The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)
Nazwa użytkownika
Hasło

Hyde Park (moderowane) Pokój również moderowany, jednak tu nie trzeba mówić o piłce nożnej i kibicowaniu. Chcecie pogadać o czymś "niepiłkarskim" - wejdźcie tutaj.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
Wojtas
Senior Member

Od: 06.2006

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 12.04.2010, 01:32. W Hołdzie Lechowi Kaczyńskiemu
Dzis targany bolem i roznymi myslami oddaje hołd wielkiemu wojownikowi o to co nasze o to co Polskie.

Wysmiewany ,nierozumiany,fałszywie pokazywany
znosil to dzielnie ,z duma walcząc o to by Polska nie była kogokiwiek sługusem ,bo Polska to wielki kraj i On o tym widział.

Europa tez to wiedziala ,choc okłamywano nas ze to wlasnie oni smieja sie z niego.

Piszac to mam wielki smutek,ze ktos taki,cierpiacy tyle ataków ,sam nie okazywal swoich slabosci ale kroczyl dumie ,bo wiedzial ze On zwyciezy.

Odwazny człowiek a tacy od wiekow w kazdej nacjii,w kadym narodzie ,plemieniu, byli zawsze Szanowiani,zwlaszcza w Gruzji dla ktorej jest bohaterem Narodowym.

Poprostu mam taka chec podziekowania temu czlowiekowi za to zrobil zebym dzis mogł szczycic tym ze jestem Polakiem .

Oddaje Panu Hold Panie Prezydencie ,kiedys sie spotkamy.
Ostatnio edytowane przez Wojtas : 12.04.2010 o godz. 01:55.
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
1q2
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2005

Stary 12.04.2010, 02:44
Dobry temat bo spotkała nas tragedia jakiej ciężko szukać gdzie indziej.Mam nadzieje że wszyscy potraktują to z powagą i spokojem.

Ja z dużą częścią tego co napisałeś Wojtasie zgodzić się nie mogę, natomiast nie zmienia to mojego poglądu że tragicznie zginął człowiek prawy i prawdziwy patriota.
Jak czekałem na koniec jego kadencji, to teraz ciężko mi się pogodzić z tym że tak ta kadencja została zakończona.
Nie ma sprawiedliwości na tym świecie...
94 - Allah Akbar!!
Odpowiedz cytując
piotrek chicago
Senior Member

Od: 08.2006

Stary 12.04.2010, 04:41
moze wiele z tych osob poprostu nienawidzilem i nie raz i nie dwa z nich sie nasmiewalem (z czym nie jest mi teraz latwo) ale gdy jadac w sobote do pracy (w PLl bylo ok 13:30) i uslyszalem w radio ta wiadomosc gwaltownie zachamowalem a lzy same plynely po policzkach
CZESC ICH PAMIECI!!!
1948..2007..2066 RAZ NA 59 LAT RADOSC OGARNIA CRACOVII SWIAT !!!!
Odpowiedz cytując
MaG*
Senior Member

Od: 07.2003

Stary 12.04.2010, 07:10
Myślę ,że każdego kto czuje się Polakiem boli tak samo. Ja już 3 dzień chodzę podłamany i życia we mnie nie ma.

Zginęli tam służąc naszemu narodowi , reprezentując nas i walcząc o dobro Polski.
Szacunek i pamięć to obowiązek każdego Polaka
Odpowiedz cytując
Lord W.
Member

Od: 06.2004

Stary 12.04.2010, 08:31
Dla mnie jako człowieka mającego serce po prawej stronie to strata kogoś bliskiego - cios w samo serce. Staram się jakoś ogarnąć, zebrać w sobie ... Odeszli ludzie, którzy swoim życiem, a teraz także śmiercią dawali świadectwo największym wartościom takim jak patriotyzm, miłość do Ojczyzny, poszukiwaniu prawdy ... W świecie pełnym zakłamania, hipokryzji mówili o rzeczach trudnych i niewygodnych. Tej luki nie da się niczym wypełnić. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych ... a jednak. Polska prawica, cała Polska straciła elitę. Coś niewyobrażalnego.

Cześć Ich Pamięci !!!
Cześć Pana Pamięci Panie Prezydencie !!!
Wisła Alcohooligans
Odpowiedz cytując
panew
Senior Member

Od: 06.2003

Stary 12.04.2010, 09:23
SV_ napisał(a):Wyświetl post
Był człowiekiem, i za to należy mu się hołd. A nie lansowanie teraz przez wszystkich żałobą i tym jak bardzo go szanowali, wielbili i podziwiali jako prezydenta.
Nie był tylko CZŁOWIEKIEM, jak piszesz , bo tam było prawie 90 osób, lecz był Prezydentem a to jest różnica.
Wszyscy są w absolutnym szoku i raczej nie "lansują się żałobą" jak piszesz lecz są w prawdziwej żałobie
jeśli ty to odbierasz inaczej to nie mam pytań
zginęli przedstawiciele wszystkich partii i wielu bardzo ważnych dla funkcjonowania państwa ludzi
i proszę przestań w tym temacie wylewać jakieś swoje urojone żale czy kompleksy
z mojej strony OT
Myjcie owoce zakazane
Odpowiedz cytując
wislacki
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 12.04.2010, 09:23
Co było najgorsze, okazało się nie dawno - jak powiedział jeden z jego współpracowników ten człowiek nie nadawał się to polityki. W życiu prywatnym to była ciepła, sympatyczna osoba z wielkim poczuciem humoru, jednak przed kamerami spinał się i zamykał na świat.

Szkoda, że ludzie rozumieją co mieli dopiero jak to stracą... podobnie było z papieżem

Hołd poległym
...Lubelszczyzna jest za Wisłą !!!
Odpowiedz cytując
Kocur
semper fi

Od: 09.2003

Stary 12.04.2010, 09:37
Mnie się właśnie wydaje że nadawał się do polityki jak mało kto.
Z każdego polityka się żartuje, na każdego wymyśla się różne kawały, śmieszne zdjęcia czy łapie za słówka podczas przemówienia. U nas jednak była zawiść, chęć ośmieszenia.

Wczoraj Nałęcz powiedział bardzo prawdziwe słowa - jakby Lech Kaczyński był prezydentem w II Rzeczpospolitej albo jeszcze wcześniej - w XIX wieku - byłby wielbiony przez tłumy i otaczany szacunkiem.

Szkoda że nasze telewizje nie odwołały się do relacji ze CNN wczoraj podczas konduktu żałobnego. Może to specjalnie na tą okazję a może korespondent faktycznie wyrażał swoje prywatne zdanie ale tak dobrze o Polakach i Polsce nie mówił żaden dziennikarz przez ostatnie 30 lat - nawet polski dziennikarz.

Szok, smutek pozostanie przez wiele dni.
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
Odpowiedz cytując
sambo
dziarski chłop

Od: 04.2005

Stary 12.04.2010, 09:58
WIELKI BO WAM Z OCZU ZSZEDŁ - Wyspiański

„A lać ci będą łzy potęgi drugiej
Ci, co człowiekiem nie mogli Cię widzieć...”

C K Norwid
Odpowiedz cytując
rafkur
Socios Wisła Kraków

Od: 10.2007

Stary 12.04.2010, 10:11
"Nikt nie jest prorokiem we własnym kraju"

Doceniano Go poza granicami a w Polsce jechali po Nim bo bronił swoich poglądów - jakże różnych od mody na źle zrozumiana "europejskość". Nawet w oczach Putina widziałem prawdziwy żal, Rosjanie szanują i doceniają tylko twardych przeciwników. Odszedł wielki mąż stanu - on już jest w lepszym świecie. Pytanie czy znajdzie się ktoś kto będzie potrafił kontynuować jego walkę o godność narodu Polskiego. Godność dobrze rozumianą - nie z perspektywy iti i dzieciaków z klubu " róbta co chceta" ale z perspektywy racji stanu i doświadczenia.

Jak zwykle w takiej sytuacji- żywi mają gorzej.

O konsekwencjach politycznych naszych przyszłych wyborów może już nie w tym temacie.

Cześć Jego pamięci a także cześć pamięci innych którzy zginęli teraz i kiedyś na smoleńskiej ziemi.
Odpowiedz cytując
bartek89TS
Senior Member

Od: 11.2008

Stary 12.04.2010, 10:12
Stało się coś , co jest cięzko zrozumiec i pojać..w kilka sekund ginie 96 osób, 96 Polaków!Teraz jest najmniej ważne kto kogo lubił, a kogo nie.Nie ważne kto był z jakiej partii i jakie miał poglądy.Stało się coś tragicznego co poraz kolejny zostanie zapisane jako tragiczne wydarzeie w historii Polskiego narodu.Tak naprawde cięzko coś wogóle powiedziec w takich chwilach...

Szzere kondolencje i wyrazy współczucia dla rodzin wszystkich, któryz zgineli.

Pojechali uczcić pamięc zamordowanych Polaków...i sami zgineli...to jest coś nie do opisania..
Straciliśmy głowe państwa, czołówke Polskiego dowództwa, wielu waznych i mądrych ludzi , którzy walczyli o dobro Naszego kraju.

Dobry Jezu, a Nasz panie daj Im wieczne spoczywanie...[*]
Odpowiedz cytując
Lord W.
Member

Od: 06.2004

Stary 12.04.2010, 10:14
Proponuję potraktować ten temat w taki sposób na jaki wskazuje jego tytuł. Nie czas i miejsce na rzucanie oskarżeń czy udowadnianie swoich racji.
Wisła Alcohooligans
Odpowiedz cytując
boskijelonek
Junior Member

Od: 07.2007

Stary 12.04.2010, 10:19
szanowałem go jako polityka, który walczył o Polskę w jakiej żyjemy, można powiedzieć, że moja opinia na jego temat jest podobna jak opinia Wałęsy: "kiedyś go lubiłem, ale potem się poróżniliśmy". Przez ostatni lata, moja sympatia do niego malała, jego decyzje bardzo mi się nie podobały, ale dotyczyło to jego prezydentury i wcześniejszej działalności w PiS. Nie znałem go jako człowieka, tylko jako polityka, dlatego właśnie tylko w tym kontekście go oceniam.
Nie jest mi smutno dlatego, że zginął prezydent, że zginęli dowódcy sił zbrojnych (co moim zdaniem jest większym problemem dla Polski), ale jest mi smutno, że zginęło tyle POLAKÓW w jednym miejscu.

P.S.
Nie wiem jak Wy, ale ja bardzie przeżywałem śmierć Papieża, niż obecną tragedią, ale może dlatego że byłem młodszy.
Odpowiedz cytując
GJ1906
Socios Wisła Kraków

Od: 01.2007

Stary 12.04.2010, 10:22
Pomimo że nie przepadałem za Lechem Kaczyńskim i jego decyzjami, dziś jak każdy Polak czuję żal i smutek, ludzie zaczynają dostrzegać nie tylko polityka ale patriotę i bardzo dobrego człowieka, tak jest zawsze i zawsze będzie że dostrzegamy w ludziach to co dobre dopiero kiedy już ich nie ma. A wszyscy którzy w tym temacie potrafią napisać że teraz telewizje czy Jego przeciwnicy udają świętych naprawdę nie rozumieją chyba sceny politycznej i tego że czasem kłócący się na wizji po zakończeniu uściskają sobie ręce i są całkiem dobrymi znajomymi. Proponuję ochłonąć i wykorzystać ten temat do napradę oddania hołdu prezydentowi a nie do wszczynania niepotrzebnych konfliktów, bo nikt nie jest niczyim sumieniem i nie wie naprawdę tego co czuje druga osoba.

Odszedł od nas wielu bardzo zasłużonych ludzi, oddajmy im hołd i przynajmniej przez te kilka dni przestańmy się kłócić.

Oddaję Hołd prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu i wszystkim poległym.
Cześć Ich Pamięci.
Odpowiedz cytując
tomo
Senior Member

Od: 12.2003

Stary 12.04.2010, 10:22
Cześć Ich Pamięci !
Odpowiedz cytując
shaggy
Senior Member

Od: 06.2009

Stary 12.04.2010, 10:31
Na samym początku po katastrofie długo nie mogłem w to uwierzyć. Budząc się na drugi dzień mialem nadzieję, że to tylko koszmar. Niestety włączając tv rzeczywistość okazała się brutalna. Nasuwały się pytania jak to się mogło stać, dlaczego Teraz już wiem, że tak się musiało stać. Cały świat usłyszał o Katyniu i tragedii narodu polskiego sprzed 70 lat. Ś.p. Lech Kaczyński zawsze walczył o pamięć tych, którym się ona bezsprzecznie należała... do końca.
Dopiero gdy Prezydent wrócił do kraju w trumnie naprawdę został doceniony. Co za ironia. Już nikt go nie nazwie "szkodnikiem", "małym prezydentem"...Zewsząd słychać głosy współczucia i peanów pod jego kierunkiem. Szkoda, że tak późno... Jednak gdy słyszę jego największych krytykantów i szyderców (Niesiołowski, Tusk, Michnik) ogarnia mnie podwójny żal i złość, że mamy tak fałszywych ludzi u władzy.
Na wszystkich kanałach tv widzimy piękne zdjęcia Pary Prezydenckiej. Kaczyński uśmiechnięty radosny. Wcześniej takich zdjęć na TVN-ach i innych Polsatach nie widziałem. Tam zawsze pokazywany był nie jako prezydent uśmiechnięty lecz z grymasami na twarzy i z ponura twarzą. Przypadek czy po prostu tak miał być w mediach przedstawiany...
Być może moja reakcja jest trochę przewrażliwiona ale takie wnioski mi się nasuwają. Jeszcze kilka dni temu nie brakowało politycznych szyderców, dziś szydercy zamienili się w żałobników - ten fałsz właśnie najbardziej jest dla mnie nie do zrozumienia.

A teraz czas na najważniejsze:
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...
Hołd ich pamięci...
Odpowiedz cytując
sambo
dziarski chłop

Od: 04.2005

Stary 12.04.2010, 10:35
legol napisał(a):Wyświetl post
Czy tak ciężko zrozumieć, że nawet nienawidząc człowieka za jego życia można oddać mu hołd i cześć po śmierci?

ciężko zrozumieć - dokładnie
Odpowiedz cytując
Blaszczu16
Koneser

Od: 07.2009

Stary 12.04.2010, 10:40
O ile do śmierci papieża Jana Pawła II przygotowywaliśmy się kilka, bo media już przed 2 kwietnia 2005 roku mówiły, że stan Karola Wojtyły jest bardzo ciężki, o tyle sobotnia tragedia jest dla mnie boleśniejsza, bo niespodziewana.

Polityką się mało interesowałem, ale co nieco wiedziałem. Jeszcze w piątek oglądałem na TVP info Komisje Śledczą z udziałem ś.p. posła Wassermana. A w ostatnie wakacje widziałem na żywo ś.p. Gosiewskiego, trzy metry ode mnie stał ;(.

Nie mogę się pogodzić z tą tragedią. Może i żadna to dla mnie rodzina, ale oni reprezentowali mój kraj. Lecieli do Katynia w imieniu wszystkich Polaków. Wielki dramat. Największa katastrofa w powojennej Polsce. Jeszcze się nie mogę otrząsnąć.

Gdy człowiek ogląda telewizje i słyszy wypowiedzi ludzi, to aż chce się płakać. Zostawili swoje dzieci, żony, mężów, matki ( matka ś.p. Lecha Kaczyńskiego jeszcze nie wie). Ś.p. Krzysztof Putra osierocił aż 8 dzieci...
"Czas mija szybko traci tu wszystko..."
Odpowiedz cytując
swinia
Member

Od: 04.2009

Stary 12.04.2010, 10:49
Głosowałem na Niego wtedy. Potem coraz mniej się z nim zgadzałem.
Można było go nie lubić ale nie zmienia to faktu, że zginął NASZ PREZYDENT.
HOŁD ICH PAMIĘCI - WSZYSTKIM[*]
Odpowiedz cytując
palczi
Senior Member

Od: 03.2009

Stary 12.04.2010, 11:01
[*] ... 10 znakow
Odpowiedz cytując
DrewniaQ
Senior Member

Od: 01.2007

Stary 12.04.2010, 11:17
1
Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie,
Że ci ze złota statuę lud niesie,
Otruwszy pierwéj...

Coś ty Italii zrobił, Alighiery,
Że ci dwa groby stawi lud nieszczery,
Wygnawszy pierwéj...

Coś ty, Kolumbie, zrobił Europie,
Że ci trzy groby we trzech miejscach3 kopie,
Okuwszy pierwéj...

Coś ty uczynił swoim, Camoensie,
Że po raz drugi grób twój grabarz trzęsie,
Zgłodziwszy pierwé j...

Coś ty, Kościuszko, zawinił na świecie,
Że dwa cię głazy we dwu stronach gniecie,
Bez miejsca pierwéj....

Coś ty uczynił światu, Napolionie,
Że cię w dwa groby6 zamknięto po zgonie,
Zamknąwszy pierwéj.....

Coś ty uczynił ludziom, Mickiewiczu?...
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .

2
Więc mniejsza o to, w jakiej spoczniesz urnie,
Gdzie? kiedy? w jakim sensie i obliczu?
Bo grób twój jeszcze odemkną powtórnie,
Inaczej będą głosić twe zasługi
I łez wylanych dziś będą się wstydzić,
A lać ci będą łzy potęgi drugiej
Ci, co człowiekiem nie mogli cię widziéć...

3
Każdego z takich, jak ty, świat nie może
Od razu przyjąć na spokojne łoże,
I nie przyjmował nigdy, jak wiek wiekiem,
Bo glina w glinę wtapia się bez przerwy,
Gdy sprzeczne ciała zbija się aż ćwiekiem
Później... lub pierwéj...
Ostatnio edytowane przez DrewniaQ : 12.04.2010 o godz. 11:22.
NIC DODAĆ NIC UJĄĆ ! WISŁA KRAKÓW
http://w.drewnicki.pl - fotografia.

W kraju uczą mnie bierności.
Odpowiedz cytując
massoud
Banita

Od: 11.2009

Stary 12.04.2010, 11:30
* Znicz Katyński *

orła korona skoszona
upadła na ziemię męczeńską
śmierci okrutnej płomienie
spaliły ziemię katyńską

i przerażenie zastygło
w nieludzkim od krzyku grymasie
polscy synowie i córki
zostali na zawsze pod lasem

prezydent upadł z honorem
wraz z nim i najwięksi Polacy
męczeństwo echem obiegło
przez świata całego pałace

cóż to za ziemia tajemna
podstępnie uśmierca wybrane
narodu naszego kwiaty
w tragedii zamglony poranek

historii kierat złowrogi
doświadcza i nie da zapomnieć
o udręczony narodzie!
współczucia znicze na grobach wznieć
Odpowiedz cytując
Dean
Senior Member

Od: 08.2007

Stary 12.04.2010, 12:10
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...cow_i_kibicow/

Odpowiedz cytując
KOMINEK
ANAJNARAB

Od: 05.2004

Stary 12.04.2010, 12:10
Bez żadnych komentarzy składamy kondolencje i tyle koniec kropka.
Odpowiedz cytując
budka
Senior Member

Od: 09.2007

Stary 12.04.2010, 12:53
Żal po prostu żal wielki pozostał....
Ostatnio edytowane przez budka : 12.04.2010 o godz. 12:58.
Odpowiedz cytując
dymion9
Member

Od: 04.2007

Stary 12.04.2010, 13:13
Wielka tragedia przede wszystkim dla rodzin wszystkich zmarłych.
Odpowiedz cytując
gigant
Joker the Great

Od: 06.2003

Stary 12.04.2010, 13:24
Zawsze byłem na "Nie". Teraz jest mi głupio.Przepraszam.
Nie rozpoznałem człowieka, pompowany nagonką mediów. Wstyd mi za siebie.
Spoczywaj w spokoju panie prezydencie.
90minut.pl o tabeli 2005/2006 napisał(a):
"Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."
Odpowiedz cytując
Kamyk
Bene meritus

Od: 11.2004

Stary 12.04.2010, 13:35
Wielka tragedia. Cześć pamięci wszystkich osób, które zginęły w tej katastrofie.[*]
" Tempora mutantur et nos mutamur in illis" - Owidiusz

KUKURYKU SQUAD '09 (vel Stary Port Squad)
Odpowiedz cytując
STARY WIŚLAK
Senior Member

Od: 11.2002

Stary 12.04.2010, 13:48
"OBY TO ZŁO NAS ZJEDNOCZYŁO"

Nie jest to ten czas , kiedy można stawiać pytania...Dlaczego?..,bo te pytania w tym momencie postawione mogłyby nas podzielić...z tym trzeba poczekać.
To pytanie także bardzo trudno stawiać Panu Bogu...
to wielka tajemnica, niepojęta tajemnica Bożej Opatrzności, ale również wołanie o miłosierdzie Boga.

Musimy pamiętać, że życie nie kończy się na tej tragedii...

Niech Bóg ma i wszystkich w swojej opiece.

Niech Bóg ma i nas wszystkich w swojej opiece.

amen
WISŁA KRAKÓW – MISTRZ POLSKI1927, 1928, 1949, 1950, 1978, 1999, 2001, 2003, 2004, 2005, 2008, 2009, 2011…cdn.
Odpowiedz cytując
szczepanwislak
Senior Member

Od: 09.2009

Stary 12.04.2010, 14:21
Naprawdę brak słów... gdy się o tym dowiedziałem zamarłem totalnie... Jest to może teraz czas refleksji nad naszym życiem. Głębszego zastanowienia się nad tym co Bóg nam dał. Jakie to życie jest niezwykłe.Jak piękny to dar.Nawet nie wiemy kiedy czeka nas ostateczny jego kres. Nasuwają się tu słowa ks Jana Twardowskiego : " Śpieszmy się kochać ludzi , tak szybko odchodzą " Świeć Panie nad ich duszą. [*][*][*]
'' Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasami i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych podania ręki. ''

Henryk Reyman
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Inne > Hyde Park (moderowane)

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów