kazimierz Wielki

Holandia to dziwny kraj U nas za to narodziła się Tradycja...

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Zamknięty temat
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów