The White Star Division - Wisła Kraków

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło

Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Reklama
Zakłady na Wisłę? Legalni bukmacherzy w Polsce - ranking i recenzje. Sprawdź też STS kod promocyjny.
Wyświetl wyniki ankiety: Podczas okienka transferowego latem 2018 roku Wisła:
wzmocni się 35 24,65%
osłabi 85 59,86%
zmiany kadrowe nie będą odczuwalne 22 15,49%
Głosujących: 142. Nie możesz głosować w tej ankiecie

Odpowiedź

Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
zbyszek93
Senior Member

Od: 06.2020

Ignoruj użytkownika Pomoc
Stary 07.07.2020, 19:25
Arek95 napisał(a):Wyświetl post
Problem polega na tym, że to dwaj bramkarze o kompletnie innych cechach i stylach bramkarskich...
Buchalik gra nogami gorzej niż Lis, ale lepiej broni na linii. Lis lepiej radzi sobie w 1 na 1, ale Buchal lepiej czyta karne.
Buchalik lepiej broni na linii i lepiej czyta karne? Śmiał się z tej bzdury nie będę, za to posłużę się statystykami:
http://ekstrastats.pl/statystyki-bra...814.1579887311 - Buchalik ma najmniejszy % obronionych strzałów z bramkarzy, którzy zagrali min. 10 meczów (66% to naprawdę słabiutko)
https://www.transfermarkt.pl/michal-.../spieler/77002 - W całej karierze miał 25 karnych (14 w Wiśle), z czego obronił aż 2 (1 w Wiśle). Daje to piorunujący efekt 8% obronionych karnych (7.14% w Wiśle). Pokażcie mi drugiego bramkarza w lidze z tak dużą liczbą meczów i tak dużą liczbą karnych i jednocześnie z tak słabymi statystykami.
EDIT: Sprawdziłem jeszcze Lisa i też jest tak sobie: obronione karne - 1 na 17 (5,88%), obronione strzały (zeszły sezon) - 69,5%. Jednak Lis przynajmniej gra lepiej nogami i nie boi się wychodzić do dośrodkowań.
Ostatnio edytowane przez zbyszek93 : 07.07.2020 o godz. 19:39.
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 07.07.2020, 19:40
caucus napisał(a):Wyświetl post
Mączyński po męczarniach poszedł do Legii. Carlitos poszedł do Legii, bo musieliśmy mieć za co zapłacić za stadion.

Imaz i Kostal odeszli, bo w ostatnim momencie ktoś ich spłacić i Jagiellonia musiała za nich zapłacić. Kolar poszedł za frytki w anonimowym transferze.
Opierając się na różnych medialnych doniesieniach. Mączyński miał wcześniej ofertę z Włoch z kwotą transferu 700 tyś. tylko Meresiński nie chciał go sprzedać .

Lopez miał oferty z zagranicy z wysokimi kwotami ale uparł się na Warszawę.

Kolar z tego co podają różne portale odszedł za 500 tyś. euro i była to klauzula wpisana w kontrakt . Przypominam, że tak na prawdę miał u nas jedną rundę dobrą - ostatnią. Tak więc wg mnie rozsądny transfer.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member

Od: 03.2003

Stary 07.07.2020, 20:10
Arek95 napisał(a):Wyświetl post
Problem polega na tym, że to dwaj bramkarze o kompletnie innych cechach i stylach bramkarskich...
Buchalik gra nogami gorzej niż Lis, ale lepiej broni na linii. Lis lepiej radzi sobie w 1 na 1, ale Buchal lepiej czyta karne.
Moim zdaniem bramkarz na dany mecz powinien być wybierany pod kątem gry przeciwnika. Co za tym idzie, jeśli gramy np. z rakowem liczącym na ogrom wrzutek w pole karne to lepszy Lis wychodzący na przedpole, jeśli gramy z lechem oddającym ostatnio ogrom strzałów zza szesnastki to jednak Buchalik jest lepszy.
Coś w tym jest.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

Odpowiedz cytując
caucus
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2018

Stary 07.07.2020, 22:19
R33 napisał(a):Wyświetl post
Opierając się na różnych medialnych doniesieniach. Mączyński miał wcześniej ofertę z Włoch z kwotą transferu 700 tyś. tylko Meresiński nie chciał go sprzedać .

Lopez miał oferty z zagranicy z wysokimi kwotami ale uparł się na Warszawę.

Kolar z tego co podają różne portale odszedł za 500 tyś. euro i była to klauzula wpisana w kontrakt . Przypominam, że tak na prawdę miał u nas jedną rundę dobrą - ostatnią. Tak więc wg mnie rozsądny transfer.
Co tylko potwierdza to, co mówiłem. Sprzedawaliśmy, bo musieliśmy. Nie można było powiedzieć Carlitosowi pas, bo by nas już nie było.

Co do tego Słoweńca, którym rzekomo się interesujemy. Pogadałem ze znajomym ze Słowenii. Mówi, że to może być gra agenta, który wciska mówi o zainteresowaniu kolejnych polskich klubów. Wiadomo, w Polsce więcej pieniędzy.

Sam zawodnik ma niezłe podanie i strzał i znacznie lepiej radzi sobie w ataku, niż w obronie. Jak na moje, to Głowa wpisał w Wyscoucie "Rafał Pietrzak similar players".
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Od: 02.2006

Stary 07.07.2020, 23:52
Zakładając że okrajamy kadrę i pozbywamy się zbędnych ogniw, przy tym co mówił nas Prezes kadrę mamy zbyt duża.

Odchodzą: Hebert, Boguski, Wasilewski, Brożek, Mak,.Drzazga, Hołownia, Tupta, Wojtkowski, Silva,

Przychodzą: LO, ŚO, LP, LP, PP, N (powrotów z wypożyczeń nie wliczam)
10 transferów out, 6 in w zasadzie niezbędnych

Zakładam że Turgemana się uda utrzymać
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 08.07.2020, 11:50
a co z Chorążką ?

on jest na wypożyczeniu , czy już pozbylismy się go ?

bo jeśli nie mamy na bramce mega kota , który od Kacpra jest znaacząco lepszy , to mógłby dostać szanse

1 - to wpisuje sie w waszą retoryke pchania młodych , a nuż któryś pójdzie za dobre hajsy na zachód (ta retoryka opiera sie chyba na wiarze , że scouci na zachodzie , to tylko patrza na program meczowy i widza "o! małolat a ma pierwszy skład w najwyższym poziomie rozgrywkowym w jakiejś Polsce - pewnie talent , bierzemy , dla nas taka kasa to frytki) *

2 - od razu mamy załatwiony temat młodzieżowca i już pozostałą dziesiątką piłkarzy trener moze dowolnie rotować nie martwiąc sie o to gdzie upchnąc Hołownie itp

* patrząc na niektóre transfery z ekstraklasy to coś w tym jest
Odpowiedz cytując
Matios98
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 08.07.2020, 12:01
Chorążka jest wypożyczony, ale jego kontrakt z klubem się kończy po sezonie i nie wiadomo, czy wiążemy z nim przyszłość (aktualnie chyba ma kontuzje) także zapewne wkrótce się dowiemy co z nim dalej. Co do transferu, to chyba jednak prędzej Lisa wytransferujemy niż Chorążkę, ale fakt atut młodzieżowca może też mieć znaczenie.
Odpowiedz cytując
Arek95
Senior Member

Od: 07.2017

Stary 08.07.2020, 13:13
Matios98 napisał(a):Wyświetl post
Chorążka jest wypożyczony, ale jego kontrakt z klubem się kończy po sezonie i nie wiadomo, czy wiążemy z nim przyszłość (aktualnie chyba ma kontuzje) także zapewne wkrótce się dowiemy co z nim dalej. Co do transferu, to chyba jednak prędzej Lisa wytransferujemy niż Chorążkę, ale fakt atut młodzieżowca może też mieć znaczenie.
Chorążka chyba nie ma w obecnej chwili kontuzji tylko bronił przez 5 kolejek na skutek kontuzji Perdjicia i gorszej dyspozycji Stępniowskiego, a teraz już wraca poza 18 meczową. Co do transferu Lisa chodziły słuchy, że krety są zainteresowane transferem przy ewentualnym odejściu Hładuna do stolycy
Odpowiedz cytując
Szneka
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2002

Stary 08.07.2020, 13:40
Tak potwierdzam że ZL się interesuje Lisem.Zależy czy odejdzie Hładun. Ale z drugiej strony w ZL chcą grać Forencem i mają dwóch młodych z akademii.
WISEŁKA KRAKÓW TO DUMA WSZYSTKICH POLAKÓW

Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Od: 06.2012

Stary 08.07.2020, 14:29
Jeden z ich akademii to Bartosz Matoga, który odszedł z naszej akademii i poszedł do nich.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 08.07.2020, 22:07
Lis w Zagłębiu to był temat zanim na dobre u nas Lis wskoczył do bramki. Teraz gdy odzyskał miejsce to z myślę że ani on ani Wisła go nie sprzeda do polskiego klubu
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 09.07.2020, 11:39
Mam nadzieje, ze uda sie dogadac z Mario Jurceviciem, jest bez klubu wiec dla nas opcja idealna. To bardzo ciekawy pilkarz, moze grac na lewej obronie, jako srodkowy a nawet lewy pomocnik, w grudniu interesował sie nim Lech a teraz interesujemy sie my. Dla mnie lepsza opcja niz ten portugalczyk Mata z Porto B
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 09.07.2020, 11:51
mitmichael

skąd info o tym Mata z Porto B ?
Odpowiedz cytując
mitmichael
Socios Wisła Kraków

Od: 11.2008

Stary 09.07.2020, 12:00
tomasz_19 napisał(a):Wyświetl post
mitmichael

skąd info o tym Mata z Porto B ?
https://twitter.com/przemekgajzler/s...03447688081408

ale z tego co pisali pozniej to jezeli nic sie nie wysypie ma przejsc do Pogonii
Odpowiedz cytując
Matios98
Senior Member

Od: 12.2018

Stary 09.07.2020, 12:09
Jak dla mnie zarówno ten Portugalczyk jak i Jugol, to jakieś medialne pierdy, bądź wrzutki czy to klubu, czy menadżerów, bo od jakiegoś czasu te wycieki z klubu już są bardzo małe i jak ktoś tu przychodzi rzeczywiście, to media się o tym dowiadują przy testach medycznych, a nie na etapie zainteresowania.
Odpowiedz cytując
skarabeus
Senior Member

Od: 02.2019

Stary 09.07.2020, 12:41
Brac obu i lewa strona z glowy ;-)
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków

Stary 09.07.2020, 15:54
Sądzę podobnie jak Mariola. Takich nazwisk jak te 2 wyżej będzie jeszcze dziesiątki. Z czego częścią Wisła może nie być zupełnie zainteresowana.
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Stary 09.07.2020, 16:53
Mata jest już w Pogoni.
Odpowiedz cytując
tomasz_19
Senior Member

Od: 07.2006

Stary 13.07.2020, 11:26
Kiewicz wspominał coś o tym, że szanse na to, że Turgeman zostanie z nami na dłużej wzrosły.
Mam nadzieję, że wynegocjują dobre warunki i Turgeman zostanie, bo nosa do bramek ma i nie będziemy musieli już nikogo szukać na gwałt.
Odpowiedz cytując
Patryko
Senior Member

Od: 12.2002

Stary 13.07.2020, 11:53
Zatrzymanie Turgemana w klubie byłoby bardzo istotnym sygnałem wysłanym w kierunku rynku transferowego - w Wiśle są pieniądze dla wartościowych graczy. Jest to gość, wokół którego można budować skład na przyszły sezon. Dwóch solidnych skrzydłowych, dwóch bocznych obrońców w celu zwiększenia konkurencji, jeden solidny stoper i można z nadzieją spoglądać na przyszły sezon.
Ostatnio edytowane przez Patryko : 13.07.2020 o godz. 11:57.

[25/42]
Odpowiedz cytując
Arkadiusz.Czerepach
Senior Member

Od: 11.2016

Stary 13.07.2020, 12:05
może po tym karnym , menago zmiękła rura
(żart)
Odpowiedz cytując
maciekkk
Senior Member

Stary 13.07.2020, 13:52
Co okienko jest tak: Jeszcze tylko napadzior, solidni skrzydłowi, boczni obrońcy, stoper i będzie OK

a potem jest kiszka, ale mimo wszystko też jestem niepoprawnym optymistą. W przyszłym sezonie trzeba będzie się postarać aby spaść, idealny moment na przebudowę kadry.
Odpowiedz cytując
Qadou
Senior Member

Od: 01.2015

Stary 13.07.2020, 14:23
Według mnie to okienko będzie jałowe pod względem jakościowym i zarząd pójdzie po najmniejszej linii oporu wiedząc o tym że spadać będzie tylko 1 drużyna. Bardziej się zajmą zbijaniem tych długów na przyszły sezon i spokojna egzystencje.
Odpowiedz cytując
master777
Senior Member

Od: 04.2010

Stary 13.07.2020, 14:34
Qadou napisał(a):Wyświetl post
Według mnie to okienko będzie jałowe pod względem jakościowym i zarząd pójdzie po najmniejszej linii oporu wiedząc o tym że spadać będzie tylko 1 drużyna. Bardziej się zajmą zbijaniem tych długów na przyszły sezon i spokojna egzystencje.
ciekawe ujęcie - kogo w takim wypadku kwalifikujemy do spadku?
Odpowiedz cytując
R33
Socios Wisła Kraków

Od: 06.2007

Stary 13.07.2020, 14:49
Kogoś z trójki beniaminków.
Odpowiedz cytując
Ma_niek
Senior Member

Od: 04.2008

Stary 13.07.2020, 16:29
A później znowu będzie płacz czemu tak mało kasy od ekstraklasy dostajemy.
Odpowiedz cytując
Sylwus1988
Member

Od: 03.2018

Stary 13.07.2020, 17:07
Słaby wynik sportowy to słaby wynik finansowy, błędne koło. Kibice chętnie zostawią więcej kasy jeśli będą mieli emocje i walkę o coś. Walka o przedostatnie miejsce to słaba kasa od ekstraklasy, słaba frekwencja i powolne i ciągłe staczanie się. Oszczędzanie to oszczedzanie a dziadowanie to dziadowanie.. Liczę na maks ambicje zarządu na miare naszych możliwości.
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 13.07.2020, 17:08
Przyjmując, że w przyszłym sezonie będzie Podbeskidzie, Stal Mielec, Radomiak, do tego Płock, Raków, to naprawdę spaść będzie sztuką
Odpowiedz cytując
zbyszek93
Senior Member

Od: 06.2020

Stary 13.07.2020, 17:29
Ech, widzę że niektórzy zgadzają się na dalsze dziadowanie. Nie rozumiecie, że walka o utrzymanie oznacza słaby wynik finansowy, słabe zainterowanie kibiców i ogólnie słabe zainteresowanie klubem. No ale jak chcecie, żeby określali Wisłę ligowym słabeuszem i żeby faktycznie nim była to proszę bardzo.
Odpowiedz cytując
robert777
Senior Member

Od: 11.2013

Stary 13.07.2020, 17:56
chciał nie chciał musiał. Chyba że o czymś nie wiem i w międzyczasie jakiś szejk się pojawił
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź
Narzędzia tematu
Tryby wyświetlania

Zasady wysyłania postów